Balans OprizSirr.siig bij 19 Van boycot in Djakarta vrijwel niets te zien Franse vloot betrekt wacht bij Haiphong Russische uitnodiging aan Oecumenische Raad Stakingsdreiging bij de Britse spoorwegen Verkeer na gereed komen der tunnel Heemstede Amsterdamse Beurs Scholtcns' Bakkerij HERENHUIS Luteka" V,J Brsr'.man, Ansgs: Ziet de etalage Extra kocpjes WOENSDAG 29 DECEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 „Indonesia Raya" waarschuwt Vietminh-actie gevreesd tegen evacuatie van uitrusting Misdadigheid nam weer toe in de Verenigde Staten Vakbond verleent medewerking aan onafhankelijk onderzoek Honderd Finse toeristen een week naar Leningrad Brussel verzoekt Madrid uitlevering van Degrelle Demonstratie van Papoea's te Hollandia Zelfbestuur voor Britse West-Indische eilanden Statuut in Suriname afgekondigd Gemeentebesturen willen gekend worden in Delta-plannen Dat kan in Baarn gebeuren Georganiseerde verbran ding van Kerstbomen Aanrijding in Raadhuis straat in Heemstede Tanks op heide van Gooisch Natuurreservaat? Scheepvaart Voor Qud:jaarsavond Scholtens' Bakkerij Voor oudejaarsavond Y p. „stukje" 69 cent S^/lïês$pëcï&üst Triumph Mayflower'51 Te koop aangeb. MOOI HERENHUIS J OUDEJAAR Gr. Houtstraat 89 DJAKARTA (PIA) Van een boycot actie tegen Nederlandse ingezetenen, die door middel van resoluties en pamfletten door de partij Pantja Sila was aangekon digd, was Woensdag te Djakarta nauwe lijks iets merkbaar. Het Indonesische per soneel bij Nederlandse bedrijven kwam normaal binnen. Het kwam zeldzaam vjwr, dat een betjakvoerder weigerde blanke personen te vervoeren. „Indonesia Raya" (het onafhankelijk- socialistisch oppositieblad) is tot heden het enige blad, dat een hoofdartikel aan de boycotactie heeft gewijd. Onder de titel: „Doe de sentimenten niet oplaaien" schrijft het blad onder andere, dat het in pamfletten las, dat Nederland ervan be schuldigd wordt de hand te hebben in het weer uitbarsten van R.M.S.-onlusten. Wij herinneren ons, dat deze beschuldigingen in eerste instantie gelanterd zijn door functionarissen van het er, maar tot dusver heeft noch het ministerie van Bui tenlandse Zaken, noch het kabinet een officiële verklaring uitgegeven, of er in derdaad bewijzen zijn, dat Nederland bij deze gebeurtenissen betrokken is. Het blad vervolgt, dat dus beschuldi gingen aan het adres van Nederland wor den geuit, waarvoor officieel nog niet eens bewijzen bestaan en vervolgt: „Het is ge woonlijk niet moeilijk volkssentimenten te doen oplaaien, maar wij willen er op wij zen, dat eenmaal opgelaaide sentimenten niet gemakkelijk onder controle gehouden kunnen worden, waardoor allerlei onge lukken kunnen ontstaan. „Als deze pamfletten worden getole reerd en de tegen de Nederlandse inge zetenen gerichte boycotactie op haar be loop wordt gelaten, zal onder de Neder landse ingezetenen een gevoel van onbe hagen en vrees rijzen en dat terwijl de regering de plicht heeft alle ingezetenen te beschermen, ongeacht nationaliteit, ge loof of politieke overtuiging", aldus het blad, dat er tenslotte op wijst, dat het ge schil over West-Irian langs staatsrechter lijke kanalen moet worden opgelost. De voorzitter van de partij „Pantja Sila", Hartono, die de boycotactie propa geert verklaarde, dat de Staatsveiligheids dienst bezwaren had geopperd tegen het tijdstip van de boycot. „Maar daaraan wil de partij Pantja Sila zich niet storen, zei hij. Er zouden nog andere acties volgen. Voorts zei Hartono dat zijn partij 680.000 leden heeft. SAIGON (Reuter)De Franse vloot voor het Verre Oosten, het vliegdekschip Bois Belleau, de kruisers Gloire en Mont calm en verscheidene torpedobootjagers en mijnenvegers, zullen in de eerste week van Januari van Saigon naar het Noor den varen om Franse burgers en militairen in Haiphong te beschermen in de kritiek- ste face der evacuatie uit de Delta van de Rode Rivier, aldus is uit gezaghebbende bron te Saigon vernomen. Op Franse firma's, die fabrieken in de Delta bezitten, heeft het aanbod van de Viefcminh haar bezigheden voort te zetten na de machtsovername, weinig indruk ge maakt. Zij zijn tegen de wens der Viet- minh bezig hun eigendom weg te voeren. Franse functionarissen vrezen, dat de Vietminh stakingen en relletjes zal orga niseren om te verhinderen dat waarde volle uitrusting, mede afkomstig van het Amerikaans hulpprogramma, uit Haiphong wordt weggevoerd. Er is reeds gestaakt door de arbeiders die uitrusting naar de dokken vervoeren. Men verwacht, dat Franse troepen het grootste deel van het werk in de havens zullen moeten doen in de periode van eind Januari tot negentien Mei, wanneer vol gens de bestandovereenkomst de Vietminh het bestuur van Haiphong overneemt. On langs hebben Amerikaanse marineschepen, die Vietnamese vluchtelingen uit het ge bied bij Haiphong evacueren, „kikker mannen" laten onderzoeken, of de commu nisten niet pogen mijnen te leggen. Uit gezaghebbende bron te Saigon is vernomen, dat Frankrijk spoedig zijn commissaris-generaal in Indochina, gene raal Paul Ely, zal terugroepen. Zijn hui dige plaatsvervanger, generaal Pierre Jacquet, zal het militaire opperbevel op zich nemen, terwijl zijn politieke functies verdeeld zullen worden tussen de Franse ambassadeurs van elk van de drie ver- bonde|i staten van Indochina: Laos, Cam bodja en Vietnam. Naar wij van archimandriet Dionyssios van de Russische Kerk in Den Haag en van het persbureau van de Hervormde Kerk ver nemen heeft het patriarchaat van de Rus sisch Orthodoxe Kerk in Moskou patriarch Alexius dezer dagen een officiële uitnodi ging gericht tot de Oecumenische Raad van kerken in Nederland, om in het begin van 1955 een bezoek te brengen aan de Rus sisch Orthodoxe Kerk. Het patriarchaat in Moskou zou gaarne een delegatie van de Oecumenische Raad ontvangen, "waarvan onder meer prof. dr. S. F. H. J. Berkelbach—Van der Sprenkel voorzitter van de Oecumenische Raad en dr. J. de Graaf te Arnhem deel uit maken, aangevuld met enkele andere leden van de raad. Met deze uitnodiging richt de Russische Orthodoxe Kerk zich voor het eerst officieel tot de bij de Oecumenische Raad aangesloten kerken in Nederland. NEW YORK (Reuter) Edgar Hoover, directeur van de Amerikaanse federale re cherche (FBI), schrijft in het maandblad American Magazine, dat het aantal misda den van alle categorieën in 1954 met onge veer acht percent is toegenomen in verge lijking met 1953. Om de misdadigheid on der de jeugd te beteugelen beveelt Hoover een terugkeer naar de godsdienst en ver sterking der gezinsbanden aan. In 1953 wa ren personen onder de achttien jaar ver antwoordelijk voor. ruim 53 percent van alle autodiefstallen in ruim duizend steden, voor ruim 49 percent der inbraken, ruim 40 percent van alle andere diefstallen, 18 percent der roofovervallen en ruim 16 per cent der ontvoeringen. Van onze correspondent in Londen) Het bestuur van de Britse spoorweg-vak- bond heeft voldaan aan het verzoek van de regering om medewerking te verlenen aan het dezer dagen vanwege de regering in gestelde onafhankelijk hof van onderzoek inzake het loonconflict bij de spoorwegen, dat vandaag zijn werkzaamheden begint. Het vakbondsbestuur heeft echter gewei gerd het advies aan het spoorwegpersoneel om op 9 Januari een staking te beginnen, in te trekken. Mocht deze doorgaan dan zijn de gevolgen niet te overzien. Indien de spoorwegen tot stilstand komen, krijgt de industrie een ware slag. Er kan een toestand ontstaan, die te vergelijken is met een algemene werkstaking; iets wat men hier sinds de crisis van 1926 niet heeft ge kend. De bond staat afwijzend tegenover het voorstel van de autoriteiten om een nieuwe looneis aan de orde te stellen in aanslui ting op de in October toegestane verhoging waarbij arbitrage het laatste woord zou krijgen. Het hof van onderzoek zal trachten vóór 9 Januari een tussentijds rapport ge reed te hebben waarvan de vrede in het spoorwegbedrijf zal afhangen. (Reu'T) Afgevaardigden, die tien duizend spoorwegmannen in het gebied van Londen vertegenwoordigen, willen een staking laten doorgaan, indien de volledige eis van vijftien procent loonsverhoging niet wordt ingewilligd. Zij wilden niet samen werken met het hof van onderzoek. Vier honderd gulden inclusief HELSINKI (United Press) - In Januari krijgen ongeveer 100 Finse toeristen ge legenheid in groepsverband een bezoek van een week aan Leningrad te brengen, aldus heeft de vereniging FinlandSovjet Unie bekend gemaakt. Leden zowel als niet-leden van deze vereniging kunnen aan de reis deelnemen ongeacht hun poli tieke overtuiging. Het uitstapje kost 25.000 Finmarken (ruim 400 gulden), reis-, hotel- en andere verblijfkosten inbegrepen. De afgelopen maanden is de kwestie van het openen van toeristenverkeer tussen beide landen herhaaldelijk ter sprake ge komen. BRUSSEL (ANP) „Le Peuple" be richt, dat de Belgische regering door mid del van haar ambassadeur te Madrid de Spaanse regering opnieuw heeft verzocht, de vroegere Rexistische leider Léon De grelle uit te leveren. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken, Artajo, heeft de Belgische ambassadeur, de Prins de Ligne, beloofd schriftelijk te zullen antwoorden op dit verzoek. De correspondent van het Vlaamse Blad „De Standaard" te Madrid bericht aan zijn blad dat men in Spaanse politieke kringen niet goed begrijpt waarom men zich in België zo opwindt over de aan wezigheid van Degrelle, in Spanje. De Belgische ambassade te Madrid, die zeer goed op de hoogte is van het doen en laten van Degrelle, houdt zijn ministerie te Brussel regelmatig op de hoogte. De uit levering van de gewezen Rexistische lei der toch zou het gehele proces der colla boratie weer doen oplaaien en hierbij zou den politieke personen in het gedrang worden gebracht, die lever niet herinnerd worden aan bepaalde episoden hunner politieke activiteit. Van de zijde van het ministerie van Buitenlandse 'J ken te Brussel wordt de berichtgeving van het Vlaamse blad als onjuist bestempeld. De Belgische autori teiten hebben pas zekerheid gekregen dat Degrelle zich in Spanje bevond, nadat hij een interview had toegestaan. Er bestaan echter geen juridische bewijzen en men wacht op opheldering van de Spaanse regering. Meer dan 1000 Papoea's uit Hollandia en omgeving hebben op 27 December, volgens een bericht uit Hollandia, voor de woning van de gouverneur in een demonstratie uitdrukking gegeven aan hun vreugde over de verwerping der Nieuw-Guinea resolutie in de UNO. Op 23 December werd te Biak een soortgelijke betoging gehouden. In beide gevallen werd, volgens het be richt, uiting gegeven aan het vertrouwen dat Nederland met Nieuw-Guinea tot een soortgelijke verhouding zal komen als met de West. Op verzoek van afgevaardigden uit de demonstratie werden door de gouverneur de volgende telegrammen aan de Koningin gezonden „Wij, volk van Nieuw-Guinea, voelen ons bij de viering van deze dag in de ver schillende steden verheugd en gelukkig en roepen de bescherming van de Allerhoogste in voor het Huis van Oranje, de verheven leider van Nederland, Suriname, de Neder landse Antillen en Nieuw-Guinea." „Eenheidsbeweging Nieuw-Guinea, cen trale afdeling Biak, houdt een demonstratie ten overstaan van het Nederlandse bestuur iti Kota Baroe Biak met de bedoeling te doen uitkomen dat West-Irian steeds onder de Nederlandse vlag blijft. De eenheidsbe weging Nieuw-Guinea verwerpt de repu bliek Indonesië." LONDEN (Reuter) Een half millioen bewoners van de kleine Britse West-Indi sche eilanden Antigua, St. Christopher-Ne vis, Anguilla, Grenada, St. Lucia en St. Vincent grotendeels negers en afstam melingen van slaven zullen zo spoedig als doenlijk is een grotere mate van zelf bestuur krijgen, aldus heeft de Britse rege ring bekend gemaakt. Zij zullen een rege ringsstelsel met ministers krijgen, zoals thans reeds het geval is op de grotere eilanden Barbados, Trinidad en Jamaica. In een plechtige buitengewone vergade ring van de Staten van Suriname is van daag het Statuut van het Koninkrijk, dat op 15 December door Koningin Juliana werd bevestigd, in Suriname afgekondigd. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft aan de minister van Ver keer en Waterstaat een uitvoerig adres ge richt, waarin er met klem op wordt aan gedrongen dat in de wettelijke regeling met betrekking tot het Deltaplan rekening gehouden wordt met de taak die volgens onze staatsinrichting aan de gemeentebe sturen toekomt met betrekking tot behar tiging van algemene belangen van plaat selijke en regionale betekenis. Bij besprekingen van gemeentebestuur ders met ambtenaren van de Rijkswater staat is reeds gebleken aldus het adres dat soms projecten worden geschetst, die zeer ingrijpende gevolgen zouden heb ben voor die belangen welke de gemeente besturen dagelijks behartigen. Plannen voor woningbouw, stads- en dorpsuitbrei ding, riolering en recreatie zullen de ge meentebesturen niet kunnen ontwerpen zonder rekening te houden met wat de Rijkswaterstaat ten aanzien van de bevei liging tegen de zee projecteert. Dikwijls worden na korte tijd andere schetsen ge maakt, die de eerst getroffen belangen ont zien maar weer andere aantasten. De ver eniging vraagt de gemeentebesturen gele genheid te geven de betekenis der in het geding zijnde of komende plaatselijke of streekbelangen te bepleiten. Zou dit ge schieden in een voegtijdig stadium dan behoeft daarvan geen vertraging te wor den geducht. Wel kan door zulke inscha keling van lagere overheden voorkomen worden dat bepaalde belangen over het hoofd worden gezien of te licht worden geteld. Het moet ook van groot belang worden geacht dat de gemeentebesturen zo spoedig mogelijk te weten komen in welke richting de plannen gaan en hoe zij uiteindelijk zullen worden vastgesteld. Een roetzwarte Baarnse kolenhandelaar stond kort voor Kerstmis met zijn auto te tanken in een der Baarnse winkel straten. Twee dames, die de Kerstétala ges bekeken, werd de weg versperd door de slang, die van de wagen naar de pomp liep. Zij wilden om de wagen heen lopen, maar de kolenbaas zei: „u behoeft niet om te lopen, dames. Ik wil u er wel over heen tillen". „Wat zouden we dan lekker zwart wor den", merkte een der dames lachend op. Toen zag de onthutste kolenman pas dat zij de Koningin was In de afdelingsvergaderingen van de Provinciale Staten van Noordholland is het verkeersvraagstuk aan de orde geweest. Gewezen wordt op de noodzakelijkheid, volle aandacht te schenken aan het voorbe reiden van de plannen voor de aansluitende wegen op de Yelser tunnel. „Wij moeten zorgen, voor zover dat aan de Provincie ligt, dat straks het volle rendement van de verbeterde oeververbinding kan worden verkregen," aldus een der leden. Hoewel door de leden, die deze zaak ter sprake brachten, wordt aangenomen, dat wel reeds voorbereidingen worden getrof fen, achten zij het gewenst, dat door Ge deputeerde Staten reeds nu enige opening van zaken wordt gegeven. Ook de Staten dienen zekerheid te hebben, dat als de tun nel gereed is, wij ook gereed zijn. Het is uiteraard een werk, dat belangrijke som men zal vragen, maar het is voor de eco nomische ontwikkeling van de provincie dan ook van zeer groot belang. Kunnen Ge deputeerde Staten enige opening van zaken geven? Opheffing tramlijn Een andere, eveneens belangrijke kwes tie, het verkeer betreffende, is de in 1956 te verwachten opheffing van de tram Zand- voortAmsterdam en de vervanging van dit vervoermiddel door bussen. Men zal zich er rekenschap van moeten geven, dat vooral in de seizoenmaanden een opstop ping zal ontstaan bij de spoorwegovergang bij Heemstede. Aan het bouwen van een tunnel zal men niet kunnen ontkomen, en dat zal tijdig dienen te gebeuren. Ook hier over verneemt men gaarne het oordeel van Gedeputeerde Staten. Op Maandag 3 Januari Om het opruimen van kerstbomen voor de bewoners van Heemstede te verge makkelijken en ter voorkoming van brandgevaar, bestaat er gelegenheid deze kerstbomen op een der vijf daartoe aan gewezen plaatsen in Heemstede te bren gen, waarna zij door de zorg van de plaat selijke brandweer zullen worden ver brand. Dit kan geschieden op Maandag 3 Januari van drie uur af en wel op de navolgende terreinen: Glipperweg, bij per ceel 69; Sportparklaan nabij het gemeente lijke autoparkeerterrein; Jacob van Ruis- daellaan, op het open stuk land; Wagner- kade nabij de Palestrinalaan en Const. Huygenslaan nabij de Brederodelaan. Leden van de brandweer zijn op deze plaatsen van drie uur af aanwezig om de bomen in ontvangst te nemen, waarna om vijf uur de opruiming zal plaats vinden. Een ieder wordt er met klem op ge wezen, dat het verbranden van kerst bomen op of aan de openbare weg krach tens wet en verordening verboden is. Dooi de politie zal er tegen worden opgetreden. Dit geldt uiteraard ook voor oudejaars avond en de daarop volgende nacht. Hedenmorgen is de veertienjarige J. F. uit Haarlem, toen hij per fiets door de Raadhuistraat in Heemstede reed, door een achterop komende auto aangereden. De jongen hield bij de splitsing in deze straat de linker rijbaan aan, de autobe stuurder wilde rechtdoor rijden. F. is met een lichte shock per ziekenauto naar zijn huis gebracht. Een klein kind, dat hij. op de bagagedrager meevoerde, kwam met de schrik vrij. Blijkens het verslag der afdelingen van de Provinciale Staten van Noordholland is bij de behandeling van de begroting 1955 door een lid gesproken over de ernstige aantasting van het natuurschoon in de pro vincie tengevolge van militaire oefeningen. Zo werd vernomen, dat het rijk voornemens zou zijn de heidevelden van het Gooise Natuurreservaat te gaan gebruiken voor oefeningen met tanks e.d. Weten Gedepu teerde Staten hier iets van? Kunnen zij dit gevaar niet keren? De heidevelden zijn uit recreatief oogpunt zeer belangrijk, merkt het lid op. EUROPEES KAMPIOENSCHAP BAND STOTEN. Aan de wedstrijden om het Europees kampioenschap bandsto'en, die van 13—16 Januari in Idar-Oberstein (Duits land) zullen worden gehouden, nemen de volgende spelers deel: Luthgehetmann (Did.). Tiedtke (D'd.). Wafflard (Belg), Cteassereau (Frankr.), Domingo (Soanje), Alinho (Portugal) Scherz (Oostenrijk) en Van Oosterhout (Nederland). 3-3V, Nederl/47 A.K.U Unilever Philips Gloeil, Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S Steel Slotkoers gisteren 100"/i« 309 Pa 381 324 534 99% 179% 156% 136% 125% 243% 204% 223 219% ■48*/, 1O35/|0 74% 58 23% 69 Openings koersen 100% 314% 388 328 540 100 180 157% 135% 125% 243 204% 223 220 49%» 107% 75% 59% 24 70% Adonis, 28 v. Guanta n. Baltimore. Alhena, 27 v. Montevideo n. Santosi Ampcnan, 27 te Rotterdam. Andijk, 27 240 m. W. Scilly's 30 Le Havre verw Averaijk, 28 te Antwerpen. Alblasserdijk, 2!) te Le Havre verw. Aldabi, 28 te Rotterdam. Algenib. 27 v. Las Palmas n. Antwerpen. Almdijk, 27 te New Orleans. Alphard, 27 te Pto Alegre. Amsleldijk, 25 te Tampa. Aalsdijk, 28 te Houston. Abbedijk, 29 New York verwacht. Alkaid, 28 v. Rotterdam n. Recife. Amor, pass. 28 Ouessant n. Algiers. Amstelveen, 27 v. Chittagoug n. Pondicherry. Ariadne, pass. 28 Pantellaria n. Algiers. Alchiba, 28 v. Bremen n. Antwerpen. Alnati, 28 230 m. NO. Maidera. Altair, 29 v. Antwerpen n. Rotterdam. Amstelkroon, 28 te Philadelphia. Amstelland, pass. 29 Ouessant n. Amsterdam. Anoijk, 29 te Le Havre. Amstelstad, 24 v. Mouimein n. Rotterdam. Averdijk, pass. 29 Vlissingen n. New York. Aard ijk28 te New Orleans. Altair, 29 te Rotterdam. Boschfomeni. 28 te Marseille. Bantam, 30 Singapore verwacht. Beninkust, 28 v. Novoredondo n. Lobito. Blitar, 28 v. Mombasa n. Aden. Blijdendijk, 28 v. Baltimore n. Norfolk. Boissevain, 29 te Rio de Janeiro. Bonaire, 23 1260 m. ZW. Fayal. Breda, 28 te Hamburg. Britsum, 29 v. Rotterdam n. Amsterdam. Barendrecht, 30 te Suez verwacht. Caliisto, 28 te Baltimore. Cronenburgh, 25 te IJmuiden. Caltex Delft, pass. 28 Kreta n. Sidon. Corilla, 28 v. Curasao n. Lands End- Caltex Nederland, 28 van Rotterdam n. Kopen hagen. Castor (KNSM), pass. 23 Scilly's n. Londen. Celebes. 28 v. Genua n. Marseille. Cradle of Liberty, pass. 23 Ras al Hadd n. Suez. Caltex The Hague, 29 v. Sidon n. Rotterdam. Dongedijk 27 v. Tacoma n. Rotterdam. Drente. 23 te Port Said. Daphnis, 29 te Curasao. Duivendrecht, 4 Jati. te New Orleans verw. Eos. 28 te Catania. Falco, verm. 28 v. Glasgow n. Fowey. Eendracht, pass. 29 Bosporus n. Belfast. Esso Den Haag, pass. 29 Runsal Jebel naar Rastanura. Eemdijk, 28 te Lissabon. Friesland (KRL), 28 v. T.i. Priok n. Cheribon. Falco, 28 v. Glasgow n. Fowey. Glebula, pass 27 Sombrero eil. n. Curasao. Gouwe. 28 v. Dakar n Bremen. Groote Beer, 27 540 m. N.NO. St. Helena. Gaasterkerk, 28 v. Rotterdam n. Sydney. Graveland, 29 te Rio de Janeiro. Hector, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Hera, 28 te New York. Hector, 28 te Hamburg. Hilversum, pass. 28 Gibraltar n. Port Said. Houtman, 29 te Port Said. Hermes, 29 v. Bremen n. Hamburg. Haulerwijk, 29 Ceuta verwacht. Ittereum, 28 te Houston. Indrapoéra, 28 v. Tarakan n. Soerabaja. Ilos, 28 v. Rotterdam n. Oran. Job. v. Oldenbarnevelt, 23 570 m. ZO. Kp. Guar- dafui. Java, 29 te Singapore. Japara (KRL). 29 v. Abadan n. Basrah. Kertosono, 29 te Los Angeles Katelysia, 28 te Casablanca. Kota Baroe, 28 v. Genua n. Port Said. Kedoe, 28 v. Hamburg n. Rotterdam. Lieve Vrouwekert 25 te Calcutta. Loenerkerk, 28 v. Genua n. Rotterdam. Loppersum, pass. 28 Kp. Finisterre n. Ceuta Lutterkerk, 28 te Suez. Leersum, 28 v. Le Havre n. Amsterdam. Leuvekerk, 28 te Rotterdam. Linge, 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Langkoeas, 29 te Casablanca. Lindekerk, 29 v. Amsterdam n. Hamburg. Lutterkerk, 28 v. Suez n. Port Said. Liberty Beel. 29 te Port Said verwacht. Loosdrecht, verm. 30 v. Bandarshapur naai Bombay. Macuba, 28 te Geelong Mareen, 28 v. Rotterdam n. Helsinki. Malvina, 28 v. Singapore n. Suez. Marisa, pass. 28 Str. Messina n. Berre. Myonia, 28 v. Geraldton n. Balikpapan Maasdam. 29 v. Cristobal n. Kingston. Madoera, 29 te Casablanca. Meerkerk. 29 te Dar es Salaam. Merwede, 28 v. Hamburg n. Antwerpen. Mataram, 29 te Hamburg. Mentor, 28 v. Amsterdam n Hamburg Noordam. 28 850 m. O. Kp. Race Nestor, 29 v. Dordrecht te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 28 v. Kingston 30 Havana verwacht. Noordwijk, 28 v. Philadelphia n. Niquero. Overijsel. 28 v. Duinkerken n. Londen. Ondirta, 28 Str. Messina gepass. n. Suez. Oberon, 28 v. Philadelphia n. New York. Oranjestad, 28 v. Curagao n. Trinidad. Ovula, 28 v. Rastanura n- Bombay. Pendrecht, 28 te Rastanura. Prins Fred. Willem, pass. 27 Finisterre na.ar Gandia. Prins Willem III. 28 te Carthagena. Pieter S, 28 v. Rotterdam n. Bristol kanaal. Polyphemus, 28 v. Colombo n. Coclun. Peperkust, 28 v. Le Havre n. Amsterdam. Polydorus. pass. 28 Finisterre n. Amsterdam. Poseidon, 29 te Curasao. Prins Fred. Hendrik, 28 te Rotterdam. Prins Maurits, 29 te Collo. Papendrecht, vertr. 30 v. Curasao n. Aruba. Roggeveen, 28 v. Hongkong n. Kobe. Rijnland, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Raki, 28 rede Tegai. Rempang, 29 v. Bombay n. Madras. Ruys, 24 te Yokohama. Sarangan. 28 te Kaapstad. Schie. 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Sherathan, 28 v. Suez n. Ummsaid. Slamat, 27 te Rotterdam. Sibajak, 28 440 m Z ZO. Ceylon. Stad Amsterdam, vertr 28 v. Houston n. R'darn of Amsterdam. Schouten, 29 te Dar es Salaam. Sliedrècht. 28 te Antwerpen. Sóestdijk, 28 v. Port Swettenham n. Singapore Stad Maastricht, pass. 28 Ouessant n. Huelva. Stad Schiedam, pass. 28 Kp. St. Vincent naai Rotterdam. Sloterdijk, 29 te Rotterdam. Sumatra, 29 te Genua. Salawati, 28 v. Amsterdam n. Perzië, Stad Haarlem, 29 te Amsterdam. Stad Maassluis, 27 te Cardiff. Straat Malakka. 24 v. Manilla n. Tj. Priok. Scherpendrecht, l Jan. te Curasao verw. Statue of Liberty, 31 te Philadelphia verw. i'iba, 31 te Montevideo verwacht. Totnini, 30 te Bangkok verwacht. Tomori, 28 v. Singapore n. Port Swettenham. Tamo, 29 te Rotterdam. Tarakan. 28 te Philadelphia. Tiberius, 29 te Maracaibo. Teiresias, 23 v. Houston n. New Orleans. Triton, 29 te Amsterdam. Tara. 29 te St. Vincent. Van Linschoten, 28 v. Freetown n. Dakar. Van Spilbergen, pass. 27 Vlissingen n. Bordeaux Weltevreden. 28 te Charleston. Westerdam. 28 460 m. O. Kp. Race. V/aal, pass, 28 Gibraltar n. Malta. Wonogiri, pass. 29 Minikoy n. Aden. Wieldrecht. 3 Jan. te Rotterdam verw. Woensdrecht, 26 v. Rotterdam n. Stockholm IJsel. 28 te Beyrouth. Zeeland (KRL), 2.9 te Port Said. Zijpenberg, 29 v. Rotterdam n. Ceuta. KLEINE VAART Alcetas, 28 te Rotterdam n. Tanger. Anna b, 27 v. Weston point n. Swansea. Annie, 27 v. Cuxhaven n. Esbjerg. Advent, 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Auriga, 27 v. Nantes te Emden. Ambiorix, 27 v. Carthagena te Lissabon. Acc, 28 v. Rotterdam n. Duinkerken. Agiena, 27 v. Vlissingen n. Strood. Admiraal Courbet, 27 v. Londonderry te Shore- ham. Admiraal. De Ruyter, 27 v. Sunderland n. R'dam Adm. Nelson. 27 nog te Faesker. Aktjo, 27 v. Skoghall te Groningen. Antilope, 27 v. Amsterdam n. Rotterdam. Appingedam, vertr. 29 v. Oporto n. Antwerpen Arnoudspolder. 27 v. Oporto n. Rotterdam. Boreas, 28 v. Rotterdam n. Lissabon. Batavier III, pass. 28 Kp. St. Vincent n. Casa blanca. Beekbergen, vetrr. 23 v. Cardiff n. Fecamp. Betty, 27 v. Stockholm te Koping. Bab T, 27 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Batavier I, pass. 28 Estacapoint n. Bordeaux. Binnenhaven. 30 v. Casablanca te R'dam verw Bree Helle. 28 v Rotterdam n. Londen. Rarracuda. 27 v. Rotterdam te Wisbcck. Bestevaei-, vertr. 28 v. Grimsby n. Rotterdam. Beta. pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Betty Anne S. pass. 28 Vlissingen n. Manchester Beta, 27 v. Amsterdam' n. Kopenhagen. Barendsz, 28 v. Rotterdam te Gent. Bad70. 27 v. Rotterdam n. Londen. Conception. 27 v. Victoria te Italai. Confiance, 27 v. Newport te Oostende. Coolsingel, 27 v. Antw. te Avonmouth. Capricorn. 27 v. Rotterdam n. Lonaen. Celebes. 28 v. Swansea te Rotterdam. Draco. 27 v. Valencia n. Palma de Mallorca. Dombursrh. 27 v. Casablanca t" Duinkerken. Daie Bohmer. verm. 28 v. Rotterdam n. Algiers Delta. 27 v. Vlicci.ngen n. Londen. Dcni. 28 v. Rortock te Vlaardingen. Deo Favente 27 v. Amsterdam n. Gothenburg. Doxiaan. 27 v. Amsterdam te Kastrup. Donata. 27 v. Amsterdam n. Korsor. p- c=ut. 27 V. Rniiaan n. Rotterdam. Eminent, 27 v. Port Talbot te Paisley. Prlcabn. 27 v Zaandam t= Amsterdam. FllPwnuUd'ik. ?a v. Amct°rdam te Rotterdam. Export TT 27 v. Rotterdam n. Londen, tri vei. v°rtr 2° Rett"rdam n. Malmö. Frans 28 v. Rotterdam te Londen verw. Frans Rohmer. "°rtr. 23 v. Roua*n n. Bordeaux, clobe i7 v. Rotterdam n. Londen. n«fie 37 te Le Havre. OrpHbectmom. 27 v. Liverpool te Amsterdam. Harold, 27 v. Kopenhagen tl. Helsinki. Haskerland, 27 te Harlingen. Hoe Vinces, vertr. 29 v. Rotterdam n- Wisbeck Hollandia, 27 v. Amsterdam n. Bohus. Heemraadsingel, vertr. 28 v. Brest n. IJmuiden Heerengracht, 27 v. Rotterdam n. Nantes. Hoflaan, 27 v. Rotterdam n. Stugsund. Ingeborg, 29 v. Helsinki te Holtenau verw. Ilias, 28 te Amsterdam. Joost, 25 te Zaandam Josef Swenöen, 27 v. Avonmouth te Swansea. Kenitra, 27 v. Casablanca te Rouaan. Koningshaven, 28 te Oran. Kemphaan, 28 v. Foyness te Hamburg. Keyser, 27 )v. Huil te Aalborg. Kolga, 27 v. Ronnebyhamn te Groningen. Karei, 27 v. Rotterdam n. Londen. Lucas Bols I, 17 te Malmö. Leonard, 27 v. Amsterdam n. Sarpsborg. Liberty. 27 te Delfzijl. Larix. 27 I'iel gepass. n. Skoghall. Midas 27 v. Amsterdam n. Gothenburg. Markab. 28 v. Delfzijl n. Malmö. Matthew, vertr. 29 v. Beckton n. BUlingham. Mees Cremer, 29 v. Londen te Rotterdam verw. Marcella, 27 v. Gothenburg n. Rotterdam. Maasym N, 3 Jan. v. Curasao te Montevideo verwacht. Mariscal Lopez, 27 v. Bahia n. Antwerpen. Margriet L, 27 v. Amsterdam n. Londen. Maria Theresia, 28 v. Antwerpen n. Oporto. Midsland. 27 v. Rotterdam te Grangemouth. Mirach N. 27 v. Atradir te Nantes. Mudo. vertr. 30 v. Rotterdam n. Malmö. Muphria N. 23 v. Rotterdam n. Antwerpen. Margaretha, 27 v. Vlissingen n. Norwich. Mies 27 v. Vlissingen n. Aalborg. Mirzam N. pass. 27 Vlissineen n St. Vincent. M.vfem, vertr. 28 v. Vlaardingen n. Stockholm Megrez N. 27 v. Itaiai te Montevideo. Mercurius. 27 v. Fawlev n. Alloa. Nero, 28 te Amsterdam. Nato. 27 v. Antwerpen te Vlissingen. Nieuwehaven. pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen Neptunus. 27 v. Skosrhal! te Groningen. Ne'ta. 27 te Fort William. Nettie, 27 v. Cork te Londen. Noord. 27 v. Rotterdam n. Barton. Oranjepolder. 28 v. Rotterdam n. A'dam. Orion, 30 v. Rotterdam te Kopenhagen verw. Oosterhurgh. 27 v. Stockholm n. Rotterdam. Pavo. 24 te Gent. Ponto, 27 te Zaandam. Pónza. 24 te Sandarne. Prinsengracht, pass. 28 Gothenburg n. Kristinfc- hamn. Rose Marie, 28 v. Antwerpen te Kopenhagen. Result, 27 te Gothenburg. Rubicon, pass. 26 Brunsbüttel n. Malmö. Riinhaven. 28 110 m. N Kp. Vilano. Setas. 28 v. Gdanks n. Huil. Silvaplana. verm. 29 v. Kopenhagen n. R'dam. Spes. 27 te Gent. Stientie M»nsmga. 27 v. Belfast te Oporto. Schippersgracht. pass. 28 Vliss'ngen n. AntW. Start, 27 v. Vlissingen n. Londen. Ruhy. 27 v. Londen te Dublin. S'nt Walbure. 27 te Gothenburg. Soes. pass. 27 Vlissingen n. Gent. Spurt. 28 v. Terneuzen te Antwerpen verw. Reliable. 27 v. Amsterdam n. Harlingen. Tri to. pa cs. 27 Lizard n. Dublin. Tromn. 27 te Kopenhagen. Tide. 27 v. Amsterdam n. Antwerpen. Teunika. pass. 27 Vlissingen n. Ipswich. Tirt», 28 v. Amsterdam te Antwerpen. Tritn. 23 V. Rotterdam te Dublin. Uranus, pass, 37 vlissingen n. Helsineborg. Victory, vertr. ?R v. Rotterdam n. Esbjerg. Vlieland 37 V, Pniiaan n. H'^'ngborg. Vesta. 27 v. Rotterdam n. Huil. Vikin.s. 27 v. Rotterdam n. Liverpool. Variatie. 27 v. Zaandam n. Smderborg. walenburgh. 28 v. Brest te Rotterdam. Westoolder. pass. 27 Ouessant n. Antwerpen. woef,ersineel. 28 te Cork. Westereems. 6 Jan. v. Fernando Po te Durban verwacht. bakt Zaanse Duivekaters Fijn Krentenbrood Grote sortering Fijne koekjes Amandelbrood.ies Saucijsenbroodjes Appelbollen Appelflappen Amandelgebakjes Gember gebakjes Cake Tulband Engelse cake SPAARNWOCDERSTR. 53. Tel. 12406 Onze bekroonde ROOKWORST (blijft dagenlang vers) Doorr. osselappen p. p. 1.78 - 1.68 Magere osselappen p. p. 1.98 Riblappen p. p. 1.98 Gehakt half om p. p. 1.50 -1M p. 1-98 KRUISSTRAAT 20 bü de Nassaustraat Te kooa eoed onderh. 5 pers. met kachel en and. access. Motor gerev. Benzine verbr. gegar. 1-12. Mech. en banden prima. A. N. W. B. test toe gestaan. Prijs f 2200. Felix, Liewegje 12, Haarlemmer- liede. Tel. Haarlem 15243. Na 6 uur 17231. I Julianalaan 172. Over- veen. Boven leeg te aanv., eigen keuken B en badk. Vest. verg. vereist. Prijs na overleg. Inl. Won. Bur. Kweekduin, Mak. kant. N. B. M., Julianalaan 46, Overveen, tel. 10903. Voor onze afdeling ANTIQUARIAAT kopen wij van particu lieren ovei Kunst, Techniek. Sexuaiiteil, Politiek, Bio logie, Muziek. Land en Volkenkunde. Pocket Books. Encyclopaedieën. enz. enz. Boek en Kunsthandel 'P Kruisweg 13 b h Station Haarlem Belt ons op Tel 21677 ot zendt bericht Wij komen TE KOOP: 1 Olland weeg schaal. 1 Nationaal weeesch. en een schrap- en snijmach. Twijnderslaan 25. Haarlem. Te koop te 's-Gravenhage: bev. 7 kamers, zolder, badk., kelder, tuin, garage, c.v. Ge bouwd in 1939. Omg. Laan v. Meerdervoort. Gevraagd dito huis, omg. Haarlem. Liefst te huur, event, te koop Brieven onder nr. 12325 Alg. Adv. Bur. A. Ekering N.V. Appelstraat 200, Den Haag. Voor het. GARNALEN, HARING en VLEESSALADES Deze salades lenen zich ook uitermate voor het maken van zelf te arran geren schotels. Schotels Kant en Klaar geleverd. HUZARENSALADE RUSSISCHE EIEREN ZALM SALADE Crab cocktail in bakjes Gevulde eieren per stuk Volop Toast, Korstgebak en Borrelzoutjes Binnen- en Buitenl. Kaas, o.a.: Brie - Camembert - Roquefort - Bel Paesi - Port du Salut etc. DE SPECIALIST VOOR HEEP* UKE HAPJES: Tel. 11456 Baby afdeling Parterre: Washandjes 0.19 Monddoekjes 0.28 Navelhantljes 0.39 Interlock hemdjes 0.48 Oogjes luiers, iets beschadigd 0.3!) Oogjes luiers, zeer zwaar 0.98 Tetra luiers, zeer zwaar 0-88 Gekleurde sokjes 0.68 Rose kinder camisoles0-98 Baby slobbrocken, iets vuil 1-98 WOL WIEG DEKENS LAKEN en SLOOPJE iets vuil 10% KORTING! Rubber plaat, wit en bruin 1.98 Wagenmatras,jes 2.95 Ledikant matrasjes 7.95 Hiervan zijn slechts enkele stuks welke enigszins beschadigd zijn. Confectie afdeling 1 e Etage: Restanten Kinder mutsen 0.88 Restanten Sportkousen 0.98 Volendammer shawls 1-89 Train'ng broeken, va4.65 Zuiver wollen Spencers alle maten 4.98 GERUITE WOLLEN JURKJES met 25 KORTING Lange jongens en_ meisjes melton broeken 10 korting Camel Joppers van 21 35 voor 14.85 Camel Joppers van 22.10 voor 15-95 Teddy Jasje met capuchon van 35 75 voor 21,85 Teddy Jasje met capuchon van 35.75 voor 22.85 Teddy Mantels van 45-75 voor 29.85 HAARLEM AMCGANG 19, TEL. 21413

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 7