De voetbalcompetitie gaat weer veel te lang duren De zwarte spin „Clowntje Rick Voorlopig Oranje-team tegen Hamburg S.V. HguH de, cbg. Tned 7ëtr? Jam Choong, ondanks grote deelneming, favoriet Goede prestaties van Haarlemse twaalftallen Maureen Conolly houdt op met tennissen VIRGINIA N9 10 'n Best nummer! WOENSDAG 23 FEBRUARI 1955 'J Waarom op Woensdagen geen wedstrijden Drie middelen Voetbal Weer zomervoetbal Rusland wil nauwere sportbetrekkingen met Nederland Olympische Spelen Geen discriminatie bij de Spelen Badmintonkampioenschappen Brussel candidaat O.S. Korfbal Cricket Zwemmen Jaarvergadering HVGB Geen inspiratie meer Nederlaag van de MCG tegen Australische Staat Waterpolo DWT-dames versloegen Nereus met 4-0 Voor de kinderen Gor van der Gijp sloot contract met Sparta Sport in 't kort Scha a tsen rijde n Pesman schaatskampioen van Groningen „De Volharding" geopend Biljarten Kampioenschap van Haarlem eerste klasse libre Om de Joco-beker Motorclub Zandvoort FEUILLETON door Mark Cross (Van onze sportredacteur) Toen men op 28 November van het vori ge jaar alsnog met een volledige voetbal competitie van maar liefst zesentwintig wedstrijden begon voor de eersteklassers in Nederland, hoorde men allerwege de hoop uitgesproken vooral in de kringen van de beoefenaren van de zomersporten dat de winter mee zou mogen werken aan een vlotte afwerking van het wed strijdprogramma. Die hoop is tot dusver geen werkelijkheid geworden. Sneeuw, re gen en vorst waren er enkele Zondagen achtereen oorzaak van dat de vastgestelde programma's slechts gedeeltelyk konden worden gespeeld. En tot overmaat van ramp werd Zondag jongstleden het gehele programma van de eersteklassers afgelast in verband met de slechte toestand van de velden. Er is nu een eigenaardige situatie ont staan. Twee clubs speelden twaalf wedstrij den, negen clubs elf wedstrijden, vijftien clubs tien wedstrijden, drieëntwintig negen wedstrijden, zes clubs acht wedstrijden en zo waar is er één vereniging, die pas zeven wedstrijden speelde voor de nieuwe compe titie. Zo ligt er tussen Heerenveen enerzijds en MVV en RCH anderzijds een wedstrijd- verschil van niet minder dan vijf. Een be zwaar tegen de vreemde verhouding, die daardoor op de ranglijsten ontstaat, hebben wij niet. Maar wel vragen wij ons af hoe men een club als Heerenveen die zeven maal speelde en verenigingen als Emma, Leeuwarden, EBOH, VVV, AGOVV en Be Quick, die slechts één wedstrijd meer speel den, die achterstand wil laten inhalen. Er zijn daartoe drie middelen: 1. Dubbele programma's tijdens het Paas- en Pinksterweekeinde met dus de wedstrijd AB op Zaterdag en de wed strijd BA op Maandag. 2. Spelen op dagen waarop interland wedstrijden zijn vastgesteld voor het Ne derlandse elftal. 3. Het gebruik maken van Woensdag middagen of -avonden. Maar welke middelen worden aangewend, of kunnen worden aangewend, om éen verdere vlotte afwerking te bewerkstelli gen? Blijkens mededelingen in het officieel or gaan van de K.N.V.B. zullen de Zaterdag voor Pasen en de Tweede Paasdag gebruikt worden voor het spelen van returnmatches, evenals dat het geval is op de Zaterdag voor Pinksteren en Tweede Pinksterdag Op de Zondagen, waarop interlandwed strijden zijn vastgesteld, wordt niet ge speeld. Dat betekent dus voor 13 Maart (NederlandDenemarken), 3 April (Ne derland—België), 1 Mei (IerlandNeder land) en 19 Mei (NederlandZwitserland) geen volledig competitieprogramma. Wel worden de dag daarvoor behalve op 18 Mei inhaalprogramma's afgewerkt. Daarbij staat te bezien hoe een vereni ging als Heerenveen, die bovendien nog de grootste achterstand heeft, daar tegenover staat. Lenstra wordt in de vorm, waarin hij op het ogenblik speelt, vrijwel zeker ge kozen voor het Nederlands elftal en zal dus de Zaterdagen voor de interlandwedstrijden niet voor zijn club mogen spelen. Maar gaat Heerenveen daarmede accoord? In normale omstandigheden zouden wij, gezien de omstandigheden, zeggen: laten spelen. Maar de competitie is dit jaar in verband met de te vormen hoofdklassen van meer dan gewoon belang en het zou ons niet eerlijk voorkomen een club zonder zijn beste speler te laten uitkomen. Het belangrijkste middel om de achter stand weg te werken is dan ook het ge bruiken van de Woensdagmiddagen of Het voorlopig Nederlands voetbalelftal, dat op Woensdagmiddag 2 Maart in het Feijenoord-stadion in Rotterdam een oeien- wedstrijd zal spelen, tegen Hamburg SV, is als volgt samengesteld: Doel: De Munck (Fortuna '54). Achter: Wiersma (Donar) en Kuys (Haarlem). Midden: Schaap ('t Gooi), Van der Hoek (Feijenoord) en Van Schijndel (SVV), aan voerder. Voor: Dillen (PSV), Timmermans (ADO), Roosenburg (Sneek), Lenstra (Heerenveen) en De Harder (Holland Sport). Reserves zijn alle overige spelers, die tot de Nederlands Elftalclub behoren. Van der Hoek en Roosenburg krijgen dus nog een kans. De overige spelers kwamen ook tegen Stade de Reims uit. -avonden. Er bestonden plannen daartoe, maar in het bericht van verleden week van de commissie, belast met de indeling en regeling van de competitie in de eerste klasse, werd er met geen woord meer over gesproken. Geen wedstrijden dus op door- de-weekse-dagen. Over de reden wordt met geen woord gbrept. De genoemde commissie had uitgerekend dat de competitie op de haar gedachte wij ze op 5 Juni kon zijn afgelopen. Nu Zon dag het hele programma is afgelast, wordt die datum al verschoven naar 12 Juni. En daarna komen er dan nog een zestal wed strijden voor het voetbalkampioenschap van Nederland. Dat tournooi met slechts één wedstrijd per week betekent voetballen tot 24 Juli, maar ook met twee wedstrijden per week wordt het nog 3 Juli. Wij herinneren ons nog wel wat dat be tekent met de wedstrijden om het kampi oenschap van Nederland van RCH in het geheugen. En dan te bedenken dat het lang niet ondenkbaar is dat er door vorst en re gen intussen nog wel meer Zondagen ver loren kunnen gaan voor de voetballers uit de eerste klasse Wy vragen ons dan ook in gemoede af: Waarom niet gespeeld op Woensdagen? In Mei is het wel degelyk mogelijk op mid weeks te spelen en nog wel op dusdanige tydstippen dat de toeschouwers op tyd aan wezig kunnen zijn uit kantoren en fabrie ken. Voor wat betreft de spelers zou men er rekening mee kunnen houden door voor wedstrijden-in-de-week programma's vast te stellen waarvoor men niet te ver behoeft te reizen. Elke wedstrijd, die gespeeld kan worden, is meegenomen en werkt ertoe me de de competitie op een meer redelijk tijd stip te beëindigen. De stand van zaken op het ogenblik is tenminste wel heel weinig bemoedigend. De vice-voorzitter van de overkoepelen de organisatie voor de lichamelijke opvoe ding en de sporten in Rusland, de heer J. Pelljak, die speciaal belast is met de inter nationale sportbetrekkingen, heeft ver klaard dat Rusland gaarne nauwer contact met Nederland zou willen hebben op spor tief gebied. Behalve de reeds bestaande plannen voor een waterpolowedstrijd tussen Rusland en Nederland, wil men ook internationale roeiwedstrijden uitschrijven, waaraan ook Nederlandse damesploegen zouden kunnen deelnemen. Indien voorts Fanny Blankers- Koen weer in training zou gaan, dan zou men haar gaarne en met haar enkele andere Nederlandse athleten in Moskou zien starten. Over het contact met waterpolo, zei de heer Pelljak nog'dat het in de bedoeling ligt in April met een waterpolozevental naar Nederland te komen. Eeh Nederland se ploeg zou dan in Mei een tegenbezoek kunnen brengen aan Moskou. Er zijn plan nen voor een groot internationaal tournooi, waaraan behalve Nederland en Rusland ook Hongarije, Joegoslavië, Egypte en Italië zouden deelnemen. Het tournooi, dat een week in beslag zou nemen, zou in over dekte zwembaden in Moskou worden ge houden. Een woordvoerder van het Australische organisatie-comité van de Spelen in 1953 heeft verklaard dat zowel nationalistisch als communistisch China uitgenodigd zijn voor de Olympische Spelen. Als de uitnodigingen werden aanvaard zouden de vertegenwoor digers van beide China's in eikaars nabij heid moeten vertoeven in het Olympisch dorp. Naar aanleiding van een door het Olym pisch comité van communistisch China in gediend protest zeide de woordvoerder dat geen discriminatie is toegepast en dat geen speciale voorrechten zullen worden verleend. Beide comité's zijn uitgenodigd, omdat ze alle twee erkend zijn door het IOC. ADVERTENTIE SPECIALITEIT: ABRIKOZENJAM 82 ct. per pot. Voor de sportmensen betekent Malakka badminton. In het s>pel met racket en ge vederd balletje 'bekleedt Malakka ongetwij feld de leidende plaats in de wereld. Niet alleen bezit Malakka de Thomas Cup. de wereldtrofee voor badminton, doch ook Malakka's beste speler, Wong Peng Soon, is houder van het All England Badminton kampioenschap. De toeschouwers, die verleden jaar in het Krelagehuis aan de Leidsevaart aan wezig waren bij de internationale badmin ton kampioenschappen, zullen zich kam pioen Eddy Choong (Maiakka) nog leven dig herinneren. Helaas is de badminton- spert in Nederland ondanks de groeipe riode der laatste maanden, nog betrekke lijk onbekend en bovendien kan men nog niet over dergelijke top-figuren beschik ken. Desondanks heeft Nederland wederom de internationale kampioenschappen mo gen organiseren en het is voor het Haar lemse sportpubliek bijzonder prettig dat deze kampioenschappen ook nu weer op Zaterdag 26 Februari en Zondag 27 Fe bruari in de grote zaal van het Krelage huis zulllen worden gehouden Ook thans is de belangstelling voor deze kampioenschappen weer bijzonder groot, aangezien er behalve 17 Nederlanders; De nen (26); Duitsers (6); Indonesiërs (6); nog bovendien zal worden deelgenomen door Malakka (2) en de kampioen van Australië. Uiteraard zullen de Nederlanders geen enkele kans maken in dit gezelschap, ten zij de Nederlandse speelsters E. Robbé (kampioen van Nederland 1955) en A. Koch (oud-kampioene) voor een aange name verrassing zorgen. Voorlopig zien wij ook nu in de Deense speelsters Anneliese Hansen (winnares 1954) en Hanne Jensen favorieten voor de titel, waarbij de opko mende Deense speelster Lis Nathansen eveneens voor een verrassende uitslag kan zorgen. Bij de heren zal ook nu kampioen Eddy Choong weer als favoriet starten, doch hij zal hierbij op flinke tegenstand moeten re kenen van zijn broer, David Choong, welke speler verleden jaar verhinderd was. Bovendien zal terdege rekening gehou den moeten worden met de Deense ploeg, waarin topspelers als Ole Mertz en Ras mussen behoorlijk tegenstand zullen bie den. Ook de Australische kampioen Don Murray, voor het eerst deelnemend, zal het de kampioen zeker behoorlijk lastig maken. Het ziet er dus wel naar uit dat ook deze kampioenschappen weer bijzonder spannend zullen verlopen. Verheugend is het, dat ook het gemeen tebestuur van Haarlem gemeend heeft een blijk van belangstelling te moeten tonen door een fraaie wisselbeker, de „Haarlem Ctip" beschikbaar te stellen. Behalve dezeinternationale ontmoetin gen wordt er nog een open B tournooii tij dens deze dagen gehouden, waaraan door de topspelers(sters) uit Nederland zal worden deelgenomen. Ook hiervuor was de belangstelling uiter mate groot en reeds ver voor tijd moest men de inschrijving sluiten, aangezien het maximum aantal deelnemers en deel neemsters (130) niet kon worden over schreden. Brussel zal zich officieel candidaat stel len voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen in 1960. Dit besluit is genomen nadat de gemeente van de Belgische hoofd stad zich bereid verklaarde de financiële lasten voor haar rekening te nemen. Brus sel zou. bij eventuele toewijzing van de Spelen, het Heysel-stadion vergroten en bovendien een nieuw zwembad, dat aan de Olympische eisen voldoet, bouwen. De achterstand in de KNKB-korfbalcom- petitie is tengevolge van de zeer slechte weersomstandigheden bijzonder groot. Van de 664 te spelen wedstrijden in de klassen, waarin Haarlemse twaalftallen zijn inge deeld, zijn er tot dusver 354 gespeeld of wel 53 Er dienen derhalve nog 310 wedstrij den gespeeld te worden. In de competitie van de HKB is de situa tie iets beter. Daar zijn er van de 796 te spelen wedstrijden 498 gespeeld of wel 63 Over de prestaties der Haarlemse KNKB- 12-tallen bestaat geen ontevredenheid. In de tweede klasse A heeft Animo Ready zich nagenoeg in veiligheid gebracht door de zege op DED. Daar Vogel uit Utrecht blijft verliezen, zal dit twaalftal wel naar de derde klasse degraderen. Aurora, Haarlem en Oosterkwartier spelen in de tweede klasse B. Eerstgenoemd twaalf tal, dit jaar voor het. eerst weer in de tweede klasse spelend, heeft een ieder verrast doen staan van de fraaie successen m de eerste maanden. Daarna zakte Aurora wat af. doch neemt nog de derde plaats op de ranglijst in. Evenals Aurora komt Haarlem ook deze competitie voor het eerst weer in de tweede klasse uit. Doch „Haarlem's" optreden is veel minder succesvol. Gelukkig heeft de zege op Swift voor Haarlem weer perspec tieven geopend om de onderste plaats te ontlopen. Van Oosterkwartier was wel wat meer verwacht dan dit twaalftal tot dusver heeft laten zien. Verjonging van dit twaalftal heeft successen in de weg gestaan. Doch in de toekomst zal blijken, dat die verjonging wel heeft juist gezien is. In de derde klasse heef Watervliet goede kansen om dit jaar naar de tweede klasse te promoveren. Het ondervindt echter grote concurrentie van Fortuna en ZKC. De nog te spelen wedstrijden WatervlietFortuna, ZKC—Watervliet en ZKCFortuna zullen hier dus de beslissing moeten brengen. Nieuw Flora en Sport Vereent spelen een ondergeschikte rol. Eerstgenoemde heeft enkele successen geboekt (overwinningen op ZKC en Oosterpark), terwijl Sport Vereent door invallers (sters) én door verjonging veel moeite zal hebben om zich boven de degra- datie-candidaat OKV te handhaven. De eerste sinds 1937 Op de jaarvergadering van de Haarlemse Zwemvereniging HVGB werd het bestuur als volgt samengesteld: voorzitter J. Hogeland Jr.; sccraris: A. J. v. Ommeren; penning meester: R. Hagebout; leden: J. Rol en D. Bongertman. De technische commissie werd als volgt gekozen: voorzitter A. J. Nater, algem. secre taresse mevr. H. GeertsDiek, polosecreta- resse mej. A. Harwijne, polosecretaris R. Boon, zwemsecretaresse mej. L. Harwijne. De prestatiebekers voor het jaar 1954 wer den uitgereikt aan mej. Nelleke Smit en Ron Boon. De médailles voor de 2e en 3e plaats kwamen in handen van Nelleke de Zwart en Lenie Harwijne bij de meisjes en Pieter Fuykschot en Dick Meulenberg bij de jongens. Bij de bespreking van de reorganisatie van de Koninklijke Nederlandse Zwembond kwam de ongerustheid tot uiting over de hieraan verbonden hogere onkosten. Ver leden jaar betaalde HVGB reeds ongeveer een derde van haar inkomsten aan de KNZB voor contributie, inleggelden polocompetitie, startgelden enz. Maureen Conolly heeft meegedeeld dat zij zich uit de wedstrijdsport zal terugtrekken. Het nieuws kwam als een grote verrassing, want nog maar enkele weken geleden had zij gezegd dat zij van plan was in de Franse internationale kampioenschappen en te Wimbledon uit te komen. Maar de 20-jarige „Little Mo" ze is 1 meter 60 lang verklaarde dat zij niet zo veel plezier als vroeger meer heeft in het spel en dat het, wanneer de inspiratie ont breekt, geen zin heeft aan tournooien deel te nemen. Bovendien kan ze niet helemaal ver trouwen op haar rechterbeen dat verleden jaar bij een val van een paard gebroken is. Tenslotte zei ze nog dat ze in Juni van dit jaar trouwen gaat met Noran Brinker, die deel heeft uitgemaakt van de Amerikaanse hippische ploeg voor de Spelen in Helsinki in 1952. „Little Mo" wordt beschouwd als de vrouw met de hardste slag, die ooit op een tennisbaan verschenen is. Haar ground stro- De cricketploeg van New South Wales heeft met 45 runs van het. MCC-team, dat een trip door Australië maakt, gewonnen. Het betekende de eerste nederlaag van een MCC- tourploeg tegen een vertegenwoordigend elftal van een Australische staat sinds 1937. De eindstand was: New South Wales 172 en 314 voor 8 (gesl.), MCC 172 en 269. AZC. een jeugdige Apeldoornse ploeg, was Dinsdagavond in het Sportfondsenbad in Haarlem de tegenstander van VZV. De wed strijd werd gespeeld voor de tweede ronde van de afval-bekercompetitie. VZV speelde met een invaller voor midvoor Swier en verloor met twee—een. VZV is nu uitge schakeld. DWT heeft in de strijd tegen Nereus uit Zaandam de vierde overwinning in de eerste klasse dames geboekt: viernul. DWT was overwegend in de meerderheid, bouwde aardige aanvallen op, waarbij zij zware tegenstand ondervonden in de Zaanse verdediging. De schaarse Nereus-aanvallen bleven zonder succes. Met twee doelpunten van Ank Somers in de eerste helft cn twee doelpunten van haar zus Cok in de tweede helft bracht DWT de overwinning op vier nul. Pilon kwam weer terug in het dorp. En daar vertelde hij aan andere Kabouters, wat er met de hut van de jongens was gebeurd. Ja, die vonden dat ook heel jammer. „Het was ook zo'n zware storm", zei een Kabouter. „Daar was dat huisje zeker niet sterk genoeg voor!" En allemaal vonden ze 't verschrikkelijk jammer voor de jongens. Ze gingen er die middag kijken en vonden de ruïne. „Kijk toch eens", zeiden ze. „Wat ziet dat er treurig uit: daar is niets meer van te maken!" Maar toen gingen ze er eens over praten, en ze werden het met elkaar eens. „Weet je wat, Pilon", zei de dikke bakker. „We zullen je allemaal helpen, om een nieuw huisje te bouwen voor de jongens. Als we allemaal 'n handje uitsteken en iedere dag een poosje meehelpen, staat er gauw genoeg weer 'n stevige, nieuwe boshut!" 1 Maureen Conolly kes, zowel forehand als backhand, waren ongemeen krachtig en ze speelde steeds met volkomen concentratie. Maureen is in de afgelopen drie jaar Wim bledon kampioene in het dames enkelspel geweest. Ze heeft de Amerikaanse titel voor het eerst gewonnen in 1951, toen ze zestien was, en daarna nog in 1952 cn 1953. Het vorig jaar kon ze die titel niet verdedi gen. In 1953 heeft ze als eerste vrouw de vier voornaamste tournooien gewonnen, namelijk de kampioenschappen van Australië, Frank rijk, Wimbledon en de Ver. Staten. Als haar sterkste tegenspeelsters heeft ze Doris Hart en Louise Brough aangewezen. Zijzelf begon te spelen toen ze tien jaar was. Zes jaar later won ze de Amerikaanse titel door in de halve finales de Wimbledon- kampioene Doris Hart en in de finale Shirley Fry, nummer twee van Wimbledon, te verslaan. Het is mogelijk dat zij in Maart nog deel zal nemen aan het tournooi in La Jolla in Californië, maar daarna zal ze dgfinitief een streep zetten onder haar korte maar bril jante tennisloopbaan. Cor van der Gijp, de midvoor van Emma, heeft een voorlopig contract'getekend met Sparta. Het bestuur van Emma heeft voor deze transfer nog geen toestemming gegeven. NEDERLAND—BELGIë. De voetbal wedstrijd NederlandBelgië op 3 April in Amsterdam zal geleid worden door een Engelse scheidsrechter, bijgestaan door grensrechters van dezelfde nationaliteit. De KNVB had dit voorgesteld aan de Kon. Belg. Voetbalbond die. zich ermee heeft verenigd. DOUBLE SIX MARIE TWEEDE. Tij dens de internationale draverijen, gehouden op de baan van Sterrebeek bij Brussel, is het paard „Double Six Marie" van onze land genoot J. A. Schoonderwoerd (Utrecht) in de „Grand Prix d' Hiver" tweede geworden achter het Belgische paard „Ifille". „Doublé Six Marie" werd gereden door de Belg Mar cel Vcrcruyse. ADVERTENTIE Het provinciaal kampioenschap van Gro ningen lange baan is gewonnen door Pesman (Holwierde), die met 172.340 in het alge meen klassement over 500, 1500 en 5000 me ter de eerste plaats bezette voor Huiskes, Ritsema en Langerhuizen. Het ijs op de baan in Scheemda, waar de wedstrijden werden gehouden, was vrij goed, doch er stond een harde 9ostenwind waardoor de prestaties ongunstig werden beïnvloed. De temperatuur was ongeveer 5 graden beneden nul. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Ritsema 52.3 sec.; 2. Huiskes 53.2 sec.; 3. Pesman 54.3 sec. 1500 meter: 1. Pesman 2 min. 48.6 sec.; 2. Huiskes 2 min. 53.1 sec.; 3. Ritsema 2 min. 54.8 sec. 5000 meter: 1. Pesman 10 min. 18.4 sec.; 2. Huiskes 10 min. 19 sec.; 3. Ritsema 10 min. 24 sec. Algemeen klassement: 1. en provinciaal kampioen: Pesman 172.340 pnt.; 2. Huiskes 172.800 pnt.; 3. Ritsema 172.967 pnt. Hedenmiddag om half twee is de ijsbaan „De Volharding" voor het publiek open gesteld. Ook vanavond is de baan, die geheel sneeuwvrij is, geopend. Onder leiding van de biljartvereniging 't Centrum wordt van 24 tot en met 26 Fe bruari. van 28 Februari tot en met 4 Maart en op 6 Maart aan de Spekstraat 8 in Haar lem de eindstrijd gespeeld om het kampioen schap van Haarlem eerste klasse klein biljart libre. De deelnemers zijn P. v. d. Berg, B. v. d. Hoek en C. Scholten (Hof van Holland), P. Blesgraaf (Vriendenkring), J. Kooyman (Groenendaal), J. Sakkers (Scheiwijck) en L. Wilkes (Excelsior). Reserve zijn: H. Meeuwenoord (ADO) en L. Engwerda (OVS.) Gisteravond werden de biljartwedstrijden om de Joco-beker voortgezet onder leiding van de BC „Hof van Holland" met het twee de team van de BC „ADO". Speelde „Hof van Holland" de eerste avond remise (6—6), nu won het met 84, waardoor de uitsiag 1410 werd voor „Hof van Holland". De resultaten waren als volgt: Hurkmans 60 54 31 13 1.74 0 Postma 60 60 31 10 1.93 2 Thoolen 140 140 27 30 5.18 2 Brand 130 93 27 19 3.44 0 Scholten 220 220 23 23 9.56 2 Meeuwenoord.. 175 131 23 19 5.69 0 Loerakker 80 55 31 9 1.77 0 v. Merkenhof 70 70 31 12 2.25 2 Kloos 85 85 35 12 2.42 2 Porter 80 76 35 12 2.17 0 v. d. Nouwland 75 75 40 9 1.87 2 Van Vliét 75 65 40 7 1.62 0 Daar de oorspronkelijk op 13 Februari j.l. door de motorclub „Zandvoort" vastgestel de puzzlerit óók op 20 Februari door de weersomstandigheden niet kon doorgaan, is deze rit thans ijs en weder dienende bepaald op Zondag 27 Februari. Mocht óók dan door sneeuwval en/of gladde wegen het twijfelachtig zijn, of de rit doorgang kan vinden, dan zal van 11 uur af telefonisch hierover nader bericht kunnen worden ver kregen bij de centraalpost „De Vijverhut". Intussen werden reeds twee nieuwe ritten door de sportcommissie vastgesteld, n.l. op 13. Maart en 3 April. NEUHAUS TEGEN TEN HOFF. Mana ger Kirsch heeft een contract afgesloten voor een gevecht over 10 ronden tussen de Euro pese zwaargewichtkampioen, de Duitser Neuhaus en diens landgenoot de vroegere kampioen Ten Hoff. De ontmoeting zal plaats hebben op 27 Ma&rt in, Dortmund. (vertaald uit het Engels) 24) „Wat voor indruk maakte het meisje op je?", vroeg Everest. „Ze is een heel ander type dan dde an dere meisjes, Martin. Ze is groot en zéér zelfverzekerd. Ze wilde erg graag behulp zaam zijn en maakte absoluut een be schaafde indruk". „Wat vertelde ze over Strawson?" „Ze zei niets kwaads over hem. Maar ze vertelde, dat haar voogd meer met hem te maken had dan zij. Ik liet natuurlijk niet merken, dat we hem niet helemaal vrij van verdenking achtten". „Nee, tenslotte is onze verdenking nogal vaag", antwoordde hij lachend. „Toch heb ik hem nog niet geschrapt", zei ze. „Maar ik heb nog iets véél belang- rijkers mee te delen. Zoals jullie allen kunt weten, was het gisteren de 20ste van de maand...." Ze glimlachte even, toen ze een gespan nen uitdrukking op de gezichten van haar vier trouwe medewerkers zag komen. Ze voegde er langzaam aan toe: „En ziedaar. er had wederom een ontvoering plaats. De zesde! Ditmaal was Wyndlham Beverley het slachtoffer, de bekende scheepsmag- naat. Sir John Larraby belde me op om me mee te delen, dat Beverley hem om in lichtingen had gevraagd. Zijn zoontje is ontvoerd. Alles op de gebruikelijke wijze. Ik heb Beverley opgezocht en zijn ver trouwen weten te winnen. Hij werkt met ons samen!" Everest was de eerste die sprak. „En dat wil zeggen?" „Er was maar één manier, waarop ik hem tot medewerking kon bewegen", ant woordde ze rustig. „Hij aanbidt zijn zoon tje en zou met genoegen een nog veel ho ger bedrag betalen, als hij die jongen maar ongedeerd terugkreeg. Ik moest hem plechtig beloven, dat door mijn tussen komst de jongen niet in gevaar zou komen. Het geld zal dus gewoon betaald worden, en helaas zal hij dat kwijt zijn. „Op deze manier werken we dus mee. „Het zal onze eerste grote kans zijn om méér over deze lieden te weten te komen", viel ze heftig uit. „Als we te weten komen, waar hun hoofdkwartier zich bevindt, zijn we een heel eind". „Heb je alles in details uitgewerkt met Beverley?", vroeg Sylvester. „Inderdaad, Alan. Hij heeft instructies, waar hij moet zijn en op welk uur. Ik heb een kaart van die streek en ik heb een en ander aangetekend. "We moeten hier met zijn allen optreden". „Behalve jij zelf natuurlijk", mompelde Williamson. „Je hebt 't mis. Ik doe óók mee! Alan, er komt werk voor jou aan de winkel. We moeten er allemaal onherkenbaar uitzien!" Ze bogen zich met ernstige gezichten over de kaart, de Daphne openvouwde. „Daar is de weg", wees ze aan. „Het is een lang recht stuk, geheel open aan weers kanten. Alleen wat hei en struikjes „Heel knap", mompelde Williamson. „Ze laten niets aan het toeval over". „Maar op klaarlichte dagmerkte Trevitler op. „Beverley mag ons nog wel eens een extra 5000 pond betalen voor de risico's die wij lopen". „Dat zal hij graag doen, Jimmy", zei de jonge vrouw glimlachend, en ze voegde er aan toe: „Juist het feit, dat ze het over dag doen, bewijst, hoe listig deze lieden zijn. Ze kunnen de omgeving dan immers goed zien. Maar precies zoals zij dat kun nen, kunnen wij het ook. En aangezien tot dusverre niemand een poging heeft ge daan om hen te achtervolgen, zijn ze waar schijnlijk een tikje overmoedig geworden". „Vertelde die Deirdre Menionleigh. je niet, Daphne, dat ze bij haar terugkeer meer dan een uur in een auto had gere den?", vroeg Trevitter. „Inderdaad Jimmy, maar dat kan na tuurlijk een truc zijn. Waarschijnlijk heb ben ze steeds rondjes gereden, om haar een volkomen verkeerde indruk te geven". Ze beschreef op de kaart een cirkel met haar potlood. „Wat betekent dat?", vroeg de advo caat. „Ik durf er om te wedden, dat hun schuilplaats binnen deze cirkel ligt", zei ze langzaam. „Bekijk die open weg eens goed, waar Beverley moet gaan wandelen, totdat ze hem aansprekenIk heb mijn aan tekeningen over de andere gevallen nog eens geraadpleegd en ik ben tot een merk waardige conclusie gekomen. Zien jullie die rode kruisjes?" „Ik wilde je er al naar vragen", merkte een van de mannen op. „Zie je hoe dicht die bij elkaar liggen?", ging ze door. ,,'t Zijn de plaatsen, waar de respectievelijke ouders van de slacht- offérs moesten komen om het geld over te dragen Everest floot zachtjes. „Dus je wilt zeg gen, dat hun hoofdkwartier waarschijnlijk binnen deze cirkel ligt?" „Binnen die cirkel wonen inderdaad enige van de rijkste mensen van Enge land", merkte Daphne op. „Ze behoeven dus niet ver te rijden, als ze het geld eenmaal in hun bezit hebben", zei de advocaat. „Inderdaad, Martin. We hebben Sir John Larraby in Amersham, Mentonleigh en Beverley in het gebied rond Ascot, Lewson in Sonning, Fotherstone in Marlow en Herrison in Frimley. Begrijp je, wat ik bedoel?" „En de Zwarte Spin in hun midden! Er zit' misschien iets in „'t Is alleen maar een vermoeden", zei Daphne. „Maar die vermoedens van jou blijken maar al te vaak juist te zijn", merkte Williamson op. „Hoe laat moeten we op treden? Is het op de 25ste, zoals gebruike lijk?" „Ja, inderdaad. Ze zijn grappig metho disch. Beverley moet om half vier op de open weg gaan wandelen. Ze zullen hem dan oppikken „Goed. We weten, hoe slim die schur ken zijn, maar we hopen 'aan te tonen, dat Daphne Wrayne hun te slim af is". „Kalm aan! Misschien lukt 't helemaal niet", zei ze voorzichtig. „We zullen alleen een- poging doen. Ik had 't me zó voorge steld HOOFDSTUK 5 Het was een mooie zonnige middag, doch Wyndlham Beverley voelde zich alles behalve in een zonnige stemming tijdens zijn wandeling over de hem aangewezen weg. Hij was diep verontwaardigd, dat hij, die gewend was zelf bevelen te geven, thans heel gedwee de orders van anderen opvolgde. En dan nog wel orders van een schurkenbendeMaar hij wist ook, dat zijn liefde voor zijn zoontje groter was dan zijn verontwaardiging en dat hij voor diens veiligheid tot alles in staat zou zijn. En dus wandelde hij zo rustig mogelijk langs de open weg en keek noch naar links, noch naar rechts. Want hoewel hij hoopte, dat Daphne Wrayne en haar medewerkers, die al zo vele krasse staaltjes hadden ge leverd, ook thans, in zijn geval, iets zou den kunnen uitrichten toch was hij van plan zijn instructies precies op te volgen. Hij wilde niet het risico lopen zijn zoontje niet terug te krijgen. Hij wandelde dus voort en trachtte er uit te zien als een doodgewone man, die op een mooie middag een prettige wande ling maakt. Hij tuurde echter gespannen voor zich uit naar elke auto, dde naderbij kwam. Elk geluid van een hem achterop komende wagen deed hem schrikken Dan opeens was er weer duidelijk het geluid van een hem achterop rijdende auto hoorbaar. Hij merkte, dat deze auto zijn vaart inhield en het kostte hem moeite zich niet om te draaien. Gedachtig aan zijn instructies wandelde hij echter met klop pend hart, doch uiterlijk kalm, verder. De auto was thans naast hem en een koele, prettige stem sprak tot hem: „Meneer Be verley, als ik 't goed heb?" „Ja, inderdaad". Hij stond thans stil en zag een zware vrij jonge man met een baard voor zich, die een donkere bril droeg. Achter het stuur van de auto zat een chauffeur in uniform. „U hebt iets voor mij, nietwaar meneer Beverley"? ging de jonge man op vrien delijke toon door. „Het spijt me dat ik u deze moeilijkheden moet veroorzaken, maar dat is helaas noodzakelijk. Aha dank u zeer". Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6