Algerijnse rebellen beschikken over moderne vuurwapens Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bewoners Haarlem-Noord aan einde van hun geduld Parijs laat recruten door ervaren strijders aflossen Op Weg Moskou overweegt deelneming aan het atoom-orgaan Liever te veel, dan te weinig troepen Bonn stelt beslissing over „Parijs" uit Band met de Veiligheidsraad geëist Rapporten aan de UNO over West-Indië Het woord is aan Storm teistert Engelse en Schotse kusten Buiïg en veel wind 69e JAARGANG No 108 ZATERDAG 13 NOVEMBER 1954 298e JAARGANG No 262 Benelux-conferentie op 30 November in Brussel De onveiligheid van de Rijksstraatweg Petitionnement aan Minister en B. en W. Telegram om advies Nehroe naar Sovjet-Unie uitgenodigd Kabinet is het nog niet eens over het Saar-accoord Juridisch vuurwerk met weinig inhoud Jacques Fath overleden Acht personen gedood en Huil gedeeltelijk overstroomd Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HET WELSLAGEN van de conferenties in Londen en Parijs heeft Europa in een nieuwe phase gebracht van de ontwikke ling, die ten doel heeft dat Europa zich van zichzelf bewust zal worden. Zo is het op weg naar een Unie en alle Europeanen zou den er goed aan doen te pogen te beseffen wat dat betekent, eer zij hun aandacht aan de hindernissen op deze weg wijden. Deze twee zinnen ontleen ik aan een artikel van Salvador de Madariaga in d'e Neue Zürcher Zeitung. Onder de Zwitserse dagbladen is dit de krant, die de meeste aandacht in het buitenland geniet en d'at door ernstig streven en hoog gehalte ook verdient. Ernstig streven en hoog gehalte kenmerken ook de uitingen van de Span jaard Salvador de Madariaga, die nu 68 jaar is, al -sinds zestien jaar in Engeland woont en zich in Oxford als historicus on derscheidt. Deze studie toont overigens maar één facet van een buitengemene veel- zijdisheid in zijn levensarbeid'. Hij heeft een loopbaan achter zich, die in een steeds meer tot specialisme geneigde wereld wel heel ongewoon mag heten. Na in zijn jonge jaren technische wetenschappen te Parijs gestudeerd te hebben is hij ingenieur bij de Spaanse spoorwegen geweest. Zijn grote belangstelling voor arbeidsproblemen heeft hem naar Genève gevoerd, waar hij in het tijdvak tussen de beide wereldoorlogen Spaans gedelegeerde bij de Volkenbond is geweest. De tweediè Spaanse republiek heeft hem als ambassadeur naar Washing ton en later naar Parijs gezonden, nadat hij intussen nog een jaar of drie hoogleraar in de Spaanse letterkunde te Oxford was geweest. Behalve ingenieur, diplomaat en historicus is hij dichter, essayist en roman schrijver. Zijn gedichten en romans zijn buiten Spanje weinig bekend: zijn essays hebben hem door de helderheid en scherpte van zijn proza ook in het buitenland een grote reputatie doen verwerven. Hij schrijft trouwens even voortreffelijk Engels als Spaans, hetgeen betekent dat hij d'e twee meest-verbreide talen ter wereld beheerst. En de Madariaga is niet alleen democraat, tegenstander dus van het in zijn vaderland heersende dictatoriale bewind van Franco, maar ook een dier bruggenbouwers onder de mensen, met hun staten en hun nation a - lismen en hun ideologieën, die onvermoeid blijven streven naar toenadering en ver eniging. Naar unie dus. „Hij blijft in d'en vreemde wonen en werken, waar zijn stem alom groot gezag heeft verworven", heeft de hispanoloog prof. Van Dam van hem gezegd. Men kan die erkenning alleen be amen. De twee zinnen van de Madariaga in „de N.Z.Z.", waarmee ik begonnen ben, ver heugen mij vooral door de erkenning van het feit, dat Europa met de overeenkom sten van Londen en Parijs op dé weg naar Europese Unie is gebleven. Hij ziet er zelfs een nieuwe phase in deze ontwikkeling in. Hetzelfde is op deze plaats betoogd, in weerlegging van de ontmoediging bij zo- velen in de Europese Beweging, die in de verwerping van de E.D.G. door het Franse parlement en de vervanging van dit ver drag door bondgenootschappelijke over eenkomsten slechts verlies zagen. Verlies, omdat het boven-naitiona 1 e gezag op één enkel gebied, dat den- defensie, was prijs gegeven. De grote winst die daar tegenover stond voor het eerst duurzame mede werking van Engeland erkenden zij niet als een zaak van groter belang. Want de koers waarin zij geloofden was verlaten. De erkenning dat men vaak zijwegen moet inslaan om een hindernis te vermijden, op die zijwegen medestanders vindt en dan toch weer op de hoofdweg terugkeert sterker dan tevoren ontbrak bij hen. Die ontbreekt niet bij de Madariaga. Hij heeft in datzelfde artikel betoogd dat de volken bereidwillig genoeg zijn en dat de voornaamste moeilijkheid1 ligt in een groep politieke leiders, die zich vast klampen aan verouderde vormen van een enghartig nationalisme. Dit analyserend ten aanzien van drie landen hVkelt hij het uitsluitende Duitse eenheids-standpunt van de Duitse socialisten, acht Franse bekering tot Europese Unie moeilijker omdat een aantal nog „het spookbeeld van een Franse Unie" najaagt, die niet veel meer dan een haastig in elkaar gezette copie van het Britse Gemenebest is. voorspeH met vrij grote zekerheid dat het ontwikkelen van de Europese gedachte in Frankrijk in hoge mate zal afhangen van de ontwikkeling van zaken in Noord-Afrika, is optimistisch over Frankrijks terugkeer „in de Europese voorhoede" en ziet tenslotte nog het moei lijkste geval in Engeland1. Namelijk: in deze phase. Maar: „de Engelsen leven niet meer on een eiland. In een machtige Europese Unie zouden zeer veel problemen opgelost worden, die nu een Butler of een Mendès- France het leven zuur maken. Het Britse Gemenebest zou er des te sterker door worden. Reeds de aanwezigheid van zulk een machtig blok zou de tegenstelling Oost- West een geheel ander aanzien geven." Zo spoort een in Engeland vertoevende, in Oxford werkende Europeaan van bij zondere en erkende qualiteit een man naar wiens oordeel met aandacht geluis terd wordt de Engelsen aan, die zich op de zijweg bij het vasteland hebben wil len aansluiten. En die ongetwijfeld wel inzien dat de zijweg op dien duur weer naar de hoofdweg leidt, maar zich niet haasten. En daar eerst maar eens wat wil len kamperen, liefst een picnic houden. Wait and see wacht af en zie het aan. Het is het oude woord van de oude premier uit het vooroorlogse verleden: Asquifh. Het is nog even kenmerkend-Engels. R. P. (Van onze correspondent in Brussel) De Benelux-ministers zullen op 30 No vember te Brussel overleg plegen. Op de agenda van deze werkvergadering komen geen speciale problemen en geen moeilijk heden voor. De conferentie van de ministers van Landbouw, wordt op verzoek van minister Mansholt in December of begin 1955 ge houden. Naar wij vernemen is de ongerustheid van de bewoners van Haarlem-Noord en Oud-Schoten over het uitblijven van veiligheidsmaatregelen op de Rijksstraatweg thans zo groot geworden, dat zij besloten hebben uit hun midden een comité te vormen, dat een grote actie is begonnen ten einde een petitionnement te zenden aan de minister van Verkeer en Waterstaat en het College van Burgemees ter en Wethouders van Haarlem, waarin op onverwijlde verbetering wordt aange drongen. Drie drukkers uit Haarlem-Noord hebben zich bereid verklaard het druk werk belangeloos te vezorgen: de twintigduizend folders, vijfhonderd petitionnements- lijsten en tweehonderd raambiljetten. De tekst van de raambiljetten, die in de éta lages van de winkeliers komen te hangen, luidt als volgt: Oproep tot de burgerij van Haarlem! Veilig verkeer bestaat niet meer op de Rijksstraatweg en de Schoterweg. Durft U deze straten nog over te steken? U en Uw kinderen verkeren voortdurend in levensgevaar. Deze noodtoestand moet veranderen! Geeft uiting aan Uw ongerust heid en ontstemming en tekent het petitionnement. Hebt gij Uw handtekening nog niet gezet, doe het dan hier!" De petitionnementslijsten liggen niet alleen bij de win keliers ter tekening. Er gaan ook vele vrijwilligers op uit, die huis aan huis handteke ningen zullen verzamelen. De actie wordt aanbevolen door een comité, waarin vertegenwoordigers van de medici en de geestelijkheid zitting hebben, namelijk de arts Sijne de Jongh, dr. H. van der Loos en pastoor A. S. van Rijn. Het comité dat de actie uitvoert bestaat uit de heren P. Cloeck, Rijksstraatweg 69, J. J. Haije jr., Rijksstraatweg 67 en J. F. H. Noordhoff, Eksterstraat 72. Toen na de slag om de Mount Suribachi op het eiland Iwo Jima in de Pacific vier Amerikaanse mariniers de stars and stripes hesen op de top van de veelomstreden berg was er een fotograaf die de onvergetelijke foto maakte, welke nadien in vrijwel alle periodieken en dagbladen is verschenen als het symbool van de dagende vrij heid. Zó fraai was deze foto, dat aan de hand ervan het voor Washington bestemde oorlogsmonument van het Marine Korps der V.S. werd vervaardigd. Het standbeeld is thans te Washington onthuld door president Eisenhower. Wij hebben vanmorgen het ministerie van Verkeer en Waterstaat commentaar gevraagd op het telegram dat de Haar lemse gemeenteraad Woensdagmiddag naar aanleiding van de motie van de heer J. Prikkel waarin eveneens de ont stemming tot uiting kwam over het beleid van Rijkswaterstaat in deze kwestie aan de minister heeft gezonden. De voorlichtingsdienst van het ministerie bleek aanvankelijk van het bestaan van dit telegram niet af te weten, maar deelde later rnede, dat het „bij de minister had gelegen en nu op weg was naar een af deling welke er advies over moest uit- BATNA (Algerije) (Reuter/AFP) De Franse militaire autoriteiten te Batna, in het Algerijnse berggebied van Aurès, waar zich het hoofdkwartier bevindt, dat de strijd van ongeveer tienduizend man Franse-Uniestrijdkrachten door vechtwagens en vliegtuigen gesteund tegen naar schatting drieduizend opstandelingen leidt, zien met verlangen uit naar de komst van ervaren Indochinese strijders. Het is gebleken, dat vele jeugdige leden der valschermtroepen, dienstplichtigen, die met spoed van hun Franse bases naar Algerije zijn gezonden, zich niet gemakkelijk aan de voor hen ongewone guerilla-strijdwijze aanpassen. Volgens welingelichte Parijse kringen heeft de Franse regering het terugtrekken van eenheden Franse-Uniestrijd krachten bespoedigd, om deze zo snel mogelijk naar de roerige Noord-Afrikaanse gebieden te zenden. De Fransen denken drie maanden nodig te zullen hebben, om de rebellen uit hun schuilplaatsen te verdrijven. Een groot gedeelte der rebellen staat on der leiding van een kleine drie honderd Tu- nesiërs, die, bewapend en wel, heimelijk de grens tussen Algerije en Tunesië zijn over gestoken. Aanvankelijk meende men dat de opstandelingen in hoofdzaak bewapend waren met oude, in verlaten opslagplaat sen aangetroffen wapens van geallieerde, Duitse en Italiaanse oorsprong, doch het is gebleken dat zij ook over moderne vuur wapens beschikken. De in Algerijnse steden geboren nationa listische beweging heeft in het berggebied van Aurès nooit veel aanhangers gehad. Doch wel had het banditisme in deze stre ken immer vaste voet en hiervan hebben opruiers, die bestaande tegenstellingen tus sen familiegemeenschappen en stammen onderling uitbuitten, gebruik gemaakt. Algerije is niet, zoals Tunesië en Marok-, ko, een Frans overzees gebiedsdeel, doch het behoort staatsrechterlijk tot het eigen lijke Frankrijk. Daarom worden de Alge rijnse verzetslieden niet als nationalisten, doch als rebellen beschouwd. Dorpelingen uit het Aurès-gebergte vluchten naar de vlakten, om te ontkomen aan de rebellen. De bevolking wordt op sommige plaatsen geplunderd en ook zou den mannen gedwongen worden, om in de gelederen van de opstandelingen te treden. Van de zijde der Arabische Liga is een verklaring uitgegeven, waarin het Franse standpunt, volgens hetwelk Algerije een deel van Frankrijk is, ontoelaatbaar wordt genoemd. Het is de dure plicht van de Ara bische Liga, het volk van Algerije in zijn onafhankelijkheidsstrijd te steunen, aldus de verklaring. Uitstel De Franse Nationale Vergadering heeft een regeringsmotie tot uitstel van 't debat over Noord-Afrika met 312 tegen 272 stemmen goedgekeurd. Premier Mendès- Framce had de Assemblée verzekerd de Algerijnse kwestie in Washington te be spreken. Na zijn terugkeer zou de regering een debat over Noord-Afrika toestaan „in dien de gebeurtenissen zulks rechtvaardig den" „Er is geen sprake van dat Algerije niet tot Frankrijk zou behoren. Geen re gering of volksvertegenwoordiging van Frankrijk kan in dit opzicht een compro mis aangaan", aldus Mendès-France. De premier zeide: „Er zullen meer versterkin gen van politie en militairen naar Alge rije worden gezonden, zo veel als nodig is, en desnoods meer. Wanneer het gaat om het handhaven van de veiligheid en de on gereptheid van het Franse grondgebied, geef ik er de voorkeur aan liever teveel, dan te weinig te doen". Mendès-France verklaarde dat de Tune sische regering, ondanks een Frans ver zoek, nog geen officiële veroordeling had uitgegeven van de „Fellagha's", de Tune sische bandieten, die de opstandelingen in het gebied van Aurès leiden. Hij zeide ech ter te verwachten dat de Tunesische rege- NIEUW DELHI (Reuter) Fremiei Nehroe van India heeft medegedeeld, dat hij een officiële uitnodiging voor een be zoek aan de Sovjet-Unie heeft ontvangen. De uitnodiging was enige maanden gele den gedaan. Een da.tum voor het bezoeK is nog niet vastgesteld. ring binnen enkele dagen haar positie zou „ophelderen". Beschuldiging De premier beschuldigde radio-Caïro en het Egyptische zendstation „De Arabische Stem'' er van de Noord-Afrikanen tot re volutie en moord aan te zetten. „De Fran se regering zal niet aarzelen om, wanneer geen verandering in deze toestand komt, afdoende maatregelen te nemen", ver klaarde hij. (Van onze correspondent in Bonn Bondskanselier Adenauer is er tijdens een buitengewone ministerraad niet in-ge slaagd de goedkeuring van zijn kabinet te verkrijgen voor de overeenkomsten van Parijs. Vice-kanselier Blücher van de vrije democratische partij, had verklaard dat hij en de overige liberale ministers tegen het Saaraccoord zouden stemmen. Vandaar dat werd besloten de stemming voorlopig uit te stellen en een commissie van vijf minis ters te vormen, die de overeenkomsten va. Parijs nog eens grondig zal bestuderen. Deze commissie zal Donderdagavond reeds met haar werk gereed moeten zijn, want Vrijdag zal het kabinet de Parijse accoor- den opnieuw behandelep. (A.N.P.) In Bonn spreekt men nog steeds van besprekingen over de uitlegging van de overeenkomst, hoewel in Parijs nog eens de opvatting geuit is, dat het alleen nog gaat om een uitwerking der nog onvol ledig geformuleerde bepalingen van het verdrag, geenszins echter om toevoeging van interpretaties. NEW YORK (Reuter/A.F.P.) De poli tieke commissie van de UNO heeft het debat voortgezet over het Amerikaanse voorste] tot oprichting van een internatio naal orgaan, dat het beheer zou moeten krijgen over splijtbaar materiaal, dat uit sluitend voor vreedzame doeleinden zou worden aangewend. De Sovjet-afgevaar digde Visjinski was van mening dat „de Amerikaanse politiek, om een grote hoe veelheid atoomwapens aan te leggen, en handels- en winstoverwegingen een wezen lijke tenuitvoerlegging van het Amerikaan se voorstel zal bemoeilijken." Daarom had hij verband gelegd tussen het Amerikaanse voorstel en het ontwapeningsvraagstuk." Hit achtte het nodig het bezit en de ver vaardiging van atoomwapens te verbieden. „Doch dit was geen onomstotelijke voor waarde voor deelneming aan onderhande lingen over het Amerikaanse voorstel. Eerst moet worden onderhandeld over de betrekkingen tussen de Veiligheidsraad en het voorgestelde orgaan. Ik ben er van overtuigd, dat het mogelijk zal zijn de zeven mogendheden-resolutie zodanig te wijzigen, dat zij met algemene stemmen zal v/orden aanvaard, zoals ook is geschied met de resolutie over ontwapening," aldus Visjinski. De Amerikaan Lodge zeide de mogelijk heid van 'n verbinding met de Veiligheids raad niet uit te sluiten. Hij sprak de hoop uit, dat Visjinski's toespraak een vertolking was van de wens der Sovjet-Unie tot sa menwerking met het voorgestelde orgaan en niet alleen een „prachtig voorbeeld van juridisch vuurwerk met weinig inhoud." Visjinski antwoordde met voldoening kennis te hebben genomen van de opmer kingen van zijn Amerikaanse ambtgenoot. Hij deelde mede amendementen op de zeven-mogendhedenresolutie te zullen in dienen. Voordat de vergadering werd verdaagd, verklaarde de Bitt Nutting, dat de Sovjet- Unie kennelijk nog steeds niet bereid was te verklaren of zij al dan niet bereid was toe te treden. Hij zeide te hopen dat ver dere Amerikaanse en Britse verklaringen de Sovjetvrees zou wegnemen. brengen". Toen wij vroegen binnen welke termijn dit advies te verwachten valt, luidde het antwoord, dat dit twee of drie dagen, maar ook wel drie maanden zou kunnen zijn. Nadat wij de woordvoerder erop hadden gewezen, dat laatstgenoemde periode ons onder de gegeven omstandig heden niet geheel redelijk voorkwam, werd de tijdsduur tot een week verkort. NEW YORK (Reuter) In de beheer- schapscommissie van de UNO hebben de vertegenwoordigers van India, Indonesië en Irak Nederland opnieuw in gebreke ge steld wegens het niet indienen van jaar lijkse rapporten over Suriname en de An tillen. De Nederlandse afgevaardigde mr. C. W. A. Schurmann herhaalde de redenen, die Nederland verleden jaar reeds heeft aan gevoerd: de parlementen van de Antillen en Suriname, die op grond van algemene, rechtstreekse en geheime verkiezingen tot stand zijn gekomen, hebben zonder enige bemoeienis van de Nederlandse regering, volledige zeggenschap in economische, sociale en onderwijszaken. Rapportering hierover door Nederland zou een inbreuk betekenen op hun autonomie en zou de grondwettelijke voorschriften van de lan den, ook van Nederland, geweld aan doen. Het UNO-Handvest laat onder der gelijke omstandigheden het staken van de rapportering toe, aldus mr. Schurmann. De Indiase gedelegeerde stelde de vraag waarom, als deze rijksdelen onafhankelijk zijn en zelfbestuur hebben, de^Nederlandse afgevaardigde de term Nederlandse Antil len en Suriname gebruikte. Gedelegeerden van verscheidene landen gaven hun leed wezen te kennen over het feit, dat Neder land niet heeft voldaan aan het verzoek van de Algemene Vergadering van het vorige jaar om rapporten te blijven zen den, maar uitten tegelijkertijd waardering voor de belofte, dat Nederland volledige inlichtingen zal verstrekken over de ko mende constitutionele wijzigingen. De Sovjet-gedelegeerde noemde de weigering van Nederland een flagrante schending van het Handvest en verzocht aantekening van het door hem geuite bezwaar. De commissie heeft een amendement aangenomen, dat de bevoegdheid erkent van de Algemene Vergadering om uit te maken of een niet-zelfbesturend gebied wel of niet volledig zelfbestuur heeft ver kregen. Het amendement was van toepas sing op een resolutie, die de eenwording van Groenland mei Denemarken erkent. PARIJS (Reuter/'Inited Press). De Franse modeontwerper Jaques Fath is hedenmorgen in zijn woning in Parijs op 42-jarige leeftijd overleden. In het begin van dit jaar moest hij op medisch advies rust nemen. Hij leed aan bloedkanker. Fath heeft zijn mannequins die dit jaar twee bezoeken aan Nederland hebben gebracht, niet bege leid. Hij werkte kort geleden nog, liggende op een rustbank. Vier jaar geleden hield F4th in het Victoria-hötel te Amsterdam modeshows, die ontaardden in opstootjes van zijn vrou welijk publiek, dat in grote opwinding DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Otto Weiss: In gezelschap gapen is vooral dan onbetamelijk, wanneer er alle reden toe bestaat. LONDEN. (Reuter/AFP.). De storm, die sedert Donderdag Schotland en de Oost kust van Engeland teistert, heeft acht do den geëist. Tengevolge van de stortregens zijn de Ouse, Humber en Trent buiten haar oevers getreden. In Yorkshire en Lincolnshire staan talrijke dorpen en ver scheidene duizenden hectare boywland on der water. De markt en de winkelwijk van Huil stonden blank. De gasfabriek en een scheepswerf moesten de werkzaamheden staken. Het water drong in vele huizen door, zodat duizenden werden geïsoleerd. Door het springen van veiligheidskasten geraakten electrische kabels in brand. De overstroming is te wijten aan het samen vallen van een sterke was in de Humber en de Huil en de vloed. De watermassa's in de rivieren konden door de vloed niet snel genoeg naar zee afvloeien. In Zweden Een uit het Noordzee-gebied afkomstige storm met een windsnelheid van 95 kilo meter per uur heeft Zweden geteisterd. De storm trok over Zweden naar de Oostzee. Een persoon werd gedood en velen wer den gewond. Ook deden zich overstromin gen voor en werden vuurhaarden tot bran den aangewakkerd. Verscheidene West- Zweedse havens zijn overstroomd. Van Noord- en Oostzee kwamen meldingen van in nood verkerende schepen. In de Botni- sche Golf verloor een Fins stoomschip zijn roer. Sleepboothulp werd verleend. In Marokko In Zuid-Marokko zijn dertig personen in de overstromingen van het begin van de week omgekomen De overstromingen wer den veroorzaakt door zware regenval. In drie dagen viel evenveel regen als normaal in drie jaar. Het K.N.M.I, deelt mede: Het weer heeft deze week een vrij on- siuiming karakter gehad. Dit kwam door dat een hele reeks depressies over de Noordzee betrekkelijk dicht langs ons land trok. De depressie die gisteren passeerde veroorzaakte in de afgelopen nacht een zware Westerstorm aan de kust van Dene marken. Het koudefront van deze depressie passeerde gistermiddag ons land, waarna met Westelijke winden koudere lucht werd aangevoerd. De temperaturen waren daar door lager. Vanmorgen bereikte een vol gende storing de Westkust van Schotland. De winden in het Noordzeegebied die tijdelijk waren afgenomen, gaan hierdoor weer toenemen. Zaterdagmiddag en Zater dagavond zal de storing in ons land vee! bewolking en buien veroorzaken. Daarna volgen opklaringen, die morgen aanvanke lijk voor wat zonneschijn zullen zorgen. Vermoedelijk gaat de bewolking in de loop van de dag echter weer toenemen dooi de nadering van een volgende Oceaan storing. Er zal ook morgen veel wind zijn bij ongeveer normale temperaturen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toescand Helsinki geheel bew. Stockholm sneeuw Oslo half bew. Kopenhagen onbewolkt Londen onbewolkt Amsterdam licht bew. Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Warschau Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome half bew. onbewolkt motregen zwaar bew. onbewolkt regen onbewolkt nevel geheel bew. licht bew. nevel half bew. mist zwaar bew. zwaar bew. Neerslag laatste h Ou u S?, £o SS %r 5™ ÏZ WNW 2 1 ZW 1 0 NNW 6 WZW 14 ZZW 1 WNW 4 WZW 2 WNW 2 windstil 12 windstil 6 NW 4 10 WZW 3 0 WZW 5 windstil ZW 2 windstil ZZW 1 windstil windstil windstil -4 NO 3 14 24 uur. OS ÓS B-S Dt -£ c 0, c O 7 S 10 17 0,3 0 0 1 4 0,3 2 0 0 0,1 0 3 0 0 0 0 0 0 0 De 32-jarige Mahmoud Abdel Latif, die kort geleden een aanslag op premier Nasser van Egypte heeft gepleegd, gefoto grafeerd tijdens het proces op het Militaire Tribunaal te Cairo. DTCGCCCCCCO DROOG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Vanavond en vannacht tijdelijk zwaar bewolkt met plaatselijk wat regen. Morgen overdag op de meeste plaatsen droog weer met opklaringen, maar later toenemende bewolking. Matige tot krachtige, in het Noorden tijdelijk harde Westelijke wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen. 14 November Zon op 7.57 uur, onder 16.51 uur. Maan op 20.39 uur, onder 12.16 uur. 15 November Zon op 7.58 uur, onder 16.50 uur. Maan op 21.58 uur, onder 12.48 uur. Maanstanden 17 Nov. 10.32 uur: Laatste kwartier 25 Nov. 13.30 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmaiden Zaterdag 13 November Hoog water: 5.08 en 17.28 uur. Laag water: 0.49 en 13.08 uur. Zondag 14 November Hoog water- 5.57 en 18.17 uur. Laag water: 1.36 en 13.55 uur. Maandag 15 November Hoog water: 6.46 en 1.9.09 uur. Laag water: 2.21 en 14.42 uur. OC»XOOOC*XOCvXXXXCCOOOODOOCX>CCCOOOCCOXCCCOOOOOOOOOOOGC

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1