DE BEKWAME OPTICIEN Opticien VINK Spekstraat No. EEN GROTE HOUTSTRAAT 179 Zeven sleepboten loodsten de zinkende „Falcon" naar binnen Uitvoeren van openbare werken in de gemeente Haarlemmermeer Hillegom heeft ook voor 1955 weer een sluitende begroting DIERENVRIENDEN Herhaling van Faustus-historie met veel beleid voorkomen Amsterdamse Beurs „Rivièra Express Paris-Nice Zondvoort Reisvereniging gaf wintersportavond Omzetten 50% hoger dan vorig jaar Lisse mr~ DINSDAG 7 DECEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Assurantiebemiddeling aan banden gelegd Wet van kracht voor ruim 40.000 bemiddelaars Melkhandelaar aangereden op Crayenesterbrug Geen gemeentelijke inkomstenbelasting Rectificatie Grotere bedragen voor BB, plantsoenen en onderwijs De Sint Nicofaas-drukte Afdeling Lisse van „Philatelica" opgericht Ouderavond Dr. Albert Plesmanschool Supportersvereniging „Geel-Blauw" opgericht Scheepvaart HERENHUIS TE KOOP Specialist in kinderfoto's Gé Posch Wegens verbouwing van onze zaak GROTE HOUTSTRAAT 71 is het filiaal tijdelijk geveStigd bij de Houtbrug Begeleid door niet minder dan zeven sleepboten is Maandagmiddag de Pana mese kolenboot „Falcon" voorover han gend in de trossen van de „Cycloop" en de .Noordholland" met veel beleid de pieren van IJmuiden binnengesleept. Men wilde tot alle prijs voorkomen, dat zich voor de havenmond van Amsterdam een Rotterdams Faustusdrama zou gaan afspelen en dus werd op het gunstigste moment gewacht laag water, weinig wind en weinig vloedstroom om de ge schonden Panamees binnen de veilige om arming van de pieren te manoeuvreren. Daar het schip zeer veel water had ge maakt leek de kans groot, dat op het laat ste moment toch nog ongelukken zouden gebeuren, maar dank zij eindeloos en bui tengewoon handig manoeuvreren van de sleepboten, waarvan de vloot buitengaats versterkt werd door enige havenslepers van Bureau Wijsmuller en twee sleepbo ten van rederij Goedkoop, die anders alleen dienst doen op het Noordzeekanaal, is de „Falcon" voetje voor voetje naar de bergingshaven gebracht, waar het schip is gemeerd. Daar is men begonnen met het uitpompen van het water uit de machine kamer en enige ruimen. De geredde be manning stond in spanning toe te kijken hoe de sleepboten hun haveloze kolenboot binnenloodsten. Inmiddels was aan de horizon het sil houet verschenen van de ruim 1400 ton grote „Mimona", een Noorse houtboot, die grote hoeveelheden water over de deklast had gekregen en daardoor bijzonder diep (Van een Haagse medewerker) Eindelijk is thans afgekondigd de in Januari 1952 tot stand gekomen wet op de assurantiebemiddeling, die ten doel heeft ter bescherming van het publiek tegen „beunhazen", de uitoefening van het as- surantiebemiddelingsbedrUf uitsluitend in handen te geven van deskundige en be trouwbare tussenpersonen, die moeten zijn Ingeschreven in een register en moeten voldoen aan eisen van vakbekwaamheid. Naar schatting heeft de wet betrekking op ongeveer 40.000 assurantie-bemiddelaars. Binnen twee maanden moeten zij zich hebben laten inschrijven bij de Sociaal- Economische Raad, waarvoor speciale for mulieren verkrijgbaar zijn. Het inschrijf geld bedraagt voor de registers A. B en C een rijksdaalder. Over ongeveer veertien dagen zullen uitvoeringsmaatregelen worden gepubli ceerd, waaruit blijkt aan welke eisen men moet voldoen voor inschrijving in de re gisters. Er komt voorts nog een lijst van beroepen, die onverenigbaar zijn met de uitoefening van het beroep van assurantie bemiddelaar. De Sociaal-economische Raad beslist in welk register een tussenpersoon wordt in geschreven. Daarbij gelden voor elk regis ter bepaalde productie- of portefeuille- eisen, die lager zullen zijn dan de eisen, die voor nieuwe tussenpersonen zullen gelden. Wie zich na de afkondiging van de wet als tussenpersoon wil vestigen, dient bij de Sociaal-Economische Raad een formulier voor inschrijving in register D aan te vragen. Maandagmorgen omstreeks half acht is de melkhandelaar A. van der W. uit Heemstede bij de Crayenesterbrug in Heemstede aangereden door een motor rijder. Van der W. reed met zijn bakfiets het Van Ostadeplein over en wilde de Crayenesterbrug oprijden. Aangezien zijn bakfiets zwaar beladen was, moest hij af stappen en het voertuig de brug opduwen. Terwijl hij daarmee bezig was, werd hij door een motorrijder, die zijn achterlicht niet zag, aangereden. Hij is met een ge broken been in de Mariastichting in Haar lem opgenomen. was komente liggen. Tot overmaat van ramp was de stuurinrichting defect ge raakt, zodat het scheepje ongeveer dertig mijl op de route van Noorwegen naar Engeland was afgedreven, vóór de sleep boot „Holland" van rederij Doeksen op Terschelling tenslotte in de storm vast maakte. Aanvankelijk dacht men de „Mi mona" naar Rotterdam te slepen. Dit plan heeft men evenwel gewijzigd en met hulp van de „Nestor" heeft de sleepboot „Hol land" het Noorse scheepje in de IJmui- dense Noordersluis afgeleverd, waar twee kanaalsleepboten zich verder over de sleep ontfermden om haar ter reparatie naar Amsterdam te brengen. Verschenen is de Memorie van Antwoord van de minister vam Financiën en van de minister van Binnenlandse Zaken aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp be treffende de financiële verhouding tussen het rijk en de gemeenten voor de jaren 1953 tot en met 1Ö57. Dit wetsontwerp be doelt een overgang te zijn van de nood- regeling, welke voor de jaren 1948 tot en met 1952 van kracht was, naar een duur zamer regeling. In het ontwerp wordt voorgesteld de tot. en met 1952 geldende uitkeringen uit het Gemeentefonds samen te voegen tot een algemene uitkering; de financiële moge lijkheden voor de kleinere gemeenten iets te verruimen door het stellen van een mi nimum aan de algemene uitkering; de uit kering wegens Ondernemingsbelasting te vervangen door een belastmguitkering uit het Gemeentefonds en verder door toewij zing van de opbrengst van de hoofdsommen der grond- en personele belasting aan de gemeenten; verhoging van het aandeel van het Gemeentefonds in de opbrengst der rijksbelastingen en over de in 's rijks kas aanwezige middelen van de reserve van het Gemeentefonds rente te vergoeden. Ook wordt voorgesteld aan de gemeenten compensatie te verlenen voor de verlaging van de personele belasting. De ministers van Financiën en van Bin nenlandse Zaken delen nu mede dat voort gaande studie en overweging tot de con clusie hebben geleid, dat verdeling van het huidige omvangrijke Gemeentefonds naar globale objectieve maatstaven uitgesloten moet worden geacht en dat een grotere plaats zal moeten worden ingeruimd voor de „doeluitkeringen" voordat het Gemeen tefonds naar zulke maatstaven zal kunnen worden verdeeld. In het Voorlopig Verslag is de mogelijk heid geopperd een gemeentelijke inkom- stenbela^mg in te voeren. Hierover mer ken de ministers op, dat de invoering van een zodanige belasting, in de geest zoals deze vroeger bestond, niet mogelijk is. Over de vraag, of het wenselijk is een andere gemeentelijke belasting in het Voor lopig Verslag wordt een „woonplaatsbelas ting" genoemd in te voeren, hebben de ministers zich nog geen definitief oordeel gevormd. Als deze onderneming niet zo schrik barend duur was geweest, dat er zelfs bij uitverkochte zalen geen mogelijkheid be stond de kosten te dekken, dan had men in de eerste weken van December de onvol prezen opera „Porgy and Bess" van Gersh win in het Amsterdamse theater Carré kunnen zien.... In plaats daarvan heeft de directie een revue uit Parijs laten ko men, die letterlijk en figuurlijk zo goed als niets om het lijf had. Overigens was er aan dit schouwspel zeker niet minder textiel besteed dan aan een Nederlandse revue, met dit verschil echter dat thans het mees te materiaal tot soms inderdaad wel fraaie décors werd verwerkt. De optredende meisjes volstaan doorgaans met het inge volge de overheidsbepalingen toelaatbare minimum aan lichaamsbedekking, maar voor iets pikants behoeft men niet te gaan of bevreesd te zijn. En zelfs op een drui lerige dag in de vroege winter is de Amstel tenslotte toch veel mooier dan alle op trek gordijnen geschilderde nabootsingen van de Champs Elysées of de Promenade des Anglais in dit kijkspel „Rivièra Express ParisNice". Het is inderdaad allemaal authentiek, wat er wordt vertoond, maar dan de authenticiteit van de derde rang. De enige waarlijke attractie is het g^jongleer van één der leden van een trio acrobaten, zoals men dat overigens in ieder goed variété kan zien. De toch al niet bijster vermake lijke sketches werden voor zover nog mo gelijk verder bedorven door de medewer king van een Nederlandse „komiek". De Riva Girls dansen met een maximum aan kunne en een minimum aan kunnen, de zang is navenant. De finale voor de pauze werd „Rhapsodie in blue" genoemd, maar had beter „Jus d'Orange" kunnen heten. Nee, het enige opwindende was de reeds genoemde jongleur, die het klaarspeelde liggende touwtje te springen. De rest van het programma bleef echter even laag bij de grond.Voor de volledigheid zij nog meegedeeld, dat directeur N. Riva de regie en de bepaald niet opvallende choreo grafie heeft verzorgd. D. K. In de kop van het artikel dat wij gis teren publiceerden over de razzia van 6 December, is de vervelende indruk gewekt, dat deze razzia zou zijn opgezet als wraak neming op de bevrijding van 86 Rotterdam mers uit het noodziekenhuis Sarepta. De razzia en deze bevrijding door Haarlemse illegalen hebben echter niets met elkaar te maken. Het zou zeer onaangenaam zijn als de weggevoerde Haarlemmers nu menen, dat zij de ellende in Rees te danken zouden hebben aan een actie van Haarlemse ille galen. Wij willen deze indruk hiermee wegnemen. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3V, Nederl/47 100% 100«/« A.K.U 316 307 Unilever 397 392 Philips Gloeil, 38814 384 Kon. Petroleum 53914 538 A'dam Rubber 102 9914 Holl. Amer. Lijn 183 183 N. Scheepv. Unie 15514 15414 H.V.A 13714 133 Deli Mij 12814 127 Amsterd. Bank 244)4 24414 Ned. Handel Mij 206 206 Rotterd. Bank 217 217 Twentsche Bank 2191/j 219 Anaconda Copper 44% 4514 Bethlehem Steel 95 95 Republic Steel 6814 6814 Shell Union 59 5814 Tidewater 25)4 2514 U. S. Steel 68)4 69 Op de kapitaaldienst van de gemeente begroting van Haarlemmermeer staat ver meld welke plannen B. en W. voor de toe komst hebben ten aanzien van het uit voeren van openbare werken. Een bedrag van f 982.795 is uitgetrok ken voor de bouw van woningen; ver wacht wordt, dat er 86 gebouwd zullen worden. De werkzaamheden aan de ver bouwing van het raadhuis te Hoofddorp vorderen. Voor de laatste phase, die in de loop van het volgend jaar uitgevoerd zal worden, zal een bedrag van f 40.000 nodig zijn. Het is o.a. de bedoeling de raadzaal te vergroten. In Hoofddorp zal een woonwagenkamp worden aangelegd: voor aankoop van de grond is een bedrag van f 5.000 geraamd. Een bergplaats en schaftlokaal voor open bare werken is nodig in Badhoevedorp. Hiervoor is op de begroting een bedrag van f 4.000 uitgetrokken. De dienst van gemeentewerken, geves tigd te Hoofddorp, krijgt een kantoor gebouw; het bedrag voor de eerste phase is op f 42.945 geraamd. Diverse wegen in de gemeente zullen in de loop van het volgend jaar verbeterd worden. Op het programma staan de Slo- terweg te Badhoevedorp f 107.720), het Marktplein te Hoofddorp (f 90.000) en de parallelweg van de Kruisweg te Hoofd dorp (f 10.000). Trottoirs in de gemeente zullen betegeld worden, waarvoor f 21.830 is uitgetrokken. In Zwanenburg wordt gewerkt aan de riolering en een rioolwaterinstallatie zal gebouwd moeten worden. Drie kwart van de kosten wordt geraamd op f 789.100. Een verwarmingsinstallatie zal aangebracht worden in het gebouw van de rioolwater zuiveringsinstallatie te Badhoevedorp: een bedrag van f 2.500 is uitgetrokken. Bouw van scholen De begroting vermeldt, dat er twee scho len gebouwd zullen worden en dat er een uitgebreid wordt. De bouw van een zeven- klassige school voor openbaar lager onder wijs te Badhoevedorp vordert een bedrag van f 227.750, de bouw van een zesklas- sige school voor openbaar uitgebreid lager onderwijs te Hoofddorp een bedrag van f 150.000 en het uitbreiden van de bij zondere school (Schollstraat 8) te Nieuw Vennep met twee leslokalen voor het bij zonder voortgezet gewoon lager onderwijs een bedrag van f 44.000. Voor aanvragen ingevolge art. 72 der lager onderwijswet 1920 zal een bedrag van f 41.100 nodig zijn. Het sportterrein nabij Hoofddorp zal verbeterd worden (f 25.000) en de bouw van een werkplaats voor minder valide arbeiders vordert een bedrag van f 20.810. Aankoop van grond In de begroting van het grondbedrijf zijn bedragen uitgerokken voor aankoop van gronden te Hoofddorp-Zuid (f 25.000) te Zwanenburg, voor de zuiveringsinstallatie en omgeving (f 80.000), te Zwanenburg- West (f 25.000), te Badhoevedorp-West (f 100.000), te Vijfhuizen (f 14.000), te Hoofddorp voor het bouwrijp maken van terreinen en het maken van een verbin ding tussen de Kruislaan en de Raadhuis laan (f 45.495), te Zwanenburg voor aan leg van de industrieweg (f 51.615), te Zwanenburg voor de doortrekking van de Dennenlaan (f 190.750), te Badhoevedorp- Zuid-Oost voor de aanleg van straten (f 117.920), te Badhoevedorp-West voor de aanleg van straten (f 101.190) en te Nieuw Vennep-West voor de aanleg van een weg (f 118.530). Gasbedrijf Voor aanleg en uitbreidingen zijn in de begroting van het gasbedrijf de volgende posten opgenomen: distributieleiding f 30.000; dienstleidingen f 10.000; gewone meters f 6.000 en muntmeters f 4.000. De totale ontvangsten worden voor 1955 geraamd op 1.658.757,99, waarvan de al gemene uitkering uit het gemeentefonds 387.312,64 (vorig jaar f 363.277,20) en de belasting-uitkering 358.961,46 (vorig jaar 272.044,63) wel de voornaamste zijn. De gemeente verwacht een toeneming van het bezoek aan vermakelijkheden, want de geraamde opbrengst van de vermakelijk heidsbelasting steeg van 16000,in 1954 tot 19000,— in 1955. De organisatie van de Bescherming Be volking wordt blijkbaar in 1955 flink ter hand genomen, want de raming, die in 1954 2145,bedroeg steeg voor het nieuwe jaar tot 11454,Reeds jaren komt op de begroting voor een post ten bate van de schooltandverzorging, maar tot op heden is van de uitvoering nog steeds niets gekomen. Ook nu wordt weer een bedrag van 1200,geraamd. De wandelplaatsen en plantsoenen, waarmede Hillegom niet al te rijk is be deeld, worden dit jaar blijkbaar extra on der handen genomen want er wordt een bedrag van 40.687,40 (vorig jaar 29.991,20) voor uitgetrokken. Het bedrijf Openbare Werken, dat vorig jaar nog een tekort raamde van 12.502,85 verwacht dit jaar geen tekorten. Onderwijs De besturen van de bijzondere scholen krijgen een voorschot op de vergoeding voor de kosten van instandhouding van hun scholen, berekend naar 37,68 per leerling voor het g.l.o. en 47,50 voor het v.g.l.o. en u.l.o. De bijzondere bewaarscholen zien het subsidie verhoogd van 25,op 37.68 per kind, waarbij het bedrag dus blijk baar is aangepast aan dat voor het ge woon lager onderwijs. Voor de plaatselijke muziekverenigin- gen wordt een bedrag van 500,ge raamd, zodat ieder korps weer 250, tegemoet kan zien. De schoolkinderen zul len weer een tractatie ontvangen bij de bevrijdings- en Oranjefeesten en hiervoor wordt dan 1500,uitgetrokken. Voor de bevordering van het vreemdelingen verkeer zal de gemeente weer deelnemen aan het bloemencorso en bloemenmoza- ieken leggen. Hiervoor wordt 3663, uitgetroken. Voor de plaatselijke U.V.V. wordt voor lopig nog niets geraamd. De toekenning van een subsidie zal in de loop van het jaar nader worden bezien. Het niet meer zelf produceren van gas door het gasbedrijf schijnt voor het bedrijf wel voordeliger te zijn, want het batig saldo, dat geraamd wordt bedraagt 8718,15 tegen 3437,25 in 1954. Ruim 2400,blijft ten laste van de gemeente begroting wegens sociale lasten. Hiervoor moet namelijk ruim 94.000,uitgegeven worden, terwijl van het personeel en van de bedrijven ongeveer 70.000,wordt terug ontvangen. Aan rente voor gesloten geldleningen Het gemeentebestuur van Hillegom heeft kans gezien ook voor het jaar 1955 weer een sluitende begroting te krijgen, waarbij rekening is gehouden met een post „Onvoorziene uitgaven" van 63211,84, hetgeen zelfs nog bijna 42000,meer is dan vorig jaar. De begroting heeft wel iets van de aantrekkelijkheid verloren, doordat niet meer de nieuwe kapitaalswerken, waarmede in 1955 een begin zal worden ge maakt, direct worden verwerkt, maar achteraf aan de raad worden voorgelegd. De memorie van toelichting is ook nog niet verschenen, zodat slechts de gewone lopende uitgaven een klein beeld geven van het uit te voeren programma. De post „onvoor zien", in feite het batig saldo, zal zeker nog aanmerkelijk dalen wanneer de kapi taalswerken worden opgevoerd en de afschrijvingen nog uit de gewone dienst moeten plaats vinden. is in 1955 verschuldigd 199.717,33 (v. j. 193.658.52), aan aflossingen 123.507,11 (v. j. 114.702,66). Wegens afschrijvingen op kapitaalsuit gaven wordt geraamd 217.020,58 (v. j. 194.689,21). In gebouw „Zomerlust" gaf het consu laat Zandvoort van de Nederlandse reis vereniging Maandagavond een propagan- da-avond voor de wintersport. De avond werd ingeleid door de consul der N.R.V. te Zandvoort, de heer N. Sloot jes, die onder meer mededeelde, dat het consulaat op speciaal verzoek van de le den eind Januaribegin Februari een rondleiding zal organiseren door de effec tenbeurs te Amsterdam op een nog nader bekend te maken Woensdagmiddag. Hierna verkreeg de heer C. Maas uit Epe het woord, die film en kleurendia's van deze avond inleidde en van commen taar voorzag. De heer Maas wees erop, dat nog nooit de trek naar het buitenland zo groot was als dit jaar. In 1954 meldden zich meer dan 40.000 deelnemers voor de groepsreizen: met degenen, die individu eel via de N.R.V. naar het buitenland reis den, mag het totaal aantal op circa 80.000 worden gesteld. Deze enorme aantallen stellen de N.R.V. voor steeds grotere pro blemen. De meeste reislustigen trokken naar het buitenland in Juli en Augustus. Daarom dringt de- Nederlandse reisvereni ging bij haar leden er ook steeds meer op aan, tot vacantie-spreiding over te gaan. De mooiste maanden voor reizen naar het buitenland zijn volgens spreker vlak voor Kerstmis of einde Maart, om dat men dan uit het zonloze Hollandse klimaat de zon tegemoet kan reizen en ge nieten van alle mogelijke wintersporten. Een winter in de bergen immers is het mooiste, wat men zich denken kan. Daar om trekt de N.R.V. er thans op uit met de propagandafilm „Naar Ehrwald", de parel van Tirol aan de voet van de Zugspitze. Maar ook andere wintersportcentra wer den door de N.R.V. uitverkoren en om het de deelnemers wat de kosten van uit rusting betreft, zo goedkoop mogelijk te maken, zijn thans in de N.R.V.-hotels al daar bergschoenen en ski's in huur ver krijgbaar, welke door de reisvereniging in grote hoeveelheid werden opgeslagen. Spreker ging hierna over tot de ver toning van zeventig fraaie kleuren-dia's over Ehrwald en omgeving, waardoor men een bijzonder mooie indruk kreeg van dit wintersportcentrum in zijn volle winterse pracht. Daarna volgde de niet minder boeiende kleurenfilm. Een tocht per ka belbaan naar de top van de Zugspitze vormde wel het hoogtepunt van deze prachtige rolprent. Film en plaatjes wer den vervaardigd door de heer H. Kuy- ters te Epe. De N.R.V. heeft met deze mooie avond opnieuw velen aan zich verplicht en zal met woord en beeld ongetwijfeld hebben bereikt, dat velen een vacantietrip naar de wintersport, die ontegenzeggelijk vele aantrekkelijkheden biedt boven een zo- mervacantie, zullen gaan overwegen. De heer Slootjes bracht na afloop cineast en spreker hartelijk dank voor deze avond vol wonderschone pracht. Niet alleen het publiek toont zich tevre den over de zo geslaagde Sint Nicolaas- actie, die de Zandvoortse winkeliers dit jaar hadden georganiseerd, ook de Zand voortse winkeliers zelf hebben het gunsti ge resultaat ervan terdege ondervonden. Naar ons van de zijde van het comité van uitvoering werd medegedeeld, mag wor den aangenomen dat de omzetten in de Sint Nicolaasweken dit jaar ongeveer SO"/» hoger hebben gelegen dan vorig jaar. Nog nimmer maakte men in Zandvoort een zo grote Sint Nicolaasdrukte mee. Het is daarom aan geen twijfel onder hevig, dat deze zo geslaagde actie volgend jaar op nog groter schaal zal worden her haald, waarbij men dan nog gewenste her zieningen kan aanbrengen naar aanleidine van de dit jaar opgedane ervaringen. Het moet zelfs niet uitgesloten worden geacht, dat een actie in deze geest het volgend jaar ook op een ander tijdstip zal worden opgezet. Maandagavond kwamen de postzegelver zamelaars van Lisse bijeen in de Witte Zwaan onder leiding van de heer W. Beu kers, voorzitter van de afdeling Noordwijk van de internationale vereniging Phitate- lica om te komen tot de oprichting van een afdeling Lisse van deze vereniging. Uit de dertig leden, die zich opgaven, werd het bestuur als volgt gekozen: voorzitter de heer K. de Wolf; overige bestuursleden: de heren C. van Grieken, B. Lichtenberg, A. W. Baaij en A. V. van Ginhoven. De heer W. Beukers zal het bestuur bijstand verlenen. De heer P. L. Backer, voorzitter van het hoofdbestuur, dat eveneens aanwezig was, hield een interessante causerie over „Waar om stichten we een afdeling", waarin hij wees op de vele voordelen, die aansluiting bij „Philatelica" biedt. Met de mededeling, dat Lisse de 31ste afdeling is van de inter nationale vereniging „Philatelica" en na zijn gelukwensen te hebben uitgesproken, verklaarde hij het bestuur voor geïnstal leerd. De heer N. Eedeman wees nog op de vele mogelijkheden, die een afdeling biedt voor de leden om hun verzamelingen uit te breiden. De bijeenkomst werd besloten met een geanimeerde veiling. De oudercommissie van de Dr. Albert Plesmanschool te Zandvoort belegt een ouderavond in gebouw Zomerlust op Woensdagavond. Het huishoudelijk gedeel te der vergadering zal kort worden gehou den, daar de avond in hoofdzaak gewijd zal zijn aan de vertoning van de „Willem Barendszfilm" welke dr. Melchior tijdens zijn eerste na-oorlogse reis vervaardigde. Daar dr. Melchior zelf verhinderd is bij de film een toelichting te geven, zal dit ge schieden door de heer Hilenius uit Den Haag, die eveneens deze reis van de Wil lem Barendsz meemaakte. Onder grote belangstelling is Maandag avond in hotel Keur in Zandvoort een supportersvereniging opgericht, die men ..Geel-blauw" noemde, de kleuren van de Zandvoortse voetbalvereniging „Zand- voortmeeuwen". Algemeen was men van oordeel, dat een supDortersvereniging in Zandvoort op het voetbalspel in Zandvoort stimulerend zal werken, hetgeen doordat voor het eerste elftal, dat zich Zondag in de kopgroep handhaafde, nog alle kansen aanwezig zijn, meer dan ooit noodzakelijk werd geacht. Naast het doel, om vooral Zandvoortmeeuwen in alles met raad en daad terzijde te staan, heeft men zich als eerste taken gesteld om op het Zandvoort- meeuwen-terrein ten spoedigste bij wed strijden van het eerste elftal muziek op het terrein te krijgen; voorts de plaatsing van een scoring-bord met tijdklok; naar de uitwedstrijden te reizen in georganiseerd verband en feestavonden te organiseren vooral voor de adspiranten en junioren. Voorts wil mén op diverse wijze de pro paganda voor de voetbalsport in Zandvoort met kracht ter hand nemen. Een voorlopig bestuur werd gevormd, bestaande uit de heren M. Weber, voorzit ter; en de heren L. Bluijs, E. Bol en W. Zwemmer, leden. Een groot aantal leden meldde zich tijdens de oprichtingsvergade ring aan. Door middel van circulaires en op an dere wijze zal direct worden begonnen om het ledenaantal van de nieuwe supporters vereniging zo hoog mogelijk op te voeren, waarvoor een grootscheepse propaganda- actie binnenkort door het voorlopig bestuur zal worden bekend gemaakt. Aardijk, 6 te Hamburg Abbedljk, 6 te Antwerpen. Albireo. 5 v. Las Palmas n. Recife. Aldabi, 5 te Victoria. Alderamin, 5 v. Rotterdam n. Calcutta. Alioth, pass. 5 Dover n Rio de Janeiro. Amstelland, 6 te Santos. Annenkerk, 5 v. Alexandrië n. Genua. Argos, 6 te Istanboul. Aagtekerk, 6 v. Penang n. Port Swettenham. Adonis, 7 te Houston. Agatha, 7 te Pladju. Almkerk, v. Newcastle n. Sydney. Alnati, 6 te Bremen. Amor, 6 Gibraltar gepass. n. Amsterdam. Amstelveen, 6 te Chittagong. Amstelstad, 6 te Chittagong. Artemis, 6 te Guanta. Aldegonda, 6 te Telokanson. Aietta. 6 270 m. W ZW. Ceram n. Sorong. Aalsdijk, pass. 6 ten Z. Azoren n. Miami. Abbekerk, 7 te Genua. Algenib. 7 te Santos. Altair, 6 dwars Madeira n. Antwerpen. Appingedijk, pass. 6 Kp. Race n. New York. Arkeldijk, pass. 6 Beunuda n. Le Havre. Amstelbrug. 6 v. Amsterdam n. Key West. Blitar 5 v. Beira n. Nacala. Bloemfontein, 5 320 m. W. ten N. Walvisbaai Blijdendijk, pass. 5 Vlissingen n. New York Boschfontein. 5 te Hamburg. Breda. 5 v. Antwerpen te Rotterdam. Bonaire, 6 110 m. NO. Barbados. Bandjermasin, 6 te Soerabaja. Ball, 6 te Djeddah Bennekom, 7 v. Balboa n. Buenaventura. Boskoop, pass. 7 Lizard n. La Guaira. Charis, 4 te Le Havre Caltex Nederland, 5 te Stockholm. Cistula. pas. 5 Sabang 8 Singapore verwacht. Congostroom 5 v. Freetown n. Dakar. Corilla, pass. 5 Ouessant n. Curacao Coryda, pass. 6 Ouessant n. Curagao. Caltex Pernis, pass. 6 Gibraltar n. Sidon. Cleodora. 7 te Fremantle verwacht. Callisto, 8 v. Montreal te Antwerpen verw. Caltex The Hague, 6 v. Sidon n. Rotterdam. Cdaris, 7 te Antwerpen. Cottica, pass. 7 Dungeness n. Amsterdam. Delfland, 5 v. Buenos Aires n. Montevideo. Delft, 6 te Amsterdam. Dordrecht. 2 te Philadelphia. Dalerdijk. 6 te Schiedam. Daphnis, 6 te Pto Cabello. Diemerdijk. 7 te Halboa. Dongedijk, 4 te Los Angeles. Eos. 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Falco. 6 te Valencia. Erinna, 6 te Pladju. Eemland, 7 te Itajai. Esso Den Haag, pass. 7 Finisterre n. Antwerpen Gaasterkerk. 5 v. Rotterdam n. Bremen. Gordias. 5 v. Amsterdam n. Malta. Gadila. 6 te Cebu. Garoet, pas. 6 Kreta n. Beyrouth. Gooiland. 6 v. Las Palmas n. Amsterdam. Groote Beer, 5 150 m. NO. Finisterre. Ganvmedes, 6 te Pta Areneas. Graveland, 7 IJmuiden verwacht n. A dam. Hathor, 6 te Amsterdam. Hestia, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Hilversum. 6 v. Port Said n. Lands End. Heemskerk, 6 te Lissabon. Hector, 7 te Izmir. Heemskerk, 6 v. Lissabon n. Marseille. Helena, pass. 6 ten N. Azoren n. Curagao. Ilos, S te Malaga. Ivoorkust. 7 v. Lagos n. Douala. Jupiter. 5 v. Curacao n. Antwerpen. .tapara (KRL), 7 te Damman verwacht. Java. 7 te Djeddah. Katelysia. 5 v. Las Piedras n. Lands End. Kota Inten. 6 te Norfolk. Karossa, 6 te Larat. Karsik, 6 te Shanghai. Koratia, 6 180 m. N. Brisbane. Kieldrecht. 7 te Bombay. Kedoe, 7 te Freetown verwacht. Korovina, pass. 6 Ouessant n. Rotterdam. Kota Baroe, 8 te Rotterdam. Laurenskerk, 6 te Rotterdam. Langkoeas, pass. 5 Sabang n. Colombo. Lombok. 4 te Kaapstad. Lawak, 5 v San Francisco n. Vancouver. Leuvekerk, pass. 4 Holtenau n. Hamburg. Limburg, 7 te Singapore. Lekhaven, 2 te Rosario. Lieve Vrouwekerk. 7 v. Colombo n. Madras. Loosdreeht, 7 te Rastanura. I.oppersum, 7 Kp. Finisterre gepass n. Ant»" Mariekerk. 6 te Bremen. Mataram, 5 v. Port Said n. Napels. Maureen, 5 v. Dublin n. Rotterdam. Mellskerk, pass. 6 Napels n. Port Said. Mitra. pass. 5 Azoren n. Rotterdam. Madoera. 7 te New York. Manoeran. 6 v. Amsterdam n. Gdynia. Myonia. 7 te Geelong. Maas, 6 te Algiers. Marken, 6 v. Monrovia n. Takoradi. Marsland, 6 te Suez. Maureen, 7 Rotterdam verwacht. Molenkerk, 7 v. Manilla n. Hongkong. Nestor, 5 v Pramaribo n. Georgetown Nigerstroom, 5 te Bordeaux. Noordam, 6 420 m. Z.ZW. Kp. Race. Notos, 6 v. Tanger n. Oran. Oranje. 6 120 m. W. Sabang n. Colombo. t Ovula, pass. 6 Sabang n. Bombay. Ond na, 7 te Port Said. Overijsel, 6 v. Aden n. Suez. Oranjestad, 6 1320 m. O.NO. Barbados. Pendrecht, 5 te Dakar. Pieter S. pass. 5 Wight n. Brlstolkanaal. Prins Joh. W. Friso, 5 te Bremen. Prins Willem HI. pass. 6 Scilly s n. Hamburg. Prins Willem IV, 5 rede Vlissingen n. Hamburg. Prins Willem George Fred., 5 te Hamburg. Phrontis, 7 te Penang. Prins Fred. Hendrik, 6 130 m. W. Kp. Race. Peperkust, 6 v. Lobito n. Matadi. Poseidon, 7 v. Pto Cabello n. Curagao. Rotula, pass. 5 Ascension eil. n. Curagao. Ruys, 5 v. Singapore n Hongkong. Ridderkerk, 6 te Antwerpen. Rondo. 6 te Amsterdam. Rotti, pass. 6 Gibraltar n. Amsterdam. Rijndam. 6 410 m. O.NO. Kp. Race. N, Stad Alkmaar, 6 v. Port Said n. Antwerpen. Stad Maassluis, 3 te Immingham. Salawati, pass. 7 Vlissingen n. Antw. Soestdijk, 4 v. Suez n. Tj. Priok. Stentor, pass. 5 Wight n. Madeira. Straat Soenda, B te East London. Salawati, 6 te Antwerpen. f- Saparoea, 6 v. Bahrein n. Port Said. Sinabang, 9 Melbourne verwacht. Sliedrecht, 8 te Mena el Ahmadi. Sommelsdijk, 8 te Djibouti. Sunetta, 6 te Lissabon. Stanvac Talang Akar, 4 v. Priok n- Sungelge- rong. Straat Bali, 6 te Yokohama. Singkep, 6 160 m. O.ZO. Port Soedan. Slamat, 6 280 m. W. Ceylon. Salland, 6 v. Las Palmas n. Recife. Sloterdijk, 6 v. New York n. Boston. Stad Leiden, 7 te Dakar. State of Liberty, 9 te Mena el Ahmadi vertr. Salatiga, 3 te Portland Oreg. Sibajak. 8 te Sydney verwacht. Tabinta, pass. Lissabon n. Amsterdam. Teiresias. 5 te Baltimo.e. Ternate, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Trajanus, 6 te Dordrecht. Tiba, vertr. 7 v. Antwerpen n. Montevideo. Ternate, 6 te Antwerpen. Trompenberg, 6 v. Brownsville n. New Orleant Tjiluwah, 6 te Singapore. Tomori, 6 te Tj. Priok. Tjibantjet, 7 te Baiikpapan verw. Tamo, 11 te Antwerpen verwacht. Tarakan, 7 te Tampa. Talisse, 8 te Singapore verwacht. Van Spilbergen, 5 v. Amsterdam n. Bremen. Van Waerwijck. 6 v. Hongkong n. Singapore. Westertoren. 6 te Curagao. Willemstad. 5 830 m. N,NO- Barbados. Woensdrecht, 5 v. Rotterdam n. Oslo. Waal, 7 Antwerpen verwacht. Willemstad. 6 1140 m. ZW. Fayal. Waikelo, 6 te Makassar. W. Alton Jones, 6 110 m. Z. Kreta. Wieldrecht, 6 te Port Socony. Wonosari. 6 220 m. O. Kp. Padaran. Willem Ruys, verm. 8 v. Rotterdam n. Priok. Wonogiri, 7 v. Tjilatjap n. Priok. Zeeland (SSM), 6 te Biyth. Zeeland (KRL), 7 te Port Swettenham. Zuiderkruis, 7 te Aden verwacht. Zijpenberg, pass. 6 Ouessant n. Londen. KLEINE VAART Applngedam, 5 v. Lissabon n. Antwerpen. Arnoudspolder. vertr. 6 v. Oporto n. Antw. Badzo. 5 v. Londen te Rotterdam. Barracuda. 5 v. Wisbeck te Rotterdam. Bebox. 5 v. Rotterdam n. Helsinki. Bernard. 6 v. West Hartlepool te Rotterdam. Bestevaer, 5 v. Rotterdam n. Grimsby. Birmingham. 5 v. Sunderland te Rotterdam. Bree Helle, 5 v. Londen te Rotterdam. Coolsingel, 5 v. Birkenhead n. Glasgow. Dulveland, 5 v. Rotterdam n. d. Tyne. Deni. 6 v. Naestved te Korsor. Doklaan. pass. 5 Kiel Holtenau n. Kalmar. F.uropa, 6 v. Stockton te Rotterdam. Fiat. 5 v. Rotterdam n. Londen. Rilewoutsdijk 6 v. Cuxhavpn n. Birkenhead. Erkalin, 6 v. Aberdeen te Rotterdam verw. Ferocia, 5 v. Blyth te Larvlk. Fiducia. 6 v. Maassluis n. Boston. Gaasterland, 5 v. Rotterdam n Kingslynn. Heemraadsingel, vertr. 6 v. Gdynia n. Stettin. Hoflaan. 5 v Brahestad n. Patenieml. Hast V. pass. 5 Kiel Holtenau n. Londen. Heerengracht 5 v. Nantes te Rotterdam. Ida Pieter, 5 te Mllfordhaven. Ilias, 3 v. Venetië n. Triëst. Jutland. 5 v. Teienmouth te Rotterdam. Joost, 4 Brunsbilttel gepass n. Zaandam. Lacra. 6 v. Cuxhaven n. Amsterdam. Larix. 4 te Gefle. Marcella. 5 v Holehaven te Rotterdam. Mame. 6 v. Middlesbro te Rotterdam. Midas. 3 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Mereurius. pass 5 Kiel Holtenau n. Otterbacken Nieuwland. 5 v. Leith te Rotterdam. Noorderlicht. 6 v. Swansea te Rotterdam. Niienburgh, 5 v. Kopipg te Rotterdam. Nieuwehaven. 5 v. Gothenburg te Rotterdam. Nettle. 5 v. Preston n. Liverpool. Onstereems. 6 v. Burea te Rotterdam. Ponto, 3 te Zaandam. Ponza 3 v. Domslo n. Zaandam. Philetas, 5 v. Rotterdam n. Tel Aviv. Boreas, 3 v. Kopenhagen n. Gothenburg. R®ata, pass. 5 Borkum n. Nortelje. Silvaplana, 5 v. Malmö te Rotterdam, soemba. vertr. 7 v. Caen n. Hull. Sourt. 6 v. Brunsbüttel n .Amsterdam. Statensingel. 8 te Aberdeen. Terschelling. 5 v. Rotterdam n. Drogheda Timo, 6 v. Londen te Rotterdam. Tilly, 4 te Norrkoping. Viking. 8 v. Liverpool te Rotterdam. Vlieland. 5 v. Malmtt n. Kopenhagen, westersingel. 5 v. Glasgow n. Greenok. IJsel, 5 v. Rotterdam n. Le Havre. Ruime sortering in dierenvoëdérs en benodigdheden GEBR. VEENING A Naturalisten lacobijnestr. 10-18, tel.. 13245 Adverteert in dit blad Het oudste en vertrouwdste adres van de markt voor Horloge, Klok of Wekker is: K. DEKKER HORLOGERIE K. DEKKER DE KEYSTRAAT 5, H'LEM Tel. 19211 Zaterdags Botermarkt. Maandag Ged. O. Gracht t.o. Garage Roozekrans. f LECTOR IUM ROSICRUCIANUM T ransfiguristische Geestesschool Inlichtingen uitsluitend schriftelijk aan het Hoofdkuarttct c Bakenessergracht 11- li M f 18.000 aan de Meer en Boschlaan H'stede. Leeg te aanvaarden voor inwoners H'stede. Inl. Mak. M. Woud, Crayenesterlaan 48, tel. 34024 Tel. 20894. BREESTRAAT 6 zal altijd trachten U een bril te leveren, die bij Uw gelaatsvorm past. U kunt zich nu zelfs een glasbril verschaffen die in hoge mate aan deze eis voldoet. U kunt zich hiervan gemakkelijk overtuigen door een bezoek aan: Corsetten Tricotages 34 filialen Kousen Opgericht 1886

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3