De Knardijk naar Lelystad vandaag gereed gekomen Eerste Kamer aanvaardde het statuut met de West Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Wegennet Melk in 't voorjaar wellicht 15 cent per liter duurder Franse socialisten beraden zich Barakkenkamp is eiland af en wordt centrum voor kijklustigen Directeur Coöperatieve Melkcentrale Oorzaken: hoger vetgehalte, geen subsidie meer en hogere kostprijs Het woord is aan Adenauer in Washington Minister Kernkamp: „Daden moeten thans op woorden volgen Ontwapenings overleg wordt voortgezet Massale arrestaties na de aanslag op Nasser Zondagmorgen twee uren geen pont voor auto's Arbeider bij werk aan Knardijk verdronken Koninklijk Paar op Soestdijk terug Officiële tegenspraak Sovjet-Unie en het Westen dienen samen voorstel in Weerrapport 69e JAARGANG No 94 DONDERDAG 28 OCTOBER 1954 298e JAARGANG No 248 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en F eestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE RIJKSWATERSTAAT heeft uitge rekend dat het verkeer in hét jaar 1970 ongeveer 2.25 tot 3.6 maal zo intensief zal zijn als in 1950. Dit vergelijkingspunt ligt alweer vier jaar achter ons en men kan zich inbeelden, dat het toen veel minder druk was dan nu. Maar de A.N.W.B. gunt u zulke dromen niet; de Bond heeft zün eigen rekenaars aan het werk gezet en die zijn op grond van de waterstaatse gegevens tot de gevolgtrekking gekomen, dat er in 1970 ongeveer 800.000 motorrijtuigen zul len zijn tegen 320.000 in dit jaar ong*- rekend dus de bromfietsen, want dat zün geen motorrijtuigen in de zin der wet. Als gij aan het huidige auto- en motorfietsen- verkeer denkt en u voorstelt dat die snelle motorische menigte in zestien jaar tiids met 2'/a vermenigvuldigd staat te worden, moet u wel even de schrik om het hart slaan. De gedachte dat zich in zoveel an dere landen dezelfde groei voordoet, is daarbij een schrale troost, des te schraler omdat de volken in die landen allemaal meer ruimte hebben dan wij. Nederland is het dichtst bevolkt.. Alleen in de grote be volkingscentra dier andere landen, en on de aanvoerwegen daarvan, doen zich d" problemen in dezelfde mate voor als bil ons. In enkele wereldsteden zijn zij erger, vooral in Londen, dat door de gedrongen aanleg van zijn centrum het verkeer niet dan met traagheid verwerken kan. ZeUc Parijs, dat in de vorige eeuw door vooruit ziende stadsbouwers zo mooi is uit<?e!eed. verkeert evenwel ook al in moeiliikheden. Iemand schreef mij onlangs dat hij in zijn kleine auto vijftig minuten had nodig ge had om de bijna twee kilometer lange Chamns Elvsées on een spitsuur af te lee- gen. De Champ Elysées vormen nu wei een buitengewoon overbelaste verkeers ader. ondanks de grote breedte. Maar het geval geeft toch een tvnerend staaltie: het gaat overal dezelfde kant uit. België, nog kleiner land dan het onze, maar nog rijke- aan auto's, is een kras voorbeeld vlak bij huis. In Londen heeft een der dagbladen juist een felle camnagne ingezet voor verbete ring van het Engelse wegennet, dat ver is achtergebleven bij de eisen die er tegen woordig aan gesteld worden. Van ver ach terblijven kan men in ons land nu wel niet spreken, maar de A.N.W.R. geeft uiting aan „ernstige ongerustheid die in verkeers- kringen heerst ten aanzien van de uitvoe ring van de rijkswegenplannen." Die uit voering zou in 25 a 30 jaar zeshonderd a zevenhonderd millioen gulden vorderen. Dat heeft de minister van Verkeer en Wa terstaat een jaar geleden verklaard en daarbij werd dan aangenomen, dat in het tempo van de laatste vijf jaar zou worden voortgewerkt. Maar dat gebeurt niet, om dat de rijkswaterstaat niet over voldoende technisch geschoolde krachten beschikt. Minister Algera is daar bezorgd over en de A.N.W.B. niet minder. Die noemt als voor beeld de ontworpen rijksweg Ypenburg- Burgerveen de verbinding Rotterdam- Amsterdam die in 1957 voltooid zou moeten zijn. Maar noch in 1953, noch in 1954 konden de voor die weg uitgetrokken sommen worden verwerkt en nu heeft de minister zijn verwachtingen voor 1957 sterk besnoeid. Behoudens tegenslagen zal dan een deel van de weg gereed zijn, zegt hij nu en het klinkt niet beter dan een slechte weervoorspelling, door De Bilt met enig medegevoel geformuleerd. Er komen wel een paar jaar bij, voorspelt de A.N.W.B. zonder zulke zachtheid en gij herinnert u misschien dat al enige jaren geleden uit de statistieken bleek, dat de rijksweg Den HaagRotterdam de drukst-bereden weg des lands is. Het ziet er niet mooi uit, te minder om dat tekort aan technisch personeel bij de rijkswaterstaat niet tot de vraagstukken behoort, die men met een koene ingreep op korte termijn kan oplossen. Het zal de moeite waard zijn aandacht te schenken aan hetgeen hierover bij de behandeling van de begroting zal worden te berde ge bracht. Dit geldt nu de rijkswegen. En als ge dan denkt aan het verkeersgedrang in de ste den, verreweg het ergst in Amsterdam, dat geen oplossing schijnt te zien of te kunnen aanvaarden van de steeds moeilijker wor dende situatie in de binnenstad, vraagt ge u af of ons hele verkeer niet verkeers- automatisch zal gaan verlangzamen. Even als in Londen. En dat terwijl de automo bielfabrieken zich maar blijven beroemen op de bouw van nog sneller wagens. Helaas moet ik er aan toevoegen, dat verlang zaming geen grotere veiligheid zal mee brengen. Het lijkt vreemd, maar buiten landse ervaring in -grote centra heeft dat allang bewezen.Vertraging-en-opeenhoping verhogen de veiligheid niet. R. P. De Franse socialistische party zal tien en elf November te Parijs een buitenge woon congres houden, waarop gesproken zal worden over de bekrachtiging der over eenkomsten van Londen en Parus en de vraag, of de socialisten deel aan de regering zullen gaan nemen. Politieke waarnemers hebben de indruk, dat de socialisten de uitnodiging van Men- dès-France om deel te nemen aan de re gering, zullen aanvaarden. Voordat het congres wordt gehouden zul len Guy Mollet, secretaris-generaal van de socialistische partij, en de zes socialisten, die Mendès-France heeft aangezocht, met de premier verder spreken over zijn eco nomisch program. Mollet verklaarde Woensdag, na een onderhoud met Mendès- France, dat gesproken was over de alge mene lijnen van het program. De socialis ten hadden geen „grote bezwaren" er tegen, zo zeide hij. Zondagochtend 31 October zal er van 7 tot 9 uur geen autoverkeer via de Velser pont kunnen plaats hebben. Voetgangers, fietsers en bromfietsers zullen met een motorboot worden overge zet. De stremming wordt veroorzaakt door het leggen van een zinker door het Noord zeekanaal. 1 Van een verslaggever) In de cantine van Lelystad hangt een affiche van de locale toneelvereniging „Isolemento". Tijdens de ijsperiode van de afgelopen winter, toen het dijkfrag- ment waarop het werkkamp Lelystad staat, radicaal van de buitenwereld was afgesloten, kwamen enige tot eenzaamheid gedoemden op de gedachte met pogingen tot voordracht en toneel de verveling te verdrijven. En de naam „Iso- lemento" werd met algemene stemmen gekozen. Maar die naam is thans niet meer ter zake want vanmorgen om elf uur openden zich de machtige bakken van de kraangrijpers om hun kubieke meters taaie kleileem in het tot enkele meters gereduceerde dijkgat te laten plonsen. De 23,5 kilometer lange Knardijk van Harderwijk naar Lelystad is na ruim drie jaar ploeteren gereed gekomen. Het isolement van het stenen barakkenkamp is verbroken. Althans in theorie, want het zal nog tot de vroege zomer van het volgend jaar duren voor de klinker weg over de dijk gereed is en karavanen nieuwsgierigen naar dit reeds boven water gekomen hart van de drie enorme Zuidelijke polders komen kijken. De „Dienst Zuiderzeewerken" zal deze belangstelling voor Lelystad en voor de nabije werken geenszins afremmen, werd ons verzekerd, want men huldigt bij deze instantie het gezonde standpunt, dat het Nederlandse volk in zijn geheel deze ge weldige droogmaking financiert en dat het bijgevolg ook recht heeft om te zien wat er met zijn geld wordt gepresteerd. Over twee jaar, zegt de „Dienst Zuider zeewerken", mogen de sirenes gillen, want dan zal, naar men hoopt, de om singeling van de 54.000 bunder IJselmeer, welke Oostelijk Flevoland zullen gaan heten, voltooid zijn. Indien de plannen realiteit worden, stelt Koningin Juliana in de vroege herfst van 1956 de drie ge malen (bij Harderwijk. Lelystad en Kam pen) symbolsch in werking en acht maan. den later ligt er een onafzienbare, vrucht- LELYSTAD VERBONDEN MET HET VASTELAND De dijk naar Lelystad is ongeveer 23,5 kilo meter lang en met de bouw werd in 1951 een begin gemaakt. Op de kruin van de dijk zal een 6,5 m. brede weg komen, die volgend jaar gereed zal zijn. Staande op de dijk kan men aan de overkant reeds een stuk dijk van de toekomstige Marker waard zien liggen als een bewijs dat de toekomst weer wat meer werkelijkheid is geworden. Buiten Flevoland-Oost, dat door de Knardijk wordt begrensd, komen er nog twee polders en wel Flevoland-Zuid en de Markerwaard. Lelystad zal midden in deze nieuwe polders als hoofdstad pronken. bare slibvlakte gereed haar bewerkers te ontvangen. Het zwaarste werk Er is thans 65 kilometer gereed van de dijk rondom Oostelijk Flevoland, welke in totaal ruim 92 kilometer lang wordt. Tussen Harderwijk en Elburg is nog een gat van 9 kilometer, waar de aannemers hun hand niet voor omdraaien, omdat het water daar rustig en ondiep is. De grote kluif ligt in het Noorden van Lelystad, in het Noord-Westen van de toekomstige polder. Om te tonen hoeveel werk hier nog verzet moet worden, voe ren ingenieurs van de „Zuiderzeedienst" met ons langs de bijna twintig kilometer brede bres, waar armetierige bakenboom pjes door de storm en het venijnig klot" sende bruingrauwe water meelijwekkend heen en weer werden gezwiept. Waar nu deze geteisterde stammetjes in minstens vier meter diep water staan, komt straks de dijk, de zwaarste van deze polder, om dat hij weerstand zal moeten bieden aan het door de Noord-Wester stormen opge zweepte water van het resterende IJsel- meerbassin. ,7TOOCO<V»OMC>rtljDOOOODOOOO(»OOC»DCOOOOOOOOOOOCOOOOCOOO'X 8 De Knardijk heeft dertig millioen ge- kost en toch zal hij over enige tientallen X jaren, als ook Zuidelijk Flevoland droog c ligt, niet anders zijn dan een slaperdijk 6 tussen twee polders. Niettemin was de r aanleg en daarmee de gesplitste droog- 8 making van Flevoland verantwoord. We 8 noemen slecht één reden: er komt nu spoediger nieuw land beschikbaar, dat zijn baten op zal leveren, zodat de 8 rentepost op de in de bedijking te in- cj vesteren bedragen aanmerkelijk lager -j wordt. iooooooccocooooooocwocccoocooccccoooccoi xyw-. r»xxcococö Feestelijkheden afgelast Bij de werkzaamheden aan de Knardijk tussen Harderwijk en Lelystad is gister avond de 23-jarige arbeider J. van de Brink uit Harderwijk verdronken. Van de B. ge raakte te water bij het overstappen tussen twee bakken. Wegens dit ongeval is de feestavond, die vandaag naar aanleiding van de sluiting van de Knardijk in Emmeloord zou worden gehouden voor de arbeiders, die aan deze dijk gewerkt hebben, afgelast. Met de regerings-Dakota zijn koningin Tuliana en Prins Bernhard, die enige da gen de gasten waren van president Coty van Frankrijk, 20 minuten voor elf na een voorspoedige reis geland op het vliegveld Soesterberg. Om 11 uur waren zij te Soest dijk terug. PARIJS (United Press) Prins Bern hard heeft Woensdagavond een groep van 400 hooggeplaatste functionnarissen van de 14 NAVO-landen in Parijs tijdens een speciale bijeenkomst van de Amerikaanse Vereniging van Reserve-Officieren van de Luchtmacht toegesproken. De Prins gaf een overzicht van de politieke en econo mische ontwikkeling van Nederland. Hij sprak ongeveer veertig minuten. Er zyn factoren, die er op wyzen, dat de prhzen van melk zullen moeten worden ver hoogd en zou dit het geval zyn, dan kost het aanstaande voorjaar een liter melk, die nu 29 of 30 cent kost, 45 cent. Deze ver wachting is Donderdag uitgesproken door de directeur van de Coöperatieve Melkcen trale g.a., de heer B. van der Heide, tjjdens de negende te Rotterdam gehouden jaar vergadering van deze coöperatie. De C.M.C. exploiteert verschillende melkinrichtingen en zuivelfabrieken en is in het dichtbevolkte Westen van ons land verreweg de grootste leverancier van consumptiemelk. Als factoren, die tot deze prijsverhoging zouden kunnen leiden, noemde hij het plan het vetgehalte van de melk van 2y2 op 3 percent te brengen en dan zelfs misschien van 3 op 3% percent, verder de hogere kostprijs van de bedrijven en het feit, dat de regering het voornemen heeft de con sumptiesubsidies af te schaffen. Wanneer de regering inderdaad tot afschaffing van het subsidiestelsel over zou gaan, betekent dit volgens hem al een verhoging van de melkprijs voor het publiek van drie cent. Sprekende over de geopperde plannen twee soorten melk, en wel van 2!& en 3'A percent vetgehalte in te gaan stellen, was de heer Van der Heide van oordeel, dat hieraan bezwaren kleven, en wel omdat in dat geval op de laatstgenoemde soort luxe, zoals spreker het noemde zeker geen subsidie zou worden verleend, terwijl hy tevens als technisch bezwaar noemde het feit dat het assortiment van de Neder landse melkhandel al zo groot is. Niettemin wilde hij aan dit assortiment Woensdagmiddag zijn een aantal Hongaarse kinderen, die op initiatief van de stich ting „Hulpactie voor Hongarije" drie maanden in ons land hebben vertoefd, weer naar hun woonplaatsen teruggekeerd. Het afscheid van de tijdelijke pleegouders op het Centraal Station in Amsterdam. een nieuw product toegevoegd zien: naast de bestaande koffieroom en slagroom van respectievelijk van 20 en 40 percent, een huishoudroom of schenkroom van 10 per cent vetgehalte. Deze variëteit is in de Scandinavische landen zeer populair en kan dat bij de Nederlandse huisvrouw zeker ook worden. Voor leden byna twee millioen De ledenraad heeft de jaarstukken goed gekeurd. Aan het einde van het verslagjaar bedroeg het aantal leden 11.649. Deze vee houders leverden 509.022.632 kilogram melk met 3.56 vet. Het totaal-bedrag der ver kopen bedroeg f 125.426.781,91. Via de N.V. Internationale Melkmaatschappij „Inter- melk", waarvan de C.M.C. aandeelhoudster is, werd wederom deelgenomen aan de le vering van t.b.c.-vrije consumptiemelkpro ducten aan de Amerikaanse autoriteiten in West-Duitsland. Tijdens het verslagjaar kwam de verbou wing van één der fabrieken gereed en ver wierf de C.M.C. aandelen in een tweetal naamloze vennootschappen op zuivelgebied. Daarnaast breidde zij haar belang bij en kele andere ondernemingen uit. In de loop van het boekjaar kon aan de leden netto worden uitbetaald f 108.903.810,31, hetgeen gemiddeld 21,39 cent per kilogram geleverde melk is. Na afschrijving van f 975.141,61 en toevoeging van f 100.000 aan de reserve, waardoor de ze steeg tot f 900.000, kon nog f 1.905.427,93 met de leden vereffend worden. In totaal kwam derhalve aan de leden netto f 110.809.238,24 of 21,77 cent per kilogram af boerderij ten goede. Naar het ministerie van Landbouw. Vis. serü en Voedselvoorziening officiëel mede deelt, heeft de regering besloten het vet gehalte van de consumptiemelk op twee en een half procent te handhaven. De regering gaat, in overeenstemming met de mening van de Voedingsraad, van de overweging uit, dat een verhoging van het vetpercen tage in het belang van de volksgezondheid niet noodzakelijk is. Verhoging van hel vetgehalte zou de melk belangrük duur der maken, hetgeen juist in het belang van de volksgezondheid vermeden moet wor den. Niettemin is de regering bereid het pu bliek, dat melk met hoger vetgehalte wenst, tegemoet te komen en zij zal toestaan, dat te zijner tijd men denkt aan het voor jaar van 1955 melk met een vetgehalte van VA percent verkrijgbaar wordt. In middels is de kostprijs van de boeremelk niet onbelangrijk gestegen, hetgeen aan leiding kan geven tot een matige verhoging van de melkprijs voor de consument. De regering moet zich over dit vraagstuk ech ter nog beraden. Intussen behoeft er zeker in de naaste toekomst geen vrees te bestaan voor ver laging dan wel afschaffing van de over heidssubsidie op de consumptiemelk. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Een Schots spreekwoord Whisky is slecht voor een mens - vooral slechte whisky. Tijdens de algemene vergadering van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in het Jaarbeursgebouw te Utrecht, werden in een „streekdrachtenschouw" vele Ne derlandse klederdrachten uit heden en verleden getoond. Dit^als Volendammertje uitgedoste meisje, kreeg zoveel last van pijnlijke voeten in de glimmende lakmuil- tjes die bij haar costuum horen, dat zij een kloek besluit en dé muiltjes in handen nam, hetgeen dit leuke plaatje opleverde. WASHINGTON (United Press) Ver welkomd door minister van Buitenlandse Zaken Dulles en vele andere Amerikaanse autoriteiten, is bondskanselier Adenauer voor een „informeel" bezoek van drie da gen in Washington aangekomen. In een korte verklaring bewierookte Adenauer president Eisenhower als een van de grootste staatslieden ter wereld. Die zelfde dag had Eisenhower op zijn persconferentie dr. Adenauer een van de grootste staatslieden van onze tijd ge noemd. Nadat minister Dulles hem enthousiast welkom had geheten, herinnerde de 79- jarige kanselier aan zijn eerste bezoek aan Washington, nu 18 maanden geleden. Toen was een kwestie niet geregeld die misschien een zaak van leven of dood voor mijn volk was, zo verklaarde Adenauer. Lange tijd was het onzeker welke vorm van Duitse deelneming aan de verdediging van de vrije wereld de instemming van alle Euro pese bondgenoten zou verwerven. Wij ho pen dat deze twijfel en onzekerheid nu voorbij zijn. Op de conferenties van Lon den en Parijs zijn oplossingen gevonden waarmee alle deelnemende regeringen kunnen instemmen. 99 De Eerste Kamer heeft gisteren het wetsontwerp tot aanvaarding van een statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden, waarin de verhouding met Suriname en de Nederlandse Antillen wordt geregeld, aangenomen met 34 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de V.V.D. en de C.P.N. De vereiste meerderheid van twee derden van het aantal stemmen was dus ruimschoots bereikt. De minister van Overzeese Rijksdelen, prof. dr. W. J. A. Kernkamp, verklaarde bij de beantwoording van de senatoren die over het statuut gesproken hadden, dat niet de letter van het statuut, maar de geest waarin het wordt uitgevoerd, overheersend is. Hij was het niet eens met prof. Mole naar (VVD), die betoogd had dat aanvaar ding van het statuut Grondwetsherziening nodig zou maken. Over de positie van Nieuw Guinea in het statuut zei hij, dat hoewel de West niet mee wil spreken over dit gebied, dit vraagstuk niet uitsluitend een aangelegenheid van Nederland wordt. Nederland treedt in een dergelijk geval voor het gehele koninkrijk op. Aan de heer Geugjes (CPN) antwoordde de minister, dat rechtszekerheid in de zin van het statuut niets te maken heeft met het loonpeil van de olie- en bauxietindus- trie. Hij verklaarde nog eens, dat de laat ste resten van het kolonialisme met dit sta tuut zijn verdwenen. „Hier ligt een op dracht tot gezamenlijke inspanning om de welvaart van de landen te verhogen en het geluk van de volken te vergroten," aldus minister Kernkamp. „Daden moeten thans op woorden volgen." De Kamer aanvaardde hierna het wets ontwerp. De afkondiging zal geschieden in Nederland, Suriname, de Nederlandse An tillen en in Nieuw Guinea. De vertegenwoordiger van Suriname in Nederland, mr. dr. R. H. Pos, zei na afloop van de stemming er zeer verheugd over te zijn, dat ook de Eerste Kamer het statuut met een zo grote meerderheid heeft aan vaard, nadat het door de staten van Suri name en de Nederlandse Antillen werd goedgekeurd. De heer Pos hoopt, dat de verwachtingen, die men heeft over de toe komstige samenwerking en welke méér inhoudt dan de behartiging van de gemeen schappelijke belangen, waarover het sta- NEW YORK (Reuter) De politieke commissie van de Algemene Vergadering van de UNO heeft zonder hoofdelijke stemming een resolutie inzake ontwape ning aanvaard, die de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie, Groot-Brittannië, Canada en Frankrijk gezamenlijk hadden inge diend. In deze resolutie wordt er op aan gedrongen de geheime besprekingen in de subcommissie der ontwapeningscommissie voort te zetten. Het is zeker, dat het voor stel ook in de Algemene Vergadering met grote meerderheid zal worden aanvaard. Tijdens het debat sprak de Britse afge vaardigde Sir Pierson Dixon er zijn te leurstelling over uit, dat de Sovjet-Unie blijkens de jongste rede van Visjinski, blijkbaar nog steeds vasthoudt aan haar opvatting, dat als eerste phase van ont wapening de strijdkrachten van de grote mogendheden met een derde moeten wor den verminderd. Sir Pierson zeide ook niet te begrijpen waarom de contróle bij deze eerste phase geen inspectie ter plaatse mocht inhouden. Visjinski gaf toe, dat er nog een aantal belangrijke geschillen moet worden opgelost. Hij meende uit Sir Pier- sons rede begrepen te hebben, dat het Amerikaanse voorstel inzake de contróle als basis moet dienen voor verder overleg in de sub-commissie. „Wij stelden voor de Frans-Britsche voorstellen als basis te ge bruiken. Nu zeggen zij, dat de basis voor een conventie het Amerikaanse voorstel moet zijn. Ik kan dit niet begrijpen en ik kan er niet mee instemmen", aldus Visjinski. tuut spreekt, zullen worden bewaarheid. Wat Suriname betreft zal, nu in de staat kundige problemen meer klaarheid is ge komen, de volledige aandacht kunnen wor den gericht op de opbouw van het land. CAïRO (Reuter) Volgens het Egypti sche ministerie van Binnenlandse Zaken zullen in het gehele land meer dan 500 le den van de Mohammedaanse broederschap aangehouden worden. De pleger van de aanslag op premier Nasser heeft verklaard tot zijn daad te zijn aangezet door Moham med Hindawi, een leider van de Broeder schap. Te Cairo was Woensdagavond na mas sale betogingen voor Nasser de rust weer gekeerd. De politie had met het oog op eventualiteiten de bewaking van de voor naamste gebouwen verdubbeld. De' Broederschap, een fanatieke politiek- religieuze organisatie die de voornaamste oppositie tegen de huidige Egyptische re gering vormt, was tot het begin van dit jaar verboden. Dr. Khamis Gameida, op een na de hoogste autoriteit van de Broe derschap, heeft in een telegram aan pre mier Nasser de aanslag veroordeeld. De leiding van de organisatie zal Vrijdag be raadslagen over ontslag van de opperste gids, dr. Hassan Hodeiby, en ontbinding van de geheime cellen van de organisatie. (van hedenmorgen 7 aur) w eers toestand m, c sS it <3 |r ■Ou c t> C ra c -i r u ai t u - Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Ziirich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Rome onbewolkt zwaar bew. geheel bew. geheel bew. licht bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. mist geheel bew. half bew. motregen nevel nevel nevel licht bew. licht bew. mist regen licht bew. WNW 2 windstil ONO 2 ZZO 6 ZZW 5 WZW 8 WZW 5 windstil windstil windstil NW 5 W 2 ZZW 5 WZW 3 ZZO 2 windstil windstil windstil windstil ONO 4 -3 0 Neerslag laatste 24 uur. AANHOUDEND ZACHT WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Heldere nacht met vooral in het Zui den van het land vorming van mist. Morgen overdag wisselende bewolking en overwegend droog weer. Meest ma tige wind tussen Zuid en Zuid-West. Aanhoudend zacht weer. 29 October Zon op 7.28 uur, onder 17.19 uur. Maan op 10.37 uur. onder 18.13 uur. Hoog en laag water in IJmuidcn Donderdag 28 October Hoog water- 4.23 en 16.37 uur. Laag water- 0 10 en 12.25 uur. Vrpdag 29 October Hoog water: 4.56 en 17.09 uur. Laag water: 0.43 en 12.55 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1