Volledig concert en compleet toneelstuk op één avond Expositie komt reeds tijd tekort voor alle scholen Seizoensinvloeden deden aanbod stijgen van 1461 tot 1645- Gecombineerde uitvoering van „St. Michael" en „Berkenrode" in Heemstede Bloemen-mozaïek in de Anegang Reeds thans opvallend gestegen vraag naar Horecaf-personeel U heeft er geen omkijken naar „De Spaarnestad" Schoolvacanties in Haarlem „Nederland maakt het" Sfeervolle straat verlichting in Spaarndam Klinkertekort remt stratenonderhoud B. en W. antwoorden op vragen Bejaarden exposeren schilderwerk en tekeningen Boeven en Madeliefjes" Fraaie poppenexpositie in „Arti Nova" Dr. J. de Graaf hoogleraar te Utrecht Plannen voor bolletitijd Steeds méér ziet u DUBEC roken! Maandcijfers van het Arbeidsbureau VICTORIOUS WALES SEVEN SISTERS WALES J. H. Steinkamp verlaat Haarlemse gemeentedienst Vervoer van zand voor de Hoge Raad Zo zijn het er twaalf, zo zijn het er elf Over vijftal weken Uitgebreid maand- programma van Arbeidersontwikkeling De huldiging van de heer A. M. Tijsseling DONDERDAG 10 FEBRUARI 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het is verheugend te ontdekken dat het streven om de concerten van onze harmo nie- en fanfarecorpsen op een hoger kunst zinnig niveau te brengen, niet beperkt blijft tot enkele verenigingen. In steeds ruimer kring tracht men los te komen van het te eenzijdige amusements karakter van de concert-programma's. Van deze gezindheid getuigde ook het program ma van de muziekuitvoering der Heem- steedse R.K. Harmonie ,,St. Michaël", die gisteravond in het Minerva-theater werd gegeven onder leiding van directeur S. A. Noom. Zo had het korps de Ouverture „Eg- mont" van L. van Beethoven voor dit con cert voorbereid en een vierdelig orkest werk „Beelden uit de Vogezen" van Mein- dert Boekei. Een lichter genre werd ver tegenwoordigd door de aantrekkelijke wals „Weaner Madeln" van Ch. M. Zieh- rer en door de levendige, goed geformeerde mars „The Stars and Stripes for ever" van J. P. Sousa. Verder werd er muziek ten gehore gebracht uit Mozart's geniale grap, het „Dorfmusikanten-sextett" door drie klarinettisten, een bariton-saxofonist en twee hoornisten uit het korps. Het spelen van het feestelijke voorspel „Te Deum" was een vriendschaps-geste van de dirigent jegens de componist K. Borgers. Veel Voldoening heeft de uitvoering van dit onsamenhangende stijlloze voorspel, waarin de Gregoriaanse melodieën er slecht afkomen, niet kunnen geven. Meer bevre diging schonk de ouverture „Egmont", die behoudens een paar oneffenheden, behoor lijk verliep. De aandacht voor de melodi- argeloosheid. Voortreffelijk van dictie en allure was ook Riet van Rooden, als de beproefde Jean Caldwell, waarnaast Joke Roozen en Tineke van den Berg een paar levendige en charmante kostschoolmeisjes voor haar rekening namen Jet Alders ten slotte was de koelbloedige miss Van Loon, de bendekoningin, wier kille karaktertrek ken wellicht nog sterker geacentueerd had den kunnen worden. De drie heren die met de uitbeelding der gewetenloze schurken waren belast, mogen het als een compliment beschouwen dat zij hierin slechts ten dele zijn geslaagd. Ken nelijk is hun karakter te betamelijk om uit deze inborst de nodige satanische kwali teiten te verzamelen, die een dergelijk stel sinistere rabauwen nu eenmaal moeten kenmerken. In dit opzicht had Bob Kos termans als David Brewster een vrij wat eenvoudiger taak. Hij kon volstaan met een gedistingeerde en sympathieke verschij ning, die hij verenigde met een vlotte speeltrant. Gezamenlijk' hebben zij aldus het uiterst dankbare publiek weer eens ouderwets laten griezelen en ter afwisse ling bevrijdend lachen. Op Vrijdag 11 Februari van 2 tot 5 uur en op Zaterdag 12 Februari van 10 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur zal in de bovenkamer van het UW in het Proveniershuis, Grote Hout straat 144 een tentoonstelling gehouden wor den van schilderwerk en tekeningen ver vaardigd door bejaarden, deelnemers aan de cursus „Exprer::e" van de culturele afdeling van sociale za':en in Amsterdam onder lei- sche vormgeving had groter kunnen zijn, vail ia eiJ 1U Am!>ieiu een indruk, die eigenlijk voor alle uitvoe- ding van Frank Klinkenberg, ringen gold. Wel besteedde de heer Noom veel zorg aan het behoud van een strak metrum en aan een prijzenswaardige nuan cering, waarbij hij zich wijselijk hoedde voor klankvolume-excessen. Dit was van belang voor het werk van Meindert Boekei, dat beheerst werd ge speeld en waarvoor meermalen een goede korps-klank werd verkregen. De uitvoering van Mozart's muziek stel de het blaassextet voor geen geringe taak. Mozart schreef deze „Musikalischer Spass" voor twee violen, alt-viool, contrabas en twee hoorns.De omzetting van de strijkers partijen voor blaasinstrumenten, plaat ste de bespelers hiervan voor belangrijke moeilijkheden, die althans voor het ge deelte dat men vertolkte, verdienstelijk werden overwonnen. Het was jammer, dat voor de Wals van Ziehrer de stemming doorgaans niet ideaal was. Vooral de piccolo was in dit opzicht weinig meegaand. Maar Sousa's mars ver liep weer beter en werd een vlot besluit van het muzikale gedeelte van deze avond. P. ZWAANSWIJK. Het klinkt misschien onwaarschijnlijk, maar toch is de R.K. toneelgroep „Berken rode" erin geslaagd, na dit concert nog de opvoering van een normaal avondvullend stuk te verzorgen (er werd pas om kwart voor tien „gehaald") zonder de toeschou wers te noodzaken tot het middernachte lijk uur in het theater te verblijven. In de eerste plaats werd dit bereikt door tussen de bedrijven zo goed als geen pauze in acht te nemen, doch hierbij mag zeker het voor beeldige tempo niet worden onderschat, dat John Kraay als regisseur met zijn spe lers wist te bereiken. „Berkenrode" gaf een opvoering van de vrolijke thriller „Boemen en madeliefjes" door George Batson, in deze omgeving reeds zo vaak vertoond, dat men zich de intrige wellicht nog enigszins herinneren zal. Het stuk is bijzonder handig in elkaar gezet. Vandaar dat het succes bij de leden van „St. Michaël" niet gering is geweest. Er was een opvallend goede damesbezet ting. Uiteraard was de grootste bijval voor Lon van de Voort-Van de Kleij, die een weliswaar tamelijk gechargeerde, maar een daarom niet minder vermakelijk-aggres- sieve Fluffy speelde met een weloverwogen In de onlangs geopende kunstnijverheids- zaak „Arti Nova", aan de Antoniestraat te Haarlem, wordt een kleine tentoonstelling gehouden bestaande uit poppen van Mary van Regteren AltenaKoning. Men riet er vertrouwde typen uit de „Camera Obscura" zoals Pieter Stastok, het Diakenhuismannetje en het echtpaar Kegge, naast uitbeeldingen "an romanfiguren uit de buitenlandse litteratuur. Daarnaast nog de algemene poppencreaties als „heks" en „pro fessor". Een bezienswaardige collectie, die getuigt van een juist gevoel bij de maak ster om de eigenaardigheden van bepaalde types naar voren te brengen. De aankleding en afwerking der poppen dwingt bewon dering af. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot ge woon hoogleraar in de ethiek aan de theo logische faculteit der Rijksuniversiteit te Utrecht dr. J. de Graaf, predikant te Arn hem, die van 1946 tot 1952 voorganger is geweest van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Haarlem. In 1949 promo veerde hij tot doctor in de theologie; de titel van zijn proefschrift was „De anthro pologic in de moderne wijsgerige Russische theologie". Voor deze dissertatie heeft dr. De Graaf ook aan-het Russisch Orthodox Instituut te Parijs gestudeerd. Hij leest en spreekt Russisch, maar in Rusland zelf is hij niet geweest. In de tijd, dat dr. De Graaf in Overveen woonde, was hij ook docent aan het instituut „Kerk en Wereld" te Drie bergen. Deze functie heeft hij tot 1954 ver vuld. Voordien was hij echter reeds naar Arnhem verhuisd, waar hij in April 1952 zijn intrede deed bij de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, als opvolger van ds. Boonstra. Van de hand van dr. De Graaf, die in zijn Arnhemse tijd reeds enkele colleges te Utrecht heeft gegeven in de Russische theologie op uitnodiging van de theologi sche faculteit der Stichtse universiteit, ver schijnen ook geregeld publicaties in de Nederlandse theologische tijdschriften „De Waagschaal" en „Wending". Voorts is prof. dr. De Graaf voorzitter van de Vereniging „Kerk en Vrede". Indien de leden van het Anegang-comlté in de eerstvolgende vergadering hun goed keuring hechten aan de plannen van de heer Holt dan zal de Anegang gedurende de bollentijd een wel zeer ongewoon aan zien krygen. De heer Holt heeft namelyk, na een bezoek aan de Keukenhof in samen werking met de Haarlemse kunstenaar Niessink een bloemen-mozaïek ontworpen, dat met een speciale verfsoort op de ryweg van deze winkelstraat zal worden aange bracht. Men hoopt met deze mozaïek het effect van een bloementapQt te bereiken, dat volgens de initiatiefnemers voor de w inkelende Haarlemmers, maar vooral vooi de vreemdelingen byzonder attractief zal zijn. Voorts wil men in de Anegang van de tulpvormige verlichtingsornamenten naai de gevels linten aanbrengen, die de straat een intiemer karakter zullen geven en ten slotte wil men als sluitstuk van deze win kelstraat bij de Kleine Houtstraat tegen de gevels een imitatie van het kasteel van Ja- coba van Beieren optrekken. De schoonheidscommisise dient nog haar goedkeuring aan deze plannen te hechten, doch men hoopt, dat dit binnen niet al te lange tijd zal geschieden, waarna men met de uitvoering van de mozaïek kan beginnen. Het comtié heeft zich voorgenomen om in het begin van de bollentijd, de tweede helft van Maart, gereed te zijn met het aanbrengen van de diverse versieringen. De mozaïek zal gedurende drie vier maanden in de Anegang op het wegdek blijven. ADVERTENTIE Tegenover de sterk prikkelende cigaretten worden de zachte, geurige Or/ë«/-cigaretten met de dag méér populair. DUBEC - van uitgelezen, geurige Oriënttabakken - is een verfijnd rookgenot. Geen last van hoesten en keelprikkeling. Ga óók over op DUBEC - de DUBEC-rokers van heden zijn de DUBEC-rokers van morgen! Koop vandaag nog DUBEC in het vanouds bekende rode doosje 90 ct. DUBEC, de edele Oriënt-cigaret Ter gelegenheid van de bloemententoonstelling in Gent, welke op 23 April geopend zal worden, zullen in België deze drie postzegels worden uitgegeven. Elke postzegel geeft een voorstelling weer van een van de oude gebouwen, waaraan het stadje Gent zo rijk is en een der bloemen die men op de tentoonstelling zal zien. De maandcijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau geven een stijging van het totaal-aanbod te zien van 1461 in Decem ber 1954 tot 1645 in Januari 1955. In Ja nuari 1954 bedroeg het aantal ingeschre ven werkzoekenden 2792. De totale gere gistreerde vraag steeg in de verslagmaanü van 843 tot 884 (506 in Januari 1954). Het aantal werkzoekenden komt overeen met het landelijk beeld. In de bouwnijverheid steeg door sei zoensinvloeden het aantal werkzoekenden van 309 tot 332 (vorig jaar 426) en de vraag steeg van 88 tot 90 (vorig jaar 51). De metaalnijverheid gaf een toeneming van het aantal werkzoekenden van 124 tot 127 te zien (vorig jaar 275) en een daling worden aan het slechte weer en geringe vangst der kustvissers. Het hotel-, café- en restaurantbedrijf geeft echter een daling van het aanbod te zien van 79 tot 72 (122) en een opvallen de stijging van de vraag van 7 tot 56 (vo rig jaar 4). Hier doet het komende seizoen zijn invloed al gelden. Vele bedrijven pro beren zich, gezien het algemene tekort aan arbeidskrachten, thans reeds van voldoen de personeel te verzekeren. Ook een ge beurtenis als de Nationale Energie mani festatie E 55 doet thans reeds haar in vloed gelden. Het aanbod van losse arbeiders steeg van 404 tot 572 (962) en de vraag in deze categorie daalde van 79 tot 56 (23). In de ,no - categorie vrouwen zag men een stijging van de vraag van 431 tot 408 (vorig jaar van het aanbod van 89 tot g9 (14g)> win_ 224). In de" landbouw steeg het aanbod van 99 tot 110 (vorig jaar 171) en de vraag daalde van 11 tot 10 (5). Ook het aanbod in de visserij steeg, en wel van 33 tot 44 (72), hetgeen toegeschreven moet ADVERTENTIE Een keitje van onze niet te overtreffen WALES-ANTHRACIET en de haard of kachel suddert rustig door. (Super kwaliteit) Afm. 20/30 ƒ11.15 per H L (Ie kwaliteit) Afm. 20/30 ƒ10.65 per H.L Alleen-verkoop BRANDSTOFFENHANDEl FR. VARKENMARKT 6—10 (Spaarne bij Viaduct) Telefoon 1-4-1-6-4 en 1-3-9-0-4 Tot secretaris en tevsen directeur van het centraal bureau van de Vereniging van Gasbedrijven, gevestigd te Den Haag, is benoemd de heer J. H. Steinkamp, een der directeuren van het Gemeentelijk Energie bedrijf te Haarlem. Binnenkort zal de ge meenteraad een verzoek behandelen om de heer Steinkamp ontslag te verlenen. De heer Steinkamp, die op 6 December 1900 geboren is, trad op 1 Januari 1920, toen hij analyst werd bij het gasbedrijf te Alkmaar, in overheidsdienst. 1 November van dat jaar vertrok hij naar Haarlem, waar hij tweede laboratorium-assistent werd van het Gemeentelijk Gasbedrijf. Op I October 1929 werd hy eerste laborato- ■ium-assistent, op 1 Januari 1939 hoofd-as- istent, op 1 Januari 1945 scheikundige en op 1 Mei 1946 adjunct-directeur van het Gasbedrijf. Na de fusie van het Gas en het Electriciteitsbedryf werd de heer Stein kamp mede-directeur van het Gemeentelijk Energiebedrijf. Vermoedelijk zal de heer Steinkamp op 1 Mei zijn nieuwe functie aanvaarden. B. en W. van Haarlem hebben in over eenstemming met de desbetreffende inspecteurs van het onderwijs voor de gemeentelijke scholen de volgende vacan- ties vastgesteld: Paasvacantie Scholen voor V.H. en M.O., M.U.L.O. en de gemeentelijke Han delsavondschool met 5-j. c. van en met 7 April tot en mei i8 April. Alle andere scholen: van en met 7 April tot en met 17 April. Pinkstervacantie Scholen voor V.H. en M.O., M.U.L.O. en de gemeentelijke Han delsavondschool met 5-j. c. van en met 28 Mei tot en met 31 Mei. Dr. A. van Voort- huijsenschool: van en met 29 Mei tot en met 5 Juni. Alle andere dagscholen: van en met 28 Mei tot en met 1 Juni. Zomervacantie Scholen voor V.H. en M.O. en M.U.L.O. van en met 17 Juli tot en met 4 September. Dr. A. Van Voort- huijsenschool: van en met 24 Juli tot en met 21 Augustus. Alle andere dagscholen: van en met 17 Juli tot en met 21 Augustus. Herfstvacantie Alle scholen van en met 30 October tot en met 2 November. Kerstvacantie Alle scholen van en met 24 December 1955 tot en met 8 Januari 1956. In ons blad van Dinsdag is meegedeeld, dat de procureur-generaal bij de Hoge Raad tot verwerping van het beroep van de Heemsteedse expediteur J. G. N. had geconcludeerd, die in beroep van cassatie was gegaan tegen een vonnis van de Haar lemse rechtbank, waarbij hij wegens over treding van het wegenverkeersreglement was veroordeeld tot een geldboete van 300 wegens het vervoeren van zand. De procureur-generaal merkte op, dat namens requirant twee cassatiemiddelen zijn aangevoerd, namelijk schending en of verkeerde toepassing van artikelen van het reglement. Van enige overweging waaruit zou zijn op te maken dat de recht bank van oordeel zou zijn, dat de vracht auto, waarmee de Heemstedenaar zand heeft laten vervoeren, was overladen, blijkt uit het vonnis niet. De tenlasteleg ging stelt feitelijk dat het laadvermogen 3500 kg. bedroeg en het gewicht van de lading 8106 kg. Artikel 72 van het regle ment bepaalt, dat het gewicht van de lading het laadvermogen niet mag over schrijden. Als de vaststelling en aanteke ning van het laadvermogen is geschied moet als laadvermogen volgens artikel 72 worden verstaan het laadvermogen dat in het kentekenbewijs is aangetekend. Vol gens de procureur-generaal heeft de recht bank terecht gezegd, dat de vraag of met de term „overbeladen" bedoeld is „gevaar lijk overladen" niet ter sprake kon komen. De rechtbank heeft het bewezen ver klaarde strafbaar geoordeeld op grond van artikel 13 lid 2, eerste zin, waarin naar de in artikel 72 gestelde eisen wordt verwezen. Daarom kan dit cassatiemiddel niet slagen, aldus de procureur-generaal, die tot ver werping van het beroep concludeerde. De tentooristelling „Nederland maakt het", waarmee de Vereniging „Nederlands Fabrikaatvan 10 tot 23 Februari de Haar lemse jeugd komt voorlichten over haar beroepsmogelijkheden in de Nederlandse in dustrie, is thans reeds helemaal volgeboekt door verscheidene scholen en er wordt al ge tracht enige ruimte op het schema vrij te maken voor overige scholen, die eveneens belangstelling tonen. Dit werd Woensdag middag medegedeeld door de secretaris van de Vereniging Nederlands Fabrikaat", dr. J. P. Duyverman, voor de opening van de tentoonstelling in de Vleeshal. De wethou der van Onderwijs, de heer D. J. A. Geluk, die deze opening verrichtte, herinnerde er aan, dat men omtrent de komst van de vol gende expositie in de Vleeshal nog geen zekerheid heeft. Wellicht geeft dat nog enige speling, zodat deze instructieve ten toonstelling nog een paar dagen verlengd kan wordenzo zei hij. In een inleidend woord tot de vele aan wezigen had dr. Duyverman eraan herin nerd, dat er ook in Mei 1951 een dergelijke tentoonstelling voor de schooljeugd in de Vleeshal was gehouden. Sindsdien zijn vijf tig andere gemeenten bezocht en heeft de tentoonstelling die ontstond uit materiaal, dat door de industrie beschikbaar werd ge steld voor rondzending aan de scholen, een grote gedaanteverwisseling ondergaan. De vereniging „Nederlands Fabrikaat" werkt al veertig jaar aan de bevordering der in dustriële ontwikkeling van Nederland, voor de oorlog voornamelijk door de aandacht te vragen voor het Nederlandse product, na de oorlog vooral ook door de „nijver heidsgezindheid" van de jeugd te bevorde ren. Wethouder Geluk, die de dank van de V.N.F. voor de medwerking van de ge meente graag inwisselde voor zijn dank aan de V.N.F. voor haar komst te Haarlem, vestigde er de aandacht op dat er voor ons land een levensbelang bij gediend is de snelle ontwikkeling van de techniek bij te houden en zich aan het daardoor aan een ander maatschappijbeeld aan te passen. Een van de grootste problemen daarbij is Dinsdagmiddag omstreeks half vier stapte een vrouw een juwelierszaak in de Grote Houtstraat binnen met de mededeling, dat zij gaarne de bezitster van een dames-pols- horloge wilde worden. Een ijverige verkoop ster liet een twaalftal van deze uurwerkjes aanrukken, rr ar de vrouw kon uit de ver scheidenheid m keus maken. „Ik kom tegen zessen wel even met m'n man terug", zei ze en verliet de winkel, de verkoopster met de twaalf op de toonbank uitgestalde horloges achterlatend. Maar neen, het waren er geen twaalf meer. Bij het opruimen kwam de verkoopster tot de ontdekking, dat er een, ter waarde van ongeveer tachtig gulden, verdwenen was. De vrouw verdenkend van diefstal, is zij naar buiten gerend, maar even later keerde zij zonder resultaat terug. het onderwijs, dat niet soepel op de ont wikkeling kan aansluiten maar mede door de wettelijke voorschriften een tamelijk statisch karakter heeft. Daar komt bij dat ook de onderwijskrachten zich niet gemak kelijk kunnen mee- ontwikkelen in deze andere richting. Toch moet het contact tussen school en bedrijf verinnigd worden en in Haarlem is dat mede bevorderd door excursies van scholieren naar bedrij ven. Ondertussen blijft echter het leerpro gramma zijn eisen stellen, waarvan niet kan worden afgeweken. Dat is tevens de begrenzing van wat de scholen voor de aanpassing aan de industrie kunnen doen. Toch kan men het onderwijs een toene mend begrip voor nieuwe maatschappe lijke eisen niet ontzeggen. De wethouder zeide tenslotte hoge verwachtingen te koes teren van deze tentoonstelling, mede op grond van uitmuntende toelichting door de instructeurs, die „waarnemers" van de ge meente reeds voor de schooljeugd in Delft' hebben horen geven. Na de officiële opening gaf een der in structeurs een samenvattend overzicht van de expositie, waarna hij bij verscheidene stands een toelichting verstrekte voor be langstellenden. Over ongeveer vijf weken zal personeel van het Gemeentelijk Energie Bedrijf een begin maken met de aanleg van een elec- trische straatverlichting in Spaarndam. Men heeft het plan de straatverlichting aan te passen aan de sfeer van het dorp, Er zal gebruik worden gemaakt van tame lijk kleine masten van viif en zes meter hoog. Op iedere mast zal een klokvor- mige armatuur worden bevestigd met normale gloeilampen. Men zal niet uitslui tend gebruik maken van palen: daar, waar dat mogelijk is, zullen wandarmen worden geplaatst. In Haarlem Het G.E.B. is zo juist klaar gekomen met het aanbrengen van een natrium verlich ting op de Kinderhuissingel. Het is de be doeling deze verlichting voort te zetten over de Verspronckweg en de Kleverpark weg en aan te sluiten op de Delftlaan, waar reeds natriumverlichting aanwezig is. Op het ogenblik heeft men een nieuw project onder handen: de T.L.-verlichting in de Lange Margarethastraat en de Nas- saustraat. Wanneer de werkzaamheden daar beëindigd zijn, wachten er al weer nieuwe straten op T.L.-verlichting: de Bui tenrustlaan, de Slachthuisstraat, de Kruis tochtstraat, Raamsingel en Raamvest en het Lorentzplein met naaste omgeving. Ook een gedeelte van de Leidsebuurt zal bin nenkort. met deze verlichting worden uit gerust; men begint dan waarschijnlijk met de Westergracht. kelpersoneel dat zich na de drukte van de feestdagen weer moest laten inschrijven, en een stijging van de vraag van 389 tot 498 (408). Vooral de kledingbedrijven, kampen met een toenemend tekort mede door de zuigkracht van Amsterdam en voor hulp in de huishouding bestaat steeds minder ambitie. Het aanbod van jeugdigen daalde van 72 tot 49 (vorig jaar 79). Betreffende het verloop van de arbeids bemiddeling mannen kan het volgende worden medegedeeld. Het beginsaldo in Januari was 1714. Er kwamen er in deze maand 1248 bij, 412 werden in net eigen gewest en 122 in andere gewesten ge plaatst, 530 werden afgevoerd. Er resteer de daardoor een eindsaldo van 1908. Wat de werkzoekenden boven de 50 jaar aangaat: het beginsaldo van 591 werd aangevuld met 241 nieuwe inschrij vingen. Er werden er 56 geplaatst en 90 konden worden afgevoerd, zodat het eind- saldo van 686 overbleef. Het totaal aantal werkzoekenden (1645 mannen en 99 vrouwen) is over de ge meenten als volgt verdeeld: Mannen Vrouwen 1043 54 77 3 Bloem endaal 42 7 Bennebroek 15 1 Haarlemmerliede en Spaarnwoude 11 1 113 5 8 1 9 25 1 169 11 133 15 Voor Februari en Maart van dit jaar heeft het bestuur van de afdeling Haar lem van het Instituut voor Arbeidersont wikkeling een uitgebreid programma vast gesteld Op Dinsdag 15 Februari wordt in gebouw Cultura een lezing met film ge houden over het onderwerp „Onkruiden en insectenbestrijding". Als inleider fun geert de heer W. Kiela. Op Donderdag 17 Februari wordt in het Roxytheater de komische film „Twee bol hoeden naar Londen" met Alec Guinness vertoond. In Brinkmann zal op Donderdag avond 24 Februari dr. J. Z. Baruch uit Amsterdam spreken over „Moderne ge neeswijzen". Op Zaterdag 5 en Zondag 6 Maart zal op Banjaert te Wijk aan Zee een muziek- weekeinde worden gehouden. Dan volgt de jaarvergadering, die op Maandagavond 7 Maart in Brinkmann zal worden gehou den, op welke vergadering onder meer de plannen voor het zomerwerk besproken zullen worden. De heer en mevrouw C. A. Hinlopen- Nanninga houden op Woensdagavond 9 Maart in gebouw Cultura een lezing met lichtbeelden en zangplaten over „Twee reizen dwars door Negev". Op Dinsdag 15 Maart tenslotte zal de heer H. Wormgoor een „praatje van leek tot leek" houden over „Moderne beeldenkunst", in gebouw Cultura. De lezing zal worden verduide lijkt met lichtbeelden en gramofoonmuziek. Groep Noord De leden van groep Noord staat op Dins dag 15 Februari in de Koningin Emma-, school een filmavond over papierfabricage te wachten. Ook staat er een excursie naar Scheveningen-Radio te IJmuiden op het programma en wel op Zondag 13 Maart. Ofschoon het tot verheugenis stemt, dat de raad thans f 858.000,gevoteerd heeft voor achterstallig straten-onderhoud in de loop van de vijf komende jaren blijft er bij dit alles een zorgelijke factor: het materiaaltekort. Door het slechte weer in het afgelopen jaar zijn de leveranties van de straatklinker-producenten ver onder de maat gebleven. Hun productie was zeker tien percent kleiner dan het voorgaande jaar en de behoefte was aanzienlijk groter. Vandaar dat men bij Publieke Werken, naar ons medegedeeld werd, nog maar nauwelijks over voldoende klinkers be schikt om de uitbreiding van het wegen net als gevolg van de woningbouw bij te houden. Het normale onderhoud komt dus reeds in het gedrang laat staan dus dit achter stallig werk, dat zich in de voorgaande jaren opstapelde doordat er geen geld voor beschikbaar was. Het is te hopen dat, nu er dan geld is, men ook de vereiste hoeveelheden mate riaal bijeen zal kunnen krijgen. In noodgevallen blijven er nog wel uit wijkmogelijkheden over, bijvoorbeeld as- faitering, doch deze blijft door aesthetische en technische eisen ook nog vrij beperkt. Het Haarlemse raadslid de heer J. A. Schippers (KVP) heeft onlangs de vol gende vragen aan B. en W. gesteld: 1. Hebben B. en W. kennis genomen van het artikel in het Haarlems Dagblad van 14 Januari j.l., verschenen onder de titel „Vragen staat vrij"? 2. Zo ja, zijn B. en W. niet met mij van mening, dat de schrijver hierin vragen uit het a f d eli ngs onder zoe k behandelt, welke nog niet ter 'kennis van de raadsleden zijn gebracht? 3. Zijn B. en W. niet van mening, dat hieruit blijkt, dat bedoelde vragen ten on rechte ter kennis van buiten de gemeen telijke diensten staande personen zijn ge komen? 4. Zijn B. en W. bereid na onderzoek mede te delen op welke wijze dit mogelijk is geweest? 5. Zijn B. en W. niet van mening, dat de schrijver van het artikel op onbe hoorlijke, wijze misbruik heeft gemaakt van de hem ter kennis gekomen weten schap omtrent de bedoelde door raadsle den gestelde vragen, door hierop thans reeds op schampere wijze te antwoorden? Waarop B. en W. thans het volgende antwoord hebben gegeven: „Naar aanleiding van uw bovenver melde op 20 Januari j.l. bij ons college in gekomen brief delen wij u mede, dat de daarin sub 1 en 2 gestelde vragen beves tigend worden beantwoord. Ten aanzien van de supb 3 gestelde vraag delen wij u mede, dat wij het betreuren, dat het mogelijk is geweest, dat deze ge gevens ter kennis zij gebracht van buiten de gemeentelijke diensten staande perso:- nen. Wii maken u er evenwel op opmerk zaam, dat niet zonder meer kan worden gesteld, dat bedoelde vragen „ten on rechte" ter kennis van deze personen zijn gekomen. Hoewel het reglement van orde voor de vergaderingen van de raad ter zake geen verplichting tot geheimhouding oplegt, wil liet goede gebruik, dat vóór de officiële publicatie van het verslag van de afdelingen omtrent, de ontwerp-begroting met bijvoeging van onze beantwoording geen mededelingen aar derden worden ge daan. Zouden deze mededelingen evenwel afkomstig zijn van de zijde der ambtena ren, dan zou inderdaad sprake zijn van een publicatie ten onrechte. Gezien het vorenstaande delen wij u met betrekking tot de sub 4 gestelde vraag mede, dat ons college niet bereid is het gevraagde onderzoek in te stellen, daar in een dergelijk onderzoek tevens niet in ambtelijk dienstverband staande personen zouden moeten worden betrokken. Ten aanzien van de laatste vraag delen wij u mede, dat wij ons van het uitspre ken van een oordeel omtrent het daarin gestelde menen te moeten onthouden". Gisteren maakten wij melding van het feit dat de heer A. M. Tijsseling gehuldigd zal worden ter gelegenheid van zijn zilve ren jubileum als voorzitter van het district Haarlem van de K.N.L.T.B. en bondsraads lid. De huldiging in restaurant Brinkmann in Haarlem zal Zaterdag aanstaande echter niet om half drie, maar om half vier beginnen. De heer J. van Cappelle, hoofdschrijver ter belastinginspectie, eerste afdeling, te Haarlem, gedenkt op 19 Februari zijn veertig jarig dienstjubileum.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 8