WeKkan Gemoderniseerd bijkantoor van Nutsspaarbank opengesteld Archaeologie kan beslissen over het historisch beeld UW bezorgde bejaarden een blijde Kerstmiddag ^jBrieven aan de redactie School-basketball- tournooi begonnen Kerstmiddag in gebouw Protestanten Bond Bloemendaal DONDERDAG 23 DECEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 12 Jong Haerlem" voerde Kerstspel voor hen op Burgerlijke Stand van Haarlem Groepstentoonstell ing „Kunst Zij Ons Doel" Een geschenk dat de gever siert RH MTiTj jfjjWj Nederlandse Huisvrouwen Wethouder W. F. Happé ontstak feestverlichting Nieuw bureau gemeente ontvanger bijna gereed Meubileringsbedrijf- patroons vierden feest Kerstacties padvinders Leden van gemeente- personeel met pensioen ijiili - Het dubbele van het gebruikelijke aan tal Haarlemse bejaarden bij de maande lijks ontspanningsmiddagen, die door de U.V.V. georganiseerd worden, ongeveer 1300 oude mensen, genoot Woensdagmid dag van een Kerstprogramma, dat hen door de vrouwelijke vrijwilligers in het Concertgebouw werd aangeboden. Op het podium, waarop de décors de stal van Bethlehem cn de troon van Herodes reeds stille voorboden waren van een Kerstspel, dat door kinderen van tien tot vijftien jaar zou worden opgevoerd, verscheen me vrouw J. van Nispenvan Wely, presi dente van het UW om hen allen met een hartelijke toespraak te verwelkomen. Daarna zaten al die 1300 bejaarden muis stil te luisteren naar een Kerstvertelling van Selma Lagerlöff, dat op een boeiende wijze werd voorgedragen door mevrouw H. HommesZoethout van wie het bijzon der te waarderen viel, dat zij haar spreek tempo zo volkomen aanpaste bij haar ge hoor. Rondom de vleugel, waarover de rode en groene glanzen van decoratieve verlichting vielen, zong het dameskoor ..Zigea'' onder leiding van mej. R. .Schou ten de Kersttantate van Tierie. In de pauze rukte men aan met choco lademelk en versnaperingen, waarbij de dames van de U.V.V. naarstig werden bij gestaan door verscheidene oudjes, die zich in de distributie daarvan nog héél wat mans toonden. Ondertussen speelde Paul Christiaan van Westering op het orgel het ene na het andere Kerstlied, waarvan er heel wat werden meegezongen en -ge neuried. De orgelmuziek, de opmars met chocolade melk door de rijen en de laat ste voorzorgen voor het Kerstspel op het podium waren allemaal factoren, die een roezemoezerige, maar vooral ook onge dwongen en blijde stemming in deze grote zaai teweeg brachten. Na de pauze kwam het programmadeel, waar wellicht met de meeste spanning naar is uitgezien: de opvoering van het Kerstspel „Kerstmis" door ongeveer veer tig kinderen van het Kinder Zang- en Operettekoor „Jong Haerlem". dat daar voor al sinds September onder leiding van mej. W. van Eldik, bijgestaan door vijf andere dames, voor aan het repeteren is geweest. Die moeite werd ruimschoots be loond: ademloos hebben alle bejaarden deze kinderlijke weergave van het Kerst- j gebeuren gevolgd, de boodschap aan de herders, het bezoek aan de stal, de wijzen uit het Oosten en de opschudding in het paleis van Herodes. De kinderen speelden het spel met een hartveroverende toewij ding en de goede costumering en décors hebben het hun niet moeilijk gemaakt, zich intens in het spel in te leven. Het werd besloten met het zingen van Stille Nacht" dat ook uit de zaal werd meegezongen. Ongeveer veertig particulieren hebben met hun auto's de bejaarden die niet zo goed meer ter been zijn, gebracht en ge haald. Van het bijkantoor Nutsspaarbank aan het Houtplein werd hedenmorgen de nieu we (glazen) deur geopend en de bezoekers, die er door binnengaan, zullen niets meer terug kunnen vinden van de oude donkere, ietwat benauwde, ruimte. Architect C. Bra- kel heeft uit de oude as een moderne phoe nix laten verrijzen, met een genoeg brede wiekslag om het sterk uitgebreide spaar- verkeer te kunnen overvleugelen. Het oude kantoor, dat in 1920 werd op gericht, had de warmte van ouderwets donker houtwerk. Momenteel is er geen houtwerk meer te vinden; de heldere, ver zorgde, frisse kleuren in de op ruimte toe gespitste lokalen hebben de charme van lucht en licht. Architect Brakel wist door een sierlijk spel met het plafond de hoge ruimte weg te werken en daardoor tevens een ruimtelijke afscheiding te geven van wachtkamer en kantoorruimte achter de loketten. Contrasterende kleuren op het plafond verhogen deze werking en ook op deuren, wanden en vloeren blijkt weer de onschatbare waarde van de contrastkleu ren, waarbij zelfs het harde geel onopval lend zijn taak vervult. Door een balcon aan de achterzijde weg te laten breken haalde de architect het licht binnen, ook door het wegbreken van een bovenkamer terzijde, waar hij een balcon maakte. Het bijkantoor is door de verbouwing uiterst doelmatig geworden, zender dat het accent op die doelmatigheid valt. De gevel aan het Houtplein is bedekt j met licht Italiaans natuursteen. Een aeco- ratieve gevelsteen, voorstellende een lig- gende figuur onder een appelboom, werd uitgevoerd door mevrouw E. Draaisma- Haye. De uitleg van de symboliek, „een appeltje voor de dorst', klinkt als spraak gebruik banaler dan de gevelsteen recht doet wedervaren. De wijze, waarop de nieuwe gevel past in de omgeving, is eer der omgekeerd te stellen: de omgeving zal zich nog wel eens aanpassen, temeer om dat de gevel van het Lido-theater eenzelf de toon heeft als die van het bijkantoor. Modernisering van het Houtplein zal geen enkele liefhebber van oude architectuur aan het hart gaan. In het kantoor is zelfs de oude brandkast lichtgrijs geschilderd. Het code-slot, dat reeds lang niet meer als zodanig gebruikt werd, is door een der werklieden uit de juiste letterstand gedraaid,, en men zoekt momenteel naarstig naar de code. Mis schien lukt het op deze openingsdag ook de „gemoderniseerde" brandkast open te stellen, zij het dan niet voor het publiek. ADVERTENTIE De groepstentoonstelling van werken van het genootschap „Kunst Zij Ons Doel" in het Huis Van Looy te Haarlem mag zich verheugen in een grote mate van belang stelling. Er zijn reeds verscheidene werken op de expositie verkocht. De tentoonstelling zal ook gedurende de biede Kerstdagen en op Nieuwjaarsdag ge opend zijn en wel van 15 uur. ADVERTENTIE PELIKAN geschenk etui met PELIKAN vulpen, drukpot- lood, fraai lede ren etui met handige reis- inktflacon. Voor de werkgroep Kennemerland van de Archaeologische Werkgemeenschap voor Westelijk Nederland sprak de heer J. G. N. Renaud, conservator van de Rijks dienst voor het Oudheidkundig Bodem onderzoek te Amersfoort in restaurant Brinkmann te Haarlem over vrouwe ar- chaeologia in de rechterstoel. De archaeologie heeft in historische be langen aldus de inleider wel een en ander te zeggen en kan beslissen over het waar of niet waar van het historische beeld, waarbij dan vrouwe archaeologia in de rechterstoel plaats neemt. Oude schriftelijke bronnen' en bodem vondsten geven lang niet altijd een juist beeld van de vroegere werkelijkheid. In afschriften komen vaak vergissingen voor en bodemverschijnselen zijn menigmaal geheel gestoord. Oude kronieken kunnen een foutieve beschrijving geven. Zo zijn er oude geschriften, die een sterk overdreven verhaal bevatten over de St. Elisabeths- vloed. Ook tekenaars blijken door onkunde of fantasie menigmaal de waarheid te kort te doen. Door archaeologisch onderzoek is veel aan het licht gekomen. Met de wichelroede zijn gunstige resul taten bereikt bij onderzoekingen, maar ook heeft het op dwaalsporen geleid en ver keerde aanwijzingen gegeven, zoals b.v. bij het onderzoek naar een oude kapel te Bloemendaal en bij een verondersteld graf in de St. Servaaskerk te Maastricht. Een oude kronikeur, de parochiepater Willem van der Sluijs te Rotterdam, schreef over de oude kastelen van Schieland rondom Rotterdam. Archaeologisch onderzoek heeft zijn beschrijvingen als onjuist aangetoond. Spreker demonstreerde waarheid en fan tasie door verschillende afbeeldingen van kastelen, o.a. het Huis te Spangen bij Rot terdam. Het kasteel Starrenburg heette niet naar zijn stervormige bouw, zoals men vroeger beweerde, maar het bleek bij opgravingen een rechthoekig bouwwerk te zijn en ontleende zijn naam aan het fa miliewapen der bewoners, de Van Voor- schotens, die in him wapenschild een ster voerden. Zo blijken werkelijkheid en ver beelding nogal eens tegenover elkaar te staan. De Divisiekroniek zegt voorts, dat de door Slaven gebouwde Wilgenburg de oor sprong van Vlaardingen is, ook dit is on juist gebleken. Het kasteel Binckhorst bij Den Haag dateert niet van het jaar 1066. zo het geschiedverhaal wil, maar van het einde van de 13e eeuw. In het jaar 1606 werd het door Simon van Benthem tot woonhuis herbouwd. Het Huis te Merwede zóu in de 5e eeuw ontstaan zijn, ook hier blijkt de boüw pas van begin 14e eeuw te dateren. Bij de opgravingen werden hier ADVERTENTIE 'n Genot om to drinken 'n moscatel geïmporteerd door: OUD Haarlem (Verkort weergegeven) Slopen van Oud-Woestduin. Na lezing van een desbetreffend bericht in uw blad, heeft het mij en vele mijner kennissen ten zeerste bevreemd dat het gemeentebestuur van Bloemendaal bereid is mee te werken dat het huis „Oud Woestduin" aan de Manpadslaan te Vogelenzang zal worden afgebroken. Betreft het hier niet een fraai oud-Hollands buitenhuis met een rijke historie? Voor hoevele Haarlemmers en Heemstedenaren is het witte huis met de fraaie lindenlaan niet een vertrouwde aanblik op hun Zondagmiddag-wandeling en wie weet zich niet direct voor de geest te roepen welk een mooi gezicht men op „Oud-Woestduin" heeft van de trein uit? Zeker, er mankeert veel aan het huis, maar moet het daarom met de grond gelijk ge maakt worden om plaats te maken voor een moderne villa, zoals wij er zovele kennen? De algehele sloop benevens de bouw van een nieuwe villa moet toch be duidend kostbaarder zijn dan een grondi ge restauratie, waarbij het huis haar oude aanzien zou bewaren. Het in Heemstede gelegen buitenhuis „Het Manpad" ver keerde ook in niet al te goede staat en ook dit kreeg een nieuwe eigenaar, maar er werd tot restauratie in oude stijl besloten, waartoe het rijk, de provincie en de ge meente Heemstede hebben bijgedragen. Hiermede is een oud cultuurbezit gered. Het verbaast mij verder te vernemen dat de medewerking van het Bloemendaalse gemeentebestuur tevens tot gevolg heeft dat er maar liefst vier families met vele kinderen „Woestduin" moeten ontruimen ten gerieve van één enkele, nog onge trouwde heer, die een villa wenst te laten bouwen. Bestaat er in Bloemendaal geen woningtekort meer? H.D. te H. Verkeersveiligheid. Voorlopig moeren wij weer even pauzeren ten aanzien van het onderwerp „Verkeersveiligheid". Wij ontvingen een aantal brieven die dit vraagstuk weer naar het peil der weder zijdse verwijten trekken en de verkeers veiligheid subjectief beschouwen uit het standpunt van één bepaalde categorie weg gebruikers, die de fout zoekt bij andere categorieën. Het lijkt ons ondienstig deze brieven te publiceren. RED. in een afvalput vele Jacobakannetjes ge vonden. De Burcht te Leiden werd niet door de Noormannen gesticht, maar einde 12e eeuw en wel in verschillende stadia opgeworpen en diende 'als vluchtburg. De Noormannen hadden voor legertroepen houten gebouwen en versterkingen in ge bruik, hiervan is echter weinig overgeble ven en terug te vinden. Spreker ging ook het ontstaan van het Huis te Heemstede na. Gebleken is, dat hetgeen de kroniek van Jan van Leyden daarover meedeelt juist is. Het huis werd in de 13e of 14e eeuw afgebroken en in 1450 weer herbouwd. Ook de oorsprong van het slot te Egmond is door archaeo logisch onderzoek beter bekend geworden. Het slot van de Kwade Wouter uit het be kende boek van Kievit was niet hetzelfde als waarvan de stenen fundamenten zijn gevonden. Kwade Wouter bewoonde waar schijnlijk een houten versterking, die daar voor bestond. De voordracht werd door lichtbeelden verduidelijkt. Nadat de spreker verschil lende vragen had beantwoord, dankte de voorzitter mr. C. M. J. de Jongh, de heer Renaud voor zijn lezing. Het jaarlijkse schol ierentournooi van de Nederlandse Basketball Bond; district Haarlem, werd in voorgaande jaren ge houden in de gemeentelijke gymnastiek zalen en de finalewedstrijden alleen in de zaal van het Krelagehuis aan de Leidse- vaart. Van het bestuur van bovengenoem de bond is het een goede gedachte geweest thans alle wedstrijden in het Krelagehuis te laten spelen. De eerste wedstrijddag var. dit eerste lustrum is dan ook reeds een groot succes geweest. Een verheugend verschijnsel was dat het spelpeil van de vijfenzestig deel nemende teams dit jaar weer met spron gen vooruit is gegaan. De eerste dag heeft eveneens reeds enige verrassingen gebracht, want in de A- afdeling (jongste meisjes) werdbeker- houdster Lorentzlyceum door een kleine nederlaag tegen Marnix van St. Aldegonde Lyceum 2 uitgeschakeld. In de oudste meisjes-afdeling (B) plaatste het tweede team van het Lorentzlyceum zich slechts via straf worpen in de volgende ronde ten koste van de HBS B. Het team van -ce Ketelaarschool won voorts op verrassende wijze van het Christelijk Lyceum cn ge zien het spel van deze meisjes zullen zii in deze afdeling zeker nog hoge ogen gooien. De Prinses Irene U.L.O. heeft zich voor het eerst deelnemend in de C-afdeling uitstekend geweerd, evenals dit trou wens het geval was met de teams van de Haarlemse Ambachtsschool. De strijd in deze afdeling was in enkele wedstrijden bijzonder spannend. De Bloemendaalse Hartenlustschool legde pas na het nemen van 10 straf worpen beslag op beide pun ten. De fraaiste wedstrijd van de dag was zeker de felle strijd tussen het team van het Jac. P. Thijsse-lyceum tegen de HBS B. Beide ploegen speelden snel. waarbij di verse spelers over een uitstekende techniek bleken te beschikken. Hoewel de HBS B in het begin een aardige voorsprong nam beslisten de scholieren van de Elswoutlaan de wedstrijd toch nog in hun voordeel. In de hoogste j on ge nsaf deling slaagde de ploeg van de Middelbare Technische School erin de grootste overwinning Van de dag te behalen (47-2). Ook bekerhouder HBS B verscheen binnen de lijnen, doch moest met een bescheidener overwinning genoe gen nemen. De wedstrijden worden Vrij dagochtend om half negen voortgezet. Aangezien het niet mogelijk is Maandag reeds om 6 uur over de zaai van het Kre lagehuis te beschikken, is d'e aanvangstijd van de finalewedstrijden thans gezet op precies kwart voor zeven in het Krelage huis. Op de Kerstmiddag, die de afdeling Haarlem en Omstreken van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen Woensdagmiddag in het gebouw van de Protestanten Bond in de Jacobstraat hield, heeft dr. J. W. Herfst gesproken over de Kerstgedachte. Wanneer de vraag wordt, gesteld, waarom wij Kerstmis vie ren, dan zullen diegenen, die een kerke lijke opvoeding hebben genoten en daar aan trouw zijn gebleven, antwoorden: „Omdat Jezus Christus op aarde is geko men, die wij erkennen als onze Heer en in Wie wij geloven als verlosser van de we reld". Het hoogtepunt voor deze mensen zal de Kerstboodschap zelf zijn. Maar in deze tijd zijn er vele mensen, die niet meer opgenomen zijn in godsdienstig verband en toch hebben ook voor hen de Kerstda gen een bijzonder karakter. Ook zij zul len Kerstversiering in hun huizen aan brengen en bij de maaltijden gerechten nuttigen, die bij het Kerstfeest horen. Zelfs zal men waarschijnlijk de Bijbel te voorschijn halen dat dikke boek, dat daar nooit gelezen wordt, om er het Kerst verhaal in te lezen. Het is alsof de mensen anders worden, wanneer de Kerstdagen in zicht komen. Dit is, aldus dr. Herfst, niet maar alleen gehechtheid aan een oud gebruik. Het Kerstfeest zegt ons in de allereerste plaats, dat in een donkere wereld Christus is ge boren, een gedachte, die vooral tot alle vrouwen spreekt, want het wonder van geboorte maakt ons altijd stil en blij; het vertedert de harten. Het is een teken van de toekomst, daarom grijpen wij ieder jaar weer naar het Kerstverhaal en verstaan wij er de blijdschap van. Ieder mens is een belofte, maar de mens maakt vaak weinig van deze belofte. Christus evenwel heeft de belofte vervuld: Hij was een vreugde voor allen, die Hem op Zijn weg tegenkwamen. Slechts een paar boeren en vissers hebben toentertijd geloofd in Zijn boodschap, maar Hij heeft de mensheid nooit meer met rust gelaten. Sedert Hij op aarde kwam is de liefde in het middelpunt komen te staan van ons aards bestaan. Het kind in Bethlehem ge boren, leeft nog steeds voort en wordt telkens weer geboren in onze harten. Daarom is deze wereld nog niet zo slecht en daarom mogen wij Kerstmis vieren, zo besloot dr. Herfst. Tevoren had dr. Herfst reeds het Kerst evangelie voorgelezen. Bovendien werd medewerking verleend door het koor van de afdeling onder leiding van mejuffrouw Cor Igesz. Aan het einde van de middag werd onder leiding van de heer L. J. van Mechelen, hoofd van de Weth. Wester- veldschool, een eenvoudig Kerstspel opge voerd door leerlingen en oud-leerlingen van zijn school en eei> viertal meisjes van de Kénnemer Streekschool voor kleuter leidsters. ADVERTENTIE Woensdagavond heeft wethouder W. F. Happé in het Ramplaankwartier een feest verlichting ontstoken bij de winkelgalerij aan de Ramplaan, nabij de hoek Schoonoord laan. De heer Happé herinnerde er in een korte toespraak aan, dat de Neon-verlichting „Winkelgalerij Ramplaan" tot stand is ge komen door collegiale samenwerking van da daar wonende winkeliers. De inwoners van het Ramplaankwartier zullen er beter door gaan beseffen, dat men heus niet naar de stad behoeft te gaan om inkopen te doen, maar daar in eigen omgeving eveneens in kan slagen. De jongste van de kinderen van deze winkeliers. Jeannette de Haas, bood me vrouw Happé en de heer Nijman (de ver vaardiger van de verlichting) bloemen aan en aan wethouder Happé een stoffelijk blijk van herinnering aan deze voor de winkeliers zo feestelijke gebeurtenis. Tevoren had één der winkeliers uit deze galerij, de heer J. Korving, een inleidende toespraak gehouden, namens het comité win* keigalerij Ramplaan. Hij herinnerde er aan, dat het veel voeten in aarde gehad had al vorens deze verlichting tot stand kon komen en de medewerking van het gemeentebestuur was verkregen. Want oorspronkelijk waren B. en W. van oordeel, dat een neon-verlich ting alleen iets is voor de straten in het stadscentrum en niet voor de Ramplaan, welke omgeving men als landelijk wil blij ven zien aangeduid. De verlichting, die van het donker worden af tot des avonds tien uur zal branden, moet het winkelen voor de klanten aantrekelijk maken, volgens de heer Korving. Des middags hadden de kinderen hun deel in de feestelijke ontsteking van de nieuwe verlichting gehad. Van half twee af konden zij gedurende drie uur met ponny-wagentjes door de omgeving rijden. Op 1 Januari moet het nieuwe kantoor voor de Haarlemse gemeente-ontvanger gereed zijn en de timmerlieden en metse laars van de firma Kamper zijn dan ook hard aan het werk om het voormalige bij kantoor van de Nederlandse Handel Maat schappij in de Grote Houtstraat hoek Grote Markt, op tijd gerestaureerd te hebben. Zij zijn daarmee reeds een heel stuk gevor derd en diegenen, die vroeger het kantoor kenden, zullen verbaasd staan over de grote veranderingen, die zich in vrij korte tijd in dit pand hebben voltrokken. De sombere balken zijn verdwenen en hebben plaats moeten maken voor lichte betimmeringen. Alle zalen, waarvan drie kamers bestemd zullen zijn voor de in specteurs van Openbare Werken, zijn fris geschilderd en behangen en zelfs de trap heeft een verjongingskuur moeten onder gaan. De vloeren zijn bedekt met parket en linoleum en de brandkast van de ontvanger zal eveneens van nieuw materiaal worden voorzien. Deze restauratie, welke onder leiding stond van de stadsarchitect ir. H. A. Breu- ning, heeft van een vrij somber bijkantoor een' representatief bureau gemaakt, waar mede de gemeente-ontvanger, de heer B. J. Thijssen, ongetwijfeld bijzonder in zijn schik zal zijn. Een ding heeft men echter bij het oude gelaten. De loketten, die vervaardigd zijn van marmer en smeedijzer zijn namelijk op hun oude plaats blijven staan en zelfs enkele bordjes, zoals „kas" en „inlichtin gen" behoefde men niet te vervangen. Maar dat is dan ook het enige, dat nog aan de vorige gebruiker van het pand her innert. De Nederlandse Bond van Patroons in het Meubileringsbedrijf, afdeling Haarlem, heeft dezer dagen in restaurant Brinkmann met leden en genodigden het vijftigjarig bestaan gevierd. De voorzitter deelde mede, dat deze herdenking een intiem karakter droeg, temeer, daar de Nederlandse Bond deze zomer in het Kurhaus in Scheveningen het gouden feest reeds op grootse wijze heeft gevierd. De voorzitter van de afde ling Haarlem van St. Reinoldus bracht hulde aan de afdeling Haarlem van de Ne derlandse Bond, omdat deze mede heeft geholpen aan de federatieve samenwerking, waardoor het mogelijk was geworden, een goede vakschool te stichten. De avond werd besloten met muziek en dans. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: W. Chr. RotteveelVisse. z.; M. M. MulderKrijnse Locker, z. ONDERTROUWD: G. A. J. van Olden en C. D. Quarles van Ufford. GEHUWD: H. Breen en W. GüÈM Gerrit sen: M. R. Koelman en H. M. Cerfóntain. OVERLEDEN: A. R. Laan, 70 j.; Wed. J de Rooij—Bierenbroodspot, 76 jC. W. I» Zwaai, 82 j. HAARLEM, 22 December 1954 ONDERTROUWD: 22 Dec., A. P. van der Meij en C. M. Lippus; J. H. Denekamp en G. Horn; P. Born en M. G. Braam; F. W. van Stein en F. J. P. Sweekhorst; J. C. Stroet en A. C. Balm; J. H. P. Soomer en A. M. van den Eijnde; H. Cerfóntain en C. P. van Straalen. GEHUWD: 22 Dec.. J. Steffens en W. B. Dolron; S. Miezenbeek en E. M. Kuiper; L. G. A. M. Jansen en A. J. M. Korstjens; A. L. Bontenbal en E. M. Dirks; Th. J. Lameris en C. Huijboom; J. Mostert en M. Bosch; W. O. Schaffer en H. J. de Jong; A. Douma en W. H. Mitter; G. J. Meijer en W. Godvliet; C. A. van der Kwaak en G. Appelman; Th. Warmerdam en J. F. Th. Bonke; M. J. Zaal berg en S. Heddema: D. Peeters en M. van der Pol; A. W. van Vliet en H. E. Kan; A. Grooteman en E. P. M. Middeldorp; J. Ken- sen en F. A. Weidema: M. A. van den Dool en C Vastenouw; G. M. Alders en C. van Baaren. BEVALLEN van een zoon: 20 Dec., A. M. PoelhekkeKoch; 21 Dec., A. Visserde Waal; L. WelgienGooijer; 22 Dec., J. van KordelaarSchneider; P. van BakelHam- stra: J. S. M. RumpffBlom. BEVALLEN van een dochter: 20 Dec., H. C. M. B. van Kuijerende Ruijter; 21 Dec., A. M. van HattumNagelhout; Chr. M. van der WerffBurggraaf; S. E. A. M. Ange- nent—van Eeden; 21 Dec., J. Blokkerde Muinck. OVERLEDEN: 20 Dec., A. van Santen, 51 j., Spaansevaartstraat; 21 Dec., C. Dam, 4 d„ Oostvest: H. N. van D i, 49 j., Teding van Berkhoutstraat; M. Fiinckler. 80 j.. Juliana- laari; A. M. KoningVallenduuk. 74 j., Wes- terhoutpark; G. Kluin, 75 j., Kleverparkweg. Evenals in vorige jaren hield de padvin- dersgroep Duinzwervers, behorend tot de Doopsgezinde Elfregigroepen, dit jaar een Kerstactie. Een verzoek, gericht aan de leden der Doopsgezinde gemeente in Bloe mendaal en Santpoort, om levensmiddelen beschikbaar te stellen voor medeleden, die de Kerstdagen in behoeftige omstandig heden moesten doorbrengen werd een succes. Voor een waarde van f 170.werd ingezameld. Woensdagmiddag werden 23 "gezinnen met een pakket verblijd, dat on der meer blikgroente, boter, suiker, thee en koffie bevatte, terwijl de verkenners aan sommigen een hoeveelheid aanmaak- hout toevoegden. - Morgen, Vrijdag, maakt de padvinders- groep De Heemsteedse Trekkers, groep elf in het district Haarlem van de vereniging De Nederlandse Padvinders, een einde aan de twaalfde Kerst Goede daad. Dan zullen de verkenners de ongeveer vijfentwintig manden, die bij kruideniers in Heem stede van 12 December af in de winkel hebben gestaan, ophalen. De manden en goederen worden tezamen gebracht op het politiebureau, waar men ruim dertig pak ketten hoopt klaar te maken, die aan de Stille Armen van alle gezindten zullen worden gebracht. Dit geschiedt dan aan de vooravond van Kerstmis. Met ingang van 1 Januari zullen de vol gende leden van het gemeentepersoneel van Haarlem wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de dienst der ge meente verlaten: Hout cn Plantsoenen: cle heren J. C. Bak ker, tuinman, P. Konings, onder-opzichter, A. Planting, hovenier A en A. P. Roozen, ho venier. Gemeente Reiniging: de heer W. Spruit, chauffeur-monteur. Gemeentelijk Energiebedrijf: de heren J. A. H. Bergmann, transporteur, E. G. Bouw man, voorman, A. J. A. van Dijk, eerste me terhersteller, H. J. Fiege, eerste machinist, J. Kamp, opzichter en mejuffrouw J. W. Smits, werkster. Incasso-, Stortings- en Ophaaldienst: de heer M. Parson, contoleur. Gemeentesecretarie: de heren H. Lahaise, commies A op de afdeling belastingen, en N. J. Zwart, ambtenaar in algemene dienst op de afdeling belastingen. Sociale Zaken: de heer C. W. Booms, ad ministratief ambtenaar C eerste klasse. Havenwezen: de heer H. W. Handgraaf, brugwachter. Aan de universiteit van Amsterdam zijn bevorderd tot arts de heren C. J. van Gel deren te Haarlem en J. Ph. H. Peper te Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 10