Goed voetbal Bondselftal beloond met vier-nul zege TRAFFIC "'^.TRAFFIC 80 luidt een nieuw tydperk in .Clowntje Rï Opdracht in W enen Improductief Austria verslagen Lenstra de tacticus, Dillen de schutter in Nederlandse aanval DONDERDAG 23 DECEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HHHHkHK 1 IÉ 1111Sll m Ir De Harder, Mesman en Kuys bij centrale training Van der Hart mag voor Fortuna spelen Dammen St. Bavo kampioen Overal waar TRAFFIC, de echte pure Virginia-sigaret verschijnt, betekent TRAFFIC een nieuw tijdperk voor iedere rechtgeaarde Virginia-roker. Rook TRAFFIC en U zegt met duizenden: Motorsport Achttien Nederlanders in Rallye Monte Carlo HHIJC versloeg BSC Voor de kinderen Nauwelaerts d'Agé neemt belangrijke initiatieven Wederom overwinning van Haarlemse Damclub FEUILLETON door Anne Duffield l|ll|if:i!!IPllfl';i|..P::i||K mw (Van ome sportredacteur) Met niet minder dan viernul bleef gisteren het Nederlands Bondselftal in het Olym pisch stadion in Amsterdam het Oostenrijkse Austria de baas in een wedstrijd, die een ware verademing was in vergelijking met de oefenwedstrijden van de laatste jaren tegen Duitse, Oostenrijkse of Engelse clubs. We zoud<»i zelfs willen beweren dat was er een interlandwedstrijd tegen de Ieren, Denen of Belgen aanstaande wij die met het grootste vertrouwen tegemoet zouden zien. En wel vooral omdat het elftal, dat gisteren zo'n voortreffelijke indruk maakte op de bijna dertigduizend toe schouwers, nu eens niet verviel in de fouten, die bij de selectieteams van de laatste jaren steeds zo duidelijk aan het licht kwamen: een tekort aan techniek en lichame lijke conditie. Maar er is vooreerst geen interland In Maart pas en wellicht is dat beter ook. Want na de wedstrijd van gisteren hebben degenen die het Nederlands elftal moeten samenstellen een rijtje namen kunnen opschrijven van spelers waarmede ze verder kunnen gaan die ze een nieuwe kans kunnen geven en die spelend in de vorm als tegen Austria een krachtige kern zullen zijn voor een Oranje-team, dat weer tot bevredigende resultaten kan komen. Een team, dat zal laten blijken dat het binnen korte tijd de achterstand op het internationale peil heeft ingehaald. Let wel, één zwaluw maakt nog geen zomer en één ruime overwiamtog op een buitenlands clubelftal nog geen winnend Nederlands elftal. Men behoeft de ogen niet te sluiten voor het feit dat Lenstra en De Harder, d;ie gisteren de linkervleugel vormden, samen achtenzestig jaar oud zijn, dat Roosenburg en Timmermans hun beste voetbaljaren in het buitenland hebben doorgebracht en dat bij voorbeeld Klaas- sens en De Mannek ook al niet zo jong meer zijn en dus eerder in vorm achteruit dan vooruit zullen gèan. Maar daartegenover staat echter dat genoemde oudere spelers met jongere krachten als Mesman (Am sterdam), Kuys (Haarlem), die inviel voor de geblesseerde Wiersma, Van der Hoek en Steenbergen (Feyenoord) en Dillen (PSV) samen een team vormden dat weer gezien mocht worden en dat als elf tal- voor-de-weg-terug ruim voldoende per spectief bood. Beweeglijke aanvalslinie Nemen wij die voorhoede onder de loupe dan. kunnen wij niet anders zeggen dan dat alle spelers - met uitzondering van Bertus de Harder in grote vorm waren. Er zat gisteren vaart in het aanvalsspel. Dillen ontpopte zich ander maal als een zeer ge vaarlijk en beweeg lijk buitenspeler,waar aan Kowanz en Swo- boda heus geen kwajongens als het om voetballen gaat weinig plezier beleef den. Hij maakte drrie doelpunten,waarmede hij ook zijn naam als schutter bevestigde. In de achtste minuut schoot hij de bal hard en zuiver in uit een pass van Timmer mans, in de zevende minuut van de twee de helft passeerde hij de uitstekende Oos tenrijkse keeper Schwed'a andermaal nadat hij die bal haar- Dillen. nadat nij die oai naar- zuiver van Roosenburg had toegespeeld gekregen. En nad'at in de zesentwintigste minuut Klaassens had gescoord toen h.ij hard op doel schoot en De Harder heel listig over de bal heenstapte knalde Dillen tien minuten voor het einde andermaal raak met een even hard als zuiver schot. Bij al deze lof voor de PSV'er gebiedt de eerlijkheid te zeggen dat het hem in en kele gevallen wel gemakkelijk werd ge maakt door zijn mede-aanvallers. Want vóór het strafschopgebied combineerden Timmermans, Roosenburg en Lenstra veel al wel zo handig dat de defensie van Austria dikwijls niet wist waar het te zoeken. Bij dat alles was Lenstra steeds weer de slimste. Wie soms gedacht had dat de Hee- Een sportief gebaar van aanvoerder Roosenburg. Toen de Oostenrijkse spil Melchior gewond werd, ging de Neder lander ook mee buiten de lijnen. renvener in de loop der jaren iets aan kennis van het spel had ingeboet of minder handig met de bal was geworden, kwam wel heel bedrogen uit. Actief en leep als nooit tevoren speelde hij steeds weer gaten in de verdediging van Austria, gaf op de centimeter nauwkeurige passes en schuwde als het moest geen enkel duel. Alleen met schieten was de Fries minder op dreef, maar dat viel de duizenden met goed voet bal waarlijk niet verwende toeschouwers door het surplus aan andere kwaliteiten al niet eens meer op. Jammer voor hem was dat De Harder niet zo best meer mee bleek te kunnen komen. De ex-Bordeaux-speler had de wil wel, maar kon de weg niet vinden. Zijn plaatsen was onvoldoende en vooral in de tweede helft speelde het zware veld hem duidelijk parten. Hechte verdediging Over de middenlinie en verdediging kun nen wij kort zijn. Die was goed zonder meer. Klaassens had een zwak begin, maar maakte na rust veel goed en de Feyenoor- der Steenbergen, die de met griep op bed liggende Van Schijndel verving, wisselde heel goede met minder zekere momenten af. Zii beiden echter lieten zich nog te veel van het middenveld verdrijven door de zulk een fraaie positiespel spelende Oos tenrijkers. Voor de rest van het team Mesman, Kuys Van der Hoek en De Munck niets dan lof. Men zou uit de uitslag kun nen afleiden dat zij een gemakkelijke mid dag hadden. Niets is echter minder waar. Zij hadden echter wel een voordeel. En dat was het te lang combineren van de Oostenrijkers. Op momenten dat de Ne derlanders al lang een schot hadden ge- Dillen scoort het eerste Nederlandse doel punt. V.l.n.r.: Melchior, doelverdediger Schweda, Fischer, De Harder, Swoboda, Stotz, Dillen en Timmermans. waagd, tikten de Austria-voorwaartsen de bal nog maar lustig door. En aangezien dat in de meeste gevallen in de breedte .ge beurde en lange through passes uitbleven, konden Kuys, Mesman of Van der Hoek steeds nog op tijd ingrijpen en met goed afgeven de basis vormen voor een tegen aanval. De vroegere keeper van FC Köln kreeg het dan ook niet zo druk als hij en vele anderen verwacht had. Wat hij kreeg verwerkte hij op een wijze die ver trouwen in zijn capaciteiten 'inboezemde. En Austria? De Oostenrijkers, die een zware reeks wedstrijden in eigen land ach ter de rug hebben, zullen ongetwijfeld beter kunnen. Hetgeen zeker niet zeggen wil döt zij willoze slachtoffers waren van op een overwinning beluste Nederlanders. Vooral in de eerste helft was van weinig krachts verschil sprake en haddien de Oostenrijkers niet dat ver doorgevoerde samenspel ge speeld, een of twee doelpunten zouden ze zeker gemaakt kunnen hebben. Hetgeen we ze gaarne gegund zouden hebben. Het opstellen van die befaamde Ocwirk als spil in plaats van als mid voor, zoals gisteren, zou de score ongetwijfeld ook wel anders hebben doen zijn. Perspectieven Hoe dan ook, cadeau gaf Austria de overwinning niet. De Nederlanders moesten alle krachten inspannen om de zege te be halen. Vier-nul zou het nooit geworden zijn als de Oostenrijkers niet steeds het initiatief vooral voor wat betreft het tempo aan de spelers van het Bonds elftal hadden gelaten, maar zelf de speel- snelheid hadden bepaald. Waarmede wij echter niets af willen doen aan de onge twijfeld gunstige perspectieven, die de oefenwedstrijd opende. Ook al blijft het dan ook minder prettig een toeschouwer naar een Nederlander (De Harder) te moe ten horen roepen dat hij maar moed moet houden, omdat het leven toch pas bij veer tig begint Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van de keuzecommissie van de K.N.V.B. om het aantal spelers van de centrale trai ning uit te breiden tot 24, dit mede in ver band met het feit. dat in het voorjaar niet alleen een wedstrijd tegen het Belgisch B- elftal op het programma staat, maar zeer waarschijnlijk ook een ontmoeting tegen Zwitserland B. Mocht de wedstrijd tegen Zwitserland B doorgaan, dan komt hiervoor als datum 1 Mei in aanmerking, dezelfde dag, waarop Nederland in Dublin tegen Ierland speelt. Inmiddels zullen Mesman (Amsterdam), Kuys (Haarlem) en De Harder (Den Haag) worden uitgenodigd zich Dinsdag 28 Decem ber te voegen bij de andere spelers van de Nederlandse elftalclub, die dan weer in het Olympisch stadion bij elkaar komen voor de wekelijkse oefeningen. Naar wij vernemen zouden de onderhan delingen over de transfersom inzake het overgaan van Van der Hart van de Franse club Lille naar Fortuna '54. waarvoor de KNVB zijn bemiddeling heeft verleend, zijn geslaagd. Van der- Hart wordt Zondag '26 ember door Fortuna opgesteld in de competitiewedstrijd legen Sparta (Rot terdam). Voor de damcompetities werden de vol gende wedstrijden gespeeld: Eerste klasse district Kennemerland: Be- verwijkse Damclub ISt. Bavo 1010: KNC Halfweg 515; St. BavoHaarlem/Ooster kwartier 11—9; Hillegom—VKD 13—7; Het Oosten—IJm ui den II 15—5. St. Bavo (Heemstede) werd ongeslagen kampioen in de eerste klasse en promoveert naar de hoofdklasse van de Kon. Nederl. Dambond. Het kampioenschap is terecht gekomen bij de vereniging, die door haar prestaties in deze competitie er het meeste recht op had, hetgeen uit de stand in de kop groep wel duidelijk blijkt: St. Bavo 16 pun ten (9 wedstrijden); 2. Het Oosten 13 punten (9 wedstx-ijden); 3. en 4. Haarlem/Ooster kwartier 11 punten (8 wedstrijden): 5. Haar lemse Damclub II 9 runten (8 wedstrijden). Degradatie-candidaten zijn VKD, KNC en IJmuiden II. Tweede klasse district Kennemerland: HoofddorpVKD II voorlopig 108; Bever- wijkse Damclub IIIJmuiden III 812; SportiefHaarlemse Damclub III 164. ADVERTENTIE m ct Voor de Rallye Monte Carlo, die van 17 tot 24 Januari zal worden gehouden, zijn ten slotte definitief 362 inschrijvingen aanvaard, en wel 133 uit Groot Brittannië, 87 uit Frankrijk, 22 uit Duitsland, 17 uit Zweden, 18 uit Nederland, 16 uit Denemarken, 12 uit Gi-iekenland, 11 uit Finland, 10 uit Noorwe- gen, 8 uit Portugal, 7 uit Spanje. 6 uit Zwit serland, 7 uit Monaco, 3 uit Italië, 3 uit Ierland, 1 uur Brazilië en 1 uit Turkije. In Monte Carlo zullen 87 deelnemers star ten, in Glasgow 102, in Stockholm 40, in Oslo 15, in Palermo 6, in München 49, in Lissabon 46 en in Athene 17. De in Den Haag voor de competitie om de West-Europa Cup gespeelde ijshockey-wed- strijd tussen HHIJC en BSC (Berlijn) is in een 72 zege voor de Hagenaars geëindigd. De tussenstanden waren 21, 11, 40. De stand in de competitie luidt thans: HHIJC 6 6 0 0 12 62—20 Dusseldorf 2 2 0 0 4 17— 7 Berlijn 3 2 0 1 4 19—14 Bad Nauheim 1 0 0 1 0 3— 4 'Luik 1 0 0 1 0 3— 8 Keulen 3 0 0 3 0 6—25 Antwerpen 4 0 0 4 0 20—52 FINLAND NIET IN OLYMPISCH VOET- RALTOURNOOI. Het bestuur van dc Finse Voetbalbond heeft besloten niet deel te nemen aan het Olympisch Voetbaltournooi. Daar schrokken onze jongens geweldig vanZoiets gemeens hadden ze niet ver wacht! Bunkie sprong verschrikt opzij toen de steen dwars door de ruit vloogde stukken glas kwamen vlak langs zijn hoofd naar binnen. „Oei!" riep hij onthutst. Maar toen werden ze alle drie verschrikkelijk kwaad. Dat was gewoonweg 'n schan daal zomaar een steen door de ruiten van hun mooie huisje te smijten, de schooiers! „Gemene lafbekken!", schreeuwde Rick woedend. „Daar zul je spijt van hebben!" De jongens buiten waren, eerlijk gezegd, ook wel even geschrokken van het geraas van dat brekende glas. Maar de aanvoerder stookte ze op. „We zullen ze wél krijgen, jongens!", riep hij. „We zullen wel zorgen, dat we ze te pakken krijgen!" Toen kregen de andere helden ook weer moed. Ze kwamen op de hut af en begonnen daverend met hun knuppels op de deur te rammelen. „Kom er uit!", schreeuwde de aanvoerder. „Kom er uit, of we slaan de hele keet in elkaar!" Nauwelijks tien dagen nadat de Nederlan der J. Nauwelaerts d' Agé tot voorzitter van de Europese Judo Unie is gekozen, heeft hij een belangrijk initiatief genomen. Op Maandag 27 December komt de heer Nauwelaerts d' Agé in Parijs bijeen met zijn mede-bestuursleden Bonet—Maury (Frank rijk) en Barnes (Engeland) om een agenda op te stellen voor een einde Januari in Parijs te houden vergadering van het gehele be stuur van de Europese Judo Unie. Punten van het programma zullen o.m. uit maken: het brengen van eenheid in de be oefening van judo in' Europa, het in over eenstemming brengen van de graduering in de zeventien aangesloten landen, het uni form maken van de wedstrijdregels. Voorts zal het leraarschap ondeivde loupe genomen worden. Tevens zal de heer Nauwelaerts d Agé de mogelijkheden onderzoeken om judo op het programma van de Olympische Spelen geplaatst te krijgen. Voor de hoofdklassecompetitie speelde de Haarlemse Damclub in haar clublokaal tegen de Weesper Damclub. De Haarlemmex's mis ten de steun van hun beide eerste borden J. B. Sluiter Jr. en O. G. van Veen en van hun tiende bord, D. Schrijnemaekers. Na 3 uur spelen werd de score geopend door J. W. van Dartelen (bord 2), die na een spectaculaire partij de punten met J. H. Beeke deelde (1—1). Hierna bezorgde H. T. Luif (bord 5) de Haarlemmers de leiding door een gedeci deerde overwinning op Sj. Meij (31). J. Boerkoel (bord 9) speelde vervolgens remise met A, Swankhuis in een partij, waarin de Haarlemmers de winst verzuimde (42). De N.H.-jeugdkampioen H. Langbroek, die aan bord 6 inviel, vergrootte hierna de voor sprong door in een zeer sterk gespeelde partij B. van Essen 'e kloppen (6—2). Toen hierna Jan van Lnoij (bord 7) H.D.'s voor sprong vergrootte door van H. Swankhuis in een opwindende oartij te winnen (8—2) was het zeker, da' Haarlem deze wedstrijd met flinke cijfers zou gaan winnen. Intussen naderde het middernacht liike uur en moes ten de partijen worden afgebroken. J. H. Blom (bord 10) en J. P. van Eijk (bord 4) kwamen remise overeen met resp. D. Slumpf en J Proosdy, waardoor de voor- loniue uitslag 104 in het voordeel van de HDC was geworden. De partijen J. H. Meure W C. Beeke (bord 1), Nico BlomH. Ra- venstijn (bord 3) en A. Smit—L. Beeke (bord 8) werden afgebroken, allen in voor de HDC gewonnen stellingen, waardoor de einduitslag 164 voor de Haarlemse Damclub zal worden. 27) Hoe dan ook, 't zou toch ééns gebeurd zijn, hield hij zich voor. Het was eigen lijk een wonder, dat 't niet al eerder ge beurd was. Hoe vaak waren Anna en hij niet laat in de middag huiswaarts ge keerd en hoe merkwaardig was 't eigen lijk, dat ze nooit Sara tegen het lijf waren gelopen. Sara bleef even doodstil staan en staar de in hun richting. Ze zag er imponerend uit in haar kostbare bontmantel met bij passend bonthoedje. Er was hier geen misverstand mogelijk: alles wees op wat er met deze twee jonge mensen aan de hand was! De Kerstboom, die ze kennelijk >amen hand in hand, uitgezocht hadden. Anna's stralende gezichtje en uitbundig heid, de warme blik in Kim's donkere ogen, dit alles wees duidelijk op een inti miteit, die verder ging dan gewone kame raadschap en waarvan ze tot dusverre helemaal niets vermoed had.... Stel je voor, die twee! Hoe ver was dit al geko men? „O, daar is lady Tremaine", riep Anna vol enthousiasme uit. „We zijn juist met Hermann de boom aan het verslepen. Tr. 't geen prachtexemplaar met al die mooie volle takken? Ik popel eenvoudig om hem te versieren. We hebben dozen vol mei versiersel gekocht. Jeremy zal 't ook zo prachtig vinden! We geven een Kerstpar tijtje voor de vrienden en vriendinnen. Deze boom zal de grote verrassing zijn en iedereen krijgt een klein cadeautje! Jere my weet er nog niets van". „Kom mee naar binnen", zei Sara kort af, „en laat Hermann de deur sluiten. Ai die koude lucht in huis. „O, wat dom van ons om daar niet aan te denken! 't Spijt me, 'lady Tremaine! Voorzichtig met de boom, Kim!" „Geeft u hem mij maar", kwam Her man tussenbeide, „ik zal hem wel even naar de-kamer van het „Fraulein" bren gen". „Kapitein Forrest zal je helpen „Dat is niet nodig. Dit is stellig niet de eerste, en ook niet de grootste, Kerst boom, die ik in mijn leven op zijn plaats gedragen hebt! Maar de vorm is mooier dan Ik ooit gezien heb Vol liefde keek hij naar de boom, voor dat hij hem opnam. „Zo, dus Anna en jij zijn aan 't win kelen geweest", merkte Sara op en haar koele blik gleed van Kim naar het jonge meisje. „Inderdaad, en we zijn bijzonder goed geslaagd met onze inkopen", antwoordde Kim. „Geef mij die pakjes, ik zal ze naar je kamer brengen". „Eén minuutje, Kim!" Sara sloeg de wijde mouw van haar bontmantel terug en keek cp haar horloge. „Ik heb ontzettende haastik werd opgehouden door een spelletje canasta „Charles en jij moeten uit eten, niet waar?" Kim herinnerde zich de uitnoding van sir Charles om bij de eigenaar van een beroemde wijngaard te komen dineren „Ja, heel vervelend, 't lijken me saaie mensen.Maar wat ik je zeggen wilde, Kim, dat dansfeestje morgenavond gaat tenslotte toch door. Lady Trevelyan is opeens weer beter en heeft vanmiddag iedereen opgebeld. Echt iets voor haar! Gelukkig waren we nog vrij en ik moet zeggen, dat ze weet wat een feest geven betekent!" „Tot mijn spijt zul je mij moeten excu seren, Sara", zei Kim rustig. „Ik heb intus sen een afspraak gemaakt voor een ander dansfeestje". „Bij wie? Nemand van onze kennissen geeft een feest, voor zover mii bekend is, behalve Janey Trevelyan". „Het zijn Jeremy en zijn vrienden", leg de Anna uit. „De Amerikanen geven een bal morgenavond en hebben ons uitge nodigd". „De Amerikanen? Maar Kim, je bent toch niet van plan om naar zo'n drink gelag van hèn te gaan! Als Jeremy en Anna willen gaan, wel.... dat moeten zij weten, hoewel 't me zou verbazen, als La- vinia Anna toestemming gaf „Lavinia maakte inderdaad bezwaren", gaf Anna toe. „Maar we kunnen hun uit nodiging niet afslaan. Ze hebben zoveel gastvrijheid bij ons genoten en willen nu iets terug doen. Toen Kim zich bereid verklaarde mij te begeleiden, had Lavvy geen bezwaar meer". „Je bent in de rouw", merkte Sara op, „je legt daarop de nadruk door zwarte kleren te dragen en tóch ga je naar wilde braspartijen. „Ik ben hier in een vreemd land en ik zal niemand kwetsen. Ze vinden het pret tig, als i'k kom, en bovendien trek ik een witte jurk aan". Sara voelde haar ontstemming toene men. Dat kind scheen op alles een ant woord te hebben. „Doe wat je niet laten kunt", zei ze snibbig. „Maar wat jou betreft. Kim, jij kunt dit werkelijk niet doen! Je accepteer de Janey's uitnodiging...." „Inderdaad, maar naderhand werd het feest afgezegd en ik nam toen een andere uitnodiging aan". „Hoe heb je zin om naar zó iets te gaan. Je weet van tevoren, hoe 't zal wor den: iedereen dronken en een reuze bende „Ik weet, dat er een uitstekende band zal zijn en een prachtige dansvloer, ik weet dat het buffet overvloedig zal zijn en ik ken onze gastheren als buitgewoon charmante mensen. Als later op de avond het feest een beetje tè wild zou worden, zal ik Anna onmiddellijk mee naar huis nemen". „Je bent helemaal niet nodig", merkte Sara op. „Jeremy is voldoende chaperonne voor Anna". „Inderdaad, maar ik stel er toevallig bijzonder veel prijs op om Anna zelf te begeleiden. Je zult je moeten haasten, Sara, het loopt tegen zevenen „En ik ga onmiddellijk met de Kerst boom beginnen", zei Anna. „Goeden avond, lady Tremaine. Ik hoop dat u een gezellig dinertje zult hebben. Wil jij mijn pakjes dragen, Kim?" Ze overhandigde hem een armvol pak jes en Sara kreeg geen kans meer iets te berde te brengen. Vol woede begaf ze zich naar haar eigen vertrekken, terwijl de twee jonge mensen de gang doorliepen in de richting van de trap, die naar de per- soneelskamer leidde. Vlak bij haar kamer trof Sara juffrouw Pilson. „O, daar bent u gelukkig, lady Tremaine!" riep deze uit. „Sir Charles be gon zich al ongerust te maken. Het is laat en hij is bezig zich te verkleden.". „Goed, goed, Pilly", antwoordde Sara ongeduldig. „Zeg Gerda, dat ze mijn zwar te avondjurk klaar legt...." „Ja, lady Tremaine" De secretaresse verdween en Sara betrad voi wrok haar kamer. Anna stond voor de lange spiegel m haar pjaapkamer, terwijl juffrouw O'Shea de haakjes van haar jurk dichtmaakte. Het was een lange jurk van witte tule, met een wijduitstaande rok en een nauw sluitend lijfje, zonder enige versiering Alleen een antiek diamanten broche was was de bij de broche passende kleine tiara,, die ze in het haar droeg. „Zie ik er goed uit, Lavvy? Ben je'een beetje trots op me?" vroeg het meisje, terwijl ze de geliefde oude vrouw vol warmte aankeek. Juffrouw O'Shea antwoordde niet da delijk. Met zichtbare ontroering zei ze ten slotte: „Ik wou dat je moeder je zó had kunnen zien, Anna! Het is alsof haar moe der in levende lijve voor me staat!" „Grootmama? Lijk ik op haar?" Ver wonderd keek Anna naar haar eigen spie gelbeeld. Juffrouw O'Shea knikte, ,,'t Is me nooit eerder zó opgevallen Waarschijn lijk komt het door dat sieraad in je haar.... Je had gelijk, je kunt het best dragen, op de een of andere manier past het bij je.,.." „Het geeft de „finishing touch" hè? Nie mand zal geloven, dat we het bij ren antiquair voor een spotprijs op de kop tikten!" Ze 'achte ondeugend. „Ik hoop dat kapitein Forrest tevreden over me zal zijn." Ze zat met juffrouw O'Shea en juffrouw Pilson in de gemeenschappelijke zitkamer, toen Kim Forrest haar kwam halen. Een korte witte bontcape, lange witte hand schoenen en een avondtasje lagen op de stoel naast haar. Kim, die er zelf in avond kleding bijzonder goed uitzag, kon evenals enige ogenblikken tevoren juf frouw O'Shea niet dadelijk de juiste woorden vinden, om zijn bewondering gestoken in de punt van het V-vormig voor het ranke jonge meisje in het witte decolleté, en gewoonte getrouw droeg avondtoilet uit te drukken. Anna haar snoertje parels. Het feestelijkst (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 6