Luxemburg versloeg Zuid Nederland VAN VRAGEN WORDT UW SHAG BETER! Nederlanders pasten zich moeilijk bij de omstandigheden aan Nederlands jeugdelftal versloeg Engelse jeugd in Arnhem met 3-2 Gouden onafhankelijkheidsbeker dit jaar voor Rotterdam RCH tegen West Frisia weer eens bijzonder productief Stormvogels en EDO speelden aantrekkelijke partij voetbal Elinkwijk en Utrecht gaan fuseren Moulijn (Xerxes) meest opvallende speler De Spartaan bleef HFC de baas: 1-0 Slordig voetbal in Sparta-stadion 3 rolt beter plakt beter brandt beter n lCAR£rrel. -fFÏULLÉTiïP'lL Ronselarij in Groningen? De fusiebesprekingen in Alkmaar Teleurstellend duel tussen Oost en Bondselftal Haarlemse voorhoede zonder kracht Het Australische testteam tegen Engeland MAANDAG 22 NOVEMBER 1954 Opnieuw is gebleken hoe noodzakelijk het is, dat de Nederlandse voetballers onder alle weers- en terreinomstandigheden leren voetballen. Het had in de nacht van Zaterdag op Zondag in Luxemburg 4 graden gevroren en dus was de grasmat in het gemeente stadion hard en met een laag rijp bedekt. Het ging er nu otn wie van de twee elftallen, het Luxemburgse of het Zuid-Nederlandse zich het best aan cleze terreinomstandigheden zou aanpassen om daaruit voor deel te trekken. Dit bleken de Luxemburgers. Het kostte de gastheren dan ook niet veel moeite om op het harde terrein op gang te komen terwijl, het voor de Nederlanders in de eerste helft een probleem was, hoe zich slaande ie houden. Het feit, dat de Luxemburgers vrij fanatiek speelden, kwam het humeur van onze spelers niet ten goede. Botsingen met tegenstanders werden als onvriendelijkheden opgevat en niet onbeantwoord geladen, zodat de 27e ontmoeting tussen Luxemburg en Zuid-Nederland, tot een vrij onaangename wedstrijd groeide. De Zwitserse scheidsrechter Rufly, die zich zeer tolerant betoonde jegens inbreu ken op de regels aan Nederlandse kant had hier voornamelijk schuld aan. Een ernstige waarschuwing in het begin van de wed strijd zou veel gered hebben. Of Zuid Ne derland aan zijn nederlaag tegen Luxem burg ontkomen zou zijn is een tweede. Het feit ligt er nu eenmaal, dat onze spelers mooi-weer voetballers zijn en dat wreekte zich weer in de eerste helft van deze ont moeting, die door een kleine 2000 toe schouwers werd bijgewoond. De technische capaciteiten van de Nederlanders kwamen niet tot gelding, omdat hun aanpassings vermogen op een hard veld te gering is en dit leidde tot tal van hachelijke situaties voor het Zuid-Nederlandse doel. Tebak (Eindhoven), Van Lussenburg (N.A.C.), Michielsen (N.A.C.), Storimans (NAC) en Klaassens (VVV) stonden bij tijd en wijle zo raar te schutteren, dat men zich tijdens de rust met verbazing afvroeg, hoe Zuid-Nederland aan een tweeeen voorsprong was gekomen. In de tweede helft werd het veel beter, maar toen bleef ook de Zuid-Nederlandse voorhoede in gebreke, omdat hierin elk verband ontbrak en Canjels (NAC) en De Bruyckere (Willem )2, overigens zeker spe lers met capaciteiten, evenals Dillen (PSV), Loner (NOAD)) en Brooymans (Willem 2) te langzaam waren tegen de fel op de bal zittende Luxemburgse verdedigers. Op sommige ogenblikken hechtten De Bruy ckere en Canjels er meer belang aan zich tegenover Caldereli te revancheren, dan voetbal te spelen. Bepaald vriendelijk was het commentaar van het Luxemburgse pu bliek niet. Fantasie De Luxemburgers verdienden de over winning. Hun aanvallen getuigden van in zicht en fantasie. Die van de Nederlanders waren niet meer dan een slag in de ruimte, en droegen steeds een forcerend karakter. En hoewel Steiger (PSV) waarlijk niet met werk overladen werd, benaderden de gastheren vaak met goede en snelle aan vallen het Zuid-Nederlandse doel, waar men met veel kunst en vliegwerk het ge vaar trachtte te keren. De drie Luxem burgse doelpunten waren de bekroning van snelle en met vakmanschap uitgevoer de aanvallen, waarvoor men Steiger moei lijk in gebreke kan stellen. Na 7 minuten reeds namen de Luxemburgers de leiding. Door getreuzel van Klaassens kwam Kettel in het bezit van de bal, die een pass naar Schaack gaf. En deze laatste liet zijn kans niet ongebruikt. De linkervleugel KettelSchaack bleef zeer actief en het was aan een snelle reac tie van Steiger te danken, dat een schot van Kettel niet opnieuw doel trof. De acti viteit van de Zuid Nederlandse voorhoede bepaalde zich tot een paar schoten van Dillen en Canjels. Maar Steffen stopte ze fraai. In de 24e- minuut slaagde Canjels er in met een zeer hard schot, hoog in de hoek, de partijen op gelijke voet te bren gen. Onder de druk van de Luxemburgse aanvallen begon men in de Nederlandse verdediging daarna zo raar te schutteren, dat het wegwerken van twee vrije trappen eigenaardige situaties voor het Nederland- Toen Stormvogels één minuut voor het einde door toedoen van Veldman het enige doelpunt van de wedstrijd langs de ver raste EDO-doelman plaatste, feliciteerden de IJmuiderspelers de maker van het doel punt, als gold het een competitie-wed strijd. Dit feit typeert de sfeer, waarin deze vriendschappelijke ontmoeting ge speeld werd. De spelers werkten van het begin tot het einde, alsof er kostbare pun ten op het spel stonden. Is er van EDO wel eens beweerd en mogelijk niet ten onrechte dat zijn spel meer op het afbreken van het spel der tegenpartij was gebaseerd dan op de op bouw van eigen aanvallen, van het Haar lemse spel kan dat tegenwoordig zeker niet meer gezegd worden. Integendeel, voor de rust vonden we de opbouw van de EDO- aanvallen door de kanthalfs Snijders en Vervoort, maar vooral ook door de actieve Mul beter dan die van Stormvogels. Voorts toonden Roodselaar en rechtsbuiten Spiers dat zij zelfs voor een goed op dreef zijnde Stormvogelsverdediging bepaald lastig konden zijn. Ook de Haarlemse verdediging bleek haar mannetje te staan, want welke han digheidjes Snoeks jr. soms ook uithaalde en hoe snel Van der Meer meermalen met de bal over het veld dribbelde, Koning c.s. zorgden er voor, dat doelman Koelemey niet ernstig belaagd werd. Slechts eenmaal kreeg Van der Meer een kans, doch toen schoot hij recht op de EDO-doelman af. Ook in de tweede helft bleef de wed strijd zeker het aanzien waard. Om beur ten waren beide partijen in de aanval en meer dan eens moesten de keepers in actie komen. Zo scheen met wisselende kansen ook de. tweede helft puntloos te zullen verlopen, toen één minuut voor het einde Veldman Koelemey bij een doelworsteling pas seerde. Het was voor beide partijen een goede oefening, waardoor men aan Stormvogels zijde in de gelegenheid was te constateren, dat er aan het voorhoede-spel nog wel een en ander mankeert, terwijl EDO mag ho pen, dat het spel van zijn linkervleugel binnenkort dat van het duo Mul-Spiers evenaart. se doel veroorzaakten. Steiger, gehinderd door het zwakke optreden van zijn backs en halves, dreigde in de misère te gaan delen, toen hij de bal uit een vrije trap van Caldereli bijna in eigen doel sloeg. Tegen verhouding Het tweede doelpunt voor Zuid-Neder land, na een half uur spelen gescoord, spotte met de krachtsverhoudingen, al kwam het op fraaie wijze tot stand. Uit een throughpass van Brooymans kwam De Bruyckere ongehinderd voor de Luxem burgse keeper te staan, die door uitlopen nog een poging deed het gevaar af te wen den. Tevergeefs, de bal lag achter hem voordat hij bij De Bruyckere was. De wedstrijd was na de rust nog geen vijf minuten oud, of Schaack scoorde op dezelfde manier uit een pass van Caldereli de gelijkmaker. Ook Steiger trachtte door uitlopen redding te brengen, en eveneens tevergeefs. De Luxemburgse aanvallen bleven ge vaarlijk en Steiger moest al zijn capacitei ten te hulp roepen om een hard schot van Meurissen de baas te blijven. Intussen liet scheidsrechter Rufly zien, dat hij de bui tenspelregel niet beheerste. Enige goede aanvallen van de Luxemburgers onder brak hij ten onrechte. Maar in de 26e mi nuut van de tweede helft kwamen de Luxemburgers op fraaie wijze aan hun derde en winnende doelpunt. Een snelle combinatie besloot midvoor Roller met een hard en laag schot, dat voor Steiger niet te houden was. Wat zich daarna nog afspeel de is het vermelden niet waard. Ook de stemming in het veld was verre van prettig. In de Vrijdagavond gehouden algemene ledenvergadering van Elinkwijk is met zeer geringe meerderheid (84 tegen 83 stemmen) besloten om tot een fusie met de profclub Utrecht over te gaan. De heer Van Houten, lid van de urgentiecommissie van de KNVB, had vooraf de beginselen van een mogelijke fusie uiteengezet. Er zullen bij de samen stelling van de definitieve fusiebepalingen maatregelen worden genomen waardoor de belangen van Elinkwijk in de amateur afdeling veilig worden gesteld naast de belangen van de betaalde afdeling. Gerekend wordt hierbij op de voortduren de steun van het bestuur van de KNVB en van de urgentiecommissie. De naam van de nieuwe vereniging wordt Elinkwijk zonder enige toevoeging. De wedstrijden zullen in het algemeen worden gespeeld op het terrein van Elinkwijk in Zuilen. Nader vernamen wij nog, dat van de zijde van de profclub Utrecht geen bezwaren be staan om de kleuren blauw wit, die Elink wijk thans draagt, te handhaven. Naar wij vernemen zijn vele leden van Be Quick, bij wie de bekende oud-inter nationals de gebrs. Bulder, Van Lingen, Groen en Tetzner hevig geschrokken van de gehuchten over ronselarij die Be Quick bij spelers van Velocitas zou hebben ge pleegd. Zij zijn van plan om, indien deze ge ruchten op waarheid berusten, op zeer korte termijn een ledenvergadering van Be Quick bijeen te roepen teneinde paal en perk aan deze praktijken te stellen. Het Nederlands jeugdelftal heeft Zon dag met drie-twee gewonnen van de En gelse jeugd op het Vitesse-terrein in Arnhem. Het veld was hard, doch zeer goed bespeelbaar. Ofschool de Engelsen vaardiger waren met de bal en over een betere lichaamsbeheersing beschikten, kon de Nederlands overwinning verdiend wor den genoemd, door de grotere schotvaar digheid en door meer enthousiasme. De Engelsen kwamen na rust pas goed los toen een nederlaag dreigde. Doch het was te laat. Alle doelpunten in deze wedstrijd (door circa 10.000 toeschouwers bijge woond) werden in de tweede helft ge maakt. Voor de rust waren de Engelsen in het algemeen iets sterker, doch zij slaagden er niet in hun snelle aanvalsacties met zui vere schoten te bekronen. Bij de Neder landers viel het listige spel van linksbin nen Moulijn (Xerxes) op. Hij voorzag zijn buurlui van geslepen passes en bij kon het uitstekend vinden met de doortastende linksbuiten Jansen (Enschedé). Het samenspel tussen dit tweetal zou vier minuten na rust het eerste doelpunt voor dé Nederlanders opleveren. Moulijn stelde Jansen handig in. staat voor te zet ten en Rutten Bleyerheidestond voor het doel klaar om zuiver in te schieten. Vijf minuten later was de stand echter weer gelijk toen Laverick, tijdens een ver warde situatie voor het Nederlandse doel de bal. rustig over de lijn kon werken. De Engelsen trachtten toen door de zetten, doch de aanvallen werden slecht afge werkt en na 28 minuten nam Nederland opnieuw een voor-sprong. De bal kwam uit een hoekschop, weggewerkt dqor de En gelsen, voor de voeten van Van Helden (Quick, Nijmegen) en de Nijmegenaar schoot van flinke afstand hard in langs de te laat springende doelman Clayton. Vreeken geblesseerd Van Helden, die aanvankelijk rechtsbui ten was opgesteld, speelde op dat moment rechtsmidden, omdat hij van plaats had verwisseld met de geblesseerde Vreeken (Haarlem). In de volgende minuut was de stand weer gelijk, want doelman Bout (Ajax), Nadat de besprekingen over een fusie tussen de beroepsvoetbalclub Alkmaar, Alcmaria Victrix en de Alkmaarse Boys de afgelopen week waren afgebroken, om dat men het onder meer niet eens kon worden over de naam van de nieuwe vereniging (Alcmaria Victrix stelde als éis, dat de nieuwe vereniging haar naam zou dragen) is Zondag opnieuw een bij eenkomst belegd, waarbij men, naar ver luidt, nader tot elkaar is gekomen. Hoewel hierover geen nadere medede lingen worden verstrekt (men ontkent noch bevestigt) is het niet onmogelijk dat het voorstel tot fusie in de komende week aan de algemene vergaderingen van de be langhebbende clubs zal worden voorge legd. Engeland valt aan. Voor het Nederlandse doel van links naar rechts: Kraay (DOS); Bout (Ajax); een Engelse speler; Jongen (Bleyerheide) en Pothoven (Vitesse). die overigens goed werk had verricht al nam hij vaak onnodig risico, liet een houd baar schot van Barton tussen de benen doorglippen (22). Nederland gaf het niet op en na weer een door Moulijn knap opgebouwde aan val, kwam de bal bij Lenz (Juliana), die nog weinig goeds had laten zien maar de bal ditmaal in het Engelse doel kopte. Nederland trok Rutten in de verdedi ging terug en Engeland, mede door onzui ver schieten, spande zich vergeefs in voor de gelijkmaker. De Nederlandse ploeg speelde in de volgende opstelling: Doel: Bout (Ajax); achter: Jongen (Bleyerheide) en Kraay (DOS); midden: Vreeken (Haax-lem), Pothoven (Vitesse) en Renders (PSV); voor: Van Helden (Quick, Nijmegen), Lenz (Juliana), Rutten (Bleyerheide), Moulijn (Xerxes) en Jansen (Enschedé). Een wedstrijd zonder sfeer, zonder hoog tepunten, zonder spel waaraan men zich kon verwarmen aldus moet de beoor deling luiden van het teleurstellende duel tussen de Oostelijke combinatie en een bondselftal, dat Zondagmiddag in het bijzijn van ruim 8000 toeschouwers op het Heraclesterrein te Almelo werd uitgestre den. Alleen het slot van de ontmoeting was spannend en zelfs verrassend. In nauwe lijks vijf minuten werden toen namelijk drie doelpunten gescoord. Eerst reduceerde de Oostelijke ploeg in twee minuten de achterstand van 13 tot 33 en daarna schoot Abe Lenstra in de voorlaatste mi nuut verrassend naar voren om het bonds elftal nog op het laatste moment de over winning te bezorgen. Omdat vloeitjes eigenlijk maar weinig kosten, moet U niet denken, dat 't er niet op aan komt, welk vloei U krijgt. Zeg. welk merk U hebben wilt en zorg, dat U voor Uw geld ook het beste vloei krijgt. Vraag het merk. dat haast alle zelfrollers kiezen het 3 x betere Mascotte-vloei. De wedstrijd, die HFC Zondag thuis te gen De Spartaan heeft gespeeld, zal niet lang i:i de herinnering blijven voortleven. Daar was het spel in liet bijzonder van Haarlemse zijde te onbetekenend voor. Zoals de zaken er thans voor staan, maakt HFC een goede kans voor een permanent verblijf in de laagste regionen van de ranglijst. Speciaal het spel van de Haar lemse voorhoede baart zorgen. Er gaat van deze linie hoegenaamd geen kracht uit. Het spel is remmend van aard en de door zichtige acties, die deze linie op het vij andelijke doel onderneemt, zijn van alle gevaar ontbloot. Nadat de wedstrijd tien minuten aan de gang was kon De Spartaan het doel punt maken, dat de strijd in het Voordeel van de Amsterdammers besliste. Een hard schot van Valks kreeg Van der Lee niet volledig onder controle. De HFC-keeper moest daarop toezien hoe rechtsbuiten Vonsteen van dichtbij hard inschoot. Een kwartier later ontsnapte het HFC-doel wederom aan een doorboring toen Vaar der Lee bij een schot van Valks de bal we derom niet onder controle kon krijgen. Buiten bereik van de verslagen. Haarlem se keeper zag Vonsteen evenwel kans de bal over het lege doel te koppen. Bij een Haarlemse aanval schoot Oud tegen de lat. De bal kwam daarop bij De Nijs, die over schoot. Over de tweede helft valt weinig goeds te vermelden. Het spel van HFC zakte af naar een bedenkelijk peil. Een serieuze kans voor de gelijkmaker kwam tenslotte negen minuten voor het einde toen HFC een strafschop kreeg' toegewezen wegens hands. Uit een door Hans Winter genomen hoekschop kopte de naar voren gelopen spil Molijn fraai in. Een der Amsterdam mers sloeg de bal met de hand uit het doel, hetgeen een strafschop betekende. Hans Winter schoot de bal echter zo zacht in, dat de Spartaan-doelman het schot gemakkelijk kon keren. Het Rotterdamse elftal heeft Zondagmiddag in het Sparta-stadion op gemakkelijke wijze de Gouden Onafhankelijkheidsbeker gewonnen. In koud herfstweer werd het machteloze bondselftal met niet minder dan vijf-een verslagen, het enige doelpunt va.n het bondselftal werd gescoord door de Rotterdamse spil Terlouwin eigen doel. De traditie wil dat het sterkste Rotterdamse elftal op de derde Zondag van November in het veld treedt tegen de Rest van Nederland. Maar hoe kan de Rest van Nederland in een zo sterk mogelijke formatie worden opgesteld, indien op de zelfde dag het Zuid-Nederlands elftal tegen Luxemburg uitkomt en in het Oosten ook nog een bondselftal in het veld is gestuurd tegen een Oostelijke combinatie? De luister van de match om de gouden onafhankelijkheidsbeker is de laatste jaren aan het tanen en de veranderde constellatie in de K.N.V.B. zal er zeker niet toe bijdragen om aan deze wedstrijd zijn oude aantrekkelijkheid terug te geven. WEST II A 't Gooi UW DWV Holland KFC 8 14 8 13 8 10 8 9 8 9 Spartaan Ede Rapiditas Zeeburgia HFC WA Kennemers Daar kwam ditmaal nog bij, dat het bondselftal een lusteloos, niet-geïnspireerd en dientengevolge slordig spelletje demon streerde in tegenstelling met de spelers van de Rotterdamse ploeg, die zich met enthousiasme, wilskracht en een snel reactievermogen in de strijd wierpen. Het bondselftal miste tempo, het plaatsen was slecht, het ploegverband was meermalen volkomen zoek, het schieten zwak, kortom, over dit bondselftal waarin internationals als Timmermans, Roosenburg, Cor van der Fijp en Wiersma opereerden, moest het Rotterdamse team, dat zich met veel energie en doorzettingsvermogen in de strijd wierp, wel met grote cijfers zegevieren. Een wel heel merkwaardig staaltje van ongeïnteresseerd-zijn liet achterspeler RCH heeft de wedstrijd tegen West-Frisia aangegrepen om te bewijzen, dat bet de productiviteit van de eerste wedstrijden der competitie nog niet heeft verloren. Zes goals voor en een tegen, een resultaat dat er op wijst, dat de Racing in deze ontmoe ting inderdaad de sterkste geweest is. Het eigenaardige van de zes Haarlemse doelpunten was echter, dat drie goals werden gescoord door niet-voorhoede spelers. De backs Jansen en Van den Brink namen elk een treffer voor hun re kening en de halfspeler Hogendoorn liet Van Braam was gistermiddag weer bijzon der op schot. Uit de situatie, die men op de foto ziet, kwam, echter geen doelpunt voort. De RCH'er schoot hard tegen de paal zich met één doelpunt eveneens niet on betuigd. Het doelpunten-festijn nam na drie minuten spelen een aanvang toen Honout de bal bemachtigde uit een schot van Kruyer, dat van de paal terugsprong in het veld. Met een hoog schot gaf Ho nout RCH de leiding. Een sterker RCH ondernam daarop een serie aanvallen op de West Frisia-veste en toen na ruim een kwartier Jansen van uit .de verdediging een solo-ren onder nam werkte hij deze actie zo fraai af dat hij, voor keeper Ubels gekomen, niet aar zelde deze met een laag effectvol schot te passeren. De zesduizend toeschouwers kon den daarna zien dat RCH weinig gevaar- liep zijn twee-nul voorsprong te verspelen. Wel kreeg West-Frisia meer vrijheid van handelen maar het voorhoedespel der Enkhuizenaren was van alle gevaar ont bloot. Een kort voor de rust door Van Braam genomen corner, greep Hoogen- doom aan om daaruit met een hoog inge schoten bal de stand op drie-nul te bren gen. Tegenoffensief De beginfaze van de tweede helft bracht vrij veel activiteit teweeg van West- Frisia-zijde. De gasten vielen wilskrachtig aan en in de twaalfde minuut bracht Brui nes de achterstand terug tot drie-een. Dit was het sein voor de Racing om de zaken weer op de oude voet voort te zetten. West-Frisia kreeg nu weinig kans meer en zag de strijd practisch in zijn nadeel be slist toen Van Braam tien minuten later voor de vierde maal scoorde. Van Braam scoorde daarna nog eens, waarop Van den Brink in de laatste minuten voor de sluit post zorgde door een vrije schop van on geveer dertig meter afstand fraai in te schieten. WEST II B Helder 7 8 RCH 8 13 Beverwijk 8 7 HRC 9 13 W. Frisia 8 6 ZFC 8 12 AFC 8 4 W.gr.meer 9 11 Hollandia 7 2 Volendam 8 9 OWO 6 1 Het vierde doelpunt voor Rotterdam, ge maakt door Benningshof. Tweede van links Jansen (B.). Verder van links naar rechts: Elzer (B.); doelman Van der Land (B.); Wiersma (B.); op de grond Benningshof en scheidsrechter Van der Meer. Wiersma zien. In de tweede helft mocht hij van zijn aanvoerder (Roozenburg) een strafschop nemen. Hij sukkelde, van achter uit het veld, naar de witte stip toe. Zonder zich een ogenblik te concentreren gaf hij, al sukkelend een trap tegen de bal. Geen verbazing behoefde het te wekken, dat het zachte rolletje gemakkelijk door doelver- dediger Vermeer kon worden gehouden. Benningshof liet negen minuten voor het einde zien, hoe een strafschop, wegens hands van Wiersma. wél genomen moest worden. De kleine Sparta-man stond en kele seconden rustig achter de bal, trok zich van de met armen zwaaiende Van der Land niets aan en met een hard schot verdween de bal in de rechterbeneden hoek. Drie-nul bij rust De veldmeerderheid van Rotterdam kon men pas na 26 minuten in een doelpunt uitdrukken. Benningshof was naar de linksbuitenplaats gedribbeld en toen hij de bal kreeg toegespeeld werd zijn zuiver geplaatste vooiv.et door zijn clubgenoot Van Ede onhoudbaar voor Van der Land ingekopt. Vijf minuten later leidde de Rot- lerdamse ploeg reeds met twee-nul, toen Van Ede een hard schot inzond, dat tegen de onderkant van de lat terecht kwam. Van Lent had weinig moeite de ergens op de grond spartelende Van der Land te passeren. En om de voorsprong, voorlopig althans, veilig te stellen maakte Köneman na een snelle aanval er drie-nul van. In de tweede helft deed de Rotterdamse ploeg, met een drie-nul veilige voorsprong in handen, het aanvankelijk kalmpjes aan. Het bondselftal kwam wat meer in de aan val en bij een van die aanvallen speelde Terlouw terug op doelman Vermeer, juist op een ogenblik, dat de Xerxesman uit zijn goal kwam. Langzaam rolde de bal in het verlaten doel. Na 22 minuten bracht Van Lent, uit een flitsende aanval, dankbaar gebruik ma kend van een through pass, de stand op vier-nul. Toen mocht Wiersma de straf schop nemen. Negen minuten voor het einde schoot Benningshof de strafschop aan de andere kant wél in. De keuzecommissie van de Australische Cricketbond heeft 12 spelers aangewezen, uit wie het Australische elftal, dat van 26 November tot en met 1 December in Brisbane de eerste testmatch tegen Engeland speelt, zal worden samengesteld. Het zijn: Archer, Benaud, Davidson, Fa- vell, Harvey, Hole, Johnson, Langley, Lind- wali, Miller, Morris en Johnston. OM DE KONING GUSTAAF BEKER. Noorwegen heeft de tenniswedstrijd tegen België voor de eerste ronde van het tournooi om de Koning Gustaaf-beker met 3—2 ge wonnen. ADVERTENTIE

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5