Mendès-France kreeg opnieuw het vertrouwen van de Kamer Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Schalkwijk: op de grens van stad en land Wit van woede in de bres voor minister Mitterand Verkiezingen in West-Berlijn met deelneming van de SED Oplossing van Marokkaanse sultanskwestie verwacht Duitse partij speelt onwaardige rol Dominici's onthulling laat op zich wachten Chili, Peru en Ecuador treden gezamenlijk op Boete op schending van de 200- mijls zóne buiten de kust Felle debatten over hetspionnage-schandaal Regentschapsraad zou troon beheren voor de thans verbannen sultan Het woord is aan Grootste ijsbreker ter wereld voor Rusland Hoor, de wind waait door de bomen 69e JAARGANG No 126 ZATERDAG 4 DECEMBER 1954 298e JAARGANG No 280 Dode geborgen uit ravage van treinramp in België Premier Nehroe in Februari naar de Soviet-IJnie? Leeftijdsgrens voor Britse gepensionneerden hoger Mikojan zag ontwerp in Helsinki W eerrapport II c wzw Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BONN (ANP) Terwijl in de Duitse landen Hessen en Beieren nog onderhan deld wordt over de vorming van nieuwe regeringsploegen staat al weer een derde Duitse verkiezing op stapel. Morgen stemt West-Berlijn. De belangstelling voor het resultaat dezer stemming is belangrijk minder, daar de afgevaardigden van Ber lijn toch geen zeggenschap uitoefenen in de West-Duitse bondsraad en dus een rechtstreekse invloed op de politiek van Bonn bij voorbaat is uitgesloten. Des ondanks nemen ook de topfiguren der West-Duitse politiek aan de campagne deel. Ook bondskanselier Adenauer komt vandaag zijn opwachting maken. Daaruit blijkt weer eens, welke betekenis men in Bonn hecht aan het behoud van de ge- isoleerde stad als een democratisch bol werk in het midden van een door de communisten beheerst gebied. Beter dan bij vorige verkiezingen in Berlijn krijgt de bevolking thans de ge legenheid te tonen in hoeverre zij bestand is tegen de dagelijkse stroom der Ooste lijke propaganda. Deze keer neemt name lijk de „Socialistische Eenheidspartij Duitsland" aan de verkiezing deel. Zij is in Oost-Berlijn thuis, doch kan in het Westen der stad nog altijd aanspraken op erkenning maken aangezien zij nog over geallieerde licensies uit de tijd voor de splitsing der stad beschikt. Voor het eerst sedert vele jaren beleeft Westelijk Berlijn met dat al weer eens propagandavergaderingen der leidende partij van Oost-Duitsland. Zij zijn in het algemeen tam verlopen. De westelijke par tijen hebben het niet nodig geacht dis puten aan te gaan met de woordvoerders Waar het asfalt overgaat in kleine steen tjes begint Schalkwijk; het grenspaaltje rechts geeft de scheiding aan tussen stad en land. De stad wil het land annexeren, en het land ligt er uitstekend voor. Maar het land heeft een boerengemeenschap met zijn stempel bedrukt: de Schalkwijkers zijn geen stedelingen, ze worden het ook niet. „Als er ziekenhuizen en begraaf plaatsen gaan komen, is er voor mij niets meer te doen", zei een jonge veehouder. Zijn land zal worden onteigend, met het land is hij vergroeid! Hij zal worden ont eigend De boeren zijn tegen de annexa tie, maar zij weten, dat zij hem niet tegen kunnen houden. Op pagina 7 vindt men 'n reportage over het dorp en de meningen van de dorpelingen over de annexatie. Op de foto ziet men op de voorgrond de beroemde molen „De Eenhoorn" die in de toekomst, als op Schalkwijks gronden een Haarlemse satellietstad van 60.000 mensen zal zijn gebouwd, zijn plaats aan het Spaarne nog zal hebben. Maar niet meer zo vanzelfsprekend; als bezienswaardig heid van Haarlem namelijk. (Van onze correspondent in Parijs) Hoewel Gaston Dominici in het openbaar nog niet voor de dag is gekomen met de onthullingen die hij onmiddellijk na zijn ter dood veroordeling aankondigde, heeft hij in een brief aan zijn beide dochters enige toespelingen gemaakt. In die brief, welke het Parijse avondblad „France Soir" in extenso heeft afgedrukt verwijt hij, zonder hem bij name te noemen, zijn zoon Gustave opnieuw tijdens het proces de waarheid verzwegen of verdraaid te heb ben. Tussen de regels door zou men kun nen lezen dat hij Gustave althans als mede plichtige aanduidt van de moord op de twaalfjarige Elisabeth. De volledige schuld van de drievoudige moord schijnt Gaston echter niet op zijn zoon te willen laden. In de rest van de brief is sprake van de verkoop van zijn boerderij „Grande-Terre" en daaruit kan, met nog andere aanwijzin gen, blijken dat de patriarch er niet op rekent de gevangenis ooit levend te zullen verlaten. Tenslotte zegt Dominici dat hij uit België een aanbod van 70.000 gulden heeft ontvangen, voor het schrijven van zijn levensverhaal. De advocaten van de oude Dominici heb ben de onthullingen van hun cliënt nog niet bevestigd. Wel hebben zij erkend dat Dominici belangrijke verklaringen heeft afgelegd. Een der moeilijkheden van de verdedigers is dat zij de advocaten zijn die ook Gustave hebben bijgestaan in een vorige fase van het onderzoek. Zij kunnen moeilijk de belangen van vader en zoon blijven behartigen nu de partijen tegen standers zijn geworden. Totdusver h'eeft het hof van Digne nog niet bekend ge maakt of het ogenblik gekomen is om naar aanleiding van Dominici's verklarin gen een tweede instructie te gelasten. LIMA (Reuter/AFP) Chili, Peru en Ecuador hebben besloten gezamenlijk op te treden ter verdediging van de uitbrei ding van hun territoriale wateren tot 200 mijl van de kust. De drie landen zullen voortaan het recht hebben zich in eikaars respectievelijke zones te bewegen. Zij heb- op het schenden van de territoriale wa teren een reeks boeten vastgesteld, over eenkomend met het tonnage van de sche pen, die op overtreding worden betrapt. De juridische commissie van de UNO heeft te New York besloten de bestudering van de kwestie der souvereiniteit over de zeebodem en het eigendomsrecht van de daarin voorkomende delfstoffen op de con tinentale plateaux buiten de territoriale wateren uit te stellen tot 1956. De com missie voor internationaal recht heeft op dracht gekregen voor de twaalfde Alge mene Vergadering van de UNO, in 1956, verslag over deze kwestie en daarmee sa menhangende problemen uit te brengen. (Van onze correspondent in Parijs) Met een meerderheid van 290 tegen 215 stemmen heeft de Franse Nationale Ver gadering om vier uur vannacht een dag van grote politieke spanningen besloten met een motie, die de regering Mendès-France welgevallig was. En met 287 tegen 240 stemmen keurde de Kamer een resolutie goed, waarin het vertrouwen wordt uitge sproken dat de regering alle nodige maatregeleiv zal nemen om de schuldigen aan het uitlekken der defensiegeheimen voor het gerecht te brengen. In deze niet al te gunstige stemmen-verhouding weerspiegelt zich de stemming, waarin de Kamer na tien uur debatteren over „het schandaal" verkeerde. Ernstige incidenten zijn niet voorgekomen, maar bepaalde opmerkingen, vooral van de afgevaardigde Legendre, hadden zo'n persoonlijk karakter, vooral gericht tegen minister Mitterand, dat er allerlei hartstochten werden opgeroepen, die de regering niet alle terstond ver mocht te bezweren. Door het debat na middernacht een veel wijder strekking te geven en de Kamer in feite te verzoeken haar vertrouwen in zijn algemeen beleid uit te spreken, heeft Mendès-France het gevaar voor zijn regering afgeweiid. Ofschoon de juridische instructie van het spionnage-schandaal, dat met het ontslag van de Parijse politie-commissaris Jean Dides half September openbaar werd, nog steeds niet beëindigd is, had de regering er toch in toegestemd zich over deze zaak in het parlement te laten interpelleren. Dides moet op een advertentie in „Le Figaro", waarin hij om een baantje vraagt, reeds verschillende aanbiedingen hebben ontvangen. De andere hoofdpersoon, de journalist Baranès en de beide top-func- tionarissen van de nationale defensieraad Labrusse en Turpin, zitten achter de tralies. Jean Mons, de secretaris-generaal van dit hoogste militaire orgaan, waarvan Mitterand gisteren heeft aangekondigd dat het radicaal gereorganiseerd zal worden, is vanwege zijn verregaande nalatigheid on eervol ontslagen. Zeven parlementsleden hadden verzoeken om interpellaties ingediend. Twee rechtse en twee extreem-linkse afgevaardigden, onder wie een communist en de rode edel man d'Astier de la Vignerie, de directeur van het .ochtendblad „Libération", waar aan Baranès vroeger verbonden was, trok ken van leer tegen het huidige kabinet. De afvallige Gaullist Vallon en de vroegere kabinetschef van maarschalk Pétain, ma joor Loustaunau-Lacau, wiens motie ten slotte werd aangenomen, namen de rege ring in bescherming. Zij betoogden dat de clan rond Baranès en Dides de bedoeling had gehad vooral Mendès-France en zijn minister van Binnenlandse Zaken, Mitte rand, ten tijde van de conferentie van Genève, in het oog van het buitenland, en in dat van Washington in het bijzonder, te compromitteren. Dit binnenlandse politieke aspect van de zaak werd ook door Mitterand belicht. Het werd van de andere zijde onderstreept dooi de ultra-rechtse afvallige Gaullist Jean Legendre, die niet bang bleek een aantal hoogst ernstige insinuaties aan het adres van Mitterand te richten. Landverraad Hij beschuldigde de minister van Binnen landse Zaken in feite van openlijk land verraad. Wanneer men zich er over ver wondert, zo riep Legendre uit, dat de regering-Laniel niets heeft gedaan om het verraad, dat zich ten tijde van Dien Bien Phoe al openbaarde, te ontmaskeren, dan zou men onze tegenwoordige minister van Binnenlandse Zaken nadere inlichtingen moeten vragen. Legendre vertelde dat in een kabinetsraad onder leiding van Vincent Auriol, de vroegere president der Republiek eens zou hebben gezegd dat er zich „een verrader in ons midden bevond." Drie weken later, zo riep Legendre uit, nam Mitterand zijn ontslag als minister van Staat. Rechtgezet Deze bedenkelijke voorstelling van zaken werd terstond door Mendès-France recht gezet. Hij wees er op dat Mitterand om een ernstig politiek meningsverschil naar aan leiding van Bidault's beleid in Noord- Afrika het vorige kabinet vrijwillig had verlaten. Laniel en Auriol hadden vergeef se moeite gedaan, zo riep Mendès-France uit, die wit van woede zag, Mitterand van die stap te weerhouden. Ik ben er trots op, zo besloot de premier, een patriot ais Mit terand tot, zijn naaste medewerkers te mogen rekenen. De eindindruk van de vergadering, waar bij het vuur soms hoog oplaaide en waar voor overweldigende belangstelling be stond, is wel dat men te maken heeft met een spionnage-schandaal, waarin Franse binnenlandse en vreemde belangen ver- weefd zijn geweest. Welke buitenlandse mogendheden van de inlichtingen van de spionnagediensten van Dides en Baranès gebruik hebben gemaakt, is nog niet be kend. Dit zal door het verdere vooronder zoek aan het licht moeten komen. Er is een kanaal, dat naar de Vietminh schijnt te leiden, en de extreem-linkse overtuiging van Labrusse en Turpin duidt eveneens in deze richting. De politieke relaties van Dides liggen echter in de rechtse hoek en het is meer dan waarschijnlijk dat hij in ieder geval Franse tegenstanders van de huidige rege ring inlichtingen heeft verstrekt. Eveneens mag wel worden aangenomen dat het aan de voortvarendheid van de jonge en ener gieke Mitterand is te danken, dat het bin nenlandse complot tijdig de kop werd in gedrukt. Overleefd De regering Mendès-France heeft deze debatten intussen weer overleefd. In de eerste plaats omdat zowel Mendès-France als Mitterand de indruk heeft gewekt vrij stevig in de schoenen te staan, maar voorts ook omdat men in het kamp van de tegen standers het ogenblik kennelijk nog niet gekomen acht het tegenwoordige kabinet uit de weg te ruimen. Zelfs in de kringen van de vroegere aanhangers van het Euro pese leger is men over het algemeen van oordeel dat Mendès-France ten minste aan de macht moet blijven tot de Parijse accoorden aan het einde van dit jaar zijn geratificeerd. Een crisis op dit ogenblik zou zelfs het merendeel zijner felste vijan den ongelegen komen omdat buiten de premier vermoedelijk niemand de Parijse overeenkomsten aanvaard zou kunnen krijgen. Een Franse regeringscrisis kan een onge kend ernstige internationale crisis tot ge volg hebben en dat risico durft buiten de communisten, voorlopig niemand aan. Uit de cijfers, en vooral uit de stemming in de Kamer, is echter gebleken dat de positie van de regering eerder zwakker dan ster ker is geworden. Op de staatsmijn Hendrik te Brunssum heeft men een begin gemaakt met het aan leggen van een vierde schacht. Deze schacht krijgt een doorsnede van 6.70 meter en wordt meer dan 1000 meter diep. (Van onze correspondent in Parijs) Zodra de rust in Algerije en Tunesië enigszins zal zijn teruggekeerd en mis schien zelfs al wel eerder verwacht men in Parijs dat de „operatie-Marokko" zal worden uitgevoerd. Men herinnert zich dat in Augustus 1953 onder de regering Laniel en de verantwoordelijkheid van minister Bidault, in Rabat sultan Mohammed ben Joessef vervangen werd door een soepe ler soeverein, de bejaarde ben Arafa. De patriarch El Glaoei had deze „troonsop volging" voorbereid en hield ook nadien achter de schermen de touwtjes in handen. Deze politieke operatie ging met groot mi litair machtsvertoon gepaard en een glo rieuze bladzijde uit Fr ankrijks koloniale geschiedenis kon men deze gebeurtenissen bezwaarlijk noemen. In meer verlichte Franse kringen heeft men dit ingrijpen dan ook nooit als defini tief willen beschouwen, en vooral de in vloedrijke R.K. schrijver en Nobelprijs winnaar Francois Mauriac is sedert dien niet moe geworden in woord en geschrift Mendès France, die hij hogelijk bewon dert, te bezweren „de misdaad van Bi dault" zo snel mogelijk ongedaan te ma ken. Het schijnt dat dit verzoek verhoord zal worden. De vroegere sultan Ben Joessef zal zijn verbanningsoord Madagascar mo gen verlaten en zich in Frankrijk vesti gen. Zijn opvolger zal tegelijkertijd worden verzocht van de troon af te dalen. Een troonswisseling in omgekeerde volgorde, zou voorlopig niet in de bedoeling liggen. Men wil voorkomen de tegenstellingen tus sen de volgelingen van beide souvereinen nieuw voedsel toe te dienen, want aan een burger-oorlog hebben de Fransen in deze gebieden allerminst behoefte. Daarom wordt overwogen een regentschapsraad in te stellen daarvan de leden dan met de in stemming van de vroegere sultan zouden worden benoemd. Onlangs is El Glaoei, de ruim negentig jarige tegenspeler van Ben Joessef, in Pa rijs geweest en naar verluidt moet hij zich toen, zij het niet geheel zonder inspanning, bij de plannen van Mendès-France hebben neergelegd. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ der communisten. De drie partijen, die tot dusverre het alleenrecht in het Berlijnse stadsparlement hadden, hebben besloten de communisten en hun actie zoveel mo gelijk te negeren. De vraag is met dat al of de' zo ver guisde „SED" een kans zal maken weer haar intrede te doen in het stadhuis van West-Berlijn, waaruit zij verbannen was sedert zij de Westelijke politici verjoeg uit Berlijns oude stadhuis in de Oostelijke sector. De partij moet daartoe minstens vijf percent der stemmen halen. De voor spellingen geven de partij een goede kans deze hindernis te nemen. Westelijk Berlijn telt nog altijd 200.000 werklozen, die niet veel vruchten plukken van de weelderige uitstallingen langs de befaamde Kurfür- stendamm en nog altijd vatbaar zijn voor communistische argumenten. De laatste keer, dat de „SED" in West-Berlijn candi- daten opstelde, was in October 1946. Toen werden de laatste verkiezingen voor de gehele stad gehouden. In de Westelijke stadsdelen behaalde de partij toen nog ruim dertien percent der stemmen. Daar na is de stad gesplitst en bij de verkie zingen van 3948 en 1950 is de partij niet meer aan bod geweest. Tweede vraag is of ook in Berlijn de uiterste rechtervleugel zo sterk gegroeid is, dat er van deze kant nieuw leven in het stadsparlement zal worden gebracht. De „Duitse partij" meent een goede gooi naar een aantal zetels te doen. In 1950 bleef zij met 3,7 percent der stemmen nog onder de streep. Inmiddels is zij echter bijzonder actief geworden, zij het niet op een wijze, die allerwege gewaardeerd is. De Duitse partij heeft in Berlijn de oude nazi's verzameld. Haar bijeenkom sten staan onder toezicht van eigen knok ploegen en zijn zozeer in Hitlerstijl ge houden, dat zij de leiders dezer partij in Bonn in verlegenheid hebben gebracht. De incidenten en voornamelijk de antisemie- tische uitroepen in haar vergaderingen hebben alle Joodse organisaties in de bondsrepubliek in het geweer gebracht. Het Joodse weekblad publiceerde een open brief aan dr. Adenauer, in wiens kabinet twee leden der Duitse partij zitten. Deze beweren echter, dat alle anti-semietische incidenten zouden zijn uitgelokt. In Ber lijn zelf gelooft men van dat argument blijkbaar niet veel. Het stadsparlement heeft plechtig protest aangetekend tegen de weinig democratische geluiden der DP. De Amerikanen hebben een door de partij uitgegeven blad verboden. Op de rechtervleugel opereert ook nog met blijkbaar redelijke kansen de BHE, de vluchtelingenpartij, die reeds in drie West-Duitse landen bij de vorming van regeringen het heft in handen heeft. De partij tracht zich ook in Berlijn in die rol te dringen, temeer om daardoor elders nog meer gewicht te krijgen. Nu heeft de par tij in de campagne een slechte beurt ge maakt doordat een van haar candidaten werd ontmaskerd als vroegere nazi-gouw- leider van Maagdenburg, waarom hem het passieve kiesrecht werd ontnomen. De strijd zal intussen in wezen gestreden worden tussen de drie grote partijen, die nu alleen in het parlement zitten. De so cialisten leidden in 1950 met ruim 44 per cent, gevolgd door de CDU. met 24 en de liberalen met 23 percent. Beide laatsten hebben sedert in 1953 de socialistische burgemeester Ernst Reuter stierf samen gespannen tegen de socialisten en deze uit de tot dan toe bestaande coalitie-regering verdreven. De socialisten menen thans een goede kans te hebben de beide andere partijen te overvleugelen en weer de eer ste viool te gaan spelen. Dodencijfer tot 21 gestegen LEUVEN (Reuter) Vrijdagavond is nog een'lijk in de ravage van de bij Leuven verongelukte trein gevonden, waardoor het aantal doden tot 21 is eestegen. Het ongeluk is zeer waarschijnlijk te wijten aan het rijden met te grote snelheid over een wissel. De trein had een snelheid van meer dan 78 km per uur, terwijl de signalen, die waarschuwden op dit stuk wegens herstel lingen aan de spoorbaan niet sneller dan dertig km te rijden, behoorlijk function- neerden. De wissel was juist na een andere ontsporing enige dagen eerder op dezelfde plaats, ook door te grote snelheid, ver nieuwd. NIEUW DELHI (A.F.P.) Nehroe, eerste minister en minister van Buitenlandse Zaken van India, zou zich in Februari naar Moskou begeven, aldus is van ge woonlijk welingelichte zijde vernomen. Eind januari wordt Nehroe in Londen verwacht, waar hij zal deelnemen aan de conferentie van premiers van het Britse gemenebest. Nehroe is voor een bezoek aan Moskou door de Russische regering uitgenodigd. LONDEN (Reuter) Een Britse rege ringscommissie heeft aanbevolen, dat de Britten drie jaar later dan thans het geval is recht krijgen op staatspensioen om de kosten van de Staat voor de oudelieden- zorg te verminderen. Thans is de leeftijds grens voor mannen 65 en voor vrouwen 60 jaar. Medisch onderzoek en het grote aantal personen, dat hoewel zij boven de genoem de leeftijdsgrens zijn, nog werk verrichten, tonen aan, dat de vastgestelde leeftijden niet de grens zijn van het vermogen tot het bekleden van een functie. Op het ogenblik zijn er in Groot-Brit- tannië 6.890.000 personen boven de gelden de leeftijdsgrens, dat is 13,9 percent van de bevolking. Over 25 jaar zou dit percen tage zijn gestegen tot 18,2. Archibald MacLeish: Een gedicht moet niet betekenen, maar zijn. (Van een correspondent) Tijdens een vijf dagen durend bezoek van de Russische minister van Handel Mi kojan aan Helsinki, kreeg deze de tekenin gen te zien van de grootste twee ijsbrekers ter wereld die Finland volgens de nieuwe, vijftigjarige, handelsovereenkomst aan Rusland zal leveren. Deze ijsbrekers'heb ben een waterverplaatsing van 12.800 ton. De olievoorraad is berekend voor reizen van 20.000 zeemijl. De schepen kunnen voldoende proviand voor een heel jaar in nemen. Zij worden gebouwd door het Wartsilakonsern op de Sandvikens-werft, te Helsinki. Mikojan tevens vice-premier heeft in een radio-toespraak er de aandacht op gevestigd dat beide naties geheel gelijk gesteld zijn, hetgeen, naar hij zeide, uit de politieke en economische situatie blijkt. In Helsinki heeft men die woorden zeer gewaardeerd. De socialisten in Finland zoeken samenwerking met de Noordse broederlanden, maar de agrariërs onder strepen de belangrijkheid van strikte neu traliteit. Men wil niets doen wat het wan trouwen van ae Russen zou kunnen wek ken. Generaal-majoor C. D. Toet, die de functie van commandant van de stafschool der Bescherming Bevolking te Barneveld heeft aanvaard en de militaire dienst verlaat wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd, zal eind December afscheid nemen als commandant van de 7-December- divisie. Hij heeft deze functie sedert 1 Fe bruari 1953 vervuld. Het K.N.M.I. deelt mede: Het abnormaal zachte weer was het ge volg van krachtige Zuid-Westelijke winden, die warme en vochtige lucht van de Azoren via het Kanaal naar onze om geving stuwden. Hoewel de barometer ge durende de afgelopen drie dagen begon te stijgen, bleef het weer wisselvallig, waarbij perioden met regen werden afgewisseld door perioden met een herfstzonnetje. De temperatuur schommelde overdag rond de tien graden, zodat het weer in deze tijd van het jaar niet onaangenaam genoemd moet worden. De depressie-activiteit is na een korte onderbreking boven de Oceaan weer toegenomen. De voor het weer van Zondag belangrijke ontwikkelingen han gen samen met een diepe depressie, die vanmorgen bij Schotland was aangekomen en daar aanleiding gaf tot stormen. Dit stormveld breidt zich over de Noordzee uit en wordt gevolgd door een strakke West lot Noord-Westelijke luchtstroom. Zondag zal dan ook de temperatuur een aanmer kelijke daling ondergaan. Met veel wind en af en toe buien zal het weer op Sini Nicolaasdag dan ook minder aangenaam zijn dan de afgelopen dagen. (van hedenmorgen -7 uur) weers- T toestand S I Stockholm geheel bew. Helsinki onbewolkt Oslo onbewolkt Kopenhagen onbewolkt Londen regen Amsterdam zwaar bew. Brussel geheel bew. Parijs nevel Bordeaux mist Grenoble geheel bew. Nice licht bew. Warschau nevel Berlijn nevel Frankfort mist München nevel Ziirich mist Genève nevel Locarno onbewolkt Wenen licht bew. Innsbruck onbewolkt 4i O.S 5 5 CO !g «ci :f fü z ZW ZW ZW ZW ZZW 12 9 ZW 6 9 ZW 4 10 windstil 4 windstil 5 NW 5 11 W 5 6 8 12 ZW W windstil ZO 2 NW 2 windstil NW 6 windstil -3 Ss g <u 4) 2 E 16 4 0 0 0,1 0 0,2 0 0 0 0 9 0,1 0,5 0,6 0 0 0 0,1 0 Neerslag laatste 24 uur. STORMACHTIGEWIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Krachtige tot harde nu en dan storm achtige wind tussen West en Noord- West. Veranderlijke bewolking en buien. Kouder. 5 December Zon op 8.30 uur. onder 16.30 uur. Maan op 13.29 uur onder 2.23 uur. 6 Decemher Zon op 8.31 uur, onder 16.30 uur. Maan op 13.51 uur. onder 3.47 uur. Maanstanden 3 Dec. 10.56 uur- Eerste kwartier 10 Dec. 1.56 uur- Volle maan 17 Dec. 3.21 uur: Laatste kwartier 25 Dec. 8.33 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 4 December Hoog water: 9.40 en 22.13 uur. Laag water: 4.53 en 17.24 uur. Zondag 5 December Hoog water: 10.51 en 23.30 uur Laag water 6.07 en 18.39 uur. Maandag 6 December Hoog water: 12.05 en uur. Laag water: 7.27 en 19.52 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1