Tt\ MOORD PORSELEIN Puistjes Nederlands Bondselftal gewillig slachtoffer van Sparta-Praag: 6-1 Die Raeckse zet volleybalcompetitie in met overwinning op VCK: 4-0 DDD .„Clowntje Rick 0 Vr/ Formeren van een redelijk nationaal elftal moeilijker dan ooit te voren Wiersma was enige steunpilaar in wankele defensie Profclub „Amsterdam" verliest kort geding Courses te Duindigt IVOROL: De Tandpasta van standing! 5 Bedenkelijk ■éjzï-U r Ook de voorhoede n Horn naar Boedapest Klassen verschil Geen oefenwedstrijden meer vóór 24 October Hockey Dames-hockeytournooi in 1959 in Nederland Voor de .kinderen Haarlem-Vitesse blijft drie-drie Engelse coach voor dames-hoekey-elftal FEUILLETON EN door Gordon Folk Duitsers zoeken ruimte in de hoogte Havenstaking in Londen is opnieuw uitgebreid (Van onze sportredacteur) Konden wij verleden week na de oefenwedstrijd van het voorlopig Nederlands elftal tegen Rot Weisz in Nijmegen schrijven dat het Nederlandse team over een redelijke achterhoede beschikte en over een voorhoede, waarin de uit Frankrijk terugge keerde professional Timmermans een lichtpunt was, na de tweede oefenwedstrijd, die gistermiddag in het Olympisch stadion in Amsterdam werd gespeeld tegen de Tsjechische club Sparta uit Praag, kunnen wij gezien de verrichtingen niet anders berichten dan dat het slechter was dan ooit tevoren en dat de keuzecommis sie voor een compleet raadsel staat bij het formeren van een elftal, dat ook maar enigszins weerstand zal kunnen bieden aan de Belgen op 24 October aanstaande. Het was in één woord droevig. Het werd uiteindelijk zes-één tegen een weliswaar goed voetbal spetende, maar toch zeker niet onverslaanbare tegenstander. >ScóCfry<yoooMOOoooocococxsooaooooooooooceE 3 Niet alleen het prestatiepeil van het voetbal in Nederland is met sprongen omlaag gegaan, ook de mentaliteit van sommige toeschouwers die naar voetbal gaan kijken. Gisteren faalde het Neder lands Bondselftal tegen de Tsjechische club Sparta uit Praag. En wel in het bijzonder doelman Steiger. Vooral in dc - tweede helft toen de PSV'er vrijwel geen bal meer aanraakte zonder een fout te maken. Dat kan echter iedereen over- komen. Voor een groot gedeelte van de i; naar schatting vijfduizend toeschou- 3 wers een bijzonder laag aantal ove- rigens voor een dergelijke wedstrijd was het een reden om iedere keer dat 8 Steiger de bal kre°g toegespeeld en die hield of doorliet hatelijk te gaan ap- plaudisseren, lachen of joelen. En dat 8 8 zonder ophouden. Een weinig bewonderenswaardige H mentaliteit dunkt ons die ook bij de bui- i tenlandse tegenstanders een nare indruk moet heben achtergelaten r:rj y=L i:""7!mmm 'r T I Het ergste faalde doelman Steiger. Maakte hij voor de rust een weinig be trouwbare indruk, na de hervatting bracht hij cr hoegenaamd niets meer van terecht. Geen schot hield hij toen ineens vast. hetgeen de meest verrassende situaties ten gevolge had. Hadden de Tsjechen wat meer op doel geschoten, het zou ongetwijfeld tien of twaalf-één geworden zijn. Het bleef nu bij een viertal goals in de tweede helft, gescoord op een manier die aan duidelijk heid niets te wensen over liet. En de andere verdedigers? Tebak liet met zich spelen als stond hij voor de eerste maal in een selectie-elftal opgesteld en Van der Hoek wisselde redelijke met zwak ke momenten af. Alleen Wiersma hij speelt iedere Zondag in de derde klasse! bevestigde zijn goede vorm van de vorige maal. En hij had nota bene nog de sterkste vleugel tegenover zich. En wel het tweetal Crha-Pesek, dat ook de linker vleugel vormt van het Tsjechische natio nale elftal! De halfspelers Klaassens en Jansen, die de vorige week zonder meer voldoende waren, faalden nu over alle linies. Hun dekking was slecht, hun tempo schoot te kort en vooral hun plaatsen leek naar niets. Vooral door het feit dat zij op het middenveld geen raad wisten met het zuivere combinatiespel van de Tsjechen, kwam de Nederlandse defensie onder steeds grotere druk. En vooral in de tweede helft leidde dat tot een onaantrekkelijk spel van kat en muis, waarbij doelpunten niet uitbleven. En had nu de voorhoede nog maar iets laten zien dat tot optimisme zou kunnen stemmen, maar ook daar deelde men in de algemene misère. Debutant Louwers (Eind hoven) begon als rechtsbuiten goed, maar zakte al spoedig naar een bedenkelijk laag peil af. Zijn collega Luiten op de links buitenplaats was al niet veel minder slecht, terwijl Cor van der Gijp als midvoor vrij wel steeds zijn meerdere moest erkennen in de nogal ruw spelende international Prochazka. mMI Steiger Rest ons te vertellen dat de beide binnen- spelers, Timmermans en Roosenburg, op wie velen alle hoop voor het maken van doelpunten hebben gevestigd, ook al teleur stelden. De ene keer werden zij maar dat was slechts zelden alleen maar mis verstaan door hun medevoorwaartsen, de Er bestaat een overeenkomst tussen de voetbalclub TDW (le klasse afdeling Am sterdam van de KNVB) en de profafdeling „Amsterdam", waarin is bepaald, dat de be roepsvoetbalclub des Zaterdags het veld (in Duivendrecht) voor zijn wedstrijden mag gebruiken en TDW op de Zondagen, behalve als er geen competitieprogramma voor TDW is. In het laatste geval mag de be roepsvoetbalclub des Zondags het veld, dat in particuliere handen is, gebruiken. Dezer dagen heeft de beroepsvoetbalclub aan het bestuur van TDW een brief geschre ven, waarin stond, dat TDW op de Zondagen van 3 en 17 October van het veld gebruik mocht maken en dat „Amsterdam" op Zon dag 10 en Zondag 24 October wedstrijden op dit terrein zou spelen. De beroepsvoetbalclub „Amsterdam" heeft voor Zondag 10 Octo ber een thuiswedstrijd tegen Alkmaar op het programma staan en voor dit doel reeds reclamebiljetten opgehangen. Het bestuur van TDW heeft in dit verband advies gevraagd aan het bestuur van de af deling Amsterdam van de KNVB, waarop de voormalige Amsterdamse Voetbalbond zijn aangesloten vereniging TDW de raad heeft gegeven in kort geding een verbod van de wedstrijd AmsterdamAlkmaar te ver krijgen. De behandeling van dit kort geding vond Woensdagmiddag plaats voor mr. C. Briët. Pleiter voor TDW was mr. W. Baron van Haersolte, voor de beroepsclub „Amsterdam" mr. H. F. M. Huff er. Na uitvoerige pleidooien heeft president mr. Briët onmiddellijk vonnis gewezen. In dit vonnis werd bepaald, dat de wedstrijd AmsterdamAlkmaar Zondag geen doorgang mag vinden en dat de beroepsvoetbalclub „Amsterdam" uiterlijk Vrijdag door middel van raamaffiches op dezelfde wijze zoals men deze ontmoeting heeft aangekondigd, moet mededelen, dat de wedstrijd niet door gaat, op straffe van een dwangsom van f 10.000 voor elke dag. dat de beroepsvoetbal club „Amsterdam" daarmee in gebreke is. De president achtte bewezen dat de be roepsvoetbalclub „Amsterdam" eenzijdig hèeft- gehandeld, hetgeen in strijd is met de overeenkomst. In tegenstelling tot eerdere berichten zal, zo deelt de KNVB mede, niet de heer K. L. van der Meer. die verhinderd is, de Zondag 10 October in Boedapest te houden landenwed- strijd HongarijeZwitserland leiden, doch de heer Hern Jr. (Bentveld). Grensrechters blijven de heren W. B. Ausum Jr. (Dor drecht) en K. Schipper (Groningen). De uitslagen van de draverijen en rennen te Duindigt luidden: Red stallion-prijs (1400 m.): 1. Trudy Hanover 1.3.94; 2. Toomel D 1.39.5; 3. Tommy Mars 1 39 5 W. f 6,90, PI. f2,20, f 1,30, Gek. f4,70, Cov. f5,70. Reine d'Aster-prijs (2040 m.): 1. Ritmees ter 1.33.8; 2. Rosamunde 1.32; 3. W. f4.90, PI. f 1,30. f 1,10, f 1.20. Gek. f8,80, Cov. f4,10. Rève d'Or-prijs (2500 m.): 1. Rose Marie 1.29.1; 2. Ruby Spencer 1.30.6; 3. Rolandus 1.30.7. W. f 1,50, PI. f 1,10, f 1,20, f 1,30, Gek. f3,40, Cov. f3,60. Robert G-prijs (2100 m.): 1. Oranje J 1.28.6; 2. Playsier 1.27.5; 3. Miss Zelda 1.28.7. W. f4, PI. f2, f 1.90. f2,40, Gek. f7,70, Cov. f4,90. Rhea Hollandia-prijs (2100 m.): 1. Ostro- gatta K 1.30.3; 2. Oscar Major 1.28.4; 3. Pepsi Cola 1.30.6. W. f6.20, PI. f 1,70, f 1,40, Gek. f6,40, Cov. f4,30. Aquilon-prijs (2100 m.): 1. Britoly; 2. Gret- tello; 3. Columbus, W. f2.60, PI. f 1,70, f2,70, Gek. f8,20, Cov. f4.70. Windy Cilf-prijs (3000 m.): 1. Nanouk; 2. Tsatli; 3. Wiribi. W. f8.90, PI. f2,50, f 1,60, Gek. f 11,10, Cov. f3,—. Totale omzet f39.115. De eerste klap bleek gisteren nu eens geen daalder waard. Binnen drie minuten stond het voorlopig Nederlands elftal met een nul voor tegen Sparta (Praag), maar verloor tenslotte met zes-een. Op de foto het eerste en enige doelpunt van de Nederlanders. Jaren lang is het Tsjechische voetbal- c clubs verboden geweest tegen buiten landse verenigingen te spelen. Onlangs 0 werd dat verbod opgeheven en prompt ondernam Sparta uit Praag de ploeg o waartegen gisteren het Bondselftal met zeseen verloor een trip naar Schot- land om daar iets nuttigs te leren. Het zijn echter niet allemaal nuttige dingen geweest die men zich heeft eigen ge maakt. Dat bleek gisterenIn Tsjecho- 8 Slowakije is het gewoonte dat de scheidsrechters elk lichamelijk contact als een overtreding beschouwen en dus bestraffen. Begaat een speler in een wedstrijd twee ernstige overtredingen dan wordt hij zelfs het veld uitgestuurd. Gistermiddag echter werd er vooral in de achterhoede van de Tsjechen - opmerkelijk veel, opvallend en hard ge- o duwd. Wij vrezen het ergste voor Sparta 1 als dat straks in eigen land weer aan de competitie gaat deelnemen.... :cccoocccocccc<yx>- cc o-y accoooocx'co.y o xy andere maal brachten zij er zelf niets van terecht. Na het bovenstaande zal het wellicht duidelijk zijn dat wij over de wedstrijd zelf kort kunnen zijn. Eigenaardig genoeg scoor de het Nederlandse team het eerst. Een aardige combinatie tussen Van der Gijp en Louwers bekroonde laatstgenoemde met een zuiver schot, dat doel trof. Daar bleef het bij. Na twintig minuten maakte Svoboda met een hard schot gelijk en vijf minuten later verraste rechtsbuiten Pesek Steiger volkomen met een zuiver, maar zeker niet hard schot. Kort daarop veroorloofde Timmermans zich de weelde een strafschop toegekend nadat Van der Gijp door zijn bewaker was gevloerd wel hard, maar recht op de keeper af te schieten Toen tien minuten na de hervatting nie mand ingreep bij een voorzet van Jares, behoefde Prais al bijzonder weinig moeite te doen de stand op drie-een te brengen. Waarna het verschil tussen de beide ploe gen tot enkele klassen uitgroeide en de overigens schaars schietende Tsiechen door Prais. Jares en Crha gemakkelijk op zes een konden komen. Met welke stand het einde kwam. Behalve het schot van Louwers, dat een doelpunt werd, kreeg keeper Houska ook al een international niet meer dan drie schoten, waarmede hij moeite had. Hetgeen niemand zal verwonderen na het geen wij schreven over het prestatiepeil van de Nederlanders. Wij zijn benieuwd hoe de keuze-commis sie het raadsel, waarvoor zij staat zal op- lossgn. Naar wij vernemen heeft de keuze-com missie van de KNVB besloten geen oefen wedstrijd meer aan te vragen met het oog op de wedstrijd tussen België en Nederland, die 24 October in Antwerpen wordt gespeeld. De keuze-commissie baseert dit besluit op het feit, dat men de indruk heeft, dat van de spelers reeds zeer veel gevraagd wordt tij dens de competitiewedstrijden, de club training en de centrale training en dat men daarom ook de twee oefenwedstrijden van Nijmegen en Amsterdam voldoende moet achten. De bijeenkomsten onder leiding van de Oostenrijkse trainer Merkel, Dinsdagavond op Houtrust, gaan op de gewone wijze door. De wedstrijd België—Nederland zal door een Engelse scheidsrechter worden geleid; te zijner tijd zal een keuze uit een voordracht worden gedaan. Tijdens een in Londen gehouden bijeen komst van de International Federation Wo men's Hockey Associations heeft mevrouw StreefkerkSchuitema namens het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hockey- bond de candidatuur van Nederland voor de organisatie van het internationaal dames- tournooi in 1959 gesteld. Daar verwacht mag worden dat zich ver der geen candidaten meer voor de organisa tie van dit tournooi zullen melden en zo dit toch het geval mocht zijn ons land bij de toewijzing prioi-iteit geniet, staat het vrijwel vast, dat in 1959 het internationaal dames- tournooi in Nederland wordt gehouden. Moeten de data nog worden vastgesteld, wel is het zeker dat dit tournooi in het hockey- stadion in Amstelveen zal plaats vinden. Het internationaal damestoumooi zal in 1956 van 26 Mei tot 12 juni in Sydney wor den gehouden. Negen landen hebben inge schreven: Argentinië. Nieuw Zeeland, de Verenigde Staten. Zuid-Afrika. Engeland, Schotland, Ierland. India en Australië. Ne derland heeft, evenals alle andere ploegen van het Europese vasteland, van deelneming moeten afzien in verband met de grote kosten, hieraan verbonden. De Australische bond neemt namelijk wel de verblijfs-, doch niet de reiskosten voor zijn rekening. Er zal nu getracht worden, net zoals dat in 1950, toen het tourooi in Zuid-Afrika werd gehou den, is geschied, een continentaal team af te vaardigen. Voorts werd besloten na 1959 het tournooi een keer in de vier. in nlaats van een maal in de drie jaar te houden. JV. o IBOZ Opeens keken ze met grote ogen naar een open plek tussen de struiken „Wat is dat?", zei Bunkie. Tussen het gebladerte was opeens 'n vreemde figuur verscheneniemand, gekleed in 'n lange, zwarte mantel en met 'n grote hoed met een veer op het hoofd. En voor zijn gezicht had hij een zwart masker met twee gaten, waardoor hij kijken kon... „Je geld of je leven!", riep de vreemde met barse stem. En hij stak dreigend een sabel omhoog... Rick en Bunkie stonden er vreemd van te kijken. „Wat zullen we nou beleven?", zei Rick verbaasd. Ze wilden zich omkeren, maar de vreemde met het masker deed een stap vooruit. „Halt!", riep hij. „Blijf staan jullie! Je bent gevangen „Nou zegzei Bunkie ïierbluft. „Wat moet dat?" De ander kwam nog dichterbij, dreigend met zijn wapen zwaaiend. „Hoor je me niet? Blijf staan, je kunt toch niet ontvluchten... wij hebben jullie ingesloten en je komt niet weg!" „Vluchten?", zei Rick. „Denk je soms, dat we bang zijn?" Onder grote publie ke belangstelling zijn de volleyballers gis terenavond in het Krelagehuis in Haar lem aan hun eerste competitie-wedstrijden begonnen. De stryd tussen dc heren van Die Raeckse en VCK was het aan zien ten volle waard, de rood-witten waren in vele opzichten de Hoogoven-spelers de baas, maar de VCK'ers, met de ex-HVS'er Boukes in hun mid den, compenseerden door enthousiasme veel. Bij Die Raeckse waren als vanouds Jac. Moolenaar en M. Cristianus de sterke aanvallers; de gebrs. De Graaf bleken weer bijzonder goede verde digers. Met deze ploeg zal Die Raeckse zeker een goede kans op de titel gaan maken. De tussenstanden waren: 15—10, 15—9, 15—4 en 1614 voor Die Raeckse. Kampioen HVS kwam tegen VCR in het veld. Al wonnen de HVS'ers, hun spel was heel wat minder dan het vorig seizoen. Doch dit is niet te verwonderen, want Clay en Petersen waren kende gezichten. VCR kwam met vrijwel dezelfde ploeg als verleden seizoen tussen de lijnen, beschikte over weinig aanvals- kracht en de „witten" zullen het dan ook dit seizoen niet gemakkelijk krijgen. De tussenstanden werden: 1512, 159, 815 en 1.5—9. Dames De dames hebben het er lelijk bij laten zitten. Noch HVSDe Blinkert, noch Die RaeckseRapiditas waren het aankijken ADVERTENTIE BARTELJORISSTR HAARLEM - TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM - TEL. 717162 MOTOR - BROM FIETS KLEDING Protest niet toegekend Gisteravond is in Utrecht het protest be handeld, dat Haarlem had ingediend tegen het niet toekennen van het vierde doelpunt in de wedstrijd tegen Vitesse. Het protest werd afgewezen, zodat de drie-drie stand gehandhaafd bleef. Uit ons verslag van de wedstrijd citeren wij: „Het leek er op of de wedstrijd toch nog door Haarlem zou worden gewonnen toen Roozen uit een der vele hoekschop pen fraai inkopte. Scheidsrechter Van Gel der wees al naar het mid-den, doch vreemd genoeg ging hij in op een protest van de Arnhemse grensrechter en keurde het doel punt af, ofschoon hij het geval beter had kunnen waarnemen dan de verder van Rooz.en afstaande grensrechter". Bij de behandeling bleef scheidsrechter v. Gelder bij zijn mening dat het geen gel dig doelpunt was geweest dat Roozen had gescoord, zodat de commissie het protest moest afwijzen. Teneinde het Nederlandse dameshockey- elftal zo goed mogelijk voor te bereiden voor de belangrijke wedstrijd tegen Engeland, die op 2 April in Amstelveen wordt ge speeld, heeft de damescommissie van de KNHB de bekende Engelse coach miss Chamberlain verzocht gedurende enige tijd naar Nederland te komen. De besprekingen hebben tot resultaat gehad dat miss Cham berlain begin Maart ongeveer tien dagen in ons land zal vertoeven om het dameselftal en enkele reservespeelsters op de hoogte te brengen van het typisch Engelse spel. Deze periode is uiteraard te kort om op technisch gebied leiding te geven. Behalve deze belangrijke wedstrijd tegen Engeland staat natuurlijk ook de jaarlijkse ontmoeting tegen België op het programma. De A-teams van beide landen zullen elkaar ditmaal in België ontmoeten, waarschijnlijk in de tweede helft van April; de wedstrijd tussen de B-teams zal op Nederlandse bodem worden gespeeld. Verder zijn er nog onder handelingen gaande over een landenwed- strijd tegen Ierland, waarschijnlijk half Maart in Ierland te spelen. Een spelmoment uit de wedstrijd Die Raeckse-V.C.K. nog de enige be- waard. Terwijl wij toch van de vorig seizoen best geplaatste ploegen wel enige strijd had den mogen verwachten. Rapiditas viel bij zonder tegen; de zwart-witten voelden zich al bij voorbaat geslagen en Die Raeckse kon met serveren de wedstrijd winnen. Mocht Rapiditas evenals vorig seizoen aanspraak op de tweede plaats willen maken dan mogen de zwart-witten wel wat meer aandacht aan hun verdediging gaan schenken. Met 151, 150, 154 en 153 gaf Die Raeckse Rapi ditas een gevoelig lesje. Ook de nieuwe eerste klasser De Blinkert heeft geen grootse indruk gemaakt. HVS won vrij gemakkelijk met 15—4, 150, 615 en 15—10. Bij de tweedeklassers begon HBC goed door het gedegradeerde PSCB met 31 te kloppen. PWN en Rap. 2 deelden de punten, terwijl CIOS en OVRA respectievelijk door overwinningen op PSVH 2 en De Blinkert 2 een goede start hadden. Bij de dames won nen OVRA en PWN van de reserve-teams van Velox en HBC. ADVERTENTIE 45) Asgrauw en met angstig dichtgeknepen ogen strompelde Ferroni de treden op en de keuken in, om onmiddellijk door de dichtstbijzijnde visser gegrepen en door de agent geboeid te worden. Heel rustig alsof hij een uitstapje maakte volgde Wax, die dezelfde behandeling onderging. Terwijl ditzelfde geschiedde met de der de man, lieu Lamb ongemerkt naar de an dere zijde van de keuken, waar hij achter de min of meer in een hoek staande ge boeide Wax ging staan. Pas toen hij begon te praten, merkten de anderen op dat er iets aan de hand was. En toen zagen zij ook, dat Lamb één van de revolvers te pakken had gekregen, waarmee hij dreigend in de richting van het gezelschap zwaaide. „Nu, Wax", begon Lamb, „nu je aan mijn genade of ongenade overgeleverd bent, geef ik je een laatste kans om je huid te redden". Lamb richtte de revolver on één van de vissers, die een pas naderbij kwam. „Geen centimeter dichterbij, alsjeblieft. Wie ook een pas in deze richting doet wordt prompt neergesch oten" „Maar Lamb, wat haal je je in je hoofd?" protesteerde Bill. „Je hebt toch van niemand wat te vrezen?" „Niet van iemand, maar wel van iets. Namelijk dat ik nooit het genoegen zal hebben Ferroni wegens moord te zien hangen. Nu moeten we een getuige zien te vinden". „M oord??" krijste Ferroni, „wat be doel je?" ..Misschien is het het laatste wat ik doen kan in mijn leven", vervolgde Lamb, „maar ik wil van deze ellendeling, van Wax, ho ren dat Ferroni niet alleen professor Ma- cavoy en Turpitt vermoordde, maar ook mijn zoon. „Dat is een leugen", donderde Ferroni, wiens poging om Lamb naar zijn keel te vliegen effectief verhinderd werd door een paar stoere zeelui die naast hem hadden post gevat. Lamb haalde zijn schouders op. „Wat jij zegt laat me volkomen koud. Kom, Charlie Wax, ik geef je de kans om te vertellen wat je weet zodat je kroongetuige kunt worden en de doodstraf ontlopen. Maar dan ook de hele waarheid. Je vertelt alles in bijzijn van deze getuige of ik schiet je dioor 'je hoofd hier en direct en dan zit er nog wel een kogel voor mijzelf in ook. Dat laatste is geen dikdoenerij, maar de waar heid. Sinds mijn zoon vermoord werd, heb ik alleen maar geleefd om wraak te nemen. Verder is mijn leven mij niets meer waard. Wel, Charlie Wax, wat zal het zijn, de waarheid of een kogel?" „De waarheid, ik zweer het", klonk het gesmoord. Wax stamelde een langdradig verhaal, waarvan de strekking was, dat Lambs theorie over de moord op professor Maca- voy en kapitein Turpitt in grote lijnen juist was geweest. Ferroni en Wax waren op het eiland gekomen, op die dramatische mistige ochtend in de herfst van 1940, toen er niemand op Lobsterpot te vinden was. Uit een schuilplaats hadden zij de twee be woners van het eiland op Lobsterpot zien terugkomen, en daardoor de geheime in gang naar het laboratorium ontdekt. Wat nieuws voor Lam Li en de anderen bleek, was de opmerking van Wax dat de overval door drie personen werd gedaan, namelijk ook nog door een zekere Taggart. Wax beschreef hoe de professor en Tur pitt beneden in het laboratorium volkomen ven-ast werden tijdens hun werk. „Wij waren niet van plan, de professor en Turpitt persoonlijk iets aan te doen. Wij wilden ze binden en met de buit er vandoor gaan. Eigenlijk begon Turpitt. Nadien handelden wij uit zelfverdediging. Turpitt greep het eerste het beste wat hij in zijn handen kon krijgen om naar ons te smijten. Het trof Taggar1 en het bleek een fles te zijn met een of ander bijtend vocht. De fles barstte in het gezicht van Taggart en het vocht stroomde over hem heen. Gil lend van pijn kronkelde hij over de vloer, terwijl wij zagen dat zijn kleren en huid werden weggebeten. Voor we van de schrik bekomen waren greep Turpitt een tweede fles. Maar eer hij die had kunnen gooien schoot Ferroni hem en de professor neer. Dat was eigenlijk nog lang niet zo erg als de aanblik van Taggart, die met een laat ste gil dood bleef liggen. Ik heb nog nooit iemand zo aan zijn eind te zien komen en ik hoop het nooit meer te zien ook. Ferroni kreeg ook een scheutje van de vloeistof over zijn gezicht, daar komt dat litteken van. Ik zelf kreeg niets, dank zij het feit, dat ik toevallig achter de kisten dekking kon vinden". „Dat is een goed'veiiiaal over wat hier gebeurde", merkte Lamb op. Tegen Bil! knikkend ging hij verder; ;JDat verklaart een heleboel over het gedrag van Ferroni toen hij mij kort daarna sprak en toen hij de indruk maakte iets afschuwelijks ge zien of gedaan te hebben". „Ja, dat zei je. En iets over een pleister over zijn gezicht". „Wel, Wax, hoe ging het verder?" (Slot volgt) Uitslagen De volledige uitslagen luiden: Heren: Die RaeckseVCK 40: HVS VCR 3—1: PSCB—HBC 1—3; PWN—Rap. 2 2—2; CIOS 3—PSVH 2 1—3; OVRA—De Blinkert 2 40; Santpoort 3HVS 4 03; BoruStampers 31; Rap. 3Gios 2 31, OVRA 2—De Blinkert 4. Dames: HVSDe Blinkert 31; Die RaeckseRap. 40; OVRAVelox 2 31; HBC 2—PWN 0—3; OVRA 2—Santpoort 2 2—2; HVS 2—Gios 2 4—0; Die Raeckse 5— Velox 4 13; VesmiaVVVH 40; De Blin kert 2Santpoort 3—0; HBC 3Rap. 3 13. ADVERTENTIE EMAILLE LAKVERVEN in moderne kleuren STUTTGART (D.P.A.) Dr. Eugen Sanger is met een staf van tien weten schappelijke medewerkers begonnen met zijn werk in het nieuwe instituut van Stutt gart voor raket- en ruimte-onderzoek. Het instituut beoogt onderzoekingen op het gebied van straalmotoren, voortbewe ging door middel van raketten en ruimte vaart. Het wordt gefinancierd door de bondsrepubliek, de staat Baden-Württem- berg en belanghebbende industrieën. Dr. Sanger, die zich op het gebied van „reactievoortbeweging" naam heeft ver worven, werkte na de oorlog voor Franse luchtvaartonderzoekingen in Parijs. ADVERTENTIE Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUI DA ANDO EN IN GEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP LONDEN (Reuter-ANP) De staking, die het werk in de havens van Londen verlamt, is weer uitgebreid, doordat 300 controleurs, die de ladingen der schepen moeten opnemen, besloten geen haventer reinen te betreden, waarvan de arbeiders bij een geschil betrokken zijn. Op een bijeenkomst van stakers deelde een stakingsleider mee, dat Nederlandse havenarbeiders telegrafisch inlichtingen hebben verzocht over schepen, welke mo gelijk van Londen naar elders worden ge zonden om daar te worden gelost. Het tele gram is afkomstig van het „onafhankelijk verbond van bedrijfsorganisaties" (O.V.B.), de destijds van de E.V.C. afgescheiden groep, die haar hoofdkwartier te Rotterdam heeft. New York werkt De staking van 25.000 New Yorkse ha venarbeiders zal vandaag eindigen zo heeft de „International Longshoremen's Asso ciation" (I.L.A.) bekend gemaakt. De com missie van de I.L.A. voor de lonen heeft een overeenkomst ter regeling van het arbeidsconflict bekrachtigd, die de avond tevoren met hulp van bemiddelaars der regering tussen de vakorganisaties en de werkgevers was gesloten. Margaret Truman in de politiek INDEPENDENCE (Reuter) Margaret Truman heeft er mee ingestemd in de Amerikaanse staat Missouri een politieke campagne te leiden ten behoeve van een democratische candidaat voor de Congres- verkiezingen m November.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9