Christelijk kleuteronderwijs in Heemstede krijgt moderne school Hoofddorps technische school breidt zich zeer snel uit Kerkdiensten Plannen voor bouw van school in Heemstede-Noord Volksm uzieksch ooi in Heemstede Groot operaconcert VEEL LANGER Zandvoort Bertnabroek BloemètuJaal Lisse „De Spaarnestad ZATERDAG 12 FEBRUARI 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Dokter Van Luin sprak voor de Partij van de Arbeid Afdeling in Heemstede opgericht onder Willem Lohoff VICTORIOUS WALES SEVEN SISTERS WALES Jhr. dr. Mollerus spreekt voor Handelsvereniging Jongerendienst van dc Protestantenbond Nieuwbouw vordert en leerlingental groeit „Trouw moet blijeken" Het voornemen ook in Heemstede het Christelijk kleuteronderwijs tot bloei te bren gen, dateert allerminst van de laatste jaren, want reeds in het begin van deze eeuw was men in Protestantse kringen van de noodzaak van dit onderdeel bij het bijzonder onderwijs overtuigd, zodat de dames Beels van HeemstedeEybergen Santhagens, Quarles van UffordDolleman en Van Lennep allen namen met een voor Heemstede buitengewoon vertrouwde klank zich in die dagen al intensief met stichtingsplannen bezig hielden. Later hebben ook de dames Barger-Gregory, Korff- Adrian, EnschedéVan Geen en HoogendijkGregory haar activiteit voor een eigen kleuterschool ingezet. Helaas kon men ons' geen gegevens over de eerste Christelijke kléuterschool te Heemstede ter beschikking stellen, omdat hiervan geen archief is bijgehouden. Wel is nog bekend, dat deze aan of in de directe omgeving van het Wilhelminaplein gevestigd was, het oudste gedeelte van Heemstede dus. Ook mag worden aangenomen dat het onderwijs hier onder tamelijk primitieve omstan digheden moest plaats vinden, mede doordat in die tijd van enige overheidssubsidie nog geen sprake was Met de groei van Heemstede steeg ook de behoefte aan een moderner schoolge bouw en in 1926 zag het bestuur zijn on vermoeide pogingen eindelijk met succes bekroond. Er waren inmiddels voldoende middelen voor de bouw van een nieuwe kleuterschool bijeengebracht, welke aan de Lieven de Keylaan werd ingericht en in dat jaar officieel in gebruik kon wor den genomen. Aldus beschikte het Chris telijk kleuteronderwijs over een ruim ge legen. modern schoolgebouw, dat drie les lokalen en een speellokaal bevat. Deze school staat van de opening af tot heden onder leiding van mejufrouw L. van Gelder. Intussen nam de belangstelling voor dit bijzonder onderwijs steeds toe, zodat ook in het Westelijk deel van Heemstede een keluterklas werd ingericht, welke in 1937 in een particulier huis aan de Laan van Bloemenhove geopend werd; in 1950 ge volgd door een tweede in het voormalig distributiekantoor aan de Binnenweg. Deze twee klasjes vormen de basis voor een nieuwe kleuterschool, waarvoor in de twee de helft van 't vorig jaar aan de Koediefs- laan de eerste steen werd gelegd en die Zaterdag 19 Februari, des middags om half drie officieel zal worden geopend. Voor de totstandkoming van deze tweede bijzondere Protestantse kleuterschool heb ben diverse factoren gunstig medegewerkt. In de eerste plaats heeft het bestuur van de bijzondere Protestantse school er reeds in 1948 bij de aankoop van het buiten „Kennemeroord" rekening mee gehouden, dat in de toekomst in deze omgeving oók het kleuteronderwijs moest worden onder gebracht, zodat met vooruitziende blik te vens de hand werd gelegd op een terein aan de Koediefslaan, waarop zich het be kende pand „De dorstige kuyl" bevindt. Nadat de voorbereidende werkzaamhe den voor de bouw van een tweede kleu terschool waren geëindigd, diende hét be stuur vervolgens een verzoek in aan het gemeentebestuur van Heemstede om ver gunning tot het bouwen van twee lesloka len en een speellokaal, over welke aan vrage al spoedig gunstig werd beschikt; in 1954 gevolgd door het ministeriële fiat. Nu dient hierbij nog te worden vermeld, dat in tegenstelling tot het lager- en UL- onderwijs een bestuur van een kleuter school zelf voor de financiering is aange wezen. De tweede gunstige factor bestaat dan ook hierin, dat mede dank zij de welwil lende houding en dc bemoeiingen van de Heemsteedse wethouder van Onderwijs, de heer H. Disselkoen in deze gemeente een andere regeling geldt. Hierdoor neemt de gemeente de bouwsom, inrichting, leer middelen en de rente voor haar rekening, op voorwaarde van veertig amortis-jaren. Het terrein werd daarop van de bijzonde re Protestantse school overgenomen, waar voor een obligatielening werd uitgeschre ven. Teveel leerlingen Nadat de fundering voor de nieuwe kleuterschool was gelegd, organiseerde het bestuur een propaganda-avond, ter gele genheid waarvan zoveel leerlingen werden opgegeven, dat de geprojecteerde twee les lokalen voor clit aantal beslist ontoerei kend zouden zijn. Vandaar dat men be sloot hieraan nog een derde lokaal toe te voegen, waarvoor de toestemming even eens binnen enkele weken door het ge meentebestuur werd verleend. Hierdoor liepen de bouwkosten op "tot niet minder Door leerlingen vam de afdeling Heem stede van de Volksimuziekschool voor Haarlem en omstreken werd Vrijdagavond in de bovenzaal van het Minerva-tbeater een demonstratie gegeven, die onder leiding stond van de directrice, mevrouw C. Kat- Beijlevelt. Bij tal van voorgaande demonstraties is al gebleken hoe mevrouw Kat er slag van heeft cm ook de toehoorders in de muzi kale activiteit te betrekken en hen daar door ontvankelijk te maken voor de ver richtingen van de leerlingen op het ge bied van de muziek. Deze demonstratie was, zoals gebruikelijk, bedoeld ais een openbare les. De belangstellenden konden zo een indruk krijgen, hoe het in een les op een volksmuziekschool toegaat, in dit geval bij de algemeen vormende lessen der afdeling A. Nadat „het publiek" in een ommezien een vierstemmige canon had geleerd en met groeiende geestdrift gezongen, volgde de haast al tot een traditie geworden reeks oefeningen ter ontwikkeling van het gehoor, het rhythmisch gevoel, het muzi kaal geheugen, het „innerlijk" gehoor, de improvisatie, het bewuste luisteren, kortom alle oefeningen, die kunnen leiden tot de vorming van een muzikale grondslag, waarop verder gebouwd kan worden. Een grondslag, diie men trouwens van elk met juist inzicht gegeven muziekanderricht kan verwachten. Dat de demonstrerende leerlingen, die van mejuffrouw W. van Eld'ik les krijgen, al heel wat vorderingen gemaakt hebben, werd door hetgeen zij lieten horen en zien overtuigend aange toond. Zij konden ook al aardig met hun blokfluiten over weg. De demonstratie met bamboefluiten moest wat bekort worden, omdat de be zetting van de groep leerlingen door om standigheden te klein was geworden. Maar de jongelui, die er waren, deden nu •xtra hun best, waardoor men toch een goede indruk kon krijgen van de bekoor lijk- tere klank van de bamboefluit. P. ZWAANSWIJK dan 130.000,Doch in dit stadium van de bouw bleek deze uitbreiding toch voor deliger, dan wanneer het werk na de vol tooiing uitgevoerd zou moeten worden. Intussen nam ook het aantal leerlingen voor de school aan de Lieven de Keylaan voortdurend toe, zodat het bestuur zich onderwijl eveneens met dit probleem heeft moeten bezig houden. Uitbreiding met een vierde leslokaal achtte men niet verant woord, zodat de oplossing werd gevonden door een gedeelte van het gebouw voor Christelijke Belangen aan de Voorweg als dépendance in te richten. Ook voor dit plan werd spoedig over eenstemming met het gemeentebestuur be reikt; de verbouwingswerkzaamheden zijn inmiddels voltooid, zodat deze lokaliteit, plaats biedende aan- zesenveertig leerlin gen, Woensdag 16 Februari des morgens om half elf officieel als ,,'t Kleuterhoekje" in gebruik zal worden genomen. Na de opening van de school aan de Koediefslaan, kan het Protestants kleuter onderwijs in Heemstede dus ongeveer drie honderd leerlingetjes onderbrengen. Een resultaat dat het bestuur ongetwijfeld tot een zekere voldoening zou moeten stem men, wanneer het geen politiek van ge zonde spreiding nastreefde. Mede met het oog op het steeds intensie ver wordende snelverkeer, waarbij het oversteken door kinderen van de Heem- steedse Dreef bijvoorbeeld niet geheel van gevaren is ontbloot, acht men het weinig verantwoord het kleuteronderwijs op en kele plaatsen in de gemeente te concen treren. Vandaar dat reeds nu de stichting van een Christelijke kleuterschool in het Noord-Oostelijk gedeelte van Heemstede ernstig in overweging genomen wordt en gezien de tot nu door het bestuur bereikte resultaten, lijkt ook dit plan alleszins voor verwezenlijking vatbaar. l)e Nederlandse arts in de maatschappij De ledenvergadering van de Heemsteed se afdeling van de Partij van de Arbeid, welke Vrijdagavond in de tuinzaal van het Cafetaria-restaurant aan de Binnenweg gehouden werd, verkreeg na de behande ling van de agenda een bijzonder interes sant aspect, doordat de heer J. J. van Luin, arts te Heemstede een korte causerie hield over de huidige positie van de Nederland se arts. De heer Van Luin begon daarbij met vast te ste-llen, dat de artsen zich verstan delijk en emotioneel dienden aan te passen in maatschappelijke veranderingen, welke zich in een dermate snel tempo hebben voltrokken, dat de oriëntatie daaronder in vele gevallen te lijden heeft gehad. Zodat het voor vele artsen onmogelijk geworden is in deze maatschappelijke structuur hun positie te bepalen. In dit verband oefende spreker enige critiek uit op het systeem van de verplichte verzekering, waarbij een gedeelte van de praktijk bewust bij diverse ziekenfondsen werd ondergebracht. Dit verplichte karakter betekent onder meer, dat men zijn inkomen niet langer kan besteden zo men dit zelf wenst. Deze verplichting is voortgekomen uit de over tuiging. dat bij een vrijwillige verzekering het inkomen niet altijd met voldoende verstand zou worden beheerd en velen zich dus niet bij een ziekenfonds zouden aan sluiten. De op deze wijze door het bedrijfs leven van de salarissen ingehouden pre mies, worden via de ziekenfondsen in het Verzekeringsfonds gestort; een overkoepe lend overheidsorgaan. Nu wil het geval dat het bedrijfsleven medezeggenschap ver langt in de bestemming van deze gelden, welke uiteraard van invloed kan zijn op een eventuele verhoging der premies. Spre ker erkende dat het bedrijfsleven een plaats in deze Raad toekomt, doch zeker geen beslissende stem. Want indien de pre mies niet hoger mogen worden opgevoerd, dient aan geneesmiddelen en honoraria voor doktoren een limiet te worden gesteld en nu vrezen de Nederlandse artsen dat dit laatste als de sluitpost van de begroting zal worden beschouwd. Bovendien zien zij hun vrijheid in het vaststellen der-honora ria steeds meer beperkt. Vervolgens gaf spreker een,kort over zicht op het ziekenfondswezen in het bui tenland, waarbij hij even dieper inging op het bekende plan-Beveridge in Engeland. Dit heeft geprofiteerd van de erbarmelijke achterstand in dit land op het gebied van doktershulp aan de bevolking; waaraan de regering een einde maakte op een wijze, die nergens ter wereld zijn weerga vond. Men stelde zich hier namelijk op het stand punt, dat de Staat volledig verantwoorde lijk dient te zijn voor de gezondheidszorg van het volk, -zoals dit eveneens bij het onderwijs het geval is. Een ieder die zich op Engels grondgebied bevindt heeft dus recht op geneeskundige hulp. evenals een ieder vrij gebleven is van deze wet gebruik te maken. Voor de artsen werd daarbij een honorarium vastgesteld, dat in de meeste gevallen belangrijk aantrekkelijker is dan in ons land. Vandaar dat naar spre kers overtuiging de overgrote meerderheid van het Engelse volk van dit systeem een uiterst dankbaar gebruik heeft gemaakt. Of deze methode ook in Nederland met succes kan worden toegepast achtte dr. Van Luin een vraag, die in kort bestek moeilijk afdoende te behandelen is. Voor ons land geldt immers in de eerste plaats het probleem: ..Hoe brengen wij goede medische hulp binnen ieders bereik". Maar wel wilde spreker ten slotte vaststellen, dat piet aller medewerking in Nederland eveneens Iets tot stand kan komen In de R.K. Bond van Bejaarden Op initiatief van de afdeling Haarlem van de Katholieke Bond van Bejaarden, werd Vrijdagmiddag in het R.K. Vereni gingsgebouw aan de Herenweg ook een Heemsteedse afdeling opgericht. Onder de aa'nwezigen op deze eerste bijeenkomst be vonden zich de bondsvoorzitter, de heer W. Hezelaar, de pastoors H. A. J. Drost en Chr. van Mierlo en de geestelijke adviseuir van de afdeling Haarlem, rector Th. de Wit. De oprichtingsvergadering stond onder leiding van de voorzitter van de afdeling Haarlem, de heer C. J. Selhorst, die aan zijn gebruikelijk welkomstwoord tevens een uiteenzetting verbond van het doel en streven dez^r organisatie; namelijk de be hartiging van niet alleen de godsdienstige en zedelijke belangen der leden, maar ook hun sociaal economische. Direct daarop werd een voorlopig be stuur gekozen, dat als volgt is samenge steld: Th. Loman, voorzitter; J. C. Behage, secretaris; G. T. Brouwer, penningmeester en C. J. Blijswijk, commissaris. In het verdere verloop der vergadering besloot men spoedig ook een bijeenkomst in de parochie van Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart te organiseren, ten einde de in dit gedeelte van Heemstede wonende Katholieke bejaarden eveneens in de ge legenheid te stellen zich uit te spreken. Nadat rector De Wit zich bijzonder op timistisch had uitgelaten over de toekomst van de zojuist opgerichte afdeling, sprak pastoor Van MLerlo vervolgens nog eefi woord van dank voor de door de afdeling Haarlem verleende medewerking. Met Willem Lohoff als gastdirigent gaf het Noordhollands Philharmonisch Orkest gisteravond een operaconcert ten bate van zijn instrumentenfonds. Er werd aan mee gewerkt door vier vocale solisten en door het Amsterdams Opera-Koor, een onder leiding van Willem Lohoff staande vereni ging van amateurs. Het volledige orkest was voor de begeleiding ingeschakeld en in enkele nummers werkte Gosse Kroese mee als organist. Daar mijn aanwezigheid deze avond ook nog elders gevergd werd, heb ik het eerste' gedeelte van het programma niet kunnen horen en daardoor de kans gemist de bari ton Paolo Gorin van de Nederlandse Opera in zijn aria's uit De Barbier, De Tover fluit en Don Carlos enzovoorts te beluiste ren. Van de alt Elsa Hernady-van Bueren trof mij de met warm geluid en overtuigende expressie gezongen aria „Amour, viens aider ma faiblesse" uit „Samson et Dalila" van Saint-Saëns. De sopraan Mathilde Ri- vs zong de aria „Ritorna vincitor" uit Aida, waarbij in het bijzonder haar karakteris tieke borstnoten opvielen. Met lenig-lyrisch geluid en mooi geplaatst mezzo voce klonk de aria uit „Je crois entendre encore" uit ..Re Parelvissers" door de tenor Cornells Kalkman, een zanger die er wezen mag. Koor en orkest lieten zich krachtig gel den in de inleiding tot het vierde bedrijf van „Carmen". Een goede prestatie van het vrouwenkoor was de besqhaafd klinkende vertolking van een fragment uit Samson et Dalila".De grote introductiescène voor koor en orkest uit „Willem Tell" van Rossini klonk wel wat ruw, maar werd met rhyth- mische stevigheid gezongen. Ingeleid door het orchestraal Intermezzo werd de avond besloten met de grote Kerk koorscène uit Cavalier ia Rusticana met al het effect, dat de combinatie sopraansolo, koor en volledig orkest met orgel tot stand kan brengen. Willem Lohoff toonde zich een geestdrif tig aanvoerder en een dirigent, onder wiens leiding het orkest veilig is. Er was veel be langstelling. JOS. DE KLERK ADVERTENTIE doet U met een mud kolen als U onze niet te overtreffen WALES anthraciet stookt. Neemt 'n proef met: (Super kwaliteit) Afm. 20/30 11-15 per H.L. (le kwaliteit) Afm 20/30 10.65 per H.L. Alleen-verkoop: BRANDSTOFFENHANDEl De bevolking van Haarlem begint al te wennen aan een nieuwe verschijning in het stadsbeeld, de bereden politie. Men kan de bereden patrouille nu en dan in het centrum zien. De Zandvoortse Handelsvereniging be legt op Dinsdag 15 Februari een leden vergadering, waar jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omgeving, spreekt over de onderwerpen Vestigings vergunning voor bedrijven; het Kennemer financierings-instituut en het Vreemdelin genverkeer. In het kader van de Jeugddag 1955 belegt de Nederlandse Protestantenbond, afdeling Zandvoort, Zondag om 7 uur een specia'e jongerendienst in gebouw Brugstraat 15, waar ds. J. Heidinga van Haarlem spreken zal over het onderwerp: „Is er durf voor nodig om te geloven?" Door een V.C.J.C. lekespelgroep uit Haar lem zal daarna een opvoering worden ge geven van het Bijbelse spel „Emigranten", geschreven door Jan Wit. KOOKCURSUS. Opnieuw organiseert de Commissie voor huishoudelijke en gezinsvoor]iehting (de Vrouwencontact-commissie) te Zandvoort een kookcursus in samenwerking met het Gemeerde-gasbedrijf in het gebouwtje van dit bedrijf aan de Tolweg no. 10. Ook mu weer zal mej. A. Frenie, lerares van het Gemeentelijk Energiebedrijf te Haarlem deze cursus verzorgen wel'ke wordt gehou den op' vier achtereenvolgende Maandagen, ingaande Maandag 14 Februari. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 13 Februari waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 53, tel. K 2502 300. Uit het jaarverslag van de vereniging Ambachtsschool Haarlemmermeer" blijkt dat de Technische School in Hoofddorp, die voortdurend in belangrijkheid toe neemt, zich in het afgelopen jaar snel is blijven uitbreiden langs de lijnen, die daar voor in de schetsplannen zijn uitgestippeld. Het eerste deel van de nieuwe school kwam gereed, de bouwloods werd voltooid en er werd goedkeuring ontvangen voor de bouw van een gymnastieklokaal, die wellicht nog deze maand kan beginnen. Verder bestaan er thans mogelijkheden om tot de bouw van een conciërgewoning te komen. Door de architect L. Kraak ivordt de laatste hand gelegd aan de tekening voor het hoofdgebouw van de nieuwe school en het resterende praktijkgedeeltemen stelt alles in het werk om daar nog dit jaar aan te kunnen beginnen. De Technische School heeft thans de be schikking over zeven theorielokalen, twee tekenlokalen, negen praktyklokalen, een bouwloods, een barak voor lichamelijke oefeningen en een praktijklokaal, dat wordt gehuurd van de Nederlandse Middenstands- bank te Hoofddorp. Aan de zeer hinderlijke verspreiding, van de leerlingen over ver schillende ver uiteenliggende gebouwen is nu vrijwel een einde gekomen. De dagschool heeft vijf eerste klassen machine-bankwerken met 140 leerlingen, vier tweede klassen machine-bankwerken met 98 leerlingen, twee 1ste klassen timme ren met *44 leerlingen, een kopklas metse len met 15 leerlingen, een klas vliegtuig monteurs (overwegend praktisch opgeleid) met 27 leerlingen en een klas vliegtuigmon teurs (overwegend theoretisch opgeleid) met 22 leerlingen, en tenslotte een klas vliegtuig-electriciens van 20 leerlingen. geest van het grote experiment, dat men in Engeland reeds heeft aangedurfd. Dat deze causerie met de grootste be langstelling in de goed bezochte vergade ring beluisterd was, bleek wel uit het grote aantal vragen dat spreker na afloop daar van werd voorgelegd. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 13 Fe bruari worden te Heemstede waargenomen door dr. L. "ijnberg. Beethovenlaan 36, telefoon 35734 en dr. J. L. Tombrock, Bur gemeester van Lennepweg 1, telefoon 38032. Wijkverpleging: zr. L. i udok van Heel, •Jac. de Witstraat 9. telefoon 34673. Apotheken- Aerdenhout Aootheek, Zand- voortselaan 164, telefoon 26772 en Heem steedse Apotheek, Binnenweg 98, telef. 38197. Hereweg 337, tel. 3685. De avondschool heeft vijf klassen machi ne-bankwerkers met 56 leerlingen, zes klas sen timmeren van 61, leerlingen, twee klas sen automonteurs van 21 leerlingen, twee klassen vliegtuigbakwerkers (Fokker) van -41 leerlingen, een klas metselen van 10 leerlingen en vijf klassen lassen van 50 leerlingen. leerlingen-aanwas De voltooiing van de nieuwbouw is een dringende zaak, gezien het semi-permanen- te karakter van de eerder gestichte gebou wen en de verwachte toeneming van het aantal leerlingen. Reeds het afgelopen jaar moest een belangrijk aantal adspiranMeer lingen worden afgewezen wegens plaats gebrek (van de aanmeldingen voor het eer ste leerjaar alleen al 57). Voorts verwacht men in de jaren 1959-1960 de aan het grote aantal geboorten in 1947-1948 evenredige toeloop van leerlingen. De totale toeneming van het aantal leerlingen voor ambachts scholen in de komende vijf tot tien jaar wordt door deskundigen geschat op niet minder dan 75 percent. Een dergelijke aan was zou uiteraard niet door de nieuwbouw opgevangen worden. Als voor de hand lig gende oplossing van deze kwestie zou men het karakter van streekschool voor deze technische school kunnen laten varen en in hoofdzaak leerlingen uit de gemeente Haarlemmermeer toelaten. Dit zou overi gens niet kunnen gelden voor de speciale opleidingen. Het bestuur heeft zich echter van het begin af op het standpunt gesteld, dat bij een school die ruimte biedt aan 450 500 leerlingen het optimum is bereikt. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten worden Zondag als volgt waargenomen: Hoofddorp: dokter Bult; Nieuw Vennep: dokter Nugteren; Badhoevedorp: dokter Den Ouden; Zwancnburg-Halfweg: dokter Rijnders. ZONDAGSDIENST De artsdienst in Bloemendaaal-dorp wordt verzorgd door dr. C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17. tel. 25589 (Van Zaterdagmid dag 2 uur tot Maandagochtend 8 uur). In Overveen (van Zaterdag 2 uur tot Zon dagavond 11 uur) dr. W. D. van Oldenborgh, B'nemendaalseweg 223, tel. 22(34. Wijkverpleegster is zr. J. van Dijk, Bloe- mendaalseweg 307 te Overveen, tel. 12698, bij geen gehoor 14424. Apothekers voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort. (Zondags-, avond- en nacht dienst tot Zaterdag 19 Februari) Elswout- apotheek, Bloemendaalseweg 341, tel. 16760 en de Santpoortse apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, tel. K 2560 8249. ZONDAGSDIENST LISSE De medische dienst wordt Zondag 13 Fe bruari te Lisse waargenomen door dr. Haase, Donderdagavond gaf „Trouw moet Blijeken" te Lisse voor een goed bezette zaal van „De Taveerne" een geslaagde uit voering, na een hartelijk dankwoord van voorzitter v. d. Pol voor de spontane mede werking van de burgerij van Lisse om de leden in uniform te steken. De toneelcllib uit eigen leden voerde het toneelstuk „Een grote zwarte poes" op. Maandag wordt de tweede uitvoering gegeven, eveneens in de Taveerne. GOUDEN ECHTPAAR Woensdag herdachten de heer en me vrouw C. BootVan Ruiten het feit, dat zij voor 50 jaar in de echt werden verbon den. Zowel bruid als bruidegom, 74 en 75 jaar oud, genieten een- goede gezondheid. Zij hebben 6 kinderen en 18 kleinkinderen. FILMAVOND A.N.W.B. Vrijdagavond werd in de zaal „de Witte Zwaan" te Lisse een filmavond gehouden door de A.N.W.B. De heer Palstra, propa gandist van de buidendienst, heette de aan wezigen welkom en gaf een overzicht van het werk der A.N.W.B. Deze organisatie heeft thans in Lisse 277 leden, hetgeen echter slechts 21? der bevolking is. Spre ker verwachtte dat dit cijfer ook voor Lisse beduidend hoger kan worden, gezien de grote betekenis van de A.N.W.B. Verwacht mag worden dat het ledenaantal in ons land (thans 285.000) per 1 Mei de 800.000 gepasseerd zal zijn. Hierna werden ver toond „de Ridders van de weg", „de hori zon wijkt" en enkele mooie buitenlandse natuurfilms. LISSER BOYS VIERDEN FEEST De voetbalvereniging „Lisser Boys" hield Vrijdagavond in de zaal „De Taveerne" te Lisse de jaarlijkse feestavond, waar grote belangstelling voor werd getoond. De zaal was tot de laatste plaats bezet -toen voor zitter Van Essen de aanwezigen welkom heette en een woord van dank richtte tot allen, die hun steun verleend hebben aan de vereniging. Het cabaret-gezelschap An- dré Carrel vermaakte de aanwezigen met een programma van aecordeon-muziek en schetsjes. ZONDAG 12 FEBRUARI 1955. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerksp'ein, 10: Ds. F,. Pot. 7: Ds. A. J. van Rhiin. Noorrierkerk. Velserstr. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds, S. ,H. J, Voors. 7: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. R. B. E/enhnis, van Amsterdam. Bakenesserkerk. Vrouwenstraat. 9.30: Kinderkerk. Ds. A. J. van Rhijn. 10.30: Jeugddienst. Ds. R. H, Ol- deman. van Zandvoort. Gebouw Vrijz. Her vormden, Jacobstraat. 10.30: Prof. Dr. W. Banning, van Driebergen Kapel Sarepta. Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. R, Wijers. 10.45: Ds. G. J. Waardenburg. Dia- conessenhuis, Hazepaterslaan. 4 30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis. Jansstraat. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Jeugdkaoel. Noord, Molenaer- straat 10.30: Dhr. J. E. van Epen Oost, Zo merkade 10: Wika W. Veenstra. West, Leid- sestraat 10: Dhr. G. Dorlandt. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. A. Zonnevijlle. Eglise Wallonne. 10.30 h.: Service présidé par le pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Ev. Ge- meinde, Waalse Kerk. 20 u.: Ds. Stein. Alle- Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkevk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking in de Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. A. Romein, van Vlaardingen. Woensdag 7.30: Ds. J. v. Dijk, van Garderen Stads Evange lisatie. Lange Herenstraat 6. 10: Dhr. L. Slap- pendel, met medew. Zangkoor. 7: Dhr. J. F. Snoeks. Woensdag 8: Ds. v. d. Schors, van Amsterdam. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. C. Vanderbreggen, Rijnsaterswoude. 5: Dezelfde. Bijbeluitlegging. 8: Jeugdsa- menkomst o.l.v. Jacques Teeuwen. Opwek kingssamenkomsten. Zuiderstraat 15. Don derdag 8: Rev. E. H. Mickelson van de Christian and Missionary Alliance vertelt over zijn ervaringen in de Baliem-vallei op Nieuw-Guinea met zendingsfilm. Samen met Rev. W. Könemann. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zondagsschool en jeugddienst. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstr. 3. 10 en 4.30: Evang. Jac. Schrick. De Vrije Ge meente, Rest. Brinkmann, Gr. Markt. 10.30: Voorganger J. H. Ritzema Bos. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Jeugddienst. Ver. Doopsgez. Ge meente. 10.30: Ds. C, P, Hoekema. 10.30: Peu- zelaarsteeg 3. Ds. C. Soutendijk. .Jeugddienst Remonstr. Geref. Gemeente. 10 30: Ds. J. J, van Hille. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. L. Hoorweg Jr., 5: Ds. C. Goeman. Zuid-Oosterkerk, Ri chard Holkade 125. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. H. R. Zijlstra, van Koudekerk a. d. Rijn. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstr. 9: Ds. H. R. Zijlstra. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Prof. C. Veenhof. Kampen. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Donderdag 8: Ds. J. P- Geels, Bijbellezing. Geref. Ge meente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Ds. Ligtenberg Ger. Gem. I,. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud Ger. Gem. in Ned.. Parklaan 21. 10 on 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk. Kinder huissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30: Dhr. F. Oosterwijk. 7.30: FR. VARKENMARKT 6—10 (Spaarne bij Viaduct) Telefoon 1-4-1-6-4 en 1-3-9-0-4 ff Gemeent. Gemeenschapsavond en Jeugd- samenkomst. Zangver. Leger des Ileils, Schagchelstraat 26. Zaterdag Straatzang. Zondag 10: Heiligingsdienst. 7: Openlucht samenkomst op de Ged. Oude Gracht. 8: Ver lossingssamenkomst. De samenkomsten staan onder leiding van maioor en mevr. M. Sou- verein. Dinsdag 2.30: Gezinsbondsamertkomst Donderdag 8: Samenkomst. Iedaee Zondag kindersamenkomsten om 12 uur leidster van de jeugd M. Bruis Pinkstergemeente, N.we Kruisstraat 14. 10: Opdrachtdienst. 7.30: Evangelisatiedienst. Donderdag 7.45: Ge bedsure. Vrijdag 7.30: Jeugdavond. Verga dering van gelovigen. God. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (BroodbrekenV Gemeente des Heeren. Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. De Christengemeenschap, Westerhoutpark 1A. 9.30: Zondagsdienst v. kinderen. 10: Mensenwijdingsdienst. Volle Evan-elie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: Dhr. J. Zeegers. 12-13: Zondagsschool. 7: Opwekkingssamenkomst. Dhr, W. Zeegers. Zevende-Dags Adventisten. Jacobstraat 6 Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21 Iedere Zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de HeiHeen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilholmina- straat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apos tolische Gemeente, Jacobiinestraat 15. 10 en ''5: Godsdienstoefening. Christian Science, First Church of .Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Tüal. 11.15: Engelse Taal. Woens dag, Lange Voerstraat 16. 8: Avondbijeen- komst. The Bethel Pentecostal Temole, Tempeliersstraat 55 rd. 3: Br. D. Koppclle en vertaald in de Indonesische taal door Br. Hoeta-Galoeng. Soefi-Beweging. 11: Uni versele Eredienst in de Aula van het Ste delijk Gymnasium, Prinsenhof. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harnmuia", .Tansstraat 83. 10.30: Wüdinpc-oorgen Mcn-r. M. Jupiin, Alkmaar. HAARLEM-NOORD, Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7 30: Avondgebed. Zondag 10 en 7: Dr. G. Ph Schecrs. Imma- nuëlkerk. 10: Dr. H. van der I.oos. Samenwerkende Kleinere Rprken. Sions- Kapel, Eksterstraat. 7.15: Ds K^oos. Doops- gezinde Gemeente, geb. N. P. B. Berkenstr. 10. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Stiohting „Pe tra". Woensdag 8: In verband met verbou wing der zaal Samenkomst Maasstraat 8. Geref. Kerk, Kloppersingelkerk, Klopper- singel 5557. 10: Ds. Jos. v. d. Linden. 5: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Eksterstraat. 8 45: Ds. P. de Ruig 3.30: Ds. Jos. v. d. Linden. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat.10.15: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. Jos. v. d. Linden. Chr. Geref. Kerk. Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. Leger des Heils, Ceramstraat 4. Zaterdag 7: Straatzang. Zondag 10: Heiliging^samen- komst 6.45: Openluchtsamenkomst Soenda- Dlein. 7.30: Verlossingssamenkomst 12 30 en 4.30: Jeugdsamenkomsten, Maand, 7: Straat zang Overveen Stooos bad. Dinsdag 2.15: Gezinsbondsamenkomst. 7.30: Bijzondere Jeugdsamenkomst. Woensdag 1.30, 3, 4.30: Jeugdontspanningsamenkomsten. Donder dag geen dienst. Leiders: Kapitein en Me vrouw Joh. C. en A. van Huizen-van Ede. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Oskamp. 19: Ds. G. Koch, van Haarlem-N. Kapel Nieuw Vredenhof 10.30: Ds. G. H. v. de Woord, van Spaarndam. 19: Zangdienst o.l.v. Ds. van Dijl en dhr. Dor'and. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Di.il. Kapel Irene Meer en Bosch 10: Ds. J. A. de Klerk. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Me.i. L A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afdeling. Ned. Chr. Gemeenschausbond. Jac. v. Ruvsdaellaan 7. Maandag 3: Samenkomst. Geref. Kerk. Koe diefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan. 10: Dr, A. Dondorp. 5.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Heren weg 111. 10 en 5: Ds, van Putten. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10 30: Ds. J. E, Drost. 10.30: Zondagsschool. Tyo H. van Eegheninstituut. van Lennepweg. Re lig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. A. R. de Jong. O. R. G„ Haarlem. BENNEBROFK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. Joh. Bronsgeest, Jeugd dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. .J. H. Stelm.a. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.15: Jeugdkerk, 16-20 iaar in Maranatha. Dr. C. Spoelder 11.45: Zondagsschool. 5 en 6 iaar Kleuterschool Boslaan. 7—12 jaar Jeugdhuis en Maranatha Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. W. Mackenzie, Rem. Amsterdam. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Prof. Dr. N. H. Ridderbos, van Amsterdam. 3.30 en 7.30: Ds. G. Toorn vliet. Vriie Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Zondagsschool Julianakwar- tier, Kon. Wilhelminaschool. Dompvloeds- laan. 12-13: Zondagsschool Ramplaankwar- tier, Beatrixschool en Wi.jkgebouw Irene. Marine Hospitaal. 10: Ds. H. Woldendorp. Geref. Kerk. 10 cn 5: Ds. D. Ringnalda, H. Avondmaal. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus. 5: Ds. F. Brouwer. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. J. C. Salverda. H. Avondmaal. Doops gezinde Gemeente. 10.30: Dr. A. Vis. Doops- gez. Pred. te Beverwijk. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP Ned. Herv. Kerk. 9 30: Ds. Locher van Oegstgeest. 7: Ds. J. A. van Boven. Jeugddienst. Abhenes 9.30: Ds. J. A. van Boven. 3: Ds. S. L. Knot'nerus. van Hil- legom. Bethelkapel 10: Ds. Keers, van Am sterdam. 7: Ds. W. van Limburg, van Ben- nebroek. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Vicaris L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. H. W. Wierda, van Haarlem. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds.- D. ter Steege, Jeugddag. 7: Dr. J. H. Stel ma, Bloemendaal. „De Toorts" 9: Ds. D ter Steege. SPAARNDAM, \>d. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. v. d Vlugt, Bl'daal. West. Sionskerk. 10.30: Ds. J. Kroon, H. Dood. 19: Ds, Smit, Dordrecht. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. A. Offeringa, em. prod, te Scheveningen. 7: in de nieuwe consistorie Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer, 9.30: Jeugdka pel in de kerk. Dhr. M Faber. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. A. Noorman,' van Zaandam. 7: Herdenking Jeugddag Voorganger Ds. J. Heidinga, van Haarlem. (Jongerendienst). Geref. Kerk. Julianaweg 10 en 5: Ds. E. Zijlstra, van Aerdenhout. Ned. Chr. Gemeenschansbond in Ons Huis Dinsdag 8: Dhr. M. C. Draijer, van Haarlem! LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vicaris Wolfensbergen. 5: Ds. C. Jongeboer. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur Geref. Gem. 10 en 4' Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9 30 en Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. L. v. d. Kmjf, van den Helder. I

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3