i Geef Uw haar een brillante schittering Aandrang tot bevordering van eigen woningbezit in Haarlem Heemstedenaar gaat kleine visjes in het groot verkopen Kort en bondig Initiatiefvoorstel van vier raadsleden en adres Bouwkas Nederlandse gemeenten Federmann-optiek Reorganisatie der A.R.-partij 9 Mogelijkheid geopend Gemeentelijke taak Ernstig auto-ongeluk bij het Florapark Summier adres Specialisten-kliniek van Diaconessenhuis Het carillon speelt Statencentrale bespreekt het rapport-Roos jen Geef Uw haar de, GEL-behandeling Acht maanden geëist tegen jeugdige Amsterdammers Najaarsbeurs 19S4 bij de Sionskerk Zaanse expeditieknechten tot twee jaar veroordeeld A. W. H. Tasseron kwart eeuw bij PWN Chauffeur zou uit He lading gestolen hebben Burgerlijke Stand DONDERDAG 4 NOVEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bij de ingekomen stukken aan de Haarlemse raad, waarover B. en W. prae-advies willen uitbrengen, bevinden zich twee documenten welke betrekking hebben op de be vordering van de particuliere woningbouw in Haarlem. Het betreft hier een initiatief voorstel van vier raadsleden, dat - in de bewoordingen van een motie - de mogelijkheid wil openen van gemeentelijke garanties voor lien die onder hypotheek een eigen wo ning willen laten bouwen, en een adres van de N.V. Bouwkas van Nederlandse ge meenten, waarin de aansluiting van Haarlem bij deze Bouwkas, waarbij reeds vijf honderd gemeenten zijn aangesloten, wordt bepleit. Zoals wij onlangs in een artikel over de activiteit van de Bouwkas hebben uiteengezet, maakt het Vraagstuk van de bevordering van de particuliere bouw, zonder dat daardoor afgeweken behoeft te worden van de geldende normen voor de woningdistributie in Haarlem, reeds een punt van bespreking uit in de raadscommissie voor Openbare Werken. Het door de heren 'J. W. Th. F i b b e (VVD), A. J. de Landmeter (CHU) mr. M. D. Proper (CPN) en J. van Vel sen (KVP) ingediende initiatief voorstel, waarover overigens geen inter- fractioneel overleg is geweest, begint met de constatering, dat de ondertekenaars „al tijd van harte en spontaan hebben meege werkt aan allerlei voorstellen van het ge meentebestuur om het wonen in Haarlem in vele opzichten te verruimen en te ver beteren en dat zij waardering hebben voor de door B. en W. verrichte arbeid en het prachtige werk der woningbouwvereni gingen". De ondertekenaars menen echter, dat een bepaald facet van de volkshuisvesting in Haarlem onvoldoende tot haar recht is gekomen, namelijk de mogelijkheid voor hen, die een eigen huis wensen te bouwen en te bewonen. Een eigen woning, zo me nen de ondertekenaars, is een groot goed, omdat dit bezit de spaarzin en de bezits vorming bevordert, evenals de belangstel ling en de liefde voor het huis dat men bewoont, terwijl men tevens, indien men op jeugdige leeftijd tot de bouw van een eigen woning overgaat, deze onbelast zal kunnen hebben wanneer men zijn levens avond nadert. De ondertekenaars brengen voorts in herinnering, dat ter bevordering van het eigen woningbezit in het premie- en bij- drage-besluit woningbouw 1953 de moge lijkheid is geopend boven een premie voor de bouw van woningen, welke door de eigenaar zelf bewoond zullen worden, ge durende tien achtereenvolgende jaren bij dragen te verzekeren van 2'/a% van het bedrag der rijkspremie. In de toelichting op dit besluit schreef de. minister: „Dit is een belangrijk beginsel, dat thans voor het eerst in de premieregeling voor de woningbouw wordt gebracht. Daarmee is een eerste stap gezet op de weg naar een actieve bevordering van het eigen wo ningbezit van arbeiders en met hen gelijk te stellen kleine zelfstandigen; een onder werp, waaraan onder het bewind van mijn voorganger reeds een studie werd gewijd, doch dat zodanige consequenties bleek te hebben, dat tot dusver niet kon worden overgegaan tot een maatregel, die dit in zijn geheel regelt. Met deze bijdragerege ling is althans een bescheiden begin ge maakt met de bevordering van eigen wo ningbezit vain de genoemde bevolkings groep". Het komt ons voor, zo schrijven de on dertekenaars, dat ook de gemeente in deze een taak heeft ter bevordering van het eigen woningbezit, en wel dooi> het be schikbaar stellen van bouwvolume voor deze groep, en daarnaast door het helpen overbruggen van de financiële moeilijk heden. Aangenomen kan namelijk woi'den, dat een hypotheek kan worden verkregen van 65 a 70% der stichtingskosten min rijkspremie, maar door de hoge bouwkos ten vormen de resterende kosten voor ve len een zo hoog bedrag, dat zij dit niet kunnen fourneren. Er dienen dus wegen te worden gevonden om deze moeilijkheid te overwinnen. De meest logische, voor- de-hand-liggende en ook goedkoopste ma nier om hierin te voorzien is het geven van een garantie voor rente en aflossing door de gemeente van een deel hypotheek ten bedi'age van bijvoorbeeld 20% der stichtingskosten min rijkspremie. De eige naar leent dus één bedrag ter grootte van 90% der stichtingskosten min rijkspremie en de gemeente geeft een garantie voor de laatste 20%. Met een rïormale aflossing van 2% per jaar is de hypotheek dan in elf jaar weer gedaald tot de normale 70% en is de gemeente van haar garantie af. Natuurlijk zal het nodig zijn, dat de ge meente de mogelijkheid open houdt, dat een aanvrager geweigerd wordt. Voor de beoordeling van dfc crediet- ADVERTENT1E Voor elk gelaat een bril die staat Grote Houtstraat 37 Rijksstraatwpfi 246 B Leverancier alle' ziekenfondsen Op de Dreef, hoek Florapark te Haar lem zijn Woensdagmiddag om half drie twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen, als gevolg van het niet verlenen van voorrang. De bestuurder van de ene auto, de 44-jarige directeur F. G. Eshuis uit Heemstede, liep een zware hersen schudding en vermoedelijk een schedel- basisfractuur op. Zijn zesjarig zoontje Han kreeg vleeswonden aan zijn rechterknie en een shock. Beiden zijn naar het Diacones- senhuis overgebracht. De bestuurder van de andere auto, de 63-jarige Haarlemse chauffeur A. N. H. W., reed op de Dreef en wilde linksaf het Florapark inrijden. Hij heeft toen ver zuimd voorrang te verlenen aan de heer Eshuis, die op de Dreef uit tegenoverge stelde richting naderde. De auto van de heer Eshuis werd zwaar beschadigd door een kraanwagen wegge sleept. Een vluchtig onderzoek van de wa gen van W. heeft reeds aan het licht ge bracht, dat de voetrem niet werkte. Met de heer Eshuis gaat het naar om standigheden goed. waardigheid en goede wil en zo voort van de aanvragers dient een commissie te ad viseren. Zowel een enkele woning als een rij woningen en ook een combinatie van gegadigden in een flat kunnen voor deze regeling in aanmerking komen. De ondertekenaars zijn van oordeel, dat door een garantieregeling in bovenge schetste geest daadwerkelijk, efficiënt, eenvoudig, goedkoop en doeltreffend wordt medegewerkt aan het ideaal van velen, het bevorderen van het goede eigen-wo- ningbezit, zoals dat door zovele gemeenten in Nederland reeds jaren wordt gedaan. Hun initiatief-voorstel luidt: „De raad der gemeente Haarlem, over tuigd van het belang van een bevordering en uitbreiding van het eigen-woningbezit, overtuigd, dat de gemeente hierbij een helpende en stimulerende taak heeft te vervullen, spreekt de wenselijkheid uit, dat aan iedere goedgekeurde aanvrager, die een woning wenst te doen bouwen, een garantie zal worden verstrekt op dat deel van een door derden te verstrekken hypo theek, dat ligt tussen een op dat ogenblik normale eerste hypotheek en 90% van de door de gemeente goed te keuren stich tingskosten min de rijkspremie, nodigt burgemeester en wethouders uit te dezer zake spoedig aan de raad daai-omtrent prae-advies uit te brengen, eventueel ver gezeld van daartoe strekkende voorstellen". Het adres van de N.V. Bouwkas Neder landse gemeenten is zeer beknopt. De di rectie schrijft vernomen te hebben, dat het gemeentebestuur belangstelling hééft voor de stimulering van de woningbouw door particulieren en beveelt haar instelling in de welwillende aandacht van de raad aan, waarbij zij wijst op de honderden wo ningen die in de omgeving van Haarlem reeds door bemiddeling van de Bouwkas konden worden gebouwd. De aansluiting bij de Bouwkas brengt een deelneming in het kapitaal met zich van f 25.000, waarop overigens slechts 20% behoeft te worden gestort. Over dat bedrag wordt maximaal 3'/»% dividend uitge keerd, hetgeen tot nu toe ook steeds is ge beurd. Voorts dient een storting ineens van duizend gulden te worden voldaan als bedrag van toetreding. In het gebouw van het Christelijk Ly ceum Marnix van Sint Aldegonde in Haar lem-Noord heeft het bestuur van het Dia conessenhuis een specialisten-kliniek in gericht, die Woensdag 10 November offi cieel in gebruik zal worden genomen. De ingang' van de polikliniek is aan de Karei Doormanlaan. Het programma te spelen door de stads- beiaardier Arie Peters op Vrijdag 5 Novem ber van 11.3012.30 uur in de Grote- of St. Bavokerk luidt als volgt: 1. Improvisatie; 2. Negro Spirituals: Deep River; Go down, Moses; Were you there?; 3. a. Gavotte, b. Bourree, G. F. Handel; 4. a. Sonatina. J. Jones: b. Sonatina. J. Hook; 5. Passacaglia, Arie Peters; 6. a. Wij boeren; b. Het waren twee koningskinderen; c. Die Nagtegaal; 7. a. Rondeau des senges; b. Menuets (Platée), J. Ph. Rameau. In de vergadering, die, zoals eerder is bericht, op 11 November door de Anti- revolutionnaire Statencentrale te Haarlem wordt gehouden, zal het reorganisatie- rapport worden behandeld, dat is uitge bracht door een twee jaar geleden ingestel de commissie onder voorzitterschap van mr. A. B. Roosjen. Voor begin volgend jaar worden de reacties van de kiesverenigin gen eri andere organen der A.R. partij op de voorstellen ingewacht. Deze behelzen een drastische organisato rische herziening. De partij zal zich meer gaan inspannen voor het bereiken van zo nauw mogelijke samenwerking tussen de protestants-Christelijke organisaties, voorts zal zij haar belangstelling in toenemende mate op het sociale element in haar begin selen richten, onder meer door de opstelling van een sociaal program. Ook het oorspron kelijk karakter van „volkspartij" zal zij zich weer eigen moeten maken. De com missie stelt voorts geheel nieuwe statuten voor en nieuwe reglementen voor de candi- daatstellingen van de leden der Kamer fracties. De federatieve partij-structuur blijft ge handhaafd, maar er zal meer wezenlijke inhoud aan worden gegeven door een zo volledig mogelijke ontplooiing van de kies verenigingen en vooral vafl de leden indi vidueel. De commissie constateert, dat de grote massa momenteel onverschillig aan de A.R.-partij voorbijgaat, waaruit blijkt, dat deze teveel in zichzelf gekeerd is en te afgesloten leeft. Om hierin verandering te brengen noemt de commissie verschei dene middelen, onder meer: veelvuldiger onderling contact tussen bestuurders en leden, enquêtes ter voorbereiding van de politieke meningsvorming, een evenwichti ger samenstelling van de besturen uit het oogpunt van sociale status, leeftijd en sexe en een vergadertechniek, welke de leden meer activeert. Voorts wenst de commissie meer open heid over allerlei beleidskwesties, ook ten aanzien van de financiën. Onder meer wordt de instelling van een perscommissie bepleit cm de publieke opinie voortdurend van het doen en laten der partij op de hoogte te houden,'zódat deze niet alleen tijdens verkiezingscampagnes de publieke ADVERTENTIE 1. Doe een kleine hoe- veelheid Iter grootte van een parel) in de palm van Uw hand. 2. Wrijf Uw handpal men goed tegen el kaar, zodat de GEL zich over beide han den verdeelt. 3. Breng GEL luchtig over op Uw gehele kapsel. 4. Borstel zorgvuldig. GEL geeft aan het haar van dames en heren een schitterende glans CEL houdt het kapsel correct en luchtig GEL bevordert de na tuurlijke golving en ondulatie Wegens verduistering uit grijpautomaten Voor de Haarlemse rechtbank stond Don derdagmorgen de 21-jarige C. H. S. uit Amsterdam terecht, die ervan verdacht werd in Juli van dit jaar van zijn werk gever, de 39-jarige kermisexploitant P. W. een aantal wekkerklokjes, poederdozen en sigarettenaanstekers verduisterd te hebben. De verdachte was gedurende deze zomer werkzaam op de kermis in Wormerveer en beheerde, toen W. op reis moest, een kraam met grijpautomaten. Hij moest de auto maten met klokjes, aanstekers en poeder dozen vullen, maar zou daarbij een aantal van deze voorwerpen in zijn eigen zak gestoken hebben. Vervolgens was hij, aldus zijn eigen ver klaring, in de auto van zijn baas gestapt en naar Amsterdam gereden om de buit te verkopen. De officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, meende, dat de verduistering bewe zen was en eiste, med'e met het oog op het strafregister van de verdachte, een gevan genisstraf voor de tijd van acht maanden en voorts een voorwaardelijke ter beschik kingstelling van de regering met een proef tijd van drie jaar. De verdediger, mr. M. D. Proper, was van oordeel, dat deze straf Tfrel bijzonder zwaar was, aangezien de kans, dat zijn cliënt zich na het doorbrengen van zijn straf weer in moeilijkheden zou brengen, wel uitermate groot geacht moest worden. De uitspraak werd bepaald op 18 No vember. De najaarsbeurs 1954, die in de jeugd- kapel en in een tent op het terrein van de Sionskerk aan de Eksterstraat in Oud- Schoten wordt gehouden, is Woensdag avond geopend door mr. A. Wensing, lid van de gemeenteraad. Spreker verklaarde het prettig te vinden te spreken in kwaliteit van buitenstaander. Hij is geen lid van de gemeente die hoopt uit de baten van de vierdaagse beurs een deel van haar bouwschuld af te kunnen lossen, maar dat verhinderde de heer Wen sing niet, op deze wijze hulp te verlenen. Eendracht kenmerkt de protestantse le vensstijl, was hij van mening evenals de uitdraging van een initiatief onder de leden van de gemeenschap; die krijgen hiertoe de komende dagen dan ook voldoende ge legenheid. De geschiedenis geeft ons tal van voorbeelden die de Christelijke offer gezindheid demonstreren; in beroemde steden verrezen kerken van kostbare allure en toch werden zij door de gemeenschap gesticht. Ook hier ligt een kans en die kans moet gegrepen worden. Hierna verklaarde hij de beurs voor geopend, snuisterijen. Wilde men zijn geluk beproeven In de kapel kon men boeken, bijbellectuur en zilverwerk kopen. De tent was eigenlijk te klein voor de omvangrijke mensen stroom; zij besloeg vooral het culinaire ge deelte. Er werd gedemonstreerd hoe men verschillende producten in de keuken be werken moet, erwtensoep verkocht en worst. Behalve levensmiddelen lag ook textiel uitgestald, speelgoed en allerlei suisterijen. Wilde men zijn geluk beproeven dan kon men droprollen; dit was een kleine bal in een gekleurde beker werpen waarbij het profijt van de tint afhankelijk was. Ook een rad van avontuur en een tweetal grab beltonnen droegen in de feestvreugde bij. Tot en met 6 November, zowel des mid dags als des avonds, kan men deze ge neugten meemaken. Zaterdag sluit men om tien uur. Attractes zijn op Donderdagavond het optreden van het Spaarndams Gemengd Koor onder leiding van E. v. h. Kaar, Vrij dagavond het Dameskoor Haerlem. en Za terdag het accordeonensemble De jonge accordeonisten, beide onder leiding van mejuffrouw W. van Eldik. De Haarlemse rechtbank heeft Donder dagmorgen uitspraak gedaan in de zaken tegen de expeditieknechten de gebroeders W. uit Zaandam, die in de avond van 27 Juli van dit jaar een roofoverval gepleegd zouden hebben op een nachtwaker en die vervolgens alle mogelijke moeite zouden hebben gedaan om een brandkast te for ceren. De officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, had veertien dagen geleden tegen beide verdachten een gevangenisstraf voor de tijd van anderhalf jaar geëist, maar de rechtbank veroordeelde de twee Zaandam mers elk tot twee jaar jeugdgevangenis. ADVERTENTIE Het geheim van een goede en tevens veilige make-up ligt in het gebruik van ten eerste een beschermende huidcrcmc, onmisbaar als poederbasis, ten tweede een uiterst fijn verdeeld en egaal dekkend gezichtspoeder. 4711 Tosca Creme en Poeder, met de romantische Tosca-geur, garanderen een beschaafde, discrete en veilige make-up. Op 16 November zal de heer A. W. H. Tasseron, waarnemend chef van de teken kamer I van het Provinciaal Waterleiding bedrijf van Noohdholland zijn 25-jarig ambtsjubileum herdenken. De heer Tasse ron, architect B.N.A., is van het begin van zijn loopbaan af belast geweest met werkzaamheden van bouwkundige aard. Hij ontwierp nieuwe bouwwerken en be reidt verbouwingen van bestaande bouw werken voor. Niet alleen zijn bouwkun dige arbeid heeft zijn volle belangstelling, maar zijn interesse strekt zich ook uit tot vraagstukken van algemeen belang voor het personeel, waaronder zijn activiteit in de medezeggenschapscommissie voor de technische dienst, het steunfonds voor provinciaal personeel en de afdeling P.W.N. van de vereniging van provinciaal perso neel. Hij is tevens onder meer commis saris der coöperatieve verbruikersvereni ging Haarlem u.a. Ongetwijfeld zal het deze veelzijdige figuur niet aan belang stelling ontbreken. Twaalf maanden geëist tegen Zaandammer De officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, eiste Donderdagmorgen een gevan genisstraf voor de tijd van twaalf maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar tegen de 23- jarige chauffeur-loodsarbeider J. P. uit Zaandam, die ervan verdacht werd hand doeken, zakdoeken, vrouwen- en kinder kleding en vijfduizend sigaretten gestolen te hebben uit de lading, welke hij voor de N.V. ATO, Van Gend en Loos te Zaandam moest vervoeren. De verdediger, mr. J. H. van Wijk. weet het gedrag van zijn cliënt aan diens slechte opvoeding en verzocht de rechtbank om de verdachte tot een iets lagere straf te ver oordelen, vooral ook omdat P. nog een voorwaardelijke straf van vier wek«n moet uitzitten. De rechtbank zal op 18 November uit spraak doen. In een vrij ruime schuur achter zijn wo ning aan de J. H. Weisembruchweg num mer 13 in Heemstede is de heer A. van den Nieuwenhuizen op het ogenblik druk bezig om een liefhebberij om te vormen tot een goede broodwinning. Hij gaat namelijk kleine visjes verkopen, in het groot en de manier, waarop hij zijn engros-zaak heeft opgezet houdt bijzonder goede verwachtingen voor de toekorflst in. Toen de heer Van den Nieuwenihuizen een jongetje was van een jaar of tien stond hij aan het hoofd van acht aquaria, geen ronde glazen kommen met een schep je zand en wat leidingwater waarin een te dikke goudvis lusteloos rondzwom, -maar goed verwarmde tropische bakken met een temperatuur-regelaar en een lampje ach ter het glas om alles rustig te kunnen bekijken. Toen kwam echter de middelbare school tijd en omdat de heer Van den Nieuwen huizen meer zag in het accountantsvak dan in de visjeskwekerij moesten de aquaria plaats maken voor de studieboeken. De heer Van den Nieuwenhuizen moest na het eindigen van zijn studie in dienst, werd in 1951 gedemobiliseerd en wilde daarna zo spoedig mogelijk zijn studie vol tooien en ging op een kantoor. Hij wenste alles tegelijk te doen met als gevolg, dat hij in 1953 naar een rustiger betrekking diende uit te kijken. Lang heeft hij er niet over nagedacht. Zijn oude liefde kwam weer boven en ver leden jaar startte hij met 53 tropische visjes en enkele aquaria. Het enige ver schil met vroeger was echter, dat hij er nu een hele dag de tijd voor had en tevens dat hij er een broodwinning van moest maken. Zijn onafgebroken werk is echter niet onbeloond geweest, want na talloze experimenten is hij er in geslaagd om zijn collectie visjes in nauwelijks een jaar tijd uit te breiden tot naar schatting driedui zend exemplaren. En met dezelfde ijver en plichtsbetrach ting, waarmee hij vroeger het accountants vak beoefende noteert hij nu de gedragin gen van de sluierstaart of het pantser valletje in grote dikke boeken, want, zo zegt hij, een honderdtal visjes zijn nog te overzien, maar wanneer men met honder den soorten in diverse variëteiten te ma ken heeft is het onmogelijk om alle ken merken van een bepaald soort te onthou den. Maar even later vertelt hij, als het ware om zijn eigen woorden in twijfel te trek ken, uit het blote hoofd tientallen bijzon derheden van zijn visjes, die soms zelfs de ervaren kweker voor vrijwel onoverkome lijke moeilijkheden plaatsen. Overigens vertroetelt en verzorgt de heer Van den Nieuwenhuizen deze visjes die een waarde vertegenwoordigen va riërend van 25 cent tot 125 gulden niet uitsluitend en alleen uit liefhebberij. Hij wil de diertjes wel degelijk gaan ver kopen aan de handelaren, die weer tal rijke klanten hebben onder de huis-aqua rium-eigenaars. En dat er een afzetgebied is, wordt wel bewezen door het feit, dat er in Hamburg een firma bestaat, die 2500 aquaria heeft en bovendien eigen expe dities met vliegboten uitrust om de visjes te pakken te krijgen. Zo ver gaat de heer Van den Nieuwenhuizen niet, maar toch heeft hij wel over de gehele wereld zijn relaties, die hem visjes toezenden en hem bovendien op de hoogte houden van de BINNENLAND Bij de viaductenbouw in het Hazenpad bij de rijksweg 12 te Lunteren is de 36-jarige betonwerker M. Burgers uit Lunteren om gekomen. Hij was in een zware betonpaal geklommen om een touw om de bovenkant daarvan te bevestigen, waaraan deze om gehaald zou kunnen worden. De paal viel echter eerder en de arbeider werd er in de hals door getroffen. In een van de zalen van de Haagse rechtbank is de nieuw benoemde officier van justitie mr, T. Semeyns de Vries van Does- burgh gisteren geïnstalleerd. Duizenden Vlissingers hebben Woens dagavond de bevrijding van hun stad tien jaar geleden herdacht en de nagedachte nis geëerd van hen, die hun leven gaven voor de goede zaak. Burgemeester mr. B. Kolff bracht de dagen October en November van 1944 in herinnering en namens het Britse vierde commando snrak kolonel R. Dawson. De voorlopige FM-zender te Hengelo is begonnen met proefuitzendingen. Als deze proefuitzendingen een bevredigend verloop hebben, zal de zender olgende week defini tief het programma van Hilversum I gaan uitzenden. Verwacht mag worden, dat ook de FM-zender Hooaezand nog dit jaar in be drijf kan worden gesteld. HAARLEM EN OMGEVING Prof. dr. R. A. J. van r ier uit Leiden houdt op Donderdag 11 November des avends om acht uur in hotel ..De Leeuwerik" voor de leden van de koninklijke vereniging ..Oost en West" een lezing over Suriname. Ds. H. J. Teuts'-her zal op oen bijeen komst van de zendinascomm:ssie in Bloe- mendaal in het Jeugdhuis aan do Donkere- laan spYeken over ziin werk -p ^mouw Gui nea. waar hij onlanes van m teruggekeerd uit Seroeï, en wel op Dinsdagavond 9 No- vemher. De taarlijfese zwemwedstrijden voor leden van bij de vereniffing De "Tederlandse Pad vinders in het district Haarlem aangesloten groenen ziin vastgesfeM on Donderdagavond 25 November in Stoops Bad te Overveen. Leden van de zwemc'ub „Haarlem" en van de Bloemendaalse Reddingsbrigade zullen medp,"'"-'-:ing "erlenen. T>e hepr D. J. Foorda te Bloemendaal, tot 1 Novembe'- leraar aan et Lorentzlyceum te Haarlem, heeft een benoeming aanvaard als leraar aan de Dalton-HBS te 's Graven- hage. belangrijkste ontwikkelingen op het ge bied van het kweken. De eigenaar van deze Heemsteedse zaak heeft overigens nog meer dingen aan zijn hoofd, want hij houdt talrijke lezingen, is voorzitter van een vereniging voor aqua- riahouders, fotografeert zijn visjes en geeft in zijn eigen huis dikwijls een cause- die met lichtbeelden. Voorts moet hij voortdurend zijn buitenlandse tijdschriften doorlezen en tenslotte moet hij het mid delpunt van zijn belangstelling, het visje, verzorgen. En vooral dit laatste is geen sinecure. De diertjes, die soms zo klein zijn als speldenknopjes, zijn namelijk dik- De heer A. van den Nieuwenhuizen temidden van zijn aquaria. wijls bijzonder kieskeurig wat betreft de temperatuur van het water en ook weige ren zij soms ook maar iets anders dan mi- cro-voedsel tot zich te nemen. De heer Van den Nieuwenhuizen begrijpt dit. Hij voldoet aan de wensen van de visjes, vult het gedrag van zo'n beestje in een van de rubrieken in, en is daar de gehele dag van zeven uur des ochtends tot bij middernacht mee bezig. Maar dat heeft hij er graag voor over, want het is nu eenmaal zijn liefhebberij. En zijn beroep, maar dat komt dunkt ons, pas op de tweede plaats. HAARLEM. 3 November 1954 ONDERTROUWD: 3 Nov.. G. J. Th. van Schie en M. B. Th. Bus; J. Imanse en L. E. Elsthout; B. van Schaffen en A. H. G. Ger ritsen: M. van Deursen en J. A. van der Werf: A. de Wolf en M. Soer: Chr. Wubbels en G. F Enninffa: J. Strik en G. M. E. Schoen: R. Veldman en E. M. Peters; P. Op dam en J. B. Barnhoorn: J. Derkx en J. J. Grohbe: H. A Deinema en F. L. Schippers; P. Valbi-acht en C. K. E. Meijboom: L. P. J. Burggraeve en H. de Keizer: B. Berghuis en M. J. van Zijl: A. Donkersloot en H. J. Piinaker: J. Wijnands en G. Zwart: W. M. ten Hacken en J. H. M. Chabot; H. van Wijngaarden en A. Pel; C. Berends en A. Renkema; J Dekker en B. Bischot; N. J. Giling en H. Elzinga; J. Houtkamp en M. M. Glas; F. A. Westrik en M. A. Koelman; Th. F. Raps en M. C. Weerets; J. Bakker en J. van Norden: C. J. Koedijk en J. E. F. van Schie; P E. Giliam en E. Aulwurm. GEHUWD: 3 Nov.. .T. A. van Eijk en G. A. Diependaal: E. Krikke en W. L. Bies- brouck; H. A. de Bruijn en M. H. Th. Smits; C. Koper en M. A. G. Kemp; T J. Loeffen en E. A. van Raaphorst; H. A. J. van den Bo gaard en M. C. Th. Vermeijs; H. H. Oppelaar en K. J. C. Cassee; J. G. Zandstra en G. Haakman- J. Jansen en C. F. Boogaard; H. A. den Ouden en H E. Klecfstra: Chr. A. Jone- hloed en C. F. Nieuw veen: M. Teunissen en E. Balk: J. Hoornweg en A. V. van Kleven: J. K. Farla en C. Bottelier: H. J. van der Horst en M. G. van Veen: M. .J. G. Heijse- laar en W. Landwehr .Tohann; B. Geels en E. W. ten Boom: J. Brou "r en D. J. van Eime- ren: M. Smit en Th. J. Kantein. BEVALLEN van c n zoon: 30 Oct., M. M. BalmDirks; 1 Nov., J. C. Jonkervan Kampen; 2 Nov., C. A. ZwierTerstal; A. G. Kokvan der Veldt. BEVALLEN van een dochter: 1 Nov., M. A. van der Peetvan der Hulst; 2 Nov., P. J. Th. van der Steende Koning; A. E. van Krimpen—Kruidenberg: E. W. E. Heerens— de Jong; 3 Nov., H. Bremerde Haan; W. J. van der MeijdenKlein Schiphorst; E. J. van der BijlSpaan. OVERLEDEN: 31 Oct., C. Victor—Sieu- werts, 83 j.. Kleverparkwe»; 1 Nov., D. Kui per. 76 j., M. v. Heemskerkstraat; G. Hille —Keesmaat. 73 j.. Schutterstraat: G. Born, 76 j. Kleverparkweff: F G. Barens. 71 j., Teslastraat: 2 Nov.. P. Prins. 72 Colenso- straat, K. Hoek; 79 Zuiderstraat: R. H. FrankenLesage, 58 j., Hazepaterslaan; A. M. van Maris, 57 j„ Kamperlaan; 3 Nov., L. Scholte, 19 j.. Kamperlaan.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11