hetouüe \euwB jaar//;/ CHefarine .4 E (jfui$vrije Agenda voor Haarlem STOFZUIGERS „Actie voor vluchtelingenhulp haalt zeker de drie millioen" I «WT-WWRWIETj Gedeeltelijk accoord bereikt in de Belgische schoolstrijd Churchill is voorbereid op een reis naar Washington Otto Strasser gooit een knuppel in het nazi-hoenderhok M. A. Reinalda: Delegatie in Peking sloot contracten af Salarissen bij het RK middelbaar en technisch onderwijs niet verlaagd Minder zware examen eisen geschiedenis Londen ontkent het voornemen echter, evenals het Witte Huis De „strijd der bonzen" weer ingeluid 3 Rede tot P.v.d.A.-federatie op oudejaarsbijeenkomst Leraren Chr. VHMO vragen Maar ook: meer aandacht voor jongste historie Verzending van zeepost H. J. MAERTENS N.V Faillissementen Want de gezelligheid is dan verzekerd, Door zijn volle geur en zachte smaak verhoogt Roxy de sfeer. Van Oud- tot Nieuwjaar, van 't ene pakje op het andere blijft Roxy even lekker. Omdat het een karaktervolle sigaret is, gemaakt voor karaktervolle mensen Chinese schadeloosstelling voor Brits toestel betaald Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Volgend voorjaar bollen velden in Luxemburg en Duitsland WOENSDAG 29 DECEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De heer M. A. Reinalda, oud-Commissaris der Koningin van Utrecht, oud-burgemees ter van Haarlem, heeft Dinsdagavond in een rede op een oudej aarsbij eenkomst van de Federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid in het Concertgebouw ^ïet pleit ge voerd voor vier categorieën mensen, die het in deze tijd nog zeer zwaar hebben: de ont heemden in de kampen in Griekenland en Oostenrijk, de nabestaanden van de geval lenen in de Tweede Wereldoorlog, de be jaarden in ons land, wier uitkering nog altijd beslist onvoldoende is, en de Stille Armen, waarop elk jaar vooral in Haarlem weer de aandacht gevestigd wordt. Wat de vluchtelingen in Griekenland en Oostenrijk aangaat, sprak hij als voorzitter van het Comité Vluchtelingenhulp 1955 als zijn stellige verwachting uit dat de drie millioen gulden bereikt zullen worden een zeer goede bijdrage voor een klein land als het onze. Er is echter nog veel meer nodig om deze honderdduizenden verdool den een nieuw bestaan te verschaffen. Betreffende de nagelaten betrekkingen der gevallenen in de Tweede Wereldoorlog ADVERTENTIE VA» BRtEMEN C°' 1 N- ,0010 1 I ia.-10010 zei de heer Reinalda, dat de Stichting 1940 '45 het vertrouwen heeft, dat haar laat ste actie op de komende vijfde Mei in één keer die paar millioen zal opleveren, welke zij nog nodig heeft om haar arbeid voor de nabestaanden te voltooien. Voorts voerde de spreker het pleit voor de bejaarden en hij uitte de hoop, dat de regering er het komende jaar in zal slagen de lang verwachte definitieve voorziening te treffen, waardoor voor deze bevolkings categorie de achterstand zal worden opge heven. Over de stille armen zeide hij: „Een grote volksbeweging als die, waartoe wij behoren, dient er zeker toe mede te werken, dat ook deze mensen het niet langer met een aal moes moeten doen, maar dat ook zij delen in de sociale gerechtigheid. In zijn rede besteedde de heer Reinaina voorts aandacht aan de persoonlijke ver antwoordelijkheid van de mens, die naar hij zeide door het bisschoppelijk mande ment wordt ondergraven. Tenslotte sprak hij de wens uit dat de Pariij van de Arbeid zal blijven uitgroeien en ook in de tweede helft van deze eeuw een van de grootste hervormende volksbewegingen zal blijken te zijn, die Nederland ooit heeft gekend. De oudejaarsbijeenkomst was geopend door de heer G. de Boer en werd opgeluis terd met muziek van het Harmonie-orkest Haarlem en met declamaties van Otto Sterman. In de pauze deden de aanwezigen zich te goed aan oliebollen. De vergadering stuurde een brief naar de partijvoorzitter, de heer K. Vorrink, met wensen voor diens herstel. LONDEN (Reuter) Het nieuwsbureau „Nieuw China" heeft bekend gemaakt, dat de handelsbesprekingen, die door een groep Nederlandse zakenlieden te Peking zijn ge voerd, „bevredigende resultaten" hebben gehad. Het bureau deelde mede, dat met Chinese exportmaatschappijen diverse con tracten zijn gesloten. Het grootste deel van de groep zakenlieden is na een verblijf van 18 dagen uit Peking vertrokken. Enkele leden van de groep zijn nog achtergebleven voor het voeren van verdere besprekingen. In een gemeenschappelijke verklaring van de Nederlandse zakenlieden en de Chinese nationale maatschappij voor in- en uitvoer wordt gezegd dat er in China aanzienlijke vraag bestaat naar in Neder land geproduceerde schepen, kunstmest stoffen, uitrusting voor electrische centra les, en andere electrische uitrusting, che micaliën, pharmaceujische producten en metalen. Anderzijds heeft Nederland aan zienlijke behoeften aan oliezaden, oliën en vetten, dierlijke bijproducten, voedselpro ducten en thee uit China. In een verklaring, die ondertekend is door de directeur van de Chinese nationale maatschappij voor in- en uitvoer en de lei der van de groep Nederlandse zakenlieden, de heer C. J. Schaap, wordt verder gezegd, dat „beide partijen erkennen, dat als het gevolg van het bestaan van handelsbelem meringen de handel tussen China en Ne derland niet zo volledig tot ontwikkeling werd gebracht, als wel zou- moeten en dat beide partijen er ten volle van overtuigd zijn, dat slechts wanneer dergelijke belem meringen worden opgeheven en de nor male handel hervat .wordt, de omvang van de handel aan beide zijden ongetwijfeld in zeer aanzienlijke mate zal toenemen." ADVERTENTIE In Utrecht heeft het Christelijk Paeda- gogiseh Studiecentrum een conferentie ge houden voor leraren (essen) geschiedenis aan de Christelijke scholen voor V.H.M.O. Voorzitter dr. J. Bax zei in zijn openings woord, dat het vak geschiedenis door een groeiend overwicht van de exacte vakken wel eens in het gedrang dreigt te komen. Hij achtte het noodzakelijk, in de hogere klassen van de scholen voor VHMO meer aandacht te besteden aan de twintigste eeuw (tot heden) dan tot nu toe gebeurt. In studie zijn de mogelijkheden om voor geschiedenis-onderwijs de stofbeperking, de stofkeuze toe te passen alsook de moge lijkheid van een concentrische leergang van de geschiedenis in het M.O. Doel van deze conferentie, de tweede, welke de sectie geschiedenis van het Chris telijk paedagogisch studiecentrum dit jaar organiseerde, was de bespreking van de eindexameneisen voor geschiedenis op gym nasium, HBS A en B en MMS. Nadat hierover uitvoerig gediscussieerd was werd in een algemene conclusie de wens tot uitdrukking gebracht dat de vol gende eindexameneisen voor het vak ge schiedenis worden gesteld: Voor het gymnasium A de vaderlandse geschiedenis van 1813 tot heden. Voor de algemene geschiedenis wordt gevraagd enig begrip van de denkbeelden van de achttiende en begin negentiende eeuw en de politieke geschiedenis van 1848 af. Voor de HBS B de kennis van de vader landse en van de algemene geschiedenis van 1848 tot heden. Voor de HBS A wordt gevraagd de ken nis van enige bijzondere onderwerpen uit de economische en culturele geschiedenis alsmede de vaderlandse geschiedenis en de algemene geschiedenis van 1848 tot heden. Voor de MMS omvat het examen enige kennis van de hoofdtrekken der bescha vingsgeschiedenis van de tweede helft der zeventiende eeuw af., alsmede de politieke geschiedenis, wat de vaderlandse geschie denis betreft vanaf 1848, wat de algemene geschiedenis aangaat vanaf 1871. Deze wensen zullen de staatssecretaris van O., K. en W. worden voorgelegd. Zij oetekenen een aanzienlijke vermindering van de eisen welke op het ogenblik worden gesteld bij de eindexamens. (Van onze correspondent in Brussel) De Belgische regering en de -oppositie hebben over enkele belangrijke punten van de schoolkwestie een overeenkomst be reikt, die in het kort op het volgende neer komt: de regering-Van Acker die de sub sidies aan het vrije R.K. middelbaar en technisch onderwijs met circa een half milliard franc had verlaagd, waardoor de salarissen van de leraren van het R.K. technisch onderwijs van 1 Januari af met 20 percent zouden worden verminderd, trekt die maatregel in. De leraren van het R.K. technisch onderwijs zullen hetzelfde salaris ontvangen als hun collega's van het openbaar technisch onderwijs, wanneer zij een gelijkwaardig diploma en een gelijk waardige rang hebben. De overeenkomst inzake een van de meest omstreden punten van de school politiek van de regering-VanAcker is een overwinning voor de voorstanders van de schoolvrede en een nederlaag voor de scherpslijpers, die men zowel bij de libe ralen en socialisten als bij de C.V.P. vond. Het is echter voorbarig te veronderstellen dat de grondslag voor een blijvende en al gemene schoolvrede is gelegd, te meer om dat de schoolstrijd sedert 60 jaren een bron is van binnenlandse onenigheid in België. Onbetwistbaar is het initiatief van de Belgische eerste minister om zich recht streeks met de oppositie te verstaan een wijze en vooruitziende daad, aldus vele waarnemers. Zonder dit gebaar van goede wil zou de schoolstrijd in alle heftigheid zijn losgebarsten. De „mars naar Brussel" van de R.K. vakbond zal weliswaar doorgaan, maar zij zal gewijd zijn aan zuiver sociale eisen. Alleen leden van de vakbonden mogen te Brussel betogen, terwijl men voordien een oproep gericht had tot alle rooms-katho- lieken van België aan de protestmars mee te doen. WOENSDAG 29 DECEMBER Stadsschouwburg: „Hippo danst", Haagse Gomedie, 8 uur. Vleeshal: Marionettenthea ter van Bert Brugman, operavoorstelling, 20.30 uur. Studio: „Brood, liefde en fantasie", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „De avon turen van Robinson Crusoë". alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Ten Westen van Zan zibar", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „De levensroman van Richard Tauber", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Roxy: „Hondo", 14 jaar, 8 uur. Rembrandt: „De Zigeunerbaron", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Bengaalse briga de", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Minerva: „Roman Holiday", alle leeft., 8.15 uur. DONDERDAG 30 DECEMBER Stadsschouwburg: „Hippo danst", Haagse Comedie, 8 uur. Concertgebouw: Noordh. Philh. Orkest, m. m. v. Stefan Askenase, 8 uur. Studia: „Brood, liefde en fantasie", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De avon turen van Robinson Crusoë", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Ten Westen van Zanzibar", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De levensroman van Richard Tauber", alle ieeft.,, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De schatgravers van Doodskopeiland", alle leeft,. 2.30 uur. „Hondo 14 jaar, 8 uur. Rembrandt: „De Zigeunerbaron", a'le leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Bengaalse brigade", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Roman Ho liday", alle leeft., 2.30 en 8.15 uur. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld. Naar Indonesië: m.s. „Oranje" (4 Jan.) en m.s. „Tabinta" (6 Jan.)naar Nieuw Guinea m.s. „Oranje" (4 Jan.) en m.s. „Peleus" (11 Jan.); naar de Ned. Antillen: s.s. „Water man" (31 Dec.) en m.s. „Norinda" (11 Jan.); naar Suriname: m.s. „Schie" (3 Jan.) en m.s. „Bonaire" (12 Jan.); n. t'e Unie v. Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Arundel Castle", (31 Dec.), m.s. „Jagersfontein" (11 Jan.); n. Ca nada: m.s. „Westerdam" (6 Jan.) en s.s. „Rijn dam" (12 Jan.); naar Argentinië: s.s. „Cor doba" 31 Dec.), m.s. „Paraguay" (3 Jan.) en s.s. „Presidente Perön" (8 Jan.); naar Bra zilië: m.s. „Parajuay Star" (3 Jan.), s.s. „Presidente Perön" (8 Jan.) en m.s. „Aldabi" (12 Jan.); naar Australië: s.s. „Waterman" (31 Dec.); (via Engeland 8 Jan.); naar Nieuw Zeeland: s.s. „Waterman" (31 Dec.) (via Engeland 8 Jan.). De C.V.P. is echter nog niet tevreden. De oorspronkelijk verminderde subsidies op de begroting van onderwijs worden slechts verhoogd met een bedrag dat nodig is om de ontworpen 20 percent verminde ring van de salarissen der leraren onge daan te maken. De subsidies voor het on derhoud der R.K. scholen en voor de ver mindering van het schoolgeld dat de R.K. ouders moeten betalen schoolgeld dat veel hoger is dan wat in „officiële" scholen moet worden betaald blijven geschrapt. Bovendien, voert de regering een politiek van achteruitstelling van het' vrij onder wijs. Zonder aan de salarissen der onder wijzers der .R.K. lagere scholen te raken, zal de regering waarschijnlijk een nieuwe ongelijkheid in het leven roepen door een toeslag voor de onderwijzers van de ge meentescholen. In de socialistische vakbond der onder wijzers is het accoord. koel ontvangen. De socialistische „Peuple" legt de nadruk op het feit dat voortaan de salarissen van de leraren van het R.K. technisch onderwijs niet langer door de R.K. scholen, maar door de staat zullen worden betaald, het geen een vooruitgang wordt genoemd. ADVERTENTIE Nassaustraat 5 Haarlem Tel. 15220 De arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft op Dinsdag 28 December 1954 in staat van faillissement verklaai-d: J. Wallage, koopman te Heemstede. Heren weg 78 a. Rechter-commissaris: mr. C. E. Muller. Curato-: mr. A. Bruch te Haarlem. G. van Amersfoort te Heemskerk. Maere- laan 28, en handelende aldaar onder de naam van Amersfc rts Warenhuis. Rechter-com missaris: mr C. E. Muller. Curator: mr. A. A. M. Leesberg te Beverwijk. Wegens het verbindend wo. en van de enige uitdelingsli.,sten zijn de navolgende faillissement- geëindigd: op 14 December 1954: de N.V. Hooggreef's Bloembollenbedrijf te Driehuis-Velsen, v. d. Vondellaan 40. Rechter-commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. A. D. P. V. van Löben Sel te Haailem. op 22 December 1954: A. van Zanten, kan toorbediende te Amsterdam, Da Costakade 108/1, ten tijde van zijn faillietverklaring wonende te Zandvoort, Marnixstraat 12. Rechter-commissaris: mr. C. E. Muller. Cu rator: mr. J. C. Smithuysen te Haarlem. op 22 December 1954: M. Woestenburr ver tegenwoordiger te Haarlem, v. Oosten de Bruynstraat 49. Rechter-commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. J. G. Bettink te Haarlem, Staten Bolwerk 26. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank te Haarlem van 13 December 1954 werd gehomologeerd het accoord, aangebo den in de surséance van betaling van: J. M. Opdam en N. W. Opdam, beiden te Heemstede, resp. Binnenweg 24, en J. v. d. Berghstraat 5. Bewindvoerder: mr. H. Jon ker te Haarlem. noxv?...ia 3 Roxy Rook Redenen:"1 Dubbel gefermenteerd Dubbel gezuiverd Standvastige melange (Van onze correspondent in Londen De Britse regering heeft de afgelopen dagen met diepe bezorgdheid de debatten in de Franse kamer gevolgd. De geruch ten over een mogelijke reis van Churchill naar de Verenigde Staten om overleg; te plegen met president Eisenhower over de Europese positie vloeien in de eerste plaats voort uit een reeds vóór de huidi ge crisis tussen Eisenhower en Churchill gemaakte voorlopige afspraak over een ontmoeting in het nieuwe jaar. Het plan was dat zij, waarschijnlijk in Februari, een gesprek zouden voeren ten einde te trachten de Amerikaanse en Britse poli tiek met elkaar in overeenstemming te brengen, zulks in verband met de beslui ten van de conferentie van het Britse Ge- benebest, welke op 31 Januari in Londen begint. Van groot belang is dat dank zij het alzijdige contact in de vrije wereld er, in tegenstelling met de eerste jaren na de oorlog, thans minder geïmproviseerd wordt. Aangenomen wordt dat Churchill een beroep zal doen op de steun van het Gemenebest voor de door hem gewilde vre despoging op het hoogste niveau. Als Churchill inderdaad als woordvoerder kan optreden, niet alleen van Groot-Brittannië, maar van de ganse Britse wereldgemeen schap, dan zal hij niet alleen veel sterker staan tegenover de communistische macht hebbers, maar ook tegenover de Verenigde Staten, die nog steeds aarzelen om de stap te wagen. Churchill's nieuwe poging tot een top-gesprek was echter afhankelijk van gulle medewerking aan het Europese defensieplan, dat in Londen en Parijs is uitgewerkt. Spoedbijeenkomst Indien de Franse kamer de ratificatie overeenkomsten zou verwerpen, dan zul len Churchill en Eisenhower hoogstwaar schijnlijk nog in Januari, dus vóór de con ferentie van het Gemenebest, een spoed bijeenkomst houden «m de nieuwe situatie onder ogen te zien. Maar ook als, zoals de verwachting is, Mendès-France met de hakken over de sloot komt, dan zal het Britse vertrouwen in Frankrijk geschokt zijn. Londen acht, mede daarom, het ogenblik gekomen met de Amerikaanse leiders de Europese en de wereldsituatie opnieuw te onderzoeken, vooral met het oog op de stappen, welke op de ratificatie dienen te volgen. (Reuter) Een woordvoerder van de Britse regering heeft verklaard dat er geen bespreking tussen Churchill en Eisen hower in het voornemen ligt voor het ge val het Franse parlement niet accoord gaat met een bewapening van West- Duitsland. Ook de perssecretaris van pre sident Eisenhower zeide van niets te weten. Paraat (United Press) President Eisenhower heeft opdracht gegeven zijn particulier vliegtuig, de „Columbine III" de gehele dag gereed te houden zodat hij onmiddel lijk van zijn winterverblijf in Georgia naar Washington kan vliegen indien de Franse Nationale Vergadering de Duitse herbewapennig zal afstemmen. De presi dent onderhoudt voortdurende telefoni sche verbinding met zijn minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles. Eisen hower zal vermoedelijk een verklaring af leggen onmiddellijk nadat de Nationale Vergadering zich heeft uitgesproken. LONDEN (United Press). Communis tisch China heeft 367.000 ponden betaald ter vergoeding van het Britse lijntoestel, dat in Juni door Chinese jagers bij het eiland Hainan werd neergehaald. De chè- que is in Londen aangekomen en het mi nisterie van Buitenlandse Zaken zal een gedeelte van het geld aan de luchtvaart maatschappij en een gedeelte aan de nage laten betrekkingen van de passagiers uit betalen en aan de gewonden van de ramp. Tien personen werden gèdood en tien per sonen werden gewond bij het ongeluk. ADVERTENTIE Aan verbetering der middelen tot bestrijding van pijnen en griep, is door geleerden in de gehele wereld onophoudelijk gewerkt en er zijn belangrijke resultaten bereikt) In de eerste plaats heelt men ontdekt, hoe de oorzaak van pijn nauwkeuriger kan wor den bestudeerd. Hierdoor is het mogelijk geworden om betere middelen te vinden. Hei bleek, dat de werking van een der meest gebruikte geneesmiddelen belangrijk kon worden verbeterd, door toevoeging van nieuwe middelen. Deze combinatie werkt bijzonder weldadig en krachtig, ook dan, wanneer andere middelen talen. Zij heeft millioenen mensen in de gehele wereld al baat gebracht en doet werkelijk wonderen I TEGEN PIJNEN EN GRIEP - 20 TABLETTEN 85 c» BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN EÉN TABLET Het Argentijnse staatshoofd generaal Perón leidde zelf een stoet motorrijders zijn residentie binnen tijdens een „parade" in Buenos Aires. Achter hem de gouverneur van de provincie Buenos Aires. De Argentijnen keken met ontzag toe Van 3 April tot 22 Mei 1955 zal in Luxemburg een bloembollententoonstelling gehouden worden, welke wordt georgani seerd door het staatsbad Mondorf in sa menwerking met de International Flower Show Organization te Boskoop. Onlangs zijn meer dan 500.000 bloem bollen in Bad Mondorf geplant. De gehele schooljeugd heeft onder vakkundige lei ding aan dit werk deelgenomen. De Luxemburgse autoriteiten beogen met deze tentoonstelling in het voorjaar 1955 vele honderdduizenden vreemdelingen naar Luxemburg te trekken. Tegelijk met de tentoonstelling in Luxem burg houdt de International Flower Show Organization een tentoonstelling in Duits land, in Pinnenberg bij Hamburg. Voorts wordt een derde tentoonstelling te Krefeld voorbereid. De Nederlandse 'deviezenpot zal bij deze tentoonstellingen baat vinden: de Interna tional Show Organization ontvangt 50 pro cent van de entréegelden. BONN (Uttited Fress) De vroegere hebben een partij te vormen en hun mening naar voren te brengen." Van de zijde der West-Duitse bondsrege ring heeft men evenwel reeds laten weten, dat men de activiteiten van voormalige nazi's scherp in de gaten zal houden en dat men niet zal aarzelen Strasser te vervolgen wanneer hij de Grondwet schendt. Strasser beschuldigt kanselier Adenauer er van de Saar door zijn handtekening voor Duitsland verloren te hebben laten gaan en hi.i heeft gezegd, dat „Washington en niet de stem van het Duitse volk Adenauers meester in West-Duitsland is." Trouwe aanhangers van Strasser maken in Midden- en Zuid-Duitsland reeds ijverig propaganda voor hem. Uit Sleeswijk-Holstein werd gemeld, dat zich een nieuwe splitsing onder de rechtse politici voordoet, wat mogelijk zal leiden tot de oprichting van een nieuwe radicale rechtse partij, die zich achter Strasser zal scharen. Van overheidswege slaat men deze nieuwe ontwikkeling nauwkeui'ig gade. vooraanstaande nazi Otto Strasser, die des tijds met Hitier brak om zijn beruchte „Zwart Front" te stichten, eist de leiding op over de uiterst rechtse vleugel in de West-Duitse politiek. Zijn eisen zouden echter ingaan tegen de verlangens van de ultra-nationalistische leiders in West- Duitsland. Strasser, die destijds door Hitier verban nen werd, vertoeft nog steeds in Canada. Onlangs heeft echter een West-Berlijns hof hem volledig in zijn rechten hersteld en hij is nu van plan om begin volgend jaar naar West-Duitsland terug te keren. Hij heeft reeds aangekondigd, dat hij weer in de politieke arena zal verschijnen en tegen de „overheersing door Wall Street en het Kremlin" zal strijden. Er zijn al twee politieke partijen opge richt, die de banier van Strasser willen volgen. Eén van deze twee, „de bond voor de wedergeboorte van Duitsland," heeft openlijk verklaard, dat hij zal ijveren voor een staat op neo-fascistische grondslag naar voorbeeld van het corporatieve Italië van Mussolini. Strasser zelf heeft onlangs in zijn woning in Paradise, Nova Scotia, verklaard: „Ik ben van mening, dat fascisten het recht Tijdens het beproeven van Bengaals vuur in een winkel te Hengelo is een vonk in eeri doos met vuurwerk gesprongen. Eer. enorme knal weerklonk, ruiten sprongen uit de sponningen, vuurwerk vloog naar alle kanten en in de winkel ontstond brand, welke evenwel snel kon worden geblust. De schade wordt geschat op '3000.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 5