VLEESPALEIS flinke vrouwel. krachten KLEIN MAAR DAPPER Record-export van bloembollen Generaal Aumeran doet felle aanval op Parijse accoorden De Arme Man De Rijke Man aankomende bediende (mnl.ofvrl.) hulp van de chef verkopers-wijkbezorgers flinke actieve jongen of meisje Anderhalf jaar voor „President Robert" Gaullisten eisen overleg met Moskou Engeland wint de tweede testmatch RUNDER-ROLLADE leerling-verkoopster m^ÈÊÊÈÊÊBÊÈÊBÊ VLEESPALEIS M WOENSDAG 22 DECEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Jubileumgeschenk voor mr. Theyse: Hartelijke huldiging in „Treslong" Gezellig avondje voor Haarlemse bejaarden Schotens Christelijk Gemengd Koor 40 jaar Onderscheidingen voor Concertgebouw-Orkest Drie jubilarissen bij het P.E.N. Hoog water in de Lek Expositie winterwerk van „Vondelkwartier" Rijdend postkantoor op de Grote Markt Fastbowler Tyson nam zes wickets voor 85 runs Scheepvaart Kijk maar naar onze advertentiepagina's. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. administratieve kracht MACHINESTIKSTERS HANDWERKSTERS BI7PERSER EEN JUFFROUW ledereen PROFITEERT ervan W" BEKENDMAKING n pp*- Grote Publieke Verkoping m KROONENBUR G ^5 LERAAR (m.ofvr.) M.O. ENGELS Ziet onze etalages eerste en tweede VERKOOPSTER „Ergens vijfentwintig jaar voor werken }s al een voorrecht. Dat je het zo goed mogelijk tracht te doen is je dure plicht, maar als je aan het eind van die periode zo'n geheel restaurant gevuld ziet met mensen, die je zijn komen gelukwensen dan voel je je bijzonder prettig. Er zijn veel vrienden bij, maar ook mensen waar mede ik in die vijfentwintig jaar dikwijls de degens heb gekruist. Maar wat geeft dat, als het op een faire manier gaat? Bij zonder trots ben ik op de zinsnede in het artikel over mij in het Weekblad voor Bloembollencultuur, waarin staat, dat ik dikwijls en met vele mensen zal hebben gebotst, een voorrecht, dat niet voor slap pelingen is weggelegd". Aldus antwoordde mr. F. J. D. Theyse sr. op onze vraag hoe hij zich voelde als jubilerende secreta ris van de Bond van Bloembollenhande laren. Wij wisten ech'f.r dat wij een ant woord zouden krijgen dat hem tekende. Temidden van de oud-voorzitter van de Bond van Bloembollenhandelaren, de heer Th. R. de V r o o m e n, en de die middag juist gekozen nieuwe voorzitter, de heer M. C. Driehuizen, stond de jubilaris in „Treslong" te Hillegom de gelukwensen van vele exporteurs, vertegenwoordigers van vakorganisaties, collegae, vrienden en kennissen in ontvangst te nemen. De ach tergrond werd gevormd door een autola ding bloemstukken, waaronder zeer kost bare en verfijnde, een symbool voor de man, die een kwart eeuw heeft getracht de wereld op juiste en administratief goed geleide wijze van bloembollen te laten voor zien. Deze receptie werd gehouden na een vergadering van de Bond van Bloembol lenhandelaren, waar de scheidende voor zitter, de heer De Vroomen, de heer Theyse namens de gehele Bond en de vergadering dank bracht voor zijn vele werk in deze 25 jaar. Het was voor hem persoonlijk een ge noegen geweest met de jubilaris in de af gelopen drie jaar als administrateur te mogen werken. Ook de nieuwe voorzitter, de heer Drie huizen, en de heer D o u w e s spraken de heer Theyse toe op hartelijke wijze. Het geschenk van de Bond was de avond tevoren op een intiem bestuursdiner aan geboden, een volgens de heer De Vroomen allernieuwste snufje op radiogebied met toebehoren. Wellicht zal het voor mr. Theyse, die toch veel voor de export van bloembollen als onderhandelaar doet, het grootste cadeau zijn geweest, dat op deze vergade ring kon worden medegedeeld, dat de ex port van bloembollen in het jaar 1954 tot December was gestegen tot 54 millioen In het gezellige club gebouwtje van de Speeltuinvereniging „Flora" aan de Van Oosten de Rruijnstraat heeft Dinsdag een aantal Haarlemse bejaarden een avond gastvrijheid genoten als tegenprestatie, zoals hun bij monde van voorzitter H. Heidweiller werd medegedeeld, voor de moeite die deze generatie zich in het ver leden voor het speeltuinwerk heeft ge troost. Het als „Non stop, recht door" aange kondigde programma werd door de kin dertoneelclub met een opvoering van „Ap pelsmoetje" ingezet. Weliswaar is dit spel geheel op de jeugd gericht, doch het doen en laten van de prille acteurs was ook voor de zoveel ouderen een bron van kostelijk amusement. De dames Brinkman en Horn hebben met regisseur H. Aalders alle eer ingelegd met de prestaties van hun discipe len, die ook in het éénactertje „Een erge zieke" dat de komische perikelen van schoolziek Jantje tot onderwerp heeft zich geducht en vermakelijk weerden. De vereniging bleek de beschikking te hebben over enige handige knutselaars, die voor de stukjes aardige décors hebben vervaar digd. Na de pauze-met-koffie werd het pro gramma vervolgd door de heren L. Molen kamp en C. Krenz, die respectievelijk als conférencier en accordeonist voor een uur tje vrolijkheid zorgden. Vooral het kolder- nummer van de zonderling met de drie benen oogstte veel succes. Nadat voorzitter Heidweiller ten slotte alle belangeloze medewerkers zijn grote erkentelijkheid had betuigd, was het laatste woord aan één der genodigden, die uit aller naam zijn dankbaarheid voor het gebodene betuigde. In restaurant „Groenendaal" te Heemste de vierde „Schotens Christelijk Gemengd Koor" haar veertigjarig bestaan met leden, ere-leden en genodigden. Tijdens het gehouden diner voerden ver scheidene sprekers het woord, onder andere de heer C. Overbeek, voorzitter van de Ko ninklijke Bond van Gemengde Zangvereni gingen in Nederland. Hij bood het koor een oorkonde van de bond aan. Namens de ere-leden, waaronder de me de-oprichtster van het koor, mej. H. H. Dortmundt, bood de heer P. Duinker een voorzittershamer ten geschenke. Als blijk van waardering overhandigde een dames comité aan de bestuursleden een kunstzin nig geschenk met inscriptie. Met het geven van een jubileumconcert in Januari of Fe bruari zal Schotens Koor zijn achtste lus trum waardig herdenken. Met de dank en de trots van het ge meentebestuur heeft Dinsdagavond de burgemeester van Amsterdam, rrnr. A. J. d'Ailly, in tegenwoordigheid van bijna alle leden van het Concertgebouw-Orkest aan de voorzitter van de orkeststichting, de heer M. A. Reinalda, die gouden médaille van de stad Amsterdiam overgedragen ter herinnering aan de succesrijke tournée door de Verenigde Staten. Elk orkestlid ontving bovendien de bron zen penning van de stad met zijn naam erin gegraveerd'. Des middags was, verge zeld van bloemen, al een exemplaar ge zonden aan Eduard van Beinum, die nog steeds met griep het bed moet houden. De andere dirigent der tournée, Rafaël Kube- lik, had uit Luzern een telegram gestuurd, waarin hij zeide deze avond in gedachten bij zijn wienden van het orkest te zijn. Voor de echtgenoten der orkestleden, die gedurende de tournée in Amsterdam wa ren achtergebleven, had mevrouw Van Beinum, die namens haar man verscheen, eveneens souvenirs verzorgd: kleine kan delabers „symbolisch voor de cultuur, die het orkest in de Verenigde Staten als een licht heeft rondgevoerd". kilogram ter waarde van 152 millioen gul den. Gezien de cijfers van de eerste weken van December die weliswaar niet vast staan neemt men aan, dat tot 1 Januari 1955 wel voor 60 millioen kilogram een waarde van 160 millioen vertegenwoordi gende, zal zijn geëxporteerd. Dit is niet alleen een record maar wel licht een tien tot twintig millioen gulden boven de verwachtingen in vakkringen. Mr. F. J. D. Theyse had heel wat handen te drukken. Drie leden van het personeel van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van {Noord- holland zullen op 1 Januari bij dit bedrijf een ambtsjubileum vieren. De heer F. W. J. Straakenbroek, economisch adjunct directeur, zal het Electriciteitsbedrijf veer tig jaar hebben gediend. Het is nog niet vastgesteld op welke datum dit jubileum gevierd zal worden. Op dezelfde datum is de heer W. de Bruijn, monteur eerste klasse in het dis trict Noorderkwartier een kwart eeuw bij het P.E.N. in dienst. De heer J. J. Nag- tegaal, die dezelfde functie vervult in het district Gooi, hoopt dan eveneens zijn zil veren jubileum te vieren. Het gerechtshof in Den Bosch heeft van daag de 31-jarige R. L. uit Maastricht, alias „President Robert" wegens verduistering veroordeeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek van het voor arrest en voorwaardelijke ter beschikking stelling van de regering. Bij de behande ling had de advocaat-generaal bevestiging van het Maastrichtse vonnis gevraagd, dat een gevangenisstraf inhield van twee en een half jaar met onvoorwaardelijke ter beschikking stelling. L. bevindt zich thans 16 maanden in voorarrest. De storm heeft het water in de Lek vannacht hoog doen oplopen. De veerboot kon tot half vijf de normale verbinding met de Alblasserwaard onderhouden. Daarna kreeg men moeilijkheden met het aanleggen. Het personenvervoer wordt thans met een klein bootje onderhouden. Het water op de wal steeg zo hoog, dat de vloedbalken in de veerpoort moesten worden gelegd. Omstreeks zes uur van ochtend stond er 25 cm water tegen de oude stadspoort Met aflopend tij zakte het water weer, zij het uiterst langzaam. PARIJS (United Pres/A.N.P.) Gene raal Adolphe Aumeran, de man die eind Augustus de Europese Verdedigings Ge meenschap de doodsteek toebracht in de Nationale Vergadering, heeft gisteren de aanval op de Parijse overeenkomsten geopend. De Assemblée, die door elf rap porteurs op de hoogte was gesteld van de houding der verschillende commissies, luisterde in gespannen aandacht. Aumeran zei dat de Parijse overeenkomsten zijn ge schapen door John Foster Dulles, de minis ter van Buitenlandse Zaken van de Ver enigde Staten en op aandrang van Walter Hallstein, de West-Duitse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken. De Duitsers en de Amerikanen, zei hü, vragen onder het mom van Atlantische solidariteit Frankrijk voorzorgsmaatregelen te treffen tegen het Sovjet-Russische gevaar alvorens voor zorgsmaatregelen te treffen tegen het Duitse gevaar. Hij vroeg zich af wie zou kunnen geloven dat West-Duitsland zich zal houden aan de overeenkomsten na bekrachtiging er van. Hij herinnerde er aan dat bondskanselier Adenauer onlangs had gezegd: „Wanneer wij het Saargebied terugkrijgen, zullen wij de overhand hebben in de Kolen- en Staal gemeenschap." Hij wenste de Duitsers naar de Noordpool: „Indien de Duitsérs willen deelnemen aan de verdediging van de vrije wereld zouden zij er goed aan doen hun 500.000 man ter beschikking te stellen van de Canadezen en de Amerikanen voor stationnering in het Noorden van het Ame rikaanse continent omdat de eerstvolgende oorlog zal worden uitgevochten in het Poolgebied dat Rusland en Amerika scheidt." Aumeran zei dat Frankrijk liever zelf de twaalf divisies op de been moest brengen die men West-Duitsland wil laten leveren. De Gaullist Jacques Soustelle nam krachtig stelling tegen bewapening van West-Duitsland omdat volgens hem het ge volg er van zou zijn dat de NAVO een offensief in plaats van een defensief karakter zou krijgen. Hij zei dat West- Duitsland territoriale eisen stelt, Frankrijk daarentegen niet. Soustelle herinnerde er aan dat dr. Adenauer indertijd verklaarde dat de grenzen van Duitsland overeen komen met die van 1937. Binnen die gren zen, zei hij, liggen niet het Sudetengebied en Elzas-Lotharingen, maar wel het Saar gebied en de gebieden ten Oosten van de OderNeisse-linie. Soustelle zei dat be krachtiging van de verdragen zal beteke nen dat Frankrijk zich zal verbinden een ondenkbare en gevaarlijke aanspraak op gebiedsuitbreiding te steunen. Hij zei dat het geen verbazing kan wekken dat de Sovjet-Unie en de andere Slavische landen zich bezorgd maken. Soustelle zei dat be wapening van West-Duitsland wellicht de factor zou zijn die kon leiden tot een „al gemeen conflict." Hij stelde drie voorwaarden, waaraan zou moeten voldaan alvorens men West- Duitsland mag toe staan te gaan be wapenen: Oprichting van het bewape ningsbureau; Regeling van de Saarkwestie; Het aantal clubjes dat het winterwerk van de speeltuinvereniging „Vondelkwar. tier" in Haarlem omvat, is met vier uitge breid en ook het ledental werd meer dan verdubbeld: het steeg van 200 tot ruim 500. Hoe dit percentage-gewijs over de groepen verdeeld is, toont een originele grafiek, vervaardigd door de heer Speelman, die de boetseergroep onder zijn leiding heeft. Voor de Kerstdagen, waarvoor bijna alle groepen op de expo?itie van werkstukjes iets hadden kunnen leveren wat de sfeer in huis verhogen zal, zagen wij klei-figuren als Kerstmannen, dieren, sterren en kaar sen met dennengroen en rood lint omhuld. Ook de fröbelafdeling bleef niet achter en maakte kunstige sleden in wit en rood, be stemd voor een kaars. Iets oudere kinderen - van 6 tot 8 jaar - knutselden weer en zetten grappige papie ren huizen in elkaar. Van de nieuwe teken afdeling lagen uitgestald verzorgde afbeel dingen van het heilig feest. Oook vanavond van 8 tot 10 uur heeft men gelegenheid in het clubhuis van „Vondelkwartier" aan de Vergierdeweg te Oud-Schoten de resultaten van dit jeugd werk te bewonderen. Onderhandelingen met het communistische blok. Want, aldus Soustelle, het Frans-Russi- sche bondgenootschap blijft een geografi sche en historische noodzakelijkheid voor Frankrijk. Onverschillig welke regerings vormen de beide landen hebben. Uit verschillende opmerkingen van de rapporteurs is gebleken dat de wijze waar op het Saaraccoord in Duitsland, en vooral in het parlement van Bonn is ontvangen, een irriterende indruk in Franse parlemen taire kringen heeft gemaakt. De avondzitting werd besloten met een zeer lange rede van de communistische leider Duclos, die, zoals te verwachten was, elk onderdeel van de Parijse accoorden radicaal verwierp. Actie kinderpostzegels Het bekende rijdende postkantoor zal op Donderdag 23 December in Haarlem vertoe ven. Het zal dan van negen tot vijf uur op de Grote Markt staan voor de verkoop van kinderpostzegels en kinderkaarten. Na een spannende finish heeft Engeland de tweede testmatch tegen Australië met 38 runs gewonnen. De eindscore was: Engeland le innings 154, 2e innings 296; Australië le innings 228, 2e innings 184. Het fastbowlen van Frank Tyson baande de weg voor de Engelse zege. Hij nam zes wickets voor 85 runs. De enige Australische batsman die de felle Engelse aanval weer stond was Harvey, die zich 4 uur en 19 minu ten handhaafd en 9 vieren sloeg. Bij het slui ten van de innings had hij 92 n. o. Score Australië tweede innings (vorige dag 72 voor 2): Burka b Tyson 14 Harvey n. o92 Hole b Tyson 0 Benaud c. Tyson b. Appleyard 12 Archer b. Tyson 6 Davidson c. Evans b. Statham 5 Lindwall b. Tyson 8 Langley b. Statham 0 Johnston c. Evans b. Tyson 11 Extra's (legbyes 7, no balls 3) 10 Het totaal werd 184. Val der wickets: 77, 77, 106, 122, 127, 136, 145. Bowlingcijfers: Statham 19, 6, 453; Tyson 18,4, 1, 85—6; Bailey 6, 0. 21—0; Appleyard 6, 1, 12—1; Wardle 4. 2. 11—0. Australië had de eerste testmatch gewon nen met een innings en 154 runs. Akkrumdijk, 20 te Rotterdam. Abbedijk, pass. 20 Vlissingen n. New York. Almkerk, pass. 20 Kp. Leeuwin n. Aden. Aalsdijk, 19 te New Orleans. Alpherat, 20 te Buenos Aires. Ampenan, verm. 24 v. Bremen tl. Rotterdam. Averdijk, 21 te Bremen. Amstelveen, 21 nog te Chittagong. Arkeldijk, 21 te Rotterdam. Aldabi, 24 Antwerpen verwacht. Almdijk, 21 te Tampico. Altair, 21 te Hamburg. Amstelpark, 20 v. Lorenzo Marquez n. Durban. Appingedijk, 21 v. Baltimore n. Norfolk. Arendskerk, 21 v. Rotterdam n. Kobe. Argos, 22 te Lissabon. Alnati, pass. 22 Vlissingen n. Rotterdam. Aludra, 21 te Colombo. Arendsdijk, pass. 22 Vlissingen n. Rotterdam. Bali, pass. 21 Kp. Firusterre n. Amsterdam. Bantam, nacht'22-23 te Belawan. Bintang, 22 te Sorong. Barendrecht, 30 Suez verwacht. Boskoop, 21 300 m. NO. Guardeloupe. Boschfontein, 21 v. Amsterdam n. Zd. Afrika. Charis, pass. 19 Beachyhead o. La Gualra. Celebes. 20 v. Port Said n. Genua. Ceronia, 20 v. Balikpapan n. Melbourne. Charis, pass. 20 Lands End n. La Guaira. Cottica, pass. 20 Kp. Finisterre n. Madeira. Cronenburgh, 20 v. Onon n. IJmuiden. Caltex Nederland, 21 te Malmö. Caltex Utrecht, 21 v. Sidon n. Rotterdam. Congostroom, nacht 21-22 te Amsterdam. Delfshaven, 21 te Montevideo. Drente, pass. 20 Kp. Finisterre n. Napels. Daphnis. 21 te New York. Duivendijk, 21 v. Liverpool n. Antwerpen. Eendracht. 21 rede Bourgas. Elisabeth b, pass. 20 Azoren n. Corpus Christi. Eemland, 21 te Ilheos. Eos, 22 te Oran Esso Den Haag, 22 v. Suez n. Rastanura. Elmina, pass. 21 Vlissingen n. Amsterdam. Enggano, 21 v. Suez n. Bahrein. Friesland (SSM). 20 v. Hamburg n. Huelva. Felipes, pass. 21 Benkulen n. Pladju. Falco, verm. 22 v. Liverpool n. Glasgow. Garoet, pass. 20 eil. Masira n. Ummsaid. Gordias, 20 te Piraeus. Gooiland, 21 te Hamburg. Hathor, pass. 20 Malta n. Alexandrië. Hermes, 21 te Amsterdam Heemskerk, pass. 21 Suez n. Aden. Helena, 21 v. La Guaira n. Guanta. Hestia, 22 te Aruba. Joh. v. Oldenbarnevelt, 21 te Port Said. Jagersfontein, 21 te Antwerpen. Job. v. Oldenbarnevelt. 22 v. Suez n. Aden. Kota Agoeng, v. Antwerpen n. Rotterdam. Kota Baroe, 22 Marseille verwacht. Karimun, 23 te Singapore verw. Korovina, pass. 21 Ouessant n. Kaapstad. Kota Inten, 20 v. New York n. Alexandrië. Krebsia, pass. 21 Gibraltar n. Mena el Ahmadt. Kedoe, 21 v. Le Havre n. Hamburg. Kertosono, 22 v. Balboa n. Los Angeles. Kieldrecht, 21 v. Aden n. Suez. Leto, 21 te Baltimore. Luna, 21 v. IJmuiden n. Hamburg. Lindekerk 22 Rotterdam verwacht. Liberty Bell, 16 v. Newport News n. Mena el Ahmadi. Limburg, pass. 22 Minikoy n. Aden. Lissekerk, pass. 21 Vlissingen n. Hamburg. Maureen, 21 v. Rotterdam n. Shellhaven. Merwede, 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Murena. pass. 21 Singapore n .Balikpapan. Malea, 22 te Townsville. Molenkerk, 21 v. Shanghai n. Kobe. Myonia, 23 te Fremantle verw. Maasdam, 21 v. New York n. Carthagena. Marken. 22 te Port Harcourt. Mirza, 23 Singapore verwacht. Muiderkerk, 18 v. Newcastle NSW n. Sydney Marsland, pass. 21 Ouessant n. Rotterdam. Nigerstroom, 21 rede Grandbassa. Noord wijk, 18 te New York. Notos. 21 v. Algiers n. Mostaganem. Omala, 20 v. Thameshaven n. Curacao. Ootmarsum, pass. 21 Vlissingen n. Antw. Ovula. 22 te Karachi. Oostkerk, 22 te Genua. Oranje, pas. 21 Kp. Finisterre n. Southampton. Overijsel, pass. 21 Ouessant n. Duinkerken. Perna, 20 v. Port Elisabeth n. Trinidad. Prins Fred Hendrik. 21 vroeg te Antw. Poiydorus, 20 v. Port Said n. Amsterdam. Prins Willem III, 21 v. Rotterdam n. Carthagena Papendrecht, verm. 23 v. Curagao n. Aruba. Peperkust, pass. 22 Las Palmas n. Le Havre. Poseidon. 22 te New Orleans. Prins Willem George Fred. 21 te Rotterdam. Rempang. pass. 21 Runsal Jebel n. Bombay. Raki. 21 v. Soerabaja n. Balikpapan. Rondo. 21 v. Port Said n. Suez. Rijndam, 22 v. Le Havre n. Rotterdam. Salawati, 21 te Rotteidam. Saroena, 21 te Pladju. Sheratan, pass. 21 Gibraltar n. Mena el Ahmadi Sirrah, 21 v. Sydney n. Newcastle N-S.W. Slamat, 21 te Marseille. Stad Arnhem, 21 te Hamburg. Salland, pass. 21 Victoria n. Rio Grande do Sul. Sarpedon, 22 te Curagao. Slamat, 21 v. Marseille n. Rotterdam. Stad Maastricht verm. 22 v. Rotterdam n. Huelva Stentor, 21 v Trinidad n. Paramaribo. Sumatra, 21 v. Djeddah n. Suez. Stad Schiedam, 21 v. Spezia n. Casablanca Tara, 20 v. Rio de Janeiro n. Antwerpen. Talisse, pass. 21 Sabang n. Suez. Tabian, 21 te Tj. Priok. Temate, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Titus, 21 v. Algiers n. Tunis. Tjitjalengka, 22 te Mauritius. Utrecht, 21 v. Houston n. New Orleans. Van Waerwijck, 22 te Mahe. Waterland, 21 te Montevideo. Westerdam. 21 te New York. W. Alton Jones, pass. 21 Perim n. Suez. Willem Ruys, pass. 21 Kp. Guardafui n. Colombo Wonogiri, 18 te Belawan. W. Alton Jones, 22 130 m. Z. Djeddah 24 Suez verwacht. KLEINE VAART Ary Scheffer, 20 v. Rotterdam te Porsmouth. Aco. pass. 20 Gravesend n. Rotterdam. Adm. Courbet, 21 v. Londen te Londonderry. Adm. De Ruyter, pass. 20 Vlissingen n. Huil. Adm. Nelson, 21 v. Lemvig te Faerker. Aeneas, 20 v. Malaga te Amsterdam. Algarve, 21 v. Cardiff n. Rotterdam. Att S, pass. 21 Vlissingen n. Avonmouth. Bierum, 21 op de Elbe ten anker n. Londen. Boreas, 21 v. Kopenhagen te Amsterdam verw. Banka, 20 v. Rouaan te Rotterdam. Beekbergen, 20 v. Birkenhead n. Cardiff. Bernisse, 30 v. Londen te Malta verw. Binnenhaven, 20 v. St. Malo te Casablanca. Bill S, 21 v. Rotterdam te Antwerpen. Casana, 20 v Gothenburg te Cuxhaven. Claes Compaen, 21 v. Hamburg te Ipswich. Coolhaven, 21 v. Mazagan te Antwerpen verw. Cornelia b II, 21 v. Newport Mon te Zantvoord® Castor, 19 v. Londen te Middlesboro. Dependent, pass. 21 Portland n. Amsterdam. Dollard, 21 v. Aalborg te Rotterdam verw. Driebergen, 21 v. Southampton n. Fowey. Duiveland, 21 v. d. Tyne n. Rotterdam. Delfzijl, 21 v. Amsterdam n. Zaandam. E. en A. Scheer, pass. 21 lie de Bas n. Bordeau* Eibergen, 21 Manchesttr n. Lissabon. Ellewoutsdijk, 20 v. Swansea n. Amsterdam. Flevo, 21 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Flora, 21 v. Amsterdam n. Vejle. Frean, 20 v. Antwerpen te Leith. Gaasterland, 20 v. Harlingen te Goole. Goote, verm. 22 v. Genua n. Livomo. Herta, pass. 21 Vlissingen n. Hamburg. Helios, pass. 20 Kiel Holtenau. Hollandia, 20 v. Utrecht te Amsterdam. Hondsbosch, 20 v. Amsterdam n. Rotterdam. Hoogezand, 21 v. Calais n. Antwerpen. Haskerland, 20 v. Harlingen te Leith. Hermes, 20 v. Montevideo n. Londen. Jaga, 2 v. Amsterdam te Zaandam. Jo. 20 v. Boston te Rotterdam. Julia Mary, 20 te Casablanca. Joost 20 v. Stocka n. Zaandam. Jan Kreumer, 20 v. Vlaardingen n. Great Yar mouth. Jongkind, nacht 21-22 v. Huil te R'dam verw. Kroonborg, pass. 21 Kp. St. Vincent n. Boston Kemphaan, 21 v. Hamburg te Foyness verw. Lacra, 20 v. Londen n. Stockholm. Leendert b, 21 v. Stettin te otterbacken. Leny, 20 v. Waterford te Plymouth. Lies, 20 v. Bolsa n. Hudiksvall. Lucas Bols I, 21 v. Ala te Rotterdam verw. Lucas Bols II, 20 v. Dramman n. Gothenburg. Marcella, pass. 20 Texel n. Gothenburg. Markab N, 20 v. Liverpool n. Avonmouth. Matthew, pass. 20 Southwold n. Billingham. Megrez N, 20 v. Antonia n. Itajai. Mirzam N. 20 v. Hamburg n. Antwerpen. Myfem, verm. 21 v. Farijs n. Rouaan. Mypuck, 22-23 v. Kopenhagen te Rouaan verw. Martje, 20 v. Methil te Schwarzenhutte. Missouri, 20 v. Amsterdam n. Londen. Moby Dick, 28 v. San Antioco te Liverpool verw. Mount Everest, 20 v. Kopenhagen te Gefle. Midas 18 v. Gothenburg n. Amsterdam. Nassauhaven, 23 v. Gothenburg te Rotterdam verwacht. Nieuwehaven, 22 v. Kopenhagen te Rotterdam verwacht. Nautlc, 21 v. Zeebrugge te Rotterdam. Nijenburgh. 20 v. Paskalavik te Rotterdam. Noord, verm. 21 v. Port Couronne n. Rotterdam Noorderhaven, 21 v. Rostock te Rotterdam. Nottingham, 20 v. Rotterdam te Kingslynn. Niobe, 20 v. Kotka te Amsterdam. Noorderlicht, pas. 21 Gothenburg n. A'dam. Oosterburgh, 21 v. Antwerpen te Stockholm. Orion. 20 v. Venlo te Rotterdam. Pascholl, pass 20 Brunsbtlttel n. Gr. Yarmouth Phecda, 21 v. Safi te Rouaan verwacht. Paramount, 20 v. Rotterdam n. Londen. Ponto, 20 v. Domsjo n. Zaandam. Ponza, 18 v. Vilvoorde n- Sandarne. Polaris, 20 v. Terneuzen te Vlissingen. Rema, pass. 21 Vlissingen n. Kopenhagen. Roelof Buisman, 20 v. Swansea n. R'dam. Rijnborg, 20 v. Amsterdam n. Sarpsborg. Hcop, 20 terug uit zee te Rotterdam. Relof Buisman, pass. 21 Lundy ell n. R'dam. Rema, 20 v. Antwerpen n. Kopenhagen. Result, 20 v. Londen n. Rochester. Rika, 20 v. Middlesboro n. Newcastle. Rose Marie, 21 v. Antwerpen n. Kopenhagen. Rijnhaven, verm. 21 v. Rotterdam n. Casablanca Swift, 20 v. Rouaan n. Wemeldinge. Spes, 21 v. Eidehavn n. Halden. Spica, 20 te Amsterdam. Surte, 20 v. Omoe n. Gent. Suze, 23 v. Amsterdam te Hamburg verw. Teun, 21 v. Swansea te' Amsterdam. Tyne, 19 60 m. N.NO. Havana. Theano, 21 v. Dublin te Belfast. Trito, 20 v. Dublin te Amsterdam. Tilly, 19 te Amsterdam. Texelstroom, 21 v. Liverpool te Amsterdam. Twin, pass. 20 Vlissingen n. Terneuzen. Ton S, 21 v. Swansea te Rotterdam verw. Veenenburgh, 20 v. Rotterdam te Middlesboro. Vrede, 2 v. Brest n. Londen. Tinda, 20 v. Rotterdam n. Londen. Uranus, 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Viking. 21 v. Newport te Rotterdam. Wilja, 20 te Amsterdam. Willem, 20 te Amsterdam. Wilhelmlne, 21 v. Antwerpen te Vlissingen. Walenburgh, 20 v. Bordeaux n. Rotterdam. Westkust, 20 v. IJstad te Avonmouth. Wickenburgh, 20 v. Casablanca te Duinkerken. Walcheren, 20 v. Caen n. Hamburg. Westerschelde. pass. 21 Lizardhead n. Liverpool Westrope, pass. 21 Lands End n. Garston. IJstroom, 20 v. Swansea te Amsterdam. Zeehond. 20 v. Rotterdam n. Londen. Zeehaan, 22 v. Portsmouth te Foyness verw. Afdeling Haarlem en Om streken van het Nederland- sche Roode Kruis vraagt een jonge vrouwelijke voor het verrichten van kan- toorwerkzaamh.; vlot kun nende typen wordt vereist, kennis van steno strekt tot aanbeveling. Soil, te richten aan het Bestuur van de Af deling, Pavil«j oenslaan 3, Hrl. Gevr. voor spoedigst A. VERKOOPSTER niet ben. 20 jaar, met ervaring en vakkennis van huish. en keuken artikelen B. ADM. KRACHT bekend met boekhou den. C. Tijdelijke KRACHT voor type- en reken werk. Brieven met zo voll. mog. inlichtingen aan GR. HOUTSTR. 99 GEVRAAGD Aanmelden: PHILIPS en VOS, Nieuwe Gracht 44, Haarlem, Tel. 14033; na 6 uur: v. Zeggelenstr. 136 en 72. In RUTECK'S CAFETARIA te Haarlem kan worden geplaatst voor liphte admin. werkzaamheden. Van goede referenties voorzien. Melden: Vrijdag 24 December van 11 tot 14 uur in Ruteck's Cafetaria, Kruisweg 2224. Van Duren's Corsettenmagazijnen vragen voor hun filiaal Grote Houtstr. 10 Haarlem een FLINKE Sollicitaties aan het Hoofdkantoor: Jan van Nassau- straat 29, DEN HAAG. WIJ VRAGEN Gehuwde dames eventueel voor halve dagen Het reisgeld wordt vergoed. WASSERIJ HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station. Donderdagmorgen om 9 uur begint de voor heel Haarlem en Omtsreken PROFITEER NU NOG, VÓÓR DE OPRUIMING *^1 Herencostuums in alle kleuren bijna voor niets! Herenwinterjassen in alle kleuren byna voor niets! Sportcostuums in alle kleuren byna voor niets! Jongensplusfourcostuums in alle kleuren bijna voor niets! Windjacks en Jekkers in alle kleuren bijna voor niets! Pantalons in alle kleuren bijna voor niets! Sportcolbcrts in alle kleuren bijna voor niets! Dames- en Heren regenjassen in alle kleuren bijna voor niets! Buikcostums, 3 dig. in alle kleuren bijna voor niets! Demi saisons in alle kleuren bijna voor niets! Pantalons in de grootste buikmaten bijna voor niets! Kom eens kijken naar onze drie étalages dan kunt U wat moois zien en zelf ondervinden dat er maar cén van ouds bekend adres in HERENKLEDING is en wel: voorheen Anegang, thans: HOEK GEN. BOTHASTRAAT no, 130 bij de Gen. Cronjéstr. - Haarlem-N. - Tel. 12447 Loop niet verkeerd, wij hebben geen filialen Kom, zie en overtuig U van onze prijzen. Bij ons Rijken doet kopen! Wij hebben een grote omzet met een kleine winst. Betaaizegels worden aangenomen 'N KERSTROLLADE van het VLEESPALEIS rsS is iets aparts en heerlijk gekruid naar verkiezing. ^5 Het fijnste voor Uw Feestdis is een Daar krijgt U de lekkerste Jus van. Runderrollade (mager) 2.p. pond iMJJn Lende rollade, met klein randje vet 2.25 p. pond 2 pond doorregen RUNDERROLLADE 3.50 cfci Varkensrollade 2.50 p. pond Varkensrollade Filet 2.75 p. pond 2 pond ROLLADE half om half3.90 Rosbief 2 pond voor 4.25 Lende Staartstuk2 pond voor 4.25 -y ïicuuc otaai tstun w puiiu v uui Braadstuk2 pond voor 4.25 Gelardeerde Haas3.25 p. pond Gelardeerde im. Haas 2.50 p. pond RUNDERTONGEN pl.min. 5 pond a 1.50 p. pond «Jj|| OOK VOOR DEZE WEEK Runderlappen doorregen 1.68 p. pond fcSg Magere lappen 1.88 p. pond ^Ys© Lende lappen 1.98 p. pond SOEP PAKKET g* 500 gram Vette Runderbenen ri/J (Tip*- 150 gram Gehakt voor 0.98 %yjh\ 150 gram Soepvlees VOOR UW KOFFIETAFEL *11? geven wij bij aankoop van Uw vlees: ao 150 gram Gebr. Rosbiefvoor 0.75 150 gram Hamvoor 0.75 150 gram Boterhamworstvoor 0.40 j-Vju 150 gram Corned Beef voor 0.45 150 gram Presham voor n 150 gram Gek. Ontbytspekvoor 150 gram Rauw Ontbytspek voor 150 gram Tongenworst voor drom f.olH P.nL- Wnrct xrtirw 250 gram Geld. Gek. Worst 250 gram Leverworst speciaal (iivSt voor voor OUDEN VAN DAGEN KUNNEN NU OOK WEER PROFITEREN Koopt het liefst in de morgenuren. Ten gerieve van het publiek zijn wij a.s. Zaterdag tot 4 uur n.m. geopend. Wy geven ook service-crediet. Dus wilt U met Kerstmis lekker eten. moet U nog even onze adressen weten De N.V. Handel en Industrie Maatschappij „H. I. M." Tempeliersstraat 10 te Haarlem, vraagt een leeftijd tot ca. 20 jaar. Schriftelijke sollicitaties, vermeldende o.a. leeftijd, op leiding, salaris, referenties etc. worden aan boven staand adres ingewacht. Wegens de drukte geen zichtzendingen GROOT KRUIDENIERSBEDRIJF annex TEXTIEL vraagt voor spoedige indiensttreding voor de buitendienst. Tevens goed met publiek kunnende omgaan. Aanvangsalaris 55.— per week. Aanm.: Donderdag en Vrijdag tussen 9—12 uur en 2—6 uur Leidsevaart 260; ook des avonds tot 21 uur bij de chef Wii- helminapark 3, 2 x bellen. Handelsonderwy sin rich ting zoekt medewerking van om dag- en/of avondlespraktijk op zich te nemen per 3 of 17 Jan. a-s. Brieven onder no. 7868 aan het bureau van dit blad. (llfTte- KROCHT 12 t.o. Hema ZIJLWEG 130 naast Hin -pc SPAARNWOUDERSTRAAT 102 t.o. Jansen GEN. CRONJéSTRAAT 13 t.o. Simon de Wit ,|(u& Op de Haarlemse Vaktentoonstelling werden Mfjj onze Vleeswaren met de hoogste onderscheiding Z&ft bekroond. FRANKEN'S BROODFABRIEKEN vragen voor één van haar filialen. Aanmelden: Hoofdkantoor L. Margarethastraat 28rood. Aan de TENTENFABR. Haarlem, is plaats voor „THE INDIANA", Zijlweg 111. (1518 jaar) v. Magazijn en Atelierwerkzaamheden. Sollicitaties 2—5.30 en 7—8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7