®I11WÏ© Maximumprijzen vastgesteld voor consumptiemelk Rumoer om Belgische minister Van Glabbeke Douwe Egberts DONDERDAG 13 JANUARI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 1 1 Hij zou heden - op verzoek van Van Acker - aftreden Kamerlid stelt vragen ovei politie-optreden in Ambonezen-kamp Indonesië zal Nederlandse krantenbedrijven weren Ceylon Melange (Geel etiket) 134 ct Engelse Melange (Rood etiket) 130 ct Engelse Melange (Groen etiket) 125 ct van MIES VAN K. uit Utrecht EN BETERE WAAR EN 10 PROCENT ALLEEN Marlscal Lopez, 11 220 m. W. Llseatx». Markab N, 11 v. Antwerpen te Huil. Menkar N, 11 te Montevideo. Meres N, vertr. 12 v. Rotterdam n. Lissabon. Mldas, 12 v. Amsterdam n. Gothenburg. Marcella, 12 v. Felixstowe te Rotterdam. May Mere, 11 v. Rotterdam n. Lenden. Markab, 11 v. St. Maartensdijk, te Rotterdam. Matthew, 12 v. Middlesbro te Shoreham verw. Minerva, verm. 11 v. Londen n. Delfzijl. Monica, 12 v. Zeebrugge n. Antwerpen. May Mere, 12 v. Rotterdam te Londen. Meuse. 12 v. Rotterdam te Antwerpen. Midsland, 12 v. Grangemouth n. Rotterdam. Monica, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Myfem, 11 in Kielerkanaal n. Parijs. Mypuck. 11 in Kielerkanaal n. Parijs. Moby Dick, pass. 11 Terneuzen n. Antwerpen Midas, 12 v. Amsterdam n. Gothenburg. Noorderhaven, 11 v. Assens n. Kolding. Nottingham, 12 v. Kingslynn te Rotterdam. Neeltje b. 12 v. Bayonne n. Dordt. Nettle. 11 v. Londen n. Waterford. Nassauhaven, 11 v. Gothenburg te Rotterdam Nieuwland. 11 v. Rotterdam n. Leith. Nijenstein. 11 v. Rotterdam n. Boston. Noorderhaven, 11 v. Assens te Kolding. Noordstad, 11 v. Karlskrona te Amsterdam. Oosterburg, 11 v. Stockholm te Vasteras. Plato, 11 v Amsterdam n. Kopenhagen. Pavo, 10 te Sundsvall. Ponto, 10 te Nantes. Ponza, 11 v. Zaandam n. Londen. Perregaux, 11 v. Bordeaux n. Casablanca. Rema, pass. 12 Texei n. Odensê. Rijnhaven, 11 v. Port Lyautey n. Liverpool. Rijnstroom, vorm. 11 v Londen n. Amsterdam Result, 11 nog te Garston. Rapid, li v. Rouen tè Parijs. Start, pass. 12 Vlissingen n. Fulham. Suze, 11 v. Lubeck n. Delfzijl. Silvretta. pass. 11 Burlinss n. Hamburg. Spes N, 12-13 v. Kopenhagen te Antw. verw. Spurt, vertr. 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Statenslngel, vertr. 12 v. Ardrossan n. London derry. Stri.ipe. vertr. 12 v. Liverpool n. Antw. Swift, 12 v. Slikkerveer te Rotterdam. Servus, 11 v. Methil n. Hamburg. Setas, 11 v. Rotterdam te Antwerpen. Slvaplana. 11 v. Aarhus n. Malmö. Stientje Mensinga. 12 v. Sevilla te Rotterdam Texelstroom, pass. li Lynaspoint n. Liverpool. Lagri, 11 v. Rotterdam n. Londen. Tilly, 9 v. Bayonne n. Huil. Tinda, 11 v. Londen te Rotterdam. Ton S, 12 v. Rotterdam te Portsmouth verw. Trio T, 11 v. Vlissingen n. Irvine. Tori S, 11 v. Rotterdam n. Portsmouth. Trito. 12 v. Dublin te Belfast. Trude K, 11 v. IJstad te Zaandam. Viridicat Atque Polit, 12 v. Dublin n. Belfast. Vrouwepolder, 12 v. Antwerpen te Dublin verw. Vechtstroom. 11 v. Amsterdam n. Leith. Venus. 12 v. Norwich n. Middlesbro. Vivo, 12 v. Brussel n. Londen. Wega, verm. 11 v. Londen n. Grangemouth. Westlaan, verrrv. 11 v. Londen n. Dieppe. Wim. 11 in Waltonbay n. Port Talbot. Zwaantiena, 11 v. Sarpsborg te Rotterdam. Slamat, verm. nacht 13-14 v. Hamburg n. Rot terdam. Tamo, pass. 11 Madeira n. Santos. Tabinta, 11 v. Amsterdam n. Indonesië. Tomon, pas. 12 Ceylon n. Aden. Tegelberg, 11 v. Mauritius n. Lorenzo Marquez. Tjipanas, 10 te Kobe. Trajanus, 12 te Paiamaribo. Teiamon, U 100 m. ZO. Santiago Cuba. Tnermsto, 11 4iio m. O. ten z. onesapeakebaai. Teiresias, 12 v. Paulsboro n. New York. T'eueer, pass. 12 Gibraltar n. Port Said. Tjisadane, tl te Santos. Tomiui. 13 v.s.iigapoie n. Aden. Van waeiwijca., a te Bena. Van Spilbei gen, 13 te Abidjan. W. Alton jcties, lz te pniiaaeiphia. Westei toi en, pass. 11 Finisterie n. Kaapstad. Wonosan, 11 v. Caicutta n. Beiawan. Wiiiein Ruys, pass. U Muukoy n. ron Said. Vvêsterdam, 12 óuu m. N. Flores. Wonorato, 12 v. Suez ti. Ummsaid. Waterman, 12 1000 m. ZW. Fayai. Willemstad, 12 v. Aruba n. Pto Limon. vvoensdiecnt, 12 v. Brunsbüuel n. Rotterdam. Yvonogui, 13 te Genua. ljsei, il te Coilo. zeeland (SSivi;, 12 v. Aarhus n. d. Tyne. zaan, 11 te Amsterdam. Zeeiand (KRL), 13 te Halifax. KLEINE VAART Alcetas. 11 te Palermo n. Malta. Aco, 12 v. Hamburg n. Kingslynn. Admiraal Courbet, 13 v. Rotterdam te Newross verwacht. Adm. De Ruyter, 12 v. Rendsburg te Hamburg. Adrn. Nelson, 12 v. Newross n. Arklow. Atgarve, 12 v. Rotterdam n. Cork. Angeja, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Atlantis, 12 v. Hamburg te Londen verwacht. Act S, 13 v. Cardiff te Rotterdam verw. Auriga, pass. 11 Vlissingen n. Odense. Actinia, 11 v. Newryn n. Teignmouth. Aibergen, 12 v. Belfast n. Swansea. Appmgedam, 1 v. Rotterdam te Lissabon verw. Angeja, verm. 11 v. Londen n. Antwerpen. Audacia, 11 v. Par n. Gothenburg. Aigarve, 11 v. Amsterdam n. Rotterdam. Bree Helle, 11 v. Rotterdam n. Londen. Baiendsz, 11 v. Goole n. Newcastle. Batavier III, passé 11 Burlings n. Casablanca. Bergsingel, 12 te Antwerpen verw. Brem, 11 bij Beachyhead n. Antwerpen. Batavier'lil, pass. 11 Burlings n. Casablanca. Birmingham, 11 te Giangemouth. Bab T, 11 v. Brest n. Bordeaux. Boreas, 11 v. Savona n. Spezia. Corsica, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Capricorn verm. 11 v. Londen n. Rotterdam. Continental, 11 v. Londen n. Middlesbro. Canada, 12 v. Amsterdam n. Rotterdam. Ciaes Compaen, 11 v. Rotterdam te Gothenburg Da Cosca. 11 v. Hamburg n. Boston. De Ruyter, pass. Vlissingen n. Antwerpen. Duiveland, 12 v. Wear n. Amsterdam. Da Capo, pass. 11 Kp. Vilano n. Rotterdam. Deru, 12 v. Duinkerken te Rotterdam. Diligentia, 12 v. Stanlow n. Douglas. Doklaan, 11 v. Waterford te Fowey. Driebergen, 12 v. Barry n. Nantes. Depa. li v. Rotterdam n. Boston. De Ruyter, 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. Dollard, 11 v. Rotterdam n- Kopenhagen. Donau, 11 v. Rotterdam n. Duinkerken. Dependent, 11 v. Rotterdam. Dido, 11 v. La Pallice te Amsterdam. Eibergen, 12 v. Huil n. Goole. Elsentourgh, pass. 12 Noordhinder n. Casablanca Erebus, verm. 11 v. Londen n. Duinkerken. Evertsen. 11 te Christlansand. Eemstroom, 11 v. Amsterdam n. Huil. Erasmus, 11 v. Rotterdam n. Aalbórg. Fiena, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Ferocia, 11 v. Moss n. Arendal. Fiat, verm. 11 v. Londen n. Rotterdam. Fiducia, 12 v. Boston te Maassluis. Fiona, 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. Franka II, 11 te Naestved. Gaasterland, 12 v. Goole op Tyne. Gerrie S, vertr. 13 v. Vianna n. Guernsey. Hast V, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Henrica, 12 v. Amsterdam n. Antw. Hermes, 12 v. Ascuncion te Las Palmas verw. Hondibosch, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Haaksbergen, 12 v. Napels n. Ponza. Harold, pass. 12 Brunsbüttel n. Gdynia. Hast I, 11 v. Liverpool n. Frankrijk. Hebe Nobel, verm. 11 v. Londen n. Hartlepool. Hast V, 11 v. Amsterdam n. Antwerpen. Ida Pieter, 11 v. Poortershaven n. Milfordhaven Ingeborg. 11 v. Vlaardingen te Drogheda. Johnny, 11 te Oscarshamn. Jacoba, verm. 11 v. Londen n. Duclair. Jo, 11 v. Geht n. Antwerpen. Joost, 10 v. Requejada n. Antwerpen. Johannes, pass. 11 Vlissingen n. Cardiff. Kunlabori, 11 v. Hull n. Rotterdam. Keyser, 11 v. Avonmouth n. Plymouth. Koningshaven. 11 v. Belfast n. Trequier. Limfjord, 11 v. Zaandam n. Aarhus. Larix. 11 te Zaandam. Lir.gestroom. 11 v. Amsterdam n. Londen, i Lucas Bols I. 12 v. Copk te Manchester. Lucas Bols II, 11 v. Barrow In Furness naar I IJmuiden. Liberty, 11 v Cuxhaveu n. Hull Goole. Leendert b, 15 Stockvik verwacht. Liberie, 11 v. Gluckstad te Hamburg. Lies. 11 v. Le Havre te Rouen. Margriet L, 11 v. Amsterdam n. Londen. De heer Weiter, Md der Tweede Kamer, heeft aan de minister van Justitie de vol gende vragen schriftelijk gesteld: 1. Is het juist, d>at bij de moeilijkheden, welke zich onlangs in een kamp van Am bonezen hebben voorgedaan, door de po litie is ingegrepen met behulp van met karabijnen gewapende en door honden be geleide agenten, welke honden enige Am bonezen hebben aangevallen en wonden hebben toegebracht? 2. Acht de minister dit een juiste wijze van optreden tegenover lieden, die niet zijn krijgsgevangenen en ook niet geïnterneer den, maar loyale onderdanen, die hier asyl genieten? 3. Indien de voorgaande vraag ontken nend beantwoord wordt, wil de minister dan van zijn afkeuring over de wijze, waarop in deze door de politie is opge treden, doen blijken? (Telefonisch van onze correspondent in Brussel) In Brussel verwacht men dat de liberale minister van Openbare Werken, Van Glabbeke, die tevens burgemeester van Ostende en president van de liberale vak bonden is, vandaag, na een interpellatie in de Senaat, zijn ontslag zal aanbieden. Hij is namelijk betrokken bij een weinig delicate affaire. Als burgemeester van Ostende heeft hij aan een firma, die pas in September 1954 werd opgericht met het geringe kapitaal van 50.000 francs, op drachten toevertrouw^ voor het enorme bedrag van 131 millioen francs. Het be zwarende feit is, dat deze firma bestuurd wordt door een zwager v&n cle minister. De zaak lekte uit door een artikel in de Vlaamse krant „Het Volk" (Gent), het or gaan van de katholieke vakbonden. Dit gaf in de socialistische partij aanlei ding tot heftige beroering, die echter niet in de socialistische pers tot uiting kwam. Premier Van Acker eiste gisteren het ontslag van de minister Van Glabbeke en voorts werden er besprekingen gevoerd om hiertoe een voor de liberalen acceptabele formule te vinden. Waarschijnlijk zal de liberale minister heden in de Senaat een uitvoerige uiteenzetting geven van het ge val. Hij moet tevens antwoorden op de in terpellaties van drie katholieke Senatoren. Hij wil bewijzen dat de firma van zijn zwager in feite al jaren bestond in de vorm van een technisch bureau en dat zijn zwa ger al lang belangrijke werken heeft ge realiseerd voor de ministeries van Onder wijs en van Defensie. De liberale partij zou niet bereid zijn, van het geval-Van Glabbeke een kabinets kwestie te maken. Hij zal dus worden ver vangen door een andere Vlaams-liberale mandataris en de regering zet haar werk voort. Premier Van Acker heeft hedenmorgen Van Glabbeke's ontslag aan de Koning voorgelegd, die het heeft aanvdard. Als zijn opvolger zou de liberale partij het Kamerlid Hilaire Lahaye hebben aan gewezen. Van de interpellatie in de Senaat is nu afgezien. OFFICTëLE PUBLICATIE VAN HET NATIONAAL RAMPENFONDS UITKERING SCHADE stormvloed December 1954 Zij, die voor een vergoeding van de in December 1954 door de stormvloed veroor zaakte schade, in aanmerking wensen te komen, kunnen hiervoor een aanvrage In dienen. De benodigde formulieren kunnen met ingang van 14 Januari a.s. worden afgehaald of schriftelijk worden aangevraagd bij een der onderstaande adressen. Waar spoedige hulp geboden is. kunnen voorschotten worden verstrekt. Deze kunnen rnondèling zowel als schriftelijk bij de in diening van het aangifteformulier worden aangevraagd. Leeuwarden, Perkswaltje 12, rayon: Fries land. Groningen en de Waddeneilanden met uitzondering van Texel. Amsterdam, Keizersgracht 143, rayon: Noordholland met inbegrip van het eiland Texel. Middelburg, Koepoortstraat 6, rayon: Zee land. Brielle, Voorstraat 3, rayon: Voorne-Putten en Rozenburg. Middelharnis, Julianalaan 14, rayon: Goe- ree en Overflakkee.. Oud-Beijerland, Oostkade 6. rayon: Beijer- land, Hoeksewaard en Tiengemeenten. Dordrecht. Wijnstraat 84. rayon: eiland van Dordrecht, Alblasserwaard en de ge meente Zwijndrezht. Rotterdam: Beursgebouw Coolsingel, rayon: de rest van Zuid-Holland. Geertuidenberg. Markt 34. rayon: De Langstraat ten Oosten van - Hoge en Lage Zwaluwe. de Brabantse Biesbos, hèt Land van Heusden en Altena en de Bommeler- waard. 's Hertogênbosch, Orthenstraat 45, rayon: de rest van Noord-Brabant. DJAKARTA (PIA) De secretaris-ge neraal van het Indonesische ministerie van Voorlichting, Hartojo, heeft verklaar, dat nadat de perswet tot stand zal zijn geko men de buitenlandse krantenbedrijven in Indonesië zullen moeten sluiten. „In andere landen bevinden zich ook geen vreemde krantenbedrijven", zeide hij. Hartojo voeg de hier aan toe, dat deze buitenlandse krantenbedrijven in Indonesië door Indone sische staatsburgers dienen te worden voortgezet. Hij merkte daarbij op, dat de taal, waarin de krant is gesteld, niet veel terzake doet. Er zijn thans nog zeven Nederlandse en een iets groter aantal buitenlandse Chinese dagbladen in Indonesië. Er zijn daarnaast enkele bladen, die worden geëxploiteerd door Indonesische staatsburgers van Chi nese afkomst. Ook is er een dagblad in de Nederlandse taal „De Vrije Pers" in Surabaja, waarvan de leiding in Indonesi sche handen is. Douwe Egberts Pickwick thee heeft duidelijk een heel eigen karakter. Bij her zetten valt U al dadelijk de krachtige geur op. Bij het vullen van de kopjes is de rijke afschenk een prettige verrassing. En bij het drinken geniet U van de zo volle, kernachtige smaak, die een echte Engelse melange tot zulk een verkwikking njaakt. We hadden er nog lang niet op gerekend, maar onverwacht konden we woonruimte krijgen en dustrouwen! Ineens was het rekenën en nögeens rekenen om alle aanschaf fingen te kunnen doen. Op het allerlaatst ontdekte ik, dat we een deken vergeten waren en al ons geld was besteed Toen brachten De Gruyter's cassabons uitkomst: Ma kwam er plotseling mee voor de dag. Die prachtige, dikke, wollen deken zal me altijd aan De Gruyter's 10°/o kortinq blijven herinneren. En dit ware verhaal met het portret van het bruidspaar S. van K. uit de Asselijr- straat zal zeker een aanmoediging zijn voor ~A anderen om óók van De Gruytér's cassa- bons te profiteren. Tien procent korting op alle artikelen, b Ive suiker, zout en soda. -mfo

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9