Italië en Joegoslavië sluiten een accoord over Triëst Weerbericht Ambassadeurs ondertekenen overeenkomst in Londen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ongerustheid over veiligheids probleem tegenover Duitsland Russisch ontwapeningsplan wordt voorzichtig begroet Succes na een jaar onderhandelen Meerderheid verwacht voor Mendès-France Het woord is aan Duitse troepen in Nederland mogelijk Groot Brittannië en Frankrijk vinden het het overwegen waard Montgomery zal het Dxiitse leger vormen 69e JAARGANG No 74 DINSDAG 5 OCTOBER 1954 Katholieken en socialisten moeten de doorslag geven De „Maasdam" wordt in New York hersteld Tsjechoslowakije liet twee Amerikanen vrij Schip in nood bij IJmuiden Kardinaal Duca overleden Talrijke onzekerheden in Westelijk verdrag Muto aangeklaagd wegens „vals getuigenis" In samenwerking met zijn oude vijand Speidel Medewerker van McCarthy dient zijn ontslag in Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Hédactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad 298e JAARGANG No 22, Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal f 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondenten) Vandaag hebben de Italiaanse en Joego slavische ambassadeurs te Londen formeel het accoord over Triëst getekend waarover een jaar lang is onderhandeld. Deze over eenkomst maakt een einde aan een conflict, dat vele jaren heeft geduurd. De onder tekening geschiedt in Londen uit erkente lijkheid voor de bemiddeling die Groot- Brittannië heeft verleend. Achter de scher men heeft Londen een groot aandeel gehad in de oplossing. De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, prof. Martino, heeft tijdens de Londense conferentie overeen stemming bereikt over de resterende kwes ties, die het Italiaanse kabinet gisteren heeft besproken. De overeenkomst krijgt niet de vorm van een normaal verdrag, daar het gaat om een verandering van de tijdelijke ge zagsuitoefening in Triëst, welks juridische positie reeds bij het vredesverdrag is ge regeld. De Britse en Amerikaanse regerin gen maken zich geheel van Triëst los. Bij toekomstige wijzigingen van dit accoord willen zij niet worden betrokken. De over eenkomst wordt in Londen beschouwd als een belangrijke overwinning voor de Brit se en Amerikaanse diplomatie. Twee Italiaanse divisies staan gereed om zóne A over te nemen. Bijna een jaar ge leden stonden zij ook op het punt dit te doen, maar toen dreigde de troepenbewe ging te zullen leiden tot een oorlog tussen Italië en Joegoslavië. Dit keer zal maar schalk Tito niet verklaren dat zijn leger klaar staat om op te rukken naar het vrije grondgebied, zodra de eerste Italiaanse soldaat daar een voet zou zetten. Tot. op heden was, dank zij het feit dat Groot-Brittannië en de Verenigde Staten gelijk dat er op den duur een gunstige regeling kan worden getroffen voor grens verkeer. Deze mensen bezit-m. ook akker tjes, waarop zij druiven telen. Zij laten niet graag hun huis en lapje grond in de steek, al wordit dit vergoed, om in de om geving van Triëst in barakken of kampen te gaan wonen. Geen feestvertoon Vanochtend zijn te Rome de leden van de provincale staten van Triëst en de wet houders van de stad Triëst aangekomen. Premier Scelba is, na. de zitting van de ministerraad, naar het Querinal gegaan, waar hij, in het bijzijn van deze delegatie uit Triëst, aan president Einaudi heeft medegedeeld, dat de stad Triëst heden terugkeert tot het Italiaanse moederland. De overdracht zelf zal geleidelijk ge schieden. Eerst zal het gehele civiele be stuur aan Italië komen. Eerst omstreeks 20 of 21 October zullen Italiaanse troepen de plaats innemen van de Amerikanen en En gelsen, die in deze dagen van overgang de orde zullen bewaren en die de grensafba- kening zullen regelen met Joegoslavië. Generaal Winterton blijft minsters tot het einde van deze maand de hoogste autoriteit in zóne A. De Senaat heeft, na de mededeling van minister Scelba, de zitting verdaagd bij wijze van feestelijkheid. Zowel in Kamer vorig jaar de knoop doorhakten, het be stuur van de stad in Italiaanse handen. Maar er zijn nog tienduizend Britse en Amerikaanse bezettingstroepen en een politiemacht onder geallieerd toezicht. Vooral Groot-Brittannië met zijn vele mi litaire verbintenissen overzee is blij dat het zijn troepen uit Trieëst kan terugtrek- ken. Het heeft grote voldoening gewekt in Londen dat Tito na het Brits-Amerikaans ingrijpen van vorig jaar de wijste partij heeft gekozen en gezwegen heeft. In di plomatieke kringen in Londen hoopt men dat Italië zich zal aansluiten bij het Bal kan-pact van Joegoslavië, Griekenland en Turkije, ter versterking van de defensie van Zuid-Europa. De regeling voor Triëst, hoe onbevredi gend misschien ook, brengt in elk geval betrekkelijke rust in een gebied, dat jaren lang een stormcentrum was. Vrijstaat blijft Hedenmiddag zou premier Scelba in de Senaat bekend maken, dat het accoord ondertekend was. Italië zal in zóne A in de rechten treden, diie tot dusverre door het militaire bewind der geallieerde mo gendheden werden uitgeoefend. Dit be tekent niet dat Italië de volle souvereini- teit over Triëst en de zóne A zal krijgen, evenmin als Joegoslavië over zóne B. Naar de letter blijft dus de vrijstaat Triëst die de onderhandelaars' niet kunnen opheffen, zonder daarin dë andere mogendheden te kennen, die het vredesverdrag met Italië hebben ondertekend, bestaan. Het komt dus hier op neer dat Italië binnenkort in zóne A dezelfde positie zal innemen, die Joegoslavië reeds sinds lange tijd in zóne B innam. De overeenkomst heeft dan ook een voorlopig karakter. Het sluit niet de mogelijkheid uit dat men later, wanneer de hoofden wat meer afgekoeld zijn, er iets aan verandert. Door deze regeling omzeilt men niet al leen de klip van een Russisch veto tegen de wijziging van het vredesverdrag, maar bovendien levert dit aan de Italiaanse re gering het voordeel dat ratificatie van het accoord door het parlement niet nodig is. Het doel van de overeenkomst is vooral het voorbereiden van een betere verstand houding tussen de twee nabuurlanden. De nieuwe grens ligt precies op de wa terscheiding. Enkele kleine gehuchten met een bijna uitsluitend Italiaanse bevolking, die tot nu toe bij zóne A behoorden, zullen worden toegevoegd aan zóne B De bevol king krijgt twee maanden tijd om te be slissen of zij bij Joegoslavië wil blijven ol liever wil verhuizen naar het Italiaanse gebied. Daar de jonge mannen vrijwel al len werkzaam zijn op de scheepswerven van Triëst, zullen deze 1500 gezinnen waar schijnlijk vertrekken. Maar het is ook mo PARIJS (Reuter) De houding van de 105 socialisten en 87 volksrepublikeinen (Rooms-Katholieken) zal Donderdag tijdens de speciale zitting van de Franse Nationale Vergadering, de doorslag geven voor de uitslag van het debat over de resultaten van de Londense conferentie aangaande de be wapening van West-Duitsland. De premier- kan rekenen op de meerderheid van de 135 conservatieven en 101 radicalen en de Gaullisten zullen hem -naar verwachting eveneens steunen, maar de 100 communis ten zullen tegen hem zijn. In politieke kringen te Parijs is men van mening, dat afgezien van de verwoede aan hangers van de Europese Verdedigingsge meenschap,de meerderheid der socialisten en volksrepublikeinen niet tegen de Lon dense besluiten zal stemmen en dat de premier derhalve naar alle waarschijnlijk heid een behoorlijke meerderheid achter zich zal vinden. De positie van de regering is bovendien aanzienlijk versterkt door haar snelle op treden in het spionnageschandaal, dat grote beroering in het land teweeg heeft ge bracht- Maar ofschoon de regering er bij de stemming van deze week goed voorstaat, erkent men algemeen, dat Mendès-France nog verscheidene moeilijkheden zal moeten overwinnen, alvorens de Nationale Verga dering haar definitieve goedkeuring aan de Londense overeenkomst hecht. Sommige afgevaardigden, vooral socia listen, geloven, dat de Sovjet-regering nog een laatste kans gegeven moet worden om, te tonen, of zij bereid is vrije verkiezingen voor geheel Duitsland te aanvaarden, voor dat Frankrijk een definitief besluit aan gaande hei-bewapening van Duitsland neemt. Ook moet het Frans-Duitse geschil over het Saargebied nog woixlen opgelost. De schade, die de „Maasdam" bij de aan varing met het Franse vrachtschip „Tofe- vo" heeft opgelopen, zal in New York wor den hersteld. Verwacht wordt dat de repa ratie ongeveer veertien dagen zal vergen. als Senaat zal een debat moeten volgen over de kwestie. Maar de handtekening van ambassadeur Brosio, te Londen, heeft de overeenkomst zonder meer van kracht gemaakt. Het parlement zal pas op 12 October bijeenkomen. Bij de debatten zullen de communisten, de Nenni-sociali&ten, de neo fascisten en de royalisten met kracht pro testeren tegen de wijze „waarop zóne B en zelfs een gedeelte van zóne A aan Joe goslavië werd uitgeleverd". Waarschijnlijk zullen zij opnieuw met een motie van wan trouwen komen, maar het is niet te ver wachten dat er op dit moeilijke ogenblik onder de vertegenwoordigers van de re geringspartijen iemand kan worden gevon den, die niet voor de legering zal stemmen. De regering zal dus opnieuw met een kleine meerderheid het pleit winnen. Vragen over atoomwapens NEURENBERG (Reuter) Twee Ame rikaanse militaix'en, kapitein Richard Dries en soldaat George Pisk, die Zaterdag uit Tsjecho-Slowaakse gevangenschap werden ontslagen, hebben te Neurenberg op een pex-sconferentie verklaard, dat de Tsjecho- Slowaakse autoriteiten hadden gedreigd, dat zij als spionnen zouden worden ver volgd en tot tien jaar gevangenisstraf zou den worden veroordeeld, als zij niet beken den zich aan spionnage schuldig gemaakt te hebben. Dries vex-klaarde, dat hij en Pisk be- hooi'den tot een afdeling van de geheime dienst van het zevende Amerikaanse leger. Zij voerden op 17 September een „routine missie" uit, doch zij waren hierbij „zeker aan de Duitse kant van de grens gebleven", i Niettemin waren zij door Tsjechische grens- j wachten gegrepen, die hen geblinddoekt en geboeid over de grens hadden gevoerd en in cellen opgesloten, waarin nauwelijks enig licht doordrong. Later waren zij naar een gevangenis te Praag overgebracht. Dries zeide, dat de Tsjechen hem had den ondervraagd over bijzondex-heden om trent de Amerikaanse atoomwapens in West-Duitsland en in de rest van Europa. De reddingboot Neeltje Jacoba uit IJmui den is hedenmiddag te 13.15 uur op nood seinen van een nog onbekend schip uit gevaren. De positie van het schip zou zijn 24 mijl Z.Z.W. van IJmuiden. Ook de sleepboot „Cycloon" van Weis- muller heeft de haven van IJmuiden ver laten om zo nodig assistentie te verlenen. ROME (Reuter) Kardinaal Francesco Borgongini Duca, voormalig Pauselijk in ternuntius in Italië, is Maandag te Rome in de leeftijd van zeventig jaar overleden. Door zijn overlijden is het aantal leden van het college van karddmalen terugge bracht tot 67. Het college bestaat nu uit 23 Italianen en 44 niet-Italianen. De overledene behoorde tot de Congre gaties van het Heilig Officie, het Consisto- rium der sacramenten en de Voortplanting des geloofs. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Francis Bacon: De Fransen zijn wijzer dan zij schijnen en de Spanjaarden schij nen wijzer dan zij zijn. 'mam Honderd vliegtuigen doen iedere dag onze nationale luchthaven Schiphol aan. Het grote verkeersplatform kan de drukte bijna niet meer verwerken. En dan te bedenken, dat in 1920 per dag bij goed weer slechts twee vliegtuigen van Schiphol de lucht in gingen, die de lijndiensten op Londen en Hamburg onderhielden. De foto geeft een fraai beeld van Schiphol in vol bedrijf. Vijfendertig jaar geleden is de K.L.M. daar met zijn eerste vlucht gestart. Op 9 October zal men dit feit herdenken. (Luchtfoto K.L.M.). (Van onze redacteur) Het nieuwe Westelijke defensiepact, dat te Londen gesloten is en waarin de toelating van een Duits leger ligt besloten, blijkt nog tal van onzekerheden te omvatten, waarop blijkens uitlatingen van de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, J. W. Beyen ook in de kring der verdragsluitende regeringen geen afdoend antwoord ge reed ligt. Thans blijkt met name dat over eventuele sancties tegen verdragsbreuk in het geheel niet is gesproken. Verder bestaat over verdergaande integratie der partijen op ander dan militair terrein geen onkel plan. De militaire aspecten bepalen zich tot wedertoelating van Duitse troepen en laten de beslissing over het gebruik en de organisatie daarvan geheel over aan de NAVO. Deze zou bijvoorbeeld kunnen be sluiten Duitse eenheden in Nederland te legeren wat echter volgens minister Beyen „niet waarschijnlijk" is. Op de persconferentie van hedenmorgen bleek enige ongerustheid te bestaan over het gebleken gebrek aan overweging van een eventueel Duits gevaar, ontstaande uit de herbewapening en het ontbreken van een sterk centraal gezag boven de ver dragspartijen. Deze ongerustheid kon door de minister niet worden weggenomen, zelfs niet toen-hij het grapje bedacht om Luxem burg met Duitsland te vex-wisselen bij de vraag hoe eventueel tegen verdragsbreuk zou worden opgetreden. De vraag wat ge beuren zou als Duitsland met een nieuw leger uitgerust zich politiek op het Oosten zou gaan oriënteren, werd door de minister omzeild. Over de kwestie of de verplichtingen van West-Duitsland tenge- NEW YORK (Reuter) De Britse mi nister van Staat, Selwyn Lloyd, heeft in de Algemene Vergadering van de UNO verklaard, dat Groot-Brittannië bereid is de jongste Russische ontwapeningsvoor stellen naar hun verdienste te behandelen, ook al hebben zij misschien de bedoeling de politieke toestand in de landen, dde de West-Duitse deelneming aan de Westelijke defensie overwegen, in verwarring te bren gen. De Russische regering schijnt een stap in de richting van de Brits-Franse voor stellen te hebben gedaan, hetgeen Lloyd met instemming begroette. In de voorstel len, die Visjinksi naar voren heeft gebracht wordt aangedrongen op ontwapening in termijnen gevolgd door een verbod van atoomwapens. Volgens Lloyd is de wijze waarop de Russische voorstellen zijn ingekleed, niet geheel duidelijk. Nauwkeurige bestudering in het bijzonder van de aard en de be voegdheden van internationale toezicht houdende ox-ganen is vereist. Het was de Britse afgevaardigde niet duidelijk waar om er twee controlerende organen dienden te komen, een tijdelijke voor de eerste en een vaste voor de tweede faze. De Brits Franse voorstellen behelsden eén inter nationaal orgaan, waarvan de bevoegd heden geleidelijk zouden moeten worden uitgebreid. Het laatste bood volgens Lloyd meer waarborgen. De Franse afgevaardigde Guérin de Beaumont, minister van Justitie, in het kabinet Mendès-France verklaarde dat de Russische voorstellen de volledige aandacht verdienen. „Voor de eerste maal is door de Russische afgevaardgide een stap voor waarts gedaan en wij prijzen ons daarmee gelukkig, aldus De Beaumont. Het officiële blad van de Chinese com munistische partij heeft zich in een hoofd artikel uitgesproken voor het Russische voorstel. Radio-Peking voegde hieraan toe, dat „het Amerikaanse plan om het verbod op atoomwapens tegen te houden, verwor pen moet worden voordat er overeenstem ming kan worden bereikt over bewape ning". Het plan van president Eisenhower om een atoombank in te stellen, was opge steld „omdat Amerikaanse oorlogsophit sers er op gebrand zijn de atoombewape- ningswedïoop onder het mom van de vrede te versnellen", aldus het blad. volge van het nieuwe pact, later op Groot- Duitsland zouden kunnen overgaan, zal, aldus minister Beyen, een vredesverdrag uitsluitsel moeten geven. Dat de overwe ging van de mogelijkheid, dat Duitsland in de toekomst herenigd zai dienen te wor den, in Londen geen punt van aandacht heeft uitgemaakt, bleek duidelijk uit de antwoorden van minister Beyen. Op de vraag of er thans plannen zijn om via het verdrag van Brussel verder te komen op het terrein der Europese een wording in andere dan militaire sectoren, antwoordde minister Beyen: „Dat weet ik niet." Minister Beyen gaf toe, dat vooral op het punt van controle op en voorkoming van verdragsbreuk de overeenkomst van Brussel een achteruitgang betekent ver geleken bij de E.V.G. Het feit dat Engeland thans is ingeschakeld mag, aldus de minis ter, te dden aanzien als een compensatie worden beschouwd. Zaak Wilma-Montesi ROME Reuter/'AFP) De Italiaanse journalist Silvano Muto, die als een der eersten in het blad „Attualite" „onthul lingen" over de zaak-Wilma Montesi pu bliceerde, is door de rechter van onder zoek Sepe in staat van beschuldiging ge steld wegens het aanbrengen van een „vals getuigenis". Muto wordt ervan be schuldigd een zekere Thea Ganzaroli te hebben aangespoord te verklaren, dat zij getuige was geweest van het overbrengen van het lijk van Wilma Montesi naar de plaats waar het in April 1953 werd ge vonden. Later bekende deze vrouw een valse verklaring te hebben afgelegd. De Zweedse filmactrice Ingrid Bergman zal in het Italiaanse consulaat te Londen verhoord worden in verband met de zaak- Montesi. De filmster, die op het ogenblik in Londen optreedt, zal verzocht worden, een alibi te bevestigen, dat werd opge geven door Piero Piccioni, zoon van de voormalige minister van Buitenlandse Zaken, die beschuldigd wordt van dood slag op Wilma Montesi. Ook Roberto Rossellino, de echtgenoot van Ingrid Berg man, zal verhoord worden. (Van onze correspondent te Londen) Veldmaarschalk Montgomery, plaatsver vangend opperbevelhebber van het gealli eerde hoofdkwartier in Europa (SHAPE), zal verantwoordelijk zijn voor de leiding en opbouw van de nieuwe Duitse gewapende strijdkrachten. Het West-Duitse leger zal twee jaar na het begin van de herbewape ning gevechtsklaar zijn. Montgomery, die inspecteur-generaal van de Noord-Atlanti- sche Verdragsorganisatie voor de training is, heeft reeds een opledingsprogramma voor het nieuwe Duitse leger uitgewerkt, gebaseerd op Britse en Amerikaanse de mocratische stelregels. Het is een vreemde speling van het lot dat de vroegere stafchef van Montgomery's grote tegenstander Rommels, generaal Hans Speidel de voor naamste figuur zal zijn van het nieuwe Duitse leger. (Reuter) De plaatsvervangende op perbevelhebber van de Amerikaanse strijd krachten in Europa, generaal Orval Cook, heeft te Parijs verklaard, dat in Europa grote Amerikaanse militaire voorraden liggen opgestagen voor het op te richten West-Duitse leger. Hiervan zou echter niets aan de bondsrepubliek worden over gedragen voordat de negen regeringen vol ledige overenstemming hebben bereikt. Volgens generaal Cook zal het West- Duitse leger in het beginstadium voorna melijk door de Verenigde Staten worden uitgerust, doch later zal het zijn voorraden steeds meer uit Europese bronnen betrek- j München ken. De Verenigde Staten zullen hun toezeg ging tot handhaving van hun strijdkrach ten in Europa voor onbepaalde tijd pas for meel doen, nadat de te Londen bereikte overeenstemming is neergelegd in bindende verdragen, aldus is van gezaghebbende zij de te Washington vernomen. Volgens de huidige plannen zal president Eisenhower waarschijnlijk vóór 1 Januari een plechtige verklaring afleggen, waarin wordt toegezegd, dat de Amerikaanse strijdkrachten op haar huidige sterkte in Europa zullen blijven zolang de bedreiging van dit gebied bestaat. De president be hoeft voor deze toezegging niet de toezeg ging van het congres. Overeenstemming over het nieuwe Euro pese verdedigingsstelsel, zo het op 1 Ja nuari tot uitvoering is gébracht, zal leiden tot het automatisch opheffen van het ver bod op levering van nieuwe wapens en uit rusting door de Verenigde Staten aan jan den die de Europese Verdedigingsgemeen schap niet hbben bekrachtigd, namelijk Frankrijk en Italië. De geallieerde opperbevelhebber in Euro pa, generaal Gruenther, die op het ogen blik in de Verenigde Staten is, verklaarde Maandag tegenover de pers, dat de Lon dense overeenkomst „een grote stap voor waarts" was voor de verdediging van de vrije wereld. Of de op te richten Duitse strijdkrachten die onder zijn commando zullen komen ook buiten Duitsland ge legerd zullen worden was een „kwestie, die wij nog nader zullen moeten bestuderen", zo verklaarde hij. LCOaauaXj WASHINGTON (Reuter) Senator McCarthy heeft Maandag bekendgemaakt, dat Francis Carr, leider van de staf van zijn subcommissie van onderzoek, ontslag heeft genomen en in dienst zal treden van een particuliere vervoersonderneming. Carr was eerder in het jaar door een spe ciale commissie van onderzoek vrijgespro ken van beschuldigingen volgens welke hij druk zou hebben uitgeoefend op legerauto- riteiten om een voorkeursbehandeling te krijgen voor David Schine, een dienstplich tige raadsman van McCarthy's subcommis sie. Carr trad in Juni 1953 toe tot de staf van de subcommissie, tegen een salaris van 11.000 dollar per jaar, nadat hij elf jaar werkzaam was geweest voor de Ame rikaanse federale recherche (F.B.I.). De Amerikaanse uitgever Greenspun, eigenaar van het dagblad „Las Vegas Sun", heeft een proces tegen McCarthy aanhangig gemaakt bij het staatsgerechtshof van Ne vada. Hij eist een millioen dollar schade vergoeding, omdat McCarthy hem in Octo ber 1952 op een politieke bijeenkomst er van had beschuldigd een oud-communist te zijn. (van hedenmorgen 7 uur) Ol weers- c c c C3 «E -oo toestand c-g c n> ir. OJ kr 5 5 E 7, z S Stockholm onbewolkt N 2 1 0 Oslo geheel bew. NO 2 8 1 Kopenhagen regen O 6 Londen geheel bew. ZZW 2 14 5 Amsterdam regen ZW 8 12 4 Brussel regen ZZW 4 11 0.1 Parijs zwaar bew. ZZW 2 10 0 Bordeaux mist windstil 5 0 Nice geheel bew. NW 2 15 0 Warschau nevel windstil 1 0 Berlijn nevel WNW 5 8 0.4 Frankfort regen ZW 3 9 0.1 München nevel ZW 2 6 3 Zurich mist windstil 5 1 Genéve onbewolkt windstil 4 0 Locarno licht bew. windstil 7 0 Wenen licht bew. WZW 4 10 0 Innsbruck geheel bew. windstil 9 5 Rome zwaar bew. O 2 15 0 Neerslag laatste 24 uur mr«X ZELFDE TEMPERATUUR Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met enige regen en later enkele verspreide opklaringen. Weinig verandering in temperatuur. Matige tot krachtige Zuid-Westelijke wind. 6 October Zon op 6.48 uur, onder 18.08 uur. Maan op 15.28 uur, onder Maanstanden 5 Oct. 6.31 uur: Eerste kwartier 12 Oct. 6.10 uur: Volle maan 18 Oct. .21.30 uur: Laatste kwartier 26 Oct. 18 47 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 5 October Hoog water- 8.38 en 21 05 uur. Laag water: 3.55 en 16 15 uur. Woensdag 6 October Hoog water: 9.49 en 22.26 uur. Laag water: 4.54 en 17.22 uur. u"*a)uuajü*» "nrmooooooootx.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1