van Deursens ÏKROM shellJJUJi WINTERAARDAPPELEN AARDAPPELBEDRIJF KATTENBROOD AUTO Amerika biedt kern materiaal voor vreedzaam werk HUWELIJK s de extra MOTOROLIE Atoom-overleg in politieke commissie Twee partijen-overleg in Washington Algerijnse kantoren in Parijs doorzocht w ZATERDAG 6 NOVEMBER 195 4 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Minister Dulles ontslaat een beroeDsdinlomaat Malenkov is meer nremier ctan een dictator Congresleiders komen samen op 17 November bij Eisenhower In Algerije 175 arrestanten Broodschaarste in Parijs Comet II wordt verbouwd; Comet I verdwijnt Ambassadeur Boon in Rome werd onderscheiden Nederlandse hoofdrol in Italiaanse balletfilm Zwervende „Kapitein" gaf oninwisselbare chèques uit Vragen over Operaballet in Amsterdamse raad Scheepvaart Pension of Kamerhuur Bureau Nederland MISSETS Aantrekkelijke Filiaal: Haarlem: Terwijl piekert of CORROSIE met een C of met een K moet worden geschreven... Door dik en dnn! beschermt ïïw motor dag en nacht tegen CORROSIE NEW YORK (Reuter-AFP) De Ame rikaanse UNO-afgevaardigde, Henry Cabot. Lodge, heeft bij het openen van het debat over het plan van president Eisenhower voor atoomenergie voor vredesdoeleinden in de politieke commissie gezegd, dat de Verenigde Staten aanbieden andere landen te helpen bij het oprichten en exnloiteren van reactors voor het ontwikkelen van atoomenergie voor vreedzame doeleinden. .Wij zijn bereid met andere landen be sprekingen te voeren over bilaterale over eenkomsten. die het ons onder onze wet ten mogelijk zullen maken technische in lichtingen. technische bijstand en de nood zakelijke hoeveelheid spliitbaar materiaal voor de bouw en de exploitatie van reac tors voor onde-zoek in het buitenland te geven", aldus Lodge. Kleine reactors die in een jaar word®" gebouwd voor hee1 wat minder dan 510.000 dollar kunnen rad'o-actieve isotonen pro duceren. die gebruikt kumrm worden voor ontdekkingen voor het welzijn der mens heid. VerteCTenwonrdi«ers van de Verenigde Staten, Groot-Brittqnn:ë, Frankrijk. Cana da, Zuid-Afrika, PeVië en Australië zün overeengekomen, bij de oolitieke commis sie een ontwerp-resolutie in te d;en°n waarin onder meer wordt voorgesteld, dat de UNO het volgend jaar een internatio nale wetenschaDpeliike conferentie over dit onderwerp zullen uitsehriiven. Sir Pierson Dixon, de Britse afgevaar digde, stelde eerder on de dag in de poli tieke commissie een dergelijke conferentie omstreeks Juli in Gerève voor. Hij zei dat Britse geleerden hopen in 1958 voor het Afwijkende mening bekend gemaakt WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Za ken Dulles, heeft de Ambassaderaad te Lima. John Paton Davies, ontslagen, om dat diens aanblijven ..tegen de belangen van de nationale veiligheid zou indruisen". Davies was naar Washington teruggeroe pen om het besluit te vernemen. Hij heeft diplomatieke functies bekleed in China en Moskou. Dulles zeide, dat hij handelde overeen komstig de eenstemmige aanbeveling van een speciale raad van onderzoek. Noch hij, noch deze raad had echter bevonden, dat Davies „onbetrouwbaar was in die zin, dat hij enige verwantschap met het com munisme had", of welbewust een vijand van de Verenigde Santen had geholpen. Davies verklaarde, dat hij de beslissing niet zou aanvechten. „De geschiedenis zal miin rechter ziin", zo zeide hij. Een van de bezwaren van de raad was, aldus Dulles, d,at Davies „niet voldoende geduld en voorzichtigheid in acht had ge nomen bij het bekend maken van zijn af wijkende meningen huiten de toegestane grenzen". Davies zeide Dulles te hebben meerm eld, dat hij prijs stelde op het pubüce>-en van alle stukken van ziin zaak, „met inbegrin van mijn aanbeveh'n" in 1950 om de kaarten met de Sovjef-Un>> uit preventief oogpunt nnen te leggen". Dit was de eerste mededeling omtrent een dergelijke aanbeveling. Lord Coteraine in New York NEW YORK (Reuter) Lord ,Cole- raine. de leider van de Britse parlements- delegatie. die vorige maand een bezoek aan de Sovjet-Unie bracht, heeft te New York verk'aard, dat Malenkov, naar het hem toescheen, niet veel van een dictator heeft. Malenkov maakte tijdens het ge sprek met de afvaardiging veel meer de indruk van enn eerste-minister volgens de Britse ODvatting dan van een absolute heerser. Malenkov scheen beheerst en nog al waakzaam te zijn. De Britse parlementsleden spraken ver scheidene malen met gewone burgers zon der dat zij iets van bespieding door ambte naren bemerkten. Over toestanden buiten de Soviet-TTnie heerst „een kolossale on wetendheid". Lord Coleraine schreef dit gedeeltelijk toe aan „een weloverwogen tactiek om gegevens te verzwijgen". Lord Colerain° noemde a!s voorbeeld een ar beider, die was verteld, dat er in Groot- Brittannië geen scholen waren. 7ij waren tijden* de oorio^ gesloten en nooit her- ooen* om het Britse volk in onwetend heid te "pten. Toen het parlementslid het Britse scholenstelsel had uiteengezet, zei de Russische arbeider, dat zijn zegsman een slachtoffer van de propaganda was. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft republikeinse en demo cratische Congresleiders uitgenodigd voor een bespreking over buitenlandse aange legenheden op 17 November in het Witte Huis. Dergelijke besprekingen zijn sedert Eisenhower twee jaar geleden aan het be wind kwam reeds meer gevoerd, doch nu schijnt de nadruk te vallen op de wens van de president om volledig samen te werken met de nieuwe democratische meerderheid in het Congres. Senator Lyndon Johnson, leider der democratische meerderheid in de Senaat, heeft verklaard dat de democratische afge vaardigden „in aanzienlijke mate" met de regering-Eisenhower zullen samenwerken om een gemeenschappelijke oplossing te vinden voor de vraagstukken van nationale veiligheid, vrede en het bevorderen der welvaart. De democratische partij, is voor stander van een daadwerkelijke twee-par- tijenpolitiek in het buitenlands beleid en de verdediging tegen communistische aggressiedreigingen, aldus Johnson. Het nieuwe Congres komt in Januari bij een. Men verwacht, dat hertelling der bij de Senaatsverkiezingen in de staten Oregon en New Jersey uitgebrachte stemmen zal wor den gelast, Beide staten waren voor de ver kiezingen door republikeinen in de Senaat vertegenwoordigd, terwijl dit thans door mui geringe meerderheid gekozen demo craten geschiedt. eerst electriciteit met een atoomreactor op commerciële basis op te wekken. De Britse regering kan onmiddellijk een aantal plaat sen in een cursus van vier weken aan de radio-actieve-isotopenschool te Harwell aanbieden. Groot-Brittannië levert jaar lijks 12.000 radio-actieve isotopen voor binnen- en buitenlands gebruik en is daar mede waarschijnlijk de grootste. De Canadese minister van Gezondheid en welzijn. Paul Martin, zeide, dat in Ca nada een kobaltbom is gemaakt, die het werk kan doen van een Röntgen-apoaraat van twee millioen volt voor een derde van de kosten. Door middel van deze bom word't de geneeswijze door middel van radio activiteit binnen het bereik van alle kan kerpatiënten gebracht, zo zeide Martin. PARIJS (Reuter/A.F.P.) Politieman nen hebben de kantoorgebouwen van de Algerijnse nationalistische organisatie in Parijs en omgeving doorzocht. Zij heeft het recht dit te doen in gevallen, waarin de veiligheid van de staat wordt bedreigd. Een aantal belangrijke stukken is in beslag ge nomen. De Franse minister van Binnen landse Zaken, Mitterand, heeft in de com missie van Binnenlandse Zaken van de Nationale Vergadering verklaard, dat de grote massa van de Algerijnse bevolking geen gehoor heeft gegeven aan oproepen tot opstand die zijn uitgezonden door bui tenlandse radiostations. Hij zei, dat de regering krachtig zal optredey tegen de opstandelingen, die alleen in net bergge bied van Aurès in groepen opereren. Op Algerijns grondgebied zijn in totaal 175 ar restaties verricht, aldus is van officiële Franse zijde te Algiers vernomen. Verscheidene Marokkanen zijn licht ge wond bij twee bomaanslagen, die in het oude, Arabische deel van Casablanca zijn gepleegd. Staking bij de bakkers (Van onze correspondent in Parijs) Een vexT3ssingsstaking van bakkers, uit orotest tegen de te hoge meelpriizen en de te lage winsten, was gisteren de oorzaak dat de Parijzenaars. het zonder brood moesten stelien. Van de ruim 2000 Parijse bakkerijen waren er noe geen 100 open en voor die winkels stonden rijen, die de be zettingsjaren in de herinnering terug riepen. Een maaltijd, hetzij warm of koud, zon der brood is voor een Fransman ondenk baar. Als men een gedachte van stierlijke verveling wil uitdrukken, dan treft da Franse volkmond een vergelijking met „een dag zonder brood". Het aanzien van de bakkers, dde niet eens de beleefheid hebben genomen de staking van te voren netjes aan te kondigen, is dan ook niet gestegen. Op een paar plaatsen raakten klanten en bakkers slaags en enkele win kels wérden bestormd. De eigenaars van bakkerijen in Parijs moeten het werk zelf doen, aangezien hun personeel, in navolging van de patroons, besloten heeft tot een 24-uurstaking c*m kracht bij te zetten aan eisen voor hoger loon en een nieuwe regeling inzake het verrichten van overwerk. Vrijdag werk ten de patroons niet uit protest tegen de weigering van de regering om een verho ging van het percentage wit meel in het brood toe te staan, waardoor de broodprijs zou moeten worden verhoogd. De Havilland accepteert verlies LONDEN. (AFP/Reuter). Achttien maaiden na het onderzoek, dat gaande is laar de twee Cornet ongelukken van dit jaar hopen de „De Havilland" fabrieken de Comet II zodanig verbouwd te hebben, dat het een oer veiligste vliegtuigen is ge worden, aldus een bericht van de Lon- dense „Daily Mail". De 25 Comets II zul len uit elkaar worden gehaald. Alleen de len van de romp en electrische installaties en instrumenten zullen behouden blijven. Het verlies van de maatschappij zal door deze veranderingen ongeveer 25 millioen gulden bedragen. Ronde of ovale ramen zullen de vierkante vervangen. (Bij een der ongelukken scheurde het toestel bij een raam open). De Comet I zal niet meer vliegen. Er bestaan nog tien toestellen van dit type, aldus het blad. (Van onze correspondent in Rome) In verband met de goede zorgen, be toond bij de begrafenis te Rome van de zuster van groothertogin Charlotte van Luxemburg, die gehuwd was met de kroonprins van Beieren, ontvingen de Ne derlandse ambassadeur te Rome, ambassa deur dr. H. N. Boon het Grootkruis in de Orde van Adolf van Nassau, de eerste se cretaris, de heer Tammenom Bakker, het Commandeurskruis en de tweede secreta ris, de heer Speyaert van Woerden het Of ficierskruis in dezelfde Orde. tuig, dat 54 passagiers onder wie negen employés van Europese vervoersbedrijven overbracht, arriveerde bijna 24 uur over tijd. De piloot, de Australiër John French, weet de vertraging aan de omstandigheid dat de Super-Constellation nog nieuw voor de bemanning was en de machine op haar eerste vlucht enige kinderziekten had door gemaakt. De Nederlandse danser en choreograaf Pieter van der Sloot zal de hoofdrol ver tolken in een nieuwe Italiaanse film. De opnamen voor deze film, die verscheidene grote balletscènes zal bevatten, beginnen half November. Teven-s zal Van der Sloot in het Teatro Eliseo te Rome een tweetal balletavonden geven en wel op 25 en 26 November. Prima ballerina is Floria Torrigiani (danseuse étoile van de Romeinse opera). Het pro gramma vermeldt onder meer gedeelten uit „Le spectre de la rose" en „l'Oiseau blue" en de balletten „Achilles" en „Ren contre dans la nuit", beide in choreografie van Van 'der Sloot. In de Zalmhaven te Rotterdam ligt een scheepje van twaalf ton. Volgens een met rood geschilderd plankje erop zou het „Dea" heten, maar als men dit eraf haalt staat er „Beamstar" op de huid. De ver wisseling van naam heeft als reden, dat de schipper bang was in moeilijkheden te ko men, onder meer met de politie. Maar met deze naamswisseling heeft hij dat niet kunnen voorkomen. De schipper zou de 31-jarige koopman A. P. zijn, gedomici lieerd in Oftringen (Zwitserland). Hij be weert zowel de Spaanse als de Zwitserse nationaliteit te bezitten. Na negen maan den verblijf in Engeland stak hij de Noord zee over, dacht in Frankrijk te komen, maar belandde in IJmuiden. Naar hij zeide was hij Engeland ontvlucht, omdat hij zich door twee achtervolgers bedreigd voelde. Daarom had hij reeds zijn baard laten staan. In Haarlem wisselde hij bij een bank vijftig dollar en ging daar voorlopig van leven. Dat was even na 15 September. Hij bood ook een chèque van vijf pond ster ling aan, maar kreeg hiervoor slechts een ontvangstbewijs. Toen hij met de gewis selde dollars niet ver kwam, is hij zich onledig gaan houden met het uitschrijven vap chèques. Als men er niets voor voelde die in geld om te zetten, schermde hij met 't ontvangstbewijs van de bank in Haarlem en kreeg tenslotte toch geld. Maar de chè ques, die tussen de een en de vijf pond groot waren, zijn intussen van de Lon- dense bank als niet inwisselbaar terugge komen. P. droeg een soort koopvaardij-uniform. Hij placht te vertellen, dat de „Beamstar' wel 40 koppen telde. Zodra de laatste chèque uit zijn boekje verdwenen was heeft hij zich weer van zijn baard ont daan en de naam van zijn scheepje ver anderd. Volgens door de politie verstrekte in lichtingen zijn de chèques zowel in Rotter dam als in IJmuiden, Amsterdam en Haar lem uitgegeven. Volgens Scotland Yard 'S het niet onmogelijk, dat P. uit Londen ge komen is. De Rotterdamse justitie krijgt nu de hele affaire uit te zoeken. Is het de bedoeling dat het opera-ballet verbonden blijft aan de Nederlandse Ope-a en alleen hiervoor optreedt, of wil men er een zelfstandig gezelschap van maken, dat zich aan de opera verhuurt, doch daarnaast in vrije voorstellingen optreedt? Zo vraecn vele leden van de Amsterdamse gemeente raad aan B. en W. naar aanleiding van de begroting voor 1955. Zij wijzen voorts op de moeilijkheden die in de balletgroep be staan en die verband houden met het feit, dat de aan di't gezelschap verbonden kun stenaars geen uitzicht geopend wordt op een betere basis en een afgerond werk terrein. In de huidige situatie is het volgens deze leden van primair belang dat, nu de raad een belangrijke subsidie heeft toegestaan, de status van het ballet zo spoedig moge lijk wordt vastgesteld en dat het in staat wordt gesteld zich in binnen- en buiten land te presenteren. Aagtekerk, 5 te Rotterdam. Alphard. 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Amsteldiep. pass. 4 ten N. Malta n. Antw. Amstelland, 4 v. Recife n. Buenos Aires. Arendsdijk. 4 te Rotteraam. Averdijk, 5 te Antw. i.. New York. Alnati, 4 te Santos. Arendskerk. 5 v. Marseille n. Casablanca. Axeldijk, 4 v. Buenos Aires n. New York. Alblreo, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Aalsum, b 120 m. O. Aden n. Dubai. Aiwaki, 5 240 m. Z.ZW. St. Vincent n. Antw. Adonis. 5 v. Amsterdam n. West Indië. Amor, 5 te Algiers. Ampenan, pass. 5 Sabang n. Colombo. Amsteldljk, 4 v. Ney York n. Antwerpen. Actonia. v. Pladju n. Soerabaja. Arkeidijk, v. Boston n. New York. Armilla, 5 te Pladju. Aai dijk. 6 te Boston. Abbekerk, 6 te Antweipen. Aldabi, 5 v. Santos n. Montevideo. Alderamin, 6 te Duinkerken. Algeniib, 5 v. Santos n Pto Alegre. Alphard, 6 te Hamburg. Aludra, pass. 5 Wight n. Marseille. Arnedijk, 6 teLos Angeles. Ai terms, 6 te Laguaira Ai-gos. 6 te Rotterdam. Bacchus, 4 te Antwerpen. Billiton, 5 te Jolo. Bonaire, 5 390 m. Z. te NW. Fayal. Borneo, pass. 5 Sabang n. Colombo. Boschfontein. 5 130 m. O.ZO. Port Soedan. Boskoop, 5 120 m. N. Bahamas n. BrunsbOttel. Britsum, 4 v. Montevideo n. St. Vincent. Bennekom, 6 te Rotterdam. Bloemfontein, 6 te Hamburg. Callisto, 4 te Rotterdam Caitex Nederland, 5 te Rotterdam. Cottica, 4 760 m. NO. Barbados. Caitex Delft, 5 te Rotterdam. Caitex Utrecht, 6 te Sidon. Celebes, 5 te Semarang. Corilla, pass. 5 Gibraltar n. Londen. Cradle of Liberty, 7 te Mena el Ahmadi verw. Crcnenburgh, pas. 6 Ouessant n. Onton. Caitex Leiden, 6 te Rotterdam. Daphnis, 3 te New York Daphnis, 5 v. New York n. Curasao. Drente, 5 v. Port Said n. Genua. Duivendrecht, 5 te Rotterdam. Kernland, 4 te Bahia. Lendracht, 5 te Rotterdam. Ksso Amsterdam, pass. 4 Vlissingen n. Sidon. Ena, pas. 5 ten W. Ouessant n. Curacao. Erinna, 6 te Pladju. Esso Den Haag, pass. 5 Algiers n. Banlas. Elizebeth b, verm. 6 v. Corpus Christi n. Dorde Friesland iSSM), 6 te Blyth. Gadila, 6 te Singapore. Groote Beer, 5 v. Rotterdam n. New York. Hathor, 6 Naxos verwacht. Hecuba, 5 te Georgetown. Heemskerk, 5 te Livoino. Helder, 6 te Antwerpen. Hector, 5 v. Rotterdam n. Leixoes. Helicon, 5 v. New York n. Port au Prince. Hydra, 6 te San Juan. Haarlem, 6 v. Antw. n. Buenaventura. Indrapoera, pass. 5 Str. Messina n. Port Sala. Ilos, pas. 5 Ouessant n. Amsterdam. Jupiter, 4 v Aruba n. Callao. Jagersfontein, 5 380 m. W. Walvisbaai. Joh. v. Oidenbarnevelt, 5 v. TJ. Priok n. Suez. Japara KRL), 6 te New York. Karimun, pass. 5 Guardafui n. Belawan. Kedoe, 5 te Monrovia. Koratia, 5 v. Geraldton n. Singapore Korovina. 5 v. Bahia r. Rio de Janeiro. Kota Baroe, 5 v. Port Said n. Gehua. Kertosono, 6 te Tanga. Katelysia, 6 te Suez. Kota Gedeh, 5 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Kota Inten, 5 v. Rotterdem n. Golf v. Mexico. Lekhaven, 5 te Rio de Janeiro. Lemsterkerk, 5 te Rotterdam. Linge, 4 v. St. Vincent n. Monrovia. Laertes, pöss 5 Colombo n. Aden. Lissekerk. 5 dwars Sukrabaal n. Suez. Laurenskerk, 5 v. Cochin n. Aden. Loosdrecht, 6 te Marseille Luna. 5 60 m. O.ZO. Kp. Vincent. Laurenskerk, 6 v. Calicut n. Aden. Leuvekerk, 6 v. Port Said n. Genua. Larenberg, vertr. 6 v. Ciudad Trujillo n. Port au Prince. Lutterkerk, 6 v. Damman n. Koewait. Maasdam. 5 te Rotterdam. Moienkerk, 5 v. Genua n. Port Said. Mellskerk, pass. 4 Hoek v. Holland n. Bremen. Mariekerk. pass. 5 Minikoy n. Djibouti. Mataram, 6 te Semarang. Maasland, 6 te Rio Grar.de do Sul. Manoeran, 6 te Marseille. Mentor, 5 te Hamburg. Muiderkerk, 7 te Adelaide. Meerkerk, 6 v. Amsterdam n. Zuid Afrika. Nigerstroom. 5 v. Las Pa'.mas n. Le Havre. Nieuw Amsterdam, 6 te New York. Noordam, 5 te New York. Notos. 5 v. Livorno n. Genua. Ootmarsum, 5 te Houston ouwerkerk. 5 te Marseille. Oranjestad. 5 500 m. NO Barbados. Oranje, 6 te Southampton. Pendrecht, 6 te Pto La Cruz. Prins Willem IV, 3 v. Hamilton n. Montreal. Peperkust, pass. 5 Las Palmas n. Dakar. Phrontls, S te Swansea. Pieter S, pas. 6 Wight n. Roterdam. Poelau Laut, 6 te Port Soedan. Prins Alexander, 5 v. Rouen n. Antwerpen. Prins Joh. W. Frlso, pc.ss. 5 Lands End naar Montreal. prins Maurits, pas. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Prins Willem George Fred., 5 v. Milwaukee n- Greenibay. Prins Willem v. Oranje. 6 te Rotterdam. Papendrecht. pass. 6 Gibraltar n. Dakar. Roggeveen, 4 te Dar es Salaam. Riouw, 5 v Bombay n. Cochin. Rotti, 6 te Belawan. Rijndam, pass. 5 Crooked eil. n. Cartagena. Rondo, 6 te Marseille. Stad Leiden, 6 Antwerpen verwacht. Stad Maastricht, 5 te Rotterdam. Sunetta, 4 te Rotterdam. Schiedijk, 4 te Houston. Slamat, 6 te Singapore. Socstdijk, 6 te Charleston. Stad Haarlem, 5 te Glasgow. Straat Socnda, 6 te Balikpapan. Salland, 6 te Amsterdam. Schie, 5 te San Juan del Sur. Stad Amsterdam, 5 v. Quebec n. Amsterdam Salatiga, 6 te Los Angeles. Sibajak, pass 5 Kp. St. Vincent n. Port Said. Tjibantjet, pass 5 Sabang n. Colombo. Tabinta, pas. 5 Sabang ci. Colombo. Teiresias, 6 te Djibouti. Tomini, 5 v. Colombo n. Singapore. Thelidomus, 6 te Curagao. Tomori, 6 te Alexandria. Tero, 6 te Antwerpen. Tara. 7 St. Vincent verwacht. Tawali, 5 te Amsterdam Themisto, 5 v. Swansea n. Montreal. Tiba, 7 Antwerpen verwacht. Utrecht, pas. 6 Gibraltar n. Rotterdam. Wonosari, 2 te Portland Oreg. W. Alton Jones, 5 te Philadelphia. Waal, 5 v. Patras n. Piraeus. Willemstad 5 550 m. W.ZW. Funchal. Wonogtri, 7 Priok verwacht. Westertoren, pass. 5 Finlsterre. Westland, 6 teSt. Vincent. Willem Ruys, 6 te Tj. Priok. Zeeland (KRL), 7 TJ. Priok verw. Zaan, 6 v. Amsterdam n Gefle. Zuiderkruis, 6 360 m. O. Diego Garcia. KLEINE VAART Albergen, 7 v. Falkenberg te Hudiksvall verw. Ambiorix, 5 te Tanger. Amigo. 5 v. Oslo te Skiën. Anne S, 5 v. Amsterdam n. Rotterdam. Alcetas, 4 v. Denla n. Amsterdam. Arnoudspolder, 5 v. Rotterdam n. Lissabon. Ary Scheffer, 5 v. Aalborg te Kalundborg. Audacia. 5 v. Holbaek n. Halden. Adara, 5 v. Vlissingen n. Norwich. Adm. De Ruyter, 5 v. St. Brieuc te Gothenburg Agiena, 5 v. Antwerpen te Vlissingen. Atlantis, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Att S, vertr. 5 v. Bristol n. Swansea. Auriga, 5 v. Karlskrona te Kalmar. Bab T, 4 v. Pateniemi r.. Zaandam. Barracuda, 5 v. Wisbech te Rotterdam. Bergsingel, vertr. 6 v. Rotterdam n. Antwerpen Bernisse, veitr. 5 v. Glasgow n. Fowey. Binnenhaven. 5 v. port Lyautey te Grangemouth Batavier I, pass. 5 Kp. Espichel n. Bordeaux. Betty Anne S, vertr. a v. Swansea n. R'dam. Bill S, vertr. 5 v. Rotterdam n. Portsmouth. Coolsingel, 5 v. Droghedn te Cardiff. Carpo, 5 v. Dublin te Rotterdam verw. Claes Compaen, pass. Vlissingen n. Antw Cormoran, 5 v. Terneuzen n. Huil. Duikel, 5 v. Tyne te Rotterdam. Denl, 5 v. Esbjerg te Hamburg. Driebegren, 5 v. Liverpool te Barry verw. Elsenburgh, pass 5 Finlsterre n. Casablanca. Elisa, 5 v. Calais te Rotterdam. Eibergen, 5 v. Aalborg te Aarhus. Erkalin, 5 v. Swansea te Amsterdam. Friblo, 5 v. Amble te Rotterdam. Gerrie S, v. Swansea te Rotterdam verw. Glory, pass. 5 VUssinger. n. Antwerpen. Gre, pass. 5 Vlissingen n. Londen. Goote, 5 v. Rotterdam r>. Barcelona. Haroid, 10 v. IJsland te Hamburg verw. Haskeriand, 5 v. Tyne te Harlingen. import, 5 v. Londen te Rotteidam. Ingeborg, 5 v. Hamburg te Rotterdam. Jaba, 5 v. Amsterdam te Middenmeer. Julia Mary, 3 te Casablanca. Joost, 4 te Domsjo. Leendert b, 8 v. Genua te Stanlow verw. Liberte, 5 v. Kopenhagen te Kotka. Larix, 3 v. Antwerpen n Ostrand. Metropole, 5 v. Londen tc Rotterdam. Matthew, 5 v. lmmingham te Bristol. Meres N, 5 v. Lissabon te Antwerpen. Marcella, 5 v Hamburg n Rotterdam. Monica, 5 v. Rochester le Southampton. Midas, 4 v. Aijeka n. Triest. Mado II, pass. 5 Vlissingen n. Palnackie. Marietje Bohmer, 7 v. Dakar te Rouen verw. Menkar N, 5 v. Bremen te Hamburg. Merak, pas. 5 Vlissingen n Gent. Mulan, 5 v. Rotterdam te Gothenburg. Navis, 5 v. Vlissingen n. Cardiff. Noorderlicht, 5 v. Degerlismn n. Lulea. Neeitje b, vertr. 5 v. Swansea n. Cherbourg. Nieuwehaven, 5 v. Rotterdam n. Malmö. Nassauhavcn. 5 v. Malmö te Gothenburg. Noord, 5 v. Rotterdam n. Stanlow. Oleum, 5 v. Rouen te Rotterdam. Unitas, 5 v. Rotterdam «i. Londen. Oranjepolder. 5 v. Huil te Rotterdam verw. Pavo, 4 v. Cuxhaven n. Zaandam. Pcnto, 3 v. Gefle n. Zaandam. Ponza. 4 v. Skutskaer n. Zaandam. Poortvliet, pass. 5 Brunsbtlttel n. Kotka. Philetas, 5 te Rotterdam n. Tanger. Realta, 5 v. Parijö n Malmö. Result, 5 v. Kopenhagen n. Napels. Rijnhaven, pass. 5 Ouessant n. Casablanca. Rapid, 5 v. Stockholm n Rotterdam. Soemba, vertr. 5 v. Kopenhagen n. Oland. Sput, 5 v. Amsterdam n Bremen. Stella Maris, 6 v. Horsens te Southampton verwacht. Tilly, 4 v. Delfzijl n. Bohus. Theodora. 5 v. Kopenher.agen te R'dam verw. Ton S, vertr. 6 v. Erith n. Rotterdam. Tromp. pass. 5 Vlissingen n. Gent. Vindicat Atque Polit, 5 v. Cardiff te Bristol. Westkust, 5 v. Boston te Esbjerg. opslaan is een zaak van vertrouwen, hetgeen wy gedurende onze ruim 100-jarige vestiging als speciaalzaak ten volle verkregen hebben. Bestel nog heden Uw monsters kg 10 kg hl Echte Duinaardappelen 25 2.45 17.— Duin Drielingen 22 2.15 14.50 Zandaardappelen 20 1.95 13.30 Friese Borgers 19 1.85 12.60 Zeeuwse Blauwen 18 1.75 11.90 Zeeuwse Eigenheimers.. 18 1.75 11.90 Friese Noordelingen 17 1.65 11.50 Friese Libertas17 1.65 11.50 Heden noteren wij: kg 10 kg hl Gelderse Bevelanders 17 1.65 11.20 IJpolder Bevelanders 16 1.55 10.50 Zeeuwse Blanken 15 1.45 9.80 Zeeuwse IJselster 15 1.45 9.80 MEERLANDERS 15 1.45 9.80 FRIESE BINTJES 14 1.35 9.40 Grove MEERLANDERS14 1.35 9.25 Grove Zw. Blanken 13 1.25 8.40 Al deze soorten zijn beslist ziekvrij. houdbaar en van de beste klei- en zandgronden. Behandeling met NEO-CONSERVIET voorkomt het spruiten en slap worden van Uw opslagaardappelen, dus verlengt de houdbaarheid aanmerkelijk, terwijl de kosten, 30 cent per hl, laag zijn. Bestel nog heden Uw wintervoorraad b(j de speciaalzaak sedert 1851: Ged. Oude Gracht 107 Telefoon 14245 THUISBEZORGEN, ZONDER PRIJS VERHOGING, door geheel Haarlem en omgeving Solide adressen voorstad en omgev. verstrekt Bur. Kin derhuissingel 24 B, tel. 20394 Wenst U kennismaking? Wendt U vol vertrouwen tot ons bureau en vraagt volledige inlichtingen. Alle leeftijden, standen en geloven. Het bona fide bureau, betrouwbaar en serieus. Correspondentie in blanco couvert. Bezoek aan huis door geheel Nederland en België Berkenrodestraat 40 Haarlem. Tel. 14231 Kantooruren: Maandag Woensdag, Zaterdag van 2-5 en 7-9 uur. Zondags en overige dagen volgens af spraak. Bur. Nederland staat on der leiding van Part. De tective, opdrachten betref fende informaties, con trole, opsporingen, na gaan en discrete aange legenheden, worden door ons aangenomen. 2 maal per week vers GEBR. VEENING A Naturalisten Jacobijnestr. 10-18, tel. 15285 .SPU1TIHRICHTING SOPH! ASTR.13 TEL 13516 Grote sortering Juwelen-Goud-Zilver Juwelen armband m. 1 bril- lant f 450, dito f 1150, Bril- lanten damesring m. 1 steen f 750, dito ring f 1950, Ju welen broche diamant f 295, gouden armbanden vanaf f 60, Gouden slavenarmban- den vanaf f 75, zilveren thee servies f 425, dito Oud-Hol lands servies f 595, 4 delig. Grote sortering gouden da mes en heren ringen met steen vanaf f 25, Zilveren broodmanden f 135, Gouden colliers, broches, enz. H. W. DAMES KRUISSTRAAT 19 (bij de Ridderstraat) Haarlem. Tel. 16910 Wanneer U 2 of meer garde robestukken Iegelijk chemisch laat reinigen, ontvangt U jr%o. tijdelijk een korting van l£/o Hang Uw zomergoed niet weg vóór hel door Krom is behandeld. Geel hel mee. Iegelijk mei Uw winlerkleding en profileer van de extra korting. Grote Houtstraat 5 Tel. 16587 CHEM. WASSERIJ mi Uw motor moet door dik en dun worden ge smeerd en tegen corro sie worden beschermd. In een koude motor is de olie altijd dik. Deze wordt dunner, naarmate de motor- temperatuur stijgt. Dit warm worden laat echter nogal eens te wensen over. Zeker bij korte ritten en als de motor lange tijd heeft stilgestaan. Bovendien eisen vele motoren 's winters een dunnere olie dan in de zomer. De nieuwe multigrade olie, "SHELL X-100" Motorolie 10W-30, is lerwijl U slaapt terwijl U werkt gaan de corrosie-zuren actief hun gang met de vernieling van Uw motor. Trouwens altijd! Dag en nacht, of Uw motor stilstaat of draait: corrosie-zuren kennen geen aarzeling 'of probleem. Zij tasten Uw motor aan. Bescherm hem daarom met "SHELL X-100" Motorolie. Dat is beslist afdoende. Het is bewezen! CORROSIE is metaalaantasting door een zuur- en watermengsel, dat ont staat tijdens het verbrandingsproces. Uit elke liter benzine die U verbruikt, ontstaat een hele liter water. Bescherm Uw motor daartegen met "SHELL X-100" Motorolie en Uw wagen gaat langer mee. SHELL BENZINE. MET I.C.AWAT EEN VERSCHIL.' bij lage temperaturen zó dun, dat zij van de eerste zuigerslag af tot zelfs in de kleinste spe lingen van de motor doordringt. Bij hoge temperaturen daaren tegen wordt zij dikker, zodat steeds een per fecte smering is ge waarborgd. U kunt dus het hele jaar door met "SHELL X-100" Motorolie 10W-30 vol staan. Deze olie zorgt voor een snelle start, spaart Uw accu en vermindert Uw benzine verbruik. Mechanische slijtage wordt aanzien lijk geringer, bij hoge en lage bedrijfstempe- raturen. Corrosie wordt doeltreffend bestreden. Wilt U weten of "SHELL X-100" Mo torolie 10W-30 ook voor Uw motor ge schikt is - hij moet in goede mechanische conditie zijn - praat dan eens met Uw garagist. Hij ként Uw motor

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6