OPRUIMING JAC. WISKER RIA EN ELIAS Eis van twee-en-een-half jaar voor dood slagpoging ZEER LAGE PRIJST KWEKKEBOOM Nieuwe Gracht 98 Uitbreidingsplan „Omgeving Kamperiaan" Huismoeders Ochtendhoest Rokershoest I DOMPROOST BONTMANTELS Beter goed, lagere prijzen De naam RIA en ELIAS staat Concert voor Orkest van Béla Bartök „Opneemplaatsen' voor militairen Amsterdamse Beurs Serie Restanten 3 grote Goudrepen GRIEPASAN WOENSDAG 5 JANUARI 1955 4 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 1 Vijfde D-concert van het N.Ph.O. Internationale expositie voor kunstzinnig politiepersoneel Herman van der Horst jurylid in Cannes „Socialisme op de helling" Drie arbeiders onder vallende muur geraakt Drijfijs in het IJselmeer Het loongeschil bij de Britse Spoorwegen BloemeruJaal Schoorsteenbrandje in hotel „Iepenhove" Ministeriële opdrachten aan letterkundigen, waaronder Godfried Bomans Scheepvaart Corsets, Gaines, Beha's en Onderjurken SCHOOL Inschrijving dagelijks B. VAN FRANK B. VAN FRANK Het voor de huisvrouw Bij aankoop van 2 Goudrepen ontvangt U waa/t, Sntómjrtoc&fub cMééa cte fyeucféen NIEUW verkoudheid en griep Handwarmers v.a. 2.50 Dit is de genezing! 'n Goed begin is 't halve werk geheel zonder rente Het kan niet missen op de kraam I Tegen de 54-jarige Amsterdamse heier T. P., die op Maandagmorgen 4 October .1954 de vrouw met wie hij vijf jaar had samengeleefd en reeds in ondertrouw was gegaan, tijdens een twistgesprek met zijn knipmes in hoofd, hals en borst had ge stoken, heeft de officier van juistitie te Amsterdam Dinsdag twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. De verdachte wist zich van de steekpar tij heel weinig meer te herinneren, doch nam aan, dat het was gebeurd, zoals de ge tuigen vertelden. „Ik heb niet de bedoe ling gehad de vrouw, van wie ik zeer veel hield, kwaad te doen". Nadat de verhou ding, die diverse keren was verbroken, tenslotte definitief werd verbroken omdat de gewezen echtgenoot van de vrouw weer hij haar zou terugkeren, had de man con tact met de vrouw op straat gezocht, om haar te spreken over de teruggave van het huisraad, dat hij voor hen beiden inder tijd had aangeschaft. De bewuste morgen had hij in een café een paar borreltjes ge dronken. Dat de steekpartij geen ernstiger ge- valgen heeft gehad, dankte de vrouw aan een passerende ambtenaar van sociale zaken, die haar belager op de rug sprong, waardoor zij in een bloemenzaak wist te ontkomen. De officier van justitie, mr. W. B. J. Aberson, zei in zijn requisitoir, dat de ver dachte, die in het psychiatrisch rapport op het moment van de daad verminderd toe rekeningsvatbaar wordt genoemd niet te gen de vrouw was opgewassen. Bij de Na de zeer ""slaagde creatie van het „Concert voor r,"kest" van Béla Bartok waaroo Toon V»*^ey ons het vorige sei zoen vergastte, '-"s het billijk, om niet te zeggen zeer te - ''en, dat dit stuk dit jaar weer op het proerarnima genomen werd Want met het. zo eens één keer te beluiste- ren Is men er niet mee klaar. De groots heid van dit moderne meesterwerk is te zeer verwikkeld met grillige gedachten- sprongen om zo maar bij de eerste kennis making in logische samenhang en als klare conceptie begrepen te worden. Wie er zien voor open stelt zal er telkens de boeiende kracht van ervaren, vooral wanneer men bij het beluisteren uitgaat van het concer tante begrin. van het wisselend spel op be perkte vlakken. Het minst gecompliceerd is dit in het Al legretto Scherzando, het tweede deel, door de oconponist aoart ,.het spel der paren" betiteld, omdat de instrumenten paarsge wijs aan de concertante opbouw meewer ken en wel in de volgorde: fagotten, hobo's, klarinetten, fluiten, gestopte trompetten, koper-ensemble. De laatste groep komt voor als alternatief, waarna de vorige reeks weer een „da capo" maakt. Deze eenvoudige liedvorm is gemakkelijk te vol gen en geeft verrassende dinsen te horen van instrumentale" karakteristiek: een ka- leidosooop van stemmingen, waarin we fijne humor, spotlust en ironie afgewis seld horen door de statige bedachtzaam heid en de inkeer van de als alternatief op tredende kopergroep. De „Elegie" en de „Finale" stellen de luisteraar voor ingewikkelder problemen. maar de geweldige spanningen in die klaagzang en het effect dat bereikt wordt in het slotdeel, door met technische meesterschap een dansthema tot ontwikke ling te brengen, zijn sprekend genoeg om er een treffende indruk van te krijgen, ook al zou men de klankdraden van het ingenieuze weefsel niet allemaal gevolgd hebben. Wie daar wel toe in staat is, be leeft dan levens een wonder van com positorische techniek. De uitvoering van het zeer moeilijke werk gisteravond door het Noordhclland- Philharmonisch Orkest in Haarlem, stond op voornaam plan. Zij werd een groot succes voor Verhey en voor het hard werkende orkest, dat er zich blijkbaar met animo voor ingespannen heeft. Solist was deze avond de Hongaarse pianist Bela Saki, die een leerling van Dinu Lipatti aan het Conservatorium te Genève was. Siki speelde het Eerste Con cert van Beethoven. Hij vertolkte het nog wat conventionele eerste deel in strakke lijn en met energiek rhythme. In de ca dens brak ook de emotie door en kwam er poëzie en kleur in de tekening. Het Largo werd een bezonken poëem, waarin de solo-klarinettist zich mede zeer muzikaal liet gelden. Met een uiterst karakteristieke finale, raak getypeerd in haar oubollige humor, bewees de nog jeugdige virtuoos, dat hij een rgsmuzikant is, die met sterk ontwikkeld zelfbewustzijn ongetwijfeld een voorname rang zal weten te veroveren op de grote podiums. Verhey had dit vijfde concert van Serie D ingezet met de meesterlijke Oxford- Symphonie van Haydn, die voor ieder mu ziekgevoelige luisteraar steeds weer een bron is van melodieuze schoonheid en boeiende musiceertrant. JOS. DE KLERK De nationale vriendenkring van oud strijders, gedeporteerden, geïnterneerden, krijgsgevangenen en verzetsstrijders onder het politiepersoneel van Frankrijk en de Franse overzeese gebieden, organiseert twee grote internationale artistieke mani festaties welke van 17 Juni tot 16 Juli zul len worden gehouden, namelijk „De Salon der politie" en „De vervalsing in de kunst". Een ruime plaats wordt gereserveerd voor buitenlandse inzendingen. De presi dent van de genoemde organisaties, de heer L. Theus, die onderdirecteur van de Franse politie is, verzoekt alle leden vam de po litiecorpsen, die iets presteren op het ge bied van beeldende kunst, toegepaste kunst, fotografie of letterkunde, hun werk in te zenden vóór 15 Mei. Zijn adres luidt: M. L. Theus, ministerie van Binnenlandse Zaken, Cité des Ternes, 60, Boulevard Gouvion, Saint-Cyr, Parijs XVII. Onze landgenoot Herman van der Horst is uitgenodigd zitting te nemen in de jury van het internatiorr«Je filmfestival te Cannes, dat dit jaar gehouden zal worden van 26 April tot 10 Mei. vrouw had berekening een grote rol ge speeld. Zij had hem in het gesprek ge kwetst en toen was in deze Fries een pri mitieve drift losgebroken. Hoewel niet van te voren kalm overwogen en met voor bedachten rade, was volgens de officier toch het doel geweest de vrouw dood te ste ken. Er enerzijds rekening mee houdend, dat de man een keurig huisvader is, doch anderzijds dat het hier een zwaar misdrijf geldt, eiste hij de genoemde straf. De raadsman zeide, dat de man, die zeer trouw is, het slachtoffer was gewor den van zijn eerlijkheid en goede trouw. Door de vrouw was hij uitgebuit, bedro gen en tenslotte weggetrapt. Hij pleitte bij gebrek aan bewijs voor de opzet, vrij spraak subsidiair een uiterste clementie. De ree. bank zal op 18 Januari uitspraak doen. Onder de titel „Het socialisme op de helling" wordt op 15 en 16 Januari een weekend-cursus gehouden van de Arbei ders Gemeenschap te Bentveld in samen werking met de democratisch-socialistisch jongerenvereniging „Nieuwe Koers". Ir. J. J. Crezée behandelt het onderwerp „De vertraagde beweging", mr. P. P. Agter „Reparatie of nieuwbouw" en de heer J. A. Hes „Dokken en te water laten". Hedenochtend omstreeks half tien zijn rro de Groene weg te Amsterdam drie arbei ders door een vallende muur getroffen, waardoor zij min of meer ernstige ver wondingen opliepen. Het cn/rel uk «ebeurrle tijdens het slopen van een nude boerderij. De drie arbeiders, de 60-ïsri.ge D. H., de 44-jarige H. H. M. en de 39-iarige A. H„ allen uit Amsterdam, hadden juist een verbindingemuur ge sloopt, toen door een rukwind een andere in de nabijheid staande muur werd omver geworpen. De drie mannen raakten onder de biiiia twee meter hoge muur. Met ver wondingen aan hoofd, armen en benen werden ze naar het Wilhelmioagasthuis vervoerd, waar bleek dat D. H. er het erg ste aan toe was. De arbeider A. H. kon, na verbonden te zijn, naar huis terugkeren. Het is nog niet zeker of de verwondingen van het derde slachtoffer ,-van dien aard zijn dat ook h'j in 't ziekenhuis moet wor den opgenomen. Het gehele Buiten-IJ tot aan Marken toe is overdekt met licht drijfijs. De scheep vaart ondervindt al enige hinder. De A.N.W.B. heeft naar aanleiding van de mededeling van minister Staf in de Kamer bij het debat over het liftverbod voor militairen, dat hij particulieren en' verkeersorganisaties uitnodigde met voor stellen te komen, aan de Legervoorlich- tingsdienst zijn bereidheid te kennen ge geven, om medewerking te verlenen aan het arrangeren van „opneemplaatsen" in of nabij garnizoenen. Naar aanleiding hiervan zo wordt verno men van de zijde van de A.N.W.B. heeft de territoriaal bevelhebber de plaatselijke commandanten verzocht, hieraan op korte termijn aandacht te schenken. Nadat de voorgestelde „opvangplaatsen" op hun ge schiktheid zullen zijn onderzocht, hoopt de territoriaal bevelhebber genoemde toeris tenbond over circa tien dagen een opgave van deze plaatsen te kunnen verstrekken. Het Britse hof Van onderzoek, dat het loongeschil bij de spoorwegen bestudeert, heeft Woensdag „een critisch nieuw onder zoek" van alle loonregelingen van spoor wegpersoneel aanbevolen. Volgens het rapport van het hof is de redenering van de transportcommissie, dat zij geen hogere lonen kan betalen op grond van haar finan cieel reglement, „ondeugdelijk in het licht van de cijfers, die door de commissie zijn verstrekt." Het hof beval dringend hervatting van de onderhandelingen aan en zeide, dat stakingsoproepen dienen te worden inge trokken. Vanmiddag, kort na kwart over twaalf, werd de vrijwillige brandweer te Bloemen- daal gealarmeerd voor een brand in hotel „Iepenhove" aan de Hartenlustlaan te Bloe- mendaal. Daar de omvang van de brand niet duidelijk was, werden zowel de brandwach ten van het rayon Bloemendaal als die van het rayon Overveen ongeroepen. Bij aan komst bleek even /el, dat de alarmering slechts een schoorsteenbrandje gold van het rookkanaal van de keuken. De werkzaamheden van de brandweer konden beperkt blijven tot het vegen van de schoorsteen en het naar buiten halen van de kachelpijpen. 3-3% Nederl/47 A.K.U Unile\ er Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheep1/ Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U.S. Steel Slotkoers gisteren 100% 319 393% 342 557 110J4 188 164 140'/i 131% 249% 21114 234 230 51"/u 111 84% 61i»/„ 25 74% Openings koersen 100% 314 384 335 550 106 186 162 140 123 249% 212 234 230 51 108% 82% 61% 25% 73 De minister van Onderwijs, Kunsten en i Wetenschappen ad interim heeft aan letter kundigen een opdracht verleend tot het schrijven van een gedicht, een gedichten reeks, een novelle of litteraire plaatsbe schrijving van een bepaalde stad, waaruit het karakter en de atmosfeer van die stad duidelijk spreken. De letterkundigen zijn: Belcampo over Amsterdam; W. A. Wagener over Rotter dam; Paul Rodenko over Den Haag; Jaap Romijn over Utrecht; Godfried Bomans over Haarlem: A. J. Zoetmulder over Eind hoven; Hendrik de Vries over Groningen; Pierre Jansen over Arnhem; Sj. Leiker over Leeuwarden; Pierre Kemp over Maastricht. De minister zal gaarne zien, dat de resul taten van deze opdrachten, hetzij in een bundel, hetzij in een serie, in druk te zijner tijd te verschijnen. Hij meent dit echter te moeten overlaten aan het particuliere initiatief: schrijvers en uitgevers zullen elkaar hier moeten vindend Albireo, 4 te Rio Grande. Aicyone, 4 ie Santos. Aiiridijk, 4 te Mobile. Alphei ai, pass. 3 Bahia n. New York. Aiaabi. 4 te Bremen. Altair, pass. 4 Finisterre n. Las Palmas. Amstelaijk, 3 v. New Orleans n. Le Havre. Amstelkioon, 4 v. Philadelphia n. Euiopa. Arendsdyk, pass. 3 Lizard n. New Yoik. Aieta, 4 v. Pladju n. Haiphong. Amstelbrug, 4 te Cristobal. Ariaane, pass. 4 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Alnati, 4 130 m. ZW. St. Paulsrock. Amstelveen, 5 te Colombo. Arendskerk, 4 v. Suez n. Djibouti. Axeldijk, 4 v. Rio de Janeiro n. Santos. Barendrecht, pass. 3 Malta n. Stanlow. Bloemfontein, 3 300 m. W.ZW. Walvisbaai. Bali, 4 v. Amsterdam n. Bremen. Blijdendijk, 3 v New York n. Antwerpen. Boskoop, 3 v. Curasao n. Pto Cabello. Baud, 5 te Soerabaja. Banka, 4 v. Portland n. Seattle. Bonaire. 4 420 m. O.NO. Fayal. Boschfontein, 5 te Port Said. Breda, 5 te Amsterdam. Caltex Pernis, 3 te Sicon. Charis, 3 v. La Guaira n. Pto Cabello. Coryda, pass. 3 ten O. Fayal n. Avonmouth. Cottica, 3 v. Trinidad n. Paramaribo. Caitex Utrecht, 4 210 m. N.NO. Kp. Finisterre. Celebes, pass. 4 Ouessant n. Amsterdam. Ceronia, 5 Melbourne verw. Cottica, 5 te Paramaribo. Duivendijk, 3 v. Rotterdam n .Londen. Delfshaven, 4 v. Villa Constitucion n. Buenos Aires. Esso Den Haag, pass. 4 Oryamoryabaai n. Antw Esso Rotterdam, 4 v. Napels n. Aruba. Eendracht, pass. 4 Algiers n. Gibraltar. Esso Amsterdam, pass 4 Kreta n. Antw. Groote Beer, 4 250 m. O. ten Z. Madeira. Gaasterkerk, 5 te Genua. Groote Kerk, pass. 4 Ouessant n. Duinkerken. ^Haulerwijk. 4 Reyka verwacht. Hecuba, 4 v. Paramaribo n. Trinidad. Heelsum, 4 te Savanna. Hermes, 5 te Rotterdam. Hestia, 5 te Baltimore. Houtman. 4 v. Suez n. Belawan. Jupiter, pass. 4 Kp. Finisterre n. Lissabon. Japara (KRL), 6 te Bahrein verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, 5 900 m. W.NW. Fre- mantle. Kota Gede, 5 te Soerabaja verwacht. Kieldrecht, pass. 3 Gibraltar n. Antwerpen. Katelysia, pass. 4 Pantelaria n. Tripolis. Kertosono, 4 v. San Francisco n. Tacoma. Kota Baroe, 4 v. Suez n. Djeddah. Kota Inten, 5 te Port Said. Laertes, 4 v. Alexandrië n. Port Said. Lekkerkerk, 4 te Suez Limburg, 4 v. Napels r. Genua. Lekhaven, 4 v. Teneriffe n. Rotterdam. Lissekerk, 5 te Amsterdam. Maas, 4 te Bourgas. Maasland, 4 v. Bremen n. Nordenham. Macuba, 5 teAdelaide. Mapia, pass. 4 ten Z. v. Ceylon n. Aden. Mentor, 4 te Amsterdam. Merwede. pass. 4 Ouessant n. Houston. Molenkerk, 5 te Manilla. Murena, 3 te Manilla. Nigerstroom, 5 te Lagos. Nieuw Amsterdam, 5 v. New York naar San Thomas. Oostkerk, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Oranjefontein, 4 te Kaapstad. Overijsel, 3 v. Rotterdam n. Gatishead. Omala, 5 te Curacao. Oranjestad, 5 740 m. WZW Fayal. Peperkust, 3 v. Amsteidam n. Hamburg. Prins Maurits, 4 120 m. NO. Kp. Finisterre. Prins Alexander, 5 te Antwerpen. Pygmalion, 5 te Rotterdam. Riouw, 4 te Los Angeles. Radja, 5 te Tj. Priok verwacht. Rijnkerk, 5 te Durban. Rempang, 3 v Madras n. Vizagapatam. Saragan, 3 v. Port Elizabeth n. East London. Sibajak. 3 v. Aden n. Suez. Saparoea, 2 v. Hamburg n. Bremen. Sommelsdijk, 3 te New York. Stad Arnhem, 3 te Bordeaux. Sarpedon 5 te New York Schie, 5 te Amsterdam. Stad Alkmaar. 4 v. Rotterdam n. Narvik. Stad Haarlem, 4 v. Amsterdam n. New York Stad Schiedam, 5 v. Rotterdam n. Narvik. Straat Banka. 5 v. Port Swettenham n- Penang Straat Mozambique, pass. 5 Sabang n. Belawan Triton, pass. 3 Lands End n. La Guaira. Teiresias, 3 v. New Orleans n. Newport News. Tabian, 31 rede Singapore. Talisse, 5 v. Suez n. Amsterdam. Tara, 6 te Antwerpen verwacht. Tiba, 4 te Buenos Aires. Tjltjalengka, 2 te Singapore. Tomon, 31 Dec. te Belawan. Trajanus, 3 te Guadeloupe. Waterman, 4 v. Rotterdam n. Wellington. Willemstad, 4 900 m. NO. Barbados. Woensdrecht, 4 v. Brunsbüttel n. Rotterdam. Waai, 5 te Alexandrië W. Alton Jones, 4 390 m. W.ZW. Fayal. Zonnewijk, 4 v. Cristobal n. Willemstad. Zeeland (KRL), pass. 4 Gibraltar n. Halifax. KLEINE VAART Ambiorlx, 4 v. Lissabon te Amsterdam verw. Anna S, 3 v. Leeuwarden te Zaandam. Arbon, 3 v. Jacksonville n. Philadelphia. Aries, 4 v. Swansea te Amsterdam. Atlas, 3 v. Haifa n. Famagusta Att S, 3 v. Rotterdam n. Teignmouth. Avontuur, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Atlas, 3 v. Haifa n. Famagusta. Albeigen, vertr. 4 v. Tor.nay Charente naar Lessables d'Olonne. Alja, 3 v. Amsterdam n. Harlingen. Amigo, 3 v. Maassluis n. Boston. Anna b, 4 te Rouen. Annie, 3 op de Tees. Annie G, 3 v. Amsteidam n. Norsundet. Appingedam, 4 v. Leixoes te Antwerpen vcw. Anon, 3 v. Delfzijl n. Goole. Arnoudspolder, vertr. 5 v. Rotterdam n. Lissaban. Audacia, pass. 4 Milfordhaven n. Mostijn. Anna, 3 v. Rotterdam n. IJmuiden. Batavier III, pass. 4 Kp. St. V.iicent n. Boideaux BUI S, 3 v. Londonderry te Port Talbot. Bergsingel, 3 v. Leixoes n. Rochester. Baazo, 4 teiug uit zee te Rotterdam. Brouwersgracht, pass. 3 Vlissingen n. Abo. Caland, 3 v. Rotterdam te Gent. Claes Compaen, 4 ten anker Spurnhead naai Rotterdam. Confiance, 4 te Amsterdam. Continental, 3 v. Rotterdam te Hamburg. Coolhavcn, pass. 3 St. Vincent n. Casablanca. Daje Bohmer, pass. 3 Kp. St. Vincent n. Algiers Daniel, 3 te Genua. Delfborg, 3 v. d. Tyne te IJmuiden. Deo Gloria, 3 v. Delfzijl n. Kopenhagen. Doklaan, 3 v. Bremen n. Waterford. Driebergen, vertr. 4 v. Le Legue n. Belfast. Dombuigh, 3 v. Rotterdam n. Casablanca. Duiveland, 3 v. Rotterdam n. Dover. Diana V, pass. 4 Vlissingen u. Antwerpen. Europa, 4 v. Antwerpen te Vlissingen. Eisenburgh, 4 te Duinkerken verw. Escaut, 3 v. Rouen n. Parijs. Express, 3 v. Le Havre n. Parijs. Elisa, pass. 4 Portland Bill n. Gent. Eibergeu, 4 v. Leixoes n. Huil Eminent, 3 v. Garston op rede Wexford. Eoro, 3 dwars Wight n. IJmuiden mei stoom schip. Ferocia, 3 te Middlesbro. Fiducia, vertr. 4 v. Maassluis n. Boston. Fiducia N, 3 v. Aalborg te Amsterdam. Geert Bodewes, 3 v. Antwerpen te Plymouth. Goote, 3 v. Malaga n. Faro. Hoe Vinces, 5 v. Grimsby te Rotterdam verw Havik, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Henrica, 4 v. Leixoes te Kingslynn verw. Hast lil, 4 v. Duinkerken te Gravelines. Hast IV, 4 v. Parijs n- Rouen. Heerengracht, 3 v. Nantes te Rotterdam. Ingeborg, 5 v. Felixtown le Zwi.:ndrecht verw Jo, 4 v. Rotterdam te Kopenhagen. Joost, 2 v. Zaandam te Antwerpen. Kemphaan, 3 dwars Lizard n. Foyness. Kun'.abori, 3 v. Delfzijl n. Huil. Koningshaven, pas. 3 Scilly's n. Belfast. Liberte. 4 v. Vlissingen n. Gluckstadt. Lucas Bols I, 4 v. Hamburg n. Cork. Lucas Bols II, 4 v. Antw. te Liverpool verw Leer.dert b, 3 v. Rotterdam n. Huil. Mr. Linthorst Homan, 3 v. Amsterdam naar Belfast. Myfem, 3 te Stockholm. Mypuck, pass. 3 Kieierkanaal n. Stockholm. Mariscal Lopez, 3 300 m. ZW. Kp. Verd- eil. Michel Swenden, pass. 4 Vlissingen n. Antw. Marcella, vertr 4.v. Gonfreville n. Antw. Markab, 3 v. Kopenhagen n. Selzaete. Matthew, pass. 3 Lowestoft n. Billingham. Mercurius, verm. 3 v. Berwick n. Salt End. Mirzam N, 3 30 Om. ZW. Kanarische eil. Mintaka N, 3 v. Nantes te Rotterdam. Mudo, 3 v. Rotterdam n. Malmö. Nimrod, 3 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Nottingham. 3 v. Rotterdam n. Kingslynn. Neeitje b. 3 v. Avonmouth n. La Rochelle. Nettie. 3 v. Antwerpen n. Dagenhamn. Nieuwehaven, vertr. 4 v. Kopenhagen n. Go thenburg. Noord, pass. 3 Lands End n. Rotterdam. Nettie, 4 te Vlissingen n. Dagenham. Noach, 3 v. Belfast te Lame. Noordland, pass. 3 Vlissingen n. Gent. Olivier van Noort. 6 v. Vigo te Antwerpen verw Oceaan, 3 40 m. Z. Startpoint. Oostzee, 3 110 m. O.t.N. Gibraltar met kruiser. Peter, 3 te Antwerpen Piiecda. 4 v. Casablanca n. Rouen. Peter Swendtu, 3 v. Rotterdam n. Duinkerken -Plato', 3 v. Oporto n. Amsterdam. Roelf. 3 v. Ronne n. Gdynia. Realta, 4 te Vlissingen n. Malmö. Regeja, pass. 3 Ameland n. Liverpool. Result. 3 v. Hamburg n. Garston. Rosemane, 8 v. Gothenburg te Rotterdam verw Stella Maris, 3 v. Rotterdam n. Newcastle. Saturnus, 3 v. Amsteidam n. Delfzijl. Silvaplana, 6 v. Kopenhagen te Rotterdam verw Soemba, 4 v. Vlaardlngen n. Ballina. Sparta, 4 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Spes, 3 v. Vlaardingen n. Kopenhagen. Servus, 4 te Vlissingen n. Leith. Spica, 4 v. Antwerpen te Vlissingen. Spora, 3 te Mousel. Spurt, pass. 4 Vlissingen n. Dunston. Sambre, 3 v. Koping n. Rotterdam. Servus, 3 v. Aiftwerpen n. Leith. Tilly. 3 v. Nantes n. Bayonne. Ton S, 4 v. Swansea te Rotterdam verw. Twee Gezusters, 3 v. Amsterdam te Odense. Tyne. 3 110 m. NO. Turkseil. Vrede. 4 te Vlissingen n. Ipswich. Vlieland, 3 v. Kiel te Kopenhagen. Volharding, pass. 3 Gibraltar n. Beyrouth. Waienburgh, 3 v. Rotterdam te Le Havre. Willy, vertr. 4 v. Norresundby n. Gothenburg Westerdok, 2 v. Amsterdam te Londen. Westerschelde, pass. 3 Holyhead n. Bristolkan. Westkust, 3 v. Vlissingen n. Glasgow. Westpolder, pass. 3 Ouessant n. Lissabon. Wiebold Bohmer. 5 v. Rotterdam verw. IJstroom, 3 v. Portsmouth te Amsterdam. Zwerver, 3 v. Vlissingen n. Bristol. Zwaantkena, pass. 3 Hanstholm n. Sarpsborg. Zeehaan. 4 v. Foyness te Portsmouth verw. van tegen Hieronder bevinden zich meerdere modellen GROTE HOUTSTRAAT 110, HAARLEM t.o. Cinema Palace DANS HAARLEM Aanvang nieuwe cursussen vanaf 12 Januari Leert het Eenheidsprogramma. Privéles op elk verlangd uur Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Haarlem brengt ter openbare kennis, dat op de gemeentesecreta rie (afdeling openbare wer ken, volkshuisvesting en be drijven) van 6 Januari 1955 af gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage ligt het bij het besluit van de raad der gemeente d.d. 22 December 1954, nr. 45 vast gestelde uitbreidingsplan ..Omgeving Kamperlaan". PLAATS EEN GROENTJE Doet Uw voordeel in deze koude gaat voort voor onder staande prijzen te verkopen. Ziet de etalages D. en h. zwanen donspyjama's in alle maten Flanellen h. py jama's Coupons v. lan ge broeken 1.25 Flanellen nacht japonnen 6.95 5.90 6.90 4.25 1.29 Prima slopen Verder alle winterar- tikelen voor ongeloof lijk lage prijzen. Allen dus naar: Floresstraat 10 Haarlem-N. Tel. 2055G (de straat waar Don derdags markt wordt gehouden), v. Ouwel en D. R G. zegels worden in be taling aangenomen. Bij aankoop van 4 Goudrepen ontvangt U 6 Goudrepen Bij aankoop van 6 Goudrepen ontvangt U 9 Goudrepen enz. Deze aanbieding geldt uitsluitend tot en met 11 Januari 1 955. .•501® REPEN Goudrepen, melk, puur, melk-mokka 25 ct. Hazelnootreep, melk 25 ct. Rozijn-Nootreep, melk 30 cc. Chocoladerepen, melk en puur 10 ct. Chocoladerepen, melk zn puur 16 et en bovendien 10% korting niet meer nodig Na een ophefmaken de ontdekking werden tabletten samenge steld die onmiddellijk en radicaal helpen bjj verkoudheid en griep. 95 cent per doosje. U» eigen aporhckei en dro- risi hebben het vooi U. Oorkleppen 0.69 Schaatsen vanaf 4.25 Sleeën vanaf 6.50 Handschoenen vanaf 7.50 Wanten vanaf 4.35 Overtonweg 3, tel. 24888 hoek Rijksstraatweg mat U af ^rrtieert Uw keel - houdt U uit de slaap. Laat hoest U niet langer plagen. Neem bij het "~"1 slapen gaan MtPIlW en's morgens j I na het ontbijt 'n Domproost tablet. Zonodig in de loop van de dag nog eens. tot maximaal 4 tablet ten pnr dag. Verrassend resultaat! I Tabletten 1.45 bij apotheker en drogist. want nu kan uw Nieuwjaarswens worden vervuld PELTERIJENFABRIEK levert alléén gedurende JANUARI 'N GREEP UIT ONZE COLLECTIE Coniglio, Seal of Biberette mantel 145 Betaalbaar met 14.50 contant en verder in maandelijkse termijnen. Vanaf 14.50 per maand. Dus voor U een besparing van een vol termijn. Schrijf ons uw wensen p.o. onder no. 7931 bureau van dit blad en wij be richten U wanneer wij met onze collectie komen Geheimhouding verzekerd brengen DONDERDAG op de markt: Herenflanel, 100 cm lange, voor 5.98 Lange pantalon, plat jaeger, sterk en warm, maten 5, 6 en 7, voorS.Yo Borstrokken, plat jaeger, m. 5, 6, 7, voor 5.98 Interl. lange broeken en hemden, m. 5, 6, 7 2.98 Zwanendons damespyama's, apart model, 5 kleuren, m. 40 t.m. 48, merkgoed Zwanendons herenpyama's, m. 48 t.m. 56 8.95 7.98 Mooie JONGENSPYAMA, streepflanel. Extra goedkoop, m. 2, 4, 6, 8, 10, 12, v.a. 5.98 Kleine stijging per maat. Zwanendons nachthemd, m. 40, 42, 44 5.90 En U krijgt 2 stuks voor 11. Onderjurken, ronde hals, m. 40 t.m. 52, zeld zame mooie kwaliteit5.98 Onderjurken, ronde hals, m. 40 t.m. 52, Royale kantgarnering, wit, zwart, zalm 4.90 Onderjurken, schouderband, vanaf 2.98

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3