Top Naeffplantsoen wordt groen hart van Zuidelijk deel van Delftwijk OSRAM LAMPEN Onrust, bezorgdheid en ontstemming maken zich van Haarlem-N. meester Auberge Bon Verre Architect C. Brakel kreeg veelzijdige cpdracht Grote belangstelling vcor het petitionnement Afronding Haarlem-Noord krijgt gestalte JUpineL SLEUTEL WEG Bedrag van één mi"ioen gulden overschreden Laatste bijeenkomsten in 1954 van LV.A.O. Woonkeuken W onder k ache! „Jan Passtoors" richt jeugdafdeling op Nachtdienst apotheken Beter liebt voor huishouding en industrie Vrouwenhuis Kleuterschool „DE SLEUTSPECIAUST" Dr. Dekker-beker voor de Rijkskweekschool Omzet groentetiveiling I K.Ort 60 bondig Jubileumbijeenkomst van Christelijke fteambtenbond Zilveren professiefeesten Jeugdforum in raadzaal van he' stadhuis A T ER DAG 20 N O VE M BE R 1 9 5 4 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT AL IS VAN HET toekomstige Delftwijk in Oud-Schoten nu nog niet veel meer te zien dan §en kale opgespoten zandvlakte, op ateliers en bureaux wordt hard gewerkt aan de vormgeving van Haarlems jongste stadsuitbreiding. Enige tijd geleden gaven wij reeds een beschrijving van het door architect H. W. van Kempen ontworpen complex van 224 woningen voor de vereniging „Volkshuisvesting", dat zal verrijzen tussen de Jan Prinslaan en de Aart van der Leeuwstraat, ten Zuiden van de scholen- en groenstrook welke van het Marsman plein (thans nog Tesselschadeplein-West) zich tot de Delftlaan in Westelijke richting zal uitstrekken. Ten Zuiden van de étagewoningen van „Volkshuisvesting" is het Top Naeff plantsoen geprojecteerd als een oase in het hart van het Zuidelijk deel van Delftwijk. De bebouwing om dat plantsoen vormt een geheel en wordt begrensd door de Aart van der Léèuwstraat in het Noorden, de P. C. Boutensstraat in het Westen, de Generaal Spoorlaan in het Oosten en de P. H. van Moerkerkenstraat in het Zuiden. Het is duidelijk, dat de bebouwing van een dergelijk uitgestrekt plantsoen veel variatie moet vertonen om een aantrekkelijk stedebouwkundig aspect te bieden. Dat kan het best worden bereikt door een redelijke hoeveelheid ver schillende woningtypen en andere gebouwen daarin op te nemen; aan de andere kant is het duidlijk dat deze verscheidenheid in type toch een eenheid in aanblik moet opleveren en dat kan het best geschieden door de opdracht voor de gehele bebouwing aan één architect te verstrekken. Die vererende taak is te beurt gevallen aan de Haarlemse architect C. Brakel, die voor de vereniging „Onze Woning" het gehele plantsoencomplex beeft ontworpen, dat 56 een-gezinswoningen, twaalf beneden- en bovenwonin gen, twaalf woningen voor bejaarden, acht winkels met bovenwoningen, een huis voor alleenstaande werkende vrouwen van 24 bedden en 32 autoboxen omvat. Voor de gemeente ontwerpt de heer Brakel nog een kleuterschool welke het Top Naeffplantsoen aan de Oostzijde zal afsluiten en die dus de begrenzing zal vormen van het plantsoen met de Generaal Spoorlaan. Het reeds genoemde huis voor werkende vrouwen vormt de Zuidwesthoek van het plantsoen. De Noordwesthoek wordt gevormd door een door architect Van Kempen te bouwen Christelijke kleuterschool. Wie iets wil weten over de opvattingen van architect Brakel in de woningbouw moet eens gaan kijken naar het vriende lijke complex ten Westen van de Ramp laan, aan Bloemveld- en Schoonoordlaan, huizen welke hij voor de oorlog samen met de thans overleden architect Noor- lander ontwierp. Na de oorlog bouwde hij in de allermoeilijkste tijd van financiële beperkingen de „stuntwoningen" van „On ze Woning" aan de Eksterstraat in Oud- Schoten. Uit beide complexen blijkt een onver moeid streven om zoveel mogelijk woon- gerief te laten samengaan met een zo aan trekkelijk mogelijk uiterlijk en naar die synthese streefde Brakel ook bij de uit voering van deze nieuwe opdracht. Van daar dat hij bijvoorbeeld brak met de na de oorlog tot dogma verheven methode om ADVERTENTIE Topprestatie uit bet land van de Alpen: HORLOGERIE TEN BOOM Barteljorisstraai 19 W. VOET EN ZONEN, Anegang 15 Het laatste maandbericht van dit jaar van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling, afdeling Haarlem, vermeldt een lezing van dr. A. Melchior over zijn laatste reis naar Brazilië. Deze lezing met film wordt op Dinsdagavond 23 November in Brinkmann gehouden en draagt als titel: „Naar de wouden in het oneindige stroom gebied van de Amazone-rivier." Op Zaterdag 11 en Zondag 12 December wordt op Banjaert te Wijk aan Zee een Sint Nicolaas-weekeinde gehouden. De Sint zal dan naar Banjaert komen om er de nodige luister bij te zetten. Tenslotte houdt Piet Spfonkers op Dins dagavond 14 December in gebouw Cultura een lezing met lichtbeelden over „De ge heimen van het oude Egypte". Hij zal tonen, wat er de laatste vijftig jaren in -Egypte werd opgegraven. de natte cellen (keuken, toiletten, douches) van twee naast elkaar gelegen huizen te combineren, waardoor onvermijdelijk ven sters en deuren twee aan twee gegroepeerd moesten worden, hetgeen wel erg symme trisch staat, maar ook monotoon. Bij de 56 een-gezinswoningen, verdeeld over acht blokken van vijf woningen ter weerszijden haaks op het plantsoen ge projecteerd en bij de twee keer acht wo ningen aan de Oostzijde van het plantsoen aan weerskanten van de kleuterschool, is met dat systeem gebroken. De combinatie van twee voordeuren naast elkaar wordt per groep van vijf woningen alleen toe- gepast ter afwisseling van het vaste rhythme van voordeur, ramen, voordeur, ramen. Ook de inwendige balkons zijn af wisselend in de voor- en in de achtergevel geprojecteerd. De aan het plantsoen gren zende hoekhuizen hebben de grote ramen aan de gevel aan het plantsoen. Om nog even bij het uiterlijk van deze woningen te blijven: de betonelementen zijn er schaars in toegepast, de zachte gloed van oranje-i-ode baksteenen zal overheersen. Bij het betreden van de woningen zal men getroffen worden door een, zij het nuchtere, maar vooral efficiënte indeling. Van een flink halletje uit voeiri een rechte trap direct naar de de eerste verdieping. Op de begane grond treft men niet alleen een woonkamer van zestien vierkante me ter oppervlakte, maar ook een door een glazen wand daarvan gescheiden woon keuken van drie meter dertig bij drie meter dertig. De woonkeuken, welke vooral van groot practisch nut zal blijken te zijn voor die gezinnen waarvan de leden op ver schillende tijdstippen thuis komen óm te eten, staat rechtstreeks in verbinding met de in het huis ingebouwde bergplaats van twee meter veertig bij drie meter dertig. Deze bevat ook een kolenhok en biedt plaats voor drie fietsen. Er is eveneens gedacht aan een afvoer voor de was machine. Op de blauwdrukken springt een recht hoekje op de hoek tussen woonkamer, keuken en bergplaats onmiddellijk in het oog: bet. is de plaats waar architect Brakel de „Summa" heeft geprojecteerd, een soort wonderkachel van Zwitsers-Duitse makelij, welke sinds kort ook in Neder land is geïntroduceerd. Het principe van de „Summa", welke ingebouwd wordt en dus ook minder plaats inneemt dan een gewone kachel, berust op bestraling van voorwerpen in plaats van verwarming van lucht. Zij mag dan een betrekkelijk hoog aanschaffingsbedrag vergen, zij. is uitzon derlijk zuinig in het gebruik en verspreidt een gelijkmatige warmte, want in de on middellijke nabijheid van deze kachel is Deze situatietekening van de toekom stige bebouwing van het Top Naeff plantsoen in het Zuidelijk dèel van Delftwijk toont duidelijk hoe dit parkje een groene oase zal worden van de om ringende nieuwe stadswijk. De groepe ring van huizen en gebouwen is zo, dat er een aantrekkelijke afwisseling ont staat. Het rij ver keer zal het plantsöen slechts kunnen bereiken door de P. H. van Moerkerkenstraat (bovenzijde van de tekening) of door de Aart van der Leeuwstraat (onderzijde van de teke ning). De wegen links en rechts zijn resp. de Generaal Spoorlaan en de P C. Boutensstraat. Op het ogenblik is hel gehele terrein nog een zandvlakte. De woningen en gebouwen zijn in het algemeen slechts door voetpaden door het groen te bereiken. De met A ge merkte blokken bestaan uit een-gezine woningen. Ter weerszijden van het plantsoen zijn kleuterspeelplaatsen op genomen, terwijl een grote speeltuin zich aan de Westzijde bevindt voor de woningen voor bejaarden. Ook de 32 garages zijn ter weerszijden van het plantsoen geprojecteerd. De met D en C gemerkte blokken langs de Generaal Svoorlaan zijn resp. de winkels en de étagewnningen. Architectonische hoofd punten vormen de twee kleuterscholen en het Huis voor werkende vrouwen. Het geheel zal door een fraaie beplan ting en een enkel kunstwerk - gedacht is aan een beeld in het plantsoen - nog aan schoonheid winnen. De wandelsportvereniging „Jan Passtoors" uit Haarlem heeft op de ledenvergadering besloten een jeugdafdeling op te richten voor kinderen vanaf 10 jaar. Gezien de grote belangstelling onder de jeugd voor de wan delsport, werd reeds lang een behoefte ge voeld dit wandelen mogelijk te maken in georganiseerd verband onder deskundige leiding. De commissie voor deze afdeling be staat uit de heer en mevrouw P. J. Hooy- donk, mej. R. Olydam en de heer P. de Vries. Bos en Vaart-apotheek, Bos en Vaartstraat 26, telefoon 13290; Centraal Apotheek, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500; H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6, telefoon 10354; Noorder apotheek, Jan Gijzenkade 181, telefoon 23821. De Heemsteedse wethouder van Onder wijs, de heer H. Disselkoen, zal Woensdag geen spreekuur houden. ADVERTENTIE Het comité van actie, dat zich in Haarlem-N. heeft gevormd, om de aandacht van de overheid te vestigen op de onveilige Rijksstraatweg en de Schoterweg, heeft in de tijd van een week, dat de actie aan de gang is, van vele kanten blijken van instemming ontvaxxgen en grote medewerking ondervonden. De i-eactie van het publiek is bijzonder en daaruit blijkt duidelijk de onrust, de bezoi-gdheid en de ontstemming, die zich in het Noordelijk deel van Haarlem hebben meester gemaakt. Het is nog niet mogelijk een opgave te doen hoeveel personen tot nu toe het petitionnement getekend hebben, omdat de meeste van de vierhondei'd (het aantal kan tot zeshonderd worden opgevoerd) lijsten nog in handen van de medewerkenden zijn. Wel kan ver meld worden, dat in enkele dagen vijfduizend handtekeningen geteld zijn. Ver moed wordt, dat dertigduizend personen hun handtekening onder het petitionnement zullen zetten, dat aan de minister van Verkeer en Waterstaat zal worden aangeboden en waarvan een afschrift zal woi-den gezonden naar het gemeentebestuur van Haar lem. Het comité van actie geeft geen richtlijnen aan hoe de verkeerssituatie verbeterd kan worden, het wil niet nagaan of er al of niet van een schuld sprake is en het richt zich niet tegen de overheid. Het doel is allleen te vragen wijziging te brengen in de noodtoestand, opdat de Rijksstraatweg en de Schoterweg veilige wegen woi'den, waar men rustig kan oversteken. het practiseo niet Warmer dan in de verste hoeken var. de kamer. De heer Brakel heeft de „Summa" iin zijn ontwerp zo'n centrale plaats gegeven, dat zij zowel de woonka mer als de overige vertrekken verwarmt, de eerste constant tot twintig graden Cel sius, de overige tot vijftien. Bovendien, wordt de warmte nog naar de eerste étage gevoerd, waar verwarming van de drie slaapvertrekken voor twee keer Iv/ee en een keer drie bedden mo- geliik is door roosters. De architect heeft van de oplossing van het in Nederland zo alles overheersende verwarmingsvraagstuk veel werk gemaakt. „Eerst de verwarming in orde en pas daarna kan men vrij zijn in de architec tonische vormgeving"', is zijn mening. De twaalf beneden- en bovenwoningen komen niet san het eigenlijke Top Naeff plantsoen, maar aan de Oostzijde aan de Generaal Spoorlaan. Hun uiterlijk zal niet veel verschillen van wat wij op het gebied van de étagebouw de laatste jaren gewend zijn, omdat de architect aan de vaste gi'oe- pering van de woningen cxm het trappen huis is gebonden. De bovenwoningen zijn voorzien van een woon- en een werkbal- con en het uiterlijk woi-dt opgefleurd door de toepassing van een paar pergola's, zo als dat ook het geval zal zijn met de blok ken van vijf ééngezinswoningen rond het eigenlijke plantsoen. De acht winkels met daarbij behorende bovenwoningen komen eveneens aan de Generaal Spooidaan. Ook hier heeft de heer Brakel willen breken met het ge ijkte type van de „woningbouwvei-eni- gingswinkel". Zo zullen de étalages wor den omgeven door een plaat van natuur steen en als aardig snufje heeft de ont werper gedacht aan een mogelijkheid voor vex-koop in de open iucht. De eigen lijke winkelruimte meet vier meter twintig bij zeven meter, terwijl er tevens een dagverblijf met toilet is. De bij de winkels behorende woningen zijn aan de ruime kant met een woonkamer, een slaapkamer cn een keuken op de eerste en drie slaap kamers op de tweede verdieping. Het Top Naeffplansoen wordt aan de West zijde afgesloten met vier blokjes van drie woningen voor bejaarden. Aali» de Noord kant is de voordeur met rechts een berg plaats en links de slaapkamer, aan de Zuidkant is een grote woonkamer, verder een keuken met wasgelegenheid. Daar is ook een gemetseld zitje in het plantsoen ontworpen. Tenslotte kómen we tot de „bijzondei-e gebouwen" aan het Top Naeffplantsoen, het Huis voor de werkende vrouwen aan de Zuidwesthóek en de openbare kleuter school aan de Oostzijde. Het Huis voor alleenstaande werkende vrouwen vormt een allei-aardigste hoekop lossing. De twee vleugels staan haaks op elkaar, de hoek wordt gevormd door de entrée van het kantoortje van de woning bouwvereniging en op de eerste verdieping De led'm van bet comité van aanbe veling, dokter Svne de .Tongh, dr. H. van ^er Loos en nastoor A. J. van Rij-n en d!e van het comité .van act'e, de heren .J. J. Haije jr., J. F. H. Noordhoff en P. Cloeck zijn in de afgelopen week druk in de weer geweest en uit gesprekken met hen, die het petirionnement tekenden, is bun ge keken, d!at er grote onrust heerst. De -nrst om d:e weg over te steken was we1 voornaams'-? re^en "an hen om te *e- kenm. In ve'e eezmnen heerst iedere avond snanning of de huisgenoten onge deerd thuis komen. Men is blij a's de stemmen in de woning klinken. Het blijkt wel, dat de levensonzekerheid versterkt is en dat werkt remmend op de mens. Dank zii de spontane medewerking van velen heeft de actie zich snel ontwikkeld. Toen in de vroede avond van Don der da* 4 November on het Somdaptein een on geluk met dode'ijke afloop .was gebeurd gingen er bij leden van de Winkeliersver- eni.ging Rijksstraatweg stemm-n on o-ver het treffen van maatregelen en d? heev ra. Cloegk kwam m actie. Tn oud-Schoten vrnog eie heer Noord'hoff zich af wat er "eraan moest worden, snee-aal voor de voetgangers en hij zocht •con"-*et met pac- 'oor Van Rijn en dokter De .Ton.eh. Bi: dezen leefden ook al lang de "«v^aehte, da' het noodzakelijk was de bevolking' in be weging te brengen. Er broeide dus wat er vorige week Vrijdag kwamen eni*e heren bijeen. Lang hebben zij "esproken en zb bes'oten e°n omroep te richten tot de bin derij van Haariem en te vragen een peti tionnement te tekenen. Van vele zijden heeft het comité mede werking ondervonden. TW<e!e drukkerijen drukten gratis aantVakbtl jetten en likten winkeliers hingen biljetten voor de ramer ADVERTENTIE FRANS RESTAURANT JANSWEG 20 TELEFOON 17630 zal wellicht de huisbewaarder gehuisvest kunnen worden. De langste vleugel omvat op elke ver- diepiiig zeven appartementen, de kortste vijf. Elk appaidement heeft een afzonder lijke voordeur, die op de eerste verdieping komen uit op een gaanderij, welke voor de lange vleugel van het trappenhuis uit be reikbaar is, voor de korte vleugel via een trap aan de straatzijde af. Elk appai'tement bestaat uit een zit- slaapkamer van drie meter tachtig bij drie meter zeventig, een keukentje, douche en toilet en drie kasten voor verschillende doeleinden. Elk appartement heeft een eigen meter voor gas, licht en water en de verwarming geschiedt door middel van een gasojar, die het vertrek in enkele minuten op tempei-atuur brengt en het voordeel heeft, dat er niet gestookt behoeft te worden bij afwezigheid van de bewoon ster. Architect Brakel werkt nog aan zijn kleuterschool, welke de Oostelijke afslui ting van het gi-oene hart van Delftwijk- Zuid zal worden. Ook dit gebouw krijgt de L-vorm, waar bij de langste vleugel in de Oost-West- richting is geprojecteerd. Die bevat de drie klasselokalen, waarlangs een wat lager gelegen gang ligt. In het verlengde van de gang komt in het laatste klasselokaal een kleine uitbouw, welke uitnemend kan die nen voor het houden van kleine exposities of als „dierenhoekje". De kortere vleugel langs het plantsoen omvat behalve de dienstvertrekken het grote speellokaal. Tezamen met de glaswand van de hal vormt de „blinde" muur van 't speellokaal de Oostelijke wand van het plantsoen. Maar die muur blijft niet blind: architect Bi-akel stelt zich voor, dat een kunstenaar hem zal omtoveren in een fleurig beeld vlak dat een lust voor het oog zal zijn, zo als het gehele complex dat hij ontwierp een weldadige afwisseling zal betekenen in het nogal gelijkvormige patroon der in de laatste jaren ontstane wijken. °n leeden in hun zaken lijsten ter teke ning, gereed en vriiwi'M"? wa^en bere'd de bewoners van Noord te bezoeken. Gisteren z'jn er aanplakbiljet ten opgehangen in de winkels aan het -Tuliarxapark pn vandaag zullen zij ook in die van de Generaal Cronjéstraat aange bracht worden. 1200 Patiënten tekenden De na tien ten worsen on hef ■mreefcuu- door de doktoren inde ?e]p'"envP"d «éttél*' fe tekenen. Binnen een week waren er twaalfhonderd handtekeningen verzayn°ld. Klanten in winkels tekenen op de Lijsten en een kapper uit de omgeving merkte dezer dagen tegen een klant op „ik wil u wel knippen, maar eerst tekenen". Dankbaar voor de act<e TTit d° onmo-k'o'-e."» ver zamelaars van handtekeningen, dat er "aarn° epfp'-end wordt cn -non dank baar is, dat de actie gevoerd wordt. Ouders hrén*en hun kinderen, die aan de andere kant van de weg de school bezoe ken, naar de Rijksstraatweg en wachten dan tot de politie-agent de meisjes en jon gens veilig aan de overzijde hebben ge bracht. Vol lof is men voor de politie agenten, die als vaderlijke vrienden op treden niet alleen als de scholen aan of uitgaan, maar ook op andere tijdstippen. Zien zij, dat kinderen willen oversteken, dan stappen zij van hun fiets af en bren gen de jeugdige voetgangers naar de over kant. De angst van de ouders en de mede werking van de politie typeren de on veiligheid van de Rijksstraatweg. Tot omstreeks Sint Nicolaas zal het pu bliek in de gelegenheid zijn het petitionne ment te tekenen Daarna zal het aan de minister van Verkeer en Waterstaat wor den aangeboden. Er is dus nog gelegenheid gevolg te geven aan de oproep van het comité van actie en uiting te geven aan ongerustheid over de toestand op de Rijksstraatweg en de Schoterweg. ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Gisteren is onder grote belangstelling de in de herfstvacantie afgebroken handbal wedstrijd tussen de Rijkskweekschool en het Kennemer Lyceum, finale om de In Memoriam Dr. Dekkerbeker, gespeeld. Het werd een spannende partij met goed en enthousiast spel aan beide zijden. Voor rust kon de Rijkskv-eekschool tot tweenul uit lopen door beter samenspel in de voorthoede. Het Kennemer Lyceum zocht het in die periode te veel in het individueel opbrengen van de bal. Na rust kwam het Kennemer Lyceum beter voor de dag en toen bleek de voorsprong van de Rijkskweekschool een kostbaar bezit, want maar net aan slaagde deze ploeg erin het Kennemer Lyceum met drietwee de baas te blijven. Het schoolhandbaltournooi voor jongens van. de--middelbare, scholen in Haarlem en omgeving heeft hiermede een goed slot gekregen. Vrijdagmiddag te ongeveer twee uur stond op de Haarlemse Groenten- en Fruitveiling de gewone gang van zaken even stil. wegenSi het bereiken van een miiloaal in 't achttien jarig bestaan van deze vereniging. Een door de h°er M. Kabel aangevoerde nartii groen ten die door de firma A. Witkamn Co. w»rd gekocht, was van deze pauze de on willekeurige oorzaak omdat on dat ogenblik de iaaromzet het bedrag van één millioen gu^en overschreden had. De tweede voorzitter "an de vereniging, de hper P. Kol. snrak zowel de verkoper als de kooer on hartei;ike wijze toe en bracht dank aan de leden die door de goede kwaliteit van hun producten de naam van de vereni ging hoog houden. Beiden ontvingen een kistje met sigaren, als een hc-'nnering aan het bereiken van deze mijlpaal. Op Dinsdagavond 23 November houdt de afdeling Haarlem van de Nederlandse Chris telijke Beambtenbond ter gelegenheid van haar zestigjarig bestaan een jubileumbijeen komst in gebouw St. Bavo in de Smedes'traat te Haarlem. Het programma vermeldt zang van Gerard Icjo. een jubileumrede, uit te spréken door de heer G. van Hoven en het optreden van het gezej^chap „Podium", dat de jubileumrevue „Van Stastok tot stavast" zal opvoeren. De Broeders Ansgarius en Victorinus hopen op 8 "December hun zilveren professiefeest te vieren. Broeder Ansgarius is op het ogenblik werkzaam in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo te Haarlem en broeder Victorinus (F. Vroomahs) heeft van de vijfentwintig jaar er elf in dit ziekenhuis doorgebracht. Op het ogenblik is hij werkzaam in het sanatorium Kalorama te Beek. Het bestuur van de afdeling Haarlem van de Beweging van Europese Federalisten heeft een jeugdforum georganiseerd, dat op Dins dagavond 23 November in de Raadzaal van het Stadhuis in Haarlem gehouden zal wor den. Als forumleden zijn uitgenodigd de ver tegenwoordigers van de politieke jongeren organisaties. Als voorzitter treedt op mr. C. van Rij. Crematie J. B. Wesselink De crematie van het stoffelijk overschot van de heer J. B Wesselink, in leven hoofd commies ter gemeentesecretarie, is bepaaia op Dinsdagmiddag om halfdrie te Westerveld. Zondagsdiensten te Heemstede De doktersaiensten voor Zondag 21 No vember worden te Heemstede waargenomen door dr. J. L. Tombrock, Burgemeester van Lennepweg 1, telefoon 38032 en dr. A. G. Degenaar, Pieter de Hooghstraat 31 tel. 35008 Wijkverpleging: zr. Verduyn, Meer en Bos laan 23, telefoon 39509. Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, telefoon 26772 en Heem- steedse Apotheek, Binnenweg 98, telef, 38197, Vanmorgen meerde het m.s. „Oranje stad" aan de Surinamekade te Amsterdam. De gezagvoerder van dit passagiersschip van de K.N.S.M. kapitein C. Ewouds, heeft daar mee zijn laatste reis volbracht. Hij zal nu met pensioen gaan na ruim 42 jaar te hebben gevaren. HAARLEM EN OMGEVING Voor de Academie voor Voortgezet Economisch onderwijs zal prof. dr. P. Kuin op Vrijdag 26 November i' de aula van de HBS-a te Haarlem een voordracht hcuden over „De betekenis der economie voor het bedrijfsleven". In onze rubriek „Zeven dagen Haar lem" maakten wij melding van het "ouden huwelijksfeest van het echtpaar J. de Herder Wigcherink wonende aan de Gedempte Oude Gracht 57 te Haarlem. 3'it moet echter zijn Gedempte Raamgracht 57. OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST VOOR HERHALINGSOEFENINGEN. Mededeling bestemd voor dienstplichtigen die op 22 Nov. a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen. De dienstplichtigen die op 22 November a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen moeten reizen met de militaire verlof- gangerstveinen zoals hieronder is aangegeven. De dienstplichtigen die, i.v.m. de ligging van hun woonplaats geen gebruik kunnen maken van één dezer treinen, moeten inge volge hun lastgeving reizen met de eerste treinen na 06.59. a. de dienstplichtigen met bestemming Oudenbosch moeten met de volgende treinen reizen: Van Rotterdam met trein 1117: Rotterdam C.S. v. 09.59. Rotterdam Blaak 10.03, Rotter dam Zuid v. 10.07 Van Eindhoven met trein 1220: Eindhoven v. 09.28, Boxtel v. 09.44. b. de dienstplichtigen met bestemming Boxmeer moeten met de volgende treinen reizen: Van Rotterdam met trein 11305: Rotterdam C.S. v. 09.02. Rotterdam-N. v. 09.12, van Den Haag met trein 11315: Den Haag S.S. v. 08.53, Voorburg v. 08.59; van Utrecht met trein 11305: Utrecht C.S. v. 09.56; van Amsterdam met trein 11309: Amsterdam C.S. v. 09.18, Am sterdam M.P. v. 09.24, Amsterdam Amstel v. 09.28; van Roosendaal en Breda met trein 11323: Roosendaal v. 08.04, Breda v. 08.26. In aansluiting op trein 11305 vertrekt van Nij megen trein 11959: Nijmegen v. 11.00, Box meer a. 11.29. De dienstplichtigen uit Den Haag en Am sterdam moeten te Utrecht overstappen op trein 11305: Utrecht C.S. v. 09.56. De dienstplichtigen uit Roosendaal en Bre da moeten te 's Hertogenbosch overstappen op trein 11959: 's Hertogenbosch v. 09.59. c. de dienstplichtigen met bestemming Weert moeten met de volgende treinen rei zen: Van Amsterdam, Utrecht en 's Hertogen bosch met trein 11309: Amsterdam C.S. v. 09.18, Amsterdam M.P. v. 09.24, Amsterdam Amstel v. 09.28, Utrecht C.S. v. 09.53, 's Her togenbosch v. 10.32; van Den Haag met trein 11315: Den Haag S.S. v. 08.53, Voorburg v. 08-59; van Rotterdam met trein 11305: Rotter dam C.S. v. 09.02. Rotterdam N. v. 09 12. Van Roermond en Maastricht met trein 622: Maastricht v 09.02. Roermond v. 0937; van Heerlen met trein 626: Heerlen v. 09.57. De dienstplichtigen uit Den Haag en Rot terdam moeten te Utrecht C.S. overstappen pp trein.11309: Utrecht C.S. v. 09.53.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11