moms „Moderne hoofdbibliotheek nodig in centrum der stad" Opnieuw twee jaar geëist wegens heling tegen autobestuurder EEN IDEALE WARMTEBRON „De Spaarnestad" Bouw Christelijke Ulo-school aan Rijperweg te Bloemendaal Gerechtshof te Amsterdam Opening filiaal in Haarlem-Oost Vragen over krotten in Rozenprieel Amsterdamse Beurs MAANDAG 13 DECEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT VICTORIOUS WALES SEVEN SISTERS WALES L/mixturaU Veertig gulden boete voor Aalsmeerder Bureau Baptistengemeenten verlaat Haarlem Sint-Nicolaas-kinderfeest Bloembollencultuur heeft proeftuin in Heemstede Geen voorrang verleend nabij de Parklaan Geen vier, maar vijfklassige R.K.school Leuning Zuiderbrug door auto vernield Groeps-expositie geopend van Kunst Zij Ons Doel Supporters van „Haarlem" vierden zesde lustrum „Het blijde uur" ook voor kader Jeugdgemeenschap Scheeovaart ■P Evenals de Haarlemse rechtbank in eerste aanleg heeft Vrijdag het gerechtshof te Amsterdam vijf uur besteed aan de behandeling van de zaak tegen de autover huurder M. G. uit Haarlem, die beroep had aangetekend en verdacht werd van heling van goederen, afkomstig van inbraken te Badhoevedorp, Ouder Amstel en Zandvoort. G. ontkende de heling; alleen gaf hij toe voorwerpen van één der inbraken in pand te hebben aangenomen, omdat hij een auto verhuurd had. Hij verklaarde niet geweten te hebben, dat de goederen van diefstal afkomstig waren en dat zijn auto gebruikt werd bij het plegen van diefstallen. De procureur-generaal vroeg bevestiging van de straf van twee jaar. De procureur-generaal had acht getui gen gedagvaard, van wie er één niet ver schenen was en de verdediger zeven ge tuigen a décharge. De adjudant van de rijkspolitie te Am sterdam, die het onderzoek geleid heeft, deed mededelingen over de aangiften van vermissing van een aantal goederen na- hij Schiphol, in Badhoevedorp en onder Amstel, in Zandvoort en in Heemstede. Een firma uit Rotterdam, die werkzaam heden op Schiphol moest verrichten, had technische toestellen geplaatst in een huis te Badhoevedorp. Later werden vermist een lasapparaat, twee manometers, enzo voort. Uit een woning te Badhoevedorp is een wasmachine verdwenen, in Ouder Amstel zijn autobanden gestolen, in Zand voort zijn uit koffers, staande in een auto leren portemonnaies en portefeuilles en in Heemstede is een groot aantal textielgoe- deren vermist. De getuige verklaarde dat de recherche in November 1953 in de éta lage van een winkel te Amsterdam een lasapparaat en manometers zag liggen. Vermoed werd dat deze toestellen nabij Schiphol waren gestolen. Een onderzoek werd ingesteld en o.a. werd een twee en dertigjarige Amsterdamse monteur aan gehouden, die tenslotte meedeelde betrok ken te zijn geweest bij de hierboven ver melde diefstallen. Hij trok er dan met ver scheidene Amsterdammers op uit. De monteur heeft aan de politie verteld de goederen aan de Haarlemmer M. G. te hebben verkocht. Een huiszoeking bij deze heeft geen resultaat opgeleverd. De president van het gerechtshof merkte op, dat de monteur blijkbaar schoonschip heeft willen maken en vroeg de adjudant van politie of de bekentenis wel juist is. Getuige: „Ik heb de indruk dat de mon teur de waarheid heeft verteld. Alles is nagegaan en na onderzoek uitgekomen." President: „Had de monteur enige re den, om iets tegen verdachte te hebben?" Getuige: „Volgens mij niet. De mopteur heeft niet alleen de verdachte beschuldigd, maar ook zijn medewerkers aan de dief stallen." De monteur, als getuige gehoord, ver klaarde gestolen goederen uit Badhoeve dorp, Ouder-Amstel en Zandvoort aan verdachte verkocht te hebben. Hij had M. G. leren kennen bij een Amsterdamse koopman en toen van hem een auto ge huurd, waarmee de misdrijven zijn ge pleegd. Verdachte geeft toe het lasapparaat en de manometers in pand te hebben ont vangen. De monteur had van hem een auto gehuurd, maar geen geld gegeven. Toen verdachte de toestellen ontvangen had heeft hij ze gebracht naar een garage, omdat hij ze niet zelf bewaren kon. Wel heeft hij gevraagd ze te verkopen om in het bezit te komen van het geld van de huur van de auto. Verdachte ontkende iets van de andere goederen af te weten. De procureur-generaal zeide, dat de verklaringen van de monteur van grote waarde zijn; zij worden gedeeltelijk on dersteund door die van de medewerkers aan de diefstallen. Spreker achtte heling van technische toestellen, autobanden en een wasmachine bewezen, echter niet van portemonnaies en portefeuilles. Er komt nog bij, dat verdachte de monteur de ge legenheid tot diefstal geboden heeft door de auto te verhuren. Hij zette hem daartoe aan door de gestolen goederen te kopen. ADVERTENTIE is onze voortreffelijke WALES-ANTHRACIET (Super kwaliteit) Afm. 20/30 11.15 per H.L. (le kwaliteit) Afm. 20/30 10.65 per H.L. Alleen-verkoop: BR ANDSTOFFENHANDEL FR. VARKENMARKT 6—10 (Spaarne bij Viaduct) Telefoon 1-4-1-6-4 en 1-3-9-0-4 Spreker vond het vonnis van de Haar lemse rechtbank, een gevangenisstraf van twee jaar, niet te hoog en eiste bevesti ging van deze straf. De verdediger, mr. Zeijlemaker, merkte op, dat er in dit proces twee hoofdperso nen zijn, namelijk de verdachte en de monteur. Het is van belang beide te ken nen. Pleiter herinnerde er aan, dat de monteur verscheidene keren veroordeeld is en bij vele diefstallen betrokken is ge weest. Waarom zal hij de waarheid ver teld hebben? Berouw heeft hij niet en plannen om een nieuw leven te leiden, wa ren er evenmin. Volgens pleiter haatte de monteur de verdachte en daarvan heeft hij gebruik gemaakt M. G. te belasten. De monteur wilde niet vertellen, aan wie hij de goederen afgeleverd heeft en daar om heeft hij de naam van verdachte ge noemd. Pleiter deelde mede, dat verdach te uit een goed milieu komt; vroeger is hij wel eens met de justitie in aanraking geweest, maar de laatste tien jaar is hij niet van een misdrijf verdacht geweest. Het zou vreemd zijn als de man in korte tijd verscheidene malen achtereen gesto len goederen in ontvangst neemt. Ook me moreerde mr. Zeijelemaker dat verdachte in de oorlog in concentratiekampen door gebracht had en dat hij een goed illegaal werker was. Wat de tenlaste gelegde fei ten betreft meende pleiter, dat ze niet bewezen zijn. Wel heeft verdachte de technische toestellen in pand gehad, maar dan is er nog niet van grove schuld sprake. Mr. Zeijlemaker concludeerde tot vrijpsraak wegens gebrek aan bewijs. Het Hof zal op Vrijdag 24 December uitspraak doen. ADVERTENTIE één theelepeltje ROCKlEYfc (bevat geen. suiker of siroop) Economische politierechter Tijdens de zitting van de economische po litierechter te Haarlem op Maandagmor gen heeft d« officier van Justitie, mr. J. Wiarda, vijftig gulden boete geëist tegen do 36-jarige H. v. D. uit Aalsmeer, wegens overtreding van artikel 2 Vestigingsbesluit bloemverkopersbedrijven 1939. v. D. heeft een bloemenzaak in Aalsmeer, welke een beheerder voor hem dreef. Toen deze be heerder wegging, heeft v. D. de zaak zelf voortgezet, hoewel hij hiertoe niet bevoegd is. M'n vakkennis is enorm groot, maar ik heb helaas geen technische knobbel", deel de hij de economische politierechter, mr. J. A. Bletz mee, er aan toevoegend, dat hij thans studeert voor zjjn middenstandsdi ploma, waarvoor hijin de zomer van het vol gend jaar examen hoopt te doen. Mr. Bletz veroordeelde hem tot een boete van veertig gulden. Aangezien het bureau van de Unie van Baptistengemeenten in Nederland te Haar lem te klein gehuisvest is, heeft de Unie commissie een pand in Arnhem aange kocht, waarin het bureau zal worden on dergebracht. Tevens zal het als huisves ting dienen voor de secretaris-administra teur der Unie, ds. T. Jansma, predikant in bijzonder dienst. Het ligt in de bedoeling, dat hij medio Januari 1955 naar Arnhem komt. Het jaarlijkse Sint Nicolaas-foest voor de kinderen van de vereniging Res Nova is Zaterdagmiddag in Heemstede weer met groot plezier gevierd. De kinderen genoten volop van de poppenkast en goocheltoeren van de heer "Van Duin en zij kregen allen uit de handen van Sint Nicolaas een passend geschenk en een zakje snoep. Aan het slot van de middag sprak de heer Nic. Drayer een dankwoord tot de medewerkers. De gemeenteraad van Bloemendaal be sloot op 21 Mei 1953 medewerking te ver lenen voor de stichting van een nieuw schoolgebouw ten behoeve van de Chris telijke school voor uitgebreid lager onder wijs, staande onder het bestuur van de Kerkeraad der Hervormde Gemeente te Bloemendaal. Ten behoeve van deze schoolstichting werd voor een bedrag van 60.000 aange kocht een terrein ter oppervlakte van 4822 m2, gelegen aan de Rijperweg. De op het terrein staande dubbele villa (Eikenhof) werd gesloopt en sinds het voorjaar 1954 ligt deze grond gereed om daarop de Chris telijke ULO-school te bouwen. De behoefte aan dit nieuwe schoolge bouw is reeds sinds enige jaren zowel voor het schoolbestuur als voor het gemeente bestuur dringend. Voor wat het schoolbe stuur betreft wijzen B. en W. in een brief aan de gemeenteraad er op, dat de lagere school staande onder hetzelfde bestuur, reeds vele jaren, aanvankelijk gedeeltelijn: en sinds drie jaren geheel, niet meer de beschikking heeft over een eigen gebouw, doch huisvesting geniet in het gebouw der openbare ULO-school aan de Vijverweg. Na gereedkoming van het nieuw te stichten gebouw aan de Rijperweg zal de Christe lijke lagere school eerst weer naar het oor spronkelijke gebouw aan de Bos en Duin laan kunnen terugkeren. Het gemeentebestuur heeft het aller grootste belang bij een spoedige totstand koming van een nieuw gebouw voor de Christelijke ULO-school aangezien daar door aan het huisvestingsprobleem voor de Hartenlustschool een einde kan komen. „Hoe wenselijk het dan ook is de lectuurvoorziening te spreiden over de verschil lende stadsgedeelten, zodat de bewoners van Haarlem niet verder dan een kwar tier gaans van de filialen verwijderd zijn, toch kunnen deze bij-bibliotheken slechts goed functionneren indien zij aanleunen tegen een moderne hoofdbibliotheek in het centrum der stad, die een bron is van lectuur en voorlichting op alle gebieden des levens", aldus merkte de heer P. V. de Wit Zaterdagmiddag op tijdens de offi ciële opening van het filiaal Haarlem-Oost van de Stadsbibliotheek en Leeszaal, dat gevestigd is aan het Van Zeggelenplein. lectuur en ontwikkelingslectuur, kortom het goede boek. Spreker was dankbaar, dat het progressieve gemeentebestuur het grote belang der ontwikkeling van het in zicht stimuleert. „Historisch ogenblik" De directeur van de bibliotheek ver volgde: „Hoezeer we ons verblijden over elk filiaal met moderne accommodatie, onze grootste belangstelling blijft uitgaan naar een nieuw gebouw voor de centrale bibliotheek. Men mene niet, dat we on dankbaar zijn voor de opening van het filiaal. De gelegenheid wordt maar schaars geboden om temidden van zoveel vrienden van openbare bibliotheken pleitbezorger te zijn van een gedachte, die ons enkele tientallen jaren bezig houdt, zodat we ons vleien met de hoop, dat de genodigden ons deze bibliotheek-perspectivische be schouwingen wel een ogenblik willen veroorloven". De heer De Wit merkte op, dat indien het waar is, dat de cultuur van een stad of van een stadsbevolking door het nage slacht zal worden afgemeten aan de cul tuurinstellingen van die stad dan belooft het toekomstig oordeel over Haarlem gun stig te zijn. De openbare bibliotheken wil len in zo breed mogelijke kringen door middel van 'populair-wetenschappelijke boeken op bijna alle gebieden van weten schap, techniek, kunst en letteren via technisch daarvoor opgeleid en gevormd bibliotheekpersoneel de cultuur van een volk verbreden, verdiepen en uitbouwen. Zij willen de volksontwikkeling dienen en de goede smaak van het volk stimuleren door op alle gebieden verantwoorde lec tuur te distribueren: jeugdlectuur, roman- De Nederlandse kustvaarder „Friblo" van 167 ton is Zondagmorgen in de Noordzee vergaan. De uit vier koppen bestaande bemanning werd gered door de „Prins Willem Fredenk" van de Branjolijn. Het scheepje was sinds Zaterdagavond elf uur onderweg van IJmuiden naar Engeland met een lading ijzer. De geredde beman ning: van links naar rechts de „bestman" G. de Haan uit Assen; de matroos J. Kool uit Utrecht; kapitein J. Blokzijl en de kok-lichtmatroos G. Keizer uit Ruinerwold. De wethouder van onderwijs, kunsten en wetenschappen, de heer D. J. A. Geluk, noemde ondanks het feit, dat het filiaal er eenvoudig uitziet de opening een historisch ogenblik voor de ontwikkeling van de stad. Hij herinnerde aan de uit breiding van Haarlem aan de Oostelijke zijde. De afstand naar het centrum der stad wordt te ver. Het gemeentebestuur heeft er rekening mee te houden, dat er behoefte bestaat aan culturele ontspanning en centra dienen gesticht te worden. Toen in 1930 het eerste filiaal van de bibliotheek werd gesticht, namelijk in Haarlem-Noord, was de wijk reeds volgroeid. Het filiaal in Haarlem-Oost komt in een nieuwe uit breiding en in een tijd, waarin men meer gelegenheid heeft om zich te ontwikkelen dan vroeger. Hulde bracht de wethouder aan de heer De Wit voor diens arbeid en aan mevrouw C. A. J. Kroon-Kuneken, secretaresse van de Woningstichting „Ons Huis" en de heer C. A. Hollaender, onder wijzer aan de Van Zeggelenschool, die de aandacht van de heer De Wit op het stichten van een filiaal hebben gevestigd. Het eémeentebestuur wil gaarne overgaan tot het stichten van een nieuw centraal gebouw voor de bibliotheek, maar het is moeilijk een plaats aan te wijze. Vermoe delijk zullen eerst enige huizen geslooDt moeten worden. Voorts memoreerde de heer Geluk de mogelijke samenwerking met het bestuur der R.K. Openbare biblio theek en Leeszaal. Mejuffrouw A. C. Gebhart bood de ge lukwensen aan van de Centr. vereniging voor openbare bibliotheken en leeszaal, me vrouw Kroon zette uiteen, dat het vooral voor de jeugd van belang is, dat er een bibliotheek in de omgeving is, waaraan zij gaarne medewerking had verleend, de heer A. G. M. Vaumont sprak als voorzit ter van „Ons Huis" en de heer H. Lon- persum als voorzitter van het Wijkcomité Haarlem-Oost. Samenwerking Drs. H. M. van Run, voorzitter van de R.K. Ooenbare Leeszaal te Haarlem, zeide hartelijk te delen in de vreugde van de opening van het filiaal en was dankbaar, dat de heer Geluk gesproken heeft over de samenwerking tussen de openbare en de katholieke leeszaal. Het bestuur van spre kers organisatie streef naar uitbreiding en verspreiding over de stad; hij hoopte dat er tijdens besprekingen plannen naar voren komen, die aanvaardbaar zijn. Tenslotte bracht de heer De Wit de architect, de aannemer en allen, die aan de totstandkoming van het filiaal hebben meegewerkt, dank. Aan de gemeente-universiteit van Am sterdam is geslaagd voor het doctol-aal examen economie de heer C. J. Giebels te Haarlem. Door de gedwongen samenwoning werdén reeds zeven houten noodlokalen nabij de Hartenlustschool aangebracht, zodat ook uit het oogpunt van de financiën het ge meentelijk belang zeer aanzienlijk is. Ver der is het van jaar tot jaar een probleem de snel groeiende Hartenlustschool aan de benodigde klasseruimte te helpen. Hoewel de belangen van de bij deze schoolbouw betrokken partijen dus duide lijk naar voren komen, is het. ondanks de wederzijdse betoonde goede wil, tot op dit ogenblik niet gelukt aan de bouwplannen een begin van uitvoering te geven. In hoofdzaak schrijven B. en W. deze stagnatie in de uitvoering toe aan de vorm van het ter beschikking zijnde bouwterrein. De Woningwetcommissie, die het ont werp beoordeeld heeft, kwam tot de con clusie, dat zij zich zou kunnen verenigen met het verlenen van dispensatie aan de zijde van het toegangspad naar de Rijp en aan de zijde van het Bloemendaalse bos, maar dat zij bezwaar blijft maken tegen het verlenen van dispensatie in de richting van het perceel Rijperweg 5, aan welke zijde bovendien juist de geruchtversprei- dende gymnastiekzaal is geprojecteerd. Hoewel B. en W. het oordeel van de Wo ningwetcommissie ten volle onderschrijven, willen zij niet nalaten er aan te herinne ren, dat een weigering tot het verlenen van de nodige dispensatie een langdurig uitstel van het gereedkomen van dit schoolgebouw betekent. B. en W. achten deze consequentie der mate belangrijk, dat zij menen de gemeen teraad de vraag te moeten voorleggen of het in dit bijzondere geval niet verant woord is de inderdaad ingrijpende dispen satie toch te verlenen. De afstand tot het perceel Rijperweg 5 bedraagt 18 meter. Een tweede oplossing zou zijn te trach ten door aankoop de beschikking te ver krijgen over de strook grond, grenzende aan de Zuidzijde van het bouwterrein, ter breedte van ongeveer 13 m. en ter lengte van ongeveer 80 m. Gelet echter op de reeds uitzonderlijke hoge prijs van het thans ter beschikking staande bouwterrein zullen B. en W. hiertoe slechts node een voorstel kunnen indienen. Het Haarlemse raadslid J. W i11 e m s t (Arbeid) heeft het College van B. en W. schriftelijke vragen gesteld over de toe stand van enige krotten in de Rozenprieel- straat, welke weliswaar niet meer bewoond worden, maar waarvan de bouwvallen open en bloot aan de straat staan en dus een ge vaar voor de volksgezondheid vormen. De heer Willemse vraagt hoe het ver klaarbaar is, dat niet reeds lang hierin voorzieningen zijn getroffen en of B. en W. niet van oordeel zijn, dat vensters en deu ren door dichtmetselen op afdoende wijze ontoegankelijk gemaakt dienen te worden. Voorts wil hij weten of B. en W. bereid zijn er toe mee te werken, dat speciale maatregelen worden getroffen om een einde te maken aan de in deze ruimten heersende rattenplaag. De Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur heeft dit najaar een nieuwe proef- en monstertuin in ge bruik genomen achter het tehuis St. Bavo aan de Kerklaan te Heemstede. Er zijn een aantal belangrijke opplan- tingen verricht voor het werk van de Com missies voor de Nomenclatuur (naam geving), de bloemenkeuringen en de tul pen-registratie. Zo zijn er collecties tu- lipa's, crocussen, Darwin- en Mendel- tulpen en nog allerhande andere soorten bol- en knolgewassen, in totaal 472 par tijtjes, opgeplant. In het voorjaar zal de honderdvijftig Rijnlandse roeden metende tuin voor de leden worden opengesteld. Van de Parklaan naderde Zondagavond om tien minuten voor zeven een autobus van de NZH en de bestuurder wilde de Kruisweg oversteken om het andere ge deelte van de Parklaan te bereiken. Uit de Kruisweg oversteken om het tweede ge- door de bus werd aangereden. De auto viel om en twee inzittenden liepen lichte snijwonden op aan hoofd en handen. Na dat zij in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo verbonden waren, konden zij naar huis terugkeren. De autobus was aan de voorzijde beschadigd. In Februari jl. besloot de gemeente raad van Bloemendaal medewerking te verlenen voor de bouw van een Rooms Katholieke school voor gewoon lager on derwijs met vier klassen: het gebouw zou ruimte moeten bieden aan een minste 121 leerlingen. Inmiddels wordt les gegeven in het huis Sparrenheuvel voor de leer jaren 1, 2 en 3 aan 114 leerlingen. Ver wacht wordt, dat als een vierklassige school gebouwd wordt er spoedig gebrek aan ruimte zal zijn. Daarom heeft het schoolbestuur zich tot de gemeenteraad van Bloemendaal gewend met verzoek mee te werken aan de bouw van een school voor vijf klassen, omdat ten minste 166 leerlingen verwacht wórden. B. en W. stel len de raad voor de gevraagde medewer king te verlenen. Zondagavond om halfnegen reed een auto in de Schalkwijkerstraat in de rich ting van de Anthoniestraat te Haarlem. De bestuurder week naar rechts uit waarbij zijn auto de brugleuning van de Zuiderbrug (over de Zomervaart) raakte en vernielde; hij is doorgereden en onbekend gebleven. Met enige planken en ijzerdraad is de leuning tijdelijk hersteld. In het museum Huis Van Looy heeft mr. H. E. Phaff gemeentesecretaris Zaterdag middag een groepstentoonstelling van Kunst Zij Ons Doel geopend. De grote be nedenzaal was overbezet toen mr. Phaff om drie uur begon te filosoferen over de zin van een inleiding door een leek van een schilderijenexpositie. Hij besloot op de hom eigen charmante wijze zich te be palen tot enkele „vriendelijke algemeenhe den",, tot een „bezien vanuit stadhuiselijk oog, dus alleen met betrekking tot de waar de voor de gemeenschap". Hij sprak zijn vreugde uit over de traditie, die het in 1821 opgerichte genootschap handhaaft: steeds weer met een groepsexpositie voor het mu seale voetlicht te komen. Met nadruk wees de gemeentesecretaris op de grote voorde len die kunnen voortvloeien uit het bestaan van twee kunstorganisaties in Haarlem: Kunst Zij Ons Doel en De Groep. Hij meen de tussen beiden een scheidslijn te kunnen trekken: K.Z.O.D. sluit meer aan bij de tra dities dan de modem gerichte „Groep een scheidslijn die voor kunstminnende le ken zeer verhelderend en leerzaam zou kun nen worden. Nadat de heer Phaff de ten toonstelling met een heilwens geopend had, bleven de genodigden nog lang in de expo sitiezalen. De tweede voorzitter van het exposerend genootschap, de heer F. R. Souwer, had de bijeenkomst ingeleid met een welkomst woord. Hij herdacht de heer Reinier Heilo die Zaterdagmorgen is overleden en die 40 jaar actief lid van Kunst Zij Ons Doel was De aanwezigen namen een minuut stilte in acht. Op 12 December 1924 werd de Supporters vereniging van de H.F.C. „Haarlem" opge richt. Van de oprichters maken alleen de heren G. Feije en H. Rees, de huidige secre taris, nog deel van de vereniging uit. De heer Rees heeft zelfs al die dertig jaar een bestuursfunctie bekleed. Het was Zondag precies dertig jaar geleden, dat de vereni ging werd opgericht en de viering van dit zesde lustrum is Zaterdag op grootse wijze geschied. De opening van de feestelijkheden ge schiedde Zaterdagmiddag met een thé-dan sant in restaurant Brinkman, waarvoor even eens waren uitgenodigd afgevaardigden van bevriende, verenigingen. Na een openings woord van de voorzitter van de supporters vereniging, de heer P. de Nijs, hebben af gevaardigden van een aantal bevriende sup portersverenigingen hun gelukwensen aan geboden. Aan het later op de middag begonnen feestdiner werd onder meer gesoroken door de voorzitter van „Haarlem", de heer J. P van Balen Blanken, en door de nu eenentach tiriarige heer P. Charbon, die de eerste voor zitter van de voetbalvereniging was bij de oprichting. Het radio revue ensemble van Rens van Dorth trók des avonds een nagenoeg uitver kochte zaal in het gemeentelijk 'Concert gebouw bij d° uitvoering van de revue show ..Voor U". Goede wijn behoeft geen krans en dit mag men zeker op Van Dorth van toepassing brengen. Hij wrd hii«estaan door de cabarettiè'-e Cora ville, Dick Pm nendijk en muzikale begeleiding van Cas Oosthoek, Verder was ér een dansoaar, een accordeonsolist en een neeerzangeres en nie te vergeten het zich achter de naam the Broytons verschuilende acrobatenduo In dit programma was de huldiging in gelast van een jubilaris door S.V.H. Dit bleek een huldiging door de supportersver eniging tè zijn van voorzitter Van Balen Blanken, die al vijfendertig jaar bestuurs lid van de voetbalvereniging is. Hem w°rd een geschenk aangeboden. Mevrouw Van Balen Blanken kreeg oen bloemstuk. Op zijn beurt heeft de heer Van Balen Blanken aan de supportersvereniging een nieuwe vlag aangeboden. Tenslotte was er nor oen jubileumbal, dat tot ver na middernacht werd voortgezet onder leiding van de heer Th. W. van der Moolen met. als gasten het Nederlands dans paar Wim Lier en Lies van Altena. De Kerstcantate „Het blijde uur" van Sas Bunge, waarvan wij reeds berichtten cjat zij op Maandag 20 December zal wor den uitgevoerd voor de jeugd van de Haarlemse lagere scholen zal op Zondag avond 19 December worden uitgevoerd voor de kaderleden van de bij het district Haarlem van de Nederlandse Jeugdge meenschap aangesloten organisaties. Dat gebeurt in de tuinzaal van het Ge meentelijk Concertgebouw, uiteraard weer door het koor van de Rijkskweekschool Noortje dé Vries, declamatie, de inter scholair uitgebreide kern van het school- orkest van het Jac. P. Thijsse Montessori en het Kennemerlyceum en de blokfluit groep van de Muziekschool van Toon kunst, in totaal 120 uitvoerenden. Aagtedijk. 13 te New York verwacht. Albireo, 13 te Recife verwacht. Aldabi, 12 170 m. ZO. St. Paulsrock. Alderamin. pass. 13 Gibraltar n. Marseille. Aleenib, 12 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Altair, 15 te Rotterdam verwacht. Arendskerk, pas. 13 Vlisslngen n. Antwerpen. Arkeldiik. 15 te Le Havre verwacht. Averdijk, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Bali. pass. 12 Kreta n. Genua. Barito, 12 te Hollandla. Borneo, 12 te Boston. Boskoop, pass. 12 360 m. NO. Azoren. Baud, 1? v. Belawan 'n. Singapore. Bennekom, 13 te Paita. 3-3'-5 Nederl/47 A.K.U Unilever Philips Gloeil, Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned Handel Mij Rotterd Bank Twenlsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Vrijdag 100% 292>/s 358H 367% 517% 99% 180 150% 134 126% 242% 205 215 219 47% 94 70 58% 2513/I8 67% Openings koersen 100% 304 368 382 530 99% 181 151 136% 126% 242% 206 214% 219 49 94% .69% 58% 25% 68_'/i Bawean. 9 v. Port Angeles n. Calcutta. Bloemfontein, 12 v. Port Elizabeth n. East tam* don. Blijdendijk, pass. 12 Flores n. New York. Boissevain, 13 te Montevideo. Boschfontein, 12 v. Hamburg n. Antwerpen. Barendreeht, 10 rede Singapore. Bintang, 13 te Miri. Boskoop, 13 180 m. N. Flores. Breda. 12 te Hamburg. Caüsslo, 12 te Rotterdam. Caltex Delft. pass. 12 Malta n. Rotterdam. Caltex Pernis 11 te Sidon. Castor, 12 te Trinidad. Ceror.ia, 12 te Singapore. Chzris, 11 te Bremen n. Amsterdam. Cleodora, 12 v. Fremantle n. Pladju. Corgostroom, 12 Las Palmes n. Antwerpen. Caltex Lelden, pass. 13 Bizerta n. Rotterdam. Charis, 12 te Amsterdam. Cottica, 12 te Amsterdam. Delfland, 10 v. Montevideo n. Ilheos. Deifshaven, 8 te Santos. Duivendrecht, 12 v. R'dam n. Duinkerken. Drente, vertr. 13 v. Londen n. Rotterdam. Eiiggano, 12 te Genua. Esso Amsterdam, pass. 12 Kp. Bon n. Antw. Esso Den Haag. 11 v. Rotterdam n. Sidon. Eos, 12 te Rotterdam. Esso Rotterdam, 13 te Texas City verw. Friesland (KRL), 113 te Belawan. Friesland (SSM). 13 te Rotterdam n. Dordt. Gaasterland. 12 te Pto Alegre. Garoet, 12 te Port Said. Gooiland, 12 te Amsterdam. Gordias, 11 v. Vigo n. Malta. Graveland. 11 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Hathor, pass. 12 Dover n. Tanger. Heelsum, pass. 11 Key West n. Houston. Hera. 12 te Trinidad. Heemskerk, 12 v. Marseille n. Genua. Hersilia, 12 te Hamburg. Ivoorkust, 11 440 m. O. ten Z. Takoradi. Tttersum, pass. 12 Azoren n. Houeton. Jagersfontein. 12 200 m. Z. Dakar. Joh. v. Oldenbarnevelt 12 v. Cuxhaven n. Gi braltar. Karimata. pass. 12 Perim n. Belawan. Kota Agoeng, 12 80 m. N. Den Helder. Kota Inten, 11 te New York. Kertosono. 13 te Philadelphia. Koratia, 13 v. Lyttleton n. Curacao. Lemsterkerk, pass. 12 Wight n- Port Satd. Linge, 11 v. Dakar n. Rotterdam. Lombok. 12 te Durban. Ixippersum, 12 te Antwerpen. Loenerkerk, 13 v. Amsterdam n. Suez. Loosdrecht. 13 te Basrah. Limburg, 13 te Penang. Murena. 11 465 m. ZW. Bombay. Marisa, 13 te Napels. Marpessa, 11 te Curacao. Mataram, 13 te Marseille. Maasdam, 12 70 m. W. ten Z. Valentia. Maashaven. 13 te Las Palmas verwacht. Malea, 10 te Geelong. Marken, 12 v. Lakoradi n. Accra. Maas. 11 v. Malta n. Patras. Modjokerto. 16 Alexandrië verwacht. Nieuw Amsterdam. 870 m. O.NO. Kp. Ha« Noordam, 11 220 m. W. Lands End. Noordam. 13 te Rotterdam. Notos, 12 te Savona. Oo<=tkerk, pass. 11 Guardafut n. Djibouti. Ootmarsum, 12 te Amsterdam. Oranje, pass. 12 Perim n. Suez. Prins Maurits, 13 te Istanboul. Prins Willem IV, 12 v. Rotterdam n. St. John. Prins Wil'em ITT. 12 te Le Havre. Pr'r.c Willem George Fred. 13 te Le Havre. Pieter S. verm. 13 v. Am*t°rdam n. Rotterdam, "rins Alexarrf-r. 13 te Jaffa. Prins Fred. Willem, pass. 12 Vlisslngen n. Bremen Pvsmal'on, 11 v. Trinidad n. Amsterdam. Rita. 11 te Port Swettenham. Remoang. 13 te Bahrein. R'Oiiw. 13 »e Manilla." Ri;nk°rk. 13 te Tansa. Roepat, 14 te S'ngapore verwacht. Rondo, pass. 13 Ouessant. Baroena. oass 1) Anamha eil. n. Soigon. Rliedrecht. 11 dwars Khorva Morya baai naar Sarpedon, 12 te Philadelphia. Sohiediik. 11 v. Rotterdam n. Vancouver. Sibajak, pass. 12 Kp. Cleveland n- Soerabaja. Slamat. 11 v. Aden n. Suez, Stad Arnhem. 11 te Rotterdam. Statue of Liberty. 11 v. Menael Ahmadi n. Port Said. Straat Mozambique 12 te Kaapstad. Slamat, pass. 11 Perim n. Suez. Sliedrecht. pass. 13 Aden n. Lands End. Sloterdijk, 12 te Norfolk. Salatiga. 12 v. Los Angeles n. San Francisco Samarinda, 12 V. Djibouti n. Port Said. Saparoea, pas. 12 Perim n. Port Said. Singkep, 12 v. Muscat n. Dubal. Sommelsdijk. 12 v. Port Said n. Alexandria Stad Amsterdam 13 te Bermuda verw. Stad Dordrecht, iï te Amsterdam. Stad Maastricht, pais--'12 Kp. St. Vincent naar Rotterdam. Straat Banka, 10 te Sydney. Thelidomus. 11 v. Curacao n. Maracalbo. Tjiluwah, 12 Hongkong verw. Telamon. pass 11 Martinique n. La Guair». Trajanus, li v. Hamburg n. Antwerpen. Trompenberg 11 v. New Orleans n. Fernandliia Tabinta. 12 te Bremen. Talisse, 13 v. Singapore n. Belawan. Tamo, 14 te Rotterdam verwacht. Teiresias, 13 te Galveston. Telamon. 12 te La Guaira. Tiba, pass. 12 Finisterre n. Montevideo. Titus, 11 v. Amsterdam n- Algiers. Tjitjalengka. '13 te East London. Van Linschoten, 12 v. Lagos n. Lome. Van Spilbergen 13 te Amsterdam. Weltevreden. 12 te Halifax- Willem Ruys pass. 12 Kp. St. Vincent n- Port Said. Willemstad, pass. 12 420 m. ZW Ouessant. Wonorato. 11 v. New Orleans n Baltimore. Westerdam, 12 dwars Wight n. New York. Westertoren, 12 v. Aruba n. Gothenburg. Waal. 13 te Hamburg. Zuiderkruis 11 v Port Said n. Amsterdam. Zeeland (KRL), 13 te Colombo verwacht. KLEINE VAART Advent. 11 v. Maassluis te Drobak verw. Albergen. 13 te Rotterdam verwacht Appingedam. 11 v. Antwerpen n. Rotterdam. Arnoudspolder, 13 v. Oporto te Antwerpen verw. Aco. pass. 11 Gothenburg n- Londen. Algarve, 12 v. Port Talbot te Rotterdam verw. Atlantis, 12 v. Skagen te Rotterdam verw. Att S, 11 v. Dubbn te Swansea. Beekbergen, 11 v. Swansea te Blaye verw. Bree Helle, 12 v. Londen te R'dam verw. Bab T. 11 v. Amsterdam n. Skutskaer. Barracuda, verm 11-12 v. Grimsby n Rotterdam Bestevaer. 11 v. Wisbech tp Rotterdam. Bill S, 11 v. Antwerpen te Cardiff. Brem. 12 v. Antwerpen teLissabon verw. Claes Compaen, 11 v. Amsterdam te R'dam. Cornelia II 11 te Londonderry verw. Doklaan, 11 v. Verkebaeck n. Norrkoping. Domburgh. 11 v. Rotterdam n. Londen. Duiveland. 11 v. Rotterdam n. d. Tyne. Dollard. 11 v. Antwerpen te Rotterdam. Domburgh, 11 v. Londen te Rotterdam. Driebergen, 13 v. Cardiff tt Anwterpen verw. Eddystone, 12 v. Kalmar te Londen verw- Escaut, 11 v. Rotterdam n. Parijs. Export II. 11 v. Londen te Rotterdam. Ferocia, 12 Calais verwacht. Fiducia, 11 v Boston te Maassluis. Frans, 11 v. Nyborg te Rotterdam. Frean, 11 v. Torbay te Amsterdam. Gaasterland. 11 v. Harlingen n. Goole. Gerrie S. 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. Haaksbergen, vertr. 11 v. Birkenhead n. Swansea Hast IV. JHCLapassHETAOINSHRDLUCMFW Heemraadsingel, pass. 11 Kiel Holtenau naar Quimper. Harold 12 v. Barry te Zwijndrecht verw. Haskerland. 11 v Harlingen n. Leith. Helvetia. 11 v. Harwich te Antwerpen. Henrica. 11 v. Wicklow te Manchester. Henriëtte, 11 v. Anwterpen n. Norwich. Hoc Vinces, 11 v. Rotterdam n Huil. Ida Pieter. 12 v. Milfordhaven te A'dam verw. Ingeborg, 12 v. Zwijdrecht te Barry verw. Jakob Oorburg. 12 v R dam te Newcross verw. Jan Kreumer, 11 v Rostock te Stettin. Jo. 11 v. Bremen n. Londen. Julia Mary. 11 te Antwerpen. Joost, 10 gepass. naar Ostrand Kals. 11 360 m O. Kp. Guardafui. Lucas Bols II vertr. 12 v. Gdynia n. Oslo. Madioe. 11 v. Amsterdam n. Surte. Merwehaven. 11 v. Belfast te Malta. Midriand. 11 v Rotterdam n- Grangemouth. Mvfem. 12 v Stockholm te Rouaan verw. Maria Theresia, vertr. 11 v. Antwerpen raar Oporto. Noorderhaven, 11 v. Rotterdam n. Rostock. Nassauhaven, 11 v. Antwerpen n. Kopenhagen Noorderlicht, verm. 12 v. Naestved n Skngbail. Oosterburgh, 11 v. Stockholm te Rotterdam. nranlepolder. 11 Valencia verw. Olive, 11 v. Pariis te Rotterdam. Pavn. 9 te Rotterdam. Ponto, v. Antwerpen n. Hernosand. Po-nza. 9 .e Zaandam. Pascholl. 12 Norrkopmg verw. Ph'dtos 10 v. Hamburg n. Amsterdam. Plato. 10 v. Amste-dam tt Bordeaux. Rorea*. 10 te Amsterdam. Rien Teekman, 11 v. Amsterdam n. Kalmar. Rijnhaven. 11 v. Hamburg n. Londen. Strabo. 11 v. Rotterdam n. Bilbao. Setas, 11 v. Gothenburg n. Rotterdam. Spes. 11 v. Amsterdam te Roferdam verw. Spurt 11 v Rotterdam te Huil. Tubo 11 te Rotterdam. Taormlna 11 v Londonderry n. Belfast. Thpano. H v. Drogheda tp Dublin. Ton S. verm 11 v. Rotterdam n Dublin. M'das. 10 v. Amsterdam n Gothenburg. Quo Vadis. 11 v. d Type. le Rotterdam. Wiebold Bohmer, 11 v. Rotterdam n. Brugge. Wieka. 11 y. Leeuwarden te Amsterdam. Zwerver, 11 v. Rotterdam te Scheveningen.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 3