Belangrijk bericht JUBILEUM VERKOOP Cadeau JAKO Araegang 22 K GLOBOLSEKVICE BOLS 100% waterdicht 39.75 Stock American Kort en bondig „Berkenrode" viert tweede lustrum Aantal millionnairs steeg tot 941 Malenkov nodigt Franse delegatie uit Ontwapeningsoverleg wordt hervat en... speciale jubileumkoopjes REGENJAS gegarandeerd 39.75 Monty Coats waterafstotend Regenjas 19.75 Bromfietsjack HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 12 Subsidies voor bijzondere scholen in Haarlem Electriscbe trein twee keer defect Zij moeten 15% van totale belastingbedrag opbrengen Ratificatie-debatten krijgen waarschijnlijk voorrang Visjinski en Sir Pierson Dixon gewagen van zekere voldoening Staking Indonesisch personeel van de „Oranje" Scheepvaart 24.75 ü/ees een, pA&ttéH&oó "poette VRIJDAG 5 NOVEMBER 1954 Woensdag 10 November geeft de R.K. toneelgroep „Berkenrode" te Heemstede in het Minerva Theater een opvoring van „De nacht van de 16e Januari" door Ayn Rand, een ongetwijfeld knap geschreven thriller, die zich geheel in een rechtszaal van de staat New York afspeelt. Deze voor stelling zal een enigszins feestelijk karakter dragen ter ere van het tweede lustrum. „Berkenrode" is voortgekomen uit de op voering van het openluchtspel, waarmee in Augustus 1944 het priesterfeest van pas toor Chr. W. van Mierlo werd gevierd. Na afloop hiervan nam de heer A. C. Hop staken, na een onderhoud met de heer J. M. Striekwold, het initiatief om met de voornaamste figuren uit dit openluchtspel tot de oprichting van één grote parochiële toneelgroep over te gaan. Hierin is hij ech ter niet geheel geslaagd, omdat een ge deelte daarvan de voorkeur gaf aan de heroprichting van de R.K. toneelvereniging „Door Eendracht Sterk", die ten gevolge der bepalingen van de zogenaamde Kul tuurkamer gedurende de bezetting haar optreden naar buiten vrijwillig had ge staakt. De voorbereidingen tot de oprichting van „Berkenrode" dienden eveneens nog in het geheim te geschieden, omdat men ook hier de reeds genoemde Kultuurkamer bij voorkeur van deze plannen onkundig liet. De definitieve stichtingsvergadering had op Zondag 14 November 1944 ten huize van de heer B. Peeperkom aan de Blèe- kersvaartweg plaats. Ook de verdere or ganisatie volt-ok zich in stilte. De be vrijding werd met de revue „Do you Remember" gevierd. Deze behaalde een enorm succes. De gehele opbrengst ruim f 3500 werd bestemd voor het her stel van de St. Bavokerk aan de Heren weg, die door een VI zwaar beschadigd was. Dat het „Berkenrode" ernst was met de samenstelling van het répertoire, bewees men door de keuze van „Leontientje" van Felix Timmermans, dat behalve voor dc donateurs ook nog voor Stichting 1940-'45 en in Den Haag twee keer voor „Het Trap penhuis" werd opgevoerd. Met deze uit stekende opvoeringen bewees de nieuwe vereniging onmiddellijk haar bestaans recht. Van de serieuze opvatting werd ook in de volgende jaren bij herhaling ge tuigenis afgelegd. Zo speelde men sinds 1946 onder regie van de heer L. Holtslag uit IJmuiden, die met „Berkenrode" en kele geslaagde opvoeringen gaf, waarvan wij noemen „De Klokkengieter" door An- toon Coolen, „Drie mannen in de sneeuw" door Erich Kastner, „Rebecca" door Daphne Maurier, „De vreemde bezoeker" door Alberto Casella en „Meisjeslyceum" door Ladislas Fodor. Van dit jaar dateren de opvoeringen van „Claudia" en „Boeven en Madeliefjes" het laatste onder leiding van de nieuwe regisseur John Kraay, die ook de komende jubileumvoorstelling heeft voorbereid. Onderwijskwesties in de raad Aangezien de toeneming van het aantal leerlingen van de Dr. Huetschool het nood zakelijk maakt, dat het in de school aan wezige aantal lees-, taal- en rekenboekjes wordt aangevuld. Met deze aanvulling is een bedrag van f 1490 gemoeid. Voorts zal er voor deze school een bedrag van f 725 nodig zijn voor de eerste aanschaffing van gereedschappen voor de nieuw te vormen kartonklasse. B. en W. verzoeken de raad deze bedragen voor de school uit te trek ken. Voor het doen aanbrengen van verbete ringen in het op de binnenplaats van het schoolgebouw aan de Linschotenstraat 57a gelegen huis, bestemd voor de congierge verbonden aan de in dat gebouw gevestig de scholen zal een bedrag van ten hoogste f 5750 beschikbaar gesteld dienen te wor den. B. en W. stellen de raad voor om inge volge het verzoek aan het bestuur der ver eniging „De Haarlemse Montessorischool" medewerking te verlenen tot het aanvullen van de outillage en tot. verandering van de inrichting van de als lokaal voor de licha melijke oefening in gebruik zijnde ruimte van de bijzondere school voor gewoon lager onderwijs aan de Louise de Colignv- laan 3. Hiervoor zal een bedrag van f 8300 beschikbaar gesteld moeten worden. B. en W. raden de gemeenteraad aan om voor de eerste aanschaffing van een film strookprojector ten dienste van de Ko ningin Wilhelminaschool een bedrag van f 300 beschikbaar te stellen. Het bestuur van'de vereniging „Groen en Prinsterer" heeft B. en W. verzocht om medewerking te willen verlenen tot het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Elout van Soeterwoude- school wegens de toeneming van het aan tal leerlingen in het eerste en tweede leerjaar. Voor dit doel zal een bedrag van f 650 uitgetrokken dienen te worden. B. en VA verzoeken de raad om met in gang van 1 September 1954 te benoemen aan het Coornhertlyceum te Haarlem tot lerares in de Duitse taal en letterkunde mejuffrouw P. H, Fischer uit Haarlem en tot leraar in de oude talen de heer A. G. den Haan uit Heemstede. Voorts vragen R. en W„ de raad om voor het tijdvak van 1 September 1954 tot en met 31 Augustus 1955 te benoemen aan het Coornhert lyceum tot tijdelijke lerares in de plant en dierkunde mevrouw A. W. Berkelbach van der Sprenkel-Van 't Hoff uit Haar lem en tot tijdelijke leraar in het tekenen de heer P. J. van Dokkum uit Arnhem. Bij B. en W. van Haarlem is een brief binnengekomen van het R.K. kerkbestuur van de parochie van de H.H. Petrus en Paulus, waarin verzocht wordt om mede werking te willen verlenen bij de stichting van een kleuterschool in deze parochie in de Geuzenvesperstraat. Tenslotte verzoekt de stichting tot be vordering van het R.K. kleuteronderwijs om medewerking bij het stichten van een kleuterschool in Haarlem-Zuid. De juiste plaats van deze school is nog niet bekend. Hedenmorgen om half elf is even ten Noorden van het station Zwijndrecht in het treinstel dat om 9.28 uur uit Eindho ven naar Amsterdam was vertrokken, kortsluiting in de stuurstroom opgetreden. De trein werd op een inhaalspoor gezet en gerepareerd en vertrok daarna in de rich ting Barendrecht. Op het baanvak Zwijn- drecht-Barendrecht ontstond opnieuw een defect. Een daarachter komende trein heeft het defecte treinstel opgeduwd naar Baren drecht en daar op een zijspoor gereden. In een publicatie van het Centraal Bu reau voor de Statistiek „Vermogensver deling 1951" worden gegevens vermeld betreffende de vermogensverdeling per gemeente, per economisch-geografisch ge bied, per provincie en voor Nederland als geheel, naar de toestand op 1 Januari 1951. Volgens de gepubliceerde gegevens be droeg het totale vermogen in handen van natuurlijke personen in 1951 f 21,2 mil liard tegen f 18,2 milliard in 1946, hetgeen neerkomt op een stijging van 17 percent. Het gemiddeld vermogen per belasting plichtige en per inwoner bedroeg in 1951 resp. f 51.656 en f 2.080. dat is resp. 8 per cent en 9 percent meer dan in 1947. Degenen met een vermogen van f 100.000 en meer slechts 9 percent van het aan tal belastingplichtigen zijn in 1951 aan geslagen voor ruim 65 percent van het totale belastingbedrag, terwijl de bijdrage van de personen met een vermogen be neden f 30.000 ruim 50 percent van het totaal aantal -- op 4,4 percent van dit be drag is gestold. De 941 (in 1946: 726) mil lionnairs 0,2 percent van het totaal aan tal belastingplichtigen moesten bijna 15 percent van het totale belastingbedrag opbrengen. Uit de regionale cijfers blijkt onder meer dat het gemiddeld vermogen per in woner in de verschillende provincies en economisch-geografische gebieden vrij sterk uileen loopt. Van de provincies heeft Groningen 't hoogste gemiddelde (f 2.872) en Limburg het laagste (f 1.076). Zeer hoog is het gemiddelde vermogen in ge bieden, waar vele forensen en renteniers wonen, zoals de duinstreek in Zuid-Hol land (f 5.084), het Gooi (f 4.930) en Noord en Zuid-Kennemerland (f 4.014). Van de gemeenten hadden de volgende twee groepen de hoogste 5 respectievelijk de laagste 5 gemiddelde vermogens per inwoner: Wassenaar (Z.-H.): f 17.583, Bloemen- daal (N.-H.): f 16.431. Blaricum (N.-H.): f 10.418, Usquert (Gr.): f 9.452, Laren (N.-H.): f 8.887, Borgharen (L.): f 105.—, Schinveld (L.): f 266.Posterholt (L.): f 296.—, Tudderen (L.): f 333.—, Stein (L.): f 366.—. (Van onze correspondent in Parijs) De Sovjet-ambassadeur in Parijs Sergei Vinogradov heeft gisteren een vroegere uitnodiging officieel bevestigd door de voorzitters der beide Franse kamers, Andre Le Troquer en Gaston Monnerville, aan het hoofd van twee parlementaire delegaties voor een spoedig bezoek aan Moskou uitge nodigd. Vinogradov verkiaarde dat hij de invitatie uit naam van premier Malenkov overbracht. Le Troquer, de president van de Natio nale Vergadering, na het staatshoofd, pre sident Coty, de tweede figuur van de Fran se republiek, heeft de Russische boodschap per medegedeeld, dat hij persoonlijk sym pathiek tegenover deze uitnodiging stond, maar-dat hij er eerst met zijn regering en zijn collega Monnerville van de Raad der. Republiek over spreken wilde. Hij heeft er aan toegevoegd dat de Franse afgevaardig den waarschijnlijk pas gevolg zouden geven aan de uitnodiging als de overeenkomsten van Londen en Parijs inzake de Duitse her bewapening zullen zijn geratificeerd. Over de Duitse herbewapening moet Le Troquer hebben opgemerkt, dat het nodig was een grendel voor een deur te maken, zelfs als die grendel misschien nooit ge bruikt zou behoeven te worden. (Reuter) Een Sovjet-delegatie van vijf man is in Londen aangekomen om deel te nemen aan de herdenking van de oprich ting der Britse vereniging voor culturele betrekkingen met de Sovjet-Unie, dertig jaar geleden. De delegatieleden zullen ge durende een maand door Groot-Bittannië reizen en op openbare bijeenkomsten vra gen beantwoorden. NEW YORK (Reuter) De Algemene Vergadering van de UNO heeft Donderdag met algemene stemmen een resolutie, in gediend door de Verenigde Staten, Canada, Groot-Brittannië, Frankrijk en de Sovjet- Unie aanvaard, waarin de ontwapenings commissie van de UNO wordt verzocht haar subcommissie weer bijeen te roepen, die vorig jaar te Londen vergeefs geheime besprekingen heeft gevoerd. In de ontwa peningscommissie zijn de elf leden van de Veiligheidsraad plus Canada vertegen woordigd. Van de subcommissie maken de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie, Canada, Groot-Brittannië en Frankrijk deel uit. Zowel de Britse afgevaardigde Sir Pier son Dixon als de Sovjet-gedelegeerde Visjinski verklaarden, dat er nog vele moeilijkheden te overwinnen zijn bij de oplossing van het ontwapeningsvraagstuk, maar dat er reden is tot zekere voldoening over het werk van de afgelopen weken. Het voorstel van India om te bestuderen op welke manier een wapenstilstand in de bewapening kan worden bereikt, hangende overeenstemming over een ontwapenings conventie, werd naar de ontwapenings commissie verwezen, zoals de politieke com missie reeds had aanbevolen. Het vertrek van het m.s. „Oranje", dat bepaald was op hedenmiddag 1 uur, is wegens een staking van het 220 man In- don-esisch bedieningspersoneel uitgesteld. Hun verweer gaat tegen het huidige rou- léringssysteem. De staking betreft géén loonkwestie. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. HAARLEM EN OMGEVING Aan de technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het candidaatsexamen voor electrotechnisch ingenieur de heren E. van Goudoever te Bloemendaal en E. ,T. Hoefgecst te Bentveld. Voor het ingenieurs examen voor electrotechnisch ingenieur slaagden de heer C. A. J. M. van der Heij den te Haarlem en de heer H. F. Kreuger te Heemstede. In de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat te Haarlem zullen de heer en mevrouw Olto en Adrie ScheuzgerBloemendaal. een jong zendelingspaar, dat in 1950 door de China Inland Mission naar China werd uitgezonden, maar daar niet kon werken door de politieke toestand. Daarom trok het paar naar Noord- Thailand. Hierover zal het vertellen; kleu rendia's zullen het gesprokene illustreren. Ter gelegenheid van de actie „De grote trek" zal Paul C. van Westering, musicus te Bloemendaal, Vrijdagavond in het gebouw Gedempte Oude Gracht 104 op een bijeen komst, uitgaande van de Hervormde Ge meente, spreken over: De Bijbel, gezien in het licht van het geestelijk lied. Een koor zal naar aanleiding van het gesprokene enkele liederen zingen. Het wijkcomité Oud-Sclioten houdt Vrij dagavond a.s. van 8—9 uur spreekuur in de kleuterschool aan de Tesselschadestraat 4. Aan de gemeente-univèrsiteit van Am sterdam zijn geslaagd voor het candidaats examen wis- en natuurkunde de heer J. Roosen te Haarlem en voor het doctoraal examen rechtswetenschap de heer L. C. H. Everard te Aerdenhout. In het verslag over een lezing, die ir. E. C. M. Roderkerk te Lisse heeft gehouden over de Kennemerduinen stond vermeld, dat de oppervlakte van het nationale park 45 ha. was; de oppervlakte is echter 1200 ha. Aardijk, 3 te New York Abbekerk, 4 te Duinkerken. Alehiba, 4 te Montevideo. Aimdijk, 4 te Antwerpen. Alnati, 3 dwars Kp. St. Martha Grande naar 'Santos. Ampenan, 31 te Belawan. Aalsum, pass. 4 Perim n Dubai. Alcyone. 3 te Victoria. Aidabi, 4 te Santos. Almkerk, 3 te Sydney. Amerskerk, 5 te Singapore. Amoi', pas. 4 Gibraltai n. Algiers. Amstelvaart, pass. 3 Str Florida n. Antw. Ac.nenikerk, 3 te Okinawa. Arendskeik, 4 te Marseille. Aagtekerk, 5 te Rotterdam. Alp'hard, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Aludra, 4 v. Rotterdam n. Calcutta. Amsteldiep, pass. 4 ten N. Malta n. Antw. Amstelland, 4 v. Recife n. Buenos Aires. Arendsdij'k, 4 te Rotterdam. Ai'gos, 5 te Amsterdam. Averdijk, 5 te Antw. n. New York. Alderamln, pass. 4 Ouessant n. Duinkerken. Alnati, 4 te Santos. Arendskerk, 5 v. Marseille n. Casablanca. Axeldijik, 4 v. Buenos Aires n. New York. Aibireo, pass. 4 Viissingen n. Antwerpen. Baarn, 4 v. Balboa n Buenaventura. Boschfontein 4 Perim gepass n. Suez. Breda, 4 te Antofagasla Britsum, 4 te Montevideo. Blitar, 3 te Durban. Biijdendijk, 5 te Baltimore. Bonaire, 4 500 m. Z.ZW. Fayal. Borneo, 4 v. Port Swettenham n. Colombo. Bacchus, 4 te Antwerpen. Callisto, 4 te Rotterdam verwacht. Caltex The Hague. 3 v Rotterdam n. Sidon. Caltex Delft, 5 Rotterdam verwacht. Celebes, 4 v. Tj. Priok n. Semarang. Charis, 4 te CUragao. Corilla, 10 Thameshaven verwacht. Cronenburgn, pass. 4 Dover n. Onton. Callisto, 4 te Rotterdam. Caltex Nederland, 5 to Rotterdam. Cottica. 4 760 m. NO. Barbados. Diemerdljk, 2 te Vancouver. Dongedijk, 4 te Rotterdam. Duivendijk, 31 te Vancouver. Dordrecht, 4 v. Falmouth n. Las Palmas. Daphnis, 3 te New York. Drente. 5 te Port Said. Eemdijk, 31 v. New Orleans n. Bremen. Eos, 4 te Lattakla. Ksso Den Haag. pass. 4 Gibraltar n. Banias. Ena, pass 4 Wight 21 Curagao verw. Friesland (KRL), 4 te Antwerpen. Eemland, 4 te Bahia. Eendracht, 5 te Rotterdam. Esso Amsterdam, pass. 4 Viissingen n. Sidon. Graveland, 3 v. Bahia n. Ilheos. Gero, pass. 4 Ouessant n. Antwerpen. Heelsum, 4 te Amsterdam Hilversum, 4 dwars Aden n. Mena el Ahmadl. Helicon. 3 te New Yoik. Haarlem, pass. 5 Viissingen n. Antwerpen. Hathor, 6 Naxos verwacht. Indrapoera. 4 280 m. NW. Str. Messina. Ivoorkust. 4 te Hamburg. Indrapoera, pass. 5 Str. Messina n. Port Said. Jagersfontein, 4 550 m. O.ZO. St. Helena. Java, 2 te Hamburg. Jupiter, 4 v. Aruba n. Callao. Koratia. 4 te Geraldton verw. Kota Baroe, verm. 5 v. Suez n. Port Said. Karsik, 4 v. Palembang n. Osaka. Kieldrecht, 4 te Madras. Korovina, pass. 3 Recife n. Bahia. Karimun, pass. 5 Guardafui n. Belawan. Xedoe, 5 te Monrovia. Leuvekerk, 4 te Suez. Lombok, 31 te San Frar.cisco. Luna, 4 te Lissabon. Laagkerk, 5 te Chittagong. Lekhaven, 5 te Rio de Janeiro. Lemsterkerk. 5 te Rotterdam. Linge, 4 v. St. Vincent n. Monrovia. Maas, 4 v. Kalamata r„ Gibraltar. Manoeran, 3 te Genua. Marisa, 3 v. Douala n. Curacao. Menentor, 4 te Amsterdam. Macoma, 4 145 m. Z.ZW. Madagascar 10 Kaap stad verwacht daarna walvisbaai. Maetsuycker, 4 te Singapore. Malvina, 4 v. Singapore n. Yokohama. Mariekerk, 4 v. Colombo n. Djibouti. Marpessa, 6 Suez verw. daarna Rotterdam. Mirza, 29 te Pladju. Maasdam, 5 te Rotterdam. Meiiskerk, 4 v. Rotterdam n. Bremen. Mentor, 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Molenkerk, 5 v. Genua n. Port Said. Muideikerk, pass. 4 ten Z. Albany. Noordatn, 3 te Norfolk. Noordwljk, pass. 3 ten N. Aruba n. Pto la Cruz Notos, 3 te Savona. Nigerstroom, 5 te Las Palmas. O non, 3 v. Gibraltar n. Tunis. Ondina, 9 Casablanca verw. Ootmarsum, pass. 3 Key West n. Houston. Oranjefontein, 5 te Kaapstad. Orestes, pass. 4 Ouessant n. La Guaira. Oranjestad, 4 210 m. O.NO. Barbados. Phrontls, 4 v. Amsterdam n. Swansea. Poelau Laut, 4 Aden gepass n. Port Soedan. Prins Alexander, 3 te Rouen. Prins Fred. Willem, 1 v. Montreal n. Grote Meren. Prins Joh. Willem Frtso, 3 v. Rotterdam naai Montreal.. Prins Willem III, 1 v. Toronto n. Hamilton. Prins Willem IV, 3 v. Hamilton n. Montreal. Peperkust, pass. 5 Las Palmas n. Dakar. Rondo, 5 Genua vei wacht. Ruys, 3 v. Tristan da Cur.ha n. Kaapstad. Radja, pass. 4 Algiers n Beyrouth. Raki, 4 v. Oran n. Port Said. Hlta, 5 te Singapore. Roebiah, pass. 4 Gibraltar n. Hallfax Rotula, 4 v. Singapore n. Kaapstad. Rijndam, 3 100 fn. O.NO. Kp. Hatteras. Rljnkerk, 4 te Genua. Roggeveen, 4 te Dar es Salaam. Sarangan, 1 te San Francisco. Stad Haarlem, fi Glasgow verwacht. Salatiga, 30 v. Honolulu n. Los Angeles. Salawati, 4 v. Genua n. Antwerpen. Saliand, pass. 4 Ouessant 6 voor IJmuiden verw. Sibajak, pass- 4 Finisterre n. Sydeny. Slamat, paso. 4 Sabang n. Singapore. Sliedrecht, 5 te Eva Perón. Sloterdijk. pass. 3 Kp. Hatteras n. Le Havre. Sommelsdijk, 4 v. Semarang n. TJ. Priok. Straat Bali. 4 v. Lorenzo Marqüez n. Mauritius. Straat Banka, 4 v. Belawan n. Singapore. Stad Ainsierdam, verm. 5 v. Quebec n. Neder land. Stad Leiden, 6 Antwerpen verwacht. Stad Maastricht, 5 te Rotterdam. Sunetta, 4 te Rotterdam, Saliand, 5 Amsterdam verwacht. Schiedijk, 4 te Houston. Tara, pass. 4 Madeira n. Rio de Janeiro. Telreslas, pass. 4 Socotra n. Djibouti. Tomini, 5 v. Colombo r Singapore. Tabinta, 4 v. Belawan n Colombo. Taria, 4 600 m. Z. Hongkong. Trompenberg, 4 te Antwerpen. Tawali, 5 Amsterdam verwacht. Ti ha, 8 Antwerpen verwacht. Utrecht, pass. 4 Kp. Bon n. Rotterdam. Waterman, 3 v. Las Palmas n. Kaapstad. Willem Barendsz, pass. 3 Azoren n. Curagao. Willem Ruys, 4 te Singapore. Wonosarl, 31 v. San Frar.cisco n. Portland Oreg Waal., 4 te Paras. Waterman, 4 460 m. N. Dakar. Westertoren, pass. 4 Ouessant h. Rio de Janeiro Willemstad, 4 250 m. W.ZW. Funchal.' Wleldrecht, 4 v. Port Said n. Paulsboro. wonosarl, 2 te Portland oreg. Zeeland (KRL), 2 v. Port Swettenham n. Priok Zijpenberg. 3 te Rotterdam. Zuiderkruis, 5 240 m. N. Diego Garcia. KLEINE VAART Aco, 4 v. Brur.sbüttel n. Bridgewater. Adara, 4 v. Antwerpen te Viissingen. Albert D, 4 v. Swansea te Rotterdam. Atlantis, vertr. 4 v. Rotteidam n. Hamburg. Albergen, vertr. 4 v. Fclkenberg n. Hudiksvall. Anna b, vertr. 5 v. Randers n. Holbaek. Ary Scheffer, 4 v. Gothenburg te Aalborg. Audacia, 4 v. Kopenhagen n. Holbaek. Arnaudspolder, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Atlas, 3 v. Gdynia n. Kopenhagen. 3ab-T, 29 te Jatenieml. Betty Anne S, 5 v. Guernsey te Swansea verw. Borculo, 4 v. Kalix te Amsterdam. Beekbergen, 4 v. Swansea n. Tonnay Charento. Bill S, 4 v. Swansea te Rotterdam. Capricorn, 4 v. Duinkerken te Antwerpen. Coolhaven, 4 v. Duinkerken te Casablanca. Coolslngel, 4 v. Drogiheda n. Cardiff. Deo Duce, 4 v. Rouen n. Kopenhagen. Dollard, pass. 4 Viissingen n. Antwerpen. Deni, 4 v. Esbjerg n. Hamburg. Depa, 4 v. Uddevalla n. Rotterdam. Driebergen, 4 v. Liverpool n. Barry. Eijo, pass. 4 Belfast n. IJsland. Express, 4 v. Le Havre n. Parijs. Eibergen, vertr. 4 v. Aalborg n.Aarhus. Flevo, 4 v. Amsterdam te Rotterdam. Franka II, 4 v. Dover te Rotterdam. Gaasteriand, 4 v. Grangemouth te Rotterdam. Goote, 4 v. Amsterdam te Rotterdam. Grams-bergen, 7 v. Propriano te Zeebrugge verw. Gazelle, pass. 4 Viissingen n. Termonde. Hunzeborg, 4 v. Viissingen n. Lomma. Hast I. 4 v. Swansea h. Rotterdam. Hast lil. 4 v. Boston n. Antwerpen. Hast IV. 4 v. Londen te Rotterdam. Joost, 1 Kiel gepass n. Domsjo. Julia Mary. 2 v. Ceuta n. Casablanca. Jaba. 4 v. Amsterdam n Middenmeer. Jan Kreumer, 4 v. Fur n. Colchester. Julia, pass. 4 Vlissinge.i n. Alloa. Larix, 3 v. Antwerpen n. Ostrand. Lydia, pass. 4 Viissingen n. Lissabon. May Mere, 5 v. Port Taibot te Kopenhagen verw. Myi'em4 v. Rouen n. Parijs. Meres N. 5 v. Lissabon te Antwerpen verw. Mintaka N, vertr. 4 v. Bordeaux n. Casablanca Monica, 4 v. Rochester n. Biliingham. Markab, 4 v. Colchester te Rotterdam. Midsland, 4 v. Tyne te Rotterdam. Nyenburgh. 4 v. Antwerp-en te Rotterdam. Noord, 4 v. Biliingham te Rotterdam verw. Midas, 3 v. Venetië n. Rijeka. Nero, 3 te Amsterdam Oosterdok, 6 v. Rostock te Amsterdam verw. Pavo, 3 te Cuxhaven n. Zaandam. Ponto, 27 te Gefle. Ponza, 30 te Skutskaer. Plato, 3 te Amsterdam. Poortvliet, 4 v. Amsterdam n. Kotka. Prinsengracht, pass. 4 Viissingen n. Rauma. Rose Marie. 4 v. Brunsbüttel n. Gothenburg. Spes. 4 v. Rotterdam n Kalmar. Spurt. 4 v. Rotterdam te Amsterdam. Stientje Mensinga. 4 v. Ventspils te Amsterdam Ton S, 4 v. Rotterdam te Erith verw. Trito, 4 te Drogheda. Virgo, pass. 4 Viissingen n. Londen. Veemeniburgh, 4 v. Middlesbro te Rotterdam. Walcheren, 4 v. Aarhus n. Randers. Wim, pass. 4 Viissingen n. Oxelosund. Westerdok, 3 v. Amsterdam n. Londen. Zeehaan, pass. 4 Brunsbt'ttel n. Limerik. NOG ENKELE DAGEN DUURT ONZE 1 paar Nylons bij aankoop voor 25. 1 fantasie Zakdoek bij elke 25. Wolline (wit) dames directoir dubb. zadelkruis >4 QQ van 2 98, nu J, D Wolline (wit) dameshemd warm, sterk, soepel O 45 van 3.25, nu m Winter Interlock dameshemd of diréetoir 08 van 2.98, nu JL B Dameshandschoen Nappa met wol gevoerd Q 98 van 11.75, nu Dam.-handschoenen zuiv. Angora wol, m. ny lon versterkt 98 van 4.90, nu Zuiv. wollen Heren Shawls van 3.98, nu 1 I Sanfor overhemd 100 pope- line, dubb. borst "T 90 van 9.90, nu Geheel Popeline Overhemd dui?b. borst en manchett. Sanfor. A 9A v. 12.90, nu JLUb Pop. Overhemd 2 losse boorden, dubb. borst en manchetten 90 v. 12.90, nu JLvh Clipper graslinnen Lakens le kwal. 1 pers. «J* 98 van 6.90, nu «3? Grote 2 pers. grasl. lakens 180 x 240 90 van 9.90, nu ..Oh Zwaar flanel 2 pers. Lakens met ajour 180 X 240 "F 90 van 10.90, nu Mn HAARLEM Tol. 19745 Gabardine Dubbele Officiers geheel teddy gevoerd Kinder Monty Coats 14,75. TRUIEN, zuiver wol v.a. 11,90. Kinderpakjes 4-delig v.a. 24,75. Damcspantalons 12,75. Militaire werkpantalons 5,90. Camouflage jassen 6,90. Verder een grote sortering Dekens, Motorhandschoencn, Jaeger ondergoed, Werkkleding. Schoenen enz. Kampervest 1 Haarlem Tel. 1Q874 DE ZAAK WAAR U OMT □KT OOPT Vandaag over 1 maand vieren w(j Nederlanders het St. Nicolaasfeest - óók onze geëmigreerde landgenoten in het buitenland! Schenk hun op 't heerlijk avondje van 5 Dec. BOLS Z.O. Genever en/of Apricot BOLS! De gelukkige ontvanger betaalt hierop geen Invoerrechten of andere kosten en U kunt hier in Nederland betalen in Nederlands geld. D4t is de unieke GloBOLService f Vraag gratis folder aan Uw leverancier of aan de Erven Lucas Bols, Amsterdam, en schenk BOLS Uw „onbegrensd" vertrouwen!

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 14