N.V.-directeur stond terecht voor grote belastingdelicten Werkster gevr. FLINKE VERKOOP-BEZORGER LEERLING-VERPLEEGSTERS Vertegenwoordiger R.K. school voor voortgezet onderwijs in Haarlem-Oost in gebruik genomen Dulles wil de nationalisten op kusteilanden handhaven monteurs en hulp monteurs Nette meisjes gevraagd Rijk benadeeld met 3+ ton Zou schilderijentransactie gefingeerd hebben om onjuiste aangifte te dekken Uitspraak in koffie- en textieldiefstal Bloemendaal Amsterdamse Beurs Verenigde Staten zijn niet verplicht tot verdediging „als zodanig" Jongste bediende DONDERDAG 17 FEBRUARI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 10 Wethouder D. J. A. Geluk opende Rano-bazar Nasser en Nehroe zijn het volkomen eens Militaire bondgenootschappen in communiqué gehekeld Chauffeur wegens over treding voor rechtbank Fraaie prestatie Haarlemse politiemannen Scheepvaart ervaren en aankomende MACHINESTIKSTERS Vanmorgen verscheen de directeur van een Naamloze Vennootschap voor de Haar lemse rechtbank die verdacht werd van omvangrijke belastingdelicten gepleegd bij aangiften voor het Buitengewoon Navor- deringsbesluit, de Vermogensaanwasbelas- ting en de Vermogensheffing Ineens. Om de door hem gefingeerde opgaven te dek ken zou hij enige transacties aannemelijk hebben trachten te maken, onder meer de verkoop van schilderijen via een Utrechtse kunsthandel voor 340.500. In de boeken van de kunsthandel werd dit bevestigd, maar toen de Fiscale inlichtingen- en Op sporingsdienst ermee gemoeid werd, viel deze door de mand, van de hele transactie bleek niets waar te zijn. Naar de president, mr. H. J. Ferwerda gedurende de behande ling opmerkte, zou het rijk indien naar de opgaven van de verdachte gehandeld was voor ruim drieëneenhalve ton zijn bena deeld. Overigens hadden de opgaven ook de Heemsteedse waarnemend belastinginspec teur A. E., die de biljetten kreeg, zeer be vreemd. De verdachte had al negen maan den detentie achter de rug wegens econo mische delicten en daardoor was ook de inlevering van zijn buitengewoon aangifte biljet al vertraagd. Maar toen het kwam konden de cijfers de inspecteur niet anders dan tot de conclusie leiden, dat de man gedurende zes jaar met zijn gezin zou moe ten hebben leven van 463 gulden. Hij had deze uitgaven op 18.000 per jaar ge schat. Het rapport, dat erbij was gevoegd ge waagde van een schilderij en verkoop voor 34Ö.500. Voorlopig aanvaardde de inspec teur die, hij maakte een nieuwe opstelling waarbij hij de privé-uitgaven van de di recteur per jaar op 18.000 stelde. Bezoek Hij bracht hem echter later een bezoek waarin hij deze verzocht hem nu toch die kwestie van de schilderijentransactie eens duidelijk te maken. Daarop had de verdachte hem rekeningen getoond, waar uit zou moeten blijken, dat de directeur reeds in Mei 1940 schilderijen in zijn be zit gehad zou hebben, die hij gedurende de oorlog zou hebben verkocht via een Utrechtse kunsthandelaar. Daarop stuurde de inspecteur on middellijk de twee assistenten. E. en L., naar de genoemde kunsthandel voor een boekenonderzoek en inder daad, de zaak bleek te kloppen. De posten werden teruggevonden. Door deze mededeling was de Heem- steedse inspecteur nog niet helemaal bevredigd en spoedig zou hij gelegen heid krijgen de juistheid er van te be proeven. Een jaar later kwam er na melijk een opgave voor de Vermogens- aanwasbelasting waarbij de aandacht opnieuw op de schilderijentransactie werd gevestigd. Fiscale recherche sloeg toe Er werd een brief bij getoond van de Utrechtse kunsthandelaar, waarin deze stelde, dat de verdachte reeds bij het uit breken van de oorlog schilderijen in zijn bezit had ter waarde van ongeveer 102.000. En deze schilderijen zouden dan via de kunsthandel zijn verkocht. Er was een specificatie bij, die doeken vermeldde van Willem van der Velde, Pieter Breughel, Jan Van Goyen. Jacob Ruysdael en Jan Steen. Toen waarschuwde de inspecteur de Fis cale Inlichtingen- en Opsporingsdienst. Deze stelde een onderzoek bij de Utrechtse kunsthandelaar in met het gevolg dat deze weldra door de mand viel. De rekeningen en de boekingen bleken volkomen fictief te zijn. Dit werd dan ook zowel door de kunsthandelaar als door de verdachte be kend. Er waren wel schilderijen van de ver dachte verkocht maar ten hoogste voor een waarde van f 30.000. Er was zelfs nog een schilderij van Jan van Goyen gedurènde de oorlogsjaren door de N.V.-directeur aangekocht. Kunsthandelaar voor het hekje Op desbetreffende vragen van de presi dent erkende de verdachte valse verkla ringen te hebben afgelegd naar aanleiding van de beweerde schilderijentransacties en bij zijn aangifte voor de Vermogensaan- wasbelasting en de Heffing ineens. Hij had een en ander gedaan om zijn oorlogswinst, gemaakt met uitgebreide zwarte handel in hout, te camoufleren. Een ambtenaar van de fiscale recherche De Haarlemse rechtbank heeft Donder dagmorgen uitspraak gedaan in een om vangrijke zaak van diefstal en heling, die veertfen dagen geleden voor deze recht bank had gediend. De beide hoofdver dachten, aan wie ten laste was gelegd, dat zij in de nacht van 21 op 22 October te zamen hadden ingebroken in een pakhuis in Lisse, om er met een grote partij koffie vandoor te gaan en bovendien, dat zij op 30 September 's nachts een aanzienlijke hoeveelheid textiel hadden ontvreemd uit een zaak in Assendelft, waren W. F. M. uit Amsterdam en C. K., eveneens uit Am sterdam. Tegen M., werd veertien dagen geleden een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek geëist. De rechtbank veroor deelde hem thans tot twee jaar en drie maanden met aftrek. K., tegen wie twee jaar gevangenisstraf in de strafgevangenis voor jonge lieden was geëist werd conform de eis veroor deeld. Er waren nog vijf verdachten in ver band met deze zaak. C. J. S. te Vijfhuizen en C. S. uit Lijnden, tegen wie wegens heling, meermalen gepleegd, twaalf maan den gevangenisstraf was geëist, waarvan acht onvoorwaardelijk, kregen respec tievelijk twaalf maanden, waarvan zes voorwaardelijk en tien maanden, waarvan vijf voorwaardelijk. G. de H. uit de Haarlemmermeer, die de gestolen goederen gedeeltelijk had ver voerd, werd veroordeeld tot acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk. Er was acht maanden, waarvan vijf onvoorwaardelijk, geëist. Van C. L. M. en C. M. M., tegen wie respectievelijk wegens schuldheling en heling een voorwaardelijke gevangenis straf van zes weken en twee maanden was geëist, werd de laatste conform de eis ver oordeeld. C. L. M. werd vrijgesproken. verklaarde als getuige a charge, hoe hij bij de Utrechtse kunsthandelaar had ont dekt, dat de schilderijen-affaire goeddeels gefingeerd was. Daarna kwam de kunst handelaar als getuige voor het hekje. De president las een brief van hem voor, waarin deze schilderijen van verdachte „getaxeerd" had. „Maar u had die schilderijgn nooit ge zien en wist dus ook niet, of ze inderdaad in het bezit van de verdachte waren", merkte de president op, „hoe kon u ze dan taxeren?" Aarzelend erkende de kunsthandelaar, dat het allemaal doorgestoken kaart was om de fiscus te misleiden en dat hij voor zijn handlangersdiensten van de verdachte tenminste tien mille „commissieloon'had opgestreken. De president en de officier spraken er hun verbazing over uit, dat de kunsthan delaar deswege nooit door de justitie in Utrecht vervolgd was en dat er ook geen maatregelen tegen hem genomen waren door de organisatie van kunsthandelaren. „Vind u het niet erg, wat u gedaan hebt," vroeg de president. De getuige knikte instemmend. „Er zijn gewoon geen woorden voor," meende de president. Een andere belastingambtenaar kwam als getuige a décharge verklaren, dat de verdachte de fiscus aan navorderingen in komstenbelasting over 1941 -'45, heffing ineens en vermogensaanwas oneeveer f 850.000 schuldig was, welk bedrag nu echter ingevorderd was. Tenslotte getuigde een Overveense ze nuwarts, die verdachte enige tijd geleden onderzocht had, dat hij de man in een zeer slechte psychische en lichamelijke conditie had aangetroffen. „Hij had zulke sterke depressieve inslagen, dat ik, bij verergering van zijn toestand, zelfmoordneigingen niet uitgesloten acht," zo verklaarde deze ge- tuise. Waarop de president opmerkte, dat de pressieve inslagen allerminst zeldzaam zijn bij verdachten, die hun berechting tege moet zien. Vanmiddag zal de officier requisitoir nemen. Woensdagmiddag opende wethouder D. J. A. Geluk officieel in hötel „De Leeuwe rik" te Haarlem de bazar georganiseerd door de Rano, omroep voor zieken. De Rano, voluit Radio Amateurs Net work Organisation^eheten, is een vereni ging die niet alleen in Haarlem, maar ook in Rotterdam, Den Haag, Dordrecht en Amsterdam werkt, terwijl in verschillende andere steden reeds vergevorderde derge lijke plannen bestaan. Zij verzorgt belange loos ontspanningsuitzendingen in zieken huizen, sanatoria en rusthuizen, door mid del van bandrecorders. Hiertoe brengen zij korte reportages van actuele gebeurtenis sen. Voorts worden bezoeken afgelegd bij familieleden en kinderen van in bovenge noemde inrichtingen liggende zieken, die niet bezocht mogen of kunnen worden, ten einde deze familieleden via de band tot de patiënten te laten spreken. De heer Geluk sprak bij de opening zijn waardering uit voor het werk van deze jongelui, die hun vrije tijd besteden aan een zo sympathieke hobby. Hij zei dat de ge zonde mens in zijn dagelijks leven weinig aandacht wijdt aan degenen die door ziekte uitgeschakeld zijn. De jongemannen van de Rano trachten nu op voorbeeldige wijze het contact met de buitenwereld en het eigen gezin voor de patiënten levendig te houden. De wethouder hoopte dat de bazar de no dige gelden mocht opbrengen om het werk van de Rano te kunnen uitbreiden. Door het omdraaien van een startknop van een der tape-recorders stelde de heer Geluk een band in werking, waarop een in terview was vastgelegd dat een der Rano- reporters had met patiënten in verschillen de sanatoria. Duidelijk ervoer men daaruit hoe deze zieken het werk van de Rano op prijs stellen. De bazar, die drie dagen zal duren, biedt vele attracties. Men krijgt hier onder andere de gelegenheid om via een bandrecorder zijn eigen stem te beluis teren. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: J. Chr. Henstra—Smit, z. ONDERTROUWD: G. J. van Benthum en W J. Sweijen. GEHUWD: J. P. Komen en J. M. A. War merdam; J. J. Surendonk en J. M. Riteco; J. Th. v d. Nouwland en F. A. M. Roeien. OVERLEDEN: A. Schaap, 52 j.; J. Schou ten, 23 j.; J. W. Th. van Marken, 24 j.; J. Visser, 53 j.; L. Stegeman, 63 j. J. H. W. PASMAN TREEDT IN 1955 AF. De heer J. H. W. Pasman, die in October van dit jaar 60 jaar hoopt te worden, heeft verklaard, dat hij zich in verband met zijn leeftijd in begin van Januari 1956 zal terug trekken als algemeen voorzitter van de Nederlandse Hippische Sportbond en als algemeen voorzitter van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport. Nadat vanmorgen in de parochiekerk der R.K. aan de Amsterdamstraat een heilige mis was opgedragen ter gelegenheid van de ingebruikneming van de Katholieke school voor voortgezet gewoon lager onderwijs „Sint Gerardus Majella" aan de Richard Holkade in Haarlem-Oost, is in het nieuwe gebouw een bijeenkomst gehouden, waarop woorden van gelukwensen zijn gesproken. De uit twee verdiepingen bestaande school is gebouwd onder leiding van architect J. M. F. van Velsen en bevat twaalf lokalen, waarvan vier lokalen voor d.e lessen van de meisjes, drie voor jongens, twee naailokalen, een huishoud- en een keukenlokaal. Het betreft een school voor het zevende en achtste leerjaar. Hoofd van óe school is mejuffrouw C. C. C. Stavenui- ter en de jongens staan onder leiding van broeder José. De leslokalen zijn ingericht voor ongeveer dertig leerlingen per klas. Achter de school kunnen een speelter rein en een schoolwerktuin worden aan gelegd. Een fietsenstalling bergt 75 rijwielen. Een gedeelte van de bouwsom is bestemd voor het verfraaien van de school. Aan de buitenzijde is een afbeelding aangebracht van Sint Gerardus Majella, vervaar digd door Jan Verdonk en in het gebouw zijn ramen aangebracht, gemaakt naar een ontwerp van Levin us Tollenaar. Bij de officiële opening waren onder andere aanwezig de heren A. J. M. Ange- nent, wethouder van Haarlem; W. Schoen makers, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem; kapelaan Van der Pjas, bisschoppelijk inspecteur van het onderwijs, en broeder Raphael namens de algemeen overste der broeders van Maas tricht. Pastoor H. W. van Schie heette als voor zitter van het schoolbestuur de gasten wel kom en zeide, dat het vandaag een feest dag is voor de parochie door het ingebruik nemen van de school. Hij betreurde het, dat pastoor G. A. Jongejan deze dag niet heeft mogen beleven. Onlangs heeft hij de eerste steen gelegd van het gebouw, na dat hij tevoren bijzonder geijverd had voor de stichting. Pastoor Van Schie herinnerde er aan, dat er omstreeks 1940 plannen be stonden voor het Katholiek voortgezet gewoon lager onderwijs en dat jongens en meisjes in klassen van diverse scholen zijn ondergebracht. De meisjes kregen ook les op de R.K. Huishoudschool, waarvoor het schoolbestuur zeer dankbaar was. Op 1 September 1953 werd begonnen met de bouw van de school en gehoopt was, dat een jaar later het gebouw in gebruik ge nomen kon worden. Door de vorst, de regen en gebrek aan geschoolde arbeidskrachten is een stagnatie van vijf maanden ontstaan. De speelplaats en het sportterrein moeten echter nog worden aangelegd. Spreker dankte allen die aan de totstandkoming van het gebouw hebben meegewerkt en deelde 3-3Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd, Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 100 289% 369% 340% 55 l*/t 116% 195 178 143 142% 248 229 226 230% 52% 118% 89% 62% 25 80 Openings koersen 100»/i. 290% 367 342 550% 115 195 176 142 140 248 229 226 230 52% 117 87 62 25% 78% mee, dat mejuffrouw C. C. C. Stavenuiter wegens een haar overkomen ongeval de bijeenkomst niet kan bijwonen. Dat vond hij jammer, omdat mejuffrouw Stavenui ter veel gedaan heeft bij de voorbereiding. In tegenwoordigheid van de leerlingen van de school heeft de deken van Haarlem, pastoor W. H. Zijlstra, het gebouw ge zegend nadat het Veni Creator gezongen was. De meisjes en jongens der school uitten hun vreugde over de opening van het ge bouw door een canon te zingen. Een meisje en een jongen vertolkten op vlotte en grap pige wijze hun gevoelens van dankbaarheid tijdens een voordracht. Deken Zijlstra richtte zich met woorden van gelukwens tot het schoolbestuur en sprak de beste wensen uit voor het onder wijs in het Oostelijk deel der stad. CAIRO/DAMASCUS (Reuter/AFP) Premier Nasser van Egypte en zijh In diase ambtgenoot Nehroe hebben na hun besprekingen te Cairo van de afgelopen dagen in een gemeenschappelijk commu niqué verklaard, dat uit het overleg een gelijkheid van opvatting ten aanzien van de belangrijkste internationale problemen is gebleken. Internationale geschillen moeten door onderhandelingen worden ge regeld, omdat door middel van een oorlog geen enkel vraagstuk kan worden opge lost. Voorts wordt het sluiten van mili taire bondgenootschappen gehekeld, aan gezien hieruit nieuwe spanningen groeien. De twee staatslieden verklaren op in formele wijze gesproken te hebben over tal van onderwerpen op politiek, economisch en sociaal gebied, in het bijzonder in het Midden-Oosten, Zuid-Oost-Azië en het Verre Oosten. De premiers hopen spoedig te Nieuw Delhi hun overleg te kunnen voortzetten, aldus het communiqué. Premier Nehroe heeft te verstaan ge geven dat hij in Juli of Augustus een be zoek aan Moskou zal brengen. Tot die tijd zullen zijn bezigheden hem in Nieuw Delhi vasthouden. De Mohammedaanse Broederschap heeft zich fel uitgesproken tegen het voorgeno men Turks-Iraakse defensie-verdrag. De Opperste Gids van de Broederschap, Moestafa Sbai, verklaart in een te Da mascus gepubliceerd manifest, dat het verdrag „de Arabieren in de oorlog sleept'' NEW YOR'K (Reuter-UP) De Ame rikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles heeft zich uitgesproken tegen ver dere ontruiming van posities aan de kust door de Chinese nationalisten. Zonder de eilanden Quemoi en Matsoe met name te noemen, zei de minister: „Er is geopperd dat nationalistisch Chine de kustposities die de communisten nodig hebben om hun aangekondigde aanval op Formosa te doen, dienen op te geven. Het is twijfelachtig of dit dienstig zou zijn voor de zaak van de vrede of voor de zaak van de vrijheid. De communisten hebben al aangekondigd dat zij van plan zijn Formosa met geweld te veroveren. Als de nationalisten dit nu ge makkelijker maken, zullen de communis ten dan minder daartoe geneigd zijn? Ik betwijfel het." Wel zei de minister, dat de Verenigde Staten niet verplicht of van plan zijn de betrokken posities als zodanig te verdedi gen. De nadruk wordt gelegd op de woor den „als zodanig". Wel was het de bedoe ling te verzekeren, dat Formosa en de Pes cadores niet door de communisten zouden worden veroverd. „Men moet niet denken dat vrede en veiligheid zullen worden ge diend als de niet-communistische landen eenzijdig concessies aan de communisten blijven doen". „Indien de niet-communis tische landen ooit het gevoel krijgen dat hun Westelijke bondgenoten geneigd zijn, zich terug te trekken zodra de communis ten de vrede bedreigen, dan kan het gehele gebied spoedig onverdedigbaar worden," zo voegde hij hieraan toe. De wijzigingen in de leiding van de Sovjet-Unie noemde hij „een buitengewoon vertoon van despotische verwarring". De nationalistisch-Chinese minister- van Buitenlandse Zaken George Jeh, heeft op Eis: 150,boete en drie jaar niet rijden Voor de Haarlemse rechtbank stond vanmorgen de twintigjarige automobiel vertegenwoordiger J. H.C. B. in hoger be roep terecht van een vonnis van de kan tonrechter van 1 September 1954, waarbij hij veroordeeld was tot een geldboete van vijftig gulden, subsidiair tien dagen hech tenis en de intrekking van het rijbewijs voor de tijd van een half jaar. B. zou in de zomer van 1953 bij de Sloterweg in de Haarlemmermeer tijdens het passeren van een auto in een bocht met zijn wagen op de linker weghelft ge komen zijn en zou daarbij op een kwe kersknecht en een kinderverzorgster zijn ingereden, die op een bus stonden te wachten. Voor de rechtbank verklaarden deze laatsten, dat zij slechts door opzij te springen een ongeluk hadden voorkomen. Mr. dr. L. P. van der Does, de verdedi ger, bestreed op de zitting enkele delen uit het proces-verbaal van de verbalisant, wachtmeester W. A. M., en hij had daar toe enkele getuigen a décharge opgeroe pen. De veertigjarige metaalbewerker P. H. N. T. uit Nieuw-Vennep verklaarde onder meer, dat hij van de overtreding in het geheel niets afwist, hoewel hij in het proces-verbaal als een der ooggetui gen genoemd werd. De broer van de verdachte deelde ten slotte nog mede, dat de verdachte wel op de linker weghelft moest komen om een aanrijding te voorkomen met een wagen, waarvan de bestuurder geen voorrang verleende. De officier van Justitie, mr; dr. R. W. H. Pitlo was van oordeel, dat de verdachte door zijn hard rijden mensenlevens in ge vaar had gebracht en hij meende, dat men het er over eens kon zijn, dat B. als een roekeloos rijder beschouwd kon worden. Daarom eiste hij een geldboete van hon dervijftig gulden en de intrekking van het rijbewijs voor de tijd van drie jaar, we gens overtreding van artikel 23 van het Wegen Verkeers Reglement. De verdediger was van mening, dat zijn cliënt jyel „stug" rijdt maar nooit roeke loos. Bovendien vroeg hij zich af of er wel sprake was geweest van een overtreding omdat B., volgens pleiter, de enige juiste manoeuvre had uitgevoerd om een aan rijding met een andere auto te voorkomen. Mr. Van der Does vroeg dan ook vrij spraak of, indien de rechtbank B. schuldig verklaarde, een kleine geldboete. De president van de rechtbank, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken raadde de verdachte tenslotte aan om in de toekomst iets voorzichtiger te zijn en bepaalde de uitspraak op 3 Maart. Tafeltennis Woensdag werden in het Amsterdamse hoofdbureau van politie de nationale tafel tenniskampioenschappen van de Nederlandse Politie Sport Bond gehouden. Van de Haar lemse politiemannen wisten de heren J. de Wilde, M. Gerners'en J. W. Beentjes, spelend in de derde klasse, beslag te leggen op respectievelijk de tweede, derde en zevende prijs. Een fraaie prestatie wanneer men weet dat het aantal deelnemers in deze klasse achtenzeventig bedroeg. doorreis uit Washington naar Formosa, te Manilla verklaard, dat de nationalisten Quemoy en Matsoe zullen verdedigen, on geacht de houding van de Verenigde Sta ten. Het officiële nationalistische nieuwsbu reau Tatao meldt dat de Chinese commu nisten hun land-, lucht- en zeestrijdkrach ten langs de kust van de provincies Foe- kien en Tsjekiang blijven versterken. Het persbureau, dat de mening'van het mini sterie van Binnenlandse Zaken verkondigt, verwacht amphibie-aanvallen op de eilan den Quemoi en Matsoe. Na de ontruiming van de Tatsjen-eilanden zijn de Chinese communisten er onmiddellijk toe overge gaan troepenversterkingen te zenden naar Tsjekiang en naar de gebieden rondom Foetsjou en Amoy, aldus Tatao. Akkrumdijk, 19 Rotterdam verw. Alchiba. 14 te San Lorenzo Alcyone, verm. 16 v. Hamburg n. Antw Alphacca, 12 te Norfolk. Aalsdijk, 16 Key West n. Houston. Aardijk, 16 v. Rotterdam te Antwerpen. Adinda, 16 te Lissabon verwacht. Annenkerk, 16 v. Penang n. Port Swettenham. Ariadne, 16 le Huelva. Arkeldijk, 16 v. Le Havre n. Antwerpen. Armilla, 17 te Singapore. Algenib, 16 v. San Francisco do Sul n. Rln Grande. Alnati, 16 St. Paulsroek gepass. n. Las Palmas. Abbekerk, 18 Hongkong verwacht. Amor, 16 te Lissabon. Arkeldijk, 17 te Antwerpen. Bennekom, 16 te Amsterdam. Barito, 16 te Sorong. Beninkust, pass. 16 Ouessant n. Dakar. Bantam, 15 v. San Francisco n. Seattle. Bloemfontein, 17 te Las Palmas. Bonaire, 16 690 m. NO. Paramaribo. Boskoop, 16 390 m. Flores n. Amsterdam. Breda. 17 te Valparaiso. Caltex Nederland, pass. 16 Bornholm n. R'dam. Chama, 16 v. Auckland n. Wellington. Cradle of Liberty, 16 v. Mena el Ahmadi naar Suez. C.oryda, 16 v. Curagao. Caltex Leiden, pass. 17 Kreta n. Rotterdam. Cistula, pass. 15 Gibraltar n. Rotterdam. Congostroom, 15 te Lagos. Dordrecht, verm. 18 v. Rotterdam n. Port Arthur Dongedijk, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Enggano, 16 v. Abadan n. Basrah. Esso Den Haag. 16 te Antwerpen. Eemland, 16 v Recife n. Rio de Janeiro. Gaasterland, 16 v. Bremen n. Hamburg. Gadilla, pass. 16 Fern. Noronha n. Curagao. Graveland, 17 te Bahia. Groote Beer, 16 Scilly's gepass n. Rotterdam. Guineekust, 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Garoet, 15 te Priok. Haarlem, 16 e Amsterdam. Hathor, 17 Beyrouth verwacht. Helena, 16 te Guanta. Hermes, 16 v. Buenaventura n. Golfito. Houtman, 16 v. Belawan n. Singapore. Helder, 17 v. Hamburg n. Bremen. Hilversum, 16 Gibraltar gepass. n. Port Said. Ilos, 16 v. Amsterdam 17 te Rotterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 16 160 m. Z.ZO. Kreta Jupiter, 16 te Amsterdam Japara (KRL), 15 v. Singapore n. Priok. Karimata, 14 v. Penang n. Belawan. Kalydon, 16 v. Rotterdam op proefvaart. Kota Baroe, 17 te Balikpapan. Kota Inten, 17 te Pladju. Kertosono, 16 te Port of Spain. Kieldreeht, 17 te Rotterdam. Katelysia, 17 v. Banias n. Genua. Loosdrecht. 18 Genua verwacht. Laertes, 17 te Makassar. Lombok, 17 te New York. Leersum, 17 te Mobile, Leto, 17 te Hull verwacht. Lieve Vrouwekerk, 16 v. Rotterdam n. Hamburg Molenkerk, 16 v. Casablanca n. Antwerpen. Maas, 16 v. Oran n. Barcelona. Marisa, 16 v. Bombay n. Madras. Mentor, 16 v. Port of Spain n. Paramaribo. Muiderkerk, 16 te Duinkerken. Myonia, 16 v. Singapore n. Balikpapan. Maasdam, 16 v. Cristobal n. Kingston. Macuba, 17 v. Suez n. Fao. Manoeran, 18 te Singapore verwacht. Maureen, 17 v. Marseille n. Genua. Meerkerk, 17 v. Vlissingen n. Amsterdam. Nestor, 17 te Maracaibo. Ovula, 17 te Saigon. Oranjestad, 16 t.h.v. Carthagena n. Aruba. Oostkerk, 16 v. Port Said n. Suez. Oranjefontein, pass. 16 Vlissingen n. Amsterdam. Orestes, 16 v. Aruba n. Maracaibo. Papendrecht, 25 Dakar verwacht. Pendrecht, 21 Sidon verwacht. Pieter S, 16 te Swansea. Poelau Laut, nacht 16-17 te Semarang. Prins Alexander, pass. 16 Oporto n. Antwerpen. Ridderkerk, 16 v. Beira n. Dar es Salaam. Polydorus, pass. 16 Minlkoy n. Penang. Prir.s Fred. Willem, pass. 16 Finisterre n. R'dam Peperkust, 15 te Lagos. Prins Joh. W. Friso, pass. 16 Vlissingen n. Ham burg. Prins Maurits, pass. 15 Gibraltar n. Sevilla. Pygmalion, 16 v. Paramaribo n. Georgetown. Rogeveen, 14 v. Tanga op rede Mombasa. Rondo, 16 v. Tj. Priok n. Singapore. Ruys, 17 te Lorenzo Marquez. Rijndam, 16 820 m NW. Azortn. Radja, 15 te Suez. Ridderkerk, 18 te Mozambique verw. Riouw. 16 v. San Francisco n. Honolulu. Sarangan, 20 Djibouti verw. Schiedijk, 14 te Vancouver. Slamat, pass. 16 Gibraltar n. Priok. Statue of Liberty, 21 Suez verwacht. Sarpedon, 16 te Amserdam Stad Schiedam, 16 70 m. Z. Finisterre. Straat Soenda, 17 te Mauritius. Salland, 24 te Amsterdam verwach. Saparoea, pas. 17 Suez n. Bahrein. Sumatra, 17 v. Marseille n. Genua. Tarakan, 16 te Penang. Telamon, 16 v. Fort Liberté n. Caracol. Tero, 16 v. St. Vincent n. Rotterdam. Tabinta, 16 te Singapore. Talisse, 16 v. Bona n. Port Said. Tara. verm. 18 v. Antw. n. Rio de Janeiro. Tiberius, 16 te Antwerpen. Utrecht, 17 v. Koewait n. Damman Westerdain, 15 te New York. Wieldrecht, 24 Port Said verwacht. Woensdrecht, 26 Balikpapan verw. Wonosari. 14 te San Francisco. Waterman, 16 200 m. O.ZO. Albany. Weltevreden, pass. 16 Mala n. Alexandrië. Zuiderkruis, 16 190 m. Z. Monrovia. Zonnewijk, 16 v. Ancona n. Palermo KLEINE VAART Adm. Courbet, 15 v. Trequier n. Birkenhead. Adm. De Ruyter, 15 v. Bordeaux n. Paimboeuf Adm. Nelson. 16 v. Westonpoint n. Swansea. Alceta, 15 v. Kopenhagen n. Aalborg. Aeneas, 15 v. Odense n. Kopenhagen. Albert Willem, pass. 15 Vlissingen n. Wicklow Albion, 16 v. Londen te Rotterdam verw. Algarve, 15 te Drogheda. Amblorix, 15 v. Amsterdam te Hamburg. Arak, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Arctic, verm. 15 v. Londen n. Amsterdam. Att S, verm. 17 v. Newross n. Swansea. Advent, verm. 16 v. Stettin n. Goole. Ali, 15 v. Zaandam n. Odense. Auriga. 16 Cuxhaven schuilen n. Dublin. All S, 15 v. Stettin te Rotterdam. Ameland, 15 vo.Rtterdam n. Londen, Beekbergen, verm, 16 v. Goole n. Santander. Bergsingel, 16 v. Barrydock te Hamburg. Brend N, 15 v. Rotterdam n. Antwerpen. Betty Anne S, verm. 16 v. Port Talbot naar Swansea. Bill S, verm. 16 v. Antwerpen n. Garston. Barracuda. 16 v. Wisbech n. Rotterdam. Batavier 1, pass. 16 St .Vincent n. Casablanca. Batavier III, pass. 16 Dover n. Bordeaux. Betty, 15 v. Stroer te Skive. Binnenhaven, 16 v .Port Lyautey te Casablanca Birmingham, 15 v. Grangemouth n. Roterdam. Brinda, verm. 16 v. Antwerpen n. Kopenhagen. Bree Helle, 15 v. Rotterdam n. Londen. Conception, 15 110 m. N. ten O. St. Paulsroek. Coolsingel. verm. 16 v. Rochefort n. Marans. Caribia, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Casana, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Claes Compaen, 15 v. Requejada te Gent. Casana, 16 Antwerpen verwacht. Draco, 15 te Bordeaux n. La Pallice. Davtena Goekoop, 16 v. Londen te Vlissingen, Delfzijl, 15 v. Vlissingen n. Dundalk. Diana V, verm. 15 v. Londen n. Antwerpen. Diannel, 16 v. Delfzijl te Goole. Driebergen, verm. 16 v. Antw. n. Avonmouth. Daje Bohmer, 15 bij Valencia ten anker. Deo Duce, 16 v. Rouen te Kopenhagen. De Ruyter, 15 v. Avanmouth te Barry. Domburgh. pass. 16 Ouessant n. Casablanca. Eminent, verm. 16 v. Antwerpen n. Glasgow. Eljo, pass. 16 Vlissingen n. Newport Mon. Erasmus. 17 v. Amsterdam te Belfast verw. Eemstroom, 15 v. Amsterdam n. Hull. Elbergen, verm. 16 v. Londen n. Gijon. Export li, 15 v. Rotterdam n. Londen. Fortuna, 16 te Rotterdam n. Rijswijk. Evertsen, 15 v. Silloth n. Cardiff. Franka II, 15 v. Sables d'Olonnes te Bayonne. Frejo, 15 v. Londonderry n. Cardiff. Fiducia, 16 v. Maassluis n. Boston. Goote, verm. 16 v. Amsterdam n. Rotterdam Gruno, verm. 15 v. Londen n. Port Talbot Gerry S. verm. 16 v. Erith n. Antwerpen. Gaasterland, verm. 16 v. Rotterdam n. Leith. Hast III, 16 v. Rotterdam te Londen. Hast V, 15 v. Londen te Antwerpen. Heemraadsingel, 16 v. Hamburg te Goole verw. Harold, verm. 16 v. Frederikstad. Henrica, 17 v. Leixoes te Guernsey verw. Hoogezand, 16 v. Requejada te Calais verw. Haskerland, 15 v. Goole n. Kingslynn. Hoc Vinces, 16 v. Rotterdam n. Grimsby. Hada. 15 te Rotterdam Hondsbosch, 15 v. Rotterdam n. Londen. Inspecteur Mellema, 16 v. Bordeaux te Grimsby Ibis, 16 v. Duinkerken te Rouen. Ida Jacoba, 18 te Port Said verw. Jonex I, 15 v. Antwerpen te Vlissingen. Josef Swcnden, pass. 16 Vlissingen n. Dublin. Kemphaan, pass. 16 Oporto n. Algiers. Kenltra, 15 rede Casablanca. Lelie, 15 v. Delzijlf te Rotterdam. Louise, 15 v. Groningen n.Delfzijl. Lingestroom, 16 v. Amsterdam n. Londen. Lucas Bols II, pass. 16 Brunsbtittel n. Helsinki. Margriet L. 15 v. Amsterdam n. Londen. Mars, 15 v. Groningen n. Kalmar. Merak N, 15 140 m. O.ZO. Bahia. Maria Theresia, pass. 15 Vlissingen n. Oporto. Mariscal Lopez, pass. 15 Fern. Noronha natr Vitoria. May Mere, 16 v. Antwerpen te Londen verw. Meres N, pass. 16 Gravesend n. Rotterdam. Mies, 16 v, Vlissingen n. Cork. Mirfak N, 15 v. Hamburg n. Antwerpen. Mynelis, 17 Reykjavik verw. Mypuck, 16 v. Rouen te Parijs. Marcella, 16 v. Rotterdam n. Londen. Markab, 16 v. Zaandam n. Axel. Matthew, pass. 15 Sandhammem n. Oxelosund. Merwehaven, nacht 17-18 Rotterdam verw. Mies, 15 v. Antwerpen n. Cork. Mirach N, 15 v. Bordeaux n. Marokko. Monica, 15 v. Dublin n. Workington. Muphrid N, 16 Cuxhaven schuilen n. Quimper. Nassauhaven, 15 v. Antwerpen te Gothenburg. Martini, 15 v. Rotterdam n. Oscarshamn. Nederland, 16 v. Southampton te Boulogne. Noorderlicht, 17 v. Swansea te A'dam verw. Neeltje b, verm. 16 v. Preston n. Belfast. Netta, 15 v. Bergen n. Londen. Nettie, 16 v. Par te Gothenburg. Nieuwehaven, 17 Hogenas verw. Nottingham, 15 v. Kingslynn n. Tyne. Nijenburgh, 16 te Antwerpen. Nero, 15 v. Carthagena n. Faro. Nautic, 16 v. Newcastle te Rotteradm. Oranjepolder, 15 v. Sharpness te Dublin. Oosterburgh, 15 te Paskalavik. Paraat, 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Prudentla, 15 v. Rotterdam te Amsterdam. Perregaux, 17 v. Casablanca te Nantes verw Phidias, 15 v. San Feliu n. Cadiz. Philetas.- 15 v. Bari n. Catania. Pavo, 14 te Londen. Ponto, 15 v. Bayonne n. Londen. Rijnhaven, pass. 16 Kp. Espichel n. Goole. Rijnstroom, verm. 15 v. Londen n. Amsterdat Schokland, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpa Skagerak, verm. 15 v. Londen n. Delfzijl. Soemba, 15 v. Vlaardngen n. Naestved. Spurt, 16 v. Kopenhagen te Cork. Strijpe, 16 v- Hamburg n. Rotterdam. Strabo, 15 v. Limasol n. Kalamata. Silvaplana. 18 te Antwerpen verw. Stella Marls. 16 v. Rotterdam te Southampfe Sian, 15 v. Meppel te Rotterdam. Silvretta, 1 v. Rotterdam n. Gothenburg. Trim, verm. 15 v. Londen n. Kopenhagen. Ton S, 17 v. Waterford te Swansea verw. Union, 16 v. Amsterdam n. Rotterdam. Urmajo, 15 v. Swansea n. Rouen. Vrouwepolder 15 v. Swansea naar Les Sables d'Olonnes. Viod, 15 v. Zaandam n. Norresundby. Vivo, 15 v. Middlesbro n. Norwich. Vliestroom, 16 v. Amsterdam n. Leith. Vrijburgh, 1 v. Rotterdam n. Londen. Wiema, verm. 15 v. Londen n. Halmstad. Wubiena, 15 v. Delfzijl n. Fredericia. Walcheren, pass. 16 Cherbourg n. Londen. Weslerdok, verm. 15 v. Londen n. Amsterdam. Westlaan, pass. 16 Vlissingen n. Londen. Zeehaan, 15 v. Rotterdam n. Algiers. Zeevaart, pass. 16 Vlissingen n. Zee. Zaanstroom, 15 v. Amsterdam te Hull. Zijpe, verm. 15 v. Londen n. Treport. SLEEPVAART Loire, 1 t.h.v. Kp. Blanco n. Europa met schip. Noordzee, pass. 15 Portland n. Rotterdam met zuiger en bak. Witte Zee, pass. 16 Suez n .Chittagong met 3 sleepboten. OFFICIcLE PUBLICATIE DEN HAAG, 17 Februari. Met ingang van 18 Februari zullen de afdelingen Hoger Onderwijs en Wetenschappen en Lichame lijke Opvoeding en Sport van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gevestigd zijn in het gebouw der Billiton Mij, Mauritskade 39, 's Gravenhage, telef. 185090. Voorts zullen in dit gebouw geves tigd zijn: het bureau v n de bouwkundig hoofdinspecteur en het secretariaat der com missie van voorbereiding van do 2e Tech nische Hogeschool. De afdelingen vorming buiten schoolver band en voorbereidend Hoger en Middelbaar Onderwijs van genoemd ministerie blijven gehuisvest op het huidige adres Prinsesse- gracht resp. 19—20 en 22. Het bureau Organisatie Congressen blijft gevestigd op het huidige adres Lange Voor hout 50, tel. 116040. De andere afdelingen van het ministerie blijven gehuisvest in het hoofdgebouw Nieuwe Uitleg 1, Prinsessegracht 15, tel. 185090. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd, voor het 1 x p. week schoon maken van 2 kleine kanto ren. Aanmelden: Blekers- vaartweg 18, Heemstede. GROOT KRUIDENIERSBEDRIJF vraagt voor spoedige in dienst treding voor motorbakfiets, in bezit van rijbewijs. Aanvang salaris 55.— per week. Aanmelden Vrijdag en Zaterdag: Maatschappij „De Veluwe" Leidsevaart 260, telefoon 14634. CONFECTIEBEDRIJF WINDSOR, Parklaan 47, tel. 11205, Haarlem vraagt Hoog loon. Prettige werkkring. Aanmelden: van 817.30 uur Parklaan 47. Né 6 uur: Zaanen- laan 86, Joh. Vermeerstraat 26, Heemstede. Tel. 34800. GEMEENTELIJKE ZIEKENHUIS ZAANDAM Voor de cursus ter opleiding voor het diploma Ziekenver pleging A, beginnende ongeveer 1 Mei a.s. kunnen nog geplaatst worden. Salaris le jaars 77.— per maand 2e jaars 90. 3e jaars 108.— Vrije kost, inwoning en bewassing. Vrije geneeskundige verzorging. Verstrekking van dienstkleding aan le j. leerlingen. 2 x per maand een vergoeding in de reiskosten. De opleiding is gratis. Sollicitaties te richten aan de Adj. Directrice. voor Mangel- en Strijkzaal. WASSERIJ BOSCH EN VAART, Brouwersvaart 24. GEVRAAGD: Garage H. A. VAN DER VELDEN, Bloemendaalsestraatweg 196, Santpoort. voor Geneesmiddelenbedrijf gevraagd, met vooruitzichten. Aanmelden: Kenaupark 16, Haarlem. Werkkring De HOOVER HANDELMAAATSCHAPPIJ N.V. vraagt voor haar verkoop-afdeling (wasmachines, stofzuigers en overige huishoudelijke apparaten) in het rayon Haarlem en omgeving. In aanmerking komen zij, die over enig gevoel voor techniek beschikken en in bovengenoemd rayon woon achtig zijn. Geboden wordt een interessante werkkring met gun stige salariëring. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met alle gegevens die ter zake kunnen dienen zoals vorige werkkring, ervaring e.d. vergezeld van pasfoto (wordt geretourneerd) te richten aan ons Hoofdkantoor te Amsterdam, Falckstraat 1529, onder letter S.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 12