Particuliere belegger voor Haarlemse woningbouw Bijkantoor Binnenweg Nutsspaarbank aan vanmorgen geopend Gemeenteraad Lisse beveelt afzanding Reigersbos aan Kort en bondig Heemstede Gemengd vliegen van roeken en kauwtjes „Het bedreigde gezin" 15 Voor de eerste maal na de oorlog: Jaarvergadering P.v.d.A. Vergadering „De Straalpijp" Voetbal Ajax wil compromis tussen KNVB en NBVB Prins Ali Reza behouden De vogeltrek G. J. Meyer 25 jaar bij de posterijen Collecte van 1 tot 8 November Volkspolitie-leiders naar Moskou vertrokken? Scheepvaart CRICRI Verkrijgbaar in alle eerste klas zaken Ook in shirts en dassen VRIJDAG 29 OCTOBER 1954 Aan de mr. Jan Grrritszlaan wordt hard gebouwd aan 125 woningen 12 één-ge- zins en 113 flat-woningen en 15 garages, die tesamen een fleurige wijk van acht blokken zullen vormen in het uitbreidings plan Sinneveld. Het complex wordt ge bouwd door de N.V. Hogerveka uit Haar lem, waarvan de heer S. Veldkamp direc teur is. De langdurige pogingen om een beleggingsmaatschappij voor het project te interesseren hebben enkele dagen ge leden succes gekregen: het Pensioenfonds voor Grafische Bedrijven, te Amsterdam gevestigd, heeft opdracht voor de bouw gegeven, die voor rekening van het fonds wordt uitgevoerd. Dit is de eerste maal na de oorlog, dat het gelukt is een niet-IIaarlemse beleg gingsfirma te interesseren voor een Haar lems bouwproject, en niet alleen de heer Veldkamp heeft hierdoor een zeer belang rijke relatie gekregen, maar ook voor de gemeente Haarlem kan dit „eerste schaap over de brug" van groot belang worden. Deskundigen vroegen zich reeds lang af, welk odium toch wel op Haarlem rustte, als men trachtte beleggingsfirma's te in teresseren. Het succes van de N.V. Hogerveka, die het complex bouwt volgens tekeningen van de architect ir. H. Tuninga, is dain ook eerst bereikt na vele en langdurige po gingen. Het bouwvolume en de rijkstoe lage werden in Januari van dit jaar ver strekt en dat betekende, dat de aannemer vier maanden later de fundamenten ge reed moest hebben. De aannemer, die dit project als eigenbouw had opgezet, .deed Zuster J. J. van Breen nam afscheid van vroedvrouwen Nadat Zuster J. J. van Breen vorige week in het gebouw van het Witte Kruis met een receptie afscheid had genomen van haar werk, kwamen dezer dagen de Haarlemse vroedvrouwen in haar woning aan de Zaanenstraat bijeen. De vroedvrouwen hebben veelvuldig en op prettige wijze al die jaren met Zuster van Breen samengewerkt, dat zij meenden een afscheidsbijeenkomst te moeten hou den. Na een zeer waarderend toespraakje werd haar een blijvend aandenken aange boden. In de Donderdagavond in de Heemsteed - se Cafétaria gehouden jaarvergadering van de afdeling Heemstede van de Partij van de Arbeid werd het bestuur herkozen met uitzondering van de heer J. F. Saarberg, die zich wegens tijdgebrek niet herkiesbaar had gesteld en vervangen werd door de heer A. Bakker. Als belangrijkste punt van het winterprogramma kondigde de voorzit ter een lezing met gelegenheid tot debat aan over het militaire vraagstuk, te hou den door Evert Vermeer op Donderdag 2 December. Tot slot hield de secretaris, de heer A. A. J. Verspoor, een korte causerie over het wezen en het belang van uitbreidingsplan nen voor de gemeentelijke bebouwing. De Heemsteedse vereniging voor brand weerlieden „De Straalpijp" hield Donder dagavond in hötel Het wapen van Heem stede een ledenvergadering. De waarne mend brandweer-commandant van Haar lemmermeer, de heer S. J. Buré hield een lezing over de technische zijde van de brandweer. Hij gaf onder meer een uiteen zetting over de hoeveelheid water, welke theoretisch voor het blussen van een brand noodzakelijk is. Verder werden enige films vertoond, onder andere die van de laatst gehouden B.B.-oefening te Heemstede. Een andere film toonde de verschillende oorza ken van brand, welke door nonchalance ontstaan, zoals het roken in bed, het laten aanstaan van een olectrisch strijkijzer. De heer Buré merkte hierbij op dat in ons land door brand jaarlijks voor 120 millioen gulden schade wordt veroorzaakt; een be drag voldoende voor de bouw van acht schepen als de „Nieuw Amsterdam" of van verscheidene tunnels onder de Maas. talrijke pogingen een belegginigsflrma te interesseren, maar boekte geen succes. Toen de vier maanden verstreken waren, werd een oplossing gevonden cm het toe gewezen bouwvolume een verlengingster mijn te geven: de gemeente stelde voor een bouwvereniging in te schakelen. De ge- meenteopdaracht werd door de raad goed gekeurd, maar de heer Veldkamp zette niettemin zijn pogingen voort, die korte lings bekroond werden met de opdracht van het P.G.B. Dit is de eerste maal na de oorlog, dat het voor Haarlem gelukt is een particuliere belegger voor woningbouw te vinden. Het nieuwe complex is een werk van twee millioen, waarvoor ongeveer een kwart millioen rijksbijdrage zal worden gegeven. De N.V. Hogerveka verzorgde ook onder atndere de bouw van 83 flatwoningen aan de Planetenlaan in opdracht van de ge meente en het flatgebouw aan het Val kenburgerplein in Heemstede. Het bestuur van Ajax heeft zich naar wij vernemen tot de urgentie-commissie van de KNVB gewend met het verzoek het daarheen te willen leiden dat op korte termijn bespre kingen worden gehouden tussen de urgentie commissie, aangevuld met enkele leden van het bondsbestuur en "an de VEK, en de Nederlandse Beroepsvoetbalbond. Zo moge lijk in het bijzijn van dr. J. Miedema, hoofd van de afd. lichamelijke opvoeding en sport van het departement O. K. en W. TEHERAN (Reuter) Prins Ali Reza, broer van de Sjah van Perzië en troonop volger, die sinds Woensdag vermist werd, is ongedeerd. Het vliegtuig, waarmede hij op weg was naar Teheran, heeft een lan ding gemaakt bij de Kaspische zee. De prins is naar Teheran vertrokken. Het vliegtuig van de prins had een noodlan ding gemaakt, ten Westen van Gorgan. Het Perzische Hof had reeds rouw aangenomen en alle feestelijkheden afgelast. De ambassadeur der Sovjet-republieken, de heer Kirsanov, is gisteren in Den Haag teruggekeerd en heeft de leiding van de Russische ambassade weer op zien genomen. Gisteren was de trek gedurende de ge hele morgen zeer intensief. Voor het eerst kwamen geregeld gemengde troepen van roeken en kauwtjes over. Dat is veel later dan verleden jaar. Toen kwamen op 9, 10 en 11-October de eerste troepen over met op 24 October het grootste aantal 0.ÉiW-. kraaien. Er wer- den nu maar 4 bonte kraaien ge zien, terwijl er vroeger minstens even veel langs trokken als roe ken. Hoe het komt, dat het aantal bonte kraaien zo sterk is verminderd gedurende de jaren na de oorlog is onbekend. Om half 9 is op de boulevard in Zand- voort een strandleeuwerik gezien. Er was gisteren een flinke trek van veldleeuweriken. Aan de binnenduinrand bij Aerdenhout werden er 120 in een uur geteld. Langs de zee was er later op de ochtend ook flinke trek, welke het. sterkst was van 11.1511.45 uur. Toen werden er in Zand voort bij het Caravanterrein 430 veldleeuweriken geteld. Van 1112 uur in totaal 530 in 32 troepen. Voorts noteerde men nog 2400 spreeuwen, 235 vinken, 7 graspiepers, 170 kramsvogels, 310 roeken en kauwtjes in 16 troepen, 4 bonte kraaien, 3 holenduiven en 1 koolmees. Om kwart voor 9 vloog een grote troep spreeuwen van een kilometer lengte en een breedte van 200 meter over. Deze troep bestond uit 4 hoofdgroepen, maar het con tact was nergens onderbroken. Zo'n troep is bijna niet te tellen. Men schat de hoofd troepen op 350, 400, 400 en 600 spreeuwen, totaal wel 2000 vogels. In totaal werden genoteerd aan de kop van de Zeeweg van 78.30 uur; 3000 vin ken en 10.800 spreeuwen. Deze vogels be gonnen pas na half 8 te vliegen en de grootste groep kwam over van 8 uur tot half 9. Voorts nog drie troepen roeken, 80 kraaien en 5 veldleeuweriken. Aan de binnenduinrand was vanmorgen weer een gevarieerde trek. Opmerkelijk was, dat er twee trekstromingen waren van de vinken. Een aantal vinken in onge veer 7 troepen vloog hoog in de lucht over in Westelijke richting. De andere vogels vlogen laag in de normale trekrichtingen. Op de post in het Kopje te Overveen telde men van 7 tot 8 uur 105 spreeuwen, 150 en 170 vinken, 4 veldleeuweriken, 1 boomleewerik, 15 koperwieken, 1 krams vogel, enkele merels, zanglijsters, graspie pers, sijsjes en groenlingen en 21 kauwtjes. V Reeds direct na de opening van het nieuwe bijkantoor van de Nutsspaarbank in Heem stede kwamen de spaarders het interieur van de bank eens bezichtigen en tevens lieten zij daarbij enig geld in hun spaar bankboekjes bijschrijven, hetgeen uiter aard bijzonder in de smaak viel van ae directie van deze bank. De gemeenteraad van Lisse is Donder dagmiddag in vergadering bijeen gekomen ter behandeling van de begroting 1955. Burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf deel de mee, dat een brief was binnengekomen van de heer P. van Leeuwen, voorzitter van de fractie van de Partij van de Arbeid, waarin hij uiteenzette, waarom zijn fractie niet zal deelnemen aan de algemene be schouwingen. Ook was hij verhinderd de vergadering bij te wonen. De heer P. J. deKoning (KVP) zeide grote waardering te hebben voor het werk van B. en W. en memoreerde onder andere het bevorderen van het streven naar 't bezit van een eigen woning voor arbeiders, de verbeterde subsidie-regeling voor het kleu teronderwijs en de regeling gezinshulp en gezinszorg. Hij was verbaasd over het voorstel een bedrag van 350.000 uit te trekken voor een openlucht zwembad. Voorts uitte hij bezwaren tegen de plannen van de bouw van een nieuw raadhuis en aanleg van een nieuw parkeerterrein bij de Keukenhof. De cultuurgrond kan niet ge mist worden en spreker vroeg aandacht voor afzanding van het Reigersbos. De heer A. d e V r i e s, sprekend namens de fracties van de CHU en de A.R., bracht B. en W. en de ambtenaren hulde voor hun arbeid. Voor het maken van een zwembad is weliswaar een hoog bedrag nodig, maar toch hoopte spreker, dat het het volgend jaar gereed zal zijn. De plannen over de gezinsverzorging en de bouw van 35 wo ningen voor migratie-gevallen waren be wijzen van activiteit van B. en W. Hij be val aan de bezitsvorming te stimuleren door toe te treden tot de Bouwkas Noord-Neder landse gemeenten. De aanleg van de nieuwe weg in West vond spreker ingrijpend en hij vroeg aan dacht voor de Randweg-Oost: door heien en bekisten kan mogelijk veel bereikt worden. De heer H. van Waveren (Staatkun dig Ger. Partij) waarschuwde tegen de enorme last door rente en aflossing; zij is niet in overeenstemming met de rijksbij dragen. Burgemeester De Graaf deelde mee, dat de Rijkswaterstaat een plan heeft ge maakt over de Randweg-West: volgens dit plan vraagt de weg veel cultuurgrond en daarom is het college niet met het plan in genomen. Het zwembad zal pas in 1956 ge reed kunnen zijn. Urgent is echter de bouw van een raadhuis. Het voorstel wordt de r^ad voorgelegd wegens het plan-Blokhuis, bevattende een plein met muziektent en winkelgalerij; dit plan, geprojecteerd zon der gemeentehuis, mist haar functionele waarde. Gedeputeerde Staten hebben de eigenaren van het Reigersbos de afzanding geweigerd. Beroep is aangetekend bij de Kroon. Op voorstel van de heer De Koning nam de raad een motie aan, waarin de mening wordt uitgesproken, dat afzanding van het Reigersbos van groot belang is, niet alleen voor het verkrijgen van cultuur grond, maar ook voor recreatie-terrein. Na een uitvoerige bespreking aanvaard de de vergadering het plan inzake de bouw van eeq raadhuis: drie leden stemden tegen en twaalf voor. B. en W. zullen echter ook nog onderzoeken of een oplossing te vinden is door verbouw en uitbreiding van het be staande raadhuis. De raad keurde het investeringsplan voor de jaren 19541959 goed, evenals voor stellen over verlenen van subsidie aan het kleuteronderwijs, aan reclasseringsinstel- lingen, aan militaire tehuizen, aan de be schuttende werkplaats voor minder valide arbeiders (in samenwerking met andere gemeenten) en aan de Harmonie Trou Moet Blijcken (voor aanschaffing nieuwe uniformen). Voor verbetering van de trot toirs langs de Herenweg werd een bedrag van 4300 beschikbaar gesteld. Aan de Oranjelaan zal een wachthuisje voor bus passagiers geplaatst worden: de gemeente zal 'n derde van de kosten 1100)'betalen. Vandaag is ter gelegenheid van de we- reldspaardag het nieuwe bijkantoor van de Nutsspaarbank geopend aan de Binnenweg nummer 75 tegenover de Julianalaan in Heemstede. Door het steeds toenemende aantal spaar ders en de zich voortdurende uitbreidende werkzaamheden zag de directie van de spaarbank reeds geruime tijd geleden uit naar een geschikt pand in het centrum van Heemstede ter vervanging van het kan toor op die hoek van de Zandvaartkade en men is daar thans uitstekend in geslaagd. Gedurende vier weken heeft men aan de verbouwing van de winkel die vroeger in dit perceel was gevestigd, gewerkt en dit heeft tot resultaat gehad, dat het interieur door toepassing van diverse fel-contraste- rende kleuren bijzonder licht en fleurig is geworden. De loketten zij uit glas vervaar digd, in de ruimte, die voor het publiek bestemd is, zijn enkele gemakkelijke stoe len geplaatst en het geheel zal er onge twijfeld toe bijdragen, dat het personeel van de spaarbank in deze nieuwe omgeving het werk met zo mogelijk nog meer genoe gen zal verrichten dan vroeger. Het kantoor dat, zoals men weet, cen traal gelegen is, is aan de buitenzijde be dekt met lichte Italiaanse natuursteen en mede door de nieuwe luifel, die aan de in gang is aangebracht, verlevendigt deze nieuwe bank in niet geringe mate de Bin nenweg. De verbouwing van het pand stond onder leiding van de heer C. Brakel, architect B.N.A. en het werk werd uitgevoerd door de firma J. W. de Keijzer. Dinsdag 2 November hoopt de heer G. J. Meyer, besteller, wonende Vrouwehek- straat 47 te Haarlem, zijn zilveren jubileum te vieren in dienst van de PTT. De jubi laris werd hulpbesteller te Haarlem in 1929. In Februari 1943 volgde zijn be noeming als besteller. Na enige jaren de bestelling gedaan te hebben in de stads wijken ging hij over naar het expeditie- bureel, waar de heer G. J. Meyer nog zijn werkzaamheden verricht. De politie in Den Helder heeft 12 jongens in de leeftijd van 16 tot 18 jaar aangehouden, die ervan worden verdacht zich schuldig te hebben gemaakt aan talrijke inbraken. Drie jongens werden betrapt toen zij inbraken in een schuur. Zij namen levensmiddelen uit een eethuisje en pakhuizen, geld uit wo ningen, kledingstukken van iportvelden, en bruikbare materialen uit schuren weg. BINNENLAND De Belgische oud-premier prof. J. van Houtte, die hoogleraar is aan de universi teiten van Gent en Luik, zal op Donderdag 4 November in Arnhem spreken over „Tien jaar Ecnelux-politiek, economisch en cultu reel" tijdens een bijeenkomst die is belegd door de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en het Comité voor Belgisch-Neder lands-Luxemburgse samenwerking. In een ziekenhuis te Rotterdam is een 36-jarige verkoper overleden. Voorbijgangers troffen hem 's avond bewusteloos aan de Kralingse Plas. Hij lag op het rijwielpad en in zijn nabijheid lag zijn bromfiets, waarvan de motor nog draaide. In het ziekenhuis bleek, dat hij een schedelbasisbreuk had opgelopen. Uit een vaart te Berkel is het stoffelijk overschot opgehaald van de 24-jarige vee houdersknecht W. C. S. uit Overschie. Hij werd sinds 23 October vermist. Hij wilde die dag op een motorfiets uit Overschie naar Zevenhuizen gaan. De motorfiets, zonder licht en remmen, had hij in Delft geruild tegen zijn bromfiets. Hij was niet in het bezit van een rijbewijs. In Spijkenisse is een landbouwhuis- houdschool geopend, die bestemd is voor een deel van Voorne en Putten en voor een ge deelte van IJsselmonde. Deze school is ge bouwd onder auspiciën van het hoofdbestuur van de Hollandse Maatschappij van Land bouw. HAARLEM EN OMGEVING Wethouder A. van Geluk te Bloemen- daal is Zaterdag verhinderd spreekuur te houden. Aan de rijksuniversiteit te Leiden pro moveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid op het proefschrift „Het kort geding tegen de overheid", de heer P. Zonderland te Haarlem. De heer J. Dumans te Overveen slaagde aan de Universiteit van Leiden voor het doctoraal examen Indonesisch Recht. Onder het motto: voor „het bedreigde gezin" wordt van 1 tot 8 November in Haarlem de jaarlijkse collecte gehouden ten bate van het werk der commissie Ge zinszorg der Hervormde Kerk. Met dit werk is men in de oorlogsjaren begonnen en na de bevrijding volgde eea aanzien lijke uitbreiding. Op het ogenblik zijn in het centrum twee sociale werksters aan de arbeid. Ter toelichting van de actie, om de volgende week een bedrag bijeen te krij gen ter financiering van het werk, deelt de. commisie het volgende mee: in de hui dige tijd met-zijn grote nood op zedelijk en geestelijk gebied tracht de gezinszorg, uitgaande van de Nederlands Hervormde Kerk, de gezinnen, die met ondergang wor den bedreigd, te hulp te komen door daad werkelijke steun van haar sociale werk sters, financiële hulp en uitzending van kinderen en huismoeders. De arbeid gaat wel van de kerk uit, maar zij beslaat een terrein, dat aan de uiterste rand der kerk en daarbuiten ligt. De commissie hoopt, dat vele Haarlem mers door het schenken van een bijdrage het werk zullen steunen. Zij, die de vol gende week aan de collecte willen deel nemen kunnen zich vervoegen aan het adres: Ridderstraat 32, (telefoon 14325). BERLIJN (Reuter) Het West-Berlijn- se anti-communistische voorlichtingsbu reau „West" meldt, dat de bevelhebbers van de Oost-Duitse land-, lucht- en zee- strijdkrachten van de volkspolitie voor be sprekingen naar Moskou zijn gegaan. De drie bevelhebbers zijn luitenant-generaal Hoffman, hoofd van de gekazerneerde volkspolitie, generaal-majoor Kessler, be velhebber van de luchtpolitie, en vice-ad- miraal Verner, commandant van de zee- politie. Enige dagen geleden had het bureau „West" bericht, dat de bevelhebbers naar Moskou zouden gaan om uitvoerige in structies te ontvangen voor een uitbreiding van de omvang en de verantwoordelijkheid van de Oost-Duitse strijdkrachten Het bu reau zag in het bezoek een inleiding op het terugtrekken van de Sovjet-bezettingstroe pen uit Oost-Duitsland. Westelijke gealli eerde kringen achten een terugtrekken van de hoofdmacht der Sovjet-strijdkrachten, begeleid door propagandistische leuzen, niet onmogelijk, omdat de Sovjet-regering van de overeenkomsten inzake de West- Duitse bewapening op het laatste ogenblik wellicht op deze wijze de bekrachtiging nog zou willen torpederen. De Westelijke geallieerde kringen te Berlijn waren er van overtuigd, dat de Sovjet-Unie voldoende strijdkrachten in Oost-Duitsland zou ach terlaten om het land onder militaire con- tróle te houden. Agamemnon, 23 te Port au Prince. Aldabi, pass. 27 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Alpherat, 27 te Boston. Amstelbrug, 25 te Bahla Blanca. Amstelland, 27 v. St Vincent n. Recife. Amstelstad, 28 v. Karachi n. Bombay. Arendskerk, 27 v. Alexandria n. Genua. Averdijk, 27 te Rotterdam. Alloth, 28 v. Ilheos n. Bahia. Aludra, pass 28 Vlissingen n. Antwerpen. Aagtedljk, 27 180 m. NO Fort Aleza. Aalsum, 27 130 m. W.ZW. Kreta. Aard ijk, 27 600 m. W. Valentla. Alblreo, 27 580 m. Z.t.W. Las Palmas. Alcyone, 27 170 m. N. Fernando Noronha. Almdljk, 27 450 m. Z.ZO. Kp. Race. Arnedijk, 27 170 m. NO. Aruba. Ariadne. 28 Naxos ten anker. Baarn, 27 te Trinidad. Bonaire, 27 400 m. N.NO. Paramaribo. Barendrecht, 27 te Bremen. Bantam, 28 te Mufatta. Betirl, 27 90 m. Z. Kp. Comorln. Billiton, 27 v. Penang n. Port Swettenham. Blijdendljk, 27 400 m. O.ZO. Kp. Race. Bandjermasln, 28 te Kalanget. Callisto, 27 460 m. ZW. Kp. Race. Corilla, 27 130 m. W.t.Z. Cyprus. Crable of Liberty, 27 210 m. W. Kreta. Clavella, 23 420 m. Z.t.W. Sydney. Cottica. 27 630 m. NO. Fayal. Daphnis, 27 te Port de Paux. Duivendijk, 28 te Seattle. Eendracht. 28 te Ceuta. Falco, 28 te Montreal verwacht. Gooiland, 27 v. Itajai n. R!o Grande. Garoet, 27 v. Houston n. New Orleans. Gaasterland, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Ganymedes, 28 v. Hamburg n. Antwerpen. Hector, 27 v. Bremen n. Amsterdam. Haarlem, 27 v. Hamburg n. Antwerpen. Heemskerk, 28 te Suez. Hecuba, 28 te Guanta. Hera, 27 v. Carupano n. Aruba. Indrapoera, pass. 27 Flnisterre n. Marseille. Jupiter, 27 v Georgetown n. Nlckerie. Larenberg. 27 1120 m. NO. Sombrero eil. Japara KPM25 te Singapore. Lekhaven, 27 320 m. N.t.O. St. Paulsrock. Kota Ba roe. 28 v. Aden n. DJeddah. Kota Inten. pass. 28 Flnisterre n. Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, pass. 27 Gibraltar n. Genua. Leersum, pass. 28 Vlisslngen n. Houston. Leopoldskbrk, 27 te Abadan. Luna, 28 te Amsterdam. Linge, 27 230 m. ZW. Las Palmas. Limburg, 28 340 m. N.NW. Mlnlkoy. Maasdam, 27 v. New York n. Rotterdam. Manoeran, 31 te Napels verwacht. Modjokerto, 27 920 m. ZW. Fayal. Maetsuycker v, 28 v. Fremantle n. Singapore. Marken, 27 660 m. NO. Fayal.' Mitra, 27 870 m. ZW. Fayal. Noordam, 27 900 m. O.t.N. Kp. Race. Ootmarsum, 28 te Bermuda. Orestes, 28 te Antwerpen. Ouwerkern, 27 te Rotterdam. Oranjestad, 28 v. Aruba n. Curagao. Oberon, 28 te Aruba. Orion, pass. 27 Wight n Lissabon. Peperkust, pass. 27 Beachy head n. Eordeaux. Pieter S, 27 te Rotterdam. Prins Fred Willem, pass. 27 Belle Isle n. Mon treal. Prins Joh. W. Frlso, 27 te Hamburg. Prins Willem George Fred. 23 v. Toronto naar Hamilton. Phrontls, 27 v. Hamburg n. Amsterdam. Prins Willem IV, 27 v. Suspensoir n. Samik. Ruys, 28 te Rio de Janeiro. Rradja, 27 550 m. ZO. Azoren. Radja, 27 550 m. ZO. Azoren. Rem pang, 27 v. Beyrouth n. Port Said. Rufina, 27 320 m. NW. Paramaribo. Rempang, 28 te Port Said. Roepat, 23 te Bandarshapur. Sarpedón, 25 te Houston Schouten, 26 te Kobe. Soestdijk, 27 v. Houston n. New Orleans. Straat Mozambique, 23 te Pto Grande. Salland, 27 150 m. NO. St. Vincent. Scherpendrecht, 27 320 m. NW. Fort Aleza. Schiedijk, 27 530 ni. ZW Bermuda. Stad Amsterdam, 27 120 m. W. Kp. Race. Sibigo, 26 v. Sydney n. Middlesbro. Stad Dordrecht, vertr. 28 v. Palermo n. Bona. Sunetta, 28 90 m. O.NO. Algiers. Tara, vertr. 29 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Tero, 27 v. St. Vincent n. Antwerpen. Tjimenteng, 25 te Belra. Telamon, 28 te Pto Plata Thelidomus, 27 te Pta Cardon. Tiba, 27 320 m. z. St. Vincent. Tjitjalergka, 28 te Kaapstad. Tjisadane, 25 te Yokohama. Tjiwanpi, 25 v. Singapore n. Hongkong. Utrecht, pass. 27 Perim n Port Said. Van Spilbergen, 28 rede Novoredondo. Van Ltnschoten, 27 te Amsterdam. Willem Barendsz, 27 v. Amsterdam n. Curacao. W. Alton Jor.es, pass. 27 Gibraltar n. Philadel- pnia. Westerdam, 27 290 m. O. Kp. Race. Westertoren, 27 te Rotterdam. Willem Ruys. pass. 28 Guardafui n. Colombo. Waal, 27 te Oran. Waterman. 28 te Amsterdam. Zuiderkruis, 28 v. Suez r.. Aden. Zaan, pass. 27 Falster n Zaandam. Zeeland (SSM), 27 te Abenraa. KLEINE VAART Auriga, 28 v Antwerpen te Rotterdam. Alcetas, 27 v. Savona te Genua. Arbon, 28 v. D.ieddah te Port Said. verw. Att S, 28 v. Sunderland te Amsterdam. Afiena, 28 v. Gordsbynn te Amsterdam. Albergen, 28 v. Sluiskil te Hamburg verw. Albert Willem, 27 v. Ratso te Wisbeck. Ambiorix, 28 v. Amsterdam n. Rotterdam. Amgo, 28 te Schiedam. Anna b, vertr. 28 v. Swansea n. Granville. Arienoldus G. 27 v. Kosnaes n. Zaandam. Arnoudspolder. 27 v. Oporto n. Antwerpen. Ary Scheller, 28 v. Rotterdam n. Antwerpen. Audacia, 28 v. Brest te Rouaan verw. Baracuda, 27 v. Grimsby te Rotterdam. Bestevaer, 28 v. Ipswich te Rotterdam. Betty Anne S, 27 v. Lissabon te Viana. Bill S, v. Duinkerken te Drogheda. Brem, 28 v. Vlisslngen n. oporto. Boreas, 28 v. Amsterdam n. Rotterdam. Bab T, 27 v. Ostrand n. Pateniemi. Beekbergen, 27 v. Barry te St. Nazaire. Berkelstroom, 27 te Richboro. Bernisse, 27 v. Tunis te Glasgow. Citadel, 23 v. Aal borg te Rotterdam. Crescendo, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Capricorn, 27 v. Blyth n. Oostende. Casablanca, 27 te Port Lyautey. Cornells pass. 23 Vlissingen n. Christianhamn. Delfzijf, pass. 27 Vlissir.gen n. Antw. Diligentla, pass. 28 Vlissingen n. Gent. Diligentla, 27 v. Duinkerken n. Gent. Dollard, 27 v. Antwerpen te HelsLngborg. Driebergen, 27 v. Swansea te La Rochelle. Dulveland, 27 op de Tyne n. Newcastle. Denl, 28 v. Karlshamn te Rotterdam. Escaut, 27 v. Parijs te Rotterdam. Express, 27 v. Rotterdam n. Kinslynru El Isa. 27 v. Ceuta n. Calais. FIducia, 27 v. Maassluis n. Washbay. Frans Bohmer, 27 te Llndlane. Frlblo, 27 v. Vlaardingen te Londen. Flevo, 27 v. Kopenhagen n. Aarhus. Fiat. 28 v. Antwerpen te Rotterdam. Gazelle, 27 v. Rotterdam n. Londen. Gerrle S. 27 v. Rotterdam n. Bristolkan. Gaasterland, 27 op de Tyne. Goote, 28 v. Cadiz te Rotterdam verw. Gransbergen, vertr. 28 v. Fropnano n. Zeebrugge Heemraadsingel. 27 v. Gdynia te Rotterdam. Hoflaan, 27 v. Rotterdam n. Yxpila. Hast I, pass. 28 Vlissingen n. Wicklow. Helvetia, verm. 28-29 v. Ipswich n. Rotterdam. Hartel, 27 v. Kopenhagen n. Holbaek. Hast III, 27 v. Boston n. Rotterdam. Ibis, 27 v. Kopenhagen n. Maassluis. Ingeborg, X Nov. v. Reykjavik te Hamburg verwacht. Jacoba, 27 v. Rotterdam n. Londen. Johannes. 27 v. Rotterdam n. Kotka. Joost, 28 te Zaandam. Jaba, 28 te Fur. Keyser, 21 v. Helsinki te Aberdeen. Koningshaven. 27 v. Nemours te Belfast. Kunlabori, 2^ v. Kingslynn te Rotterdam. Larix, pass. 27 Brunsbüttel. Lucas Bols I 27 v. Hamlna n. Ierland. Lingestroom, 27 v. Grangemouth te Amsterdam Marne, 27 v. Rotterdam c. Stockholm. Metropole, 27 v. Londen te Rotterdam. Merak N, 27 v. Floreanopolls n. Montevideo. Marcella, 27 te Raufarhavn. Markab. 27 v. Nykopjng n. Colchester. Marne, 28 te Antwerpen. Matthew, 28 v. Oslo te Shorehnin. Metrans, vetm. 27 v. Lenden n. Dordrecht. Michel Swenden, 27 v. Cork n. Swansea. Midsland, 28 v. d. Tyne n. Rotterdam. Mulan. 27 te Duisburg,. Muphrid N. pass. 28 Brunsbüttel 'n. Wlsmar. Meike, pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Myfem, 27 v. Gene n. Stockholm. Nanny, 27 v. Amsterdam n. Zaandam. Neeltje b. 27 v. Rochefort n. Manchester. Nleuwehaven 1 Nov. v. Kopenhagen te Rotter dam verwacht. Noord, 28 v. Stanlow te Rotterdam verw. Noorderhaven. 27 v. Pitea n. Rotterdam. Noordland, 27 v. Vejle n. Bremen. Noordstad, 27 te Amsterdam. Nottingham, 27 v. Kingslynn n. Rotterdam. Nassauhaven, J8 v. Kopenhagen te Rotterdam. Omlandia, 27 v. Marseille te Casablanca. Olwe, 28 v. Grimsby te Rotterdam. Oosterburgh, 23 v. Antwerpen te Rotterdam. Phidias. 23 te Amsterdam. Plato, 27 v. Bilbao n. Bordeaux. Pavo, 20 te Gefle. Ponto, 27 te Gefle. Ponza. 24 Kiel gepass n. Gefle. Phecda, verm. 27 v. Rouaan n. Casablanca. PoortvUet, pas. 28 Kiel-Holtenau n. Zaandam. Rian, pass. 23 Vlissingen n. Terneuzen. Rapid, pass. 27 Kiel n. Stockholm. Slan. 27 v. Simrisiiamn te Gefle. Spurt, pass. 28 Klel-Holter.au n. Rotterdam. Statensingel, 28 v Lissabon te Amsterdam. Stlentje Menslnga, 27 v. Riga n. Ventspils. Swift. 27 v. Brulsbüttel n. Rotterdam. Sporota, 28 v. Randers n. Middlesbro. Trito, 27 v. Amsterdam te Rotterdam. Ton S, 27 v. Antwerpen te Dublin. Twente, pass. 28 Vlissingen n. Kingslynn. Theodora, 27 v. Middlesbro n. Varberg. Tom v. d. Heide, 27 v. Port Lyautey n. Rouaan. Tukker, 28 te Amsterdam. Vindicat Atque Polit. 27 te Bremen. Virgo, pass. 27 Kiel n. Antwerpen. Vrede, 27 te Hamburg. Walenburgh, 29 v. La Pallice te Rotterdam verw. IJstroom, 27 v. Amsterdam n. Bristol. Zwerver, 27 v. Brussel n. Antwerpen. ALS VW VtJCX/W £EM OlENST" ecw 2o£kt zoootu'jzo KUNNÊN PROBE JtfW, MfiAH sb. is EEN BETERf EN A* pOCNOe MANIER. Model in diverse kleuren. Prettige wandelschoen met lederen hak. is wel degelijk te zien of u modern gekleed bent. Bij MEUWSEN is elk artikel een apart, modieus exemplaar. Italiaanse en andere dassen van de fijnste natuurzijde, reeds vanaf f 7.9O Prettige overhemden v.a. f 11.90 l»1 nieuwe Grote Houtstraat 32 Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 17