Europese samenwerking vormde hoofdschotel Gruiswi]e Goed voorzien voor de Feestdagen UOXV .ja gïaag IN DE WERELDPOLITIEK Hardlopende Europeanen Agenda voor Haarlem C=L effelaar Twee maanden detentie geëist tegen soldaat met watervrees W. Jager Ger lings Controlelampje weer ter sprake Bankbiljettendiefstal voor Gerechtshof Verhalen verzonnen om aan ;wemles te ontkomen WOENSDAG 22 DECEMBER 1954 3 Kamerdebat over Buitenlandse Zaken miihmciet breemen co. Speciale aanbieding een voortreffelijke wijn N.V. Wijnhandel De „Triton"-ramp Voorwaardelijke straf geëist Ook verkrijgbaar iri dozen van 50 siuks. (Van onze parlementaire redacteur) Overeenkomstig een aloude traditie was er feestverlichting in de vergaderzaal van de Tweede Kamer, waar de electrische kandelabers brandden, aangezien de be groting van Buitenlandse Zaken aan de orde was. Tot de hoofdpunten in het debat behoorde de kwestie van het mislukken van de Europese Verdedigings Gemeenschap, door de meeste sprekers betreurd, daaren tegen door de heer Wel ter (K.N.P.) met vreugde aanschouwd; het verdrag inzake de West-Europese Unie, de moeilijkheid hoe tot verdere Europese integratie te komen, de verre van aangename verstandhouding met Indonesië. Ook kwam de UNO ter sprake. Hiermee hield de heer Ruygers (P.v.d.A) zich bezig, die vooral het verlenen van technische bijstand aan minder ontwikkelde gebieden bepleitte. Mr. Schmal (C.H.) en dr. Bruins Slot (A.R.), die ook beschouwingen over het Europese vraagstuk hielden, ontmoetten elkaar in hun critiek op het feit, dat ons staatshoofd in een onder1 ministeriële verantwoordelijkheid bij het bezoek van de president der Franse Republiek gehouden rede met lof gesproken had over de leuze der Franse Revolutie „vrijheid, gelijkheid en broederschap". De heer Wel ter (K.N.P.diie de staf brak over Indonesië, daft met en na de souvereiniteitsoverdracht telkens overeen komsten had gestoten om zich vervolgens in feite geheel m strijd met het overeen- gekomene en zeker met de geest diaarvam te handelen, bleek het als een der voor delen van de mislukking van het Europese Verdedigingsverdirag te beschouwen, dat nu in de West-Europese Unie Frankrijk ten opzichte van Europese samenwerking de leiding zou kunnen gaan nerrfen, ietwat geremd door Engeland. Dit achtte hij voor ons land gelukkig. Critiek op het optreden van Moskou ging vergezeld van de waar schuwing: „praten is goed, maar houdt uw kruit droog." Ook Washington kreeg enige vegen ui.t de pan. zo groot mogelijke zelfstandigheid te krij gen, maar het kan door de in het verdrag vastgelegde, uitermate beperkte en louter raadgevende bevoegdheid nooit werkelijke controle uitoefenen, zoals die nodig te ach ten valt. Aangezien het ook geheel ver keerd zou zijn om de Kolen- en Staalge meenschap voor iets anders te gaan ge bruiken dan voor het speciale doel waar voor zij bestemd is, meende spreekster, dat er een nieuwe studiegroep, wellicht van parlementariërs, moest komen om te doen nagaan, wat er in de richting van een po litieke en economische gemeenschap kan worden gedaan. Evenals mr. Van dier Goes van Naters drong zij erop aan, dat nu ein delijk een Benelux-parlementaire raad met behoorlijke bevoegdheden tot stand' zal Ernstig achtte de heer Weiter het, dat komen. Nadat mej. Klompé onder meer nog de grootste macht op aarde, de Verenigde Staten van Amerika, zich bij de behande ling van het vraagstuk Nieuw-Guinea ach ter de onwaarachtige leuze van kolonialis me had verscholen om zich van stemming te onthouden. Minister Luns kreeg een pluimpje, want dit keer had ons land zich in de UNO „moedig gedragen". Zou dat destijds in verband met de Indonesische kwestie eveneens het geval zijn geweest, dan zou het daarmee vermoedelijk heel anders en veel beier voor ons gelopen zijn. Terugkerend tot Europa keurde de heer Welter af, dat men te Straatsburg te weinig ijverde voor een groter Europa dan dat van „de Zes". Toen mej. dr. Klompé (K.V.P.) bij interruptie erop wees, dat de Assemblée dit wel deed' en doet, $loch Steeds stuit op tegenwerking van het Co mité van Ministers, kwam dit de heer Wei ter juist heel goed te pas. Zijn verwijt was, dat die Assemblée zich niet voldoende liet gelden en dat men het Comité van Minis ters duidelijk behoorde te maken, dat hier geldt: zich onderwerpen of aftreden. Mr. Van der Goes van Naters (P.v.d.A.) vierde zijn verjaardag met het houden van een pleidooi voor verdere Europese integratie, waarvoor hij ook de West-Europese Unie wilde gebruiken, een punt waaromtrent er tussen hem en mej. Klompé wel enig verschil van inzicht bleek te bestaan. De woordvoerder van de P.v.d. A.-fractie stond' to dtit opzicht „êtage- gewijze opbouw naar integratie van de Zes binnen de Zeven" voor. Een onafhankelijke echte parlementaire controle is nodig, zo betoogde hij. Dat kon volgens hem ook, al zal de Assemblée van de West-Europese Unie alleen een raadgevend karakter heb ben. Door een interruptie vestigde mej. Klompé er zijn aandacht op, dat daarin juist een beperking zit, waarop mr. Van der Goes van Naters onder daverend gelach van de Kamer zedde: „Met u wens ik zover te gaan als we maar enigszins kunnen." 's Avonds gaf mej. Klompé een heldere uiteenzetting met betrekking tot die West- Europese Unie en tot de waag, wat er nu verder in het belang van Europese inte gratie te doen valt. Kort en duidelijk legde zij uit, dat, nu de West-Europese Unie geen enkel supranationaal karakter bezit, men binnen haar kader niets kan doen voor het tot stand brengen van een politieke en economische Europese Gemeenschap. Het parlement van cl ie Un i e zal, zo betoogde zij, de „allernaarste structuur" hebben, die men zich kan voorstellen. Zeker, het dient ADVERTENTIE H. VAN ï£L. 10070 WOENSDAG 22 DECEMBER Stadsschouwburg: „Potasch en Perlemoer met vacantie", Toneelgezelschap Johan Kaart, 8 uur. Minervatheater: Heemsteedse Chris telijke Oratoriumvereniging Weihnachts- oratorium, 8 uur. Lido: „Onderwereld van Montmartre", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: ,.Het huis der stilte", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Als vrouwen begeren", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „The command", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Bwana duivel", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Carnival Story", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 23 DECEMBER Aula Christelijk Lyceum, Van Merlen- straat: Kerstconcert, Die Haerlemsche Mu- syckcamer, 8 uur. Minervatheater: Heem- steedse Christelijke Oratoriumvereniging, Weihnachtsoratorium, 8 uur. Lido: „Onder wereld van Montmartre", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Het huis der stilte", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Als vrou wen begeren", 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „The command", 14 jaar, 2. 4.151 7 en 9.15 uur. Roxy: „Het leven is geen lolletje", alle leeft., 2.30 uur. „Bwana duivel", 18 jaar, 7 en 9'15 uvr. Rembrandt: ..Carnival Story", 18 jaar, 2 7 en 9.15 uur. Studio: „Brood, liefde en isruasie", alle leeft., 8.15 uur. had gesteld, dat als het Westen eens met Rusland zou gaan spreken, het niet bij voorbaat, een dictaat moet vaststellen, dat het die Sovjet-Unie zou willen ODleggen, maar als een sterke gelijkwaardige ge sprekspartner diendie te verschijnen, ondier- streepte zij de beslist positieve kant van de Europese samenwerking. De politieke in tegratie van Europa wordt door zeer posi tieve doeleinden, dus niet bovenal door vrees voor Rusland, bepaald, namelijk d'oor het belang van de Europese landen een gemeenschappelijke markt tot stand te zien komen. „Al ons streven is gericht op de welvaart van onze volken en niet od ag- gressie." Het is jammer, aldius spreekster, dat de landen achter het IJzeren Gordijn dit maar niet schijnen te kunnen of wilton inzien. Later op cto avond hield haar fractiege noot mr. De Graaf zich met 'de pijnlijke zaak van Indonesië en met de daar toege nomen rechteloosheid bezig. Een soortge lijk geluid viel ook te beluisteren in het geen de heer Ritmeester (V.V.D.) te berde bracht. Omtrent het betoog van d'iens fractiegenoot Korthals zij vermeld dat deze vooral nadruk legde op de noodzaak niet met Rusland te gaan Draten voordat de Pariise Protocollen (West-Europese Unie) geratificeerd zullen zijn. ADVERTENTIE Vieille Vofites 1949 ƒ2.85 per fles sélection. Macon Supérieur Spaarne 8892 - Haarlem - Tel. 10112 De K.N.A.T acht het verbod voor servicestations om lampjes ter vervanging van stuk gegane exemplaren te verkopen uit het oogpunt van de verkeersveiligheid zeer te betreuren, vooral omdat de practijk bij avond is, dat bestuurders van motorrij tuigen met een kapotte lamp doorrijden in dien zij niet in de naaste omgeving een nieuw exemplaar kunnen betrekken. Gezagvoerder F. Peetoom van de K.L.M., die al 21 jaar vliegt, is gisteren bij het onderzoek naar d!e „Triton-ramp" te Dublin als getuige gehoord. Hij heeft vertelaard! dat hii in September j.l. met een „Super Constellation" in die buurt van New York vliegend, door zon op het instrumenten- bord niet kon zien of het rode lampje, dat uit moet zijn als het landingsgestel is op getrokken, brandde of niet. Gezien deze ervaring had hij, na de ramp bij Shannon naar de toestand van het rode lampje in de „Triton" gevraagd. Het bleek dat het wgs doorgebrand. Peetoom verklaarde dat, bij proeven die hij heeft gedaan om vast te stellen wat er gebeurt wanneer het landingsgestel uit gaat, en de vleu gel klappen te snel naar binnen getrokken zijn, zijn toestel hoogte verloor. „De proeven vertellen mij, diat we zeer voorzichtig moeten zijn met het in trekken van het landingsgestel. We moeten zekerheid hebben dat het ingetrokken is, voordat wij iets andiers doen", zei hij. „Daarom zou het aanbeveling verdienen een betere ver k 1 ikk ei-insta 1 la tie aan te brengen voor het aangeven van het inge trokken zijn van het landingsgestel". Het onderzoek duurt voort. Nieuwjaarsreceptie Commissaris der Koningin De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland en mevrouw Prinsen zijn voornemens een Nieuwjaarsreceptie te houden op Zaterdag 8 Januari 1955, des namiddags van 35 uur ten Provinciehuize te Haarlem (ingang Paviljoenslaan). De 23-jarige mejuffrouw J. M. L. uit Amsterdam, wier proces wegens diefstal van bankbiljetten enige maanden geleden voor het uitbrengen van een psychiatrisch rapport werd aangehouden, heeft Dinsdag middag opnieuw voor het Amsterdamse Gerechtshof terecht gestaan. Zij was in April door de Haarlemse rechtbank tot twee maanden veroordeeld, omdat ze als contröleuse in dienst bij de Grafische In richting Joh. Enschedé en Zn. te Haarlem, biljetten had weggenomen, toebehorende aan de Nederlandse Bank. Deze biljetten werden er gedrukt om later als geldige bil jetten uitgegeven te worden. Het totale bedrag, dat zij dan waard zouden zijn, was 1100,—. Reeds op de vorige zitting van het Hof had de raadsman, mr. G. A. J. Dolk, aan gevoerd, dat zijns inziens de dagvaarding foutief was opgesteld. Daarin werd het meisje namelijk diefstal van bankbiljetten ten laste gelegd. Volgens pleiter had er moeten staan: diefstal van papier der Nederlandse Bank. „Iedereen is het er over eens wat een bankbiljet is," betoogde hij, „dat is een biljet, waarop de Nederlandse Bar.k, aan toonder het er op vermelde be drag in specie uitbetaalt. Voor het door dit meisje gestplen papier zou de bank des tijds geen cent gegeven hebben, want ze waren toen nog niet. geldig." Gisteren haalde hij dit verweer in het kort opnieuw aan. De president, mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon, ging voorts de levensgang van het meisje na. In het psy chiatrisch rapport werd gezegd, dat haal ver standelij ke ontwikkeling beneden nor maal v/as en dat zij verminderd toereken baar moet worden geacht. In het reclas- seringsrapport drong de R.K. reclassering aan op een voorwaardelijke straf met streng toezicht. De procureur-generaal, mr. J. F. Hoef- felman, achtte termen aanwezig dit advies op te volgen en requireerde drie maanden voorwaardelijk. Mr. Dolk hield het op vrijspraak, aange zien hij rotsvast meende, dat hier geen sprake is geweest van diefstal van bank biljetten, zoals in de dagvaarding vermeld. Mocht het Hof hem hierin niet willen vol gen, dan verenigde hij zich verder met de eis van de procureur. De uitspraak volgt op 4 Januari. ADVERTENTIE Zo'n feestelijke voorraad Roxy hoort erbij. Geniet er deze dagen volop van. Roxy's zijn karaktervol, gemaakt voor karaktervolle mensen. Altijd welkom, blijvend lekker I 3 Roxy Rook Redenen: Dubbel gefermenteerd Dubbel gezuiverd Standvastige melange i „Gaat u nooit in het bad en wast u zich nooit?", vroeg de president van het hoog militair gerechtshof aan de Eindhovense soldaat N. van R. van het Bewakingscorps te Leiden. „Jawel, edelachtbare, maar altijd onder de douche," was het antwoord van deze militair, die geweigerd had zich te ont kleden en mee te doen aan een zwem- instructie, omdat hij zeide watervrees te hebben. Deze weigering kostte hem voor de krijgsraad een maand militaire detentie, waarvan hij in hoger beroep was gekomen. De soldaat, wever van beroep, had niet alleen geweigerd te gaan zwemmen, maar was ook niet te bewegen geweest om een beetje te gaan pootjebaaien" in het ondiepe bassin. „Doodeenvoudig, omdat u bang bent. U hebt zich steeds aan de zweminstructie onttrokken door wacht en andere dienst- bezigheden en pleegde' meerdere malen lijdelijk verzet om niet mee te hoeven," zo zeide de president. „Bovendien hebt u een verhaal gefantaseerd over een avontuur, waarbij u met een touw om de nek uit het water bent gesleept." De soldaat gaf dat toe. Hij had dat ver haal verzonnen om zijn werkelijke motief: „watervrees," te verbergen. „Ik durfde er niet voor uit te komen," zeide hij. „Maar als u nu in de wei loopt en er komt een dolle stier op u af, zoudt u dan ook niet in de sloot springen?", vroeg een der raadsheren. „Ik loop nooit in de wei," antwoordde de soldaat. „Maar wel hebt u het M.O.V.-insigne, het militaire vaardigheidsdiploma. Hoe kon u dat zonder zwemmen halen?" „Daarvan werd ik vrijgesteld, omdat ik watervrees heb." De advocaat-fiscaal vond het maar een raar geval. Een psychiater constateerde bij de soldaat pathologische watervrees, waar- De laatste politieke verwikkelingen van 1954 in Europa worden geken merkt door een zekere stabiliteit ten aanzien van verbindingen tussen de Westelijke landen. Men kan echter nog niet van verbondenheid spreken al valt een aarzelende neiging tot verdere toenadering in een West-Europees verband nu en dan te constateren, speciaal op het gebied der bewapening, dat voorhands als het belangrijkste der integratie-terreinen schijnt te moe ten worden beschouwd. Het luidst van alle Europese stemmen, die de over tuiging van een Europese samenwerkings-noodzaak verkondigen en bereid heid daartoe uiten, is nog altijd de West-Duitse. De regeringsverklaringen van Bonn zijn bijna altijd aansporingen tot West-Europese eenheid en als een afgezant van Adenauer in het buitenland de kans krijgt om er iets over te zeggen, laat hij het niet achterwege. Wij hebben onlangs dr. Gersten- maier, de voorzitter van de Bondsdag en voorman van de Christendemo craten, in Den Haag een brillant betoog horen houden over dit onderwerp en zijn gehoor was merendeels enthousiast over deze echt „Europese" rede. Het is een merkwaardige ontwikkeling, dat juist de Duitsers als gangmakers moeten fungeren voor een idee, die toch ook in tal van andere Europese landen sterk leeft. Des temeer dringt deze situatie tot een nadere en critische ontleding. Wanneer men de Europese geschiedenis van de negentiende in de twintigste eeuw in vogelvlucht beziet, zijn de tekenen van een Duitse greep naar Europese hegemonie zo onmiskenbaar, dat het weinig zin heeft uit de hoogte der vogelvlucht af te dalen naar de naargeestige détails dezer Duitse strevingen en de bloedige mislukkingen er van. Als grote mogendheid in het midden van Europa en in de politieke machtsver houdingen van die tijd was Duitsland be hept met een streven, dat veel meer een natuurlijke neiging dan een kwaadaardige machtslust moet heten, ofschoon de natuur lijke neiging door macht-begerende poli tieke topfiguren vaak inderdaad tot kwaad aardigheid uitgroeide. Wanneer wij dus op dit moment bij de Duitse politiek een zeker hegemonisch geaard streven ontdekken, dan behoeft de kwaadaardigheid daarbij niet meteen te worden verondersteld temeer omdat de figuren die in West- Duitsland op het ogenblik de koers bepalen voor het merendeel aan den lijve de ge volgen van de Hitleriaanse kwaadaardig heid hebben ondervonden. Het is dus geen ressentimentele anti- Duitse ironie, wanneer men zou spreken van een gevaar voor een nieuwe Duitse hegemonie in Europa. Het is veeleer de erkenning van een natuurlijke Duitse neiging, die niet eens kwalijk behoeft te worden genomen, doch waartegen men zich moet wapenen met voorzichtigheid en soms achterdocht. De omstandigheden in Europa en de wereld hebben zich in de decennia der Duitse pogingen tot overheersing zodanig gewijzigd, dat de eenvoudige „verovering" en „annexatie" van Europese landen door het toekomstige Duitsland ondenkbaar zijn geworden. Deze begrippen zijn zowel ver ouderd als achterhaald. De vrees van West- Europese landen voor een nieuwe Duitse overheersing geldt dan ook niet deze „primitieve" soort van gevaar. Die vrees geldt veel meer de mogelijkheid, als vrede lievend West-Europese volk te worden meegesleept ineen Duits avontuur, een avontuur dat noodzakelijk zal zijn gericht tegen het Oosten. Daarmee onmiddellijk samenhangend is het probleem der Europese eenheid. Want in een verenigd Europa, waarin de oer oude Duitse neiging tot expansie de poli tieke koers zou bepalen in dat geval dus de Europese koers van een tot een federa tieve eenheid samengebonden werelddeel zou het avontuur in Oostelijke richting onvermijdelijk zijn. Europa als nieuwe natie, behept met de schier onuitroeibare Duitse nationalistische strevingen, zou een gevaarlijk element kunnen worden in de totaliteit van het Westelijke halfrond, dat in de Verenigde Staten van Amerika helaas geen tegenhanger vindt als het gaat om het bedwingen van avontuurlijke ver leidingen die zich tegen de communistische federatie in Oost-Europa richten. Het is een enigszins tragische gedachte, dat een verdeeld gebleven Europa zich on veilig moet voelen, doch dat een verenigd Europa wellicht ongewild de gevaren over zich zou kunnen afroepen, die het in zijn verdeeldheid zozeer vreesde. Omwille van deze overwegingen de ver eniging van Europa tegenhouden zou een absurde en formalistische daad zijn, die bovendien zou ingaan tegen de historische ontwikkeling welke zich heeft ingezet. Om wille van deze overwegingen echter be hoedzaam tewerk gaan bij de vereniging van Europa en er nauwlettend op toezien dat Europa niet een nationalistisch inge stelde, naar expansie neigende en de sou- vereiniteit verafgodende natie wordt, zou de historische ontwikkeling een handje kunnen helpen om uit te monden in een geordende Euro-Aziatische samenleving van volken, die elkander niets te verwijten en niets van elkander te eisen hebben. Men kan betogen, dat de Duitse bewinds mannen van het ogenblik in het geheel niet zinnen op realisering van nationalistische denkbeelden en deze dus ook niet aan het nieuwe Europa willen opdringen. De feiten spreken echter andere taal, en het zou al te optimistisch zijn anders te verwachten. De hereniging van de twee delen Duits land, de terugkeer van het Saargebied, de verschuiving der Oostelijke grens en de hernieuwde inlijving van Oost-Pruisen zijn nog steeds en steeds sterker fundamenten van de Duitse buitenlandse politiek. Voor dien was er ook nog de herbewapening bij te noemen, doch die is intussen zo goed als verwezenlijkt. Zelfs Gerstenmaier, de man die in nazi-kampen verbleef en Hitler ver afschuwde, zegt: „De Saar is Duits, daar is geen twijfel aan. Doch wij hebben de oorlog verloren en moeten geduld oefenen." Geduld oefenen betekent: straks komt ook dat. ter tafel. Straks wordt ook die eis ingewilligd. Straks als alles in Europees verband zal worden geregeld en Duitsland in de Europese federatie het inspirerende eleipent zal zijn. Wapt dat is zeer be grijpelijk het leidende motief der Duitse hang naar Europese eenheid. Nationalis tische winst uit de eerste hand is het, wat Duitsland kan behalen uit een zo spoedig mogelijke verwezenlijking van de Europese eenheid. Deze nationalistische instelling is het, die Frankrijk verhinderd heeft zijn onvoorwaardelijke steun aan de plannen der E.V.G. te schenken. Het is dus niet louter lof, die de Duitse federalisten kan worden toegezwaaid. Men zou hun kunnen verwijten, dat zij van het verenigde Europa een andere voorstelling hebben dan de overige Europese landen. Ais er aan één ding in deze wereld geen enkele behoefte meer is, dan is het aan een nieuwe, mach tige souvereine natie, die het spel van de macht gaat meespelen, zoals Middeleeuwse roofridders het speelden zonder zweem van rechtsregel of orde in een bandeloze samenleving. Macht is niet het eex'ste, wat Europa be hoeft. Recht is het, wat het mede moet willen scheppen in de wereldsamenleving der volken. Recht en vrijheid, veiligheid en orde. Zolang niet deze typische Europese idealen als producten van de Europese beschaving tot gestalte beloven te komen in datgene, wat de Europese federatie zal worden, is voorzichtigheid meer dan ge boden. Voorzichtigheid vooral met hen, die in Europa tot nu toe nooit enig blijk ge geven hebben van een zin voor een andere dan gewelddadige orde. Nogmaals, het is geen ressentiment, de Duitse politiek te wantrouwen. Het is een voor het Europese eenheidsstreven bevor derende voorzichtigheid, die ons door de Europese historie ondubbelzinnig geleerd wordt. J. L. door deze verminderd toerekeningsvatbaar moet worden beschouwd. „Maar," aldus de advocaat-generaal, „blijkens mijn inlichtingen bij schoolhoofd en badmeester te Eindhoven heeft deze man wel de instructies schoolzwemmen gevolgd. Hij heeft hér-opvoeding nodig." Twee maanden militaire detentie leek de advocaat-fiscaal het juiste middel daartoe. De verdediger van de soldaat was het met die opvatting volmaakt oneens. Hij schilderde het a-sociale milieu, waaruit deze soldaat stamt: „Hij v/as gewend aan vervuiling en slordigheid. Voordat hij naar dit gerechtshof ging heb ik hem strenge instructies gegeven om zich goed te wassen en zijn haren te laten knippen. Hij was ge woon smerig en droeg leeuwenmanen," zo zeide de verdediger. En wat de mededelingen van de Eind hovense badmeester en het schoolhoofd betroffen: inderdaad ging de soldaat als schooljongen mee naar de zwem-instructie, maar hij ging nooit mee het water in. Het psychiatrisch rapport leek de verdediger volkomen juist. Soldaat Van R. is geen normale jongen. Hij is ongeschikt voor de dienst. „Geef hem een boete en ontslag uit de dienst," zo vroeg de verdediger, die eventueel op een nieuw psychiatrisch onderzoek aandrong. Het hof zal op 28 Decembei uitspraak doen. ADVERTENTIE KUNSTHANDEL «1DEL HAARLEM WAGENWEG 102 KERSTGESCHENKEN KERSTKAARTEN Foto van de vermoedelijke dader van de moordaanslag, die op 24 November j.l. werd gepleegd op mevrouw B. Koster- Visser te Zeist, die bij deze aa7islag het leven verloor. De dader werd nog achter volgd door een jongeman op wiens aan wijzingen de politie, die dus over een vrij nauwkeurig signalement beschikte, een foto liet maken van een eerzaam, burger en deze foto zo deed retoucheren, dat zij met de vermoedelijke dader treffende over eenkomst vertoonde. Er is een beloning van f 1000 uitgeloofd voor diegene, die aanwijzingen kan geven, welke leiden tot opsporing en aanhoudi-nr van de moardena"*

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5