Winkelstraat-acties voor de Heilige Man uit Spanje PHILIPS KANTOORMEISJE 2e automonteur flinke jongen Stadsbibliotheek aan Prinsenhof Donderdag 18 November open Amsterdamse Beurs Districtskantoor PEN bij de Kennemerlaan Uitbreidingswerken van PEN in 1955 5 REPEN 20 ct goedkoper steno-typiste flinke juffrouw, kantoorbediende HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgeholde traptreden verdwenen Filiaal in Haarlem-Oost volgt begin December Voordelen van open uitlening gebleken Vragen Filiaal Oost in December open Kring Oost van de K.A.B. houdt een feestavond Trekkende notenkrakers mijden Noordholland Scheepvaart I LAMPEN Jfééift! Bij aankoop van f 4.waren keuze uit 10, 15 en 20 cents-repen Vermicelli per pak Pijpmacaroni per pak Drop per 2 zakjes Toffees per 200 gram Soep van de dag per 5 stuks ..ft/ 25 25 45 39 MEUBELEN Fotoeopieën Foto Hilarius AANK. enige flinke krachten LVROOM PHEE31UArci\ Mangelsters, perssters, sorteersters en leerlingen gevraagd assistent-boekhouder (vrl.) A S S I S T E N T (E) BESCHAAFDE DAMES HULPVERKOOPSTERS oplegsters-uitsnijdsters, gerout. machinestiksters en handwerksters jongen WOENSDAG 10 NOVEMBER 19 54 -7 I Op Donderdag 18 November kunnen Haarlemse leeslustigen weer terecht in de Stadsbibliotheek aan het Prinsenhof. De tijdelijke uitleenpost aan de Hage- straat sluit Zaterdagavond haar deuren. In de eerste drie dagen van de volgende week worden de boeken, voor zover ze naar de wisselbibliotheek aan de Hagestraat waren overgebracht, weer naar de hoofdbiblio theek getransporteerd. Degenen die na twee maanden de modernisering begon op 15 September het gebouw aan het Prinsenhof zullen be treden, zullen verbaasd staan over de wel met ingrijpende veranderingen, maar het volslagen veranderde aspect van de gang naar de oude trap en de hal boven. Alles wat vroeger vuil, morsig en ver vallen was is thans schoon, licht en als nieuw geworden. In het bijzonder het fronton van de middeleeuwse trap, dat uit 1595 dateert en dat toen werd aangebracht ter gelegenheid van de opening van de bibliotheek, heeft een warme gloed her kregen nu de grijze kalk is afgebikt en het frisse rood-wit van het metselwerk te voor schijn is gekomen. Hetzelfde kan gezegd worden van de eikenhouten deuren in de gang. die tot half September schuil gingen on-der een weinig opwekkende gele verf. Achter de bovenlijst van het fronton zijn TL-buizen ingewerkt. Het licht wordt door het blanke gewelfde plafond effectrijk weerkaatst. Wie de trap opgaat zal bemerken dat zij zich lichter laat bestijgen dan voorheen. Geen wonder: er is een trede bijgekomen en verder is de zo vertrouwde uitholling der treden verdwenen. Natuurlijk komt dat het comfort ten goede, maar velen zullen toch het kenmerk van zovele „pas perdus" missen. Het aanbrengen van twee stalen leuningen ter weerszijden van de trap zullen inzonderheid de op leeftijd gekomen bezoekers wel toejuichen. De hal op de eerste verdieping, waarop lees- en studiezaal, uitleenafdeling en gar derobe uitkomen, is ook blinkend licht ge worden. Groen en geel, de kleuren die ook hier domineerden zijn vervangen door licht- en donkergrijs, die mooi harmo niëren met de witte wanden. Gedurende de verbouwing had, zoals ge zegd, de uitlening tijdelijk plaats in de wisselbibliotheek, die anders alleen voor intern gebruik dient, aan de Hagestraat. Het is opvallend, dat er desondanks deze uitleenplaats lag vrij excentrisch en in een voor velen onbekend stadsgedeelte geen noemenswaardige vermindering optrad in het aantal uitleningen. In Sep tember werden er zelfs meer boeken uitge leend dan verleden jaar, in October was het maar weinig minder, namelijk 11.265 tegen 12.929 in 1953. Zeker is, dat er in de Hagestraat minder publiek is gekomen dan anders aan het Prinsenhof, maar deze lezers hebben in elk geval meer boeken geleend. Dit is een gevolg van het „open" uitleen systeem, hetgeen wil zeggen dat het publiek vrij mag snuffelen op de planken en in de kasten en zijn keus zelfstandig kan be palen. Dit stelsel wordt reeds in alle filialen en jeugdbibliotheek van de Haarlemse stads boekerij toegepast en werkt daar zeer ten genoege zowel van publiek als bibliotheek directie. Het vergt namelijk ook minder personeel. In de hoofdbibliotheek aan het Prinsen hof kan de open uitlening echter niet wor den toegepast, omdat de ruimten er niet geschikt voor zijn. Daarmee is men direct bij het kernprobleem van de Stadsbibliotheek aangeland: moet er een geheel nieuw ge bouw komen of kan men aan het Prinsen- Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3<4 Nederl.'47 100% 100»/« A.K.U 282 274 Unilever 428 423% Philips Gloeil. 344% 342 Kon. Petroleum 515% 512 A'dam Rubber 118% 114 Holl. Amer. Lijn 180 178 N. Scheepv. Unie 161% 158 H.V.A 151Vi 149% Deli Mij 140% 138 Amsterd. Bank 241 241 Ned. Handel Mij 204 204 Rotterd. Bank 210 210 Twentsche Bank 210 210 Anaconda Copper 42% 42% Bethlehem Steel 88 87% Republic Steel 65% 65'/t Shell Union 57% 5Ê Tidewater 26</i„ 26 U. S. Steel 60'/i« 60 hof blijven? En, waar het waarschijnlijk is, dat het vroeger of later toch op een nieuw gebouw zal uitdraaien, hoe lang zal men nog aan het Prinsenhof blijven en tot hoe ver kan men gaan met moderniseringen. Het ligt voor de hand, dat die modernise ringen slechts toelaatbaar zijn voor zover ze ook passen in de latere bestemming van het gebouw van het Prinsenhof: dat immers in de verre toekomst de secretarie zal die nen en daarmee weer een ondeelbaar ge heel met het Stadhuis zal worden. Maar het is nog steeds niet uitgesloten, dat bijvoorbeeld de raadzaal voorlopig bij de bibliotheek zal worden getrokken, waardoor het mogelijk is de dichtgemet selde doorgang voor de trap open te breken en de ingang van de bibliotheek naar het midden van de gevel aan het Prinsenhof te verplaatsen. Zeker is, dat het succes van de open uitlening, zoals die in de Hagestraat on dubbelzinnig is gebleken, een argument te meer is om de Stadsbibliotheek een nieuwe huisvesting te geven, welke niet alleen de betekenis van de openbare boekerij voor het publiek meer recht doet wedervaren, maar ook goedkoper beheerd kan worcien. In de wel zeer trage voltooiing van het nieuwe filiaal van de Stadsbibliotheek in Haarlem-Oost komt zo langzamerhand wat schot. Het mag ook wel, want het filiaal, dat gevestigd zal worden in een winkel pand van het Burgerzincomplex aan het Van Zeggelenplein, zou oorspronkelijk in Mei worden geopend. De verbouwing en uitbreiding de 22 meter lange tuin tussen de winkel en de daarachter gelegen bergruimte wordt bij de bibliotheek getrokken en dus ommuurd en overkapt heeft echter heel wat voe ten in de aarde gehad, mede wegens een gebrek aan arbeidskrachten. De directeur van de Stadsbibliotheek, de heer P. V. de Wit, hoopt echter het nieuwe filiaal begin December in gebruik te kun nen nemen. De Katholieke Arbeiders Beweging, kring Oost, bied't de leden Zondag 14 No vember een feestavond aan in het gebouw St. Bavo in de Smedestraat te Haarlem. De toneelvereniging „Rakoto" zal d-an het toneelstuk van Ko Keepers „De weg tot elkander" opvoeren. Tevens viert deze kring des Zondags haar St. Willibrordfeest met een H. Mis des morgen in de parochiekerk S't. Jan aan de Amsterdamstraat. Naar aanleiding van de mededeling van de vogelwerkgroep Haarlem van de Konink lijke Nederlandse Natuurhistorische Ver eniging over de notenkrakersinvasie uit Siberië en een oproep tot melding van waarnemingen, werden er een groot aantal brieven ontvangen. De meeste bevatten een levendige beschrijving van deze interessan te vogels, niet alleen van hun uiterlijk, maar ook vertelde men van hun gedragin gen en over het voedsel, dat zij nuttigden. Dank zij deze beschrijvingen kon de werk groep van 43 van deze berichten nagaan, dat zij werkelyk op de notenkraker betrek king hadden. Uit Duitsland werd medegedeeld, dat men daar uit vele honderden meldingen het volgende beeld had gekregen: de notenkra ker verscheen voor het eerst eind Septem ber in troepen aan de kusten van de Oost zee. In October trokken ze verder door in Zuid-Westeiyke richting het binnenland in. Bij het bereiken van Nederland waren de troepen blijkbaar reeds uiteen gevallen, want de waarnemers in ons land zagen steeds slechts één of enkele van deze vo gels. De vroegste Nederlandse waarnemin gen zijn van 26 September. Tot 4 October waren de vogels gezien in Oosterbeek, Hil versum, Bodegraven, Woubrugge, Noord- wijk en ten Zuiden van deze lijn. Merk waardig is, dat de notenkrakers toen ten Noorden van die lijn nog niet gesignaleerd waren. In Noord-Gelderland, Overijsel en de Noordelijke provincies werden de vogels volgens de ontvangen berichten pas later waargenomen. Mogelijk was de eerste golf van notenkrakers iets meer Zuidelijk ge richt. Verder valt op, dat er geen enkele waarneming is binnengekomen uit Noord holland ten Noorden van de lijn Amster damHaarlem, noch van de Waddeneilan den. De Waddenzee en het IJselmeer vorm den voor deze bruine kraaien blijkbaar een onoverkomelijke hindernis op hun weg. Uit Limburg en Zeeland komen ook geen mel dingen, wel van de Zuid-Hollandse eilanden. (Mocht iemand nog nadere gegevens kunnen verstrekken over het voorkomen van de notenkraker, dan zou de vogelwerk groep Haarlem, secretariaat Veldlaan 8 Bentveld, telefoon 26783, deze zeer gaarne ontvangen). Het Spaarnwouderstraat-kvvartier heeft een wel bijzonder sympathieke actie voor de Nicolaas-tijd. De kinderen in het Diaco- nessenhuis zullen alle een fruitmandje ont vanger en de zusters van de kinderzalen een banketletter. Bovendien verzorgen de winkeliers voor hun klanten een avond, die wordt opgeluisterd door het optreden van de Tiroler Holzhacker Bubn. De straat wordt niet versierd, maar er wordt extra zorg aan de étalages besteed. De Amsterdamstraat-vereniging orga niseert twee grote cabaret-avonden in de gemeentelijke concertzaal voor die klanten van de 50 aangesloten winkeliers, die 50 bonnen bijeen hebben gekregen uit de Ni- colaasaankopen. De versiering der straat blijft beperkt tot vlaggen en fraaie étala ges. De Zyistraat-vereniging houdt heden avond een vergadering om te bespreken of er extra-activiteit aan de dag zal worden gelegd. Het is de eerste maal dat de Sint door de Zijlstraaf gaat. Het Houtple'' het -.enoegen smaken, dat de heilig ma.: even slopt om speelgoed te accepteren, dat de winkeliers gaarne voor de kinderen in de ziekenhuizen be stemd willen zien. Een mooi gebaar! In de Gierstraat zullen vanaf 1 Decem ber de lichtjes branden. Er komen verlich- tingsbogen over de straat. In de Koningstraat volgt aan het eind van deze week een bespreking. De Gedempte Oude Gracht-vcreniging heeft geen plannen. Tweeëndertig bedrijven uit de Kruis straat, die de Kruisstraat-vereniging vor men, starten aanstaande Vrijdag met een raadsel-actie, die bestaat uit het laten ra den van het aantal jaren, dat de gezamen lijke bedrijven in de Kruisstraat gevestigd zijn. Alle bedrijven zullen in hun étalage drie kaartjes hebben, die elk met een cijfer zijn beschilderd. Een van de drie cijfers is het juiste. De optelsom van de bestaansja ren van alle bedrijven levert het getal op, dat juist moet zijn, wil men kunnen mee dingen aan de slagzin-wedstrijd. De beste slagzin, mits vergezeld dus van het juiste aantal jaren, levert een prijs op van 300 gulden. Verder zijn er 35 premies van 20 gulden. Wat de baten en lasten betreft van de begroting van het Provinciaal Electrici- teitsbedrijf Noordholland voor het jaar 1955 delen Gedeputeerde Staten van Noordhol land aan de Provinciale Staten mee, dat die op 52.985.000 zijn geraamd; de kapi taalsinkomsten en -uitgaven zijn geraamd op 53.509.786. Uitgetrokken zijn voor uitbreidingswerken bij de kapitaalsuitga ven bedragen van 13.146.000 (vorig jaar 4.864.000) volgens lopend begrotingsjaar en van 34.674.786 31.061.936) volgens vorige begrotingsjaren. Uit de fondsen voor bepaalde doeleinden en uit de reserves twee keer 2.000.000. Voor de energie-opwekking is een bedrag van 50.450.000 uitgetrokken, waarvan 30.788.000 voor de Centrale te Velsen, 700.000 voor koppeling van centralen, 18.000 voor energie-inkoop en 18.944.000 voor kosten van distributie. Bij het bedrag voor de Centrale te Velsen is begrepen 5.576.000 voor rente en afschrijving. Ver wacht wordt, dat het gebruik toenemen zal, o.a. ten behoeve van de Nederlandse Spoorwegen en door de omstandigheid, dat de energie voor het Gooi niet meer door de gemeente Amsterdam zal worden gele verd, maar zal worden betrokken van de eigen centrale. De begroting bevat de volgende posten voor uitbreiding van de Centrale te Vel sen: 70.000 voor kantoorgebouw; 300.000 voor mogelijke tijdens de exploitatie nood zakelijk blijkende voorzieningen; 200.000 voor noodzakelijk blijkende voorzieningen aan de 150kV-aanleg. Verder vermeldt de begroting uitgaven van: 335.000 voor het uitbreiden van de 50 kV schakelinstallatie van het transformatorstation „Aalsmeer" in de gemeente Haarlemmermeer; 1.650.000 voor het stichten van een 50 kV transformatorstation „Amstelland" te Amstelveen en het leggen van kabels; 245.000 voor aankoop en inrichting van een terrein voor materiaalopslag, alsmede het bouwen van een dienstgebouw en twee dienstwoningen te Aalsmeer; 390.000 voor het bouwen van een districtskantoor met toebehoren te IJmuiden. Aagtedijk, 9 te Montevideo. Alphard 8 v. Bremen n. Antwerpen. Arendsdijk 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Alcyone. 7 te Rio de Janeiro. Alioth, 8 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alnati. 8 te Victoria. Alwaki, pass 9 Madeira n. Antwerpen. Amor, 9 te Malta. Arendskerk, 9 v. Casablanca n. Antwerpen. Artemis, verm. 9 v. La Guaira n. Pto Cabelo. Adinda, 9 v. Pladju n. Singapore. Alpherat, 8 v. New York n. Curagao Ampenan. 9 v. Colombo n. Aden. Annenkerk. 10 te Cebu. Antonia, 9 v. Soerabaja n. Pladju. Appingedijk, 9 v. Antwerpen n. Rotterdam. Arkeldijk, 9 te Baltimore. Aagtekerk, 9 v. Rotterdam n. Kobe. Abbedij'k, 10 te New York. Alderamin, 9 v. Duinkerken n. Antwerpen. Alhena, 9 te Rotterdam. Alnati, 9 v. Victoria n. Ilheos. Appir.gedijk, 9 te Rotterdam.' Aiadne, pass, 10 Ouessant n. Antwerpen. Alderamin, 10 te Antwerpen. Amstelveen, 7 te Madras. Bawean, 9 te San Francisco. Boschfontcin, 9 v. Port Said n. Genua. Barendrecht, 5 v. Fao n. Pladju. Bennekom, 9 te Amstercam. Baarn, 9 v. Buenaventura n. Palta. Barito, 11 Timordilly veiw. B3Ud, 10 te Soeraba a. Bonaire, 9 440 m. NO. Fayal. Bintang. 9 v. Southampton n. Amsterdam. Blijdendijk, 9 v. Baltimore n. Newport News. Boskoop, 9 900 m. W. Fayal n. Brunsbüttel. Callisto, pass. 8 Wight n Montreal. Caltex Nederland. 9 v. Thameshaven na Stock holm. Corilla, 9 t.h.v. Ouessant n. Londen. Coryda, 9 te Liverpool. Cradle of Liberty, 9 v. Mena al Ahmadi n. Port Said. Caltex Pernis, 10 te Rotterdam. Castor, 9 v. Mobile n. Houston. Chama, 10 te Balboa. Cottica, 10 te Paramaribo. Daphnls, 9 te Curagao. De.ft, pass. 9 Lands End n. Antwerpen. Doogedijk. 7 te Londen. Drente, 10 te Genua. Dalerdijk, pass. 10 Vliscingen n. Antwerpen. Eemland, 8 te Rio de Janeiro. Ena, pass. 9 Terceira n. Curagao. Erinna, 9 v. Pladju n. Singapore. Etrema, 9 v. Berre n. Beyrouth. Eendracht, 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Enggano, 10 te Antwerpen Friesland (SSM), 9 v. Blyth n. Fredericia. Garoet, 5 v. New Orleans n. Newport News. Graveland, pass. 8 Fernando Noronha n. Las Palmas. Gaza, 9 te Bremen teruggekeerd. Groote Beer, 9 800 m. O.NO. Kp. Race. Gordias, 9 v. Palermo n. Tunis. Heelsum, 8 te Bremen. Hestia, 9 te Hamburg. Hector, 9 v. Leixoes n. Malta. Helder, 10 te Rotterdam. Helicon, 10 te Port au Prince. Hilversum, 10 te Mena e'. Ahmadi. Hoogkerk, 9 te Dar es Salaam. Hydra, 1 te Ciudad Trujillo. Hathor, 9 v. Kalyvia n. Yerakini. Heemskerk, pas. 10 Kp St. Vincent n. Antw. Indrapoera, 9 v. Suez n Djeddah. ivoorkust, 10 te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt. F 260 m. Z.ZO. Ceylon. Kieldrecht, 9 te Chalna. Korovina, 9 v. Rio de Janeiro n. Recife. Karimun, pass. 10 Ceylon n. Belawan. Kertosono, 10 v. Tanga n. Aden. Lekhaven, 9 te Santos. Lissekerk, pass. 8 Perim n. Hamburg Lutterkerk, 9 v. Koewait. n- Bandarshapur. Loosdrecht, 9 v. Genua n. Livorno. Laertes, 11 Aden verw, Lekkerkerk, 10 te Rangoon. Linge, 9 v. Monrovia n. Portgentil of Libreville Macoma, 9 te Kaapstad Meerkerk, pass. 8 Kp. Finsterre n. Las Palmas Modjokerto, 6 te Houston Molenkerk, 9 te Port Sria. Mariekerk, 10 Djibouti verw. Maas, pass. 9 Kp. St. Vincent n. R'dam. Macuba, 10 te Sambu. Maetsuycker, 9 v. Singapore n. Tj. Priok. Mapia, 9 v. Colombo n. Belawan. Marken, 9 te New York Metula, 10 te Kikuma. Mitra, 9 v. Pta Cardoo n. Havana. Maasdma, 1 te Le Havre. Manoeran, pass. 9 Gibraltar n. Amsterdam. Maureen, pass. 10 Scilly's n. Rotterdam. Mentor, pass. 10 Bremerhaven n. Amsterdam Notos, 8 v. Genua n. Barcelona. Nieuw Amsterdam, 9 v. New York n. Soutn- amplon. Noordam, 9 30 m. Z.ZO. Kp. Race. Orion, 8 v. Palermo n. Malta. Ouwerkerk, 9 v. Genua n Port Said. Oranjefontein, 9 640 m. O.ZO. St. Helena. Ovula, 9 in Golf v. Suez n. Singapore. Oranje, pass. 9 Algiers n. Port Said. Oranjestad, 9 1000 m. W.ZW. Madeira. Oostkerk, 11 v. Cebu verwacht. Peperkust, 8 v. Dakar n Freetown. Phrontis, pass. 8 Kp. Finisterre n. Port Said. Prins Alexander, 9 te Rotterdam. Prins Philips Willem, v te Toronto. Prins Willem III, 5 v. Milwaukee n. Rotterdam Pieter S. 9 v. Rotterdam n. Bristolkanaal. Poelau Laut, 9 v. Port Said n. Napels. Polydorus. 9 v. Makassir n. Singapore. Poseidon, 10 te Rotterdam. Prins Willem George Fred. 10 te Cleveland. Rijnkerk. 9 te Port Saia Ruys, 10 te Port Elizabeth. Roepat, 10 v. Bahrein n. Bombay. Rijndam, 9 v. Colon n. Kingston. Salawati, pass. 8 Lissabon n. Antwerpen. Sibajak, pass 8 Malta n Port Said. Soestdijk, 9 te New York. Stad Alkmaar 6 v. Rangoon n. Bombay. Stad Dordrecht, verm. 10 v. Dordrecht naar Rotterdam. Stad Rotterdam. 8 v. Wabana n. Engeland. Straat Ball, 8 v. Mauritius n. Penang. Sheratan, 9 te Mena el ahmadi Schouten, 9 v. Singapore n. Port Swettenham. Stad Maassluis, 9 v. Middlesbro n. Kirkenes. Straat Soenda, 10 te Singapore. Sumatra, 9 v. Soerabaia r. Makassar. Salawati. pass. 9 Finisterre n. Antwerpen. Samarinda, 10 te Durban. Schiedijk, 9 v. Houston n Port Arthur. Stad Breda, 9 .v Wabana n. Emden. Sommelsdijk 8 te Singapore. Stad Dordrecht, 10 te Rotterdam. Stad Leiden, 9 v. Amsterdam n. Bremen. Statue of Liberty, 15 Philadelphia verwacht. Ti ba, 9 te Rottei dam. Taria, 9 v. Hongkong n Mirl. Talisse, 9 v. Hollandia n. Makassar. Tibia, pass. 9 Kp. Guaraafui n. Suez. Tomini, 9 t.h.v. Belawan n Singapore. Triton, 9 te New York. Trompenberg, pass. 9 Ouessant n. Houston. Tamó, 9 nog te Bahia Blanca. Ternate, pass. 9 Ceylon n. Rotterdam. Tjipanas, 9 te Buenos Aires. TaWir.ta. 10 v. Colombo r.. Aden. Teiresias, 10 -te Port Said Teucer, 6 v. Singapore r.. Liverpool. Tomori, 11 Djeddah verw. Utrecht, 9 te Rotterdam. Van Linschoten, 9 v. Dakar n. Freetown. Waterman, 8 330 m. Z. ten W. Kp. Paimas. Willem Barendsz. 8 1070 m. NO. Sombrero ell. Waterland, 9 te St. Vincent. Westland, 14 Amsterdam verwacht. Wonorato, 9 te Hamourg. W. Alton Jones, 9 v. Deleware baai n. Newpori News. Willemstad. 9 730 m. NO.t.O. Barbados. Waterman, 9 600 m. N. St. Helena. Westerdam, 9 645 m. W. Scilly s n. New York. Wieldrecht, 22 Paulsfooro verwacht. IJsel, 9 v. Algiers n. Amsterdam. Zuiderkruis. 10 1000 m. NW. Fremantle. Zonnewijk, 9 v. Santos n Bahia Blanca. KLEINE VAART Aegir, 8 v. Amsterdam n. Harlingen. Arienoldus G. pass. 9 Vlissingen n. Landskrona Att S, 9 v. Swanse t" Rotterdam verwacht. Ardeas. 9 v. Tunis te Rotterdam. Ary Scheffer 8 v. Aarhus te Rotterdam. Anne b, verm. 10 v. Holbaek n. Naestved. Arnoudspolder, 10 v. Rotterdam te Lissabon Audacla, verm. 9 v. Ha.den n. Mostyn. Arienoldus G. 8 v. Ger.t n. Landskrona. Batavier I, 8 v. Safi te Bordeaux. Reliable, 8 v Bridsewat-er te Swansea. Realta. 9 v. Parijs te Vlissingen n. Malmö. Bergsin-gel, pass. 8 Vlissingen n. Oporto. Berkelstroom, 9 v. Amsterdam n. Londen. Bill S, 9 v. Portsmouth n. Antwerpen. Birmingham 8 v. Goole n d. Tyne. Bab-T, 5 v. Pateniemi n. Zaandam. Beekbergen. 9 v. Tonnay Charente te Marans Bergsingel, 8 v. Antwerpen n. Oporto. Bernisse. 8 v Glasgow n. Fowey. Bestevaer, 8 v. Wisbech n. Rotterdam. Barendsz, 8 v. Fredericia n. Kotka. Carpo, pas. 9 Lizard n Dublin. Catharina. 9 v. Aalborg n. St. Malo. Claes Compaen, 9 te Vlissingen. Coolsingel. 9 v. Cardiff te Rotterdam. Castor, pass. 8 Vlissingen. De man. die hier het huis houdboekje zit na te plui zen, wil gaan sparen voor een nieuwe haard. Nu meent hij óók te kunnen sparen op zijn stroomreke ning en wel door in zijn huis schaars licht te bran den. Hierin vergist hij zich zwaar, want slecht lifht is duur! Capricorn, 8 v. Le Havre n. Amsterdam. Coolhaven, 8 v. Casablanca te Safi. Dinkel, 8 v. Rotterdam n. Londen. Denl, 9 v. Hamburg te Esbjerg verw. Driebergen, 9 v. Loriënt te La Rochelle. Escaut, 8 v. Rouaan n- Rotterdam. Erkalln, 8 v. Rotterdam n. Poole. Express. 8 v Rotterdam n. Stockholm. Eibergen, 9 v. Vejle te Teineuzen. Eminent, verm. 8 v. A-drossan n. Ayr. Eben Haëzer, 8 v. Antwerpen te Ipswich. Frans Bohmer, 10 v. Dakai te Rouaan verw. Frema, 8 v. Amsterdam n. Gothenburg. Frtblo, 8 v. Rotterdam i< Duinkerken. Ferocia, 9 v. Stralsund n. Oslo. Frans. 8 v. Drammen !i. Midd'esboro. Gaasterland. 8 v. Harlingen te Goole. Gerrie S, 9 v. Antwerper n. Birkenhead. Glory, pass. 9 Vlissingen n. Hamburg. Gramsbergen, 9 v. Zeebrugge n. Vlissingen. Gefle, 8 v. Stockholm n. Parijs. Haskerland, 8 v. Leith n. Grangemouth. Henrica, 8 v. Leixoes n Klngslynn. Hoop op Zegen, pas. 8 Vlissingen. Harm, 9 v. Mantyluoto te Rotterdam. Harold, 9 v. IJsland te Viaardingen. Hartei, verm 11 v. Goole n. Kopenhagen. Hast IV, vertr. 9 v. Londen n. Rotterdam. Import. 8 v. Rotterdam n Londen. Ingeborg, 11 v. Rotterdam te Steinhavn verw. Joost, 6 te Hernosand Jaba, 8 v. Middenmeer te Struer. Kemphaan, verm. 9 v. Hu'1 n. Odense. Keyser, 8 v Fakseladeplats n. Hamina. Kortenaer, 8 v. Sundsvall te Bidefort. Larix 8 v Antwerpen te Ostrand. Leny, 8 v. Liverpool n. Whitehaven. Lingestroom, 9 v. Amsterdam n. Liverpool. Leemans, 8 v. Dordrecht te Rotterdam. Lydia (i), 9 v. Antwerper te Lissabon verw. Lacra, 8 v, Feroer eil te Windau. Lucas Bols II. verm. 9 v Antwerpen n. Gent. Marne. 8 v. Karlsham n Rotterdam. Mars. 8 v. Helmond te Rotterdam. Markab, 9 v. Rotterdam t- Oslo verwacht. Matthew, pass. 8 East C-oodwln n. BilUngham. Monica, 8 v. BilUngham n Southampton. Markab N. pass Brunsbüttel n. Le Havre. Merwehaven, pass. 8 Kp St. Vincent n. Port Lyautey. Mintaka N. 8 v. Bordeaux te Casablanca. Mirfak N. 8 v. Las Palmas n. Paranagua. Midas. 8 v. Bari n. Catania. Noorderlicht, verm. 10 v Lulea n. Keml. Noord, 8 v. Rotterdam t* Stanlow. Neeltje b, 9 v. Cherbourg te Le Legue. Nieuwehaven, 8 v. Rotterdam te^Malmö. Noorderhaven. pass. 8 K'el n. Kastrup. Nero. 8 v. Hamburg n Amsterdam. Niobe. 8 v. Amsterdam te Helsinki. NOach. 8 v. Partington ;i. Bidefort. Oosterdok. 9 v. Amsterdam te Rotterdam verw Oranlepolder 8 v. Rotterdam n. Londen. Oleum, verm. 9 v. Rotterdam n. Londen. Ponto, 8 v. Gefle te Zaandam. Pon7.a. pass. 8 BrunsbtPtel n. Zaandam. Pavo, 9 v. Zaandam te Rotterdam. Phecda. 8 v. Port Lyautey n. Rouaan.. Rapid, pass. 8 Brunsbüttel n. Rotterdam. Roelf. 9 v. Rotterdam te Amsterlam. Samhre. 8 v. Rouaan n. Parils Stella Maris. 8 v. Southamoton n. Rotterdam. Sporota. 8 v. Esbierg te Mirldlesboro. Tacmina, 8 v Hamburg n. Portie. Teun. pass. 9 Vlissingen n. Duinkerken. Theano. 9 v Dublin te Belfast. Tilly. 6 v. Delfzijl te Bohus. Ton S, v. Shoreham n. Rotterdam. Trio. I 8 v. Teismmoutb te Amsterdam. Tromp, 8 v. Vlissingen n. Stockholm. Tilly, 6 te Bohus. Trlto. 8 v. Dublin te Rotterdam. Trompenburgh. 8 v. Kingsiynn te Rotterdam. Uranus, pass. 8 Vlissingen. Violettp Erica 9 v, Swansea te Amsterdam. Vriiburgh. 8 v. Rotterdam n. Casablanca. Westersingel, verm. 9 v Antw. n. Wicklow. Westkust, 3 v. Gooie n. Elseneur. IJsel, 8 v. Amsterdam n Le Havre. SLEEP VAART Gele Zee. 8 v. Southarrrton te Haiaf. Loire. 8 v. Haifa n. Gibraltar. Humher 8 160 m. NO. Algiers met baggermolen en bak. Oostzee, met Shropshire 9 te Singapore. Thames. 8 140 m. ZW. Ouessant met stoomschip Tyne. 8 330 m. O. Fayal met 2 bakken. Alleen goede lampen zijn zuinige lampen I Met goede lampen bent U altijd beter en voordeliger uit. Dat bewijzen de Philips lam pen overduidelijk. Ten eerste geven ze méér licht, ten tweede zijn ze laag in prijs' en ten derde uiterst zuinig ln 't gebruik. In alle lichtpunten horen daarom Philips lampen. De lampen, die U wérkelijk geld besparen! Die nieuwe haard zal voor lopig nog niet branden, waarde heer, als het van deze averechtse „bespa ring" moet komen ten minste. MÉÉR LICHT VOOR WEINIG GELD! extra goedkoop voor kopers van vleeswaren Bouillonblokjes #J)C Bovendien guldenzegels en waardecoupons voor porceleinen serviesl rechtstreeks van fabriek op zeer gemakkelijke be talingscondities. Lage contantprijzen. 100 Toon- kamers. Geheimhouding verzekerd. Br. no 7461. neter. sneller en goedkoper GROTE HOI'TSTRAAl 102 relet. 10866. BECKERING, Gr. Hout straat 52, Speciaalzaak in handschoenen vraagt v. spoedige indiensttreding verkoopsters en leerl. verkoopsters Persoonlijke sollicitaties aan bovenstaand adres. Uitgeversbedrijf vraagt voor zo spoedig mogelijk vlot kunnende typen, leeft, pl.m. 20 Ij. Br. no. 7595. Gevraagd: voor afd. Expeditie en ter opleiding in Pharm. Chem. Fabriek. Leeft, tot 21 jaar. Keur en Sneltjes, Harmen- jansweg 21. Gevraagd: Garagebedrijf Oomen, Lange Molenstraat 12, tel. 19000. (iA.AKL.EiM: Amsierdamsti 50. Barteljorisstraat 25, Cron- jéstraat 8,« Rijksstraatweg 10, Zyiweg 38 HEEMSTEDE: Raadhuis straat 49. VAKMAN, zelfstandig rant Ober. ambulant buitenland Inlichtingen Zandvoort. m. 1. beschikb. kok of Restau- ook particulier diners-recepties, geen bezwaar, tel. K 2507-3071 ft "WASSERIJ BEELEN, Blekersvaartweg 20-21, Heemst. FABRIEKSKANTOOR vraagt Vereisten: Mulo en boekhouddiploma, ervaring met door- schrijfboekhouding en loonadministratie, vlot en accuraat kunn. werken. Br. met opgaaf van referenties en verlangd salaris onder no. 7597 aan het bureau van dit blad. Pharmaceutisch bedrijf vraagt voor spoedige indienst treding Kennis der moderne talen strekt tot aanbeveling. Brieven met uitv. inlichtingen en opgave verlangd sa laris aan PHARMACHEMIE. Rozenstraat 1, Haarlem. BANKETBAKKERIJ. Wegens ziekte voor direct gevraagd met het vak bekend. Brieven no. 7596 aan het bur. v. d. blad Voor spoedige indiensttreding gevraagd: voor onze afd. interne controle. Enige kennis van boekhouding en type-diploma gewenst Brieven met vermelding van opleiding enz. verwacht onder no. 7594 aan het bureau van dit blad. Voor nog een aantal m| bestaat tijdens de a.s. St. Nicolaasdrukte üai gelegenheid bij ons bedrijf te worden ge plaatst als: Alléén Dames, die gehele dagen beschikbaar zijn, komen in aanmerking. Niet ouder dan 40 jaar. Zij, die al eerder in de verkoop werkzaam zijn geweest, genieten de voorkeur. Persoonlijke aanmelding vanaf Maandag iedere middag van 3—5 uur. Afd. Personeels zaken. Gierstraat 5, Haarlem. Getuigschriften meebrengen. CONF.-ATELIER WINDSOR (beste genre damesrokken) zoekt wegens uitbreiding voor de coupe van pl.m. 16 jaar voor magazijn- en expeditiewerk zaamheden. Aanm. van 85.30 uur: Parklaan 47, tel. 11205; na 6 uur: Zaanenlaan 86. Klein Bloembollen Exportkantoor vraagt een ijverig en accuraat mnl. Br. m. voll. inl. en verl. salaris onder no. 7598 bur. v. d. blad Ter drukkerij van de GRAFISCHE BEDRIJVEN D A M I A T E N.V. (Drukkerij Haarl. Dagblad-Opr. Haarl. Courant) is plaats voor een niet beneden 18 jaar. voor assistentie in de rotatiedrukkerij en stereotypie. Brieven met opgave van leeftijd enz. te richten aan de Directie der onderneming, Grote Hbutstr. 93, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3