Bezoek aan de bollenvelden in twee jaar bijna verdubbeld AFLUKIN- Drukke tijd in verkeersbureau met te weinig personeel Boodschappen en documentatie uit Haarlem naar Sao Paulo Waar overheid voorging dienen particulieren thans te volgen Jaarverslag Haarlems Bloei Ook weer belangrijke congressen in 1955 Gedachte samenvoeging Halfweg en Zwanenburg „Haarlems Bloei" zet 1955 in met een „actie op verre afstand Grote kinderfeesten in de Concertzaal Algemeen bestuur tevreden over gang van zaken F. W. J. Straakenbroek veertig jaar bij PEN WOENSDAG 29 DECEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 7 Een BRIL? Opticiën STIENS GIERSTRAAT27 Auto-ongeval bij Vijfhuizen Een x*ectificatie Indringer verstopte zich in een dekenkist B. W. Lasschuit afgetreden als voorzitter Haarlems Bloei ziet vooruit 1- theelepeltje BUCKLEY'S MIXTURA Q tegen 10 dat U dan in Ij niet hoest Welfareleidsters in Marine Hospitaal „Dertig jaar Instituut" in gebouw St. Bavo Burgerlijke Stand van Haarlem Toen de gemeenteraad van Haarlem in liet begin van dit jaar besloot om het subsidie aan de Stichting Haarlems Bloei te brengen van 20.000,— op 40.000 brak er voor de leden van het dagelijks bestuur een bijzonder moeilijke tijd aan. Immers het publiek verwachtte nu een verdubbeling van de activiteit van de stichting en daarbij kwam nog, dat juist het directoraat in een impasse verkeerde. Toen deze moeilijkheid echter was opgelost, met de benoeming van de heer W. van Willige, kon Haarlems Bloei zich vol goede moed gaan wijden aan het dikwijls moeilijke werk. Dat dit goed ging bewijzen de cijfers wel, want in het jaarverslag, van het ver- keershuis is te lezen, dat er in 1954 totaal 29970 inlichtingen werden verstrekt, waarvan in de bollentijd 10260. In het Flora-jaar waren het er in deze tijd 13300, maar .toen was er ook een aparte personeelsbezetting op het „filiaaF-bureau. Hoewel de personeelsbezetting het af gelopen jaar onvoldoende is geweest heb ben de dames zowel op het stadhuis als op het Stationsplein met grote ambitie en energie het soms enerverende werk aan gepakt. Wanneer men de resultaten van de di verse evenementen in 1954 beziet dan komt men tot de overtuiging, dat de bemoeiin gen der Stichting binnen het raam van de statuaire doelstellingen zijn toegeno men, dat de „bedrijfszekerheid" verhoogd is en dat er verschillende financiële kno pen zijn ontward, waardoor een over zichtelijk beeld ontstond. Bovendien won de goodwill in diverse kringen aan waar de, vooral bij de middenstand, en ten slotte kreeg de samenwerking met de ge westelijke bond voor vreemdelingenver keer voor Zuid-Kennemerland een beter fundament. Vele sectoren De Stichting Haarlems Bloei, aange merkt als een V.V.V. en als zodanig er kend door de A.N.V.V., heeft een wijder arbeidsveld dan de V.V.V.'s van de grote en middelgrote steden. Enerzijds wordt het vreemdelingenverkeer naar stad en streek bevorderd, anderzijds moeten alle midde len aangegrepen worden om de bloei van Haarlem ook op andere wijzen te verho gen. Zo raakt men vele sectoren: de in dustriële, die van de middenstand, de cul turele, die van de vacantie-besteding, etc. Juli, drukste maand Het inlichtingen-bureau aan het Sta tionsplein heeft dit jaar wederom een zeer druk seizoen achter de rug. Te beginnen met de bollentijd (van half Maart tot half Mei) waren er vier of vijf „top-weekends" met een overstelpend aantal aanvragen voor nachtlogies, aangezien de hotels en pensions reeds half Maart volledig waren volgeboekt. De gehele stroom vreemdelin gen moest bij particulieren in Haarlem en omgeving en in de randgemeenten zoals Zandvoort, Wijk aan Zee en Aalsmeer worden ondergebracht. In de maanden Maart, April en Mei (tulpentijd) werden op het bureau 10260 inlichtingen verstrekt. In 1952 over de zelfde periode 5500 zodat deze cijfers aan tonen, dat het bezoek aan de bollenvelden in twee jaar verdubbeld is. Na de maand Mei werd Juni (met 4400 inlichtingen) iets rustiger. Juli werd met 5600 inlichtingen een topmaand, waarna ADVERTENTIE Lev. alle Ziekenfondsen Brief verzonden aan de minister van Binnenlandse Zaken In de vergadering van de gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, die vorige week Maandag is gehouden, is een ontwerp-brief van B. en W. voorgelezen, die gericht zou worden aan de minister van Binnenlandse Zaken, inzake mogelijke sa menvoeging van Halfweg en Zwanenburg. Op verzoek van de raadsleden werd beslo ten het ontwerp ter visie te leggen tot en met Maandag j.l. Dinsdag is de definitieve tekst door B. en W. vastgesteld, waarna de brief verzon den is, De inhoud komt overeen met het geen wij verleden week mededeelden. In de brief wordt de aandacht van de minister gevestigd op het belang van een bestuur lijke eenheid gelegen tussen Amsterdam en Haarlem. Daarbij wordt gedacht aan sa menvoeging van de culturele eenheid van Zwanenburg met Halfweg. Een afschrift van de brief is gezonden aan het college van Gedeputeerde Staten van Noordholland. In ons nummer van Maandag hebben wij bericht dat bij een botsing van twee auto's op de hoek IJwegVijfhuizerweg nabij Vijfhuizen dokter H. D. Nanminga' uit Hoofddorp, die de ene auto bestuurde en een verpleegster uit Zeist, die tot de in zittenden van de andere auto behoorde, ernstig zijn gewond. Uit dit bericht zou men kunnen afleiden dat het ongeval aan dokter Nanninga te wijten zou zijn, omdat hij geen voorrang zou hebben verleend. Het staat geenszins vast dat een voorrangs kwestie de oorzaak van het ongeval aan duidt. Daarom wensen wij die indruk weg te nemen. Omtrent schuldvragen kan trou wens alleen de bevoegde rechter beslissen. het vooral na de derde week in Augustus, stiller werd (met 4150 inlichtingen). De grootste drukte is gevallen in de tweede helft van Juli (Esperantistencongres, feestweek, ANWB en enkele zonnige da gen). Ook in het naseizoen weet men het ver keersbureau te vinden. Immers in de maanden September, October en Novem ber moest men toch nog ongeveer 42 in lichtingen per dag geven. Vergeleken met 1952 zijn er gedurende het afgelopen jaar 4770 inlichtingen meer verstrekt, doch 2580 minder dan in 1953 (Floratentoonstelling). Het dit jaar in de Spaarnestad gehouden Esperantistencon gres heeft vrijwel geen invloed op deze cijfers gehad, daar de deelnemers door een Esperantisten-commissie van logies- adressen en andere inlichtingen voorzien werden. Eén-derde van het totaal aantal gege ven informaties betreft de A.N.W.B. en op de tweede plaats komt de rubriek „be zienswaardigheden" met 5145 terwijl de rubriek „logies en kamperen" de derde plaats inneemt met 3968. Mondeling wer den 20805 inlichtingen gegeven, schrifte lijk 1217 en telefonisch 7948. Duitsers in de meerderheid Uit de resultaten van' de logies-inlicbtin- gen-dienst blijkt dat de Duitsers in Haar lem tijdens de vacanties veruit in de meer derheid zijn geweest. Dan volgen de Fran sen, de Belgen en de Amerikanen. Om al deze touristen te overtuigen van de bijzon derheid van Haarlem werd er in totaal ruim 100.000 stuks propaganda-maiteriaai uitgereikt en bovendien kweekten de voor zitter en de directeur door hun reis naar West-Duitsland en Scandinavië grote good will. Voorts wordt in het jaarverslag nog mel ding gemaakt van het helicopter-experi ment, de samenwerking met Keukenhof, de exploitatie van de Vleeshal, het Frans Hals-museum (50.000 bezoekers), het Poesjenellentheater, het vierde internatio nale orgel concours, de zomerfeestweek met diverse attracties en de intocht van Sint Nicolaas, voor het eerst met inschakeling van zoveel mogelijk belanghebbenden. Ook voor 1955 staan er weer een serie belangrijke congressen en vergaderingen op het programma en hierbij blijkt, dat het aantrekken van congressen en jaarvergade ringen in de maand Juni doelbewust is ge schied om de periode tussen de bollentijd en het zomerseizoen te overbruggen. Ver blijdend is, dat de congressisten in Am sterdam bovendien gaarne een uitstapje naar Haarlem maken. In het slotwoord van het jaarverslag wordt er nogmaals op gewezen, dat de stichting over het algemeen te weinig steun ondervindt van de particulieren en bedrijven. Immers het gaat om een zake lijk opgezette onderneming, die met de veertig mille van de overheid kan werken, maar het dubbele nodig heeft om meer welvaart te kunnen „kopen". Daarbij doet men er bovendien goed aan te bedenken, dat een goede personeelsformatie van het grootste belang is. Bloemendaalse politie riep de hulp van een speurhond in Dinsdagmorgen omstreeks half negen ontving de Bloemendaalse politie een tele foontje van de concierge van het gebouw aan de Koepellaan waarin vroeger de Da Costa-school was gevestigd. De concierge deelde mee, dat er die nacht in het gebouw was ingebroken. De buit was niet groot: een paar cigaretten, een stuk kaas en een kaars. Er stond een raam open, zodat wordt vermoed, dat de dader daardoor naar buiten is gegaan. Drie uur later belde een dame op, wo nende in een naburig huis, om te vertellen, dat zij zojuist, toen zij een slaapkamer bin nen ging, een man in een dekenkist gewaar was geworden. Zodra de man ontdekt was, maakte hij zich via een raam snel uit de voeten. De dame is hem achterna gesneld, doch verloor de man in het bos uit het oog. Zodra de politie gewaarschuwd was, heeft deze de hulp ingeroepen van een riiksspeurhondgeleider, die met zijn hond het bos introk en de man, de 23-jarige zee man H. B. uit Haarlem, in een tuinhuis heeft opgespoord. B. is door de politie in gesloten. yy Als de eerste K.L.M.- vogel op 2 Januari landt op het vliegveld van Sao Paulo in Bra zilië, zal niet alleen een permanente band gelegd zjjn tussen de ze enorme, bloeiende stad en Nederland, doch ook tussen Bra zilië en Haarlem. De stad aan het Spaarne heeft er na melijk, op initiatief van het bestuur van Haarlems Bloei en door de enthousiaste medewerking van mr. Phaff, de Haarlemse gemeentesecretaris, voor gezorgd dat zich in hét vliegtuig een grote hoeveelheid re presentatief materi aal zal bevinden, dat Haarlem bekendheid zal kunnen geven bij de inwoners van Sao Paulo en speciaal bij de instanties aldaar, die van betekenis zijn voor de Haarlemse be langen: zowel het tou risme als de nijver heid van Haarlem zul len onder de aandacht worden gebracht van het gemeentebestuur, de reisbureaux, de culturele instellingen en de pers van Sao Paulo, waartoe een aantal geschenken en boekwerken werden meegegeven aan de heer J. Lodewijks, die als vertegenwoordi ger van 's werelds oudste krant, de Op rechte Haarlemsche Courant, deze eerste vlucht naar Sao Paulo meemaakt. Het prachtige boekwerk over Frans Hals, de Elsevier-uitgave, zal aan deze in stanties ter hand worden gesteld, benevens het mooie fotoboekje „Haarlem as it is". Bovendien worden de filmstrips over Frans Hals en Rembrandt en een menigte folders over de Haarlemse aantrekkelijkheden ën voortbrengselen, vergezeld van toepasselij ke geschenken der Haarlemse industrieën, overhandigd nadat aan de burgemeester van Sao Paulo een brief van burgemeester Cremers en aan de voorzitter der Kamer van Koophandel van Sao Paulo een schrij ven van de voorzitter der Haarlemse Ka mer van Koophandel, de heer Chr. Visser, zal zijn aangeboden. Dit alles gebeurt tij dens een vijftal recepties, die in Sao Paulo zijn georganiseerd. Uit Brazilië wordt vernomen, dat deze eerste vlucht van de K.L.M. naar Sao Pau lo en speciaal de Haarlemse missie daarbij grote belangstelling ter plaatse heeft ge wekt. Men heeft in dit Zuid-Amerikaanse „land der toekomst" grote aandacht voor het oude Europa en vooral de culturele waarden uit het oude werelddeel boeien de ze mensen sterk, zodat hier een eminente kans voor Haarlem ligt om „zijn beste beentje voor te zetten". De Gemeentelijke Concertzaal is het on betwistbare domein der kinderen gewor den. Maandag- en Dinsdagmiddag waren er al ruim tweeduizend kinderen bijeen om volop te genieten van het grote feest, dat de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin hun voorzet en men ver wacht dat vanmiddag en Vrijdagmiddag nog een twee-en-een-half duizend kinde ren zullen komen. Het is in de concertzaal als in een cir cus. Een klein orkestje zorgt voor een goede, allesoverstemmende hoempamuziek en de kinderen willen zich niet laten over stemmen en zingen dat de muren kraken. Het mondaccordeon-jongensgezelschap van de speeltuinvereniging Elba brengt de stemming er in. Uit duizend kindermonden klinkt „stille nacht", maar als dan het ge zelschap van onderwijzend personeel „Ha- braken" het spel opvoert „Van een kok, die sultan wilde worden", breekt een mid dag van herrie open. De kinderen laten zich vanaf het toneel bespelen en schreeu wen en zijn muisstil, juist zoals het hoort. Zij zijn dol op Jan Klaassen en Katrijn, zij verfoeien de boze schildwacht, zij leven mee met het sultans-jongetje. Het is heer lijk. En dan komt nog de grote optocht, de tractatie, de film! Ook dit jaar weer heeft de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin voor een uitstekende middag gezorgd. En het deelnemend onderwijzend personeel ver dient alle hulde voor het enthousiasme, waarmee het de moeilijke taak verricht. ADVERTENTIE Laat U de jaarwisseling niet bederven. Gebruikt daarom tijdig togen verkoudheid en griep Dierenbescherming Naar wij vernemen heeft het bestuur van de afdeling Haarlem van de Vereni ging tegen het mishandelen van dieren teT bevordering van de rust in de afdeling be sloten tot een gewijzigde functieverdeling der bestuursleden. De heer B. W. Lasschuit heeft zich als voorzitter teruggetrokken, doch blijft be stuurslid. Het voorzitterschap wordt door de heer L. D. Beumer waargenomen tot de ledenvergadering zich over de vervul ling van die post heeft uitgesproken. Gedurende het komende bollenseizoen zal Haarlems Bloei weer paraat zijn om de toeristen uit binnen- en buitenland een stad in feesttooi te bieden. De meeste plannen bevinden zich in een zodanig stadium van voorbereiding, dat daarover nog geen concrete mededelingen gedaan kunnen worden. De in het stads beeld schoonste gebouwen zullen natuurlijk weer verlicht worden. Het is te ver wachten, dat ook de straatverenigingen in het centrum zullen bijdragen tot een aantrekkelijk aspect. Voorts wordt gedacht aan een sierlijk lichtornament op de rotonde in het Hout plein, ter afsluiting van de met duizenden bollen beplante Dreef. Voor de zomer wordt gewerkt aan de voorbereiding van enige tentoonstellingen en wordt de propaganda gericht, speciaal op kleinere landen, waar de algemene propa ganda voor Nederland nog weinig ontplooid is, doch waar van een groeiende belang stelling voor ons land kan worden gesproken. Zo bestaan reeds goede contacten met Zweden en Noorwegen en ook met Zwitserland. Ten dienste van de Scandinaviërs wordt de jongste folder welke geheel Zuid-Kennemerland illustratief in kaart brengt thans ook in het Zweeds uitgegeven. In de propaganda wordt meer en meer gewezen op specifiek-Nederlandse bezienswaardigheden, zoals het gemoderni seerde Cruquius-museum met zijn maquette van waterbouwwerken, waaronder enige welke betrekking hebben op de watersnood van 1953! Tenslotte maakt Haarlems Bloei zich zorgen om de plaatselijke hotelaccommodatie. Nog steeds is het voortbestaan van een groot hotel (Funckler) onzeker. Gelukkig zijn er tekenen welke erop wijzen, dat er ook initiatieven om tot het scheppen van nieuwe hotelruimte te komen, leven. De overheid dient deze pogingen zeker aan te moedigen. Haarlem ligt thans ten opzichte van Schiphol uitermate gunstig. Van de luchthaven uit is men vlugger hier dan in het centrum van Amsterdam. Dit vormde de kern van het betoog, dat de voorzitter van de stichting Haarlems Bloei, wethouder D. J. A. Geluk, Dins dagavond op de in het Stadhuis gehouden jaarvergadering van de stichting hield. Hoewel een groot aantal leden van het al gemeen bestuur met of zonder kennisge ving verstek liet gaan, heerste er een ge animeerde stemming. Algemeen was de waardering voor de di recteur, de heer W. van Willige, die kans had gezien reeds nu een volledig jaar verslag over 1954 aan te bieden, en over de penningmeester, de heer D. L. M. Smit, die niet alleen de definitieve jaar rekening over 1953, maar ook de rekening over de eerste elf maanden van dit jaar aan de verkadering kon voorleggen. En dan een rekening, welke geen tekort aanwees, zoals vorige jaren, maar een vrijwel slui tende. Ook de begroting voor 1955 kon be handeld worden. Haar eindcijfers over schrijden de 65.000 gulden: tienduizend gulden meer dan in 1954. De inkomsten bestaan uit veertigduizend gulden ge meentelijke subsidie en 25 mille aan eigen inkomsten. Daar de bevordering van het vreemdelingenverkeer uiteraard een arbeidsintensief bedrijf is, zal het niemand verwonderen, dat de personeelslasten on geveer veertig mille opeisten. Een bedrag van twaalf mille is voor gedrukte propa ganda beschikbaar. Voorzitter Geluk wees erop, dat Haar lems Bloei niet uitsluitend op overheids steun kan blijven draaien. De gemeente as met een royale subsidie voorgegaan, het bedrijfsleven dient nu te volgen. Temeer nu de activiteit van Haarlems Bloei tot tastbare resultaten heeft geleid, bijvoor beeld tijdens het Esperantocongres. Ook voor 1955 staan weer een groot aantal be langrijke in Haarlem te houden congres sen op het programma. Er zal dan ook in 1955 een begin wor den gemaakt met een flinke propaganda onder particulieren. Met de straatvereni gingen zal een vergadering worden ge houden. De heer O 11 o 1 i n i beval even eens een actie onder de vakorganisaties van nering en ambacht aan. De heer Geluk hoopte, dat de stich ting ook nog eens tot een onderzoek zou kunnen komen waarin de functie van Haarlem als winkelcentrum voor de streek zou blijken. De laatste maanden is meer dan eens uitgekomen, dat de Haar lemse winkels goed voorzien zijn en een goede naam hebben. Uiteraard heeft de vergadering ook aan dacht besteed aan de huisvesting van de Stichting: na Nieuwjaar verhuist de U.V.V. naar het Proveniershuis, waarna Haar lems Bloei tijdelijk zijn intrek kan nemen in de dan vrijkomende kamers in het Stadhuis. Tijdelijk, omdat de Stichting dit jaar toch ook hoopt te komen tot een de finitieve huisvesting. In dat verband her inneren wij aan de reeds door ons gepu bliceerde plannen tot verbouwing van de Vishal. Door de aanstelling van een ad ministrateur, de heer C. G. van Ede, en een cheffin van het Verkeershuis, mejuf frouw A. Krul, is de personeelsbezetting zodanig verbeterd, dat de directeur de handen vrij krijgt om de boer op te gaan ter vermeerdering en versterking van de relaties en contacten van de stichting. Een en ander dient ook te resulteren in een gunstiger exploitatie van de weekagenda, waarvan, onder meer door mr. W. Glastra, een verspreiding onder de nieuwe inwo ners van de stad werd aanbevolen. ADVERTENTIE Al brandt het maagzuur nog zo fel, één RISP-tabletje blust het wel Panorama van Sao Paulo. Sao Paulo, Braziliës tweede stad, heeft een periode van fantastische groei achter de rug een groei, die zich echter nog steeds voortzet. In luttele jaren tijds groei de het van onbelangrijke provinciestad tot een metropool van 21/» millioen inwoners, met wolkenkrabbers, bankpaleizen, parken, viaducten, enorme bedrijven en torenhoge kantoorgebouwen. Haar moderne aanleg geeft de stad een riant uiterlijk, waarbij de brede boulevards en het vele groen mid den in de stad het hunne niet weinig bij dragen. Brazilië is het grootste land,van Latijris- Amerika. Het is groter dan Europa, doch telt slechts ruim 50 millioen inwoners. Sao Paulo wordt wel het „Chicago der tropen" genoemd; het is een brandpunt van de Bra ziliaanse landbouw en nijverheid, waar on ophoudelijk nieuwe industrieën ontstaan en waar het zakenleven dat van Rio de Janeiro, de hoofdstad, dreigt te overvleu gelen. De rijke industriëlen en zakenlieden hebben in de tropische parken hun weidse villa's gebouwd, waardoor sprookjesachti ge woonwijken ontstonden. Sao Paulo is echter ook voor de kleine burgerij en de arbeiders een welvarende stad, die allen brood en werk verschaft en steeds nog werkers van alle rangen tekort komt. De Spaarnestad in vogelvlucht. In de eerste week van Januari is de economisch adjunct-directeur van het P.E.N., de heer F. W. J. Straakenbroek, veertig jaar in overheidsdienst. Hij trad op 2 Januari 1915 in dienst bij de Kennemer Electriciteits Maatschappij en ging twee jaar later, op 1 Januari 1917, bij de over name van het bedrijf door de provincie Noordholland, als ambtenaar in algemene dienst in provinciale dienst over. Bij de reorganisatie van de administratieve dienst in de loop van het jaar 1918, waarbij werd overgegaan tot splitsing in de afdelingen „administratie" en „secretariaat", met de verschillende onderafdelingen, werd de heer Straakenbroek op drieen twintig jarige leeftijd aangewezen als chef der on derafdeling „boekhouding". Met ingang van 1 Januari 1929 werd de aanstaande ju bilaris benoemd tot hoofdcommies (hoofd bedrijfsboekhouder), en elf jaar later (op 1 Januari 1940), werd hij bevorderd tot verificateur. Reeds toen deed de heer Straakenbroek zich kennen als een kun dig en bekwaam medewerker, wiens ar beid getuigde van een diep inzicht in en een heldere kijk op vele vraagstukken, die zich bij het bedrijf voordeden. Het was voor ingewijden dan ook niet zo heel erg verwonderlijk, toen na het afscheid van de hoofdadministrateur, de heer B. J. Krul, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd in 1946, de heer Straakenbroek in de plaats van de heer Krul als hoofdadministrateur werd be noemd. In 1952, wederom bij het begin van het nieuwe jaar, volgde de bekroning van de loopbaan van de heer Straaken broek met de benoeming tot economisch adjunct-directeur. Er zijn ook nog twee technische adjunct-directeureri aan het be drijf vervonden. De jubilaris vervult belangrijke functies in verschillende commissies en verenigin gen. De viering van het jubileum van de heer Straakenbroek zal geschieden op Maandag 3 Januari. Des morgens zal de jubilaris met zijn echtgenote door de directie op het hoofdkantoor aan de Ing. Bispincklaan worden ontvangen. Dit zal geschieden, nadat de directeur van het bedrijf, ir. J. den Boesterd, allereerst een nieuwjaars rede zal hebben uitgesproken. ADVERTENTIE Het Marine Hospitaal in Overveen zal het nieuwe jaar beginnen met twee nieuwe leidsters voor het Welfarewerk van het Rode Kruis. Mejuffrouw J. H. Bredero, Welfareleidster, treedt geheel uit de dienst van het Rode Kruis. Zij heeft gedurende vijfenhalf jaar het Welfarewerk verricht. Eerst was zij werkzaam als Welfareleidster in het militair hospitaal „Oog en al" in Utrecht. In Juni 1952 kwam zij naar^het Marine Hospitaal in Overveen. Zij zal wor den opgevolgd door mejuffrouw T. Jansen Hutteman, die reeds drieënhalf jaar als Welfareleidster werkzaam is, het laatst in het militair sanatorium in Amersfoort. Zij is inmiddels haar werk op het Marine Hos pitaal reeds begonnen om nog door haar vertrekkende voorgangster te kunnen wor den -ingewerkt. Ook de Welfarehelpster, mejuffrouw M. M. Riegstra, heeft inmiddels het hospitaal in Overveen verlaten, na er ruim een jaar gewerkt te hebben. Zij is overgeplaatst naar het militair sanatorium in Amersfoort, waar mejuffrouw Jansen Hutteman zojuist is vandaan ge-komen. In de vacature van mejuffrouw Riegstra zal in Februari wor den voorzien. Op Zaterdag 8 Januari zal in het gebouw St. Bavo te Haarlem een jubileumavond van het Instituut voor Arbeiders Ontwikke ling gehouden worden ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de afdeling Haarlem. Cor Zwart heeft voor deze heugelijke dag een jubileumspel geschreven, „Dertig jaar Instituut", dat tevens onder zijn leiding zal worden opgevoerd door de zang- en mu ziekgroep „De Gong", de toneelgroep „De Spiegel", een volksdansgroep en een foto groep. HAARLEM, 28 December 1954 ONDERTROUWD: 28 Dec., M. G. Visser en A. M. Krenz; A. N. Hoff en M. V. Hoedt. GEHUWD: 28 Dec., E. L. van Lent en C. Houtkooper; J. M. Broekman en A. P. van Zandvoort; J. A. Eekhof en W. M. G. de Vries; M. Sikking en J. A. Ronde; J. Kroon en A. Osinga. BEVALLEN van een zoon: 27 Dec., D. J. Walst—Robertus; 28 Dec., P. C. J. M. Hoge- boom van Buggenum—Barnhoorn. BEVALLEN van een dochter: 23 Dec., J. H. van den Brink—Dieperink; 27 Dec., G. Attema—Kwakkel; 28 Dec., H. S. Mol—Er- öin, 2 d. OVERLEDEN: 24 Dec., H. Zwart, 80 j., Houtmarkt; 26 Dec., H. C. Barendrecht, 75 j„ Gasthuisvest; M. van Bijnen—Leentvaar, 54 j.. Koninginneweg; G. Pol, 65 j.. Spaarne; E. Pieóte. 49 j., Javastraat; 27 Dec.. F. Sil- kens, 75 j., Lijsterstraat; J. van der Werff— Schuit, 79 j., Jansweg; H. W. de Rijk, 79 j., Prinsen Bolwerk.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 9