„Oud-Woestduin" te Vogelenzang verkeert in staat van verval Londen hult standpunt jegens Formosa in een rookgordijn V UUR WERK Zandvoort Lisse GIERSTRAAT 27 Haarlemmermeer Amerikaanse TV-reporters verleidden Nutting tot een krasse uitspraak DONDERDAG 30 DECEMBER 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 7 Restauratie of afbraak advertentie Het meeit verfijnde rookgenot sedert 1885 90 ct. Partiëel uitbreidingsplan goedgekeurd Stichting ,,'t Helm" Door mijnbouw onder graven Duits dorp verzinkt Chr. Emigratiecentrale VLEES- y SALADES Scheepvaart AUBERGE BONVERRE Geen samenwerking Chr. Ulo-scholen ADVERTENTIE VOOR OUD EN NIEUW Grote Houtstraat 7 bij de Grote Markt (IJssalon Tremonti) DUBEC is een begrip geworden voor generatiesHec beroemde rode Dubec- doosje met de fijne, zachte cigaretten van uitgelezen, pure Oriënttabakken .DUBEC wordt thans méér en méér her- ontdekt. DUBEC blijkt immers een ware „verademing" na sterk prikkelende cigaretten. Rook DUBEC - en u rookt met plezier, want Dubec prikkelt de keel niet! Koop vandaag nog: DUBEC in het vanouds bekende rode doosje: DUBEC, de edele Oriënt-cigaret De wit opgetrokken in staat van verval zijnde villa „Oud-Woestduin" aan de Man padslaan 2 te Vogelenzang is in het licht van de belangstelling gekomen. De villa is gekocht door de heer W. Huijsman te Aer- denhout en de geruchten gingen, dat de nieuwe eigenaar het gebouw wilde - laten slopen om er een nieuwe villa voor in de plaats te bouwen. De gemeente Bloemen- daal, die „Oud-Woestduin" op de gemeen telijke monumentenlijst had staan, kon daarmede accoord gaan. Maar toen kwamen de reacties. Men beweerde, dat de villa een vertrouwde aanblik geeft op de Zondag- middagwandeling of wanneer men met de trein tussen de stations Heemstede en Vogelenzang het witte gebouw passeren en protesteerde tegen een eventuele sloop. Nader vernemen wij nu, dat de nieuwe eigenaar van zijn oorspronkelijke plan zou zijn afgestapt, mede door bezwaren van de zijde van Monumentenzorg tegen de voor genomen afbraak. In principe zou zijn be sloten alleen tot inwendige verbouwing van de villa over te gaan. Maar intussen heeft men ook de fundering van dit ongeveer honderdenvijftig jaar oude gebouw aan een nader onderzoek onderworpen, en de resul taten gaven een zware verzakking hiervan te zien. i Alvorens een nader besluit over de toe komst van „Oud-Woestduin" genomen zal kunnen worden, moet het eerst geheel wor den ontruimd. Er hebben de laatste jaren vier gezinnen huisvesting in gevonden. Drie gezinnen waren garepatrieerden, die in middels zijn vertrokken. Twee gezinnen gingen naar plaatsen in de omgeving en één gezin emigreerde naar Australië. Er woont nu nog een gezin in, de familie L. Povel Van Lennep, dat zou wachten op het vrij komen van een eigen huis om dat te kun nen betrekken. Wij noemen de naam van de huidige be woners met opzet. Want in deze naam her kent men de bewoner van oudsher, de be kende schrijver Jacob van Lennep. Hij was minder geïnteresseerd bij het jagen dan zijn vader, maar toch evenzeer een buitenman met interesse voor de natuur. Van 1825 tot 1842 bewoonde hij in de zomermaanden „Oud-Woestduin." Deze bekwame figuur en beschermer van kunstenaars ontving op „Oud-Woestduin" dichters uit de negen tiende eeuw. De toen nog jonge predikant Nicolaas Beets mocht zich eveneens tot de geziene gasten van de Van Lennep's, die ook met drie families naburige landgoederen be woonden, rekenen, evenals pastoor Cop- pens, die minstens een maal per week Jacob van Lennep op Woestduin kwam be zoeken. Bij zo'n samenkomst was ook Beets, toen predikant in Heemstede, aan wezig. Spoedig daarop werd de pastoor overgeplaatst. Men verweet dit aan een ongerustheid van de kerk over een al te intieme omgang van de pastoor me| de begaafde jonge predikant. Woestduin wordt nog beschreven in een gedicht van Gerrit van der Linde, een der regelmatige bezoekers van Jacob van Len nep op Woestduin. „Woestduin (vlak aan de Oostelijke grens van de gemeente Bloemendaal) werd in de tweede helft der achttiende eeuw door David ten Hove zeer verfraaid, waardoor het later door Lutgers nog ver- ADVERTENTIE Een BRIL? heerlijkt werd als enig door de oneffenheid van de bodem en de romantische wildheid van zijn natuur," aldus schreef destijds dr. P. Hoekstra in „Bloemendaal, proeve ener streekgeschiedenis." In de achttiende eeuw werd het uiterlijk dei buitenplaatsen veel veranderd. Latei- gaf de tuinarchitect J. D. Zocher, zijn stijl aan het negentiende-eeuwse Bloemendaal. ADVERTENTIE „TRESLONG" - HILLEGOM ZATERDAG 1 JAN. in het Café-Restaurant: DINER-DANSANT in de toneelzaal: GROOT NIEUWJAARSBAL Plaatsreserv. K 2520 - 5347 (Van onze correspondent in Londen) De „tweede" Anthony van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft onlangs voor de New Yorkse televisie een blunder begaan, die waarschijnlijk meer een gevolg is van het spontane karakter dan van onervarenheid van deze jeugdige minister. Anthony Nutting is de beste leer ling van de Sir Anthony Eden, wiens par lementaire privé-secretaris hij in 1942 werd. Nutting, die thans 34 jaar is, komt voort uit de conservatieve jongerenbewe ging, wier voorzitter hij is geweest. Later vervulde hij dezelfde functie in het be stuur der conservatieve partij. Hij is even lang en even vlot als Eden, wiens doen en laten hij in vele opzichten heeft overgenomen. Wanneer Nutting in het Lagerhuis het woord voert en men sluit de ogen, dan lijkt het alsof Eden spreekt. Toch heeft Anthony Nutting nog een lange weg af te leggen voor hij zelf minister van Buitenlandse Zaken kan worden, in dien hij dat althans ambieert. Want als Eden eens Churchill opvolgt, dan is het vrijwel zeker dat Harold MacMillan, die onlangs minister van Defensie werd na het woningbouwprogramma met succes te hebben gelanceerd naar het Foreign Office verhuist. Stellig was Eden zelf een betrekkelijk jonge man, toen hij voor het eerst de portefeuille van Buitenlandse Zaken kreeg, maar tegenwoordig is dit een post, waarvoor alleen ervaren ministers, die hun sporen op ander gebied hebben verdiend, in aanmerking komen. Zelfs Selwyn Lloyd, die Eden als twee de man zo voortreffelijk bijstond in de af gelopen jaren, is nog maar een „junior", die eerst volledige ministeriële verant woordelijkheid moet leren dragen hij is thans minister van Bevoorrading voor dat hij hogere functies kan aanvaarden. Nutting, die derde man was woordvoer der voor Eden in het Lagerhuis schoof op naar Selwyn Lloyds post als onder minister, in welke hoedanigheid hij thans in New York vertoeft. Doorgewinterd B. en W. van Zandvoort hebben van Gedeputeerde Staten bericht ontvangen, dat goedgekeurd is het partiële uitbrei dingsplan in onderdelen, (plan J) met uit zondering van het op de daarbij behorende kaart aangegeven gedeelte, dat begrepen is in dit wederopbouwplan „Zeereep Zuid" en de in dit plan opgenomen tram baan. Dit plan werd op 1 December 1953 door de gemeenteraad van Zandvoort goedgekeurd. Het uitbreidingsplan betreft de uitbrei ding van Zandvoort. achter de Brederode- straat aan de Zuidzijde, lopende van pa viljoen „Zuid" aan het eind van de Zuid Boulevard tot even voorbij hotel „De Schelp" aan de Dr. C. A. Gerkestraat, waar een grote strook duingebied werd geëgaliseerd en waar thans een geheel nieuwe woonwijk ontstaat. Achter deze uitbreiding sluit een geprojecteerde brede verkeersweg aan op de Zandvoortselaan ter hoogte van het nieuwe bejaardentehuis. Het wordt een fraaie nieuwe woonwijk, met enkele villa-parken erin verwerkt; ter hoogte van hötel „De Schelp" is een vij ver met een klein park geprojecteerd. De uitzondering voor dit plan betreft de aan leg van het verkeersplein bij het bejaar dentehuis en de vervanging van tram baan door bus-baan, wanneer in October de tramverbinding zal worden vervangen door een busdienst. Hiervoor moeten nog enkele nadere voorzieningen worden ge troffen, welke ten spoedigste zullen wor den uitgewerkt. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: James, z. van J. Zwaag en A. Mobach; Ronald, z. van H. J. Vermeulen en J. J. van Weele; Marja, d. van C. Zwaag en M. C. de Boer; Jeannette, d. van T. Paap en E. B. M. J. Dettlof; Petronella, d. van L. Draijer en M. J. F. Duker; Josephina Jo hanna Maria, d. van J. Spiericus en H. A. Kromhout. ONDERTROUWD: H. E. Weber en E. Schaap; L. J. Rinkel en M. Heijink. GETROUWD: J. H. Duenk en P. Wedman. OVERLEDEN: H. A. Nuberg, 62 j.. echtg. van M. E. Dumoulin; K. Kerkman, 84 j., wed. van C. Koper. als Peking tot de aanval op het nationalis tisch Chinese eiland zou overgaan. Nutting heeft dit echter niet gezegd. Hij bepaalde zich ertoe te verklaren dat in geval van een collectieve actie van de UNO Groot- Brittannië als lid daarvan erbij zou zijn betrokken. Eerst zou dus besloten moeten worden tot een dergelijke actie, terwijl bo vendien de aard van de actie nog moet worden afgewacht. Van de kijkers en luis teraars kan echter niet worden verwacht, dat zij diplomatieke uitlatingen in alle schakeringen begrijpen. Voorbarig Dit alles was bovendien in hoge mate voorbarig. De vraag en het antwoord kwa men op een ongelukkig tijdstip, nu de Amerikaanse politiek juist is omgezwenkt naar de Britse gedragslijn, welke gericht is op ontspanning. Ook het recente Ameri kaanse verdrag met Tsjang Kai Tsjek is een vorm van pacificatie, omdat het ten slotte een poging is om de Chinese natio nalisten te weerhouden van uitdagend op treden tegenover communistisch China. Groot-Brittannië hoopt eens in het Verre Oosten een bemiddelaarsrol te kunnen spe len waartoe het in de positie is, omdat het Peking officieel heeft erkend. Daarom wenst Londen er niet aan herinnerd te worden, dat het tegelijkertijd Tsjang er kent als UNO-lid, voor wie de Britten mis- De stichting ,,'t Helm" houdt Dond.erdag 6 Januari in theater Monopole een film avond. In het vóórprogramma zullen wor den vertoond „Maskerage", een documen taire van de bekende Nederlandse cineast B. Haanstra, voorts de Tsjechische teken- poppenfilm „Liefde en zeppelin" en tenslot te een eveneens Nederlandse documentaire van Joris Ivens en Mannus Franken, ge titeld „Regen". Als hoofdfilm zal vertoond worden „Dreigroschenoper". Wegens zijn vertrek uit Zandvoort is de voorzitter van de stichting, de heer J. Ver meulen, afgetreden. Voorlopig zal zjjn plaats worden ingenomen door de vice- voorzitter, de heer J. G. Wijnbeek, Dr. C. A. Gerkestraat 93zwart, die tevens het se cretariaat waarneemt. Tenslotte zal, we gens verplichtingen elders, het Noordhol lands Philharmonisch Orkest niet op 3 Fe bruari in theater Monopole concerteren, doch op 7 Februari, eveneens onder auspi ciën van ,,'t Helm". BONN (ANP) Een der oudste dorpen aan de oevers van de benedenloop van de Rijn in Duitsland is bezig te verzinken. Het dorp Alsum, dat in het gebied der stad Duisburg ligt, is de laatste drie jaar een meter gezonken en het Rijnwater sijpelt op gezette tijden de kelders der wo ningen binnen. Daar de verzakking een gevolg is van de mijnbouw is er voor Alsum geen redding. Het dorp ligt buiten de hoge Rijndijken, die ter bescherming van de Dulsburgse industriegebieden zijn aangelegd. Pomp- installaties om de veertienhonderd inwo ners van Alsum droge voeten te laten houden, zouden te kostbaar zijn. Het stads bestuur van Duisburg heeft besloten, dat Alsum maar moet verdwijnen. Er mogen geen nieuwe woningen gebouwd worden en de bevolking moet zich voorbereiden om binnen afzienbare tijd naar elders te ver huizen. Achttienhonderd inwoners van Alsum waren na de oorlog niet meer naar hun halfverwoeste dorp teruggekeerd, aangezien dit reeds toen ten dode was op geschreven. De stad Duisburg wil na de evacuatie het dorp afbreken en de bodem met puin verhogen teneinde een recreatieoord voor de zich steeds uitbreidende stad open te houden. Alsum is namelijk een der weini ge punten, waar de natuurlijke schoon heid van de Rijnoevers nog niet door in dustrievestiging verloren is gegaan. schien eens in de bres moeten springen. Dat donkere perspectief doet zich echter pas voor, wanneer de tegenwoordige ont- spannings-politiek van het Westen zou hebben gefaald. Geen wijziging In Londen geeft men dan ook de verze kering dat Nuttings uitlating, waar formeel geen speld tussen te krijgen is, in geen enkel opzicht een wijziging betekent van de Britse politiek. De lijn, die men volgt is dat het inzake Formosa het beste is de dingen zo open mogelijk te houden. Dat is trou wens ook in andere opzichten altijd de Britse zienswijze, omdat deze vaagheid een voorwaarde vormt voor een zo soepel mo gelijke houding, indien de omstandigheden zich wijzigen, zonder zich tot iets.onherroe pelijks te binden. De Britse critiek op de Amerikaanse po- Jitiek in de afgelopen jaren is geweest dat deze vaak te star was en daardoor grote gevaren voor de wereldvrede inhield. De les, die de vaak onbegrepen en verguisde Britten, anderen geven is dat in de diplo matie eindeloos geduld nodig is, wil men positieve resultaten bereiken en zeker als daarmee een wereldcatastrofe kan worden voorkomen. Te meer pleit men voor vaagheid inzake Formosa, omdat de staatkundige positie van dit eiland eveneens vaag is. Japan deed er afstand van, maar het is nog niet tot China teruggekeerd, al maakt het in feite daar deel van uit. Londen erkent dat een aanval op Formosa, los van zijn status, een bedreiging zou betekenen van de vrede in de Stille Oceaan. Niemand weet, indien de aanval ooit komt, welke vorm deze zal aannemen. Lon den wil in elk geval zijn kruit droog hou den, ook zijn diplomatieke kruit. Niets zou volgens Londen funester zijn dan de dingen op de spits te drijven. Het bestuur van de afdeling „Bollen streek" houdt Maandagavond in de vei lingzaal van de HOBAHO een bijeen komst, waarin de heer A. Warnaar, voor zitter van de Nederlandse Christelijke Emigratie Centrale zal spreken over: „Emigreren of niet". Enkele films over Canada worden vertoond. GESLAAGD VOOR RADIOMONTEUR De heer T,on Luijk slaagde te Den Haag voor het diploma radiomonteur. ADVERTENTIE Voor GROTE HOUTSTR. 89 - TEL. 11456 Abbekerk, 30 te Penapg. Adonis, pass. 29 Pto Rico n. Baltimore. Amor, pas. 29 Finisteire n. Algiers. Amstelland, 30 IJmuiden verwacht. Amstelstad, 29 v. Rangoon n. Aden. Aodijk, 30 te Antwerpen. Antonia, 30 te Ambon. Aardijik, 29 v. Wew Orleans n. Houston. Akkrumdijk, 30 v. Rotterdam te Antwerpen. Albireo, 29 v, Paranagua n. Santos. Alblasserdijk, 29 te Le Havre. Alnati, 29 240 m. ZO. Madeira. Alpherat, 30 te Santos. Amerskerk. 29 v. Penang n. Aden. Appingedijk, 29 v. Rotterdam n. Curagao. Arendskeik, 29 v. Genua n. Port Said. Arnedijk, 29 te Liverpool. Aagtedijk, 29 te New York. Alchiba, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Aimkerk, 2 Jan. te Aden verwacht. Amstelbrug, 29 v. New Orleans n. Japan. Baiendrecnt, 29 te Suez. Bintar.g, 29 v. Sorong n. Msnokwari. Bonaire, 29 990 m. Z.ZW. Fayal. Britsum, 29 van Rotterdam te Amsterdam. Baud, 29 v. Ambon n. Makassar. Bloemfontein, 30 te Kaapstad. Boissevain, 29 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Blijdiendijk, 29 te Norfolk. Boschfontein. 30 te Genua. Breda, 30 v. Hamburg n. Antwerpen. Caitex Delft, 30 te Sidon. Ce.'ebes, 29 te Marseille. Caitex Pernis, pass. 29 Gibraltar n. Sidon. Cirrus, 29 v. Rotterdam n. station Atl. Oceaan. Cronenburgh, 29 v. IJmuiden te Rotterdam. Daphnis, 29 te Curagao. Duivendrecht. 4 Jan. te New Orleans verw. Delfshaven, 27 te Villa Constitucion. Delft, 30 te Curagao. Drente, 29 v. Suez n. Belawan. Eendracht, pass. 29 Bosporus n. Belfast. Esso Den Haag,, pass. 29 Runsal Jebel naar Rastanura. Eemdijk, 29 v. Lissabon n. Havanna. Eemland, 29 v. Recife n. Las Palmas. Etrema. 30 te Huil. Eos, 30 te Split. Erinna, 30 te Pladju. Esso Rotterdam, pass. 29 Gibraltar n. Napels. Falco, 31 te Fowey verwacht. Friesland KRL)29 v. Cheribon n. Semarang. Gaasterkerk, 28 v. Rotterdam n. Sydney. Graveland, 29 te Rio de Janeiro. Gadila, 28 v. Pladju n. Singapore. Glebula, 29 te Curagao. Gordias, 25 te Alexandrië. Groote Beer, 29 230 m. ZW. Kp. Palmas. Groote Kerk, 20 v. Genua n. Marseille. Hector, 28 te Hamburg. Hilversum, pass. 28 Gibraltar n. Port Said. Houtman, 29 te Port Said. Hennes, 29 v. Bremen n. Hamburg. Haulerwijk, 29 te Ceuta. Hecuba, 29 v. Demerara n. Paramaribo. Heelsum, 30 te Mobile. Helicon, 25 te Houston. ivoorkust, 30 te Amsterdam. Hos, pass. 29 Wight n. Oran. Jagersfontein, 29 v. Amsterdam n. Hamburg. Japara (KPM), 28 v. Zanzibar n. Soerabaja. Japara (KRL). 29 v. Abadan n. Basrah. Joh. v. Oldentoarneveit, 29 750 m. NW. Diego Garcia n. Fremantle. Kertosono, 29 te Los Angeles Kota Baroe, 28 v. Genua n. Port Said. Karimun, 30 te Penang. Kedoe, 30 te Aotterdam, Kota Inten, pass. 29 Gibraltar n. Alexandrië. Leuvekerk, 28 te Rotterdam. Linge, 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Langkoeas, 29 te-Casablanca. Lindekerk, 29 v. Amsterdam n. Hamburg. Loosdreeht, verm. 30 v. Bandarshapur naar Bombay. Laertes, pass. 29 Gibraltar n. Malta. Liberty Bell. 29 te Port Said. Lutterkerk, 29 v. Port Said n. Rotterdam. Lawak, 30 te Los Angeles. Leersum, 30 te Amsterdam. Lemsterkerjc, pass. 30 Perim n. Bandarshapur. Luna, 29 v. Hamburg n. Rotterdam. Maasdam, 29 v. Cristobal n. Kingston. Madoera, 29 te Casablanca. Meerkerk. 29 te Dar es Salaam. Mataram, 29 te Hamburg. Mentor, 28 v. Amsterdam n. Hamburg Manoeran, 30 v. Amsterdam n. Indonesië. Marsland, 29 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Meliskerk. 24 te Mombasa. Merwede, 30 te Antwerpen. Nieuw Amsterdam, 28 v. Kingston 30 Havana verwacht. Noordwijk, 2P v. Philadelphia n. Niquero. Noordam, 29 510 m. O. ten Z. Cp. Cace. Nestor, 30 te Amsterdam. Nlgerstroom, 28 v. Takoradi n. Cape Coast. Ovula, 28 v. Rastanura n. Bombay. Oberon, 30 te New York. Oranjefontein, 29 520 m. N. St. Helena. Oostkerk, 30 v. Casablanca n. Leixoes. Peperkust, 28 v. Le Havre n. Amsterdam. Polydorus. pass. 28 Finisterre n. Amsterdam. Poseidon, 29 te Curagao. Prins Fred. Hendrik. 28 te Rotterdam. Polyphemus, 29 te Aleppey. Prins Fred. Willem, pass. 29 Gibraltar raar Gandia. Prins Willem IV, 29 v. Halifax n. St. Johns. Pendrecht. 29 v. Rastanura n. Nynashamn. Peperkust, 30 te Amsterdam. Prins Maurits, 30 te Algiers. Pieker S. 30 te Bristolkanaal verw. PoelHU Laut, pass. 30 Vlissingen n. Londen. Rempang, 29 v. Bombay n. Madras. Ruys, 24 te Yokohama. Riouw. 29 v. Honolulu n. Los Angele*. Rijnland, 30 v. Brake n. Bremen. Sloterdijk, 29 te Rotterdam. Salawati, 28 v. Amsterdam n. Perzië. Stad Haarlem, 29 te Amsterdam. Stad Maassluis, 27 te Cardiff. Straat Malakkh. 24 v. Manilla n. Tj. Priok. Statue of Liberty, 31 te Philadelphia verw. Sommelsdijk, 30 te Boston. Straat Mozambique, 30 te Mauritius. Sunetta, nacht 29-30 Abadan verwacht Sibajak. 30 180 m. W.NW. Anderhalfgraadskan. Samarinda. 29 v. Casablanca n. -New York. Scherpendrecht, 31 te Curagao. Stad Leiden, 30 te Lagos. Stad Maastricht, 31 te Huelva verwacht. Stad Schiedam, 2 Jan. te Rotterdam verw. Sumatra, 29 v. Genua n. Marseille. Tamo, 29 te Rotterdam. Tarakan. 28 te Philadelphia. Tiberius, 29 te Maracaibo. Triton, 29 te Amsterdam. Tara, 29 t-e St. Vincent. Talisse, pass. 29 Guardafui n. Suez, Ternate, vertr. 31 v. Hamburg n. Rotterdam. Teiresias, 24 te New Orleans. Tiba, 30 te Montevideo. Utrecht, 29 v. New Orleans n. New York. Van Spilbergen, 30' te Bordeaux. Waal, pass, 28 Gibraltar n. Malta. Wonogiri, pass. 29 Minikoy n. Aden. Wieldreeht, 8 Jan. te Rotterdam verw. Willemstad, 30 v. Madeira n. Port of Spain. Waterland, 30 te Rio de Janeiro. Willem Ruys, 30 te Tj. Priok. Woensdrecht, 29 te Stockholm. Zaan, vertr. 4 Jan. v. Hamina n. Zaandam. Zeeland (KRL), 29 v. Port Said. n. Alexandrië. Zijpenberg, 29 v. Rotterdam n. Ceuta. KLEINE VAART Antilope, 28 v. Amsterdam te Rotterdam. Aco, 29 v. Rotterdam te Duinkerken. Adm. Nelso-n, 29 v. Faerker n. Strood. Albergen, 23 v. Belfast n. Barry. Ambiorix, 28 v. Lissabon n. Amsterdam. Amigo. 29 V. Rotterdam n. Boston. Anna b, .28 v. Westonpoint n. Swansea. Atlantis, 28 v. Antwerpen te Gent. Auriga, vertr. 29 v. Emrien n. Delfzijl. Albert Willem, pass. 28 Vlissingen n. Duin kerken. Amazone, 1 Jan. te Bridlington verw. Annie G, 28 v. Grouw te Zaandam. Ardeas. 29 v. Malaga n. Sevilla. Algarve, 28 v. Rotterdam te Gent. Att S, vertr. 29 v. Avonmouth n. Swansea. Barracuda,- 29 v. Wisbeck te Rotterdam verw. Beekbergen, vertr. 28 v. Cardiff n. Fecamp. Bestevaer, 30 v. Grimsby te Rotterdam verw. Baltic, 28 v. Amsterdam n. Rotterdam. Brem, 29 v. Vlissingen n. Lissabon. Brinda. pass. 29 Vlissingen n. Antw. Betty Anne S, 31 v. Antwerpen te Manchester verwacht. Bill S, 29 v. Antwerpen te Londonderry verw. Continental, 29 v. Rotterdam n. Rensburg. Co-ncepcion, 28 v. Itaiai n. Montevideo. Daie Bohmer. 28 v. Rotterdam n. Algiers. Domburgh, 28 v. Duinkerken n. Rotterdam. Driebergen, 28 v. Fowey n. Calais. Duiveland 29 v. Newcastle te Rotterdam verw. Deo Favente, 28 v. IJmuiden n. Aarhus. Dependent. 28 v. Amsterdam n. Rotterdam. Delfzijl. 28 v. Zaandam n. Goole. Diana, pass. 28 Vlissingen n. Londen. Dicky W, 23 v. Zaandam n. Odense. Dido. 29 te Amsterdam. Dienan, 28 v. Zaandam n. Amsterdam. Draco, 28 v. Palma de Mallorca n. Barcelona. Erkalin. 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Eibergen, 23 v. Manchester te Lissabon. Eben Haëzer, 28 v. Amsterdam n. Appingedam EncaiYiaeion, pass. 29 Goeree. Express, 23 v. Rotterdam te Amsterdam. Erasmus, pass. 29 Texel n. Aalborg. Elisa, 28 v. Ceuta te Liverpool. Europa, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen- Ferocia, 29 Vlissingen n. Antwerpen. Escaut, 23 v. Rouaan te Rotterdam. Frans Bohmer. 29 v. Rouaan n. Bordeaux. Gaasterland, 28 v. Harlingen te Goole. Gre, 28 v. Vlissingen n. Londen. Goote, 28 te Palermo. Gerrie S, vertr. 29 v. Rotterdam n. Dagenham. Harm, ca. 8 Jan. te Brest verwacht. Hchrica b. 28 v. Wexford te Swansea. Haaksbergen. 28 v. Birkenhead n. Whitehaven. Hoc Vinces, 29 v. Rotterdam n- Wisbeck. Henriëtte, 28 v. Groningen te Rotterdam. Hink, 28 v. Rotterdam n. Huil. Julia Mary, 28 v. Casablanca n. Rotterdam. Jacoba, 28 v. Amsterdam n. Antwerpen. Johannes, ca. 4 Jan. te Amsterdam verw. Jonex I, pass. 29 Vlissingen n. Londen. Kaap St. Vincent, 28 v. Delfzijl te Rotterdam. Kortenaer, pass. 28 Vlissingen n. Newcastle. Lingestroom. 29 v. Amsterdam n. Londen. Leonard, 28 v. T.Tmuiden n. Sarpsborg. Maartje, 28 v. Liverpool te Rotterdam. Mid-sland. 28 v. Grangemouth n. Rotterdam. Myfem, 29 v. Vlaardingen n. Stockholm. Mutatie. 28 v. Amsterdam n. Cork. Marie, ca. 11 Jan. te Amsterdam verw. Mars, 10 Jan. Helmond verwacht. Martini, .pass. 29 Vlissingen n. Rotterdam. Mimosa, 10 Jan. te Utrecht verw. Maria Theresia, pass. 29 Vlissingen n. Oporto. Mariscal Lopez, 28 250 m. N.NO. Bahia. Mirfak N, vertr. 29 v. Oliva n. ISontevideo. Nero, 28 te Amsterdam. Nautic, 2é v. Rotterdam n. Wisbeck. Nieuwiand, 28 v. Rotterdam n. Leith. Noordst-ad, 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Neeltje b, vertr. 29 v. Glasgow n. Avonmouth Nijenburgh, 29 v. Rotterdam te Stockholm. Odille, 28 v. Rotterdam n. Goole. Pascholl, 29 v. Brunsbiittel n. Great Yarmouth. Paramount, pass. 28 Vlissingen n. Ipswich. Pavo. pass. 28 Vlissingen n. Landskrona. Rapid, 28 v. Parijs n. Rotterdam. Roelf, 28 v. Odense te Amsterdam. Schippersgracht, 29 v. Antwerpen te Rotterdam Spolanda, 28 v. Famagusta n. Port Said. Spurt, pass. 28 Vlissingen n. Londen. Spolanda, 3 Jan. v. Famagusta te Port 5aia verwacht. Timo, 28 v. Rotterdam n. Londen. Trito, 29 v. Dublin te Belfast. Tyro. 29 v". Rotterdam te Dublin. Trude, 28 v. Amsterdam n. Naestved. Tagrl, 3 Jan. te Lithoyen verwacht. Tanny, 8 Jan. te Zwolle verwacht Triton, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Twee Gezusters, 29 v. IJmuiden te Amsterd" Veenenburgh, 28 v. Rotterdam n. Aberdeen.. Victory, 28 v. Rotterdam n. Esbjerg. Vivo. 28 v. Rotterdam n. Antwerpen. Variatie, 31 v. Zaandam te Sonderborg verw Vechtstroom. 29 v. Amsterdam n. Hull. Vivo, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Vlieland, 29 v. Vlissingen n. Helsinghorg. Wickenburgh. 28 v. Rotterdam n. Casablanca Walcheren, 28 v. Hamburg. Wiebold Bohmer, 28 v. Sevilla n. Rotterdam. Wolanda. 28 v. Amsterdam n. Londen. Wieka. 29 v. Leeuwarden te Amsterdam, Wilhelmina, 13 Jan. te Rotterdam verw. Willy, 28 v. Zwijndrecht n. Norresundby. Zwerver, 28 v. Horsens n. Bristol. Opticiën 5 I lbN5 Lev. alle Ziekenfondsen BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Wybo Lambert, z. van G. F. Jurgens en G. H. de Jong; Johanna Maria, d. van P. J. Bakkenhoven en A. M. van Poecke; Mathilda Margaretha, d. van C. Pols en A. Dol; Cornelist Gerardus, z. van G. Haakmeester en T. C. A. Jansen; Lena Cornelia, d. van C. Rietdijk en M. van dei Luit; Robert Johan. z. van J. A. van der Flier en A. E. C. de Koning; Eduard, z. van G. Groen en H. van Werven; Maria Elisa beth, d. van A. C. van der Veek en G. A. van der Lans; Beatrix Yvonne, d. van H. C. Copier en W. van den Berg; Johanna Maria, d. van A. J. Goossens en J. S. Pijnakker: Carla Magdalena Maria, d. van A. van Veen en J. W. Pouw; C-ijsbertus Petrus, z. van T. Dorlandt en A. C. Oudejans; Annelies, d. van N. den Ouden en E. Lanser; Johannes Adriaan, z, van A. van den Koppel en J. J. Gepken. ONDERTROUWD: J. Wiedemeijer en A. M. Vorst; J. H. W. Been en K. C. Tolenaars; W. A. A. de Joode en J. Witte. GETROUWD: G. Enthoven en N. E. van Woerden; P. C. Schouten en M. van Klink; L. C. De Rijcke en H. M. van Woerkom; J- J. Granneman en M. L. van Woerkom; C Bruijnis en H. M. van Wijk. OVERLEDEN: Wicher Bakker, 83 jaar, w. v. D. de Oude; Aleida Elisabeth van Ennc- ren, 84 jaar. w. van W. H. G. Resing; Neel- tie Joore, 70 jaar, e. van J. P. Camaert; Pietertje Elisabeth Wortel, 51 jaar, e. van J. van Wirdum. De machtigen van het ministerie in Lon den schudden hun wijze hoofd, dat Nut ting zich heeft laten verleiden tot een vraaggesprek voor de Amerikaanse tele visie met een aantal doorgewinterde diplo matieke reporters. Hij had moeten voor zien dat zij hem dingen zouden vragen,, waarover de Engelsen liefst zwijgen, niet alleen in het openbaar, maar ook in ge sprekken onder vier ogen. Marguerite Higgins, de beroemde oor logsverslaggeefster in Korea, stelde Nut ting de indiscrete vraag wat de Britse reactie zou zijn, indien de Chinese com munisten een aanval zouden ondernemen tegen Formosa. Een week tevoren had Eden met nadruk verklaard dat Groot Brittannië in generlei opzicht betrokken is bij het pas gesloten verdrag tussen de Verenigde Sta ten en Tsjang Kai Tsjek. Uit Nuttings ant woord op genoemde vraag trok men de slotsom, dat Groot-Brittannië aan de kant van Washington en Formosa zou vechten ADVERTENTIE FRANS RESTAURANT JANSWEG 20 TELEFOON 17630 SPECIAAL NIEUWJAARSDINER We vernemen dat de voorstellen tot. sa menwerking op het terrein van de ULO- scholen, die gedaan zijn door de Christe lijke Nationale School, door de schoolver eniging der Gereformeerde Gemeente zijn afgewezen. Dit is het moment, waarop luitenant-kolonel John P. Stapp op de slede wordt vastgesnoerd, waarmee hij het wereldsnelheidsrecord te land zou breken. Met deze speciaal geconstrueerde slee bereikte hij een snelheid van 1017 km. per uur. Het toestel is oorspronkelijk ontworpen om proeven te nemen op het gebied van de gedragingen van het menselijk lichaam bij grote snelheid: bijvoorbeeld van piloten dis in noodgeval hun straalvliegtuig moeten verlaten.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11