Moskou beëindigt de staat van oorlog met Duitsland Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Waarnemers verwachten nog meer mededelingen Britse socialisten dringen op Oost-West conferentie aan Huis van Afgevaardigden gaf Eisenhower machtiging Eerste serieuze manoeuvre tegen Parijse accoorden Bonn vindt dat Moskou rijkelijk laat komt Churchill ziet geen heil in gesprek met Malenkov over Verre Oosten Het woord is aan Hoop op herstel van nationalisme op het Chinese vasteland opgegeven a pee is üsiteis Geen Libyse, wel Iraakse delegatie naar Caïro India vijf jaar republiek Hoop der socialisten op Oost- West conferentie herleeft Water van Seine en Marne blijft zakken 1500 man op winteroefenin£ Soustelle gouverneur- generaal van Algerije Vliegtuig kwam terecht op stootblok Restant der rebellen in Nicaragua geïnterneerd s Reisverbod voor Russen l i in de VS waardeloos Leopold III interesseert zich voor kernonderzoek Minder werk, meer spel op Franse scholen Functionaris van Vichy Hilaire vrijgesproken Voor Veiligheidsraad Weinig verandering Weerrapport 69e JAARGANG No 169 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor jn Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur; Robert Peereboom WOENSDAG 26 JANUARI 1955 Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 16 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MOSKOU (Reuter) Het presidium van de Opperste Sovjet van de Sovjet-Unie heeft een decreet afgekondigd, waarin de staat van oorlog met Duitsland wordt be ëindigd. In het decreet wordt gezegd, dat er tussen de Sovjet-Unie en Duitsland „vreedzame betrekkingen" tot stand zijn gebracht. De Sovjet-Unie was met Duitsland in oorlog sedert de inval van de nazitroepen op 22 Juni 1941. De Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en ruim veertig andere landen hebben sinds 1951 officieel wn eind aan de oorlogstoestand gemaakt, maar de Sovjet-Unie en de Oost-Euro- pese staten bleven technisch in een toestand van oorlog met Duitsland. Tien dagen geleden maakte de Sovjet-Unie bekend, dat zij de West-Duitse, bondsrepubliek wilde erkennen, mits deze plannen tot bewapening binnen de Westelijke alliantie zou laten vallen. In de Sovjet-verklaring wordt gezegd, dat de politiek van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk, gericht op bewapening van West-Duit,sland en opne ming van dit land in „aggressieve mili taire groeperingen", heeft verhinderd, dat er overeenstemming is bereikt over her eniging van Duitsland op vreedzame en democratische wijze en over het sluiten van een vredesverdrag met Duitsland. Het presidium van de Opperste Sovjet acht het een ongerijmdheid dat Duitsland nog steeds verdeeld is en geen vredesverdrag heeft en dat het Duitse volk in een toestand van juridische ongelijkheid leeft. Westelijke waarnemers te Moskou ge loven, dat de verklaring de weg opent voor verdere Sovjet-mededehngen met betrek king tot Duitsland. Zij menen dat het Sovjetbesluit het voorspel kan zijn tot een overeenkomst, waarbij bewapening van Oost-Duitsland wordt toegestaan. Men acht de mogelijkheid, dat de toestand in het verdeelde Duitsland door het decreet ver andert, gering, tenzii het door een nadere verklaring wordt gevolgd. Met bewanening van Oost-Duitsland, indien het Westen voortgaat met zijn plannen voor bewape ning van West-Duit.sland, is reeds gedreigd. In diplomatieke kringen wordt gezegd, dat de verklaring dat de bestaande rechten en verplichtingen in Duitsland gehandhaafd blijven, betekent, dat de Sovjet-Unie haar bezettingstroepen in Oost-Duitsland kan houden. Amerikaanse functionarissen beschou wen het Sovjet-decreet als een zwakke poging om de vorming van de West-Euro- pese Unie te verhinderen. Het decreet zal geen einde maken aan de strenge politieke controle, die Moskou achter de schermen in Oost-Duitsland uitoefent. Het is eer. „legalisering zonder enige practische uit werking", zo werd gezegd. LONDEN (AFP) In bevoegde Britse kringen zegt men dat de Sovjet-verklaring, hoewel bestemd voor propaganda-doelein- den, niet zal nalaten een zekere invloed uit te oefenen op de Duitse openbare me ning. PARIJS Franse functionarissen zijn van mening dat het. Sovjet-decreet tot nog toe de doeltreffendste manoeuvre van de Russen tegen de Parijse verdragen is. Men ziet het als de eerste serieuze poging, wel ke de meerderheid van het parlement te Bonn kan beïnvloeden ten nadele van de ratificatie van de Parijse overeenkomsten, waarvan men tot dusver in Parijs zeker was. Men denkt, dat de Sovjet-verklaring de weg voorbereidt voor de accreditering van West-Duitse diplomaten in Moskou en Sovjet-diplomaten te Bonn, waardoor Moskou en Bonn rechtstreeks over hereni ging van Duitsland kunnen spreken, zon der deelneming van de Westelijke mogend- BEIROET (Reuter/A.F.P.) Sayyed Ahmed Moechtar Baban, de Iraakse vice- premier. en dr Mohammed Fadel Djamali, voormalig premier, zullen Irak vertegen woordigen op de conferentie van premiers van de Arabische Liga, die thans te Cairo het voorgestelde Turks-Iraakse verdrag bespreken. Baban bevindt zich thans in Beiroet, waar hij besprekingen heeft ge voerd met president Tsjamoen van de Li banon. Ly'oië heeft „door de dwang der om standigheden" de Egyptische uitnodiging niet kunnen aanvaarden. Van kringen, die in nauwe verbinding staan met de Egyptische premier Nasser, wordt vernomen dat de Egyptische dele gatie zal voorstellen een verenigd Ara bisch leger, onder een gemeenschappelijke opperbevelhebber in te stellen. Dit zou het Egyptische antwoord zijn op het voor genomen Turks-Iraakse verdrag dat Egypte schadelijk acht voor de eenheid van de Arabische staten. Toenadering tot Pakistan NIEUW DELHI (Reuter/AFP). Ghoe- lam Mohammed, de gouverneur-generaal van Pakistan, is in Nieuw Delhi aangeko men om de plechtigheden ter gelegenheid van het vijfjarige bestaan van India als republiek bij te wonen. Dit is de eerste maal, dat het, staatshoofd van het dominion Pakistan een officieel bezoek brengt aan India. Ghoelam Mohammed werd op het vlieg veld begroet door de president van India, Rajendra Prasad. Nehroe, premier en mi nister van Buitenlandse Zaken, vele andere hoogwaardigheidsbekleders van India en leden van het corps diplomatique. Voor het eerst werd in Nieuw Delhi officieel de Pakistaanse nationale mars gespeeld. Ghoelam Mohammed zal met de leiders van India besprekingen voeren over de conferentie tussen Nehroe en zijn Pakis taanse ambtgenoot, Mohammed Ali. die in de tweede helft van Maart gehouden zal worden. heden. Dit, zo meent men, is vrijwel on vermijdelijk berekend op versterking van die partijen in Duitsland, die geloven, dat een ongunstige sfeer voor besprekingen met de Russen over hereniging van Duits land ontstaat, indien de Parijse overeen komsten eerst van kracht worden. De Russische ambassadeur te Parijs, Vi nogradov, is op zijn post teruggekeerd. BONN (Reuter) Een woordvoerder van de West-Duitse regering heeft ver klaard, dat het Sovjet-besluit om de staat van oorlog met Duitsland te beëindigen, „rijkelijk laat" komt. De sociaal-democra tische leider Erich Ollenhauer zeide, dat de verklaring „een belangrijke verande ring in de toestand" betekent. Uit een na dere bestudering van de tekst zou moeten blijken wat het besluit inhoudt. Ollenhauer zag de verklaring als eeri nieuwe poging om besprekingen tussen Oost en West over Duitsland tot stand te brengen en ratifi catie van de Parijse verdragen uit te stellen. Thomas Dehler, voorzitter van de vrije democratische partij, op een na de groot ste regeringspartij, zei, dat de Sovjet-ver- klaring niet veel practische betekenis zou hebben, maar „de vrijlating van de laatste Duitse krijgsgevangenen zou een indruk- 1 wekkend gebaar zijn". LONDEN (Reuter/A.F.P.) Sir Win ston Churchill heeft in het Lagerhuis ver klaard, dat de Britse regering nog altijd op het standpunt staat dat de Londense en Parijse overeenkomsten moeten worden ge ratificeerd voor nieuwe besprekingen op hoog niveau met de Sovjet-Unie worden gehouden. Twee socialistische parlements leden hadden de premier gevraagd wat de houding van de regering is ten opzichte van de Russische verklaring van 16 Januari, waarin Duitsland verkiezingen onder in ternationaal toezicht werden aangeboden. De leider van de linkervleugel van de socialisten, Bevan, zeide, dat Sir Winstons antwoord een zeer ongelukkige indruk in Duitsland zal maken. Zeer vele Duitsers zullen de indruk krijgen, dat Groot-Brit tannië geheel en al onverschillig is ten aan zien van vreedzame hereniging van Duits land. In antwoord op een vraag van de socia listische oud-minister van Defensie Shin- well zeide Sir Winston niet te geloven, dat een persoonlijke bespreking met de Russische eerste-minister, Malenkov, over het Verre Oosten gunstige resultaten zou hebben. 9 De mijnwerkers van Zuid-Wales zullen Sir Winston en Sir Anthony Eden een re solutie zenden, waarin zij protesteren tegen de politiek van Eisenhower met betrekking tot het Verre Oosten. De bezetting 'van Formosa door de nationalisten en een heden van de Amerikaanse strijdkrachten PARIJS (Reuter/AFP.) Op het ogen blik staan in Frankrijk 314.300 hectaren land onder water als gevolg van overstro mingen; 43.221 huizen zijn ondergelopen, 51.176 personen geëvacueerd en 1.347 fa brieken gesloten, waardoor 48.389 personen tijdelijk werkloos zijn. De Franse regering heeft 104 millioen francs gereserveerd voor hulp aan de slachtoffers. Het water van de Seine en de Marne blijft zakken. De Poolse ambassadeur in Frankrijk heeft in Parijs een cheque van tien mil lioen Franse francs overhandigd als gift van de gemeenteraad van Warschau aan de slachtoffers van de overstromingen in Parijs. wordt een bedreiging van de wereldvrede genoemd. Twaalf Labourafgevaardigden hebben een motie ingediend, waarin de regering wordt gevraagd stappen te ondernemen om te komen tot een nieuwe vier-mogend- hedenconferentie over Duitsland te Berlijn. Zij menen, dat de Sovjet-voorstellen voor hereniging van Duitsland op basis van vrije democratische verkiezingen onder in ternationaal toezicht genoeg overeenstem ming vertonen met de Westelijke voorstel len op de Berlijnse conferentie van het vorige jaar om als basis te kunnen dienen voor hernieuwde vier-mogendhedenbespre- kingen. De regering zou de conferentie moeten voorstellen vóór de uiteindelijke ratificatie van de Parijse overeenkomsten de hoop vernietigt, die is gerezen door de nieuwe Sovjet-voorstellen, aldus de motie. Protestbetoging Verscheidene honderden personen heb ben nabij het parlementsgebouw in Londen geprotesteerd tegen bewapening van West- Duitsland. In totaal zijn elf personen aan gehouden wegens belediging en verzet tegen de politie. De winteroefening Julius Corbulo" van de staf le legerkorps, staf 4e divisie en legerkorpsartilleriestaf zal van 7 tot en met 11 Februari gehouden worden in een gebied ten zuiden van Vught. Aan de oefening, die onder leiding zal staan van de commandant van het eerste legerkorps luitenant-generaal A. Th. C. Opsomer, zul len ongeveer 1500 man deelnemen. PARIJS (Reuter/A.F.P.) De Gaullis tische afgevaardigde Jacques Soustelle is benoemd tot nieuwe gouverneur-gene raal van Algerije, als opvolger van Roger Leonard, die eerste voorzitter van de Franse rekenkamer wordt. Soustelle, die 43 jaar is, is na de oorlog onder generaal De Gaulle minister van Voorlichting en later minister van Koloniën geweest. Hij is voorts secretaris-generaal van de Gaullis tische partij geweest. Een C-46 van een Amerikaanse lucht vaart Maatschappij stortte enkele dagen geleden neer in Chat tanooga, (Tennessee). Het vliegtuig baande zich een weg door een bosstrook en kwam tenslotte terecht op een stootblok van een spoorlijn. De twee pi loten kwamen wonder boven wonder met de schrik vrij. Zij waren de enige inzittenden van het toestel. Een beeld van de enorme ravage; een kraan is bezig het toestel op te hijsen. Een opname van Hr. Ms. „Majestic", een van de eerste Britse schepen, die volledig voor het voeren van een atoom-oorlog worden uitgerust. Wanneer het schip gereed zal zijn, wordt het overgedragen aan de Koninklijke Australische Marine. Dan zal het onder de naam Hr. Ms. „Melbourne" varen. DIT NUMMER BESTAAT UIT .TIEN PAGINA'S Pascal: Er zijn drie vormen van Geloof: verstandelijk, uit gewoonte, uit bezieling. SAN JOSE (Reuter/AFP) Nicaragua heeft aan de commissie van de Organisatie van Amerikaanse Staten meegedeeld, dat alle 240 opstandelingen die in de neutrale zóne aan de grens van Costa Rica waren ingesloten, naar Nicaragua zijn uitgewe ken, waar zij zijn geïnterneerd door de nationale garde van Nicaragua. Aan de binnenlandse oorlog in Costa Rica is nu in feite een einde gekomen. Men verwacht, dat binnenkort officieel het einde der vijandelijkheden bekend ge maakt zal worden. De commissie van onderzoek van de O.A.S. zal morgen naar Washington ver trekken. X"*;oOOCOOOCCX>3<X)OCiOOC<XOCGOOC<X)OCCCOOOOCOOCÖOCCCCOOCCOOa '6 8 i 8 Een Amerikaanse journalist die de on- 5 8 doeltreffendheid wilde bewijzen van een* kort geleden genomen beslissing van J 8 het departement van Buitenlandse Za-i ken betreffende een beperkte bewe-3 gingsvrijheid voor Russische staatsbur 5 gers die in de Verenigde Staten wonen, 8 heeft in het uniform van Russisch offi- cier een hele dag door het 20.000 inwo- 'i ners tellende mijnwerkersstadje Potts-l town in Pennsylvania gelopen. Niemand i t in dit stadje, dat in een gebied ligt dat 3 voor Russische staatsburgers is verbo- S den, heeft ook maar enige aandacht be- 8 steed aan de „Russische officier", diet een groot aantal foto's maakte en in 8 S, een bar Wodka bestelde. Slechts één8 8 persoon herkende het uniform als Rus-§ sisch. V O (Van onze correspondent in Brussel) Het is de politieke waarnemers opgeval len dat Koning Leopold III de laboratoria en research-instituten van de rijksuniver siteiten en van de R.K. universiteit van Leuven heeft bezocht. De vorst heeft zich eveneens geïnteresseerd voor het project van de 635 meter hpge toren, dat de Gent se hoogleraar en betondeskundige prof. Magnel heeft ontworpen. Deze bezoeken, ofschoon incognito afgelegd, zouden ver band houden met een plan van de Ko ning om zich actief te interesseren voor de wetenschappelijke en industriële aspec ten van de atoom-energie. Zelfs wordt in sommige kringen en tot veler verbazing zijn dat kringen die voorheen vijandig stonden tegenover de Koning het denk beeld geopperd dat Leopold belast dient te worden met een officiële opdracht om het officiële en particuliere kern- en energie onderzoek te coördineren.. In de kringen van de Wetstraat achten de politieks waar nemers deze suggestie voorbarig, doch niet onmogelijk. PARIJS (United Press) - Franse school kinderen hebben in de 76-jarige voor malige premier Paul Reynaud een pleiter gevonden voor minder schooluren en meer tijd voor spel. De Franse Minister van Opvoeding en Onderwijs heeft in de Raad van de Republiek medegedeeld, dat op Franse lagere scholen het aantal uren van 30 tot 20 per week zal worden terug gebracht, wanneer zijn ministerie haar zin krijgt. Reynaud zond onlangs een brief aan minister Jean Berthoin waarin hij uiteen zette, dat de Franse lagere scholen te veel nadruk legden op kennis ten koste van sport en de vorming van het karakter van de leerling. Het wordt tijd, aldus Reynaud dat Frankrijk de Angelsaksische landen volgt en zijn zonen niet langer tot ver velende jongetjes opvoedt. Na zes school uren moeten Franse kinderen nog twee uren huiswerk maken, hetgeen de 76- jarige oud-premier wel wat bar vond. Minister Berthoin heeft verder een rap port ontvangen van professor Robert Dè- bre een beroemde kinderarts dat het huiswerk maken voor Franse kinderen een „werkelijke nachtmerrie" is geworden. Vooral voor de kinderen van arme gezin nen, die met de armzalige woningtoestan den in Frankrijk, geen eigen kamer tot hun beschikking hebben en die hun huis werk moeten maken temidden van klet sende familieleden en schetterende radio programma's is het een onmogelijkheid geworden, aldus professor Dèbre. PARIJS. (Reuter). Een Frans hof heeft Georges Hilaire, staatssecretaris bij het departement van Binnenlandse Zaken in de regering van Vichy uit de oorlogs jaren, vrijgesproken. Hilaire was beschul digd van handelingen die schadelijk ge weest zouden zijn voor de landsverdedi ging en was bij verstek tot vijf jaar ge vangenisstraf veroordeeld Het hof bepaalde, dat de vier functio narissen van de regering van Viohy. die zich gisteren hadden aangegeven, voorlo pig op vrije voeten moeten worden gesteld. Twee van hen, Rochat en Bonnefoy, wer den bii verstek ter dood veroordeeld, ter wijl de twee anderen, de admiraals Auphan en Bléhaut, respectievelijk bij verstek tot levenslange en tien jaar ge vangenisstraf werden veroordeeld. WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden heeft president Eisenhower machtiging verleend tot gebruikmaking van Amerikaanse strijdmachten voor de verdediging van Formosa, de Pescadoren en „verwante posities" in dat gebied tegen een commu nistische aanval. De resolutie werd aan genomen met 409 tegen drie stemmen. Er was bepaald, dat het debat niet langer dan drie uur mocht duren en dat geen amende menten op de resolutie mochten worden ingediend. De resolutie is naar de Senaat gezonden, die haar vandaag of morgen zal afhandelen. De voorzitter van de commissie voor buitenlandse betrekkingen, Richards, ver klaarde dat er in de twintig jaar waarin hij zitting heeft in het Huis, geen besluit van een dergelijk groot belang genomen is op de verklaring van de tweede wereld oorlog na. Hoge Amerikaanse regeringsambtenaren blijken de mogelijkheid van een herstel van de nationalistisch-Chinese regering op het Chinese vasteland door de gewapende macht te hebben afgeschreven, aldus meldt Reuters correspondent Scott Rankine. Dit besluit is misschien de voorbode van een grote omzwaai in de politiek van de Ver enigde Staten ten opzichte van Oost-Azië in de richting van een voorlopig aanvaar den van een „vreedzaam naast elkaar be staan" van de communistische en de na tionalistische regering van China. De Ver enigde Staten schijnen de bevoegdheden die zij ontlenen aan hun wederzijds ver dedigingsverdrag met nationalistisch China te willen gebruiken om een gewapende invasie op het vasteland te verbieden. Het zou echter overdreven zijn te zeggen, dat de Amerikaanse regering het voorstel om Formosa en continentaal China als twee onafhankelijke landen te beschouwen, reeds heeft aangenomen, maar wel is het veelbetekenend, dat de hoge ambtenaren een verdeling van China vergelijken met de verdeling van Duitsland en Korea. Zij wijzen op de mogelijkheid van afschei dingen in communistisch China. China is een groot land, zo betogen deze functio narissen, dat nooit lang door heersers of •veroveraars bijeen kon worden gehouden. Het blad van de Russische communis tische partij, de „Pravda" heeft Eisen howers verzoek aan het Congres een „openlijke militaire interventie in de Chi nese binnenlandse aangelegenheden" ge noemd. Nieuw-Zeeland zal binnenkort voorstel len de kwestie tussen Formosa en commu nistisch China voor de Veiligheidsraad te brengen. Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat Washington dit voorstel zal steunen. In diplomatieke kring te Washing ton wordt verklaard, dat daar de moge lijkheid wordt overwogen een vertegen woordiger van communistisch China uit te nodigen om met de Veiligheidsraad te spreken over een staking van het vuren, zoals ook is gebeurd toen China zich met het conflict in Korea ging bemoeien. De Canadese regering is van mening dat For mosa moet worden geneutraliseerd in af wachting van een oplossing van de moei lijkheden in dat gebied door een inter nationale conferentie, zo heeft minister van Buitenlandse Zaken, Lester Pearson, in het Lagerhuis te Ottawa verklaard. De Canadese regering zeide zeer bezorgd te zijn over de gevaarlijke toestand. LONG BEACH (AFP) Op acht Fe bruari zullen drie Amerikaanse zware kruisers, de „Baltimore", de „Rochester" en de „Los Angeles" en acht torpedoboot- jagers uit Long Beach in Californië naar het Verre Oosten vertrekken. De schepen zullen zich voegen bij het Amerikaanse eskader in de wateren van Formosa. Een woordvoerder van de Marine verklaarde, dat het besluit om deze schepen te zenden reeds enige tijd geleden was genomen en geen verband houdt met de huidige toe stand in het Verre Oosten. TAIPEH. Hoge functionarissen op Formosa hebben verklaard, dat nationalis tisch China bereid is de bezetting der 200 mijl ten Noorden van Formosa gelegen groep der Tatsjen-eilanden terug te trek ken. Naar verluidt hebben 300 vliegtuigen der Amerikaanse zevende vloot demon stratievluchten boven het zeegebied ten Noorden van de Tatsjengroep gehouden. De vliegtuigen zouden zijn opgestegen van vier Amerikaanse vliegdekschepen. Ame rikaanse oorlogsschepen voeren in het zeegebied der Tatsjen-eilanden patrouille vaarten uit, teneinde de veiligheid der evacuatie-schepen te verzekeren. De laatste dagen stond het weer in Ne derland onder invloed van een gebied van hoge barometerstanden waarvan het cen trum Woensdagmorgen boven Hongarije was aangekomen. Zuidelijke winden trans porteerden voortdurend vrij koude lucht uit Frankrijk naar het Noorden. Afgelopen nacht daalde daarbij in het gehele land de temperatuur weer tot onder het vriespunt. De laagste temperatuur werd waargeno men om en op het vliegveld Zuid-Limburg en bedroeg 4 graden vorst. De koude door uitstraling gevormde luchtlaag is slechts enige honderden meters dik. Te De Bilt was de temperatuur vanmorgen om 4 uur aan de grond een graad onder nul, op 400 me ter hoogte bedroeg deze 5 graden onder nul. Vervolgens liep de temperatuur scherp op en op 600 meter werd 5 graden geme ten, waarbij de vochtigheid van de lucht snel afnam. Op 3 kilometer hoogte tenslot te was de temperatuur weer dezelfde als aan het aardoppervlak. Op de Oceaan heerst een tamelijk grote depressie-activiteit. Een front dringt, ver gezeld van regen, zeer langzaam over de Britse eilanden en de Golf van Biscaye naar het Oosten op. Een nieuwe storing trekt met grote snelheid in de richting van de Golf van Biscaye, hetgeen de wind bo ven West-Europa ook komende 24 uur in het Zuiden houdt. Er komt dan ook nog slechts weinig verandering in het weer. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestan<3 B S S Helsinki zwaar bew. WNW 2 -6 - Stockholm motregen WZW 6 -2 0 Oslo mist windstil 0 0 Aberdeen motregen Z 10 6 0,1 Dublin zwaar bew. W 8 6 5 Londen motregen Z 5 3 0,1 Amsterdam nevel Z 6 -1 0 Brussel geheel bew. Z 6 -2 0 Parijs nevel ZO 4 1 0 Bordeaux mist windstil -1 0 Grenoble half bew. windstil -2 0 Nice zwaar bew. NNO 5 7 0 Berlijn ijzel ZZO 2 1 l Frankfort geheel bew. ZO 2 -2 0 München nevel ZZW 2 -5 0 Zürich nevel ONO 2 -1 0 Genève nevel ONO 2 1 O Locarno onbewolkt windstil -5 0 Wenen nevel ZW 1 -1 - Innsbruck nevel windstil -8 0 Rome zwaar bew. NO 4 9 0 Neerslag laatste 24 uur. ZUIDELIJKE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met enkele verspreide opklaringen. Overwegend droog weer. Zwakke tot matige Zuidelijke wind. Temperatuur om het vriespunt. 27 Januari Zon op 8.31 uur, onder 17.19 uur. Maan op 9.27 uur. onder 21.59 uur. Maanstanden 31 Jan. 6.05 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 26 Januari Hoog water: 518 en 17.27 uur. Laag water: 1.02 en 13 17 uur. Donderdag 27 Januari Hoog water: 5.52 en 18.03 uur. Laag water: 1.34 en 13.51 uur. X3<X<O91I00Q00UXIUX< O

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1