VVV ten zeerste gebaat bij gelijke spelen van Ajax en HVC in afd D Zwitsaletten Met twee vroege doelpunten legde Fortuna basis voor zege op EDO Haze veld, op mid voor plaats, hielp VSV aan verdiend gelijkspel Stormvogels niet opgewassen tegen sneller Roda Sport Meer dan de helft van voethalprogramma ging door Holland Sport neemt de plaats in van Flamingo's in de eerste klasse A ij De uitslagen Tienduizend kaarten naar het Rode Kruis Haarlemmers verdienden een tegenpunt Rutten passeerde De Graaf driemaal Het beste uit de Virginia oogst! Velser middenlinie was goed op dreef Spaanse priester critiseert het voetbalspel 3 EDO verdrongen Aanval afgeslagen Nederland-Denemarken Ook dames in Velsen en in Enschedé gaan voetballen Twee maal nul-nul Badminton Nederland-Duitsland in Krelagehuis Hockeyprogramma verzet Reims speelt op 16 Februari in Stadion Grosics en Geiler voor één jaar geschorst De Zwaluwen handhaaft (voorlopig) amateurisme KOORTSIG, RILLERIG MAANDAG 24 JANUARI 1955 WONDER BOVEN WONDER ging gisteren voor de competitie van de eerste klasse van de K-N.V.B. nog meer dan de helft zestien van de achtentwintig van het aantal vastgestelde wedstrijden door. Ondanks dat echter is er nu toch al wel een flinke achterstand op het aanvankelijke schema. Zo zijn er in de vier afdelingen zeven ploegen, die negen wed strijden achter de rug hebben, maar daartegenover staat een serie van elf teams, die tot dusver nog maar zes wedstrijden speelde in de zo laat begonnen competitie. Nu mag men zo vroeg als dat maar enigszins moge lijk is op Woensdagavonden gaan spelen, een feit is het al wel dat het dit jaar toch wel bijzonder laat zal worden. We zullen voor de voetballers zelf, zowel als voor de beoefenaren van de zomersporten hopen dat het weer wat beter en constanter zal worden in de komende maanden, opdat er wat schot komt in het competitieprogramma. Een enkele uitzondering daargelaten, verliepen de wedstrijden van gisteren zonder verrassingen. Wellicht zou men alleen verbaasd kunnen zijn over het feit dat Ajax tegen BVV in Den Bosch niet verder dan nul-nul kwam, dat HVC eenzelfde resultaat bereikte tegen De Volewijckers op het Mosveld in Amsterdam, of dat VSV in Roosendaal RBG een twee-twee gelijk spel afdwong. In afdeling: A kwam een andere naam op de eerste plaats van de ranglijst. Name lijk Holland Sport, dat vorige week nog Flamingo's heette, en zoals men weet de combinatie is van Haagse en Rotterdamse voetballers, die uitkwamen in dé voor malige N.B.V.B. Weer een nieuwe naam dus om aan te wennen. Holland Sport won overigens op het nippertje van het vinnige MVV, dat wel iswaar met viereen achter kwam, «naar toch nog ophaalde tot vierdrie. Zo zagen de achttienduizend toeschouwers op Hout- rust in Den Haag niet alleen een goede, maar ook een spannende wedstrijd. De Maastrichtenaren kwamen na twintig mi nuten voor te staan toen Ummels een hem geboden kans hard en zuiver inschoot, maar nog voor het rustsignaal van scheids rechter Ausem was het al tweeeen voor de gastheren. Daarvoor zorgde De Harder, die tot twee maal toe de achter hoede van MVV in het ootje nam. Kort na rust werd het drieeen toen Jacques Heyster een fraaie voorzet van De Harder inschoot, waarna Clavan voor de viereen stand zorgde. De Hagenaars deden het daarna wat kalmer aan. Doch toen Van Wissum en Van 't Hoofd de ach terstand binnen korte tijd tot vierdrie hadden teruggebracht, was weer van alles mogelijk. Vooral toen de gasten verwoed bleven aanvallen. In dat laatste kwartier echter redde keeper Landman de zege voor de thuisclub. Bij Zwolse BoysDOS waren beide par tijen voor rust volkomen aan elkaar ge waagd. De gastheren namen in de eerste helft door Van der Velde zelfs de leiding. Doch toen na de thee bij de Utrechte naren het samenspel veel beter klopte en Lammers met twee goede doelpunten zijn club aan een voorsprong hielp, waren de Zwollenaren nergens meer. Van der Lin den en Lammers brachten de stand uit eindelijk op viereen. De ruime nederlaag van Stormvogels tegen Roda Sport, bracht de IJmuidenaren weer verder in de verdrukking. Een blik op de ranglijst leert hoe benauwd hun positie is. Die ranglijst is als volgt: Eerste klasse A: ■i AmsterdamExcelsior 30 fLONGA—Go Ahead 3—1 Holland Sport—MVV 4—3 3 StormvogelsRoda Sport 25 8 Zwolse BoysDOS 14 8 Eerste klasse B: 3 Fortuna '54—EDO 3—0 3 BrabantiaSittardia 22 d Eerste klasse C: 3 PSVAlkmaar 42 3 Hermes DVSEnschedese Boys 12 (o. p. v. H. DVS) 3 Rapid JCNO AD 3—1 3 FeijenoordEBOH 01 3 8 Eerste klasse D: 0 De VolewijckersHVC00 8 8 RBC—VSV 2—2 i ■j DFCDe Graafschap 12 '9 XerxesEnschedé 02 8 g BVV—Ajax 0—0 XX^X>XJD0COX*XXXXXX>00C<>3000CXX)0C00000C00000C0C0C0000CO P.S.V.-ALKMAAR. Het vierde doelpunt van de Eindhovenaren: v.l.n.r. E. Smit (A.); Brusselers (P.); Ramakers (A.); doelman Snabelie. Holland Sport 8 7 1 0 15 26—8 MVV 9 4 2 3 10 22—16 Roda Sport 9 4 2 3 10 16—14 NAC 7 3 3 1 9 12—7 Excelsior 8 3 3 2 9 12—11 Emma 6 3 2 1 8 7—5 Longa 8 3 2 3 8 21—18 Amsterdam 8 2 3 3 7 15—14 DOS 8 3 1 4 7 14—19 Zwolse Boys 8 3 1 4 7 14—21 Leeuwarden 6 3 0 3 6 14—13 Stormvogels 9 1 4 4 6 15—20 Go Ahead 7 1 3 3 5 8—10 Veendam 7 0 1 6 1 12—32 wedstrijden doorgingen kon Brabantia na het gelijke spel tegen Sittardia niet minder dan vier plaatsen opschuiven. Op merkelijk in deze afdeling is de positie van Heerenveen, dat op de achtste plaats staat met zes punten, maar dat tot dusver dan ook nog maar vijf wedstrijden speelde! De ranglijst is: Willem II 8 6 2 0 14 23—9 Fortuna 7 4 1 2 9 11—5 EDO 8 4 1 3 9 8—10 Elinkwijk 7 3 2 2 8 15—14 DWS 7 3 2 2 8 9—9 ADO 8 2 3 3 7 8—14 Brabantia 9 2 3 4 7 13—18 Heerenveen 5 2 2 1 6 18—12 Rigtersbleek 6 2 2 2 6 10—13 Sparta 7 0 6 1 6 11—12 SVV 7 2 2 3 6 15—17 Sittardia 8 2 2 4 6 15—15 Heracles 6 2 1 3 5 13—13 Wageningen 7 1 1 5 3 4—12 EDO werd in afdeling B door Fortuna '54, waarvan het verloor, van de tweede plaats verdrongen. Doordat er maar twee In afdeling C lag voor PSV een kaper op de kust. Namelijk Alkmaar, ook al kon dit vooreerst de leiderspositie van de Eind hovenaren niet in gevaar brengen. PSV sloeg de aanval echter af en won met viertwee. Het leek aanvankelijk wel heel gemak kelijk te gaan. Binnen vijf minuten name lijk hadden de supporters van de thuis club al twee maal hartelijk staan juichen. Fransen en we zouden haast zeggen, natuurlijk Dillen hadden daar reden toe gegeven. Na een kwartier spelen ech ter verkleinde Stelling de achterstand weer. Weer was er reden voor plezier toen twee minuten later Brusselers voor drie een zorgde. Maar wederom verkleinde Alkmaar de achterstand. Nu door Van der Sluis. Tien minuten voor de rust werd toen de stand bereikt, die zo zou later blij ken de eindstand zou zijn. Bij een vrije trap van Dillen veranderde spil Kuiper de bal van richting, zodat doelman Snabilie geen schijn van kans had de bal te hou den: viertwee. In de tweede helft was er ook zeer hoogstaand voetbal te zien, maar PSV noch Alkmaar konden meer tot een doel punt komen. Van Tuyl van de thuisclub en Peggemans van de bezoekende club waren de beste spelers van het veld. RapidNoad werd in een dichte mist gespeeld. Nadat midvoor Meijer in de twaalfde minuut voor NOAD had gescoord, kwamen de gastheren in de meerderheid en behielden die tot het einde. De zege, die tot stand kwam door goals van Hanne- Naar wy vernemen heeft het bestuur van de KNVB besloten by wijze van proef 10.000 kaarten voor de wedstrijd Nederland Denemarken, die op 13 Maart in Amster dam wordt gespeeld, door bemiddeling van het Nederlandse Rode Kruis voor het pu bliek beschikbaar te stellen. De 10.000 toegangskaarten vertegen woordigen alle rangen in het Olympisch Stadion, uiteraard naar verhouding van het beschikbaar aantal plaatsen. De bedoeling is dat geïnteresseerden zich per briefkaart tot het Nederlandse Ro de Kruis wenden voor het aanvra gen van een plaatsbewijs. Op deze brief kaart zal een toeslag van 50 cent voor het Rode Kruis worden geheven. Het Rode zal via een bepaald systeem voor de toewij zing van deze 10.000 beschikbare plaatsbe wijzen zorg dragen. De KNVB wijst er met klem op, dat deze proef in genen dele een binding met het Rode Kruis zal betekenen voor de toekomst. Na Utrecht en Nijmegen heeft thans ook Enschedé een damesvoetbalclub. Zaterdag besloot een aantal meisjes tot oprichting van een vereniging en hoewel zij nog niet beschikken over een veld en een trainer en nog geen naam hebben gekozen, zijn zij vol goede moed, dat het initiatief resultaat zal afwerpen. De leidster van de vereniging is mevrouw De JongHatzler, die tot dusverre haar sportieve aanleg ontwikkelde in de volley- balsport. Reeds hebben zich 21 meisjes aangemeld. Hierbij zijn ook enkele Henge los voetballiefhebsters. Men zal zich om steun wenden tot de drie Enschedese eer steklassers. Ook in Velsen Ook in Velsen hebben enige jongedames het plan opgevat om een voetbalclub op te richten. Initiatiefneemster is mevr. Kro gerBoot, een uit Alkmaar afkomstige sport-enthousiaste Haar echtgenoot zal de damesvoetbalclub trainen zo lang nog geen beroepstrainer geëngageerd is. Met een formidabele stormloop in de eer ste vyftien minuten, die als tastbaar resul taat twee voltreffers van Ravestein ople verde, legde Fortuna de basis van de zege, die in cijfers een veel ruimer verschot aan gaf dan verdiend mocht heten. Met een kleine nederlaag hadden de Haarlemmers misschien vrede kunnen hebben; het feit, dat zy geen greintje geluk hadden vormde de verklaring voor de nul, die hun deel werd in de spannende ontmoeting. Fortuna had veel goed te maken en be gon zo overdonderend, dat linksbinnen Ra vestein doelman Van de Berg twee maal verslagen had eer de Haarlemmers zich van de schrik konden herstellen. Midvoor Rood- selaar kreeg daarna een kans om een fout van stopper Van der Hart af te straffen, doch hij schoot recht in de handen van De Munck. Spoedig daarna ontsnapte het EDO-doel weer aan een doorboring, toen een verdediger een welgericht schot van Notermans de weg naar het doel versperde. EDO bleef het antwoord niet schuldig, doch linksbinnen Kops vond De Munck op zijn post en zag zijn volgend schot in het zijnet belanden. Helaas rAlste' linksbuiten Prins dè kans van de eerste helft toen hg een voor De Munck bestemde bal kon on derscheppen. Op enkele meters voor het doel schoot hij echter naast. Met een ver schot kon ook Roodselaar geen genade vin den bij de doelman van Fortuna. Flamingo's-M.V.V. Het eerste doelpunt voor M.V.V.: v.l.n.r. Landman, Ummels, Verdonschot; liggend Everse en Bauman. man (2x) en Jansen, was dan ook vol komen verdiend. In het stadion in Rotterdam werd bij FeijenoordEBOH slecht voetbal gespeeld. Het doelpunt, dat de wedstrijd besliste, werd gemaakt in de zevende minuut van de tweede helft door de Dordtenaar Schoon, die een fout van keeper v. d. Bijl afstrafte. Stormvogels, dat de vorige week de meerderheid van MVV moest erkennen, leed ditmaal opnieuw een nederlaag tegen een Limburgse club: met niet minder dan vijf-twee moesten de IJmuider blauw-vvitten de zege aan hun Zuidelijke tegen standers laten. Nu betekent deze zware nederlaag niet, dat Roda Sport overwegend in de mearderheid is geweest, integendeel, maar wel moet geconstateerd worden, dat de Limburgers téchnisch en tactisch beter speelden en vooral na de rust een hoger tempo in hun spel konden leggen. De eerste aanval kwam van Stormvogels' kant en het scheelde niet veel, of Stelling bad zijn club de leiding gegeven. Toen hij dit verzuimde deed Rutten voor Roda Sport het maar. Hij laveerde soepel door de IJmuider defensie en schoot toen met een maar raak (nuléén). Allerminst ontmoedigd, lanceerde Storm vogels toen een aantal aanvallen onder lei ding van de handige Snoeks Jr., Na zes minuten spelen plaatste Stelling uit een vrije trap de bal keurig voor het doel en Luppens zorgde voor de rest (11). Ondanks de vrij levendige bal werd er aan beide kanten toch zèer behoorlijk ge voetbald. Jammer voor Stormvogels was het, dat de mede-aanvallers van Snoeks Jr. diens intelligent spel niet altijd begre pen. Twintig minuten lang konden Snoeks Sr. en zijn medeverdedigers er voor zor gen, dat De Graaf maar weinig behoefde te doen, maar toen kreeg de IJmuider doelman bij een geweldig schot van Von- denhoff ook geen schijn van kans (een twee). De Limburgers hadden niet lang plezier in de verdediging enige fouten maakte, besloot Hubben na een vrij tam schot van Van der Meer hieraan ook maar mee te gaan doen (tweetwee). Geraffineerd spel Direct na de hervatting openden de Lim burgers een niet te stuiten offensief. De Graaf werd reeds in de eerste seconden van de tweede helft door Jongen kansloos gepasseerd (23). En toen gingen de Zuidelijken even to nen. wat zij in de mars hadden. Van den Oever, maar vooral ook Post, lieten hun buitenspelers te veel los en hadden vaak geen vat op de geraffineerde passes van de beide Limburgse binnenspelers. Uit een voorzet van Vondenlioff maakte Rutten een uitstekend doelpunt (tweevier). Bij deze voorsprong ging Roda Sport zich langzaam maar zeker wat meer op de ver dediging toeleggen en de thuisclub kwam weer wat meer aan aanvallen toe. Meer malen kwam het Roda-doel onder hoge druk te staan, maar Luppens en de zijnen waren niet doortastend genoeg tegen Pau wels en zijn mannen en voorts stopte Hub ben een fraaie kopbal van Freriks en had Van der Meer met een schot tegen de lat bepaald pech Bij een snelle uitval van Roda Sport, voor de zoveelste maal ingeleid door rechtsbuiten Vondenhoff, had Rutten op- Van deze voorsprong, want toen Pauwels nieuw succes (tweevijf). De stand luidt nu: PSV 8 7 1 0 15 25—8 Rapid JC 8 5 2 1 12 23—6 Limburgia 6 4 0 2 8 9—3 Haarlem 7 3 2 2 8 12—8 Alkmaar 7 4 0 3 8 15—14 NOAD 7 3 2 2 8 8—10 GVAV 7 2 4 1 8 11—14 EBOH 6 3 1 2 7 11—8 Feyenoord 8 2 2 4 6 11—17 Enschedese Boys 7 2 1 4 5 11—20 Hermes DVS 7 1 2 4 4 9—15 Blauw Wit 6 1 1 4 3 6—10 NEC 6 0 2 4 2 7—16 Vitesse 6 0 2 4 2 7—16 In afdeling D werd bij Volewijckers HVC noch bij BVVAjax een doelpunt gemaakt. Deze beide resultaten overigens waren zeer in het voordeel van WV, dat niet speelde, maar twee concurrenten ieder een verliespunt zag oplopen. De fraaie positie van Ajax bovenaan de ranglijst is in werkelijkheid maar schijn, zoals de ranglijst leert. VSV verbeterde haar positie, ook al schoof het dan geen plaats op na het ge lijke spel tegen RBC, terwijl de staartclub Xerxes verloor van Enschedé, dat op twee nul kwam door doelpunten van Wip en Moddejonge jr. Odenthal en Fröhlich wa ren de beste spelers. De ranglijst is 'nu: Het begin van de tweede helft dreigde een zelfde spelbeeld te zien te geven als de eerste. Maar doelman Van de Berg hield enkele harde en goed gerichte schoten uit zijn doel en kreeg bovendien eenmaal assistentie van de paal. Toen vonden de Haarlemmers het welletjes. Rechtshalf Snijders en stopper Koning stuwden hun voorhoede steeds meer op en er ontstonden direct tal van critieke situaties voor het Geleense doel, waar stopper Van der Hart met het nemen van onnodige risico's blun der na blunder maakte. Onherstelbare ge volgen kreeg dit echter niet. De Munck week niet bij schoten van Roodselaar en Mul en ook Koning en Snijders trachtten vergeefs hun aanvallers het goede voor beeld te geven. Genadeslag Tegen de verhouding in was een schaar se uitval van Fortuna voldoende voor de genadeslag. Angenent stormde alleen op Van de Berg af, omspeelde de uitlopende Haar lemse doelman en het was drienul. En nóg wilde EDO zich niet gewonnen geven. Met te loven inspanning vochten zij verwoed voor een tegendoelpunt, echter ook deze rechtvaardige beloning werd de rood zwarten onthouden. Want bij een corner schoot Prins tegen de onderkant van de lat en Mul zag de kans, waarvan hij gedroomd had, verloren gaan doordat hij recht tegen de verbouwereerde De Munck aanschoot. En de weer terugspringende bal werd door Roodselaar eveneens tegen de doelman op geschoten. ADVERTENTIE In de grote zaal van het Krelagehuis aan de Leidsevaart zal Zondag de belang rijke badminton-interland-ontmoeting Ne derlandDuitsland worden gespeeld. Verleden jaar verloren de Nederlanders deze ontmoeting met groot verschil en hoewel thans de mening gerechtvaardigd is dat het Nederlandse team het er wel iets beter af zal brengen, ligt ook nu een nederlaag in de lijn der verwachtingen. Het Nederlandse team heeft een gevoe lig verlies geleden door het wegens een blessure niet kunnen uitkomen van de Duinwijck-speler B. Loo, waarvoor thans de Hagenaar Ernst is ingeschakeld. Het Duitse team is als volgt samenge steld: Frau Schmidt en Fraulein Schmitz; en de heren Wallbrück, Eschweiler, dr. Riegel en Ropertz. De Nederlanders verschijnen met de volgende spelers (sters): E. Robbé en A. Koch (respectievelijk Duinwijck en Smash) en de heren Den Hoed (Den Haag), Ver hoef (Duinwijck, Haarlem), Woltman (Den Haag), Ernst "(Den Haag) en Kramer (Am sterdam Aangezien de samenstelling van het Duitse team verder niet bekend is, is het onmogelijk de partijen-indeling te ver melden. Wij volstaan dus met de vermel ding, dat er elf partijen gespeeld zullen worden en dat deze belangrijke en inte ressante ontmoeting des middags om 2 uur zal beginnen. Een groot aantal toeschouwers is gister middag in het sportpark in Rozendaal ge tuige geweest van een spannende wed strijd, waarbij VSV het heeft klaargespeeld tegen RBC een tweetwee gelijkspel te behalen. VSV slaagde er spoedig na het begin in om het middenveld te veroveren. De achter hoede van de thuisclub, waarin Bruyninkcx op de spilplaats stond, kon het gevaar ech ter in het begin steeds weer keren, maar door slecht plaatsen kwam de bal te dik wijls bij de tegenpartij terecht. De voor hoede van RBC, waarin Kools de midvoor- plaats bezette, was sneller dan de Rozen dalers gewoon zijn. Er kwamen diverse kansen en een resulteerde al spoedig in een doelpunt van de voet van Bindels. Dat was na tien minuten en ook daarna ontstonden er steeds weer gevaarlijke momenten voor het VSV-doel, maar de RBC'ers slaagden er voorlopig niet in de voorsprong te ver hogen. Hazeveld Na een doelworsteling, waarbij doelman wijze drie Ajax 9 5 3 1 13 21—8 VVV 6 4 2 0 10 16—4 HVC 9 2 6 1 10 9—9 Enschedé 7 4 1 2 9 10—10 RBC 9 3 3 3 9 16—17 Eindhoven 7 2 4 1 8 11—5 Graafschap 8 3 2 3 8 9—12 DFC 7 3 1 3 7 11—10 BVV 7 2 3 2 7 11—12 Volewijckers 7 2 3 2 7 9—10 AGOVV 6 2 1 3 5 7—13 VSV 7 1 3 3 5 7—9 Be Quick 7 1 1 5 3 6—16 Xerxes 8 0 3 5 3 4—12 De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond deelt mede, dat de wedstrijden, die dit weekeinde zouden worden gespeeld, zijn verschoven naar Zaterag 26 en Zondag 27 Februari. Tegen bondselftal De uitnodiging, die de KNVB aan Reims heeft gestuurd om op Woensdag 16 Febru ari in het Stadion in Amsterdam een wed- stryd tegen het bondselftal te spelen, is door de Franse club aanvaard. Het ligt in de bedoeling van Reims dat men met het sterkste elftal zal komen. Mocht het terrein in het Stadion niet goed bespeelbaar zijn, dan zal deze wedstrijd op een latere datum plaats vinden. Twee spelers van het vermaarde Hon gaarse voetbalteam zijn uitgestoten, omdat zij volgens de officiële mededeling inbreuk hebben gepleegd op de „zeden en wetten van de Hongaarse volksrepubliek" tijdens hun tournee door het buitenland. Het zijn Grosics, door vele deskundigen beschouwd als de beste keeper ter wereld, en Geiler. eveneens doel verdediger. Beiden zijn voorl T de tijd van een jaar van elke sportactivi- Nelemans op voortreffelijke teit uitgesloten. j harde schoten verwerkte kwam het VSV- Hoewel in het communiqué van de Hon- spel meer en meer tot ontplooiing. RBC gaarse sportraad de beschuldigingen tegen was namelijk op het middenveld absoluut Grosics en Geiler niet in bijzonderheden de mindere van het technisch sterke VSV. worden omschreven, zouden zij zich schul- vooral Van der Kuil trad op de voorgrond en kreeg diverse malen een hartelijk ap plaus van het enthousiaste publiek. Het spel van de Velsenaren was wel fraai, maar niet bijzonder productief. Al leen midvoor Hazeveld loste af en toe wel eens een gevaarlijk schot. In de 34ste mi nuut kreeg VSV achter elkaar twee corners te nemen. Bij de tweede slaagde Hazeveld er in de stand op gelijke voet te brengen (éénéén). Voorsprong Na de rust startten de Velsenaren in een tempo, dat RBC niet kon bijhouden. Voor al de linker-vleugel De GraafVan der Kuil kwam talloze malen gevaarlijk op het RBC-doel af. In de achterhoede kon spil Spaans het met Bruyninkcx wel klaren. Maar ook bij de thuisclub was de achter hoede sterker geworden omdat Kools op de spilplaats was gaan staan. Na een overdonderend offensief slaagde VSV erin de leiding te nemen. De als midvoor debuterende Hazeveld kon de bal na een verwarde situatie voor het RBC- doel achter keeper Van Osta deponeren (ééntwee). RBC liet de moet echter niet zakken en vooral de rechtervleugel van de Rozen dalers, VermuntJonkers kwam er steeds beter in. Vermunt was bijzonder actief en dig hebben gemaakt aan smokkelarij. Op de jaarvergadering van de algemene Nederlandse voetbalvereniging „De Zwa luwen" is uitvoerig gesproken over het standpunt, dat de vereniging dient in te nemen ten aanzien van de gewijzigde om standigheden in Nederland. Besloten werd dat De Zwaluwen, welke vereniging naar men weet op amateuristische basis is op gericht en groot geworden, de ontwikke ling in de Nederlandse voetbalsport voor het komende jaar zal afwachten, in de hoop en het vertrouwen dat dan de lijnen zich duidelijker zullen hebben afgetekend. Men kan hieruit de conclusie trekken dat De Zwaluwen voor lopig hun ama teuristische basis handhaven, zodat in de wedstrijd tussen de Rode Duivels en De Zwaluwen, die op 22 Februari in Gent wordt gespeeld, Nederlandse amateurvoet- balspelers zullen spelen. De aftredende bestuursleden werden herkozen. CURASAO WON VAN BEOGRADSKI. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft het voetbalelftal van Curagao met viernul van de Joegoslavische ploeg Beogradski gewon nen. De rust ging in met twee—nul. achterhoede. In de twintigste minuut kwam RBC op een enigszins fortuinlijke wijze aan de gelijkmaker. Vermunt loste een hard schot en doelman Nelemans, die ove rigens uitstekend gespeeld had, viel over de bal heen (tweetwee). Aangemoedigd door dit succes bleven de RBC'ers grote druk op het VSV-doel uit oefenen. Zonder resultaat echter. ADVERTENTIE verjaag dat lome griepgevoel met: ...'tt TLWtTSALpreparaat De Spaanse priester Venancio Marcos heeft een radiotoespraak over voetbal ge houden en hij heeft daarin de voetballers en hun supporters er flink van langs gege ven. Zijn critiek was lang niet mals. „Voet bal bevordert de ijdelheid en de haat. Het werkt familietwisten in de hand en inter nationale relaties worden er door in gevaar gebracht of totaal bedorven". Vader Marcos vond verder, dat voetbal een „opium" voor de massa is, waardoor de Zondag wordt ontheiligd. De Spaanse pries ter voerde de volgende argumenten aan om aan de „voetbal-dwaasheid" een einde te maken 1. De trots over hun elftal maakt de mensen belachelijk ijdel. 2. De voetbaldwaasheid zweept hen op om hun tegenstanders te haten; er ontstaat een soort oorlogstoestand. 3. De zucht tot wraak wordt aangewak kerd. 4. Door voetbal ontstaan familieruzies; een echtpaar in Granada, dat tot dusver ge lukkig getrouwd was geweest, vroeg onlangs echtscheiding aan, omdat een meningsver schil over de voetballerij voor hen het ver der leven met elkaar onmogelijk maakte. 5. Als we niet willen, dat het zo me» moeite opgebouwde werk van de diploma ten wordt afgebroken, dan moeten wed strijden tegen sommige landen absoluut verboden worden. De onlangs gehouden ontmoeting tussen Spanje en Portugal kan daarbij uitstekend als voorbeeld dienen 6. De voetbalpools roepen in de Spanjaar den de goklust wakker. 7. Doodgewone mensen besteden veel meer dan zij kunnen en mogen aan het bij wonen van wedstrijden of deelneming in de pools. 8. een zee van tijd wordt verspild door het zien van wedstrijden en... door de eindelo ze discussies "achteraf, die vaak gedurende de werktijd worden gehouden. 9. De Zondagsheiliging wordt met voeten getreden. Het voetbal is de koning van de Zondag en de Zondag is niet meer de dag des Heren. 10. De sportiviteit wordt ordermijnd door allerlei factoren, die de ploegen noodzaken ten koste van alles te winnen. 11. De grote massa wordt geremd in haar geestelijke ontwikkeling. Er blijft geen tgd meer over om te lezen, te studeren of zich met andere nuttige dingen bezig te houden". Aldus de Spaanse priester Venancio Mar cos, die zich uiteraard heeft gericht naar vormde een groot gevaar voor de VSV- de situatie in zijn land

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5