I PMfll) I Kort en bondig Kerkdiensten N.Z.H.-jubilarissen feestelijk onthaald L» TRESLONG"-NIGHT by CANDLELIGHT Nieuw Leven speelde „Huis zonder vensters" \2 het eerste mdmd „Fietsendieven" voor schooljeugd vertoond Leert goed typen Bloemendaal HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT lil A mateurtoneel oJm'e/cca ANDERHOOC TUPKER Feest voor bejaarden op Donderdag 6 Januari Revue in Concertgebouw Burgerlijke Stand van Haarlem Eerste bijeenkomst van de filmische vorming Voetbal Anoul nu één maand geschorst Bouw zweminrichting Openstelling van kapperszaken Krotopruiming Heemstede Mobilofoon voor de Heemsteedse politie Betere aanduiding gevaarlijke kruising et gaat om nu maar ook om later Huidverzorging op medische basis. r~ ZATERDAG 23 OCTOBER 1954 De geheelonthouders-toneelvereniging Nieuw Leven heeft deze week haar win terseizoen geopend met een drietal voor stellingen van Ab van der Lindens psy chologische thriller (naar een gegeven van Richard Reich) „Huis zoneter Vensters", die voor enkele weken bij de Verenigde Spelers zijn Haarlemse première beleef de. Bij die gelegenheid heeft mijn collega P. W. Franse over spel en spelers al met lof gezwaaid en na wat ik er bij Nieuw Leven van zag geloof ik met hem, dat dit knap opgezette stuk, mits drastisch be snoeid, een welkome aanwinst vormt voor het amateur-répertoire, dat juist in dit genre nogal stiefmoederlijk bedeeld is. In- plaats van met een academisch „zoek-de- dader" spelletje, wordt men hier gecon fronteerd met een werkelijk „bloedwarme" moord, die welhaast onvermijdelijk uit de gegeven conflicten en karakters voort vloeit en die daardoor veel sterker aan spreekt dan de gebruikelijke spitsvondig heden a la Agathe Christie. „Huis zonder vensters" verplaatst ons in de trieste sfeer van het door haat verwoeste gezin van de leraar Eddy Henderson, die na een affaire met een van zijn leerlingen ont slagen is en dan volkomen afhankelijk wordt van zijn oudere zuster Stella. Deze Stella is een verbitterde oude vrijster, wier tyrannieke boosaardigheid het leven van iedereen tot een hel maakt. Zij behandelt en vernedert haar broer, diens vrouw en hun blinde zoon als slaven en als zij ten slotte dreigt, deze laatste te onterven, be sluit de leraar, half waanzinnig van wan hoop, haar te vermoorden. Hij broedt een geraffineerd moordplan uit, dat de ver denking doen vallen op hun dienstmeisje Lizzy zal, die al een tuchthuisstraf ach ter de rug heeft. Bijna gelukt de duivelse opzet: Stella wordt volgens plan vermoord en de onschuldige Lizzy laat zich tot vluchten ompraten, waarmee zij practisch haar eigen doodvonnis tekent. Maar dan komt de verrassende wending, als de blinde zoon van Henderson in een werke lijk dramatische climax de onschuld van het meisje kan aantonen en zijn vader als de ware schuldige aanwijst. Stellig een sterk stuk dus, dat dankbare mogelijkheden biedt, al kan niet ontkend worden, dat de dialoog dikwijls nodeloos bezwaard is met extra dikke, melodrama tische accenten en ellenlange tirades die au fond niets met de ontwikkeling van de intrige van doen hebben. Daardoor man gelt het soms bedenkelijk aan vaart en spanning en daardoor leden ook de indivi duele prestaties schade. Verschillende spe lers hadden namelijk zoveel ballast aan rolkennis mee te slepen, dat zij slechts met moeite van hun tekst loskwamen. Een paar fikse coupures hadden hier stellig wonderen verricht. Met dat al kreeg men toch enkele goede typeringen te zien, van wie vooral de tyrannieke Stella van Rie Hazevoet en Ans Maas' gevoelige vertolking van het gestichtsmeisje Lizzy genoema moeten worden. Hoe beheerst speelde de laatste bijvoorbeeld de fel-emotionele scène waar in het echtpaar Henderson haar de moord aanpraat. Jaap Kuyper maakte van de mislukte intellectueel en moordenaar Ed dy Henderson een Boris Karlof-figuur, die de zaal voortdurend in griezelige spanning geboeid hield. De gespletenheid van zijn verdorven ziel moest echter uitsluitend uit zijn tekst blijken. Kuyper moet zich hoe den voor teveel pathos, want als men, zoals hij, in ieder woord de marqué wil laten doorklinken, dan belandt men al gauw in het drakerige. De verrassing van de avond was voor ons het prachtige stille spel, dat de inval ster Willy Hart-De Jong als de vrouw van de leraar te zien gaf. Haar tweede plans- rol werd een glasrol door de gave mimiek, waarmee zij aan elke menselijke emotie gestalte gaf: hier was vrijwel elke bewe ging en ieder gebaar zinvol en op zijn plaats, een prestatie die men op het lief hebberijtoneel maar zeer zelden te aan schouwen krijgt. Toneelmeester Voskuilen had voor een sfeervol décor en bizonder suggestieve belichtingen gezorgd, Veerhoffs regie ge tuigde van veel vakmanschap, al had men graag wat meer dynamiek in de groepering en het bewegen der spelers gezien. H. C. ADVERTENTIE Verkrijgbaar bij DAMESKAPPER PARFUMS - COSMETICA ZIJLSTRAAT 73 TELEFOON 12784 Vrijdagavond hield de Adoptie-commissie bejaarden een vergadering, waarin werd medegedeeld, dat de commissie zal worden omgezet in een stichting, waarvan de nota riële acte dezer dagen zal worden gepas seerd. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. W. Th. Fibbe Sr., voorzitter; P. v. d. Steen hoven, 2e voorzitter; J. Evers, secretaris; mej. M. Beumkes, 2e secretaresse; J. R. v. Beek, penningmeester, giro 56918; F. A. v. Zijp, 2e penningmeester; F. Vink, leider van de feestavonden; mr. M. C. Wijt, lid; H. Cordes, lid. De datum van het winterfeest voor de bejaarden werd evenals vorig jaar vast gesteld op 6 Januari, te houden in het Concertgebouw. Gezien het feit, dat het Concertgebouw te klein is om alle bejaar den gelijk te ontvangen, is besloten om een middag- en een avondfeest te geven, waar bij de programma's gelijk zullen zijn. Aan gezien de commissie zoals altijd ook nu weer verrassingen en consumpties aan de bejaarden wil aanbieden, zal direct met de actie tot het inzamelen van gelden worden begonnen. De vergadering was zeer verheugd over het feit, dat het aantal donateurs steeds toeneemt en sprak de wens uit, dat er nog vele donateurs zullen bijkomen, opdat het inzamelen van gelden door de leden en anderen daardoor in mindere mate nodig zal zijn. Aan het programma van het winterfeest werken mee: Frans Eykljof, conférencier, sneltekenaar en parodist: Hansje Pallieter met de Witte Kraaien, Wiener- en Tiroler Muziekshow, oude wijsjes en liedjes; mr. Tims, clown-musical; Peter Nakarro, grote internationale goochelshow en oude dan sen onder leiding van Roel v. d. Berg. ADVERTENTIE Als één man stonden gisteren de perso neelsleden van de NZH, die met hun echt genoten in het Haarlemse Concertgebouw bijeen waren gekomen, van hun stoelen op, alle ogen richtten zich naar de ingang van de zaal, de harmoniekapel van de NZH speelde een feestelijke mars: de achttien jubilarissen, respectievelijk veertig jaar en een kwart eeuw in dienst van het vervoer bedrijf, traden binnen. Toen allen gezeten waren, sprak de voor zitter van de voorbereidingscommissie, de heer G. West, een kort openingswoord, waarna de voorzitter van het jubileum- fends, de heer M. Ockeloen, de jubilarissen toesprak. Hij was van mening, dat men uit het feit, dat er jubilea van 25 en 40 jaar v/orden gevierd, mag afleiden, dat men zich bi; de NZH thuisvoelt. Hierna richtte hij zich tot de heer A. Steetskamp, een der pioniers van het jubileumfonds, die het be stuur van dit fonds heeft verlaten. Hij bracht de dank van alle leden van het fonds over voor hetgeen deze bescheiden figuur heeft verricht. De spreker deelde mee, dat de heer Steetskamp tot erelid was benoemd en overhandigde hem een oor konde. Daarna bracht hij dank uit aan de directie, de afdelingschefs, de voorberei dingscommissies en de kapel, die het teza men altijd mogelijk maken, de jubilarissen datgene te geven, wat hun toekomt. Tenslotte sprak de directeur van de NZH, de heer J. J. Jurrissen. Hij wees er op, dat men met kundige naaste medewerkers alleen er niet komt; vakkundig personeel is onontbeerlijk. Hij besloot zijn toespraak met een felicitatie aan het adres van de heer Steetskamp. Vervolgens was weer de beurt aan de harmoniekapel, die een kort concert besloot met een daverende uitvoering van de Ma noeuvremars. Daarna beleefden de aanwezigen enige vrolijke uren aan de capriolenrevue „Tem po en Vreugde", waaraan medewerkten Willy Rex, Nol van Dijk, Jack Smith Co., het Holborn-trio, Fons Dankaart, Liesbeth Luno en Nicky Noble. Na afloop volgde een bal tot twee uur. ADVERTENTIE MOTECHTHEID blijft, óók na herhaald wassen en chemisch reinigen HAARLEM, 22 October 1954 ONDERTROUWD: 22 Oct., A. M. Roode en G. Valk. GEHUWD: 22 Oct., J. W. Dekker en H. Ch. Molenkamp. BEVALLEN van een Zoon: 20 Oct., H. H. de RooijWilmink; E. F. StengerLambour; 21 Oct., M. A. G. Haldermanvan Assema; H. JasZeeman; J. J. van der WalleBon; J. W. van HamSmit; 22 Oct., A. Carsouw de Vries. BEVALLEN van een dochter: 20 Oct., W. F. Kollenberg—van Deutekom; 21 Oct.. W. Bos—Aasman; M. L. RutteVerhelst; C. P. ClavauxPotjewijd. OVERLEDEN: 21 Oct., H. Borreman, 70 j., Kruisstraat; J. van Milligen, 74 j., Dr. Leijdsstraat; J. H. Knaap, 44 j., President Steijnstraat; D. Zethoven, 75 j., Kamper laan. De afdeling filmische vorming van de Commissie voor culturele vorming van de schoolgaande jeugd heeft Vrijdagmiddag haar werkzaamheden ingezet met een voorstelling in het Luxor-theater te Haar lem. In de loop van de volgende week zal in het FrSns Hals- en in het Minerva- theater hetzelfde programma vertoond worden voor andere leerlingen. Voor de eerste voorstelling bestond grote belangstelling. Onder de gasten waren wet houder D. J. A. Geluk, de inspecteur van het lager onderwijs, de heer W. Schoenma kers en enige leden van de gemeenteraad. De bezoekers zagen enkele korte films van het eind van de vorige en van het be gin van deze eeuw. Zij wekten voor de tegenwoordige tijd de lachlust op, maar toch was het leerzaam de jeugd er aan te herinneren wat de pioniers tot stand heb ben gebracht en onder welke omstandig heden zij gewerkt hebben. Een brandweer demonstratie van ruim vijftig jaar geleden iiet zien op welke wijze het journaal is ontstaan en een schaakwedstrijd de komi sche film. Een speelfilm werd op het toneel opgenomen. Hoe de films van deze tijd zijn bleek uit het Italiaanse werk „De fietsendieven", dat grote aandacht van de jeugd genoot. Deze film is reeds eerder in Haarlem vertoond en bij die gelegenheid hebben wij een be schrijving gegeven van de problemen, die op de voorgrond treden. In November en Januari zal de school gaande jeugd weer in de gelegenheid zijn films te zien. De beroepscommissie van de Belgische Voetbalbond heeft zich bezig gehouden met de zaak tegen Anoul, die door de controle commissie voor zes maanden geschorst was omdat hij in de reclame voor de onder zijn naam in de handel gebrachte voetbalschoe nen melding gemaakt had van zijn kwali teit van voetballer. Anoul was tegen deze straf in beroep gegaan. Na Anoul gehoord te hebben heeft de beroepscommissie besloten de schorsing terug te brengen tot één maand. De gemeenteraad van Heemstede heeft in 1S48 een creaiet van f 54.000 beschik baar gesteld voor het aanbrengen van de beplanting van het voor de stichting van zwemvijvers bestemde terrein aan de Sportparklaan. Thans nadert het tijdstip, waarop plannen gemaakt moeten worden voor een inrichting. B en W. zijn van me ning, dat het wenselijk is de voorbereiding ta doen geschieden in samenwerking met een vertegenwoordiging van de gemeente raad. Zij stellen de raad voor een com missie ad hoc van vier leden te benoemen. Een lid van het college zal als voorzitter aan de commissie worden toegevoegd. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 24 Octo ber worden te Heemstede waargenomen door dr. L. Wijnberg, Beethovenlaan 36, telefoon 35734 en dr. G. S. Nout, Camplaan 20, tele foon 38763. Wijkverpleging: zr. Verduin, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39109. Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, telefoon 26772 en Heem- steedse Apotheek Binnenweg 98, telef. 38197. ADVERTENTIE (van OctoberApril elke Woensdag) Eerste candlelight-avond in „TRESLONG" - HILLEGOM op Woensdag 27 October 1954. Dinner and Dancing by candlelight. Optreden o.a.: GLORIA TSCHERNOFF, intern. Dancers, MARIA ZAMORA, Zd. Amerikaanse chansons. Speciale Candlelight-menu's. Tafelres. K 2520 - 5347 B. en W. van Heemstede stellen de ge meenteraad voor wijziging te brengen in de verordening op de winkelsluiting, waar door de verplichte sluiting op Dinsdag na 13 uur voor de kapperszaken in de weken, voorafgaande aan de Tweede Paasdag, de Tweede Pinksterdag, een nationale feest dag, wanneer deze op een Maandag valt en in de week, voorafgaande aan de Eerste Kerstdag, wanneer deze op een Maandag of een Dinsdag valt, zal komen te ver vallen. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor twee huisjes op de hoek van de Cloos- terweg en Molenwerfslaan voor 2300, aan te kopen. Deze huizen, welke als krot ten zijn te beschouwen, grenzen aan de reeds aangekochte percelen aan de Molen werfslaan die eerlang zullen worden ge sloopt. Intussen stellen B. en W. tegelijker tijd ook de verlenging met een half jaar voor van de ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woningen Zand- voortselaan 98 en 100. De mobilofoonkwestie komt in de ver gadering van de Heemsteedse raad welke op Donderdagmiddag 28 October wordt gehouden, opnieuw aan de orde. In Juli werd een voorstel om driedui zend gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van mobilofooninstallaties voor de twee motorfietsen van de politie met een kleine meerderheid door de raad verworpen. B. en W. merken in de toelichting op, dat zij zich nog eens ernstig hebben be raad over het punt en doen mededelingen die de burgemeester in de vergadering van Juli mondeling heeft verstrekt. Opge merkt wordt, dat de totale sterkte van het politiepersoneel voor een goede taakver vulling positief te gering is. Met 35 man moeten alle diensten worden vervuld. Ge werkt wordt in drie ploegen en rekening moet worden gehouden met ziekte en ver lof. Het ministerie van Binnenlandse Za ken staat op het standpunt, dat het ge bruik van technische hulpmiddelen een uit eindelijke besparing op de personeelkos- ten kan geven of in de plaats kan treden van een noodzakelijke personeelsuitbrei ding. „Wij vertrouwen dat de raad alsnog be reid zal zijn het crediet beschikbaar te stellen", aldus besluiten B. en W. hun toe lichting. ADVERTENTIE Wilhelminastraat 47 Tel. 18441 De daenjsi van Publieke Werken van Bloemendaal zal een door de plaatselijke politie ontworpen plan uitvoeren oen het gevaar voor het voetgangers- en wegver keer duidelijker aan te geven b;j de krui sing Zijlweg-Bloernendaalseweg-Korte Zijl- weg. Er komen aanduidingen op de as van de weg met de zogenaamde „Kattenogen- punaisan". Bovendien zal een waarschu wingsbord het verkeer op het naderende gevaar attenderen. Voor voetgangers komt er een oversteekplaats met zebrastrepen van de hotels „Roozendaal" naar „Van Ouds 't Raadhuis". ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waar genomen door de arts H. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126, Bloemendaal, tele foon 23449; die van de Overveense huis artsen, tot Zondagavond elf uur, door de arts J. A. Hollander, Zijlweg 17, Overveen, tele foon 11431. In hetzelfde tijdvak als de Bloemendaalse artsen is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloe mendaal, telefoon 25769. De apothekersdienst voor Overveen, Bloe mendaal en Santpoort werdt van heden avond zes uur tot Zaterdag 30 October in spoedgevallen verzorgd door de Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Over veen, telef. 16760 en Santpoortse Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort station, telefoon K 2560 8249. „Jungle duivels" (Lux or). Tony Cur tis en Frank Love joy, die de hoofdrollen spelen in deze technicolor, hebben het klaargespeeld om ondanks het vrij kinder achtige gegeven door hun spel toch nog een redelijke film tot stand te brengen. Een peloton mariniers moet namelijk dwars dc^>r de Japanse linies, door het oerwoud en langs de schietende vijanden om een opdracht te vervullen en uiteraard gaat dit niet vanzelf*Het peloton verliest telkens weer een man totdat alleen de reeds genoemde Tony en Frank nog over zijn. Zij ontmoeten, midden in de dichte en onherbergzame wildernis een allerliefst meisje en aanvaarden al strompelend en vechtend de terugreis. Zij komen er ten slotte, maar voordat het zover is hebben zij al zoveel spanning doorgemaakt, dat zij nauwelijks nog de kracht hebben om in de boot te stappen, die hen naar de basis zal terugbrengen. Al met al een oorlogsfilm, die de toe schouwers zeker zal boeien, indien men althans enkele onwaarschijnlijkheden op de koop toe wil nemen. H. de G. „Koningin der Arena" (Frans Hals) Het verhaaltje van deze Duitse circusfilm is gebaseerd op het overbekende thema van de twee mannen, die verliefd worden op een-en-hetzelfde meisje. De variant is, dat het niet twee circusartisten zijn die haar begeren. Een van de rivalen is een professor, wiens kansen er zo te zien aanvankelijk niet slecht voorstaan, maar die tenslotte toch moet ervaren dat het cir- cusbloed van zijn aangebedene zich niet verloochent. De gebruikelijke moordaan slag ontbreekt in deze historie niet, maar leidt in dit geval nu eens tot een verzoe ning der rivalen. Men moet dit verhaaltje maar nemen voor wat het is, want het dient slechts als inleiding voor een formidabele circus-show die mede door het voortreffelijke camera werk, de moeite waard is om er naar te gaan kijken. De ster, die in deze show schittert, is de zeer veelzijdige en met uiterlijk schoon rijkbedeelde Maria Litti. Hans Soencker is de verliefde professor en voor de grapjes zorgen Grete Weiser en Paul Kemp. En wie zich Camilla Horn nog herinnert kan haar in deze onderhoudende film terugzien. S. K. „Van de wal in de sloot" (P a 1 a c e) De stramme, onverbiddelijke Amerikaanse M.P. komt eens even uit de plooi onder de schijnwerpers van Hollywood, die vooral twee dubieuze leden er van belichten: Bob Hope en Mickey Rooney. De laatste al het sproetige jochie, dat zo graag bokskam pioen wil worden en de eerstgenoemde als zijn manager tegen wil en dank. Degenen, die graag een blik in de ring slaan om daar uppercuts, swings, hoeken en linkse direc- ten te zien uitdelen, zullen ongetwijfeld voorover op hun stoel ^aan zitten. Maar ook zonder deze voorkeur kan men zich met deze klucht, geregisseerd door George Marshall, wel vermaken. Er komt verfris send gooi- en smijtwerk in voor en er is alle reden tot gegrinnik om de goed gere gisseerde misverstanden. De humor zal er hier wellicht niet overal even gemakkelijk ingaan als aan de overzijde van de oceaan, maar het tikkeltje zelfspot dat er hier en daar doorheen schittert, maakt veel goed. H B. „Een meisje om te stelen" (R e m- brandt) Steeds groter, steeds groot ser, steeds kleuriger, steeds fleuriger, steeds meer water, steeds meer show zo gaat het met de serie films, die de Amerikaanse filmindustrie in de loop der jaren in rou latie heeft gebracht met Esther Williams in de hoofdrol. Dat de serie nog steeds geen grote hiaten vertoont, het is alleen maar een bewijs dat het filmpubliek zich geamu seerd heeft met het zwemmen, met de mu ziek, met de zang. Nu de producers op het idee zijn gekomen om het in Amerika zo populaire waterskiën een niet geringe plaats te geven in de shows en waterbal letten en voorts hebben besloten de film voor „wide screen" te maken, zal ook „Een meisje om te stelen" niet nalaten liefheb bers te trekken. En niet ten onrechte, mogen wij wel zeggen, want in kwaliteit is deze rolprent beter dan de vorige. Het ver haaltje dient er ook nu alleen toe om de ene show op een min of meer redelijke manier op de andere te laten volgen. Van Johnson en Tony Martin staan Esther Wil liams in deze musical in technicolor ter zijde. E. K. L i d o heeft u opnieuw een week lang in de gelegenheid gesteld om „From here to eternity" te aanschouwen, een film, welke acht Oscars won. In Minerva kan men kennismaken met „De man met de wassen beelden"; de techniek staat er in deze film borg voor, dat de kennismaking huivering wekkend zal zijn. Op Zaterdag en Zondag kunnen jong en oud des middags „De kip met de gouden eieren" bewonderen. In R o x y zoeken Fernando Lamas en Arlene Dahl naar „De blauwe diamant van de Maharadja". Van Maandag af draait er „De vlam en de pijl". Virginia Mayo, Burt Lan caster en de kleuren maken er een fraai geheel van. Tot en met Zondag houden de Indianen City bezet met „Taza, zoon van Cochise". Daarna gaat het theater voor verbouwing voor enige tijd dicht. ADVERTENTIE |V(A\ U wik er NU zo goed mogelijk uitzien Dat spreekt vanzelf Maar laat dit dan niet gaan ten koste van LATER Verzorgt U steeds met cosmetica, die bij Uw type en leeftijd passen. Die Uw huid gezond houden - v-:' en daardoor zoveel mooier en zachter. Kortom: pas de cosmetica toe, die samengesteld zijn volgens recepten van Dr P. H. v. d. Hoog (huidarts) en die bovendien zijn afgestemd op ons eigen klimaat, en dus ook .voor U de ideale cosmetica BINNENLAND Tien jaren geleden, om precies te zijn op 27 October 1944 werd Tilburg door de 15e Schotse divisie, waaraan toegevoegd de Prinses Irene Brigade, bevrijd van het juk der bezetting. De stad zal van 27 tot en met 31 October dit feit herdenken. Onder de officiële gasten verwacht men ook generaal Barber, de bevrijder van Tilburg. HAARLEM EN OMGEVING Dr C. Brouwer zal op een bijeenkomst, welke gehouden wrodt door de loge Excel sior der Internationale Orde van Goede Tempelieren Dinsdag 26 October in de zaal der I.O.G.T. Wolstraat 7 spreken over Haar lem, oud en nieuw. ZONDAG 24 OCTOBER 1954. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. J. B. Oskamp, van Nij megen. 7: Ds. G. J. Waardenburg, Gezins- dienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. F. H. Jansen, van Nijmegen. Noorderkerk Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl, H. Doo 7: Dezelfde. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. C. de Ru, van Zandvoort. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. E. van Epen. 10.30: Jeugddienst. Wika W. Veenstra. Gebouw Vrijz. Hervormden, Ja- cobstraat. 10.30: Ds. H. J. Kater, van Amster dam. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. A. van der Hoeff. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, H. Av. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 4.30: Ds. Joh. Bronsgeest. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Ds. M. G. Blauw Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10,30: Dhr. F. R. Aschoff. Oost. Zomerkade 10: Dhr. J. P. van Eijsden Jr. West, Leidsestraat 10: Wika J. J. Leopold-Timmer. Centrum, Oude Groenmarkt 10: Dhr. J. de Smalen. Eglise Wallonne: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Ev. Gemeinde, Waal se Kerk. 20 Uhr: Gottesdienst, Pfarrer D. Stein. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Ge- repatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafel- bespreking, Broederkerk Parklaan 34.. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Eerw. Hr. A. H. v. d. Kolf, van Dubbeldam. Woensdag 7.30: Parklaan 21. Ds. Hovius, van Dordrecht. Stads Evangelisatie, Lange He renstraat 6. 10: Br. J. F. Snoeks, Haarlem. 7: Ds. J. v. d. Schors, Amsterdam. Woensdag 8: Br. F. L. Visscher, Haarlem. Zuiderka pel, Zuiderstraat 15. 10: Pred. W. Dubbel dam, Rotterdam. 5: Dezelfde. Evangelisatie samenkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Ja- ques Teeuwen. Zaterdag 7.30: Openluchtsa menkomst a. d. Dreef bij het Houtplein. Op wekkingssamenkomsten. Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. Kits, Directeur van 't Brandpunt te Doorn met kleuren-slides van 't Brandpunt en Jeugdkampen. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgi sche Zangdienst. Zondag 12: Zondagsschool en Jeugddienst. 7: Ds. H. Schutz. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voorhelm straat 3. 10: Ds. J. Enter Sr. 4.30: Heilig Avondmaal. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat 10.30: Ds. G. Kroes, H. Doop. 10.30: Ds. W. Spliethoff, Jeugdgebouw Scho- terweg hoek Pijnboomstraat. Dinsdag 7.30: Jeugdclub 1215 jaar aan de kerk. 8: Wijk- avond Wijk II Jeugdgebouw Schoterweg. Filmavond. Donderdag 8: Wijkavond Wijk I, Ged. Oude Gracht 104. Ver. Doopsgez. Ge meente. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. 10.30: Peu- zelaarsteeg 3. Jeugddienst. Mej. E. Bakker. 10.30: Noorderkapel, Indischestraat H.-N. Ds. C. Soutendijk. Remonstr. Gereform. Gemeen te. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. H. R. Zijlstra, van Koudekerk a. d. Rijn, 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Lyceum-Aula, ing. van Merlenstraat. 9: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. A. L. Bos, te Katwijk aan Zee. Zuid- Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. A. L. Bos, 5: Ds. H. R. Zijlstra. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Lees- dienst. Ger. Gemeente, L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Dr. Steenblok. Oud Ger. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Maandag 7.30: Ds. Mieras, van Krimpen a. d. IJssel. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30: Ds. J. W. Weenink. 7: Dhr. J. Baartse. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. Zaterdag: Straatzang. Zondag 10: Heiligingsdienst. 7: Openluchtsa menkomst op de Ged. Oude Gracht. 8: Ver lossingssamenkomst. De samenkomsten staan o.l.v. Majoor M. W. Souverein. Dinsdag 2.30: Gezinsbondsamenkomst. Iedere Zondag kin dersamenkomsten om 12 u. leidster van de jeugd M. Bruis. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstr. 14. 10: E. v. d. Molen, Leeuwarden. 7.30: Bijzondere Avond, m. m. van Jeugd groep „Gideon". Donderdag 7.45: Gebedsure. Vrijdag 7.30: Jeugdavond. Zaterdag 8: Op wekkingssamenkomst. Br. H. A. Luuring, Utrecht. Zondag 10: Zondagsschool. Verga dering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Gemeen te des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. De Christengemeen schap, Westerhoutpark 1 A. 9.30: Zondags dienst voor kinderen. 10: Mensenwijdings- dienst. Gemeente van Christus, Spruitenbos- straat 9 (Lijn 6) 10.15: Bijbelstudie, alle leeft. 11: Aanbiddingsdienst en H. Avond maal. 7.30: Evangelisatiedienst. Donderdag 8: Heilige Geest en wonderbaarlijke gene zingen. Richardson, Evangelist, Haarlem. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5; Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wil helminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Apostolische Gemeente, Jacobijnestr. 15, 10 en 5: Godsdienstoefening. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag. Lange Veerstr. 16. 8: Avondbijeenkomst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdings morgen. Dhr. F. H. Bouman, den Haag. Soe- fi-Beweging. Iedere Zondagm. 11: Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gym nasium, Prinsenhof Haarlem. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. van der Loos. Immanuël- kerk. 10: Ds. G. Koch. 7: Dr. H. van der Loos Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Dhr. H. de Nie, van Haarlem. Samenwer kende kleinere Kerken, Kapel Sionskerk. 19.15: Ds. J. J. v. Hille. Ver. Doopsgez. Gem. Noorderkapel. Indischestraat. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Stichting „Petra', Kapel (einde Minahassastraat) Woensdag 8: J. Sevensma Evangelist te Amsterdam. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. Kloppersingel 5557. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. D. W. v. d. Laan, van Arnhem. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. D. W. v. d. Laan. 3.30: Ds. H. W. Wierda. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat 10.15: Ds. W. v. d. Laan. 5: Ds. H. W. Wierda. Leger des Heils. Ceramstraat 4. Zaterdag 7.30: Straatzang. Zondag. 10: Heiligingsdienst 7: Openluchtsamenkomst Soendaplein. 8: Verlossingssamenkomst. 12 en 4.30: Jeugdsa- menkomsten. Maandag 7: Straatzang Bloe mendaal, Spoorwegovergang. Dinsdag 2.15: Gezinsbondsamenkomst. Woensdag 2, 2.30 en 5: Jeugdsamenkomst. Donderdag 8: Samen komst. Leiders kapiteins J. C. van Huizen- Van Ede. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. 19: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Nieuw Vreden- hof. 10.30: Ds. Henkels. 19: Ds. J. E. Drost, Aerdenhout. Aula Chr. Lyceum. 1045: Ds. van Nieuwenhuijzen. Ned. Prot. Bond, Post- laan 16. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Em. pred. Den Haag. Kapel Irene, op Meer en Bosch, 10: Dhr. J. de Vries. Doopsgez. Kring, Foyer van het Minerva Theater, Binnenweg, 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Ned. Chr. Gemeenschaps band, Jac. v. Ruysdaellaan 7. Maandag 3: Samenkomst. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Camp laan. 10: Dr. A. Dondorp. 5.30: Dr. P. J Richel Geref. Kerk, Herenweg 111. 10: Leesdienst. 3: Ds. J. P. v. d. Stoel. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. J. de Graaf, van Arnhem. 10.30: Jeugd kapel 1215 jaar in De Stal, Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool, Tyo van Eegheninsti- tuut, van Lennepweg. Relig. Kring, Eiken laan 5. 10.30: Ds. G. J. Waardenburg, N.H., Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf, 7: Ds. A. Oskamp, Heemstede. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. J. Attema, te Den Haag. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.15: Jeugdkerk, 1620 jaar in Maranatha. Dhr. G. d'Olivat. 11.45: Zondagsschool. 5 en 6 jaar Kleuterschool Boslaan. 712 jaar Jeugdhuis en Marana tha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. A. G. van Wijk, Hv. Alkmaar. Geref. Kerk. 8.45, 10.30 en 3.30: Ds. G. Lugtigheid, v. Zwolle. H. Avondmaal en Nabetrachting. 7.30: Ds. G. Lugtigheid. Vrije Katholieke Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gezongen H. Mis. Feestdag van St. Raphael. Uitstelling van het H. Sacrament van 15 uur tot 17.30. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Gesproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. van Limburgh, Em. Pred. te Bennebroek. 19.30: Oecumenische dienst. Liturg: Ds. D. Ringnalda, Geref. pred. te Overveen. Spr. Dr. E. Emmen, Alg. Secretaris der Generale Synode. 10: Jeugdkapel, 1215 (jaar in Irene Dhr. D. W. Koerselman. 10.15: Zondagsschool Julianakwartier. Kon. Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. 1213: Zondagssch. Ramp- laankwartier, Beatrixschool en Irene. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus, H. Avondmaal. 17: Ds. Brouwer, voortz. H. Avondmaal. Chr. Geref. Kerk. 10: Ds. Kleisen, uit Utrecht. H. Avondmaal. 17: Dezelfde. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. J. C. Salverda, H. Avondmaal. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros, H. Avond maal en nabetrachting. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. H. Dekker, van Amsterdam. Voorber. H. Avondmaal. 6.30: Ds. J. A. van Boven. Ab- benes 9.30: Ds. M. C. Don, bev. lidmaten en voorber. H. Avondmaal. 6.30: Ds. M. C. Don. Bethelkapel. 10: Ds. J. A. van Boven, H. Av. 7: Ds. E. B. Reinders, van Amsterdam. H. Av. en dankzegging. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Vic. J. C. Baljé. 7: Ds. J. H. W. Dickhout, van IJmuiden-O., Jeugddienst. Woensdag 7.30: Vic. L. C. Baljé, dankstond v. h. gewas. Ger. Kerk. 10: Ds. P. D. Kuiper, van Sassenheim. 3: Ds. H. v. d. Berg, van Sassenheim. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. W. B. A. Smits, Rotterdam. 7: Ds. D. ter Steege. „De Toorts" 9: Ds. Joh. H. W. Dickhout, IJmuiden-Oost. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Sionskerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 9.30: Jeugdkapel. Dhr. H. de Groot. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. Medew. van kerk koor en trompettist. 7: Prof. Dr. W. C. van Unnik, van Bilthoven. Jeugddienst. Geref. Kerk, Julianaweg 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek, van Amsterdam. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, in „Ons Huis". Dinsdag 8: Mej. J. E. C. Kunne. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. v. d. Leeden, van Hazerswoude. 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond. 10.15: Ds. W. S. Wiardi Beekman, van Den Haag. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk art. 31 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 10