HILLMAN 1951 Sneeuw en ijs veroorzaken in Schotland een noodtoestand Kort en bondig COSTUMES STOMEN f 3.50 Haarlemmers vielen agent van politie aan Amsterdamse Beurs N.V. Van Gend en Loos kreeg twee boetes Ds. W. M. van Asperen deed zijn intrede w mat rOPKL EPMOTOR pittig en tóch zuinig! 6 Politierechter vordert f 30 Beroep op noodzveer zverd afgewezen Gemeente garandeert bouw R.K. kleuterscholen Voor de derde keer zilveren jubilaris Nieuwe Hervormde predikant in Haarlem-Oost Kleine ontploffing in de J. P. Goenschool Verhoogd crediet van 23 mille voor DVS Heemstedenaar liep tegen NZH-bus op B. en W. ontvangen biljarters en officials Scheepvaart 526ste STAATSLOTERIJ 4e Duursmaspuitalies! HILARIUS - FOTO-KINO Keuze uit 5 modellen in moderne attractieve kleuren en de HILLMAN HUSKY reeds voor f. 5950.- MAANDAG 21 FEBRUARI 195 5 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT LONDEN/GENUA/WINNIPEG Reuter. U.P.) In afgelegen gebieden in Noord- Schotland zijn op het ogenblik door sneeuw en ijs ongeveer 5000 personen van de buitenwereld afgesloten. Vliegtuigen en hefschroefvliegtuigen staan gereed om, in dien nodig, onmiddellijk op te stijgen met voedsel, medicamenten of veevoer. Op sommige plaatsen is de sneeuw door zware stormen zes meter hoog opgewaaid. Men vreest, dat veel vee om het leven gekomen is. Overal in Engeland en Schotland zijn de grote verkeerswegen onbegaanbaar ge worden, hetzij door de sneeuw, hetzij door het spiegelgladde wegdek. Op sommige punten daalde het kwik tot recordlaagte. Londen beleefde een korte dooiperiode en de stad werd in die tijd weer eens door de beruchte „smog" geteisterd. Aan de Noordzeekust was het zo koud dat kust stroken langs Yorkshire en Durham be vroren. Het Zweedse vrachtschip „Nordanland" is in de door zware storm geteisterde ha ven van Genua gezonken. De „Nordan land" was één van de zeven zeeschepen die door de storm het zwaarst waren ge troffen. Zondagavond lag het schip op zijn kant gedeeltelijk onder water, met zijn brug op een kade. Vanmórgen gleed de brug echter van de kade af en het schip verdween onder water. Havenautoriteiten vrezen voor een ont ploffing van de 600 ton gevaarlijke chemi caliën die zich aan boord bevinden. De ge vaarlijke lading bestaat uit calciumcarbid, dat wordt gebruikt voor het maken van acetyleen. Het gas, dat wordt gevormd als het carbid met water in aanraking komt, kan met een enkele vonk worden ontsto ken. Het Noorse vaartuig „Toran" is in de Oslofjord gezonken. De bemanning van veertien koppen werd gered. De „Toran" zonk tengevolge van een zware ijsafzetting op het gehele schip. Er stond een ijskoude Noord-Oostenwind. De Belgische treiler „Denise Germaine" is ten Westen van de Longsand Bank in de Theems gezonken. De top van de mast steekt nog boven water uit. Twee mannen worden vermist en twee zijn opgepikt. Het wrak vormt geen gevaar voor de scheepvaart. Twaalf Japanse vissersboten hebben in een storm schipbreuk geleden of schade opgelopen. Dertig vissers zijn verdronken en honderden zijn als vermist opgegeven. In Oost-Dakota en een deel van Minne- Tijdens de zitting van Maandagmorgen heeft de politierechter, mr. J. P. Petersen, getracht het geheugen van een tweetal Haarlemmer-s, F. S. en C. S., op te frissen. Zij moesten uitleggen, wat zij op Zondag middag 21 November van het vorig jaar hadden uitgevoerd en dat viefc voor hen niet mee, omdat op die middag de alcohol zich in aanzienlijke mate van hun denken had meester gemaakt. F. S. herinnerde zich alleen nog maar, dat hij in een café bier en borreltjes had gedronken „ik drink anders nooit" en dat hij, toen hij het café verliet, opeens de kluts was kwijt geraakt. Dat hij daarna met beide handen hard op de étalageruit van een winkel in de Smedestraat zou hebben staan bonzen, daarvan kon hij zich niets meer voor de geest halen. „Als ik volkomen nuchter was geweest, dan had ik het zeker niet gedaan", ver klaarde hij voor de politierechter, „want wie dpet nu zo iets voor het hol van de leeuw". Daarbij deelde hij op het politie bureau in de Smedestraat, waaruit ook inderdaad een agent was komen opdagen, om de man in zijn kraag te vatten. Deze agent, als getuige gehoord, vertelde aan de politierechter, dat zijn arrestant zich had losgerukt en vervolgens een dreigende houding had aangenomen. De agent had hem hierop een klap gegeven, waardoor de man door de knieën was gegaan. Toen hij zijn vracht met behulp van een winkelier uit de Smedestraat naar het politiebureau wilde transporteren, ver scheen C. S. ten tonele. Ook hij had vrij diep in het glaasje gekeken, al kon hij zich iets meer herinneren dan de ander. De agent verklaarde, dat C. S. het de be hulpzame winkelier en hemzelf bijzonder lastig had gemaakt, zo zelfs, dat zij de bewusteloze man hadden moeten loslaten. Op dat ogenblik was evenwel hulp ver schenen in de vorm van een paar agenten. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman. wilde het dit keer nog aanzien met een gecombineerde straf: 40 boete en een voorwaardelijke gevan genisstraf van twee weken voor F. S. en een boete van ƒ30 en een week gevange nisstraf voorwaardelijk voor C. S. De poli tierechter maakte er voor beiden een boete van dertig gulden van en voor F. S. bo vendien nog een voorwaardelijke gevan genisstraf van twee weken. 3-3K Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Vrijdag 100 h/m 288^ 364^ 34314 55014 11454 195 17854 142 H 139% 24914 229 21914 ex.d. 230 5215/w 11714 86% 61Vi 255/ie 78l3/i„ Openings koersen 100% 28914 364 34514 547 54 114 195 179 14114 14014 249 229 219 230 5254 120'/2 8614 6114 26 sota (V.S.) werd het verkeer bijna geheel lamgelegd door sneeuwstormen, waarin windsnelheden werden gemeten van bijna 120 kilometer per uur. Door sneeuwstor men kwamen in Montana vijf personen om het leven. Uit Wyoming werden twee en uit Colorado vier doden gemeld. In Utah kwamen door de koude vijf perso nen om het leven. Een passagiersvlieg tuig van de „Transworld Airlines" is op een bergtop ten Oosten van Albuquerque in de staat Nieuw-Mexico verongelukt en uitgebrand. Van de zestien inzittenden is geen levensteken gezien. De Haarlemse economische politierechter mr. J. A. Bletz heeft hedenmorgen schrif telijk vonnis gewezen in de zaak tegen het Haarlems filiaal van de N.V. Van Gend en Loos, waaraan overtreding van artikel 59 van de Wet Autovervoer Goederen ten las te gelegd was. In opdracht van dit bedrijf waren er het vorig jaar twee containers met aardewerk vervoerd door een ander vervoerbedrijf op vrachtauto's welke geen vergunning hadden. De officier van justitie mr. J. Wiarda had een boete van 25 gulden geëist, maar de raadsman van Van Gend er. Loos had om een hogere boete verzocht ten einde de kwestie hogerop behandeld te zien. In de uitspraak van de economische politie rechter wordt er de nadruk op gelegd, dat het vervoer geschiedde voor rekening en op risico van Van Gend en Loos.. In de vrachtauto waren geen papieren van het vervoerbedrijf, dat voor Van Gend en Loos reed, maar daaraan zou men volgens de econ. politierechter ook nog niet vol doende hebben gehad. Voor een vervoer als dit is een vergunning nodig, die op naam staat van Van Gend en Loos. Het beroep op noodweer (de grote drukte, waardoor men wel blij was nog een vrachtauto te kunnen charteren) werd door de economi sche politierechter verworpen. Hij veroor deelde het Haarlemse filiaal van Van Gend en Loos tot een boete van 126 gulden sub sidiair 26 dagen en een boete van 125 gul den subs. 25 dagen om de veroordeelde in de gelegenheid te stellen in hoger beroep te gaan bij het gerechtshof in Amsterdam. Onderwijskwesties B. en W. van Haarlem verzoeken de ge meenteraad om aan het bestuur van de Stichting tot Bevordering van Rooms- Katholiek Kleuteronderwijs in Haarlem een subsidie te verlenen voor de kleuter school in het perceel Stolbergstraat 6, mits deze school voldoet aan de gestelde voor waarden, zulks met ingang van de datum waarop genoemd gebouw in zijn geheel voor het kleuteronderwijs in gebruik wordt genomen. Voorts zal de gemeente, behou dens goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten van Noordholland zich garant stellen voor een geldlening van ten hoogste 100.000 voor de financiering van de stichting en eerste inrichting van de ge noemde school. Tevens stellen B. en W. de raad voor om aan het R.K. Kerkbestuur van de Parochie van de H.H. Petrus en Paulus een subsidie te verlenen voor de kleuterschool aan de Geusevesperstraat. Bovendien verzoeken B. en W. de raad om een tijdige voldoening en aflossing van een geldlening tot een be drag van ten hoogste 275.000 te garan deren. B. en W. verzoeken de raad voorts om over te gaan tot het huren van drie lokalen in het complex aan de Koningstraat 20 tegen een huurprijs van 1470 per jaar voor de Vereniging tot bevordering van huiselijk geluk in Heijhuijsen en tevens wensen B. en W. voor de inrichting van deze lokalen een bedrag van 7.025 be schikbaar te stellen. Behoudens goedkeuring van de raad zal aan de afdeling Haarlem van" de Vèreni- ging voor Handenarbeid ten behoeve van de handenarbeïdcursus voor jeugdleiders een subsidie worden verleend van twintig gulden per deelnemer uit Haarlem onder voorwaarde, dat deze tenminste 85 percent van de lessen volgt en dat er tenminste vijftien deelnemers per cursus zijn, als mede een bedrag van 355 per cursus van tenminste vijftien deelnemers, een en ander totaal geraamd op 1310. B. en W. hebben ter benoeming van een lid in het college van curatoren van de gemeentelijke gymnasia en lycea ter voor ziening in de op 1 Januari 1955 onstane vacature wegens periodieke aftreding van de heer dr. J. W. Kamerling de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. de heer dr. J. W. Kamerling en 2. de heer D. W. de Bij 11 Nachenius. Onder de ingekomen stukken bevinden zich een brief van de heer W. ter Horst, houdende een verzoek om ontslag als on derwijzer aan de Floraschool, een brief van de Vereniging der Zusters, van Liefde met een verzoek tot het verlenen van mede werking tot uitbreiding van de R.K. Meis jesschool voor ULO aan de Kleine Houtweg en een brief van de Christelijke opleidings school voor gymnasiaal en middelbaar on derwijs en inrichting voor MULO met een verzoek tot het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van vier schrijfma chines. De heer A. H. Koning, wonende Bastiaan- straat 55 in Haarlem Oost, viert Donderdag voor de derde keer een zilveren jubileum in enkele maanden tijds. Hij is dan vijf en twintig jaar werkzaam bij Stork apparaten- fabriek te Amsterdam, waar hij plaatwerker is. Kort geleden was hij vijf en twintig jaar lid van de Algemene Nederlandse Metaal- bond en in Januari een kwart eeuw lid van de Biljartvereniging Vriendenkring II. Zondagavond heeft de nieuwe Hervorm de predikant in Haarlem-Oost, ds. W. M. van Asperen, zijn intrede gedaan in de Grote Kerk. De dienst begon met het zingen van Psalm 89 het eerste vers: gevolgd door Schriftlezing van het veertiende hoofdstuk uit het Evangelie naar Mattheus; de verzen 14 tot 21. Na het gezamenlijk zingen van de verzen 1, 2 en 3 van gezang 130, begon ds. Van Asperen zijn in trede-predikatie, waarvoor hij als tekst gekozen had het eerste hoofdstuk, de verzen 11 en 12 uit de brieven van de apostel Paulus aan de Romeinen: „Want ik verlang u te zien, om u enige geestelijke gaven mede te delen te uwer versterking". Ds. Van Asperen begon zijn toespraak met de verklaring, dat het verlangen van de apostel ook op hem van toepassing kor, worden gebracht, omdat gedurende de lange periode van afwachten deze voor hem nieuwe gemeente voortdurend in zijn gedachten geibleven is. Vandaar dat het voor spreker vandaag een vreugdevolle dag' geworden is, waarvan de blijdschap zelfs door de grimmige koude in de kerk niet getemperd werd. Hij had al veel over deze gemeente gehoord, doch hij was er van overtuigd alles alleen door ervaring te leren verstaan. Want het is voor een Christen niet vanzelfsprekend onder mede- Christenen te mogen leven. Daarom be hoort de kerkgang altijd een feest te zijn, waar men binnen bij elkaar is en samen met de Heer. Beseft men eigenlijk wel vol doende dat het merendeel der Haarlem mers nog steeds geen flauwe notie heeft van hetgeen de gemeente hier 'samenbindt? Daarom wil spreker evenals de apostel Paulus iets brengen wat hijzelf ontvangen heeft, namelijk de liefde van Jezus Chris tus, die zo groot is dat zij ieder begrip te boven gaat. Aan de predikant is immers de economie van de vele genaden God's toe vertrouwd, doch de spreker heeft zich dikwijls afgevraagd, welk mens tot deze zaken bekwaam moet worden geacht. Hij zeide eventuele critiek op de domi nee te willen zien als een teken van wer kelijke behoefte tot verzadiging, doch hij verwachtte in dit geval dan een weinig meegevoel in zijn opdracht. Anders zou de predikant gemakkelijk onder deze taak kunnen bezwijken en een goed heenkomen zoeken. Maar Jezus Christus is ook in Haarlem nog niet uitgesproken en daarom verlangde spreker zijn gemeente nog dik wijls te mogen zien. Want wij leven nu in een tijd van materialisme; een geestelijke kortsluiting tussen mens en Evangelie, waardoor deze vaak geen klankbodem meer vindt in hun harten. Ten slotte richtte ds. Van Asperen zich tot de jeugd, die het Evangelie in de perio de van ontluikende volwassenheid even min ontberen kan. Vandaar dat hij van mening was dat de toekomst niet aan de jeugd, doch aan God toebehoort. Na het gebed en het zingen van het slot lied door het zangkoor, voegde ds. Van As peren aan zijn predikatie nog een persoon lijk dankwoord toe. In de eerste plaats tot wethouder» W. C. Bakker, in wiens aan wezigheid hij de goede verstandhouding tussen kerk en gemeentebestuur bevestigd zag. Niet minder erkentelijk gevoelde hij zich tegenover zijn bevestiger ds. A. J. van Rhijn, die hem 's morgens in de Oosterkerk aan zijn gemeente had voorge steld. Hij achtte het een voorrecht met deze predikant in dezelfde wijk te mogen samenwerken. Ten slotte richtte ds. Van Asperen zich tot zijn nieuwe gemeente, waarmee hij na de noodzakelijke periode van aanpassing eveneens een uitstekende verhouding verwachtte. Daarbij had het bezoek van vele leden uit zijn oude ge meente Landsmeer door hun vertrouwde aanblik reeds veel van het vreemde voor hem weggenomen. In het gebouw van de J. P. Coenschool aan de P. C. Hooftstraat in Haarlem-Noord heeft zich Zondagochtend een kleine ont ploffing voorgedaan. Elk lokaal van deze school wordt verwarmd door middel van een gaskachel, waarvan de afgewerkte gassen door een pijp via een metalen roos ter worden afgevoerd. Deze roosters zijn aangebracht in de buitenmuur aan de ach terzijde van het gebouw. Tijdens het sneeuwballengooien op Zaterdag is een der roosters met sneeuw bedekt. Het gevolg was dat de gaskachel geen normale afvoer meer had voor de verwerkte gassen. De vlam werd gedoofd, maar het gas bleef doorstromen. Toen op de ochtend van de volgende dag enkele jongens een vuurtje stookten, toe vallig bij het verstopte rooster, ontstond na het smelten van het ijs een steekvlam. Een twaalfjarige jongen liep brandwonden op aan zijn linkerhand, terwijl zijn oog haren en wimpers verschroeid werden. Ook zijn kleren vertoonden brandplekken. B. en W. van Haarlem stellen de gemeen teraad voor om ten behoeve van de aanr leg van een speeltuin voor de vereniging DVS op een terrein, gelegen op de hoek van de Vondelweg en de Roerdompstraat het reeds beschikbaar gestelde crediet van 4325,te verhogen met 23.200, De te treffen voorzieningen bestaan on der meer uit ophogingswerkzaamheden, het maken van een terreinafscheiding, het betegelen van de speelplaats en het aan brengen van de beplanting. In dit bedrag is ook begrepen een som van 2200, voor het maken van een betonnen of ge metselde fundering en voor het leggen van een riolering ten behoeve van het te ver plaatsen verenigingsgebouwtje. De restau ratie, verbouwing en verplaatsing van het gebouwtje zelf zullen door en voor reke ning van het bestuur van de speeltuinver eniging worden verzorgd. Op Woensdagavond 23 Februari zal de heer A. C. Leenders inspecteur bij de K.L.M. in het verenigingsgebouw „H.Z.W." aan de Kamerlingh Onnesstraat te Haarlem, voor de „Vereniging ter behartiging der belangen van de bewoners van Haarlem-Zuid-West", een lezing houden over Portugal. Op uitnodiging van de werkcommissie der Eerste Hulpvereniging „Snelverband" houdt dr. G. J. J. Veening, longspecialist, op Donderdagavond 3 Maart een lezing voor leden en belangstellenden in Bnnkmann. De heer H. Dijkstra zal op Vrijdag avond 25 Februari in hótel-restaurant Roe-* kenroode, voor de vereniging „Buurtbelnng Aerdenhout-Bentveld" spreken over het onderwerp „De Valkerij in een oude en nieuwe tijd". Er zullen onder andere de monstraties plaats vinden met de afgerichte jachtvalk „Prins Alexander". In de Lorentzschool aan het Leidseplein te Haarlem zal op Woensdagmiddag 23 Februari en op Donderdagavond 24 Februari een voorjaarstentoonstelling worden gehou den. omvattende „de door alle leerlingen in bloei getrokken bloembollen van tulpen, hyacinten en narcissen" en „schoolwerk be trekking hebbend op het voorjaar", van de leerlingen van klasse drie tot en met zes. Wethouder II. Disselkoen (Heemstede) is Woensdag 23 Februari verhinderd spreek uur te houden. De heer L. Franssen te Haarlem is aan de Leidse universiteit geslaagd voor het artsexamen (2de gedeelte). Mej. J. H. de Jongh te Haarlem is aan de rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het candidaatsexamen rechtswetenschappen. Te Roosendaal is overleden de heer B. B. Louis, hoofdingenieur bij de Kon. Maat schappij De Schelde te Vlissingen. De heer Louis was Dinsdag ernstig gewond bij een auto-ongeval. Hij was 61 jaar. Zondagavond om half twaalf verliet de 67-jarige heer H. S. uit Heemstede de NZH- bus bij de halte Raadhuisplein. Hij liep voor de bus langs en kwam vervolgens in botsing mét een tweede bus, die uit de richting Haar lem kwam. De heer S. kwam met de rechtervoet onder het rechter achterwiel van de bus terecht en moest naar het Grote Gasthuis vervoerd worden. Burgemeester en Wethouders van Haar lem zullen op Donderdag 17 Maart 1955 om half twaalf officieel ten stadhuize ontvangen de leden van het bestuur en het districts- bestuur van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond, alsmede de officials en deel nemers aan het op 17, 18, 19 en 20 Maart 1955 in deze gemeente te organiseren natio naal kampioenschap 71/2 groot biljart. Aalsum, 19 te Rotterdam. Alchiba, 16 v. San Lorenzo n. Villa Con&titucion Andijk, 19 te Vera Cruz verwacht. Averdijk, 19 te Antwerpen. Aardijk, pass 18 Vlissingen n. New Orleans. Akkrumdijk, 19 voor de Hoek v. Holland verw. naar Rotterdam. Algenib, 18 v. Rio Grande n. Pto Alegro. Abbedijk, 19 v Boston n. Philadelphia. Abbekerk. 19 v. Hongkong n. Singapore. Adinda, 20 te Pladju. Akkrumdijk, 19 te Rotterdam. Alamak, nacht 19-20 te Vizagapatam. Aibireo, pass. 19 Madeira n. Gdynia. Alcyone. 20 te Rotterdam- Alderamin, 19 v. Rangoon n. Chalna. Alhena,, 20 220 m. Z. St. Vincent. AHoth, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Alnati, pass. 19 Kp. Verd. eil n. Las Paltnas. Alpherat, 19 v. Santos n. Buenos Aires. Amerskerk, 20 te Antwerpen. Amstelbrug, 20 v. Otaru n. Vancouver. Amstelland, 20 te Montevideo. Antonia. 20 v. Pladju n. Tjilatjap. Appingedijk, 19 v. Montevideo n. Santos. Arendskerk, 21 v. Shanghai te Yokohama. Armilla, 21 te Saigon. Arnedijk, 21 Mobile verwacht. Artemis, 20 te Cristobal. Agamemnon, pass. 20 Trinidad n. Curasao. Alblasserdijk, 20 v. Tampa n. Havana. Alnati, 20 530 m. Z.ZW. Las Palmas. Altair, 20 v. Santos n. Rio de Janeiro. Amp-enan, 17 te Soerabaja Amstelpark, 1 te Villa Constitucion. Averdijk, pass. 20 Vlissingen n. New York. Banka, 19 te Vizagapatam Bintang, pass. 19 Guardafui n. Suez. Bali, 23 Rjibouti verwacht. Bawean, 20 te Singapore. Biommersdijk, 20 te Genua Blijdendijk. 22 Philadelphia verw Borneo, pass. 19 Aden n. Damman. Boschfontein, 20 500 m. Z. ten W. Kp. Guardafui Britsum, nacht 20-21 te La Guaira verw. Bloemfontein, 20 240 m. NW. Freetown. Bonaire, 20 810 m. ZW. Fayal. Boschfontein, 20 270 m. Z. Kp. Guardafui. Boskoop. 20 180 m. W.ZW. Lands End. Baarn. 20 v. Trinidad n. La Guaira. Bennekom, 20 te Delfzijl. Boissevain, 18 te Kobe. Caltex Nederland, 18 te Rotterdam. Coryda, pass. 18 Martinique n. Rotterdam. Caltex Pernis. 20 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 20 65 m. NO. Ouessant. Chama, 20 150 m. NW. Wellington. Ceronia, 21 te Massawa. Clavella, 20 v. Port Said n. Gibraltar. Caltex Leiden, pass. 21 Algiers n. Rotterdam. Cistula, 21 te Rotterdam. Congostroom, 17 te Lagos. Cronenburgh, 22 -te IJmuiden verwacht. Delfland, pass. 19 Ouessant n. Las Palmas. Delft, 20 v. Cristobal n. Curasao. Drente, 20 v Tj. Priok n. Singapore. Dordrecht. 18 v. Rotterdam n. Port Arthur. Dalerdijk, 17 te Los Angeles. Delfshaven, pass. 20 Kp. Finisterre n. Hamburg. Duivendijk, 22 Curasao verwacht. Eos. 20 v. Istanboel n. Constanza. Farmsum, 18 Azoren gepass. n. Golf van Mexico Eemdijk, pass. 20 Beimuda n. Le Havre. Elizabeth b, pass. 20 Vlissingen n. Corpus Chrlsti Esso Den Haag, pass. 20 Vlissingen n. Schiedam Friesland KRL)20 te Colombo. Friesland (SSM), pass. 20 Lissabon n. A'dam Groote Kerk, pass. 19 Gibraltar n. Genua- Gouwe, 19 v. Dakar. Gordias, 20 te Piraeus. Graveland, 20 v. Recife n. Las Palmas. Guineekust. 21 te Amsterdam. Helder, 19 te Antwerpen. Hydra, 18 v. San Felix n. Trinidad. Heelsum, pass. 19 Vlissingen n. Hamilton. Hat-hor, 21 te Saloniki. Hermes, 21 te Punta Arenas. Hoogkerk, 20 te Koapstad Hydra, 19 te Port of Spain. Haulerwijk, 21 te Norfolk. Heelsum, pass. 20 Ouessant n. Hamilton. Haarlem, 20 v. Amsterdam n. La Guaira. Hector, pass. 20 Ouessant n. Rotterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 20 Kp. de Gata n. Amsterdam. Jupiter, 20 te Rotterdam. Jagersfontein, 21 te Port Elizabeth. Karimata, 19 v. Belawan n. Colombo. Kertosono, 19 v.Port of Spain n. Kaapstad Kota Baroe, 21 te Soerabaja. Laurenskerk, 19 teBombay. Laagkerk, 20 te Karachi. Laertes, 20 v. Makassar n. Rejang. Langkoeas, 21 v. Charleston te Newport News. Lawak, 20 te Lorenzo Marquez. Leersum, 19 v. Mobile n. Fernandina. Leto, 20 te Hull. Leuvekerk, 20 v. Colombo n. Madras. Lindekerk, 20 te Ummsaid. Loenerkerk, 20 te Port Said. Lombok. 21 te Baltimore. Loppersum. 20 v. Dagenham n. Melilla. Lekkerkerk, 21 te Antwerpen. Loosdreeht, 20 te Genua. Lutterkerk, 20 v. Amsterdam n. Marseille Maasdam 18 v. Kingston n. New York. Maasland, 19 te Santos verwacht. Muiderkerk, 19 te Rotterdam. Maashaven, 19 v. Santos n- Montevideo. Madoera, 20 te Basrah. Maureen, 19 v. Genua n. Bombay. Mentor, 20 te Georgetown. Myonia, 20 v. Balikpapan n. Fremantle. Meiiskerk, 21 te Las Palmas. Molenkerk, 21 te Antwerpen. Mijdrecht, 21 te New York. Maas, 20 te Savona. Malea, 21 te Hongkong. Manoeran, 18 rede Singapore. Marken, pass. 20 Ouessant n. Newcastle. Nieuw Amsterdam, 20 te Havana. Noordam, pass. 20 Startpoint n. New York. Nestor, 20 te Trinidad. Notos, 20 v. Amsterdam n. Gothenburg. Ondina, 19 te Fao. Orion, 18 v. Izmir n. Ceuta. Overijsel, 19 v. Genua n. Port Said. Ondina, 20 v. Fao n. Pladju. Oostkerk, 20 te Djibouti. Oranjestad, 19 v. La Guaira n. Trinidad. Oberon, 20 v. Port of Spain n. Londen. Oranje, pass. 20 Gibraltar n. Southampton Penna, 18 te Trinidad. Pieter S, 20 te Rotterdam verwacht. Phrontis, 20 v. Port Said n. Amsterdam. Pieter S, 19 te Rotterdam. Piagiola, 19 te Punta Cardon. Poseidon, 20 te Aruba. Prins Alexander, 20 te Antwerpen. Prins Fred. Hendrik, pass. 20 Kp. St. Vincent. Prins Fred. Willem, 20 te Rotterdam. Prins Philips Willem, 19 te Dakar. Prins Maurits. pass. 20 Kp. Finisterre n. R'dam Prins Philips Willem, 20 v. Dakar n. Casablanca. Prins Willem George Fred., 21 te Halifax. Prins Joh. Willem Friso, 20 te Rotterdam. Radja, 20 te Napels. Rempang, 20 v. Tj. Priok n. Semarang. Ridderkerk, 20 te Dar es Salaam. Rita, 21 te Port Swettenham. Rijnkerk, 18 te Hamburg. Rijndam, 21 te New York. Sheratan, 21 te Port Said. Sibajak, 20 420 m. W.ZW. Cocos eil. Singkep. pass. 20 Gibraltar n. Le Havre. Stad Alkmaar, 20 270 m. Z.ZW. Las Palmas. Stad Arnhem 10 .90 m. W. Fernando. Stad Breda, pass. 20 Gibraltar n. Marseille. Stad Leiden, 19 v. Dakar n. Amsterdam. Stad Maassluis, 20 te Narvik. Stad Maastricht, 19 v. Genua n. Bona. Straat Banka, 21 te Brisbane. Straat Mozambique, 20 te Osaka. Straat Soenda, 18 v. Mauritius n. Belawan. Sunetta, 22 Mena el Ahmadi verw. Saparoea, pass. 21 Perim n. Bahrein. Soestdijk, 20 v. Port Said n. Halifax. Stad Rotterdam, verm. 21 v. Monrovia naar Rotterdam. Sarpedon, 21 te Bremen. Stentor, 21 te Antwerpen Tibs, pass. 18 Fern. Noronha n. Antw. Tara, pass. 21 Kp. Finisterx-e n. Lissabon. Teiresias. pass. 21 Minikiy n. Belawan. Tomori, 20 te Hamburg. Tjjmenteng. 18 te Manilla Van Spilbergen, 20 v. Dakar n. Le Havre. W. Alton Jones, pass. 20 Gibraltar n. Philadelphia Van Waerwijck, 21 te Singapore. Waal, 20 te Rotterdam. Waterland, pass. 20 Ouessant n. St. Vincent. Waterman, pass. 20 Northwest Cape n. Soerabaja Willemstad, 19 60 m. Ouessant. Willem Ruys, 21 v. Belawan n. Singapore. Weltevreden. 21 te Port Said. Westerdam. 20 340 m. ZW. Sable eil. Westland, 20 v. Montevideo n. Santos. IJsel, 18 te Alexandrië. Zonnewijk. 19 te Palermo. Zeeland (SSM), 20 op de Tyne. Zijpenberg, 19 v. Ceuta n. Palermo. Zuiderkruis, 20 v. Las Palmas n. Southampton Zaan, pass. 20 Finisterre n. Malta. KLEINE VAART Arcturus, 3 Maart Las Palmas verw. Alcetas, 19 v. Aarhus n. Odense. Atlas, 18 v. Rotterdam n. Gibraltar. Ali S, pass 19 Vlissingen n. Antwerpen. Advent, pass. 19 Brunsbüttel n. Goole. Appingedam, 18 v. Lissabon n. Antwerpen. Ary Scheffer, 19 v. Maassluis n. Portsmouth. Att S, verm. 19 v. Newross n. Swansea. Auriga. 21 e Dublin verw. Beekbergen, 20 v. Goole te Santander veiw. Boreas, 18 v. Triëest n. Venetië. Birmingham, 19 v. Rotterdam n. Kingslynn. Brem, 19 v. Antwerpen n. Lissabon. Continental, veim. 19 v. Huil n. Goole. Coolsingel, verm. 19 v. Marans n. Hamburg Casana, pas. 19 Vlissingen n. Kopenhagen. Claes Compaen, 19 v. Vlaardingen n. Esbjarg. Deni, 20 Brussel verwacht. Daje Bohmer, verm. 19 v. Valencia n. Lonerx Driebex-gen, 19 v. Antwerpen te Avonmouth. Draco, 18 v. Bordeaux n. La Pallice. Daviena Goekoop, pass. 19 Vlissingen n. South, am pto n. Delfborg, pass. 19 Vlissingen n. Zweden. Depa, 19 v. Mistley te Harwich verw. Duiveland, 19 v. Harlingen n. Leith. Eljo, 18 te Newport Mon. Eibergen, 19-20 Gijon verw. Fiat. 'verm. 19 v. Rotterdam n. Londen. Gaasterland. 19 v. Grangemouth n. Rotterdam. Harold, 19 Frederikstad verwacht. Haskerland, 19 'v. Harlingen n. Goole. Hoe Vinces, verm. 19 v Grimsby n. Rotterdam, Hoogezand. pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Hast IV, 21 v. Blyth te Gweek verw. Ida Pieter, 19 v. Milfordhaven te Rotterdam. Ibis, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Joost, 18 v. Aberdeen n. Haugesund. Jura 19 v. Oostende te Rottei-dam. Kemphaan, 20 v. Preston te Algiers verw. Koningshaven, verm. 1') v. Rouaan n. Casablanr. Leendert b, 19 v. Rottei-dam te Stanlow verv,-. Lyclia, veirn. 19 v. Liverpool n. Glasgow. Limfjord, verm. 19 v. Kopenhagen n. R'dam. Markelo, 19 v Axel te Rotterdam. Markab N, 19 te Nantes. May Mere, 19 v. Londen te Antwerpen. Meres N, verm. 19 v. Rotterdam n. Lissabon. Midsland. 19 v. Rotterdam n. Grangemouth. Muphrid N, 21 v. Gdynia te Quimper verw. 1 Mypuck, verm. 19 v. Parijs n'. Rouaan. Marcella. 19 v. Londen te Vlaardingen. Matthew, 22 v. Oxelosund te Rotterdam verw. Midas, 18 v. Algiers n. Tel Tviv. Madzy, 19 v. Anwterpen te Vlissingen. Nassauhaven, 19 v. Faikenberg te Gothenburg, Nero, 18 te Lissabon n. Amsterdam. Nieuwehaven, 19 v. Hogenas te Aarhus. Nyenburgh, 19 v. Rotterdam n. Bordeaux. Niobe, 19 v. Amsterdam te Rotterdam. Noorderlicht, 19 v. Amsterdam n. Cork. Nottingham, 19 v. Amsterdam n. Harlingen. Oranjepolder, 19 v. Dublin te Londonderry. Olivier v. Noort, 19 v Antwerpen n. Lissabon Pascholl, 19 v Hamburg te Liverpool verw, Perregaux, 19 v. Nantes te Bordeaux. Poortvliet, 19 v. Genua n. Bastia. Phidias, 18 v. Badiz n. Faro. Plato, 19 te Le Havre n. Hamburg. Ponza, 17 te Bordeaux Regeja, 19 schuilen Moville n. Par. Rian. pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Spaarnestroom, 19 v. Duinkerken te Amsterdam Stella Maris, verm. 19 v. Rotterdam n. Tyne. Strijpe verm. 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Tilly, 18 v. Goole n. Bilbao. Taurus, verm. 19 v. Londen n. Middlesbro. Tagri, verm. 19 v. Rotterdam n. Liverpool. Ton S. 21 te Rotterdam verw. Tagri, 19 v. Brugge te Rotterdam. Tyi'O, 19 v. Amsterdam te Rotterdam. Timo, verm. 19 v. Londen, n. Rotterdam. Turgail, verm. 19 v. Middelharnis n. Londen, Teun, pass, 19 Vlissingen n. Cork. Venus. 19 v. Great Yarmouth n. Middlesbro. Veenenburgh. 19 v Middlesbro te Rotterdam Vivo. 19 v. Amsterdam te Rotterdam. Vlieland, 19 v Rouaan te Rotterdam. Vrouwepolder, verm. 19 v. Les Sables d'Oloniii n. Bayonne. Wickenburgh, pass. 19 Oporto n. Duinkerken. Willy N. 19-20 Rotterdam verw. Walenburgh. 19 v. Rotterdam n. Stockholm. Wickenburgh, pass. 19 Finisterre n. Duinkerken. Wiebold Bohmer, 19 v. Li Ciotat te Valencia. SLEEPVAART Loire, 18 40 m. Z. Las Palmas met m.s. Noordzee, 19 te Schiedam met zuiger en ba*. Oceaan, 18 v. Cuxhaven te Basrah met kraan. Oostzee, 19 v. Maassluis n. Swansea. Poolzee, 18 v. Maassluis n. Swansea. Rodezee, 18 te Priok. Tyne, 18 v. Belem n. Rottei-dam met bagger molen en bak. Witte Zee, 18 40 m. Daedalus n. Chittagong m, sleep. Klas Ie lijst HOGE PRIJZEN 1500 1521 1000 8046 12527 18735 ƒ400 2569 7968 9538 11694 11762 17803 21189 ƒ200 1437 6270 6531 7002 7852 8672 9006 10154 10282 10988 11793 12811 12821 14321 14841 16558 17071 17972 18246 18858 19121 19176 19485 19629 19697 20862 20893 21527 PRIJZEN VAN 80— 1291 413 492 515 550 575 626 956 2065 207 291 306 454 509 604 631 641 676 678 883 936 3063 122 125 214 366 503 682 708 721 786 822 4005 041 114 198 237 293 307 378 390 440 483 527 625 680 872 5172 210 230 435 472 524 539 589 651 667 692 872 897 965 6033 085 097 320 415 479 501 577 579 614 757 814 841 912 955 980 7111 161 488 515 538 541 700 746 853 894 8076 369 390 475 581 665 770 800 831 914 948 989 9024 155 197 201 226 244 442 495 554 609 725 900 961 10015 048 163 178 207 364 377 383 455 456 500 520 683 689 701 741 891 927 11027 229 265 306 433 450 532 746 771 781 836 922 992 998 12063 072 173 174 263 450 482 780 788 872 877 896 917 925 942 993 13020 033 182 227 273 319 347 350 360 512 580 795 821 954 975 995 14034 209 420 721 723 757 789 796 959 15083 455 539 600 632 784 856 16098 148 166 304 308 513 534 616 639 739 764 765 858 906 994 17086 098 111 292 305 370 392 550 552 641 797 816 906 975 18043 073 172 317 353 420 452 629 646 692 729 766 850 922 980 19091 106 232 436 499 509 524 535 539 542 709 789 845 950 20046 062 186 213 227 471 512 753 776 824 867 21024 111 121 233 382 521 533 629 642 684 891 939 NIETEN 1016 026 079 093 105 149 234 282 3.10 353 374 407 421 454 589 591 688 739 808 820 827 845 883 886 919 940 960 973 976 980 985 986 994 2015 054 064 105 129 130 165 171 178 194 200 238 248 296 312 376 377 407 422 455 480 500 508 545 562 593 605 613 617 627 687 705 759 785 795 799 838 869 927 943 968 970 991 3016 030 039 049 050 066 145 162 203 215 233 259 372 392 403 411 495 498 516 562 574 584 591 594 613 615 630 648 653 663 692 745 747 752 806 828 871 882 891 927 4001 036 082 104 138 152 227 256 260 272 283 313 325 338 379 394 450 455 458 462 481 493 504 521 537 558 656 672 717 726 758 777 782 799 818 832 833 835 836 877 885 909 959 979 5019 042 061 086 099 136 159 173 217 260 272 284 299 307 313 373 378 407 424 571 575 584 711 747 764 776 843 860'865 880 888 916 920 921 989 990 6053 162 223 232 294 309 311 396 452 491 524 549 590 591 599 620 650 687 703 749 771 787 806 810 836 905 915 969 7013 015 031 035 076 107 109 119 123 144 168 175 194 251 259 329 352 377 390 423 427 505 526 529 582 596 657 672 715 717 720 728 779 786 836 878 914 922 964 976 990 8006 119 158 170 182 186 203 211 217 224 225 252 291 304 383 398 402 451 464 502 516 517 518 521 527 564 570 5S8 625 655 661 708 720 721 760 825 943 949 951 974 993 9004 005 053 068 089 093 128 175 179 218 250 264 296 298 355 361 401 402 460 477 490 635 703 706 763 818 819 886 894 895 903 941 990 998 999 10029 201 247 300 333 423 434 445 509 531 558 565 584 588 656 657 668 698 747 760 790 846 873 874 896.939 942 967 974 11000 11015 069 081 121 187 202 272 317 336 387 388 437 444 504 556 560 567 577 578 587 598 610 659 749 777 799 844 890 898 900 908 938 944 951 12005 015 041 088 097 188 211 225 241 276 374 407 409 417 441 465 492 60S 640 646 658 738 749 755 760 841 847 849 861 867 903 905 908 921 969 973 991 13007 041 072 078 092 147 148 177 244 317 342 422 461 489 541 551 559 624 625 640 674 689 690 700 743 796 806 815 870 881 904 910 911 927 970 14033 059 120 130 175 196 210 2.30 239 250 267 271 280 304 368 372 400 429 448 493 508 520 536 549 562 581 649 655 696 745 758 771 773 775 783 795 848 867 882 968 969 979 15056 123 130 139 149 158 174 179 205 209 235 246 260 350 387 397 406 417 422 519 52.3 556 595 734 758 841 847 864 876 884 917 924 928 946 947 974 984 1(5019 028 052 070 111 156 202 232 236 241 255 259 270 329 358 369 429 458 471 578 600 619 627 658 662 682 708 754 828 830 871 90.3 909 967 17007 011 012 031 052 065 119 120 198 225 235 236 337 355 430 450 477 5.31 557 590 605 640 693 716 726 744 819 855 878 949 951 952 954 18027 081 087 146 155 211 218 23.3 237 271 276 298 299 .320 354 365 .368 383 384 391 405 408 413 422 429 4.39 474 489 490 566 576 688 72.3 772 783 798 810 832 833 914 926 948 952 965 982 996 19046 051 059 080 110 153 167 208 241 287 290 .3.36 337 348 369 383 419 421 423 441 448 490 617 620 622 637 661 681 723 783 784 830 866 906 954 981 990 993 30030 0.38 06.3 075 094 111 121 135 136 138 177 178 200 217 272 286 302 .335 378 381 402 416 420 422 429 448 451 509 528 548 578 652 687 731 745 750 764 770 792 840 846 871 884 892 921 9.33 31034 048 057 070 114 133 149 187 199 215 221 301 306 402 426 477 481 492 496 558 612 628 640 682 702 728 786 812 818 847 853 858 860 VERBETERING. Categorie nieten: 3584 moet zijn 3585; 11437 moet zijn 11457. Aanvullen: 12286 en 12504. Ook Textielstof, ANTHONIESTRAAT 45 Haarlem. Tel. 18266 Tel. na 6 uur 17605. GR. HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper. GASREPARATIE Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud apparaat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw. Alle merken 2 jaar garantie. Tel. 19931. Gas- rep.-bedrijf „LODA", Grote Houtstraat 9. N.V. INTERN.AUTOMOBIEL MIJ OEN HAAG, SCHELDESTR.2, TEL.7720Ö0 Maakt een proefrit, U zult verrast zijn Tijdelijk Saloon do Luxe HAARLEM: N.V. Amsterd. Rijtuig Mij., Houtplein 21, tel. 10338 AMSTERDAM: Fa. Regout Sievers, Overtoom 173-177, tel. 81703

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 8