Haarlem gedurende bollentijd vol muziek en bloemen Zandvoorts politiecorps bereidt zich voor op het komende seizoen Cursus,, Veilig brommen" begonnen Kort en bondig^) Taptoe's door beproefde orkesten Orgelconcert met hobo en vocale solisten Agenten krijgen les in Engels en EHBO Bloetnendaal Amsterdamse Beurs DINSDAG 1 FEBRUARI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Drie kooplieden gearresteerd ,Buenvenid(/' Handwerköctie ten bate van vluchtelingen „Wat heeft Evanston de socialisten te zeggen?" Plannen voor bromfietsenraces op Zandvoorts circuit Provinciale jeugdraad in Noordholland Afscheid uit gemeentedienst Vastenavondfeest van de R.K. middenstand Ambtenarengerecht acht Zaterdag gehele-dienstdag Scheepvaart De voorbereidingen welke de stichting Haarlems Bloei treft voor de bollentijd vorderen goed, al dient hieraan onmiddel lijk te worden toegevoegd, dat het door gaan van enige evenementen afhankelijk is van de credieten welke de Haarlemse raad voor de aantrekkelijkheid van de stad ter beschikking zal stellen. WÜ schreven reeds over Nico Andries- sens lichtmonument, dat wellicht tot de nazomer de rotonde van het Houtplein zal sieren. Wat betreft de bollen-Zaterdagen zal er voor veel, goede en spectaculaire muziek worden gezorgd. Zo komt op Za terdagavond 16 April de Luchtmachtkapel uit Nijmegen en op Zaterdagavond 23 April de dag van het Corso de Ko ninklijke Militaire kapel naar Haarlem, om daar niet alleen een mars door de stad te houden, maar ook een taptoe te geven op de Grote Markt. Beide orkesten zullen in hun gala-uniformen zijn gestoken. Zo mogelijk zal, op de avond van het Corso in de bollenstreek in Haarlem een vuur werk te zien zijn. Op Zaterdagavond 30 April zorgt het Centrumcomité Koninginnedag uiteraard voor vertier en de week daarop kunnen de liefhebbers van harmonie- en fanfare orkesten profiteren van het grootscheepse concours dat de Haarlemse Postfanfare ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum organiseert. Het concours heeft, zoals wij reeds meldden, in de tuin en de tent van „Dreefzicht" plaats. Op de Grote Markt zullen alle deelnemers gezamenlijk de verplichte concoursmars een première spelen, waarna de IJmuider Harmonie kapel, een zeventig man sterk ensemble dat op een in 's Hertogenbosch gehouden concours de eerste prijs kreeg, een taptoe zal geven. De dag daarop, Zondag 8 Mei, speelt de befaamde Feitons Works band uit Engeland, Europees kampioen op het muziekfestival 1954 van Kerkrade, op de Grote Markt van Haarlem. Op kerkorgels met een enigszins om vangrijke registerdispositie treft men vaak het hobo-register als tongwerk aart. Het register is een verrijking van het klank kleurenpalet van het orgel en het biedt de organist verschillende registratiemoge lijkheden. Het orgel van het kerkgebouw der Evangelische Broedergemeente aan de Parklaan kreeg op het concert, dat gister avond ten bate van deze gemeente gege ven werd, ook een uitbreiding met een ho'oo-reigster. Maar deze uitbreiding was van bijzondere aard, omdat nu de bezielde klank van een persoonlijk bespeeld instru ment aan de orgelklank werd toegevoegd. En die hoboklartk, waarin de klop van het hart trilt, kan nimmer door een nuchter- mechanisch hobo-register worden geëve naard. De bespeler van de hobo was de jonge Lex van den Brtul uit Zeist, die voor zijn optreden de Sonate in C van J. B. Loeillet en de Sonate in a van G. Ph. Telemann had gekozen en die voorts bij de uitvoering van een cantate-fragment van J. S. Bach zijn medewerking verleende. Lex van den Brul heeft met zijn spel een opvallende ge schiktheid voor de hobo aangetoond. Hij produceerde een welluidende klare toon en frazeerde goed. Ook in de snelle gedeel ten hadden zijn vertolkingen een gewen ste duidelijkheid van articulatie, wat be halve op een goede vingertechniek ook wees op een natuurlijke embouchure-be- heersing. Wat zijn melodie-vorming aan diepte van expressie en voordrachtspan ning kan doen winnen, is de aandacht voor de dynamische schakering, die inhaerent is aan die melodie-vorming. Als zangeres werkte de sopraan Ank Oudshoff aan het concert mede. Haar stem klonk bij het zingen van aria's van Handel en duetten van Purcell, Handel en Bach klaar en helder.'Haar adembeheersing is reeds vrij goed ontwikkeld, maar zij moet nog groter worden om aan de stem de thans nog ontbrekende expansieve kracht te geven en het nog te naïeve karakter van haar interpretaties te doen plaats maken voor overtuigende verdieping. De tweede vocalist op dit concert was de bas Cor Touwen, een zanger, die be schikt over uitstekende stemmiddelen Van de werken die hij zong, slaagden ,.Sollt es gleich" van de achttiende eeuwse Zwitser se predikant Johann Schmidlin en „Where e'r you walk" van G. F. Handel minder goed door de onzuivere intonatie der toons- afstanden, vooral de dalende opvolgingen Maar het fraaie lied van Geory Christoph Stratner (1645-1704) „Der am Abend Dan kende" klonk bijzonder mooi en maakte ook door expressie veel indruk. Het aandeel van Cor Touwen in het duet „Mein Freund ist mein" uit de cantate „Wachet auf" van J. S. Bach viel te prij zen. inzonderheid het befinrecitatief. Het duet „Sound the trumpet" van H. Purcell hoor ik li^-er gezongen door een sopraan en een alt, wegens de gunstiger timbre- versmelting. Nu was er tussen de sopraan en de bas te weinig vocale eenheid. De organiste Bets Nederkoorn had het druk on deze avond. Voortdurend was zij in touw. nu als soliste, dan als nauwgezet begeleidster van de hoboïst en de zangso listen. Het was jammer, dat de stemming van het orgel aan de hinderlijk zwevende kant was en ook niet accordeerde met de hoho-stemming. Nadat door alle aanwezigen het „Wil helmus" ter gelegenheid van de verjaar dag van Prinses Beatrix gezongen was, begon Bets Nederhoorn als soliste het pro gramma met een vlotte uitvoering van de Toccata in F van Johann Kaspar Kerll en aan het slot speelde zij in stevige trant en bewust twee Préludes en Fuga's (in C en in E) van J'. S. Bach. In eert korte toespraak dankte de predi kant der Broedergemeente, ds. H Schiitz, de concertgëvers voor hun belangloze medewerking. P. ZWAANSWIJK Goede vangst vatt recherche In samenwerking met de centrale re cherche te Amsterdam heeft de Naardense recherche drie Amsterdammers gearres teerd, waardoor althans een der inbraken, die de laatste tijd in het Gooi zijn gepleegd, namelijk die in een villa aan de Rijksweg te Naarden, waarbij goederen voor een waarde van 3500 gulden verdwenen, is op gehelderd. Een rechercheur zag dit weekeinde in een te Amsterdam geparkeerd staande auto een herenconstuum, dat behoorde tot de in Naarden ontvreemde goederen. Hier door kon een der daders van de inbraak in de kraag gevat worden. Er voigde 'n aantal huiszoekingen, waarbij de gehele buit, be staande uit textiel, heren- en dames kleding, sieraden, tafelzilver, linnengoed en een filmprojector opgespoord werd. Als gevolg hiervan werden nog twee hoofd stedelingen gearresteerd. De drie personen, de 33-jarige W.G., de 33-jarige L. van der D en de 23-jarige G. K., allen kooplieden, bekenden niet alleen de inbraak in de villa te hebben gepleegd, maar ook rijwielen te hebben gés'olen in Utrecht. Den Haag, Leiden en Rotterdam. Zij hadden de buit van de inbraak per auto vervoerd en bij kennissen onderge bracht. Intussen zal er in Haarlem ook aan dacht worden geschonken aan de lichte muze. Daartoe gaan de zware deuren van de Vleeshal op 3 April de Zaterdag voor Pasen open, waar de bezoekers onder het gastvrije motto „Buenvenido" ontvangen zullen worden onder de zorge loze klanken en rhythmen van „Los Com- paneros", een uit vijf mannen en een vrouw bestaand ensemble, dat gespeciali seerd is in Zuid-Amerikaanse muziek, zonder dat dit tot eenzijdigheid heeft ge leid, omdat ook andere genres, met name Engelse dansmuziek en Franse walsen en chansons tot het répertoire behoren. Som mige leden van dit orkestje hebben in een jarenlange, vaak buitenlandse praktijk op meer dan één instrument een opmerke lijke virtuositeit verkregen. Zo is de char mante zangeres Sanny Vally een voor treffelijk trompettiste. De nog jonge pia nist een leerling van het Rotterdamse Conservatorium zal de mambo's en conga's afwisselen met solistische inter mezzi, waarvoor hij ook concertmuziek op zijn répertoire heeft staan. Er zal in de vleeshal pardon, Buen venido op twee vloeren gedanst kunnen worden onder leiding van een ervaren Haarlemse dansleraar. De exploitatie duurt voorlopig tot 15 Mei. Los Companeros zullen ook niet veel langer kunnen blijven, want zij hebben al een contract voor de Belgische Congo in hun zak. Tenslotte maken wij nog melding van de te verwachten activiteit der Haarlemse straatverenigingen. In overleg met Haar lems Bloei is een commissie gevormd, welke de plannen er zijn er al drie binnen zal coördineren. Hervormde Vrouwen Dienst Allerweee is de vluchtelingeronood ons reeds duideliik gemaakt, in velerlei vor men. Met één vorm daarvan hebben ds. ^n mevrouw Spiikerboer-Mons wel in het biizonder te maken, omdat zij de leiding hebben van een barakkenkamp in Berlijn, waar de vluchtelingen het eerst arrive ren. Deze uitgewekenen hebben meestal niets kunnen meenemen van wat hun thuis lief geworden is. Zij komen in een kaal ba rakhokje, afgescheiden door gordijnen van andere gezinnen en zonder enige werk- mogelijkheid. Die ledigheid brengt hen aan het piekeren en verhoogt in sterke mate de troosteloosheid van dit bestaan. Mej. Rohlbrugge, verbindingsofficier tus sen Utrecht en Berlijn voor de Oecume nische Raad der Kerken (afdeling Vluch telingenwerk) heeft verteld hoe goéd het zou zijn als er een flinke voorraad hand werken of handenarbeid voor deze men sen gereed zou liggen. Zij zelf kan alles de grens overnemen. De Hervormde Vrouwen Dienst te Haar lem heeft nu het plan opgevat samen met de Oecumenische Dameskrin? (aangeslo ten bil de Oecumenische Raad voor Haar lem en omstreken) zoveel mogelijk hand werken in te zamelen die direct voor uit deling geschikt zijn. Natuurlijk zijn ook JVeekeinde der Woodhrookers Op 12 en 13 Februari zal in Bentveld een weekeinde van de Arbeidersgemeenschap der Woodbrookers worden gehouden, waarbij men ruimschoots aandacht zal be steden aan het onderwerp „Wat heeft Evanston de socialisten te zeggen?" Inlei dingen zullen worden gehouden door dr. C. Patijn, die aan de besprekingen in Evan- stond heeft deelgenomen, en door dr. G. M. Nederhorst en mr. J. P. Hogerzeil. materiaalzendingen en geld van harte wel kom. Iedereen kan hieraan meedoen of hij nu kerkelijk is, dan wel buitenkerkelijk of onkerkelijk. Want in de Berlijnse barak ken worden zij allen ontvangen. Zij, die deze actie willen steunen, kunnen mate riaal inleveren vóór 15 Februari bij me vrouw J. de Vries-Hoeksema, Wilhelmi- oastraat 26; mevrouw S. J. Kleyn-Van Wijk, Oosterhoutlaan 6, Haarlem; me vrouw I. van Deth, Heuvelweg 3, Bloemen- daal; mejuffrouw C. F. A. Gregory, Prot. Chr. Nijverheidsschool, Tetterodestraat 109 en het wijkgebouw aan de Gedempte Oudegracht. Daar zal het ingezondene worden tentoongesteld op Dinsdag 22 Fe- brr-ri, waarbij een filmavond over het vluchtelingenwerk deze handwerkactie zal besluiten. Het behoeft zeker geen nader betoog, dat het 41 man tellende Zandvoortse poli tiecorps elk' zomerseizoen opnieuw voor een uitzonderlijk zware taak wordt gesteld. De zich steeds meer voltrekkende uitbrei ding der gemeente, de extra zorg voor het circuit op de vele dagen, dat hier evene menten van grooter of kleiner omvang plaats hebben, het steeds drukker wordend bezoek, waaronder-de buitenlandse toeris ten een voortdurend belangrijk wordende plaats gaan innemen, zijn hiervan zeker de meest sprekende oorzaken. Onder leiding van korpschef H. P. Huijsman bereidt men zich elk winterseizoen opnieuw voor op de zomermaanden, die elk jaar meer van de leden van het korps eisen, want in een badplaats, gericht op het toeristisch ver keer, ligt de taak van de politieman onge twijfeld iets anders dan in andere plaatsen die dit speciale karakter missen. „In de eerste plaats zal daarom," aldus de korps chef in een onderhoud, dat wij een dezer dagen met hem hadden, „mijn streven erop gericht blijven, dat de dienende taak het korps wordt bijgebracht. Nooit mag de Zandvoortse politie-agént een „boeman" Maandagavond maakte de bromfietsver eniging ..Avarosclub Haarlem" in de aula van de H.B.S. A aan de Raaks een begin met haar cursussen „Veilig brommen". On der de vele belangstellenden bevonden zich de heer A. M. M. van Loon, voorzitter van de „Vereniging voor veilig verkeer in Haarlem en Omstreken" en de oud commissaris van politie de heer E. H. Ten- ckinck. De heer Van Loon zei in zijn kort ope ningswoord dat de flinke opkomst hem bijzonder verheugde en hij wenste „Ava- ros" veel succes in haar streven het brom men in veilige banen te leiden. Hierna sprak de heer L. R. van Vlaan deren. penningmeester van de Nedei landse Bromfietsbond, die de toespraak van H.K. H. Prinses Wilhelmina, over veilig verkeer, in herinnering bracht. Spreker wees met nadruk op de noodzakelijkheid dat brom fietsrijders zich organiseren, ook in natio naal verband. Hij juichte het toe dat „Ava- ros" zich heeft aangesloten bij de Neder landse Bromfietsbond en raadde de Haar lemse vereniging aan met de omliggende gemeenten samen te werken. De Neder landse Bromfietsbond is uitgenodigd deel te nemen aan de komende Rotterdamse tentoonstelling E 55. Ook bestaan er plan nen om bromfietsraces te organiseren op het circuit van Zandvoort. Tenslotte uitte de voorzitter van Avaros, de heer J. C. van Gennip, zijn dank over de aanwezigheid van zovele brom fietsrijders. die na afloop van de cursus gerekend kunnen worden te behoren tot het corps der „élitebrommers". Velen heb ben de vrees dat van Overheidswege het bezit van een rijvaardigheidsdiploma voor hulpmotorwielrijders verplicht zal worden gesteld. Naar zijn mening zou deze maat regel slechts in het belang van de wegge bruikers zelf zijn. De heer Van Geunip op perde het plan, dat als er van een rijvaar- De gezamenlijke drankbestrijdersorgani saties in Nederland zullen van Hemelvaart tot Pinksteren wederom hun ..Blauwe Week'' houden. Deze „blauwe week" zal dit maal op tweede Pinksterdag worden be sloten met een bijeenkomst in het open luchttheater te Ede. De eerste les van Avaros-cursus „Veilig Brommen". Oud-adjudant J. van Zijl ver klaart de betekenis van de verkeersborden. digheidsdiploma inderdaad sprake zou zijn dit zonder meer aan iedere bromfietser uit te reiken, doch het bij een eventueel on geval weer in te nemen. Voorts kondigde hij aan dat „Avaros aan elke geslaagde van deze cursus een insigne zal verstrekken, dat op het spat bord van de bromfiets gemonteerd kan worden. De oud-adjudant van de politie, J. van Zijl, begon hierna aan de eersta les. Te Amsterdam is op een vergadering, bijgewoond door afgevaardigden van 56 groeperingen en organisaties die zich bezig houden met het jeugd- en jongerenleven in de provincie Noordholland, de provin ciale jeugdraad Noordholland opgericht. De initiatiefnemende organisaties zijn van het standpunt uitgegaan, dat, daar de overheid een zo zeer verblijdende belang stelling toont voor de jeugd, deze overheid ook een mogelijkheid moet hebben om het jeugdleven te benaderen, terwijl tevens de jeugd in staat moet zijn om de overheid aan te spreken. Het bestuur is samengesteld uit twee vertegenwoordigers van Rooms Katho lieke zijde, twee van Ned. Hervormde zij de en een van Gereformeerde zijde, ter wijl twee plaatsen bezet worden met een rouleringssysteem, door vertegenwoordi gers van de Nederlandse bond voor So ciaal en Cultureel Vormingswerk, de pad vinderij, de landelijke stichting Clubhui zen en de Nederlandse Unie van Speel tuinorganisaties. Een plaats wordt voorts bezet door de Moderne Jeugdraad en twee plaatsen door vertegenwoordigers van de Prot. Christelijke, de Rooms Katholieke en de algemene plattelandorganisaties vol gens een systeem van roulering. zijn, maar hulpvaardigheid, vriendelijk heid en kennis zullen zijn optreden moeten sieren." „Men voelt deze uitzonderlijke positie, die het Zandvoortse politiekorps ten op zichte van andere gemeenten inneemt, ook zelf goed aan. Met ijver en interesse heeft men zich de afgelopen maanden toegelegd op verrijking der talenkennis, zodat in April een groot deel van de manschappen examen zal afleggen in de Engelse taal, voor het „politie-examen", waarvoor een speciaal speldje wordt verstrekt. Wanneer de Engelse cursussen zijn geëindigd, zal men gaan starten met cursussen in de Duitse taal." E.H.B.O.-cursus Ook aan E.H.B.O. wordt grote aandacht besteed. Elke Maandagavond wordt in het "bureau een cursus E.H.B.O. gegeven door de gemeente-arts, dr. J. van der Meer, met assistentie van de heer A. Loos. Het ligt in de bedoeling,'dat nog voor het komende sezoen het eerste deel van de cursus zal zijn voltooid, waardoor elk lid van het corps in staat zal zijn bij elk voorkomend ongeval van welke aard ook, de eerstehuln te kunnen verlenen. Na afloop van het aanstaande seizoen zal de cursus dan wor den voort°e?.et voor het af'eggen van het examen, dat ongeveer April van-het vol geed jaar zal worden afgenomen. Voor de plaatselijke doctoren nn enke1? genodigden werd Maandagavond in de insnecteurskamer de nieuwe zuurstofkoffer Gedemonstreerd, welke het korps zich de zer dagen zal aanschaffen. Het werd na- meliik reeds geruime lii.d als een srote .handicap gevoeld, dat Zandvoort .slechts de beschikking had- over een g-ote zuur stofkoffer. welke in de ambular"e-aufo werd geo'aatst en een tweede klemere ten huize van de heer A. Loos. het p^at- selijk hoofd van de E.H.B.O.-afdeling. Voor een badplaats, waar verdrinkings-ongeval- len percentsgewijze hpt meest voorkomen, werd het bezit van zulk een kleinere kof fer op het politiebureau als een niet te missen hulpmiddel bij het verlenen ,van eerste hulo, waarbij uiteraard de' politie meestal het eerst aanwezig is, gevoeld. Over het kleine, uiterst handige apparaat, dat in de hand kan worden meegedragen, toonden de plaatselijke doktoren zich zeer enthousiast en het werd als een grote aan winst beschouwd. Het werd door de heer A. Loos gedemonstreerd en bestaat uit een cylinder van twee liter inhoud met een reserve-cylinder, welke een druk oplevert van 150 atmosfeer. Via een vernuftig klei ne reduceer-inrichting komt de zuurstof in een bal, welke reageert on de geringste ademhaling. Het rubber masker, door mid del van een klein ventiel groter of kleiner te maken en op deze eenvoudige wijze pas klaar te maken voor elk gelaat, Ls wel een bijzondere verbetering van dit toch al mo derne apparaat. Op verzoek van de dok toren zal men thans trachten met de fabri kanten een systeem uit te denken, om door overdruk, (door knijpen in de met zuur stof gevulde bal) met het apparaat ook directe kunstmatige ademhaling te kunnen toepassen, waardoor de toepassing van het „Sylvester-systeem" overbodig zou wor den. Een kleine wijziging van het uitade mingsventiel aan het masker, zal hiervoor noodzakelijk zijn. Zo werkt het Zandvoortse politic-appa raat reeds nu ijverig aan het komende seizoen dat ongetwijfeld, wanneer het weer wil medewerken, zeer druk zal worden. Men wil op allerlei gebied tot. in de per fectie voorbereid zijn. Zandvoort kan er op bogen, dat de laatste jaren geen enkel ver- drinkings-ongeval zich aan zijn kust voor deed. Men zou deze tot grote vreugde stem mende omstandigheid zo gaarne ook het komende seizoen bestendigd willen zien. Ook op verkeersgebied tracht m°n zich zoveel mogelijk voor te bereiden. De aan schaffing van een rode# signaallamp bij ongevallen, die in het duister plaats vin den, een eenvoudige lamp, die verschillen de signalen kan uitzenden, betekent even eens weer een belangrijke beveiliging voor het na het ongeval naderend verkeer. Zo werkt een betrekkehik klein politie corps met grote ernst en ijver aan de taak. die hun chef zo gaarne verwezenlijkt wil z'en: de grootst mogelijke service b'eden. die met de ten dienste staande middelen te verkrijgen is en waartoe ongetwiifeld ook behoort de te loven samenwerking met de plaatselijke doktoren. Maandag heeft mevrouw C. van Apel doornIking afscheid genomen van haar werk bij de gemeente Bloemendaal, waar zij 22 jaar lang belast is geweest met het onderhoud van het raadhuis. Zij is van daag met pensioen gegaan en Maandag middag in intieme kring ontvangen door de oudere ambtenaren van het raadhuis. Op 9 Februari in Treslong Het bestuur van de afdeling Heemstede van de R.K. Middenstands Bond heeft in samenwerking met afdelingen Haarlem, Hoofddorp en Zandvoort de viering van haar Vastenavondfeest vastgesteld op Woensdag 9 Februari in de grote zaal van restaurant „Treslong" te Hillegom. Aan het feest wordt medewerking verleend door het orkest „The Topliners", de hu morist-conférencier André Carell, een cabaretière, een pianist en Nicky Nobel, muzikaal-excentriek. Na afloop van dit programma volgt een bal onder leiding van.de heer W. Schroder en op muziek van „De Mirlitons". Ten einde alle leden naar Hillegom te kunnen vervoeren, heeft het bestuur voor deze avond een tiental autobussen ge charterd. De Zaterdag geldt voor de verlofregeling van rijksambtenaren als hele dienstdag. Dit is de opvatting van het ambtenaren gerecht, dat het beroep van rijksambte naar mr. J. A. Freseman Gratama, onge grond heeft verklaard. Mr. Freseman Gra tama was b'j het ambtenarengerecht, in beroep gegaan tegen een beslissing van de minister van Economische Zaken, die naar klagers oordeel de Zaterdag ten onrechte a^s een volledige dienstdag had aangemerkt. Het ambtenarengerecht heeft dit beroep on gegrond verklaard. Het college overweegt daarbij dat als werkdagen moeten worden aangemerkt alle dagen van het jaar, be halve Zondagen en officiële feestdagen. In het Algemeen Rijksambtenaren-Reglement, zo wordt voorts overwogen, is geen aan knopingspunt te vinden voor de opvatting dat Zaterdagen als halve dienstdagen gel den. indien de ambtenaren e<m diensttijd- regeling hebben met vrije Zaterdagmid dagen. 3-3% Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheep1/ Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U.S Steel Slotkcers gisteren 109/» 278 365% 319/* 530 114Vi 188 164 141 132% 255 215 224% 227% 51% 115 79% 58% 24 7 8 Va Openings koersen 100% 283% 370% 323% 536 118% 187 165 141 135 255 215 225 227 52 117 80% 58 24% 80 Het voorzitterschap werd opgedragen Daarbij hebben de heren C. van Eek en N. r\ rv-\ T M 7\ /T wrf /-* TT nnvl rtrv\ Kni f r e .111 '1_ i x. aan mr. J. N. Meysing te Haarlem, het secretariaat aan ds. IT. Postma te Sint Pancras en het penningmeesterschap aan de heer A. Demmers te Beverwijk. De provinciale jeugdraad stelt zich voor om ten nauwste samen te wérken' mét de Scheffer, respectievelijk gemeentesecreta ris en gemeente-ontvanger in hartelijke bewoordingen het vele werk van mevrouw Van Apeldoorn gememoreerd. Haar wer den namens het gemeentebestuur bloemen aangeboden en van het gemeentepersoneel Stichting Noordholland voor Maatschap- kréég zij eveneens een bloemenhulde, ho pelijk Werk. vendien nog een geschenk. Aalsum. 30 v Port Said n. Antwerpen. Alnatii, 30 v. Buenos Aires n. Santos. Amerskerk, 30 te Rotterdam. Arendskerk, 31 v. Bangkok n. Manilla. Axèldijk, 31 te Santos Aardijk, pass 31 Vlissingen n. Antwerpen. Abbedijk, 30 te Antwerpen. Algemb, pass. 30 St. Vincent n. Recife. Amsteldijk, 30 te Hamburg. Ariadne, 29 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Aagtekerk 31 v. Penang n. Djibouti. Adinaa, 31 v. Pladju n. Makassar. Aidabi, pass. 31 Fern. Noronha n. Rio de Janeiro Andijk, 31 te Lissabon. Annenkerk, 31 te Port Said. Arkeldijk, 30 v. Tampa n. New Orleans. Armiila, 1 te Pladju verwacht. Ampenan, 31 v .Belawan te Singapore. Aardijk, 31 te Antwerpen. Abbekerk, 2 Tsingtao verwacht. Agamemnon, pass. 31 Ouessant n. Paramaribo. Albireo, 31 v. Buenos Aires n. Gdynia. Almdijk, 1 te Le Havre. Almkerk, 31 v. Newcastle n. Rotterdam. Alphard, 30 v. Necochea n. Antwerpen. Aludra, 27 te Madras van de rede. Amstelland, 1 te St. Vincent. Artemis, 1 te New York. Baarn, 30 te Antwerpen. Bennekom. 30 v. Trinidad n. Londen. Bonaire, 1 Port of Spain verwacht. Blitar, pass. 1 Vlissingen n Amsterdam. Bosehfontein, 1 te Dar es Salaam. Breda, 31 v. Panamakanaal n. Callao. Caltex Leiden, pass. 31 Finlsterre n. Rotterdam Caltex Nederland, 31 te Stockholm. Clavella, 30 v. Aden n Mena el Ahmadl. Cottica, 31 te Amsterdam. Caltex Pernis, pass. 31 Malta n. Rotterdam. Congostroom, 30 te Accra Caltex Delft. 1 te Rotterdam. Caltex The Hague, 31 v. Roterdam n. Sldon Callisto, verm. 4 of 5 v. Leith n. Rotterdam. Charis, 31 v. Guanta n. Philadelphia. Delfshaven. 31 te Recife. Daierdijk. 28 te Vancouver. Delft, 1 te Talcahuano Diemerdijk. 1 te Cristobal. Elmina, 25 te Lagos. Eem'and. 1 te Amsterdam. Eendracht. 1 te Rotterdam. Eos, pass. 31 Ouessant n .Lissabon. Felipes. 1 te Tjilatjap Graveland, 31 te Paranagua. Groote Beer. 30 120 m. ZW. Valentia n. Halifax Ganymedes 31 te Antwerpen. Gouwe, pass. 31 Finlsterre n. Madeira. Gaasterland. 31 v. Las Palmas n. Amsterdam. Goo'land. 31 te Rio de Janeiro. Hestia, 31 te Port of Spain. Hathor. 29 te Amsterdam. Hecuba. 30 te Amsterdam. Helder. 30 te Amsterdam. Helicon, pass. 31 Fiores n. Londen. Hersilia, 29 te Maracaibo. Indrapoera, pass. 30 Perim n. Port Said. Jup'ter, 30 v Carthayena n. Rotterdam. Tvoorkust. 30 v. Bordeaux n. Dakar. Joh. v. Oldenbamevplt. 31 v. Tj. Priok n. Aden Karimun. pass. 30 Finicterre n. Amsterdam Korat'a. 31 v. Suez n. Mena el Ahmadl. Kota Asoeng 31 v. Colombo n. Singapore. Kota Baroe. 1 te Singapore. Katelys'a, pass. 31 Malta n Mena el Ahmadl. Linee. 31 v. Madeira n. Dakar. Lombok, oass 31 Malta n. Casablanca. Laertes. 29 te Tj. Priok. Lieve Vrouwekerk. 31 v. Port Said n. R'dam. Loppersum, 1 v. Port Talbot n. Melilla. Maas. 31 v Hamhurg n. Antwerpen. Macuba, pass. 31 Minikov n. Aden. Maureen. 29 v. Philadelphia n. Marseille.. Malvrta, 31 te Fao. Metula, 1 te Mirl. Maasdam, 1 te Havana. Madoera, 27 te Bahrein. Marisa, 1 v. Suez n. Bombay. Marsland, pass. 29 Dover n. Waari. Merwede. 1 v. Galveston n. Brownsville. Murena. 31 v. Niigata n. Hongkong. Noordam, 1 te New York. Notos. 31 v. Genua n. Rotterdam. Ootmarsum. 30 v. Mobile n. Fernandlna. Oran.iefontein. 31 280 m. W.t.Z. Walvisbaai. Oranjestad. 31 n. Trinidad. Orion. 1 v. Istaii'boel n. Constanza. Overijsel, 1 te Rotterdam. Ovula, 1 te Singapore. Perna. 31 te Monrovia. Polydorus pass. 31 Finlsterre n. Port. Said. Polyphemus, 30 v. Boston n. New York, Peperkust, 31 v. Dakar n. Freetown. Prins Fred. Hendrik, pass. 31 Ouessant naar Gandia. Prins Philips Willem, pass. 31 Finlsterre naar Dakar Peperkust, l te Freetown. Pieter S, 31 v. Amsterdam n. Swansea. Ridderkerk, 31 te Lorenzo Marquez. Rijnkerk. pass. 31 Madeira n. Antwerpen. Ruys, 26 te Sineannre. Rotula, 31 te Rotterdam. Riouw, 27 v. Vancouver n. Port Aneelec. Riindam. 31 90 m. ZW. Hl. Sable n. Cobh Salland. pass. 30 Victoria n Bahia. Samarinda. 31 te Los Angeles. Saranean. 31 te Mombasa. Scherpendrecht, pass. 30 Recife n. Belem. Slo ter dijk, SI te Norfolk. BINNENLAND Op het Velperplein te Arnhem is een copie van de Romeinse Trevifontein ge plaatst met het doel, zoals in enkele andere steden ook het geval is geweest, er geld in te werpen ten bate van het Prins Bernhard- fonds. In plaats van dat te doen hebben on bekenden er geld uitgehaald en het beeld houwwerk beschadigd. Voor de aanschaffing van acht Diesel bussen voor het gemeentevervoerbedrijf vo teerde de gemeenteraad van Arnhem een bedrag van f 500.000. Door dit besluit zullen er in de toekomst in Arnhem voor wat het stadsvervoer betreft uitsluitend trolley- en Dieselbussen rijden en geen bussen mét ben zinemotoren meer. In de vacature ds. J. C. Maris in de Christelijk Gereformeerde kerk te Haarlem- Noord is beroepen ds. I. de Bruyne te Hil versum. Tot dusverre is de scheepvaart op het LTselmeer niettegenstaande de dooi nog niet hervat. Slechts één sleepboot met een ledig schip is gisteren van de Oranjesluizen te Amsterdam met bestemmii g Monniken dam vertrokken. De laatste stoomraderbolen die in Ne derland gevaren hebben, de „Prins Hendrik" en de „Rotterdam", worden gesloopt. De schepen hebben gevaren op Duitsland en konden 1600 passagiers en een aanzienlijke hoeveelheid goederen vervoeren. De rader boten zijn in 1898 in Kinderdijk gebouwd en tot vorig iaar in de vaart geweest. De Deense kikvorsman Jan Uhre, die belast is met het lichten van het oud-Neder landse oorlogsschip „De Brederode", vlag- geschip van admiraal Witte de With dat in 1658 in een zeestrijd tegen Zweden is ge zonken, deelde aan United Press mede, dat het bergingswerk waarschijnlijk pas de vol gende maand of in Maart zal kunnen worden begonnen. Stad Breda, 31 te Bremen. Straat Soenda 30 v. Kaapstad R. Port Elisabeth. Sumatra. 30 te Amsterdam Straat Mozambique. 2 te Kobe verw. Salland. 1 te Bahia. Saparoea, 1 v. Londen n. Rotterdam. Sarpedon, 31 v. Kingston n. Le Havre. Stad Maastricht, verm. 1 v. Rotterdam n. Genua Stad Maassluis, verm. 1 v. Rotterdam n. Narvik Sibajak. pass. 1 Kp. St. Vincent n- Sydney. Stad Rotterdam, 1 v. Triëst n. Monrovia. Tasman. 31 te Soerabaa. Tiberius, pass. 30 Floies n. Amsterdam. Tiba. verm 3 Febr. v. Nccnchea n. Europa. Trompenberg, pass. 31 Horta n. Houston. Tamo. 1 te Montevideo Teiresias, pas. 31 Malta n. Alexandrië. Titus, 1 te Alpiers. Tomini, 1 v. Port Said n. Gibraltar. Utrecht. 31 v. Suez n. Aden. Van Linschoten, 1 te Bordeaux. Westerdam. 31 te Rotterdam. Woensdrecht 31 v Suez n. Fao. Waterman 31 te Papeete. W. Alton Jones, pass. 31 Ras al Kalb n. Mena el Ahmadl. Westiand. 30 te Pto Aleere. Willemstad, 31 720 m. ZW. Azoren. Wonogiri, 1 v. I.e Havre te Rotterdam. IJsel, 1 v. Hamburg n Amsterdam. Zonnewiik. 31 te Venetië. Zuiderzee, pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen Ziipenberg. pass. 31 ten N.NO. v. Ouessant n. Degenham. 7.a°n. 31 v. L'ssabon n Setubal. Zuiderkruis, 31 940 m, N.. St. Helena. KLEINE VAART Anna b, 31 v. Antwerpen Plymouth. «.unga, 31 te Lowestoit. Albeit Willem, pass. 30 Vlissingen n. Antw. Anna Sylvia, 30 v. Antwerpen te Vlissingen. Astia, pass. 30 Vlissingen n. Londen. Atlas, 30 v. Bremen te Amsterdam. Avontuur, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Aicetas, 30 v. Malaga n. Cadiz. Adm. Courbet, 31 v. Le Guildo te Liverpool Verwacht Adm. "Neiso'n. 31 v. Paisley te Glasgow. Apprngedam: 29 v. Leixoes te Shorehdm. Arncudspoider, 31 v. R'dam te Lissabon verw. Audacia, 31 v. Gothenburg te Londen verw. Beekbergen, 31 v. Rotterdam n. Goole. Brem, pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Bestevaer, 30 v. Wisbech te Rotterdam. Bill S, 30 v. Rotterdam n. Bremen. Bree Helle, 3u v. Londen te Rotterdam Bab T, 23 te Gyon Mussel. Concepcion, 30 te Montevideo. Crescendo, 31 te Rotterdam. Citadel, 30 v. Harüngen te Rotterdam Casana, 31 v. Brunsbüttel n. Rotterdam. Coolhaven, 31 nog te Duinkerken. Driebergen, 30 v. Belfast te Swansea. Draco, 30 v. Valencia de Alicante. Dieran, 30 v. Londen t<- Rotterdam. Duiveland, 30 v. Amsterdam op de Tyne verw. Ellewoutsdijk, 30 v. Glasgow te Garston. Escaut, 31 v. Rouaan te Amsterdam. Eemstroom. 30 v. Hull ie Adaj. Eljo, 29 v. Bergen te West Hartlepool. Erasmus. 31 v. Assens te Gothenburg verw. Erkaiin, 30 v. Londen te Rotterdam. Ferocia, 31 v Leith n Aberdeen. Frejo, 30 v. Goole le Penryn. Fortuna, 31 v. Harlingen te Rotterdam. Frans Bohmer nacht 2-3 v. Dakar'te Hamburg verwacht. Glory, pass. 30 Vlissingen n. Hamburg. Goote, verm 31 v. Genua n. Burraiana. Heeksbergen, 31 v. Por.za te Westonpoint. Harold, 30 v. Bergen te Moltustrand. Heiloo, pass. 30 Vlissingen n. Zee. Hink, 31 v. Port Talbot te Amsterdam. Hoflaan, 30 v. Rotterdam te Brest. Helvetia, 30 v. Dundee te Londen. Henrica b, 30 v. Frederikssund te Londen. Hast IV, 30 v Londen te Rotterdam. Ilias, 30 te Tel Aviv n. Haifa. Ingeborg, 30 v. Rotterdam n. Londen. Jongkind. 31 Le Havre verw. daarna Rouaan. Joost, pass. 30 Vlissingen n Antwerpen. Kenïtra. verm. 1 v. Casablanca n. Rouaan. Larix, 29 v. Bordeaux n. Hull. Lea. 31 v. Kotka te Amsterdam n. Utrecht. Lingestroom, 30 v. Lonoen te Amsterdam. Leendert b, 1 v. Rotterdam, te Stockholm verw. Marjan, 30 v. Wexford te Garston. Meuse, pass. 30 Kiel Holtenau n. Stockholm. Muphrid N, pass. 31 Ouessant n. Loriënt. Myfem, verm. 31 v. Gefle n. Stockholm. Margriet L, 30 v. Lot den te Amsterdam. Maria Theresia, pass. 30 Vlissingen n. Oporto. Markab, pass 31 Vlissingen n. Gent. Menkar N, 30 v. St. Vincent n. Antw. Merak N, 31 150 m. NW. Kp. St. Vincent. Mies, 30 v. Vlissingen n Avonmouth. Mulan, 31 te Rotteidam. "Mare Liberum, 30 v. Cardiff te Rotterdam. Matthew. 30 v. Le Legue te Rotterdam. Maartje, 30 v. Londen te Brugge. Marcella. 31 v. Zaandam te Stockholm verw. Mies, 30 v Antwerpen n. Avonmouth. Noprderhaven, 31 v. Swansea n Dungarvan. Noorderlicht vetm. 1 v. Rotterdam n. Le Havre. Nieuwiand. 30 v. Grangemouth te Rotterdam. Nassauhaven, 31 v. Rotterdam te Gothenburg verwacht Nieuwehaven. 31 v Gothenburg n. Rotterdam. Nero, 29 v. Sevilla n Gibraltar. Nottingham, 30 v. Goole te Newcastle. Oosterburgh, 30 v. Stockholm te Paskalavik. Olivier van Noort, pas. 30 Vlissingen n. Antw. Oaille R, verm. 30 v. Londen n. Rotterdam. Oranjepolder. 30 v. Amsterdam te Antwerpen. Phecda, 30 v. Casablanca te Rouaan. Poortvliet, verm. 2 v. Brest n. Genua. Plato, 30 v. Gothenburg n. Buitenhuizen. Philetas, 29 v. Tanger n. Oran. Pavo, 28 v. Goole n. Bilbao. Ponza, 27 v. Bayonne n. Garston. Reality, 30 v. Delfzijl te Fecamp. Rosemarie, 31 te Malmö. Rijnhaven, pass. 30 Finlsterre n. Port Lvaut-ey Stella Maris. 31 v. Londen n. Selzaete. Sandettie, 30 v. Sunderland te Amsterdam. Spaamestroom, 30 v. Fowey te Amsterdam. Stevens, 30 v. Swansea n. Rotterdam Soemba, pass. 30 Lizardhead n. Drogheda Spes, 31 v. Vlaardingcn n. Esbjerg. Statensingel, verm. 1 v. Londonderry n. Pasajes. Servus, 30 v. Newport te Dungarvan. Strijpe. verm. 31 v Rotterdam n. Hamburg. Timo, 30 v Londen te Rotterdam Tinda, 30 v Londen te Rotterdam. Ton S, 30 v. Swansea te Rotterdam. Trompenburgh. 30 v Kingslynn te R it.terdnm. Taormina. 1 v. Par te Amsterdam verw. Tom v. d. Heide, 30 v. Loctudy n. Casablanca Trito, 30 v. Drogheda n. Dublin. Tilly. 26 te Bayonne. Urmajo, 30 v. Ipswich n. Newcastle. Vivo, 30 v. Boston te Norwich. Vrede, 30 v. Exmouth n. Paimpol, Vindicat Atque Palit, 31 Ribadasella te R'dam. Vtgilanter, verm. 3t v. N'ynashamn n. Rotterdam Volharding. 2 v. Valencia verw. Wickenburgh. 31 v. Casablanca te Duinkerkrn Willy. 30 v. Aalborg te Norresundbv. Westerriok. 29 v. Amsteidam n Londen. Westpolder. 30 v. Rotterdam n. Lissabon. Usel 30 v. Le Havre te Rotterdam. IJstroom, 30 v Portsmouth te Amsterdam. Zeehaan, verm. 31 v. Foyness n. Hamburg.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3