Een woord Franse Kamer deed Pineau in het zand bijten „Fout van Viruly oorzaak van Triton-ramp" Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Moskou stelt internationaal ontwapeningsoverleg voor Rooms-Katholieke zwenking naar linkerzijde mislukt Het woord is aan Formatie-opdracht voor radicaal Faure verwacht „Aanwijzingen van zijn instrumenten onjuist geïnterpreteerd" Indonesië vat de zaak- Bouman ernstig op Atoomproefnemingen in Nevada begonnen Aanhoudend winterweer Men weet niet wat men zegt Controle op vernietiging van A- en H-bommen en op staking van bewapeningswedloop Conclusie hof van onderzoek: Voornaamste les Dulles en Eden onderweg naar Bangkok Protectionisten leden een nederlaag in Washington Verhoor is nog niet afgelopen Ook ontstekingsapparaat getest Vloed van verbalen in Den Haag Weerrapport 69e JAARGANG No 190 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor to Haarlem-Noord, Soendaplein, TeL 12230. Prukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 19 FEBRUARI 1955 Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 3; Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman TN DE VORIGE EEUW, de negentiende, leefde een Amerikaan die Henry David Thoreau heette. Hij was wat de meeste mensen een zonderling zouden noemen, toen'en nu vooral niet minder: een zon derling. Wel had hij enkele vrienden, wier namen, evenals de zijne, in de kringen der aan het boek verknochten door hun merk waardige geschriften levend zijn gebleven: Emerson, Nathaniel Hawthorne. Ook een vrouw, Margaret Fuller, stond hem in zijn geestesleven na. Alleen in zijn geestes leven. Hij bleef immer een eenzame, ver vuld van "eigen gedachten en eigen levens beeld. Een paar jaar lang trok hij zich Kifs geheel in de Natuur terug, in een zelfgebouwde hut bij zijn zelf-aangelegde akkertjes. Alle dieren, in het wild levende dieren en de vogels en de vissen begrepen en vertrouwden hem. Zij kenden geen schuwheid jegens hem: als hij in de vijver baadde gleden de vissen in zijn uitgesto ken handen en lieten zich door hem strelen, pe vogels zetten zich op zijn schouders, de schuwe dieren in het bos kwamen naar hem toe en liefkoosden hem. Dit gewerd hem zoals het St. Franciscus van Assisi geworden was. En deze wonderlijke man, deze Thoreau, schreef in heel eenvoudige taal een wonderlijk-aangrijpend boek over zijn jaren in de Natuur, dat hij Walden noemde en dat diepe indruk in de wereld van die tijd maakte. Het zou zijn plaats onder de Amerikaanse klassieken behou den en vele nieuwe uitgaven beleven. Ook in deze tijd. In de Mentor-serie, waarin het tijdens de tweede wereldoorlog voor het eerst verscheen, kwam het verleden jaar in zevende druk uit. Er zal zeker aanleiding komen om meer over Walden te schrijven als ik het geheel herlezen heb; vandaag is mijn onderwerp alleen een befaamd woord van Thoreau. Het zegt: The mass of men lead lives of quiet desperation. Dat is niet letterlijk vertaalbaar, maar wel in deze vorm: Het leven van de meesten is wanhopende be rusting. Een sombere waarneming, die gij zoudt kunnen aanvechten met Thoreau's eigen uitspraak in Walden: „Ik zou niet zoveel over mijzelf spreken als er iemand anders was die ik even goed kende" ware het niet dat zelfkennis de kern van mensen kennis vormt. Toch kunt gij, hem het recht van oordeel niet ontzeggend, de juistheid van dat oordeel betwisten, gelijk ik dat zou willen doen. Niet omdat ik mij in staat voel te ontkennen, dat zijn woord op velen past, maar wel omdat „de mees ten" onbewijsbaar is en omdat de levens kracht der anderen het zo scherp weer spreekt. Thoreau leefde meer dan een eeuw ge leden. Hij werd in 1817 geboren en stierf in 1862, pas 44 jaar oud. Niet alleen zijn Walden en zijn andere geschriften, maar ook dit woord vond weerklank in zijn tijd, die de thans-levende mens als een zo rustig en vredig verleden voorkomt: de thans- levende mens, die meent dat hij na twee wereldoorlogen, gekweld met de dreiging van een derde, zijn recht op moe- en mat heid kan doen gelden. Alsof het leven ooit zo zonnig en zo zorgeloos is geweest, en zo vol veelbelovende idealen, als schier ieder van ons het in zijn jeugd heeft gezien. Als of er niet altijd illusies zijn verdwenen en niet steeds rampen over de wereld zijn losgebroken niet zo massaal als de grote oorlogen van onze tijd, maar overal en zonder tal! Er waren altijd mensen die er moe en mat van werden: van de oorlogen en de natuurrampen, de verraderlijke epi demieën en de economische crises. Er wa ren er ook steeds die niet opgaven, die volhielden en streden voor beter, onver moeid, vaak zonder kans dat zij in hun leven de overwinning zouden zien. Het wérk van grote pioniers heeft waarlijk wonderlijke resultaten bereikt. Al heeft het de oorlog niet uitgeroeid, het heeft in andere zin ontzaglijk veel tot stand ge bracht. Maar de moeheid en de matheid hebben dat nooit gedaan. De berusting heeft niets bereikt. Het is waar dat de moeheid en de mat heid in deze jaren zich in zoveel landen zo vaak tonen, in onverschilligheid jegens de openbare zaak vooral, in pessimisme niet minder, dat men zich soms afvraagt wanneer de keer zal komen. Maar zij die zich niet laten terneerslaan zullen hem bewerken, zoals zij hem altijd bewerkt hebben, niet het minst temidden van het jonge, sterke Amerikaanse volk waartoe Thoreau behoorde, en dat weinige jaren na zijn dood een wrede en smartelijke burgeroorlog doormaakte waarvan het zich ten volle herstelde en die het in zijn ver dere ontwikkeling volkomen overwon. Want het gevaar voor herhaling verdween voorgoed. Daar hebt ge een historisch voorbeeld dat moed en dat té denken geeft. Maar niet in matte moeheid. R. P. Winter gezicht op de Grave stenenbrug te Haarlem. LONDEN (Reuter/AFP/UP) De So vjet-Russische regering heeft er in een door radio-Moskou uitgezonden verklaring bij de UNO op aangedrongen, dit jaar een in ternationale conferentie over het vermin deren van de bewapening en het verbieden van atoomwapens te beleggen. De verklaring doelde op de komende bijeenkomst te Londen van de subcommis sie der ontwapeningscommissie van de UNO. Tevoren had het Sovjet-persbureau Tass gemeld, dat de eerste onderminister van Buitenlandse Zaken, Andrei Gromyko, is benoemd tot Sovjet-vertegenwoordiger in de subcommissie, die volgende week Vrijdag bijeenkomt. De Sovjet-ambassa deur te Londen, Jakob Malik, is aange wezen als Gromyko's plaatsvervanger. In de Sovjet-verklaring wordt uitvoerig uiteengezet hoe en waarom de Sovjet regering sinds de oprichting van de UNO herhaaldelijk op een algemene verminde ring van de bewapening en een verbod van atoomwapens heeft aangedrongen. In dit verband wordt critiek geleverd op de Ver enigde Staten, Groot-Brittannië en Frank rijk, alsmede op de NAVO en de Parijse accoorden, die naar de mening van Moskou de kans op een nieuwe oorlog hebben doen toenemen. De Sovjet-regering stelt voor, dat de landen zich verplichten: alle voorraden atoom- en waterstofbommen te vernietigen en atoomkracht uitsluitend voor vreed zame doeleinden te gebruiken en hun DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ (Van onze correspondent in Parijs) De socialist Pineau, na de conservatief Pinay en de rooms-katlioliek Pflimlin de derde formateur van deze regeringscrisis, heeft vannacht in de Nationale Ver gadering eveneens in het zand moeten bijten. Hij was een stap verder gegaan dan zijn beide voorgangers, die al in de formatie van hun regering waren blijven steken, maar daardoor, is zijn nederlaag dan ook te duidelijker geworden. Een nederlaag van 312 tegen 268 stemmen, cijfers, die bijna nog ongunstiger zijn dan die, waarmede nu twee weken geleden, Mendès-France ten val werd gebracht. Men had gehoopt dat Pineau met zijn regering, waarin voor het eerst sedert vier jaar de socialisten weer met de rooms-katholieken en de radicalen samen zouden huizen, de meerderheid van Mendès-France met de M.R.P. zou hebben uitge breid om zo de constructieve politiek van zijn voorganger op degelijker basis voort te kunnen zetten. Die rekensom is niet opgegaan. Ten eerste omdat con servatieven als Reynaud zich niet gevoelig hebben getoond voor de Europese inslag van dit kabinet. Zij hadden door hun onthouding Pineau al kunnen red den, maar zij hebben allen tegengestemd. Met die Europese signatuur heeft Pineau geen goodwill bij het rechtse blok kunnen kweken. Daarentegen heeft de deelneming van vooraanstaande „Europeërs" als Schu- man de premier de nodige links georiën teerde stemmen gekost uit het kamp, dat de E.V.G. nog altijd niet vergeten was. Een laatste reden van zijn mislukking is ook geweest dat Pineau niet over het talent beschikte, waarmede Mendès-France een bijna gelijkluidend programma verdedigde. Hij heeft zijn lange regeringsverklaring met gedistingeerd stemgeluid voorgedragen en bij de replieken bewees Pineau zijn stof uitnemend te beheersen, door alle sprekers zonder aantekeningen voor de vuist weg te beantwoorden. Maar enige geestdrift was nergens te bespeuren en zo scheen de gehele zitting zich in een wederzijds klimaat van scepticisme te voltrekken. De regeringsverklaring van Pineau be vatte weinig nieuws. In grote lijnen zou hij de politiek van zijn voorganger Mendès- France voortzetten, die hij dan ook herhaal delijk zijn hulde en bewondering betuigde. Evenals Mendès-France was hij van oor- DUBLIN (United Press) Het door de Ierse regering ingestelde hof van onderzoek voor de ramp met de KLM-Constellation Triton heeft thans uitspraak gedaan. Zijn conclusie is, dat dit ongeluk, dat op Zondag 5 September 1954 naby Shannon plaats vond en 28 mensenlevens kostte, het gevolg is van verzuim van de gezagvoerder Viruly, de aanwijzingen van zijn instrumen ten op de juiste wyze met elkaar in ver band te brengen en te interpreteren gedu rende het intrekken der vleugelklappen, betgeen ten gevolge had dat „vereiste han delingen niet tydig hebben plaats gevon den". „Gedeeltelijk kan deze fout verklaard worden uit de omstandigheid dat het lan- dingsgestel onverwacht weer zakte, nadat het reeds was ingetrokken". „De gezag voerder verzuimde voldoende stijging te handhaven. Hierdoor had hij geen kans iets te doen toen zich abnormale gebeurtenissen voordeden". Het hof heeft geen bewijzen kunnen vin den voor de stelling dat structurele fouten van het vliegtuig het ongeluk veroorzaakt zouden hebber- De bestaande reddingsmogclijkheden en -diensten op het vliegveld op Shannon wer den voldoende geacht. Wel werd het red dingswerk laat begonnen, maar niemand besefte dat het toestel verongelukt was. „De man in de verkeerstoren is verweten dat hij het vliegtuig niet lang genoeg heeft nagekeken, maar hij was alleen en te ver wijten is hem niets. Alleen de chef-radar- dienst op Shannon heeft een ernstige fout gemaakt. Toen er geen radiocontact met de Triton meer was, zag hij op zyn radar buis een echovlek, waarvan hij aannam dat het de Triton was. Zonder zich hiervan te vergewissen, heeft hij toen de radiodienst gerustgesteld, dat het vliegtuig „o.k." was". In zijn rapport doet het hof verschillende aanbevelingen voor verandei'ingen in vlieg- deel dat de taak Frankrijk economisch en sociaal gezond te maken op de eerste plaats moest staan. Hij stelde verhoging van de laagste lonen in het vooruitzicht en voor de economische sanering des lands kondig de hij bijvoorbeeld aan een verlenging met drie maanden van de volmachten te zullen vragen, die Mendès-France waren toege zegd. Pineau zou ratificatie van de Parijse accoorden eisen en verder streven naar een zo breed en zo diep mogelijke economische samenwerking, die echter niet tot klein- Europa beperkt mocht blijven. Voor een politieke hoge autoriteit achtte hij de tijd nog niet rijp. Verder wilde hij, alweer in de geest van Mendès-France, een accoord met Moskou zoeken om tot een gecontro leerde en geleidelijke ontwapening te komen. Ook ten aanzien van Noord Afrika sprak Pineau dezelfde taal als men van Mendès-France gewend was. Voor Marokko ging hij iets verder door publie kelijk te spreken van de wenselijkheid een opvolger voor de huidige sultan te vinden. Tenslotte kondigde hij een plan aan, dat voorzag in een kwart millioen nieuwe woningen. Onmiddellijk daarna werd het duidelijk dat Pineau zijn rechtse tegenstanders niet had kunnen overtuigen. De rechtervleugel, bij monde vooral van oud-premier Reynaud en van de afvallige Gaullist Legendre, bleek niet van zins een tweede links ge oriënteerd experiment een kans te geven nu de verkiezingscampagnes al in zicht komen. Reynaud wilde weten met welke nieuwe inkomsten de premier de extra uit gaven der sociale voorzieningen dacht te bestrijden. Van de industrie, zo meende hij, mochten geen nieuwe offers worden ge vraagd. Andere sprekers van dezelfde kant lieten nog duidelijker uitkomen hoe ze dachten over de houding of het verraad der Rooms-Katholieken, die van kamp ver wisseld waren. Ze trachtten een wig te drijven tussen de Rooms-Katholieken en de socialisten door de schoolwetten opnieuw op te rakelen. Men verwonderde zich er over dat Robert Schuman, onder wiens bewind de vroegere politiek in Noord-Afrika was gevoerd, zich nu verbonden had aan een heel ander beleid, waarvan zij, de conser vatieven, alleen maar onheil konden ver wachten. Zeer comfortabel was de positie van de Rooms-Katholieken dan ook niet. Ze hadden immers in een regering plaats genomen, die zich op het programma van Mendès-France beriep, dat de M.R.P. twee weken geleden nog te vuur en te zwaard had bestreden. Hun zwenking naar het linkerkamp is mislukt en dat negatieve resultaat vormt de voornaamste les, die uit de pogingen van Pineau te trekken zijn. De socialisten zullen zeker terugkeren in de oppositie en de Rooms-Katholieken blijft niéts anders over dan hun plaats weer in të nemen in een rechtsgeoriënteerd cen trum. Om drie uur vanmorgen meldde Pineau zich al bij president Coty, die onmiddellijk daarne de Kamervoorzitter Schneiter bij zich ontbood. Vanmorgen zou een concilie van fractieleiders bijeen worden geroepen met de opdracht een gemeenschappelijk regeringsplan op te stellen. In Juni 1953 had president Auriol eenzelfde methode gevolgd. Men neemt aan dat vandaag nog een nieuwe formateur zal worden aange wezen en dat zal vermoedelijk de gematig de radicale minister van Buitenlandse Zaken uit het kabinet Mendès-France, Edgar Faure, zijn. In elk geval is duidelijk gebleken dat de oppositie tegen Mendès-France niet bij machte is een constructief programma tegenover zijn politiek te stellen. Het rechtse blok heeft Frankrijk van zijn beste regering beroofd, die het sedert de oorlog had gekend. Tot opbouw is deze nihilis tische oppositie echter niet in staat ge bleken. Het kegelspel gaat verder. LONDEN/WASHINGTON (Reuter/A.F.P. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Sir Anthony Eden, is uit Londen via Caïro vertrokken voor zijn reis van bijna 12.000 kilometer naar Bangkok, waar hij de conferentie van landen van de Zuid-Oost Aziatische Verdragsorganisatie (ZOAVO) zal bijwonen. De minister zal in Bangkok ook besprekingen voeren over de kwestie-Formosa en de toestand in Indochina. Het doel van de besprekingen over Formosa is, volgens diplomatieke kringen in Londen, de Amerikaanse en Britse standpunten inzake dit probleem nader tot elkander te brengen. De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles is uit Washington ver trokken naar Bangkok. Bij de bespreking tussen Sir Anthony en Dulles over Indo china zullen ook Franse vertegenwoordi gers aanwezig zijn. strijdkrachten, bewapening, of hun mili taire begrotingen niet uit te breiden boven het peil van 1 Januari 1955. In deze eerste politieke verklaring sinds maarschalk Boel- ganin Malenkov is opgevolgd als premier verklaart de Sovjet-Unie zich voorstand ster van de instelling van „een passende internationale controle" op de nakoming van de bovenstaande twee verplichtingen. Opnieuw beklaagt zij zich over het feit, dat geen Aziatische landen, zoals commu nistisch China en India, deel uitmaken van de subcommissie der ontwapeningscom missie. De verklaring is uitgegeven 15 dagen na dat de Sovjet-Russische militaire begro ting 1955 11.8 milliard roebel groter was dan die van 1954. Waarnemers zeggen dat de Russen blijkbaar bereid zijn niet hoger dan de begroting 1955 te gaan, als andere landen ook zulke grenzen zouden aanhou den. Het voordeel voor de Russen van een hogere begroting 1955 zou ook voor andere landen gelden die wat 1955 betreft hun begroting verhoogd hebben. Waarnemers wijzen er ook op dat hoewel de verklaring veel lijkt op vroegere, zij specifieke voor stellen inhoudt en een bepaald niveau voor de militaire begrotingen aangeeft. WASHINGTON (Reuter) Ondanks felle oppositie van protectionistische groe pen heeft het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden het wetsontwerp tot verlen ging van de wet inzake handelsovereen komsten op wederkerigheidsbasis met drie jaar goedgekeurd, alsmede de machtiging voor president Eisenhower tot verlaging der invoerrechten met maximum vijf per cent per jaar voor de nieuwe periode van drie jaar. Het wetsvoorstel werd met 295 tegen 110 stemmen goedgekeurd. Voordat de slotstemming plaats vond werd een motie verworpen, waarin werd voorgesteld het wetsvoorstel opnieuw in de commissies te doen bespreken met op dracht tot uitbreiding van de ontsnap pingsclausule, op grond waarvan de bin nenlandse industrieën tariefbescherming kunnen eisen indien zij door invoer worden bedreigd. Deze motie werd met 206 tegen 199 stemmen verworpen. Bij de eindstemming bleken 186 demo craten en 109 republikeinen voor en 35 de mocraten en 75 republikeinen tegen. DJAKARTA (Un. Press) De Indone sische minister van Buitenlandse Zaken Sunarjo heetf de Nederlandse Hoge Com missaris graaf W. van Bylandt medegedeeld dat Indonesië de beschuldiging van om koperij tegen de Nederlandse advocaat mr. Bouman „ernstig" op%'at. Sunarjo ontbood de Hoge Commissaris om te antwoorden op het vertoog waarin graaf Van Bylandt de zaak-Bouman onder het oog van de In donesische regering had gebracht, omdat de Nederlandse regering zich „ernstig be zorgd" maakte. Indonesië is „voorlopig" niet van plan mr. Bouman te arresteren. Zolang de zaak nog in onderzoek was, wilde Sunarjo geen verder commentaar leveren, aldus een communiqué van het Indonesische ministe rie van Buitenlandse Zaken. Vanmorgen om 9 uur was mr. Bouman alweer op het bureau van de officier van justitie voor de voortzetting van zijn ver hoor. Hij mocht in het middaguur voor korte tijd naar huis om te eten, doch ging daarna weer terug. Mevrouw Bouman deelde mede dat haar man opdracht had gekregen gedurende zijn korte verblijf thuis niet met journalisten te spreken. Mr. Bouman heeft reeds 36 uur op het kantoor van de officier vart justitie doorgebracht. Hij werd niet al die tijd ondervraagd, want uren gingen heen met een voortge zette verklaring van Willem Manoch, de getuige die in het proces-Jucgschlager be weerd heeft dat mr. Bouman hem 500 roe- piahs zou hebben betaald als voorschot op een omkoopsom van 150.000 roepiahs. Mr. Bouman kon, volgens zijn vrouw, pas gisteravond om 9 uur zijn visie op de zaak geven. Otto Weiss: Hoe gebukt gaat menigeen onder een trotse houding! LAS VEGAS/LONDEN (Reuter) De reeds enige malen uitgestelde reeks atoom- proeven in de Amerikaanse staat Nevada is begonnen met het ontploffen van een ap paraat, dat uit een hoogvliegende bommen werper werd geworpen. Ook Vrijdag werd het tijdstip twee maal verschoven, omdat men vreesde dat winden radio-actieve stof naar bewoonde gebieden zouden overbren gen. Oorspronkelijk zou de reeks proeven beginnen met het tot ontploffing brengen van een atoomapparaat op een toren. Waarnemers zeiden, dat de explosie ge leek op een „kleine flitslamp" De commis sie voor atoomenergie, waarvan de voor zitter, admiraal Strauss, de proef gade sloeg, maakte bekend dat de ontploffing gepaard is gegaan met ongeveer 35 proe ven met het ontstekingsapparaat dat be langrijk is voor een verdere ontwikkeling van kernwapens. Omstreeks 1100 militai ren zagen de explosie van af een hoogge legen punt. De gebruikelijke „atoomwolk" werd door winden spoedig uiteen gewaaid. Vandaag zal de ontploffing op de toren teweeg gebracht worden, indien de weers omstandigheden gunstig zijn. De Britse regering heeft ontkend, dat er ooit sprake is geweest van een plan om een Britse H-bom in Australië te beproeven. De Australische minister van Bevoorrading heeft reeds verklaard, dat zijn^ regering dergelijke proefnemingen op Australisch gebied niet zou toestaan. De Londense ..Evening News" oppert de mogelijkheid dat de Gemenebest-expeditie naar het Zuidpool-gebied mede ten doel zal hebben een proefterrein voor H-bommen te zoeken. In 21/2 uur 1000 bonnen' De verscherpte politie-actie in Den Haag welke gisteravond tussen half acht en tien uur geveerd werd leverde 1020 be keuringen op, in hoofdzaak wegens het niet functioneren van voor- of achter verlichting. In het gebied rond Den Haag, waar de riiksoolitie op zoek was naar verkeersover- treders, werden 673 bonnetjes geschreven. Veel verandering in het huidige winter weer wordt er tijdens het weekeinde niet verwacht. Een depressie, die vanmorgen boven Zuid-Frankrijk was gelegen, t.rekt in Noord-Oostelijke richting naar Duits land. Onder invloed van deze storing zal er plaatselijk wat sneeuw vallen. Aange zien er veel bewolking blijft, zal er in de komende nacht niet meer dan matige vorst optreden. De laagste temperaturen in Euro- oa komen thans in Scandinavië en Noord- Rusland voor. In Noord-Zweden vries het op sommige plaatsen meer dan 25 graden. Daarentegen trad in de Balkan en in Zuid- Rusland een flinke temperatuurstijging op. In Griekenland steeg de temperatuur gis teren tot omstreeks 25 graden. (Van hedenmorgen 7 uur) Mi Cl tuigen, o.a. betreffende de installatie van dubbele signaallampen die de positie van het landingsgestel aanduiden. Voorts be pleit het, in de passagierscabines een nood verlichting aan brengen, die onafhanke lijk is van de normale verlichting. weers- *5 d »-< O u i JSg s toestand £fi E 4-3 IA 4JC 11 - zS SS Helsinki sneeuw NNO 7 -16 1 Stockholm sneeuw NO 4 -7 5 Oslo sneeuw NNO 2 -8 0,2 Kopenhagen onbewolkt W 4 -8 1 Aberdeen half bew. O 5 -3 5 Dublin zwaar bew. O 3 1 0,4 Londen zwaar bew. N 4 -1 1 Amsterdam sneeuw ZO 5 -2 0,3 Brussel sneeuw O 4 -2 1 Parijs geheel bew. ONO 3 -2 1 Bordeaux zwaar bew. WNW 8 4 5 Grenoble zwaar bew. O 7 -1 1 Nice regen ONO 8 5 1 Berlijn nevel ZZO 1 -8 0 Frankfort licht bew. NO 4 -7 0 Münehen mist OZO 2 -12 0 Zürich mist windstil -6 0 Genève mist windstil -5 0 Locarno zwaar bew. windstil -2 14 Wenen nevel windstil -3 0,5 Innsbruck onbewolkt NW 1 -9 6 Rome licht bew. Z 4 10 3 als men zegt: De Bilt verwacht een nieuwe aanval van de vorst Neerslag laatste 24 uur. WINTERWEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met enkele opklaringen en plaatselijk wat sneeuw. Vannacht lichte tot matige vorst. Morgenmiddag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Overwegend matige wind tussen Noord-Oost en Zuid-Oost. 20 Februari Zon op 7.49 uur. onder 18.04 uur. Maan op 6.33 uur. onder 15.47 uur. 21 Februari Zon op 7.47 uur. onder 18.05 uur. Maan op 6.56 uur. onder 17.03 uur. Maanstanden 22 Febr. 16.54 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 20 Februari Hoog water: 2.34 en 14.49 uur. Laag water: 10.16 en 22.43 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1