Amsterdam verwelkomde vrolijk zijn beschermheilige Nicolaas Gouden-jubileumconcert van het Residentie-Orkest Autorijschool Gé v. d. Vlugt GEHEIMZINNIGE KRACHTEN ALCOCHIN- SPECIAAL ALC0CH1N-SPECIAAL-KUURPAKKET Ook Koningin Juliana en Trygve Lie kwamen de Sint begroeten Mendès-France is het eens met Dulles Herzien kabinet-Ali voor krachtproef ^jBrieven aan de redactie 525ste STAATSLOTERIJ 4e Klas 5e lijst 9 R. Friedrichs thans kampioen-pijproker Geen overleg met Moskou zonder voldoende voorbereiding Oppositie diende motie van wantrouwen in Residentie-Orkest gaf gedenkboek uit Drie onderscheidingen Scheepvaart 'Alle officiële vorstelijke bezoekers van de laatste tijd hebben in Amsterdam, niet zoveel mensen op de been kunnen brengen, als er zich Zaterdagmiddag in de Amsterdamse straten bewogen ter gelegenheid van de intocht van St. Nicolaas. De Sint airiveerde per boot aan de Prins Hendrikkade bij de St. Nicolaaskerk en maakte vervolgens een rijtoer via het Damrak naar de Dam. Op de foto: St. Nicolaas, juist op de Prins Hendrikkade aangekomen, in gesprek met Prinses Marijke. Koningin Juliana en Prinses Margriet kijken toe. Achter de Koningin Trygve Lie, de voormalig secretaris-generaal van de UNO. Onder het bulderen van dertien saluut schoten uit de mond van een kanon van anno 1884, waarvoor men gelukkig nog een paar passende patronen had kunnen vin den en dat gemonteerd was op een lan- dingssloep van de Nederlandse marine, zet te Zaterdagmiddag vijf minuten voor half drie Sint Nicolaas voet aan wal aan de Frins Hendrikkade te Amsterdam. Na door enige heren van het initiatiefcomité Am sterdam te zijn begroet schreed de bisschop ipet enige zwarte Pieten en gevolgd door een groep lansknechten in de richting van de Sint Nicolaaskerk. Op zijn weg ontmoet te hij burgemeester Arn. J. d'Ailly, die reeds een half uur tevoren in gezelschap van zijn echtgenote en zijn gast de voorma lige secretaris-generaal van de U.N.O., Trygve Lie, per auto was gearriveerd om de Sint zijn opwachting te maken. Nog meer belangstellenden kwamen enige ogen blikken vóór de bisschop arriveerde per sloep aan, onder wie waren Koningin Ju liana en de prinsessen Marijke en Mar griet. De bisschop sprak zijn dank jegens Koningin Juliana uit omdat deze ook bij zijn aankomst aanwezig had willen zijn, na dat zij al zoveel buitenlandse gasten de laatste tijd heeft ontvangen. „Ik "krijg er de smaak van te pakken", antwoordde de Koningin lachend. Ondertussen snorden van alle kanten televisie en filmcamera's. Vooral voor de televisie-opnamen waren vele mensen in het geweer. Sint Nicolaas sprak enige woorden in verschillende talen voorde televisie en drukte verscheidene kinderen de hand. Daarna begon zijn in tocht, waarvan de belangstelling volgens vele deskundigen groter was dan het vorige jaar. Soms twintig rijen dik stonden zowel kinderen als volwassenen op de trottoirs, maar men zag ze ook voor de ramen en op de daken. Enorme hoeveelheden snoepgoed werden door de tientallen zwarte Pieten op de menigte geworpen. Een speciale ra- vitailleringswagen reed in de optocht mee om de Pieten steeds opnieuw van strooi- goed te voorzien. Op de Dam, waar een enorme mensen menigte reeds uren lang stond opgesteld, werd halt gehouden. Op een spreekgestoel te, midden voor het koninklijk paleis, met r.aast hem staande de heer Trygve Lie. sprak de burgemeester een officieel wel komstwoord. Hij noemde de intocht van Sint Nicolaas in Amsterdam iets dat in ons land en ver buiten de landsgrenzen steeds groter aandacht trekt. Voor het eerst zien millioenen mensen in Europa deze grootse intocht in de Amstelstad, waarvan Sint Ni colaas de schutspatroon is. Hoewel het groeiende aantal auto's vele verkeerspro blemen schept, zal dat toch nooit de intocht van Sint Nicolaas te paard verhinderen. Trouwens die éne p.k. gaat vlot over alle Amsterdamse daken, aldus mr. d'Ailly. Zou in de toekomst ook voor hen, die zich van meer p.k's bedienen, daar niet een goed voorbeeld in schuilen ter navolging? De Sint sprak in zijn repliek een woord van waardering over de „klaar-overs", die prima werk doen. Maar somberder waren zijn gevoelens over de groten. Bleef Am sterdam „plannenstad" Waar hij dacht een begin van de IJ-tunnel te zien voor het Centraal Station bleek slechts een voetgan gerstunnel voor de treinreiziger^ te zijn. Ook de heer Trygve Lie sprak een enkel woord. Hij vond het prettig dat Sint Nico laas behalve Frans, Duits en Engels ook Noors sprak. Nadat de stoet 2897 meter lang langs de gebruikelijke route bij het A.M.V.J.-gebouw aan het Leidsebosje was gekomen, liet de bisschop zittende op zijn schimmel zijn gevolg aan zich voorbij trek ken. Hierna begaf hjj zich in het gebouw, waar een Sint Nicolaasfeest voor 600 kin deren was voorbereid. Het was toen om en nabfl vijf uur en nog was de hoogbejaarde grijsaard na een rit van enige uren te paard niet te vermoeid om in een der zalen van het gebouw een persconferentie te houden. Op de hem ge stelde vragen gaf hij zonder terughouding en zeer gevat de gewenste antwoorden. Dit Week zyn lustrumintocht te zijn. Hij vond het weer prachtig en vooral de saluutscho ten hadden hem diep getroffen (gelukkig alleen figuurlijk). Alleen begreep Sint Ni colaas niet goed, waarom de heer Trygve Lie gezegd had, dat hij zo goed Noors sprak. Hij vreesde dat z\jn hier geleerde plat Amsterdams voor Noors was doorge daan. Hij had nu in tegenstelling tot het vorige jaar geen last van honger gehad omdat hij van tevoren een stukje had ge geten. Op het nationale pijprokersconcours te s-Gravenhage is Zondag het Nederlands kampioenschap 1954 gewonnen door de heer *L Friedrichs uit Den Haag. Hij rookte 3,3 ftfam tabak in 102 minuten. De vorige kam pioen, de heer Van Bommel, deed er 94 mi nuten over. De kampioen van het vorige jaar. de heer van Bommel, liet het er ditmaal bij zitten. Hij werd vierde omdat hij „slechts" 94 mi nuten de brand in de tabak kon houden. De televisie-uitzending schijnt in het bui tenland en met name in Duitsland zeer goed te zijn ontvangen. Het persbureau D.P.A. deelde mee, dat het beeld goed was over gekomen. Het is de eerste kinderuitzending van dien aard. Hoewel op technisch gebied nog wel enige aanmerkingen te maken wa ren was men over het geheel zeer tevreden over de ontvangst, die vele kijkers had ge trokken. Via 25 lijnverbindingen uit het speciaal geconstrueerde televisie-centrum op de Prins Hendrikkade werd het beeld via de de linkzender op de toren van de Koop mansbeurs en de grote zender in Lopik naar de West-Europese landen uitgezonden. WASHINGTON (AFP) Het Ameri kaanse departement vanBuitenlandse Zaken heeft na de besprekingen lussen premier Mendès-France en minister Dulles in een communiqué verklaard, dat de be sprekingen in een geest van samenwerking en wederzijds vertrouwen zijn gevoerd. De ministers waren het er over eens, dat cnelle ratificatie van de Parijse overeen komsten de eenheid van de Westelijke we reld zal versterken. De Verenigde Staten en Frankrijk zijn bereid deel te nemen aan voldoende voorbeide onderhandelingen, gevoerd in goed vertrouwen, doch zij wil len niet deelnemen aan geïmproviseerde debatten die voornamelijk propa^anda- doelen dienen. De Franse en de Ameri kaanse politiek in Indochina bliift eericht op ondersteuning van de Indochinese sta ten bij het handhaven van hun vrijheid en onafhankelijkheid. Mendès-France deelde Dulles mede. dat buitenlandse inv^eden de veiligheid in Frans Noord-Afrika in gevaar hebben ge bracht en Dulles be^ofde de toestand ern stig te zullen bestuderen. De Franse oremier gaf voorts een opti mistisch verslag over de kansen voor vruchtdragende betrekkingen tussen Frankriik en Duitsland, waaraan de Ver enigde Staten vee] belan* hechten. De voorzitter van de Franse raad voor atoomonderzoek. Francis Perrin. is te New York aangekomen orn de oremier van ad vies te dienen. Mendès-France heeft in een televisieprogramma in een antwoord on een vraag over de Frans-West-Duitse Saar-overeenkomst gezegd geen Nieuwe onderhandelingen over deze kwestie te overwegen. Er op wijzend, dat er zow^l in de bondsreoubliek als in Frankriik critiek ">n de regeling is ^eieverd, zeide hij: ..wan neer een internationaal accoord aan critiek van twee kanten bloot staat, wil dat zeg gen, dat het een goede regeling is". De minister van Wedernnhouw cn Volks huisvesting heeft zich be-eid verklaard aan houders van bijdragen in oorlogsschaden, bii de besteding daarvan een premie toe te kennen ingevolge de Prem;e- en bijdrage regeling Woningbouw 1953. De on deze wiize 4ot stand gekomen woningen zullen niet. ten laste komen van het w-meentel"'' womne- confingent. De inschriiving in hat Groothoek voor de Wederonbouw zal in dat geval we gens besteding van de bijdrage worden uit betaald. Het Residentie-Orkest bestaat vijftig jaar. Door mr. Henri Viotta onder moei lijke omstandigheden gegrondvest en ge leidelijk uitgebouwd, onder dr. Peter van Anrooy en Frits Schuurman opgestuwd en door lastige jaren heen geholpen, kan het onder Willem van Otterloo zijn gouden jubileum vieren ais een eersterangs- ensemble, dat met zijn prestaties respect afdwingt. Deze vijftig jaren betekenen tevens een halve eeuw muziek-culturele vorming van Den Haag, een vechten tegen een snobis tische mentaliteit die het geloof miste in eigen kracht, een langzaam doordringen van het zelfstandigheidsbesef en het ge voel van eigenwaarde, met uiteindelijk hel verwerven van vertrouwen (en meer dan dat) in hetgeen het orkest, met een kracht figuur als Willem van Otterloo aan het hoofd, heeft weten te bereiken. Hoor de Hagenaars over hun orkest praten, hoor hen desnoods op dit punt overdrijven, men proeft er hef zegenrijk resultaat uit van een hardnekkig pionierswerk, van een doelbewust^ streven, van een groot geloof dat tot overwinning leidde, van de onont beerlijke wisselwerking die hieruit voort vloeide. En dan komt het er minder op aan dat er nog betere orkesten zouden zijn, "wanneer men maar gelooft in de waarde van zijn eigen bezit. Dit geloof nu heeft Willem van Otterloo de Hagenaars weten te brengen en zo kon dit kroonjaar in het bestaan van het Residentie-Orkest met glans, want met overtuiging, gevierd wor den. Het jubileumconcert dat Zaterdagavond plaats had in het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen, werd bijgewoond door Koningin Juliana, talrijke ministers, leden van het corps diplomatique en hoge Ne derlandse bestuurscolleges. In de loop van de avond werd door burgemeester mr. F. M. A. Schokking de "nieuwe kostbare harp het jubileumgeschenk van de Haagse gemeenschap overgedragen en door de voorzitter van het Residentie- Orkest jhr. E. van Holthe met een harte lijk dankwoord in ontvangst genomen. Het muzikale programma was zinrijk samengesteld: zowel voor de blazers als voor de strijkers waren aparte nummers opgenomen, van twee componisten onder de dirigenten van het orkest, dr. Peter van Anrooy en Willem van Otterloo, werd een werk uitgevoerd, de beide concertmeesters Herman Krebbers en Theo Olof werkten solistisch mee en in het sluitstuk van het concert kon men de nieuwe harp, als be langrijk onderdeel van de orchestratie be luisteren. Johan Wagenaars „Intrade en Hymne" voor koperblazers gaf tevens een feestelijk en plechtig cachet aan de opening van het concert. En wat lag meer voor de hand om het Siamese broederpaar Krebbers-Olof in hun betekenis voor het orkest te kunnen beluisteren en bewonderen, dan hun inter pretatie van het Concert voor twee violen van Bach? Het nobele stuk klonk als de bevestiging van beider meesterschap en van de gelukkige omstandigheid, dat" het Haagse Orkest dit duo als aanvoerders van de strijkers aan zich heeft weten te ver binden. De „Piet Hein-Rhapsodie" van Peter van Anrooy! Men zou dit oogewekte en bijzonder knap beschreven stuk deze avond niet hebben willen missen. Fris gespeeld, met feestelijk élan, bewees het zijn on- verwöestbaarheid en betekende het mede een hulde aan de componist, die als diri gent zijn beste krachten aan het orkest ge geven heeft. Het was wel jammer d'afzijh' gezondheidstoestand hem niet toeliet het feestconcert bij te wonen. De strijkers maakten een opmerkelijke beurt met he" Concerto voor Strijkorkest in D uit 1946 van Strawinsky: de eisen die deze streng absolute muziek stelt, vooral wat de rhyth- miek betreft, maakt deze tot een geduchte opgave en men kon respect hebben voor het resultaat, dat Van Otterloo, ondanks de drukke eoncertpractijk van dit seizoen, met dit extra werkstuk bereikte. Dankbaarder bleek echter Van Otter- loo's Symphoniëtta voor blaasinstrumen ten, een compositie die het instrumenta rium virtuoze kansen biedt en tevens qua vorm en inhoud- zeer belangrijk is. Ten slotte vertolkte men de tweede suite uit „Daphnis et Chloé" van Ravel, een réper toirestuk van de bovenste plank, dat dit keer weer, vooral dank zij de brillant ver tolkte finale, een storm van toejuichingen ontketende. Zaterdagmiddag recipieerde het bestuur van het Residentie-Orkest in de zalen van de sociëteit De Witte en na afloop van het jubileumconcert verenigden tal van ge nodigden zich in het Oude Stadhuis, waar zij door burgemeester en wethouders ont vangen werden. Zo eindigde dan in een opgewekte stemming het halve-eeuwfeest van het Residentie-Orkest. JOS. DE KLERK H.M. de Koningin in gesprek met directeur mr. Evert Cornelis en voorzitter jhr. E. van Holthe van het Residentie-Orkest (links) en de dirigent Willem van Otterloo. Geheel rechts de beide concertmeesters, Theo Olof en Herman Krebbers. DJAKARTA (Aneta) President Su karno heeft Vrijdag de nieuwe minister van verbindingen, dr. A. K. Oani (PNI) en de nieuwe minister van Agrarische Za ken, G. J. de Rake, geïnstalleerd. Hiermee is de herschikking van het kabinet vol tooid. Intussen hebben de oppositiepartijen Donderdagavond een motie van wantrou wen ingediend tegen het kabinet-Ali Sas- troamidjojo. De indieners zijn leden van de fracties van de Masjumi, de PIR (de groep van Tadjuddin Noor), de PSI, de Katholieken, de Christenen en de Demo craten. (Verkort weergegeven) Een echte Haarlemmer Naar aanlei ding van het ingezonden stuk van de heer A. J. M. over de intocht van St. Nicolaas in Haarlem, gaarne een antwoordje aan die volbloed Haarlemmer. De noot van de redactie was juist ge steld, maar er zijn nog een paar andere punten, welke even genoemd moeten wor den. Ten eerste een pluim voor het pittige korps, dat gedurende een goed half uur leuke St. Nicolaas-liedjes ten gehore bracht. Door onze volbloed Haarlemmer werden ze niet gehoord. Ten tweede de geluidsinstallatie, deze was overal op de Gr. Markt goed te verstaan, wat wel bleek uit het feit, toen St. Nicolaas aan de kin deren vroeg om voor hem een liedje te zingen. Onze volbloed Haarlemmer zal wel niet mee gezongen hebben, want hij kon onder andere vlak voor het stadhuis toch niets verstaan? EcM°r in het stadhuis hoorde men, door de luidsprekers van de Gr. Markt duidelijk wat er werd gespro ken..; Onze volbloed Haarlemmer moet naar mijn mening eens naar een dokter, want ér zal heus wel wat aan zijn humeur ên êéhóor mankeren, maar dan naar een volblóèd Haarlemse dokter. Hoogachtend, R. v. H. Het door drs. A. B. M. Brans en mr. Evert Cornelis samengestelde gedenkboek voor het Residentie-Orkest, dat een halve eeuw bestaat, is Zaterdag de dag van de jubileumviering verschenen. Het geeft een uitvoerig overzicht vart het ont staan van het orkest, waaraan vastge knoopt is een beschouwing over de ont wikkeling van het Haagse muziekleven, beginnende bij de komst van een der meest begenadigden der toonkunst: Mozart. De geschiedenis van het orkest wordt verder op de voet gevolgd, verlucht met talrijke historische prenten en docu menten. portretten van dirigenten en so usten, foto's van het CTeh'ele orkest bij di verse gelegenheden. Ook het gespeelde Répertoire is aan een diepgaande bespre king onderworpen. Het fraaie gedenkboek heeft ook aan de sociale problemen aandacht besteed en be vat een hoofstuk „Van bohémien tot ambtenaar". Tijdens een receptie in de Witte Sociëteit te VGravenhagc heeft de minister van Onoerwijs, Kunsten en Wetenschapnen' ad interim, prof. dr. L. J. M. Beel. de dirigent van het uibilere-de Residentie-Orkest, de t16.61" W' va'n Otterloo, diens benoeming iOi officier in de Orde van Oranje Nassau mee te de]en. Tot ridders in die orde zifn benoemd de eerste solo-flm'ttist J. Prins en de eerste solo-cellist M. Zagwijn. Jhr. H. G. A. Ouarles van Ufford. voor zitter van de verenigin* Vrienden van het Residentie-Orkest, maakte bekend dat er reeds f 30.000 in het jubileumfonds is ge stort en dat hiervan de helft onder de ge- pensionneerden werd verdeeld. Er waren zeer vele andere sprekers. Aalsum, 20 v. Bahrein n Rastanura. Aldegonda, 20 v. Bangkok n. Pladpu. Aagtekerk, 21 te Port Said. Aardijk, 20 v. New York n. Antwerpen. aikP1' i°, v' Rotterdam n. Calcutta. A blasserdnk. pass. 21 Azoren n. New Orleans. Alchiba, 20 v. Victoria n. Antwerpen. Algenib, 21 te Montevideo. Alhena, 21 400 m. Z. Jago eil. Alioth, 21 te Bremen. Ampenah, pass. 20 Zuidv/estpunt Kreta. Amsteldiep, 20 v. Rotte j dam n. Hampton Roads Amste kroon, pass. Belle Isle n. Montreal. Amstelstad, 21 bij Madras n. Calcutta. Annenkerk, 21 te Colombo. Antonia, 21 te Pladju. Argos, 21 te Tripoli. Ariadne, 20 v. Rotterdam n. Ceuta. Armilla. 21 v. Balikpapan n. Soerabaja. Arundo, 21 te Montreal. Aalsdijik, 21 te Londen. Abbedijk, 22 v. Philadelphia n. Baltimore Abbekerk, pass. 22 Vllssmgen n. Antwerpen. Alamak, pass. 22 Ouessant n. Genua. Alcyone, 21 v. San Francisco do Sul n. Rio Grande do Sul. Almdijk, 21 te Antwerpen. Almkerk, 22 te Brisbane Alnati, 21 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alwaki, 21. te Rotterdam. Ariadne, pass. 21 Ouessant n. Ceuta. Averdijk, 22 te Philadelphia. Aalsum, 22 te Rastanuia. Aludra, 22 te Port Sa'd. Amor, 22 te Heraklion. Bali, 21 te Belawan. Bawean, 21 te San Francisco. Bintang, 21 te Port Said Bloemfontein, pas. 21 Ouessant n. Las Palmas. Blommersdijk, 21 385 m. Z. Madras. Bonaire, pass. 21 Guernsey n. Funchall. Borneo, 20 te Suez. Boschfontein, pass. 21 Finisterre n. Antw. Breda, 20 v. Trinidad n Le Havre. Bantam, 22 te Bahrein. Boissevain, 22 te Kaapstad. Borneo, 21 te Alexandria. Boskoop, 22 v. IJmuiden te Brunsbilttel. Banka, 22 te Manilla verwacht. Beniwküst. 22 Pauillac verwacht. Caltex The Hague, pass 21 Finisterre n. R'dam Celebes, 22 te Singapore. Chama, 20 v. Goodhope n. Singapore. Clavella, pass. 21 Sabang n. Aden. Cleodora, 20 v. Pladju n. Singapore. Crade of Liberty, pass. 20 Pantellaria n. Phi ladelphia. Cronenburgh, 21 te IJmuiden. Delft, 20 te Rotterdam Diemerdijk, 21 te Oakland. Dordrecht, 21 te Houston. Drente, 21 v. Rotterdam n. Bremen. Dongedijk, 22 - te Curacao Duivendijk, 20 v. Los Angeles n. Rotterdam. Eemdijk, pass. ,19 Kp. Florida n. Le Havre. Erlnna, 21 té Pladju. Ssso Amsterdam, pass. 21 Gibraltar n. Antwerpen Esso Den Haag,- 21 Ouessant n. Sldon. Eemland, 21 V. Santos n. Rio Grande do Sul. Eos, 21 dwars Kp. St. Vincent n. Alicante. Farmsum, 20 v. Le Havre n. Carthgena. Friesland KRL)pass. 22 Ouessant n. Priok. Falco. 22 te .Rotterdam. Gaasterkerk, 21 te Marseille. Gaasterlahcï.'pass. 20 Kp. Verdische eil n. Rio de Janeiro. Garoet. 20 v. New York n. Halifax. Gordias, pass. 21 Ouessant n. Rotterdam. Grooto .Kerk, ZL te Melbourne. Groote Beer, 21 500 m. O NO. Kp- Race. Graveland, 20 te Amsterdam. Hector, 20 v. Piraeus n. Aiexandrië. Hecuba, 21 te Morisville. Haulerwijk, 22 te Casablanca. Helena, 22 te Antwerpen. Hathor, pass. 22 Gibraltar n. Amsterdam. Hestia, 21 v .Amsterdam n. West Indië. Ittersum, 22 te Bremen. Java, 21 te Marseille. Joh. v. Oldenbarncvelt, 20 150 m. ZO. Kreta. Kota Baroe, 20 te Rotterdam. Koratia, 21 v. Hongkong n. Singapore. Kota Gede, 20 v. Suez n. Belawan. Kedoe, 22 v. Port Hart-court te Abonema. Kertosono, 21 v. Port Said n. Casablanca. Kleldrecht. 22 v. Calcutta n. Akyab. Kota Agoeng, pass. 22 Str. Messina n. Genua. Kota Inten, 21 dwars Tortugas n. Corpus Christi Lombok, pass. 19 Demerara n. Kaapstad. Lemsterkerk, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Larenberg, 21 te Santa Martha. Leuvekerk, 21 te Antwerpen. Lieve Vrouwekerk, 21 te Bombay. Limburg, 21 te Soerabaja. Loenerkerk, 21 v. Madras n. Colombo. Modjokerto, 20 te New Orleans. Mapia, 23 Tj. Priok verw Mariekerk, 22 te Marseille. Mataram, 22 te Penang. Mentor, 21 te Oran. Molenkerk, 21 dwars Colombo n. Penang. Myonia, 21 v. Newcastle r. Geelong. Maasland, 22 te Santos. Merwede, 22 te Mobile. Noordwijk, 21 te Morrisville. Nigerstroom, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Noordam, 22 te Cobh. Notos, 22 Amsterdam verwacht. Oranjestad. 20 te Amsterdam. Oranje. 21 270 m. O. Ceymn. Orion, 21 te Beyrouth. Oranjefontein, pass. 22 Vlissingen n. Antw. Papendrecht, pas. 21 Kp. Frio n. Buenos Aires Peperkust, 20 v. Pointe Noire n. Matadi. Perna, pass. 21 Sabang n Beira. Pieter S. 20 te Rotterdam Polyphemus. 21 te Ti. Pnok. Prins Alexander, 21 te Leixoes. Prins Maurits, pass 21 Beachyhead n. Aiexandrië Polydorus, 19 te Semarang. Prins Fred. Hendrik. 22 v. Detroit te Cleveland. Prins Willem IV, 22 te Rotterdam. Poseidon, 20 v. Amsterdam n. La Guaira. Riouw, 22 te Belawan. Roggeveen, 21 te Zanzibar. Rotti, 21 te Djeddah. Rijnland, 20 v Montevideo n. Amsterdam. Rijndam, 21 750 m. W. Valentia n. Cobh. Ridderkerk. 20 te Amsterdam. Roepat, 22 Calcutta verwacht. Stad Haarlem 22 Wabar.a verwacht. Salawati, 21 v. Kopenhagen 23 Rotterdam verw Sarangan, 21 te San Francisco. Saroena, 22 te Saigon. Scherpendrecht, 20 v. Dublin n. Rotterdam. Sheratan, 21 Port Said n. Philadelphia. Sirrah, 21 400 m. ZO. Cairns. Slamat, 21 te Tj. Priok. Sliedrecht. 20 v. Kaapstad n. Mena el Ahmadi. Sommelsdijk, 20 v. Penang n. Belawan. Straat Banka. 21 te Sycney. Sunetta, 20 v. Rotterdam n. Gothenburg. Sawaega, 22 te Rotterdam. Schie, 22 te St. Marc. Soestdijk, pass. 21 Azoren n. Aiexandrië. Straat Bali, 21 v. Singapore n. Manilla. Salland, 2 2te Amsterdam Sibajak, 22 320 m. O. D'ego Garcia. Singkep. 20 v. Amsterdam n. Perzische Golf. Sloterdijk, pass. 21 Vlissingen n. New York. Stad Leiden, 22 te Amsterdam. Tabinta. pass. 21 Daedalus Rif n. Suez. Taria, 20 v. Sambu n. Hongkong. Tero. 21 te Rotterdam. Teucer, 22 te Djibouti. rhelidomus, 21 te Curasao. Themisto, pass. 20 ten Z. Anticosti eil. Tibia. 21 100 m. O.NO. Massawa. Tjipanas. pass. 20 Tristar, da Cunha n. Kaapstad Tiitiaiengka, 21 v. Montevideo n. Santos. Tamo. pass. 21 Kp. Frio r.. Antwerpen. Tawali, 22 te Antwerpen Van Spilbergen. 21 La; Palmas gepass n. Le Havre. Tern ate, 21 v. Suez n. Port Said. Waterland, 22 te Santos Waterman, 21 650 m. O.NO. St. Helena. Weltevreden, pass. 21 Guardafui n. Djibouti. Westertoren, 20 v. Rio de Janeiro n. Santos. Willem Ruys, pass. 21 Penra n. Suez. Willemstad, 22 te Cristobal. Wonogiri, 19 te Soerabaja. Westerdam, 21 te Hobcken. Westland, 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Zeeland (SSM), 20 te Rotterdam. Zuiderkruis, 22 80 m. Z. Melbourne n. Aden. Zijpenberg, 22 te Piombino. KLEINE VAART Atlantis, 20 v. Great Yarmouth te Rotterdam. Advent, verm. 20 v. W;ek n. Portsmouth. Anna b, verm. 20 v. Antwerpen n. Cardiff. Antares, pass 20 Vlissingen n. Antwerpen. Albergen, vertr. 20 v. Zaandam n. Antw. Annie, 20 v. Rotterdam te Antwerpen. Appingedam, 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Arnoudspolder, 21 v. Antwerpen te Rotterdam. Beekbergen. 20 v. Liverpool te Swansea. Bestcvaer. 20 te Rotterdam. Borelll. 20 v. Grouw to Rotterdam. Bree Helle, 21 v. Londen te Rotterdam verw. Brinda, verm. 20 v. Konerhagen n. Amsterdam. Coolhaven, 20 v. Duinkerken n. Rotterdam. Cormoran. 28 v. Zeebrugge n. Hull. Cornelia b TI. 2 Napels verw. Corrie b, 20 v Dordt te Londen. Deo Duee, 20 v. Rouen n. Kopenhagen. Depa, 28 v. Stockholm to Hudiksvall verw. Driebergen, vertr. 20 v Newport Mon n. Zee brugge. Dale Bohmer. 20 v. Almeria te Southampton. Depa, 2 v. Stockholm te Hudiksvall. Domburgh, 2 v. Rotteram n. Londen. Duiveland. vertr. 21 v. Dover n. Rotterdam. E. en A. Scheer, pass. 2': Vlissingen. Eminent. 20 v. Cardiff te Douglas verw. Fedala. 22 v. Almeria te Liverpool verw. Frans Bohmer. 20 v. Duinkerken n. Dakar. Fiducia. 20 v. Maassluis n. Boston. Grebbestroom, 20 v. Amsterdam n. Liverpool. Gerrie S. 20 v. Swansea te Rotterdam. Gaasterland. 20 v. Harbr.gen n. Leith. Harold. 20 Vlaardingen v. Le Havre. Haskerland. 20 v. Harlingen n. Goole. H«emraadsineel pass. ?f Vlissingen. Henrioa. nass. 20 Vlissingen. Heemhaadsingel. 20 v. Amsterdam te Antw. Tngeborc. 20 v. Rotterdam te Brake verw. Tulla Marv. 19 v. Antweipen n. Casablanca. Keizersgracht. ?o v. Amsterdam n. IJmuiden. Koningshaven. 22 v. Port Lvautev te Plymouth Kittv. 20 v. M'ddlesbro te Rotterdam. Lucas Bols I. 20 v. St. Malo te Aalborg verw. Mark=h N. 20 Ceuta ve-wacht. Marietie Bohmer, 20 v. St. Malo te Sharpness. Markab, 20 v. Antwerpen n. Nakskov. Midsland. 20 v. Rotterdam n. Kingslynn. VTvpuck. 20 v. Gotherburs te Kopenhagen. Matthew. 20 te Silvertown. Noorderhaven 20 v. Stettin te Hamina. Nelly S, 20 v. Schiedam n. Moss. Noordzee, 20"v. Harlinger te Rotterdam. Nieuwland. 20 Hoek v. Holland verw. Nottingham. 20 v. Rotterdam n. Grangemouth. Noorderlicht, pas. 20 Brunsbüttel n. Bridgewater Oranjepolder. 20 v. Londen te Ceuta verw. Pascholl. 20 v Rotterdam te Oslo verw. Poortvliet, 21 Granville verw. Result. 20 v. Napels n. Cagliari. Statensingel, 23 v. Lissabon te Amsterdam verw. Stella Maris. 20 v. Newcastle n. Oskarshamn. Sambre, 20 v. Rotterdam n. Parijs. Spes, 20 v. Rotterdam n. Vesteras. Surte. pass. 20 Vlissingen n, Rotterdam. Triton. 20 v. Hull te Rotterdam. Tuker. 20 v. Colchester to Rotterdam. Twente, 20 v. Tyne te Rotterdam. Venus, 20 te Great Yarmouth verwacht. Viking, verm 20 v. Liverpool n. Rotterdam. Vindicat Atque Polit, pass. 20 Brunsbüttel a. Korsor. Westersingel, 20 v. Glasgow te Garston. Wickenburgh, 21 te Casablanca verw. Westropa, verm. 20 v. Artw. n. Ellesmereport. Zeehaan. 20 schuilend bij de Shannon naar Portsmouth. SLEEPVAART Gele Zee. 19 te Ceuta. Humber, pass. 19 Finisterre n. Southampton met baggermolen en bak. Maas. 19 230 m. Z.ZO. Ouessant met bak. Noordzee. 19 180 n* ZO. Madeira. Oceaan, 19 n. Maassluis. Ormgend verzoeken wij degenen die op adverten ties onder nummer schrij ven goed toe te zien, dat zij het juiste nummer vermelden. GEVESTIGD IEPENLAAN 38 BLOEMENDAAL werken in Nederlands nieuwste wetenschappelijke haargroeimiddel Mej. W. v. Zuthem, Ebbingedwarsstraat 9 (foto links boven) en Sergeant-Maj. W. Schoppema, Rondweg 86 (fotc links onder), beiden ie Kampen, leden aan haaruitval en roos. De heer D. v. Berg (foto rechts boven), Rosmoienstraat 22, Sittard, leed aan een zeer hardnekkige roos. Zij allen hebben natuurlijk weer een gezonde haar dos dank zij ALCOCHIN-SPECIAAL en zij geven U de raad: koop direct bij Uw Kapper, Drogist, Apotheker of Parfumeriezaak het volledige en begin vandaag nog met massage. (f 13.10) Alcochin-Spocioal Kuurllacon f 8.25, grote flacon f 3.85, gewono flacon f 1.75; Alcochin-Shampoo flacons f 1.65 en f 0.85, Palcies f 0.25; Alcochin Super Klltwortelolie f 1.55; Alcochln Klitwortelolie f 0.60; Alcochin gcvltamlnlseerde haarcrème f 1.65. HOGE PRIJZEN ƒ5000 2608 ƒ2000 9224 11689 1500 4737 4868 ƒ1000 4425 6072 13643 13771 15997 20167 400 1525 5466 7817 11447 14897 15480 17055 17433 19094 19522 19836 21004 200 lOop 1114 1843 4382 4421 4SUS 5208 5476 5961 7380 7526 7547 8167 9455 ?onoa9?üo^?Li1l-So11°02 13792 14498 149S3 15336 15774 16S41 17064 17090 1769S l7922 180-iO 18621 21360 21124 1003 408 2010 577 8017 893 4098 5265 6058 7018 988 8149 967 9015 829 10021 664 11067 063 067 425 747 058 324 628 697 107 306 898 986 267 365 394 629 256 274 099 151 995 166 180 086 173 778 798 194 426 947 333 440 416 503 725 748 491 677 201 ,209 229 245 984 447 463 PRIJZEN VAN ƒ80.— 300 329 336 476 510 556 490 601 614 637 866 541 812 752 904 678 725 278 303 244 532 593 743 168 231 232 256 391 476 326 479 541 559 034 151 840 921 081 222 187 255 943 981 238 273 939 983 949 897 957 404 563 736 759 864 931 534 798 812 519 608 655 585 594 935 952 12438 13023 790 14047 728 150U3 1G200 878 17079 600 18005 19057 978 20096 954 21007 661 955 493 506 050 072 982 997 057 308 780 941 054 121 257 275 898 936 086 096 618 656 015 023 118 151 990 990 143 255 995 021 246 731 740 509 538 194 381 544 739 421 530 885 908 593 637 663 325 453 493 554 571 676 688 296 668 301 386 107 122 661 756 159 198 434 601 715 716 510 553 221 248 875 891 429 481 644 654 790 824 589 650 761 478 561 597 897 490 650 655 744 902 374 387 390 488 529 643 699 311 389 761 795 441 447 798 840 456 463 491 863 909 910 NIETEN 1014 048 077 078 132 142 181 214 215 259 264 275 280 327 342 345 353 358 373 376 450 469 472 515 523 524 559 567 580 623 660 680 722 750 762 850 884 898 904 921 935 940 944 959 963 2002 008 057 063 097 132 183 213 237 286 304 338 355 356 374 411 487 499 513 548 563 583 594 597 626 635 636 650 688 768 773 774 815 829 853 S61 868 870 909 925 998 3025 044 047 050 076 110 119 12S 150 175 184 199 231 294 307 315 328 3S1 383 388 399 423 48o 514 583 627 646 650 714 721 741 742 763 778 780 786 801 807 834 880 918 932 4024 051 062 117 121 129 157 201 209 230 251 311 322 324 328 331 352 374 378 427 496 497 512 515 527 542 627 653 747 794 805 817 831 858 897 915 918 931 952 987 5000 5067 069 071 0S6 134 174 175 189 195 247 289 291 320 323 325 367 382 391 443 485 495 497 601 678 720 737 742 753 754 762 806 895 899 935 936 997 6011 044 073 078 09S 123 128 134 142 159 179 184 187 191 197 258 2S3 289 377 389 406 437 459 613 655 695 754 792 859 862 888 902 916 975 982 996 7002 010 012 039 047 054 061 066 0S8 101 118 120 154 231 241 254 257 260 279 287 351 360 374 382 401 486 503 510 528 572 642 644 665 708 732 741 756 777 840 854 867 868 892 919 922 942 8008 018 028 041 048 059 073 112 147 151 197 398 200 204 225 233 259 285 300 321 335 339 376 386 392 431 456 464 483 497 533 679 726 738 764 767 801 843 896 928 983 9S7 9051 100 112 195 213 331 352 393 445 475 507 543 602 649 665 706 717 855 868 869 882 915 926 982 984 10111 136 198 229 308 318 327 355 388 397 449 514 524 537 623 631 663 667 686 711 758 771 788 819 886 923 951 11011 012 031 047 058 072 126 226 S03 333 358 374 557 569 694 716 12017 066 268 284 507 594 S56 863 13006 007 328 332 660 661 943 981 14004 014 094 13S 564 592 816 858 15091 149 519 526 797 840 977 16016 037 235 263 478 578 863 872 1702S 058 365 388 602 632 18079 087 346 405 779 783 962 973 19002 015 150 152 512 513 73S 807 20005 039 219 224 417 568 805 821 21042 080 255 268 450 471 670 672 790 830 408 462 575 581 734 777 078 088 300 325 680 710 867 871 026 044 374 454 756 758 015 038 168 273 607 611 S62 867 165 172 537 538 845 852 042 062 283 322 588 652 877 935 136 147 420 427 684 697 107 184 416 431 790 812 999 038 062 162 178 553 576 S32 849 040 123 272 301 597 625 868 913 103 117 291 294 503 596 674 676 892 907 473 479 515 520 524 528 595 605 610 634 657 678 790 804 806 815 890 962 114 153 217 362 382 399 714 731 752 910 932 113 153 172 457 539 563 795 797 812 043 050 056 297 332 341 632 702 724 906 93S 982 306 313 364 547 600 672 867 868 879 241 260 263 431 483 494 773 812 851 249 252 317 599 629 659 866 878 941 058 061 075 370 377 448 760 784 789 15000 389 466 506 695 766 795 907 910 972 072 092 397 424 724 732 937 947 220 229 438 453 726 777 194 209 446 465 827 901 152 154 435 440 757 764 970 978 238 254 474 480 823 837 2SS 297 509 510 322 92S 217 227 469 471 817 853 982 268 342 505 510 917 936 314 335 714 746 930 945 065 074 106 230 265 359 621 636 637 886 909 319 124 138 139 314 325 350 650 698 70S 929 9S5 195 198 199 302 379 402 599 604 617 712 716 717 935 115 122 137 399 432 454 660 710 724 190 195 202 366 380 406 734 753 793 201 203 241 412 413 434 622 627 639 733 73S 762 VERBETERING. Prijzen van 1000; 20167 moet zijn 20176; categorie nieten: toevoegen 7871

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3