KARPETTEN- OPRUK 25 tot 50°/o verlaagd ƒ55.- 169.- TAPIJTIMPORT INEKE Nederlands Studenten Orkest liet goede indruk achter Flinke verkoopster gevr. Hij is er, de NIEUWE H.M. W, KAMPERVEST 53 hoek TURFMARKT Zaterdag de laatste BALANSKOOPJES JAKO Anegang 22 Experimenteel programma van het Nederlandse Ballet Jonge toonkunstenaars lieten zich horen Amsterdamse Beurs Jaap Stotijn solist in Haydn's Hoboconcert Woonhuis Volkswagen VRIJ HUIS De KONING der BROMFIETSEN Nog slechts 1 week kunt U hiervan echt profiteren! VRIJDAG 21 JANUARI 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Eerste indrukken van verheugend initiatief Bloemendaalse villa „De Carp" wordt afgebroken Unilever H.V.A Haarlemmers in Antwerpen veroordeeld Kampioenschappen op korte baan Scheepvaart ENKELE JONGENS DE LUXE 1954 Direct van fabriek Zachte handen De kleine zaak met de grote service HUISKAMER KARPETTEN WILTON KARPETTEN NU 95.— NU 149. SMYRNA TAPIJTEN In een voorbeschouwing schreef de dens recensent van het weekblad De Groene Amsterdammer naar aanleiding van de inmiddels (Vrijdagavond in de Koninklijke Schouwburg te 's Gravenhage) plaats ge had hebbende eerste „experimentele avond" van het Nederlands Balflet onder meer: „Zelfs indien alle vijf de vertoonde werken als bakstenen zoudien vallen, blijft het belang van deze voorstelling onaange tast". Men zal zich misschien herinneren, dat ook wij in een der laatste nummers van „Erbij." dit initiatief van harte hebben toegejuicht. In een korte toespraak tot het publiek zo talrijk opgekomen, diat het theater zo goed als uitverkocht was, welike belangstelling wel bijzonder heugelijk moet worden genoemd zette Sonia Gasteel! rog eens met enkele woorden haar bedoe lingen uiteen: een bijdrage tot het proef ondervindelijk bereiken van een eigen stijl, het geven van kansen aan jonge talenten op het toneel, het bevorderen van een echte samenwerking met Nederlandse kun stenaars. Inderdaad: het is gemakkelijk genoeg om grote namen op een affiche mét standaardwerken te krijgen. Dat is ook nodig, Want de meeste vooruitgang wordt door aansluiting bij de traditie bereikt. Maar de zorg voor de vorming van een eigen karakter is evenzeer noodzakelijk en deze dient reeds vroeg te beginnen, net als bij een mensenkind, bij het zetten van de eerste schreden. Kijk maar eens naar het Nederlandse toneel om te zien wat er ge beurt, als men geen plaats tot ontwikkeling der zelfwerkzaamheid open laat: het heeft, ondanks vele goede kwaliteiten, geen eigen gezicht. En hoe is het nu afgelopen met dit ex periment? Dat is niet zomaar in een paar- hondêrd woorden te zeggen. Van de weer omstuit heeft ook de criticus een experi mentele taak. Ik zal mij daarom vanidaaig tot enkele algemene opmerkingen beper ken en morgen in een nadere beschouwing (de voorstelling wordt hedenavond in het Nieuwe de la Mart heater in Amsterdam herhaald) op allerlei d'étailis ingaan. Vijf noviteiten vroegen onze aandacht en diaar is men niet zo gauw mee klaar. Eén con clusie echter overheerst alle andere: de meeste choreografen men dient te be denken, dat wij eigenlijk in dubbele zin met een experiment te doen hadtien, want men moest maar afwachten wat er uit deze artistieke terreinverkenners aan creativi teit te voorschijn kwam hebben zich te sterk laten leiden door litteraire of muzi kale motieven. Die enige, die werkelijk met de beweging experimenteerde om in nerlijke ervaringen te openbaren, was Rudi van Dantzig en hij was het dan ook, die verreweg de meeste indruk wist te maken, zo zelfs, dat men van een duidelijke be- lofté mag spreken. Voor zijn „Nachteiland" heeft Rudi van Dantzig, die zelf met een ook in zijn even fascinerend als hachelijk spel van mense lijke lijnen niet falende smaak de costuums en het décor ontwierp, vijf van de zes Antieke Zinspreken van Claude Debussy gekozen. Als mede-executanten vroeg hij drie leden uit het corps de ballet: Hanni# van Leeuwen, Vella Chaja Calcher en Peter Paul Zwartjes, die evenzovele over tuigende pleitbezorgers waren voor deze interessante ziehtbaarmaking van wat men ..dialogues intérieurs" zou kunnen noemen. Zij hebben met kennelijke overtuiging hun beste krachten hiervoor ingezet. En Rudi van Dantzig zelf demonstreerde een span ning, die men niet van hem verwacht zou hebben. Maar ik geloof dat wij, als hier vier „sterren" hadden gestaan, getuigen waren geworden van een schokkend succes, zoals „l'Aprês-midi d'un faune" van Nijinski beleefde. Waarlijk, ik ben niet door de toevallige omstandigheid, dat in beide gevallen muziek van dezelfde com ponist werd gebruikt, tot deze associatie gekomen. Er is ook geen enkele overeen komst, want men denkt veeleer aan Mar tha Graham als er van invloed gesproken moet worden. Maar het was toch in de eerste plaats de uitstraling van een per soonlijkheid in gedurfde, maar steeds lo gisch opgebouwde plastische figuren, die veroorzaakte, dat men ook louter kunst zinnig van een openbaring mag gewagen. Jaap Flier had1 die medewerking verkre gen van de Haarlemse componist Jan Mul voor zijn choreografische versie van „Het Proces" van Kafka, waarvoor de moderne schi'ldei's Anton Rooskens en Constant van zwarte, stalen buizen en gewone touwen een zeer ter zake dienende constructie in twee verdiepingen als décor vervaardig den. Hii heeft zich als probleem gesteld: de handhaving van de individu tegen de zich chaotisch voordoende naamloze mach ten. De inrichting van het weTk dwingt de toeschouwer voortdurend tot vergelijking met het materiaal, dat tot inspiratie heeft gediend en dan moet men (uiteraard) vaststellen, dat Jaap Flier tekort is ge schoten. Maar evenzeer gaf hij, hoewel in vele opzichten nog een „instrument" van zijn leermeesteres Son'ia Gaskell, perspec tieven openende bewijzen van choreogra fische vindingrijkheid. Ik hoop hiervan nog voorbeelden te kunnen geven. Wezen lijk getroffen ben ik door de intrigerende bewegingen, die hij voor Willy de la Bye in dé pas-de-deux heeft uitgedacht. Dit waren de twee hoogtepunten. Aart Verstegen maakte op „Sca.ramouche" van Darius Milhaud een conventioneel niemen dalletje, wel vrolijk, maar toch zonder pak kende fantasie en vooral met een teveel aan losse bewegingen, die niet in de orga nisatie van het geheel opgingen. Zijn eigen duet met Jaap Flier vond ik het aardigste. Conrad van de Weetering had' de verdien stelijke gedachte om iets voor enkel man nen te stellen: het Concertino van Car de Groot werd nu uitgebeeld dloor vier rovers en een boom, die wel een gek idéé ook a.ls barre gebruikt werd. Erg oor spronkelijk was het allemaal niet, maar het had ten minste humor en diat was een hele verademing temidden vam de vele mense lijke problematiek, waarop wij verder gc- tracteerd werden. Over „De Stoelen" van Sonia Gaskell zelf, naar een éénacter van de onvolpre zen, hier te lande veel te weinig bekende Eugène Ionesco, zou ik alleen al een kolom kunnen schrijven. Dit surrealistische ex periment is naar mijn mening mislukt door het gebruik van de prachtige, maar hier averechts werkende compositie Arcana Musae Dona van Rudolf Escher, die op geen enkele wijze aansloot bij het gegeven, waarin het absurde van het alledaagse wordt doorgetrokken, beklemmend en ont roerend tenslotte, naar een andere wer kelijkheid, waar de onontkoombare conse quentie van het bizarre de illusie dood't. Met deze muziek en dit motief zouden twee magnifieke balletten gemaakt kunnen wor den. Misschien vindt Sonia Gaskell diaar de moed en de gelegenheid voor. En dit wa ren dan mijn eerste indrukken. DAVID KONING. De avond van kamermuziek, die Donder dag onder auspiciën van het Comité voor jonge Toonkunstenaars in de Renaissance- zaal van het Frans Halsmuseum gegeven werd, bracht het optreden van de sopraan Rigk WaasReen en de violist Anton Koene. Het was goed gezien om ieders aan deel in het programma streng gescheiden te houden door de pauze een indeling, die het element van onrust bande, dat zich bij een veelvuldige afwisseling van instru mentale en vocale voordrachten ongetwij feld hinderlijk zou hebben laten gelden. Het eerste gedeelte van de avond werd nu bestemd voor Anton Koene, die na de uitvoering van de Sonate in G van G. Va- lentini direct een grote sprong door de tijd nam met de vertolking van het Poème opus 25 van Ernest Chausson en Tzigane van Maurice Ravel. Het prachtige Poème van Chausson was geen geslaagde keuze. Anton Koene waagde zic£ hier mede buiten het gebied der kamermuziek, want Poème moet uitgevoerd worden met orkest en in een ruimte van flinke afmeting. Onder de om standigheden van gisteravond kon de klank niet de nodige expansie krijgen. De vleugel kon het orkest met zijn gevarieerd coloriet niet vervangen, al werd het instrument door de pianiste Boukje Land voortreffelijk bespeeld. Anton Koene streefde er wel naar de gewenste muzikale spanning te geven, maar te spoedig bereikten de climaxen een absolute waarde en te snel kwam de reactie, die alle spanning weg nam. In het algemeen moet Anton Koene er voor zor gen zijn kruit niet zo kwistig te verschieten. Overigens speelt hij behoorlijk viool. Zijn streek is vast en hij heeft zin voor een mooie toonvorming. Zijn vinger-techniek heeft een aanmerkelijke ontwikkeling ver kregen. Maar toch kan er in zijn intonaties nog het een en ander verbeterd worden en ten aanzien van de voordracht dient er ver dieping te komen. Die uitvoering van de Sonate van Valentini gaf nog geen speciale indrukken omtrent zijn violistische en artistieke capaciteiten. Het overtuigendst was zijn vertolking van „Tzigane". Er volgde nog een toegift (Havanaise?) op de hartelijke waarderingsbetuigingen. Boukje Land zorgde voor uitnemende begeleidingen, waarvan de geladenheid ver uitging boven de expressiviteit van het vioolspel. Ook bij de begeleiding van de zangeres Riek WaasReen deed zij zich kennen als een bekwaam instrumentaliste, die een fijn gedifferentieerde vleugelklank dienstbaar wist te maken aan muzikale in tenties. De zangeres zong een vrij groot aantal liederen, verschillend van stijl en inhoud. Dat desondanks de indruk van uniformiteit niet weggenomen kon worden, kwam door de eenzijdigheid van stemklankkleur en een stereotiep vibrato. De stem van Riek Waas bleek van een behoorlijk gehalte en zij wist die stem, op een paar te lage intona ties na, goed te plaatsen. Maar haar zang kunst moet nog groeien, wil hij de toehoor der werkelijk iets kunnen geven. Van de liederen van Wolf, Brahms, Flothuis, Ho- negger en Castelnuovo Tedesco hebben die van de laatstgenoemde componist mij bij de voordracht door de zangeres de indruk gegeven, dat de voorwaarden tot die groei aanwezig zijn. Ook Riek Waas gaf een toe gift: „Das Veilchen" van Mozart. P. ZWAANSWIJK Bï én W. van Heemstede stellen de raad voor om de in aanleg zijnde weg, die in het verlengde ligt van de ir. Lelylaan met de zelfde naam aan te duiden. Wederom zal een van de kapitale villa's in Bloemendaal worden afgebroken om plaats te maken voor een kleinere en mo- dêrne villa. Dit keer is het de villa „De Carp" aan de Midden Duin en Daalseweg, Noordelijk van de Kijkduintrap, die de Midden en Hoge Duin en Daalseweg ver bindt. Vroeger werd de villa bewoond door de familie Carp, in de oorlog vestigden de Duitse bezetters er een van hun hoofd kwartieren, hetgeen men bijna tien jaar na de bevrijding nog steeds kan zien aan de camouflagekleuren op de houten luiken. De opbrengst van de villa, die met het aangrenzende terrein voor ongeveer vijfendertig duizend gulden door een in gezetene van de gemeente Bloemendaal is aangekocht, zal vrij gering zijh, daar hef Eebouw voor een groot deel is uitgewoond Men zal zich misschien herinneren, dat op aen Zondagmiddag in de nazomer van 1954 ae Overveense en Bloemendaalse brand wachten van de Vrijwillige Brandweer Bloemendaal moesten uitrukken, omdat enkele jongens toen in een der kamers.de houten vloer in brand hadden gestoken. Als de villa is afgebroken, dan zal de Eigenaar op de fundamenten een bungalow 'aten optrekken. Andere delen van het ter rein zullen dan waarschijnlijk worden ge bruikt voor het bouwen van nog drie vil la's, waarvan er een aan de Hoge- en twee aan dê Midden Duin en Daalseweg zullen verrijzen. En daarmede zal dan weer een van de grote oude woonhuizen zijn ver dwenen om voor een moderner bouw Plaats te maken. 3-3W Nederl.'47 A.K.IT Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Koll. Amer. Lijn N- Scheepv. Urne Deli My Amsterd. Bank Jed. Handel Mij. Kotterd. Bank Twentsche Bank viaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union «dewater Steel Slotkoers gisteren 100»/,, 295% 372% 324% 536 114% 185% 168 140% 129% 252% 212% 233 230% 48% 105% 77% 57'/i, 24 69»/m Openings koersen 100% 293 375 324'/» 533 112% 187 168% 140 130% 255 214% 231 230% 48% 104% 77% 58% 24 69'/» Het uit ruim zeVentig leden bestaande Nederlands Studenten Orkest heeft weer twaalf dagen van de Kerstvacantie be steed aan de voorbereiding van zijn derde jaarlijkse tournée ton bate van het Stu dentensanatorium, waarin een concert te Haarlem niet ontbreken mocht. Jan Brus- sen, de competente dirigent van dit gese lecteerd ensemble van amateurs, heeft al dus een paar weken in de Ruïnekerk te Bergen van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat gezwoegd om een lang niet eenvou dig programma klaar te maken en zoveel mogelijk orchestrale eenheid te scheppen met de heterogene bestanddelen van het instrumentarium Voor zover het de strijkers betreft zo konden wij Donderdagavond in de Ge meentelijke Concertzaal constateren is hij daar uitstekend in geslaagd. Het en semble telt ook voortreffelijke blazers, doch er is zo weinig nodig om de zuiverheid van het samenspel te bederven! Vooral wan neer de technische eisen wat hoog liggen, zijn er allicht een of twee zwakkere broe ders. die verwarring brengen in de harmo nie. Dit bleek meer dan eens in de „Varia tions Traditionelles" van Hugo Godron, een werk dat speciaal voor het Studenten Or kest en zijn dirigent geschreven en aan hen opgedragen werd. Godron heeft aan elke groep van het orkest wat bijzonders te doen gegeven, maar daarbij de moge lijkheden vooral in de blazers als en semble tamelijk overschat, welk ver schijnsel zich trouwens maar al te vaak voordoet bij het componeren voor school- orkesten en dergelijke. Ondertussen waron er in het vrij omvangrijke stuk ook ge deelten, die mooi tot hun recht kwamen: een compliment aan fluit en piccolo, hobo, klarinet en vioolsolo. Bijzonder goed geslaagd was de uitvoe ring van de Suite voor strijkers van Janatsjek. mooie melodieuze muziek met betrekkelijk weinig verwikkelingen. De voorname klankkwaliteiten van het strij kers-ensemble werden er met tempera- mentrijke bewogenheid door aangetoond en de wijze waarop Jan Brussen het klank- evenwicht bereikte in een zeer bezielde, energieke cn dynamisch opgestuwde inter pretatie, dwong respect af. Alles klonk zui ver en men kon genieten van een boeiende, expressieve en soms klaar-eenvoudige, directe muziekstroom. Het grote succes van de avond werd de vertolking van het Hobo-concert in C van Haydn, met Jaap Stotijn als solist. En geen wonder: wat deze meester-hoboïst van deze dankbare, doorzichtige muziek weet te maken, grenst aan het ongelooflijke. De muziek vreugde, die deze rasmuziknnt aan een dergelijke interpretatie beleeft, deelt hij mede aan allen die er naar luisteren: men wordt er door opgenomen en meege voerd in een heldere sfeer van goed hu meur en eenvoudige schoonheid. Tot besluit speelde het Studenten Orkest de Eerste Symphonie (opus 11) van Men delssohn, een jeugdwerk uit het vijftiende levensjaar van deze vroegrijpe componist. Het was verrassend te constateren, dat dit (ons onbekende) werk de duidelijke ken merken van Mendelssohns stijl bezit. Nie mand anders dan Mendelssohn zou het ge schreven kunnen hebben. Een merkwaar dig geval van een vroegtijdig ontwikkelde persoonlijkheid. Het werk gaf aan Jan Brussen gelegenheid zijn capaciteiten als dirigent met het complete orkest doeltref fend te demonstreren. Onder de vele op vallende passages trof ons vooral in de finale een merkwaardig fugato en een zangthema voor klarinet (later bij de her haling voor klarinet en fluit). Hoewel niet speciaal voor amateurs geschreven, bleek deze Symphonie een opgave die het Neder lands Studenten Orkest royaal beheerste, evenals dit ook met de werken van Ja- netsjek en Ha.ydn het geval was. Hooggestemde bijval van een talrijk pu bliek beloonde ook deze merkwaardige prestatie. JOS. DE KLERK. Een Haarlemse garagehouder werd door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot een boete van 100.000 Belg fr. wegens overtreding van de Belgische wetgeving op tewerkstelling van buitenlanders. De ga ragehouder, cie ook te Aartselaar, bij Ant werpen, een garage houdt, had een Haar lemmer, zonder verblijfs- of arbeidsver gunning in België in dienst genomen Laatstgenoemde werd door de rechtbank tot 2.000 fr. boete veroordeeld. Beide Haarlemmers hadden verstek laten gaan. De ijsclub „Nova Zembla", in Spaarndam houdt Zondag 23 Januuari om een uur een korte baanwedstrijd om het kampioenschap gewest Noord' olland-Utrecht. Wanneer het weer zich beter houdt dan verleden week, kunnen de deelnemers zich voor half een opgeven in café Van der Putte en op de baan. I Agamemnon. 19 v. Amsterdam n. Bremen. Alkaid. 20 te Rio de Janeiro. Almdijk, pass. 19 Miami n. Le Havre. Aitair, 19 v. Rio de Janeiro n. Buenos Aires Andljk, 20 te Hamburg. Annenkerk, pass. 19 Ouessant n. Genua. Axeldijk, 20 te Buenos Aires. Aagtekerk, 21 te Singapore verwacht. Almkerk, pass. 20 Gibraltar n. Duinkerken. Alpherat. 17 v New York n. Hamptonroads. Amsteldijk. pass. 20 Viissingen n. Rotterdam. Amslelstnd. pass. 20 Malta n. Valencia. Arendskerk, 20 te Port Swettenham. Argns. 20 te Lissabon. Aldabi, pass. 21 Ouessant n. Rio de Janeiro. Algenib. 20 v. Rotterdam n Recife. Alphacca. 21 te Rin de Janeiro. Amerskerk 21 v. Marseille n. Casablanca. Amor, 20 v.,Lattakia u. Valencia. Annenkerk, pass. 20 Finisterre n. Genua. Arkeldijk, 20 v. Mobile n. Houston. Almkerk, pass. 21 Kp. St. Vineent n. Duinkerken Alpherat, 13 v. Boston n. Philadelphia. Avcrdljk, 18 te Baltimore. Baarn, 19 v. Amsterdam n. Bremen. Baud. 20 v. Tj. Priok n. Semarang. Bawean, 21 te -Madras. Bintang, 20 v. Makassar n. Soerabaja. Blommersdijk, 20 te Bombay. Bonaire, 21 Madeira verw. Bacchus, 20 te Amsterdam. Blltar, 211 te Barcelona. Bloemfontein, 21 te Amsterdam. Boskoop, 20 v. Curagao n. Cuba. Caltex Delft, 20 te Sidon. Caltex Utrecht, pass. 20 Kp. St. Vincent naar Rotterdam. Chama, 20 v. Tarakan n. Singapore. Corilla, 12 nog te Stanlow daarna Rotterdam. Caltex Leiden, 21 te Sidon. Caltex The Hague, pass. 21 Z. Krêta n. R dam. Charts, 18 v. Houston n. New Orleans. Caltex Nederland, 20 te Rotterdam. Delfshaven, 19 v. Buenos Aires n. Montevideo. Dordrecht, 22 te Philadelphia verw. Daphnis, 18 te New York. Delft, 21 te Antofagasta. Eendracht, 18 te Avonmouth. Ena, 20 te Curagao. Esso Rotterdam, 21 v. Aruba n. Rotterdam. Eos, pass. 21 Ouessant n. Rotterdam. Esso Den Haag, pass. 21 Viissingen n. Antw. Gordias, 20 v. Lissabon n. Rotterdam. Haulerwijk, 20 te Casablanca. Helicon, 21 te Trinidad. Hathor, pass. 21 Ouesant n. Antwerpen. Hersilia, 20 v Guanta n. La Guaira. Hilversum, pass. 21 Muscat n. Suez. Ittersum, 19 v. Jacksonville n. Le Havre. Indrapoera, 20 480 m. O. Ceylon. ivoorkust, 20 te Amsterdam. Japara (KPM), 17 te Singapore. Jagersfontein, 20 v. Las Palmas n. Kaapstad. Java, 20 v. Makassar n. Balikpapan. Joh. v. Oldenbarnevelt, 20 450 m. O. ten Z. Kp. Leeuwin n. Soerabaja. Jupiter, 19 te Spezia. Koratla, 21 Triëst verw. Kota Gede, 20 v. Tj. Priok n. Singapore. Krebsia, 22 Kaapstad verw. Karlmun 21 te Napels. Kota Agoeng, pass. 20 Port Soedan n. Colombo. Kertosono. 18 te Victoria. Kieldrecht, 21 te Rotterdam. Kota Baroe, pass. 21 Ceylon n. Belawan. Laertes. 20 te Belawan. Llndekerk, 20 v. Amsterdam n. Marseille. Lissekerk, 20 te Livorno. Lekkerkerk, pass. 20 Gibraltar n. Antw. Langkoeas, 20 te Philadelphia. Leopoldskerk, pass. 20 Kp. Finisterre n. Le Havre Liberty Bell, pass. 20 Malta n. Philadelphia. Laagkerk, 20 v. Rotterdam n. Calcutta. Leuvekerk, 20 v. Aden n. Karachi. Lutterkerk, 21 te Rotterdam. Mataram, 20 te Londen. Mariekerk, pass. 20 Ouessant n. Marseille. Metula. 20 te Yokohama. Maasdam, 19 te New York. Macoma, 21 te Port Said. Malea. 21 Shimotsu verw. Manoeran, 21 te Djeddah. Meerkerk, 21 Suez verwacht. Madoera, 20 v. Mogadisco n. Bahrein. Modjokerto, 21 te Abadan. Maureen, 2 te New York verwach. Maashaven, pass. 21 Viissingen n. Las Palmas. Nestor, 21 te Paramaribo. Oranje, pass. 20 Minikoy n. Colombo. Overijsel, 20 v. Rotterdam n. Bremen. Omala, pass. 21 Gibraltar n. Bombay. Peperkust, 20 te Amsterdam. Pertia, pass. 19 Trinidad n. Monrovia. Prins Willem III, pass. 18 Dover n. Lissabon. Prins Philips Willem, 19 v. Rotterdam n. Duin kerken. Poseidon, 18 te New York. Poelau Laut, 20 v. Suez n. Djeddah. Poseidon, 19 v. New York n. Haiti. Prins Alexander, pass. 20 Gibraltar n. Reggio. Prins Maurits, 21 v Rotterdam n. Algiers. Raki. 16 te Belawan. Roggeveen, 17 te Hongkong. Riouw, 17 te Portland Oreg. Rijndam, pass. 20 Lizardhead n. Hallfax. Ridderkerk, 20 v. East London n. Durban. Roepat, 21 Sabang gepass. n. Colombo. Saparoea. pass. 19 Viissingen n. Hamburg. Stad Rotterdam, pass. 19 Oran n. Triëst. Salawati, 21 Bahrein verwacht. Schouten. 21 te Hongkong. Sliedrecht, 20 v. Mena el Ahmadi n. Little Aden Straat Bali, 20 v. Penang n. Mauritius. Straat Malakka. 26 Tj. Priok vêrw. Sunetta, 19 te Abadan. Sarangan, 21 te Beira. Scherpendreeht, 21 te Rio Janeiro. Schie, pass. 20 Ouessant n. Kingston. Stad Dordrecht, 20 te Setubal. Stad Maastricht, 20 te Rotterdam. Statue of Liberty, 20 v. Newport News n. Port Said. .Straat Makassar, 21 te Rio de Janeiro. Tegelberg, 20 te East London. Telamon, 19 v. Trinidad n. Baltimore. Tiba, 15 te Rosario. Tabinta, 20 te Genua. Talisse, 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Tarakan, pass. 20 Gibraltar n. Alexandrië. Teiresias. 19 v. New York n. Alexandrië. Tomorl ,20 v. Ade-n n. Djeddah. TJisadane, 19 te Montevideo. Triton, 21 te Curagao. Teucer, 22 te Aden verwach. Titus, 20 te Cavalla. Tomlni, pass. 20 Perim n. Djeddah. Utrecht, 19 v. Casablanca n. Beyrouth. Van Llnschoten, 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Weltevreden, 19 v. Charleston n. Newport News Wieldrecht, pass. 20 Kp. St. Vincent n. Sidon. Willemstad, 19 v. Cristobal n. Oranjestad. Waal ,20 te Limasol. Waterman, 20 te Balboa. Westland, 20 te Santos. Woensdrecht, 20 te Lissabon. Wonogiri, 20 te Liverpool Willem Ruys, 19 v. Port Said n. Napels. IJsel, 21 Rotterdam verwacht. Zijpenberg, 19 v Savona n. Bona. Zaan, 21 v. Rotterdam n. Lissabon. Zuiderkruis, 21 v. Amsterdam n. Kaapstad. KLEINE VAART Appingedam, 19 v. Lissabon te Oporto. Auriga, 20 v. Gdansk n. West Hartlepool. Aaltje, 18 v. Ipswich te Rotterdam. All S, 19 v. Amsterdam te Rotterdam Amigo, 19 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Aegir, 20 v. Antwerpen te Viissingen. Agiena, pass. 20 Viissingen n. Antwerpen Algarve, vertr. 19 v. Swansea n. Rotterdam Astra, verm. 19 v. Londen n. Antwerpen. Att S, 19 v. Rotterdam te Newros. E. en A. Scheer, 19 v. Civita Vecchia n. Fleer wood. Alcetas, 18 v. Triëst n. Rijeka. All S. 19 v. Amsterdam n. Rotterdam. Actinia, 19 v. Brest n. Ipswich. Arlenoldus G, 19 v. Birkenhead te Cardiff. Bernisse, vertr. 20 v. Rotterdam n. Spezia. Boreas, pass. 19 Toulor.g n. Amsterdam. Bellatrix, 19 v. Rotterdam n. Haugesund. Bestevaer, 20 v. Rotterdam n. Grimsby. Conflance, pass. 20 Brunsbüttel n. Holbaek. Caland, 20 v. Soderhan te Mantyluoto. Claes Compaen, 20 v. Gothenburg te Vlaardlngen Cormoran, 19 v. Londen te Newhaven Coolhaven, 22 v. Valencia te Boston L. verw. Deni, 20 v. Caen te Hull verwacht. Dollard, 20 v. Cuxhaven n. Penryn. Deo Duce, 19 v. Brunsbüttel te Rouaan. Dependent, 19 te Ferrol. Doklaan, 20 v. Vlaardingen n. Aarhus. Domburgh, 19 v. Duinkerken te Londen. Da Capo, 19 v. Rotterdam n. Lissabon. De Ruyter 19 v. Hull te Rotterdam. Dinkel, 19 v. Rotterdam n. Londen. Depa. 19 v. Antwerpen te Ipswich. Eminent. 20 v. Rotterdam n. Graasten. Eddystone, 19 v. Londen n. Amsterdam. Escaut, 19 v. Rouaan n. Le Havre. Eemsborg,- 20 v. Gefle te Rotterdam. Fedala, 20 v. Port Said n. Haifa. Frans Bohmer 19 v. Lydiane n. Dakar. Grc, pass. 20 v. Viissingen n. Londen. Gaastei land, 19 v. Grangemouth n. Rotterdam. Haaksbergen, vertr. 20 v. Ponza n. Weston Point Heemraadsingel, 20 v. Rotterdam re Antw. Helen. 19 v. Par te Rotterdam. Hollandia, 19 v. Rotterdam n. Delfzijl. Hondsbosch, 19 v. Rotterdam n. Londen. Hoogezand, 19 v. Rotterdam n. Nantes. Hen ilea, 19 v. Antwerpen te Belfast. Harold, 20 v. Bergen n. Gdynia. Haskerland, 20 v. Kingslynn n. Rotterdam. Henrica b. 19 te Fakseladeplats. Hoc Vinces, 19 v. Rotterdam te Wisbeck. Hoflaan, 20 v, Ala te Amsterdam. Ida Pieter, 20 v. Buitenhuizen n. Mllford. Isis, 19 v. Londen te Antwerpen. Jan. 20 v. Viissingen n. Stockholm. j<*nan, pass. 20 Viissingen n. Antwerpen. Julia Mary. 18 v. Gibraltar te Casablanca. Joost, 19 v. Rotterdam n. Qulmper. Joost, 19 v. Rotterdam n. Best. Kortenaer, 19 v Portsmouth n. Roscoff. Kenitra, 19 v. Rouaan n. Casablanca. Larix, 19 v. Londen n. Santander. Lucas Bols II, i9 te Rotterdam. Leny, 19 v. Roscoff n. Portsmouth. Leo S. 19 v. Avonmouth. Marietje Bohmer. nacht 20-21 v. Thyberon te Rotterdam verw. Marjan, 19 v. Whitehaven te Wexford. Meuse, 19 v. Stockholm te Norrkoping. Midsland, 20 v. Grangemouth te Rotterdam verw. Mvnelis, vertr. 20 v. Rotterdam n. Naestved. Mary, pass. 19 Viissingen n. Antwerpen. May Mere, 19 v. Viissingen to Londen. Mirach N. 19 v. Casablanca te Nantes. Mynells, 20 v. Rotterdam n. Naestved. M.vpuck, pass. 19 Brunsbüttel n. Rouaan. Moby Dick, 20 v Caen te Rotterdam. Marcëlla, vertr. 20 v. Rotterdam n. Duinkerken Markab N, 20 tc An werpen. Matthew. 20 v. Shoreham te Nantes verw. Monica, 20 v. Oostende to Antw. yerw. Nleuwehaven pass. 19 Viissingen n. Antwferpen Nettie, 19 v. Waterford te Shoreham. Nottingham, 19 v. Kingslynn n. Wear. Oosterburgh, 20 v. Oskarshamn te Antwerpen. Poortvliet, 19 v. Sligo n. Swansea. Prinsengracht. 20 te Rotterdam. Pavo, 19 v. Vastervik n. Zaandam. Ponto, 19 v. Bayonne -n. Londen. Repeto, pass 19 Viissingen n. Kopenhagen. Rio verm. 19 v. Londen n. Antwerpen. Rose Marie, 20 v. Kopenhagen te Malmö. Rijnstroom, verm. 19 v. Londen n. Amsterdam. Soemba, 20 v. Sligo te Londen. Silvaplana, 20 te Rotterdam. Stientje Mensinga. 20 te Rotterdam. Silvretta, 20 v. Hamburg te Rotterdam verw. Sporota, pass. 19 Pantellaria 24 Ceuta verw. Theano, 19 v. Belfast n. Drogheda. Teunika, 19 v. Rotterdam n. Londen. Timo, 19 v. Rotterdam n. Londen. Tlnda. 19 v. Rotterdam n. Londen. Trltó, 20 v. Amsterdam te Rotterdam. Trompenburgh, 19 v. Rotterdam n. Boston. Tilly, 19 v. Goole n. St. Nazaire. Tom v. d. Heide, 19 v. Casablanca n. Rouaan. Tom S, 22 v. Duinkerken te Bristol verw. Unitas. 19 v. Cuxhaven n. Esbjerg. Vera, 19 v. Rotterdam n. Gothenburg. Veenenburgh. 19 v. Boston n. Middlcsbro. Violette Erica. 19 v. Cuxhaven n. Amsterdam. Viking vertr. 20 v. Saeby n. Rotterdam. Walcheren, 19 v. Antwerpen te Newcastle. Westersehelde, 19 v. Rotterdam te Liverpool. Wickenburg, pass. 20 Ouessant n. Casablanca. Wota, vertr. 20 v. Skagen n. Londen. Westerdok, 19 v. Londen te Amsterdam. IJsel. pass. 19 Viissingen n. Le Havre. Zwaantiena, 20 v. Hobro n. Wismar. Zwerver. 20 v. Brussel te Antwerpen. Zeehaan, 19 v. Portsmouth te Foyness. met vakkennis, 18 'jaar of ouder. Kantoorboekhandel Gebr. Winter, Kruisweg 70B Aanmelden evt. ook na 6 u. Gevraagd: Leeftijd tot 17 jaar. Ter op leiding in chem. fabriek. Keur en Sneltjes, Harmen- jansweg 21. TE KOOP GEVR. voor zelf- bew. te Heemstede een 5 k. enz. o. g. st. kooppr. f 20.000. Brieven no. 8066. Direct van particulier, in staat van nieuw. Geen han delaren. Te bezichtigen Za terdagmorgen 22 Jan. '54 bij Autobedrijf Koks en de Jong Wagenweg 132. Ook op maand, aflossing, zonder borg. Barok, noten, blanke, Goth, en Eng. Huisk. Bankstellen vanaf f 450 tot f 1295. Clubs, bedden, Perz. tapijten, Karpetten, slaapk. enz. Toonkamers. Westerhout- park 8. Bus 6. Telef. 18840 TE KOOP: met tuin Brouwersstraat 115 Leeg te aanvaarden. Te be vragen Neptunusstr. 32, Hrl. De héle winter Gebruik dégelijk» even de heer lijke, nlet-klevende handgelel-«tllt van Valdells. 't Kost U JP slechts een halve minuut I De advertenties in deze courant worden ook met de grootste aandacht gelezen. Laat de lezers weten wat u aan te bieden hebt. Adverteer in dit blad. de sensatie van 1955 het motorische wonder 22 inch wielen, terugtraptrommelrem en 17 Watt verlichting. De motor heeft een vermogen van 2,2 P.K., met automatische koppeling. Naar keuze in de kleuren rood, zwart en blauwgrijs. Nu, geheel compleet 560.— MODEL „DUBBELZIT" met speciale frameconstructie625.— Tevens zijn we de officiële verkoper van SIMPLEX BROMFIETS met ingebouwde SACHS-MOTOR, geheel compleet De NIEUWE KAPTEIN MOBYLETTE, met versterkte motor, v.a. De BERINI-MOTOR voor de lage prijs van Desgewenst gemakkelijke betaling v.a. 10 '/o vooruit. RIJKS ERKEND HULPMOTORSPECIALIST M. JANSEN Atjehstraat 1 a hoek Dr. Leydsstraat - Haarlem-N. - Tel. 12544 ƒ611.50 525.— ƒ195.— Wij hebben al onze prijzen van Fraaie Moschée reeds v.a. Zware wollen 200 x 300 cm 225x325 cm Keurcollectie v.a. Anti-Rheuma 2 ps. Flanel Laken van 5.98 nu4.90 Clipper Graslinnen 1 pers. laken nu3.98 2 pers. laken nu 4.90 Theedoeken prima kwaliteit ZO Grote Graslinnen Slopen van 1.98 nu ....1.49 Zware Baddoeken 2.45, 1.98 nu 1 .29 Interl. damesslip of hemd van 1.95 nu 98 Zwaar Interlock Herenhemd, Pant, of borstr. maten 5—7 4 AO van 3.98 nu Grote fantasie damesschortjes van 2.98 nu1.98 „Helanca" crêpe Nylon D.-kousen onverslijtbaar c QO van 9.50 nu3,07 Restant Zwanendons DAMES-PYJAMA a gebloemd of effen, 16.90, 14.90, 12.90 NU Y.jJ Haarlem Tel. 19745

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3