ZWITSAL N.V.V. is wrevelig over het beleid der regering Velser tunnel" „Geen tolheffing bij de Roemeense legatie ontruimd Gezonde Ba bies KALODERMA gelee BH Zie Boven Het sterrenbeeld Orion Dienstplicht betreft 80 millioen Chinezen Belastingpolitiek, huurbeleid en loon- en prijsmaatregelen gehekeld Haarlemse K.v.K. neemt stelling tegen advies van commissie De Vos van Steenzvijk Haarlemse voorjaars- beurs volgeboekt Een dode en een gewonde op overweg Gevangenisstraf voor geknoei in werkboekjes Vier indringers gaven zich over; twee zijn gevlucht Diensttijd minimaal drie jaar Neue Zürcher Zeitung gaf een bezonken oordeel Kerkelijk Nieuws DONDERDAG 17 FEBRUARI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Last van zenuwen I LIKDOORNS Wethouder Happé zal haar openen Locomotief ramde auto Crediet van 2 3 ton voor Nijmegens schouwburg t< at Agenda voor Haarlem BERN/KOPENHAGEN/WASHINGTON (Reuter) De Zwitserse politie onder zoekt of de drie anti-communisten, die zich thans in de gevangenis van Bern bevinden, zullen worden beschuldigd van moord of van „doden uit zelfverdediging", als ge volg van hun overval op de Roemeense legatie in de Zwitserse hoofdstad. De man nen zullen reeds terecht moeten staan voor huisvredebreuk en vernieling van ander mans eigendommen. Als gevolg van het incident kwam een chauffeur van de lega tie naar wordt gezegd een agent van de Roemeense geheime politie om het leven. De Zwitserse regering moet beslissen of het Roemeense verzoek om uitlevering van de drie anti-communisten, wier namen nog niet bekend gemaakt zijn, zal worden in gewilligd. Grenspatrouilles kijken uit naar de an dere leden van de bende. Slechts vier van de zes personen, die oorspronkelijk de legatie binnendrongen, zijn gearresteerd. De andere twee zijn nog op vrije voeten.' Drie indringers hebben zich Woensdag avond overgegeven, zonder een schot te lossen. Een der mannen gaf zich reeds spoedig over. De volledige identiteit van de indringers is niet bekend, noch de plaats van waar zij komen en hoe zij in Bern zijn gekomen. Wel staat vast, dat zij Roemeense anti-communisten zijn. De legatie is geheei doorzocht op tijd bommen, doch niets van dien aard was ontdekt. Wel is een aantal automatische wapens en een aanzienlijke hoeveelheid munitie gevonden. Alle kamers waren ge barricadeerd en voor een .goede verdedi ging" voorbereid .De politie sprak berichten tegen als zou zij foto's van legatiedocumen ten gemaakt hebben. Het eerste contact werd gemaakt door de telefoon. Een bezoek van een rooms-katholiek geestelijke had tot resultaat, dat de indringers besloten zich over te geven. Zij hadden de geestelijke gevraagd hun van hun eed te ontslaan. De indringers hebben alle propagandamate riaal in het gezantschap vernield, doch er is geen ernstige schade aangericht. Reuter tekent hierbij aan, dat vier van de vijf vooraanstaande Roemenen, wier vrijlating de indringers als voorwaarde voor hun ontruiming van de legatie had den gesteld, indertijd belangrijke rollen gespeeld hadden bij het losweken van Roe menië uit het verbond van de as-landen. De vijfde is een geestelijke, een bisschop, die zeide liberale sympathieën te hebben. De Deense minister van Justitie, Haek- kerup, denkt dat Jon Cimpu, de chauffeur ADVERTENTIE POEDER ZALF ZEEP OLIE LOTION Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten PEKING (AFP) De regering van communistisch China heeft haar goedkeu ring gehecht aan de nieuwe wet op de dienstplicht op grond waarvan tachtig mil lioen mannen in de leeftijd van achttien tot veertig jaar onder de wapenen kunnen worden geroepen. In totaal telt China on geveer 600 millioen inwoners. De duur van de diensttijd is bijzonder lang: drie jaar voor het leger, vier jaar voor de luchtmacht en vijf jaar voor de marine. De afkondiging van de dienstplicht volgt op een onlangs aanvaarde wet, waarbij op nieuw officiersrangen werden ingesteld en bijbehorende distinctieven vastgesteld. In het tot dusver volgens de Chinese rege ring uit vrijwilligers bestaande leger kon van rangen niet gesproken worden. China vormt dus een modern geregeld leger. Hoewel in theorie tachtig millioen man kan worden opgeroepen, zal het aantal -recruten om practische redenen minder zijn aangezien niet voldoende uitrusting voorhanden is. Bovendien gelden voor mannen, die enige zoon en/of kostwinner zijn, niet de dienstplichtbepalingen. Dit is zij het om andere redenen ook het geval met „contra-revolutionnaire elemen ten", wie de burgerrechten ontnomen zijn. De vrijwilligers, die thans het leger vor men, zullen geleidelijk worden ingedeeld bij de reserve. Voor vrouwen geldt geen dienstplicht. Zij zullen echter op grond van haar „technische capaciteiten" worden ge registreerd mét het. oog op eventuele „ern stige internationale gebeurtenissen". van de Roemeense legatie in Kopenhagen die asyl heeft gevraagd, toestemming zal krijgen om in Denemarken te blijven. Het officiële besluit zal pas over enkele dagen afkomen. De kwestie is zo gecompliceerd dat de minister de zaak mogelijk aan de regering zal voorleggen en niet zelf een besluit zal nemen. Roemenië heeft officieel bij Denemarken geprotesteerd tegen het feit, dat de Deense politie leden van het Roemeense gezantschap volgt en Cimpu in hechtenis houdt. Baksteen Het Roemeense gezantschap te Washing ton heeft meegedeeld dat in de nacht van Dinsdag op Woensdag een baksteen door een van de ruiten van het gebouw is ge gooid Bij de legatie is een politieman ge posteerd. De politie deelde later mee, dat uit het onderzoek niet is gebleken, dat de ruit (van een kelderraam) „met kwaad willige bedoelingen'' was gebroken. ZURICH (United Press) Het invloed rijke Zwitserse dagblad de Neue Zürcher Zeitung schrijft dat Zwitserland zijn plicht zal doen naar aanleding van het misdrijf dat gepleegd werd jegens de diplomatieke vertegenwoordiging van een vreemde mo gendheid die zijn gastvrijheid geniet, maar dat het mag en moet weigeren verantwoor delijk te worden gesteld voor zekere be roepsrisico's waaraan een regime van een dictatoriaal geregeerd land en hun verte genwoordigers in een eeuw van totalitaris me blootstaan. Het blad is van mening dat de bende door zijn actie geen bijzondere dienst had bewezen aan het anti-communistische ver zet in de vrije wereld door het toepassen Deze foto werd gemaakt op het vioment, dat de Roemeense Chargé d'Affaires in Bern zich met een kleine jongen over een muur in veiligheid bracht. In de raam openingen ziet men andere leden van de legatie eveneens op weg naar de vrijheid. Een ijverig persfotograaf in Bern slaagde erin orri deze opname te maken van een van de Roemenen, die zich hadden meè'ster gemaakt van de Roemeense legatie op het moment dat de man zich even vertoonde op een van de balcons van dit gebouw. Het gelaat van de verzetsstrijder gaat, zoals men ziet, schuil achter een masker. van gewelddadige methoden tegen een di plomatieke missie op het grondgebied van een neutraal land. Het bondsbestuur van het N.V-V., aldus een bekendmaking van ANP, is diep ver ontrust over de ontwikkeling van de fiscale en sociaal-economische politiek van de regering, welke tot uitdrukking komt in een aantal maatregelen, die de laatste maanden zijn genomen of in voorbereiding zijn met betrekking tot de belastingver- laeing, de huurverhoging en de prijspoli tiek. Uit de toelichting zij aangehaald: „Aan vankelijk kondigde de regering een belas tingverlaging aan van ongeveer een half milliard gulden tegen het begin van 1956. Te verwachten is, dat de overheidsuitga ven in 1956 een belangrijke daling zullen ondergaan tengevolge van het wegvallen van de vergoedingen wegens oorlogsschade en rampschade. De vraag kan worden ge steld, of verdergaande overheidsinvesterin gen en/of sociale voorzieningen niet de voorkeur verdienen boven belastingver laging Het verbondsbestuur is van mening, verwijzende naar de conclusies van het welvaartsplan van het N.V.V.dat verder gaande overheidsinvesteringen pn sociale voorzieningen, met name op onderwijsge bied, de voorkeur verdienen boven belas tingverlagingen, welke de tendenz kunnen hebben de inkomensverhoudingen ongun stig te verstoren. Onder druk echter van kortzichtige par lementaire krachten heeft de regering zon der slag of stoot aanvaard, dat invoering van de belastingverlaging een half jaar wordt vervroegd en heeft zij aangekondigd dat deze verlaging per 1 Juli tpgemoet kan worden gezien. Het verbondsbestuur kan in deze nadere regeringsuitspraak niet an ders zien dan een capituleren voor een reactionnaire druk met als gevolg een be voordeling van de hoogste inkomens. Wat de huren betreft zegt de verklaring- In de Troonrede van 1954 werd cm alge mene huurverhoging aangekondigd, waar bij een egalisatiefonds met een bestem mingsheffing in uitzicht werd gesteld. Wederom beïnvloed door kortzichtige poli tieke opvattingen ontstonden er blijkbaar meningsverschillen in de regering, tenge volge waarvan een ommezwaai in het huurbeleid tot stand kwam. Nu heeft de regering aangekondfid: een huurverhoging van 10 percent boven een bepaald huur bedrag. Het verbondsbestuur acht dit nadere be sluit een volkomen onvruchtbaar compro mis. In de eerste plaats is de maatregel in strijd met de denivellering tussen de lagere en middengroepen. In de tweede plaats is het in conflict met het streven naar ge leidelijke opheffing van de huurverschil- len tussen oude en nieuwe woningen en betekent de maatregel in feite een voort zetting van de toenemende spanningen in de loonpolitieke sector. Ten derde schept zij de onrechtvaardigheid dat de ene groep huizenbezitters wel een huurverhoging in casseert, doch een andere groep, namelijk de eigenaars van goedkopere woningen, waaronder de woningbouwverenigingen, niet. Ten vierde houdt de maatregel het gevaar in van een toeneming van de bouw van duurdere woningen ten koste van de arbeiderswoningbouw. Een onvruchtbaar compromis volgens de mening van het ver bondsbestuur, omdat het noch economisch, noch sociaal verantwoord is. Lonen en prijzen Na de loonronde van 6 percent in Octo ber j.L, welke ten doel had de werknemers ADVERTENTIE maakt handen zacht ali jiuwtel Ned. Herv. Kerk Beroepen te Peize A. Blanson Henke- mans, veldprediker te Utrecht. Beroepen te Berkel J. v. 't Ende, cand. te Kampen; te Wierden J. Wieman te Oude water; te Ottoland-Goudriaan J. Vos, cand. te Huizen (N.H.); te Zuidhorn H. Zuider- veld te Terborg, die dit beroep ook aan nam. Bedankt voor Schoonhoven J. de Lange te Nunspeet. Benoemingen. Aangenomen de benoe ming tot vicaris te IJselmonde D. Noord mans, cand. te Delft; idem te Finsterwolde L. J. Huisman, cand. te Blokzijl, die be dankte voor de benoeming tot vicaris te Beerta. Geref. Gemeenten Bedankt voor Leiden en voor Tholen M. Blok te Rotterdam-C. Geref. Kerken Tweetal te Pesse: J. B- Peereboom, cand. te Ede en S. Oegema, id. te Zwolle, van wie eerstgenoemde is beroepen. ADVERTENTIE Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. ADVERTENTIE VESSflJOERD MTT W0KDER0UE Weg: raet onhandige llkdoorr.ringen en gevaar lijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACOKN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXA- CORN Antiseptisch Likdoornmiddel van f. 1J6 bespaart U Teel ellende. hun rechtvaardig deel te geven in de ge stegen welvaart, vermaande de regering de ondernemers deze loonsverhoging niet door te berekenen in de prijzen, teneinde in de naaste toekomst een wedloop tussen prijs- cn loonsverhoging te voorkomen. Zonder enig overleg met de Stichting van de Ar beid heeft de regering de vorige maand een melkprijsverhoging doorgevoerd, wel ke tot gevolg heeft, dat de kosten van levensonderhoud met ongeveer 1 percent zijn gestegen. Het verbondsbestuur spreekt als zijn mening uit, dat, hoewel de prijsverhoging economisch gemotiveerd was, de regering voorshands via subsidieverhoging had moe ten voorkomen, dat deze prijsverhoging op de consument werd afgewenteld. Tegelijkertijd dat de regering deze maat regelen neemt, wordt harerzijds gesugge reerd, dat over een toekomstige loonsver hoging niet gesproken mag worden, aan gezien dan de spiraalbeweging in werking zou treden. Het verbondsbestuur heeft de spiraalbeweging bij zijn optreden nimmer uit het oog verloren, maar het wil erop wijzen, dat de loonronden van het vorig jaar Januari en October benevens de an dere loonmaatregelen, namelijk de vermin dering der gemeenteklasse-verschillen en de extra toeslag voor geschoolden, voor de handarbeiders gemiddeld 16 pet nominale loonsverhoging hebben opgebracht, waar van 7 percent verloren is gegaan door stij ging van de kosten van levensonderhoud, waaronder de huurverhoging van 1 Januari 1954. De in November resterende 9 percent netto, zijn het minimum, waarop de werk nemers, gegeven de economische positie, aanspraak konden maken. Aantasting van deze positie betekent aantasting van het rechtvaardig deel der werknemers. Het N.V.V. wil er geen twijfel over laten bestaan, dat een regeringspolitiek welke in een periode van stijgende welvaart is gè- richt op het stabiliseren van het levenspeil van de werknemers of zelfs het terugdrin gen van dat levenspeil tengevolge van prijsverhogingen, volstrekt onaanvaardbaar is. Bij stijgende welvaart zal de werkne mers een evenredig aandeel in die welvaart moeten worden toegekend. Het verbonds bestuur denkt daarbij in de eerste plaats aan een verhoging van het reële loonpeil, hetzij door een nominale loonsverhoging, hetzij door prijsdaling. 4 Vacantie en werktijd Voorts verlangt het verbondsbestuur een verbetering van de vacanfierechten, in het bijzonder ook van jeugdigen, en een ver korting van de werktijd, teneinde tot de invoering van een vijfdaagse werkweek te geraken. Hoewel het verbondsbestuur zich realiseert, dat dit vraagstuk tal van kan ten heeft, die nadere bestudering vragen, meent het, dat deze nadere studie in het raam van een politiek tot verdere wel vaartsverruiming urgent is geworden. Het N.V.V. zal de Stichting van de Ar beid verzoeken de regering te vragen een studie over het vraagstuk van de verkor ting van de werktijd en de mogelijkheid van invoering van de vijfdaagse werkweek bij de sociaal-economische raad aan de or de te stellen", zo besluit de verklaring. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voer Haarlem en omstreken heeft een brief gericht tot de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, waarin zij stel ling neemt tegen het advies om tol te hef fen van het verkeer dat gebruik zal maken van öc Velser tunnel. De commissie-De Vos van Stecnwijk heeft onder andere het voorstel gedaan, om tol te heffen voor de te bouwen auto tunnels bij Hembrug en onder het IJ als onderdeel van een complex van maatrege len, dat beoogt, de bouw dier tunnels te bespoedigen. Zij heeft gemeend in dit ad vies tot tolheffing ook te moeten betrekken de tunnel te Velsen. Hierover zegt nu de Kamer van Koophandel: Afgezien van de juridische bezwaren, die naar voren kunnen worden gebracht tegen het heffen van tol bij de tunnel te Velsen, omdat die evenzeer zouden gelden voor de te bouwen tunnel bij Hembrug, ligt tol heffing te Velsen op een gans ander vlak dan die voor de te bouwen tunnel. Immers de gelden voor de tunnel te Vel sen zijn gevoteerd en de tunnel nadert zijn voltooiing. Men zou kunnen spreken van een toevallige omstandigheid, dat deze tun nel nog onvoltooid was, toen de commissie- De Vos van Steenwijk deze tunnel in haar voorstellen betrok. Tolheffing te Velsen kan dan ook be zwaarlijk dienen als motief voor het feit dat versnelling van de bouw van de tun nels bij Hembrug en over het IJ wenselijk of zelfs noodzakelijk is. Met hetzelfde recht zou men dan immers tol kunnen gaan heffen voor de bestaande tunnel in Rotterdam, om van de eveneens zeer kostbare rivierovergangen als de grote bruggen te zwijgen. Een motivering, waar om zij de tunnel te Velsen in haar voor stellen heeft betrokken, geeft de commissie niet. Vrees, dat in de toekomst bij tolheffing bij Hembrug en bij een tolvrije tunnel te Velsen het verkeer zou worden scheef getrokken, koestert de Kamer niet. De kosten, verbonden aan het maken van een omweg om over Velsen te rijden, zul- De Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de vrouw in het Krelagehuis zal, daar bur gemeester Cremers verhinderd is, dit jaar geopend worden door de heer W. F. Happé, wethouder van Openbare Werken en mid denstandszaken, en wel op Vrijdag 4 Maart te tien uur 's morgens. De belangstelling voor deze voorjaars beurs is nog weer groter dan vorige jaren, zodat er een extra paviljoen aan de expo sitieruimte moest worden toegevoegd. De gehele beschikbare oppervlakte is volge boekt; er zullen tal van nieuwe stands en attracties op ieder gebied te zien zijn en de verwachting is, dat nnk het bezoek alle records zal slaan. Op de onbewaakte overweg aan de Lan ge Zuidweg te Borssele op Zuid-Beveland Is Woensdagmiddag omstreeks twee uur een personenauto met twee inzittenden door een diesel-electrische locomotief aangere den en meegesleurd. De beide inzittenden, de heer K. Wouterse, wethouder van St. Laurens bij Middelburg, en diens plaatsge noot de heer J. Willemse liepen ernstige inwendige kneuzingen en een schedelbasis- fractuur op. Zij zijn naar het ziekenhuis Oostwal to Goes vervoerd, waar de heer Wouterse is overleden. De heren Wouterse en Willemse waren op weg naar Ellewoutsdijk waar zij een koopdag wilden bezoeken. Bij de overweg bedraagt het zicht zeker 1500 meter. Ver moedelijk hebben zij juist een kaart ge raadpleegd, omdat ze ter plaatse niet be kend waren. Zij hebben daardoor de loco motief niet opgemerkt. De locomotief kwam van Borssele af op weg naar Driewegen. Volgens een ooggetuige reed de trein niet hard. Des ondanks werd de auto ongeveer 90 meter meegesleurd en in elkaar gedrukt. Na levendige discussie heeft de gemeen teraad van Nijmegen gisteren besloten, op voorstel van B. en W. een crediet van 2.362.000 te verlenen voor de netto bouwkosten van een afzonderlijke schouw burg aan het Keizer Karelplein hoek Nas- sausingel. Het voorstel werd met 279 stemmen aanvaard. Een der opposanten was het CHU-raads- lid Van der Kloot. Deze achtte de begro ting van de ontwerper van de schouwburg, ir. B. Bijvoet te Haarlem, niet de juiste basis voor deze credietverlening. Hij dien de een tegenvoorstel in, dat met 2511 stemmen verworpen werd. B. en W. deelden tenslotte mede, dat het nadelig exploitatiesaldo van de schouwburg voor de eerste jaren geraamd is op bijna 150.000 per jaar. Voor de politierechter te Groningen heb ben zich twee chauffeurs, uit Winschoten en Oude Pekela, te verantwoorden gehad, wegens het aanbrengen van wijzigingen in hun werkboekjes. De officier van justitie, jhr. mr. A. H. S. van Wijck, merkte op, dat geregeld chauffeurs voor deze ontduiking van het rijtijdenbesluit terechtstaan. Een boete achtte hij hier niet op zijn plaats, omdat deze toch doorgaans door de werk gevers wordt betaald. Hij eiste veertien dagen gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde de beide verdachten, die niet waren verschenen, conform de eis. Maanloos zijn deze week de avonden; daar door vertoont de ster renhemel zich helderder dan anders. Aan de Zui delijke tot Zuid-Ooste lijke hemel valt het ster renbeeld Orion op, hier bij afgebeeld. Orion her bergt. een aantal interes sante hemelobjecten. De meeste daarvan zijn zo helder dat men ze ook zonder kijker gemakke lijk kan zien. Links bovenaan de „schouder" van de legen darische jager waaraan dit sterrenbeeld zijn naam dankt schittert Betelgeuze. Hoewel zij voor het oog de helder ste ster van Orion is, moet men haar op een foto „met een lampje zoeken" bij wijze van spreken. Dat ligt aan haar kleur: Betelgeuze is een rode ster (een ster dus met een betrekkelijk lage temperatuur, name lijk 3200 graden, onge veer half zo heet als on ze zon) en rood licht komt slecht over op ge wone fotografische pla ten. Veel beter is Bellatrix, rechts bovenaan: 20.400 graden; Rigel, de ster rechts onderaan, heeft een temperatuur van 12.300 graden en de voor het oog tamelijk onaan zienlijke linker-onder- ster spant van dit viertal de kroon met 28.000 gra den. (Alle cijfers hier zijn oppervlakte-tempe raturen; het inwendige van de sterren moet veel heter zyn, zoals ook hel inwendige van de zon veel heter is dan 6000 graden die wij aan de oppervlakte meten). De drie keurig op een rijtje staande sterren in de „gordel" van Orion noteren eveneens een temperatuur van 28.000 graden; zij behoren dus alle tot het type der blauwe sterren de temperatuur van sterren blijkt uit hun kleur: ro de sterren zijn de koel ste; via de kleuren oran je, geel, wit loopt de reeks op tot blauw. De vraag, hoever een sterrenbeeld van ons af staat is, in deze vorm, niet te beantwoorden. Men kan alleen vragen naar de afstand van één iter en niet naar die van een geheel sterrenbeeld, zoals de herder van een kudde schapen niet kan zeggen, hoever „de kud de" van hem is verwy- ierd. Hij kan wel zeg gen: dat ene schaap vier meter en het andere acht. Met Orion staat het als volgt: de ster links on deraan (van de hier ge tekende) staat 1800 licht jaren van ons af. Maar Betelgeuze (links boven aan in de schouder) slechts 650 lichtjaren; iets meer dan een derde deel daarvan dus. Dat zouden we zo op het oog niet zeggen: het lijkt aan de hemel of het hele r'X „beeld" in één vlak ligt! Dat gezichtsbedrog doet zich bij alle sterrenbeel den voor (en men voelt dus wel, hoe onhoudbaar de beweringen zijn van degenen die zeggen dat een bepaald sterrenbeeld of zelfs het teken daarvan iets te bete kenen zou hebben in het leven van aardse sterve lingen. Ziehier dus de contou ren van Orion, waarvan de drie gordelsterren (van links naar rechts) resp. 1100, 1550 en 1300 lichtjaren van ons af staan. Wat u zich bij een blik naar de hemel na tuurlijk onmiddellijk af vraagt is: wat is dat daar voor een wazige vlek, onder die drie gordel sterren? Daarover morgen. G. v. W. len als regel groter zijn dan die, verbon den aan het betalen van tol bij de Hetn- brug-tunnel als deze laatste voor het ver keer de kortste weg vormt. „Mocht u besluiten het voorstel tot tolheffing over te nemen, dan mogen wij in ernstige overweging geven daar uit het gedeelte, dat betrekking heeft op tolheffing bij de tunnel te Velsen, weg te laten. De aanvaardbaarheid van mogelijke plannen om over te gaan tot tolheffing voor de nog te bouwen tun nels, een maatregel, welke in ons land toch reeds weinig populair is, kan naar onze mening daardoor slechts w'innen", aldus de brief. ADVERTENTIE DONDERDAG 17 FEBRUARI Zuiderkapel, Zuiderstraat: Zendingsavond met flimvertoning, 8 uur. Minervatheater: Ballet der Lage Landen, 8.15 uur. Concert gebouw: Wala-corsetshow, 8 uur. Rembrandt: „Aïda", alle leeft., 7 uur; „Ontmoeting der werelden", genodigden Haarlemse .Sportraad, 9.15 uur. Frans Hals: „Drums of Tahiti", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „Middernacht zone", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Twee bolhoeden naar Londen", 14 jaar. Instit. voor Arbeid. Ontwikkeling, 8 uur. Lido: „Therèse, de begeerde vrouw", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Romeo en Julia", 14 jaar, 7 en 9.15 uur, Luxor: „Het mysterie der twee vrou wen", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 18 FEBRUARI Luxor: „De woestijn leeft", alle leeft,, 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „08/15", 18 jaar, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De waar heid omtrent ons huwelijk", 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Wij willen George", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Strijd om d'e_ Khyberpas", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Duel in the sun", 18 jaar, 1,45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Studio: „Romeo en Julia". 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Tho Glenn Miller story", alle lééft., 8.15 u.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 8