Somber „Amerikaans H-bom monopolie is de redding van het Westen" Weerbericht Labour wil het dreigement achter de hand houden OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Israël en Egypte geven elkaar de schuld van Gaza-incident liir Churchill stelt zijn hoop op afschrikking Koninklijk bezoek aan Suriname Straaljager ging niet omhoog en reed kanaal in Russen en Chinezen in Nieuw Delhi genodigd Cairo eist verenigd Arabisch leger; Veiligheidsraad niet bijeengeroepen Koningin Elizabeth van België naar Warschau Het woord is aan Derde atoomexplosie in Nevada teweeggebracht Geen Nederlanders onder slachtoffers in Australië Ton radio-actief lood uit fort bij Parijs gestolen Piloot om het leven gekomen Voorbereidend overleg voor de conferentie in Bandung ISRAEL EGYPTE\ Voorzitter van Masjumi in Noord-Sumatra overvallen Vijfde internationale Chopin- concours van 14 tot 18 Maart Koning van Cambodja doet afstand van de troon Kleine wapens geven weinig straling in heldere lucht Vorst handhaaft zich Weerrapport 12 fa 69e JAARGANG No 199 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (fces lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 2 MAART 1955 Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 46 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HET BETOOG dat Winston Churchill Dinsdag in het Lagerhuis gehouden heeft, als opening van het debat over defensie, wekt geen hoopvolle indruk. Het herinnert in zijn argumentatie, hoe logisch die ook m0ge klinken, voortdurend aan de mo tieven die vóór de beide wereldoorlogen werden aangevoerd om bewapening te verklaren en duidelijk te maken, waarom geen overeenstemming te bereiken was. Het verschil dat, bij vergelijking met die vroegere perioden, op grote verandering duidt is de uitvinding en fabricage van de kern-physische wapens: atoom- en wa terstofbommen, waarmee een derde we reldoorlog de vernietiging van al wat leeft op Aarde waarschijnlijk zou maken. Zelfs de nu weer voortgezette proef-explosies met deze wapens leveren kennelijk reeds gevaar op. Dit geldt dan vooral de huive ringwekkende waterstofbom. Churchill heeft gisteren bevestigd dat ook Engeland deze bom is gaan aanmaken. Het zal dus vroeger of later ook tot proefnemingen willen overgaan. De redenen waarom Engeland hiertoe is overgegaan heeft hij uiteengezet. Zij komen er in het kort op neer, dat het in geval van oorlog zijn eigen doelen wil kunnen uitkiezen en dat het bezit van de bom groter politieke in vloed op Amerika meebrengt. Overigens is hij overtuigd van de overweldigende su prematie van Amerika over de Sovjet- Unie ten aanzien van de ontwikkeling der- atoomwapens. Daarmee levert hij dus een vierkante tegenspraak van de onlangs door de Russische minister van Buitenlandse Zaken Molotov afgelegde verklaring, waar in die beweerde dat de Sovjet-Unie een voorsprong had verworven. Het lijkt zeer waarschijnlijk dat Molotov alleen maar heeft opgesneden, want de Amerikanen zijn eerder begonnen en het Westen be schikt ongetwijfeld over veel groter tech nische ervaring en middelen. Maar ook als men dit inziet en aanvaardt blijft de toestand somber, waarin een bewapenings wedstrijd met dergelijke middelen wordt voortgezet. Het Russische voorstel, om al leen de atoomwapens af te schaffen is door het Westen afgewezen omdat ten aanzien van de andere machtsmiddelen de Russen ver in de meerderheid zijn. Het beschouwt de Westelijke superioriteit in atoomwapens nog steeds als de factor, die de tegenstander van de aanval weerhoudt. Churchill i(>emt het feit, dat Amerika de enige mogendheid is, die in een paar uur tijd een waterstofbom op de aller grootste schaal kan maken, de geruststel ling voor het ogenblik. Hij heeft dit ogen blik wat optimistischer toegelicht door te zeggen, dat hij in de eerstvolgende drie of vier jaar geen wereldoorlog verwacht en dat in tien jaar tijds de wereld wel licht de vruchten zal plukken van de af schrikwekkende functie van de waterstof bom. Dat wil zeggen: ook hij voert dus aan dat het gruwelijkste aller wapenen een aanvaller zal weerhouden, ook hij hoopt op het waarborgen van vrede door vrees. Als een man van zulke onbetwist baar grote begaafdheden als Churchill dit zegt zullen velen het als een geruststelling aanvaarden. Maar het feit dat iemand grote gaven bezit sluit niet uit dat hij zich ten aanzien van dergelijke problemen deerlijk kan vergissen. Menigeen zal de stelling vrede-door-vrees op grond van menselijke ondervinding, in de ruimste zin: op grond van cle historie niet kunnen aanvaarden. Dat is al gebleken en dat geldt ook voor mij. Wel heeft Churchill erkend „dat de beste defensie algehele ontwapening zou zijn," maar hij betwijfelt de bereidheid van de communistische machthebbers om een practisch systeem van internationale in spectie te aanvaarden. Dat hebben zij in derdaad al jarenlang afgewezen, maar het zou kunnen veranderen. Churchill gelooft, zegt hij, nog altijd in het persoonlijk con tact. En de Britse regering is bereid de mogelijkheid van een vier mogendheden- conferentie te overwegen als eerst de Parijse accoorden zullen zijn geratificeerd. Ja, dat is bekend. De mogelijkheden van het persoonlijk contact, ter voorbereiding van zulk een bijeenkomst-op-grote-schaal, lijken nog altijd aantrekkelijk. Men zou willen dat men de zekerheid had, dat alle mogelijkheden werden beproefd, afgezien van prestiges en diplomatieke gebruiken. Omdat er zo geweldig veel op het spel staat: meer dan ooit tevoren, veel meer zelfs dan in de twee wereldoorlogen, die achter ons liggen, al op het spel is gezet. Het is bijna twee jaar geleden (Mei 1953) dat Chur chill in een juichend Lagerhuis dat per soonlijk contact aankondigde. R. P. De Nederlandse immigratie-attaché in Camberra heeft getelegrafeerd, dat voorzover bekend onder de slachtoffers van de overstromingsramp in Nieuw Zuid Wales géén Nederlandse immigranten zijn. Omtrent de materiële schade, die aan de bezittingen van Nederlanders is aan gericht is nog niets bekend. Alle telefoon- en telegraafverbindingen met het rampge bied zijn verbroken, terwijl de wegen on begaanbaar zijn. In Nieuw Zuid Wales wo nen ongeveer 30.000 Europese immigran ten, waaronder vele duizenden Nederlan ders. PARIJS (Reuter/AFP) Uit het fort Chatillon bij Parijs zijn 208 blokken radio actief lood gestolen, die voor ondeskun- digen een groot gevaar vormen. De blok ken, die tezamen ongeveer een ton wegen, hadden gediend als bescherming tegen de stralingen van een atoomzuil, waarmee in het fort is geëxperimenteerd. De vyaarde van het lood is 100.000 francs. De Franse radio heeft omgeroepen, dat het aanraken van het lood gevaarlijk is. Voorts is een beschrijving van de vorm der blokken gegeven. Blijkbaar hebben de dieven het lood in een vrachtauto, die zich binnen het fort bevond, naar een gat in de muur, dat zij eerst gemaakt hadden, gebracht. Daarna moet het lood overge laden zijn op een vrachtauto buiten het fort, dat onder zware militaire bewaking staat. Sovjet Unie fabriceert een tussentijds pro duct zijn. Hij gelooft echter dat men zal trachten deze te vervolmaken. Koningin Juliana en Prins Bernhard zul len tussen 10 en 20 October van dit jaar een bezoek aan Suriname brengen. Dit is medegedeeld door de directeur van het ka binet van de gouverneur, die te Parama ribo van een dienstreis naar Nederland is teruggekeerd. Gouverneur J. Klaasesz, wiens ambts termijn dit jaar afloopt, zal in elk geval niet vóór het bezoek van de Koningin en de Prins Suriname verlaten. Van onze correspondent in Londen) DE BOODSCHAP VAN Sir Winston Churchill tot de vrije volken was gisteren dat hij in de eerstvolgende drie of vier jaar geen wereldoorlog verwacht dank zij het militaire overwicht der Verenigde Staten, die het monopolie hebben in een paar uur tijd een waterstofbomactie op grote schaal uit te voeren. Dit is dan de geruststelling voor het ogenblik. Het Westen moet er volgens Sir Winston voor zorgen het overweldigende overwicht op het gebied van wetenschappelijke wapens te behouden en zijn defensie in andere opzichten zoveel mogelijk te versterken. In tien jaar tijd zal de wereld volgens Sir Winston misschien de vruchten plukken van de afschrik wekkende werking van de li-bom. Sir Winston die het defensiebeleid irj, het Lagerhuis verdedigde was in goede vorm. Hoe ernstig het onderwerp ook was, hij hield een kalm en zakelijk betoog zon der al te veel oratorische versieringen. Zijn toon was helder en er was geen spoor van verbeten grimmigheid, het kenmerk van zovele van zijn waarschuwende rede voeringen. De toehoorders kregen de stel lige indruk dat Sir Winston ondanks alle dreigingen vol vertrouwen is dat het gru welijkste aller wapens een mogelijke ag gressor van een aanval zal weerhouden. Hij zei de Russen opzettelijk niet bij name te noemen omdat hij een onderscheid maakt tussen het Russische volk, waar voor hij in vele opzichten grote bewonde ring koestert en de communistische dicta tuur, met haar uitgesproken wil om prose lieten te maken. Vinser in de pop Groot-Brittannië heeft de H-bom nodig omdat het niet helemaal afhankelijk wil zijn van de Verenigde Staten in het aan wijzen van aanvalsdoelen die voorrang hebben voor de Britse oorlogsvoering. Verder dient het bezit van de H-bom ook om groter politieke invloed op de Ver enigde Staten te kunnen uitoefenen. Of moeten wij alleen critiek laten horen? Zo vroeg Sir Winston. Hij gaf toe dat de beste defensie alge hele ontwapening zou zijn, maar hij be twijfelde of de communistische machtheb bers een praktisch systeem van internatio nale inspectie zouden aanvaarden. Con ventionele strijdkrachten mogen volgens Sir Winston niet worden verwaarloosd voor de strijd tegen infiltraties. Sir Win ston eindigde met de vurige oproep niet te wanhopen of te versagen. Geen antwoord AI sprak Sir Winsion voortvarender dan hij in lange tijd gedaan heeft, zonder aar zeling, hapering of onverstaanbaar ge mompel, toch was zijn rede een teleur stelling. Zij was niet meer dan een her haling van het witboek en van vroegere Dinsdag om ongeveer vier uur is een F. 84 Thunderjet straaljager van de vlieg basis Eindhoven verongelukt. Het toestel is na een mislukte start in het aan de rand van het vliegveld Welschap lopende Beatrix-kanaal gevallen. De bestuurder, de 24-jarige ongehuwde reserve-tweede luitenant-vlieger M. F. Willems uit Bruns- sum, is bij het ongeluk om het leven geko men. Hij stond bekend als een zeer ervaren vlieger. Het toestel is niet los van de grond ge weest, maar op vrijwel volle aanloopsnel heid van het vliegveld door de afrastering en over de daarlangs liggende weg in het Beatrixkanaal gereden. Omtrent de oor zaak van het ongeluk tast men nog in het duister. Het toestel is later uit het kanaal gehaald. Het was alleen aan de voorkant ingedrukt. NIEUW DELHI (AFP) Op 6 April zal in Nieuw Delhi een niet-officiële bij eenkomst worden geopend van vertegen woordigers van Aziatische landen en de Sovjet-Unie. Deze bijeenkomst wordt ge organiseerd door een particulier comité uit het Indiase parlement ter voorbereiding van de Aziatisch-Afrikaanse conferentie op 23 April in Bandung (Indonesië). Dit is bekend gemaakt door het Indiase parle mentslid mevrouw Ramesjwari Nehroe, aangetrouwde nicht van premier Nehroe. Mevrouw Nehroe is voorzitster van het comité voor het organiseren van Aziatische conferenties. Elf van de 21 landen, die tot bijwonen van deze voorbereidende confe rentie zijn uitgenodigd, hebben reeds ge accepteerd. De Indiase regering heeft met deze conferentie formeel niets te maken. Men verwacht dat de conferentie zal worden bijgewoond door 300 gedelegeer den, onder wie 35 uit communistisch China, dertig uit de Sovjet-Unie, dertig uit Japan, vijftien uit Indonesië en vijftien uit Birma. De belangrijkste kwesties op de agenda zijn: atoomwapens; kolonialisme; buiten landse inmenging in binnenlandse aange legenheden van Aziatische landen en het gevaar van verdragen en militaire ver bonden. Mevrouw Nehroe zei dat de conferentie ten doel heeft de samenwerking tussen de Aziatische landen te bevorderen. betogen, terwijl ook Sir Winston de ont zagwekkende problemen, die de H-bom meebrengt te eenvoudig stelde en een aan tal brandende vragen onbeantwoord liet. De indruk van het debat, dat vandaag wordt voortgezet, is dat nog niemand in staat is het vraagstuk te doorgronden. De Laboud-oppositie, die, hóewei zij in een motie van wantrouwen de regering verwijt dat met de defensie veertig mil liard gulden in drie jaar is verknoeid, de Britse H-bom accepteert, wil zoals uit het debat bleek een „H-bom met een slag om de arm". Waarom onmiddellijk na het uitbreken van een oorlog een catastrofe ontketenen door het maximum aan mas sale représailles? Het gevaar vón het wit boek is juist, zo zei men, dat de NAVO en de Britse regering alle heil verwachten van een massale vernietiging van het vij andelijke achterland in enkele uren tijd. Er is alleen een climax. De oorlog van de gebroken ruggegraat waarover kort ge leden nog werd gesproken, is door de H- bom onmogelijk geworden. Men kan niet aanvaarden dat de enige verdediging zou bestaan uit de verdelging van honderden millioenen mensen. De oppositie vreest ook dat ook locale conflicten door het H- bom-dreigement tot wederzijdse uitroeiing zou pas sprake mogen zijn in een eind fase als het werkelijk om het voortbestaan van Groot-Brittannië zou gaan. Men be pleit als een soort uitstel van executie, het gebruik van A- en H:bommen tegen op rukkende aanvalslegers op het Europese vasteland. Om Groot-Brittannië te sparen zou het gebied der Sovjet Unie dienen te worden gespaard. Volgens Sir Winston daarentegen is het uitermate belangrijk dat het uitgestrekte gebied van de Sovjet Unie tegenwoordig even kwetsbaar is als de Britse eilanden. Men moet hopen dat een aggressor uit vrees voor représailles van zijn plannen zal afzien, tenminste als er geen gek, zo als Hitier, aan het bewind is. In elk geval waarschuwt Sir Winston de communis tische machthebbers voor avonturen. Hij merkte nog op dat de H-bommen die de IJsvrij ook voor Prinses Irene. Met haar vriendinnen kon men haar Dinsdagmiddag dan ook een haantje zien trekken op de Loosdrechtse plassen. JERUZALEM/CAiRO (Reuter/AFP) Israël en Egypte hebben beide bij de ge mengde bestandscommissie een klacht in gediend en gevraagd, dat de commissie in spoedzitting bijeenkomt ter bespreking van het incident in het gebied van Gaza, waar bij 36 Egyptische militairen en twee bur gers om het leven zijn gekomen. Het Israëlische kabinet heeft zich in buitengewone vergadering over de situatie beraden. Officiële kringen te Jeruzalem noemden het incident een „explosie van opgekropte gevoelens". Zij voegden hier aan toe, dat Egypte niet alleen weigert vrede met Israël te sluiten, maar zich ook aan moorden, spionnage en sabotage op Israëlisch gebied schuldig maakt. Egypte beschouwt de Israëlische „aan val" als een „schending van het UNO- Handvest, de bestandovereenkomst van de UNO voor Palestina en de algemene vei ligheid in het Midden-Oosten". De Egyp tische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Mahmoed Fawzy, heeft de ambassa deurs van Groot-Brittannië en de Ver enigde Staten op de hoogte gesteld van zijn zienswijze. In een commentaar op het gebeurde werd voor radio-Caïro verklaard, dat „de tijd rijp is voor de vorming van een verenigd Arabisch leger teneinde het hoofd te bieden aan het Israëlische ge vaar aan de Arabische grenzen. De Egyptische vertegenwoordiger in de Veiligheidsraad, Omar Loeffi, heeft de voorzitter van de Veiligheidsraad formeel van het incident op de hoogte gebracht doch nog niet verzocht om de zaak voor de veiligheidsraad te brengen. Loeffi be houdt zich echter het recht voor op een latere datum de Veiligheidsraad te ver zoeken de zaak te behandelen. Egypte wenst de resultaten af te wachten van de bijeenkomst van de gemengde wapenstil standscommissie. De Israëlische UNO-delegatie heeft Egypte er van beschuldigd, dat het het incident heeft georganiseerd om de aan dacht van de crisis in Egypte af te leiden. Het UNO-hoofdkwartier te Jeruzalem heeft bekend gemaakt, dat „een Israëlische strijdmacht een Egyptische militaire stel ling bij het station van Gaza heeft aan gevallen". -MIDDELLANDSE—. AZA® OElR EL BALAH ---BEER) De stafchef van het Syrische leger kolo nel Sjoekeir heeft tegenover United Press verklaard, dat het Syrische leger klaar staat Egypte bij te staan in overeenstem ming met het collectieve veiligheidsver drag van de Arabische staten. Een Egyp tische militaire zegsman heeft tegenover United Press verklaard dat troepen en vliegtuigen naar de grenzen zijn gezonden met de opdracht het Egyptische grond gebied te beschermen. DJAKARTA (PIA) Udin Sjamsud- din, voorzitter van de Masjumi in Noord- Sumatra en candidaat bij de komende al gemene verkiezingen, is door een groep onbekende personen aangevallen én ge molesteerd. Het had er alle schijn van, dat de overval goed was voorbereid. (Van onze correspondent in Brussel) Met verwondering en in vele kringen met verbijstering heeft men te Brussel vernomen dat Koningin Elizabeth van België de uitnodiging heeft aanvaard om te Warschau het vijfde internationale Frédéric Chopin-concours bij te wonen. De Koningin zal van 14 tot 18 Maart in de Poolse hoofdstad verblijven. Twee Bel gische muziekdeskundigen maken deel uit van de jury van dit Chopin-festival. Het is waarschijnlijk voor het eerst se dert 1945, dat een vertegenwoordiger van een Westelijk koninklijk huis zich achter het ijzeren gordijn begeeft. In Belgische politieke kringen wordt verklaard dat de reis van de vorstin geen officieel karakter heeft. Wegens haar grote belangstelling voor de muziek, heeft de Koningin de in vitatie geaccepteerd. De Koningin zou van deze gelegenheid gebruik maken om con tact op te nemen voor het Concours Inter nationale Reine Elizabeth, waarvan zij presidente is. Zij is ook lid van de Bel gisch-Russische vereniging. PNOM PENH (Reuter/AFP/UP) Koning Norodom Sihanoek van Cambodja heeft heden onverwacht afstand gedaan van de troon ten gunste van zijn vader, Prins Soeramarit. De 34-jarige Sihanoek, de koning-soldaat zoals hii wel genoemd wordt, verkreeg de vorige maand bij volksstemmingen het vertrouwen van de bevolking in zijn' beleid met een overwel digende meerderheid. Twee dagen geleden pleegde de koning nog uitvoerig overleg met John Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken. Naar toen verluidde was hij er in geslaagd Dulles te doordringen van het grote belang van de constitutionele monarchie in Cambodja. In 1953 «nam hij de wijk naar Thailand en kondigde toen aan dat hij niet naar zijn land zou terug keren voor Frankrijk volledige vrijheid aan Cambodja had beloofd. Later keerde hij naar zijn land terug, ontbond de nationale vergadering en be loofde zijn volk dat hij het land zonder bloedvergieten veilig en onafhankelijk zou maken. Hij gold als een vriend van het Westen. De officiële bekendmaking over de troon afstand bevatte geen opgave van beweeg redenen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Lloyd George Een politicus is iemand met wiens politiek gij het niet eens zijt; als gij het wel met hem eens zijt is het een staatsman. LAS VEGAS (Reuter/A.F.P.) De derde atoombom in 1955 is gisteren in de Ameri kaanse staat Nevada tot ontploffing ge bracht. Volgens waarnemers was de licht flits deze maal groter dan bij de voorgaan de twee proeven. De flits was eerst geel en vervolgens oranje en was te Los Angelos, 400 kilometer vérder naar het Zuid-Westen, nog duidelijk zichtbaar. Voor de eerste maal kregen journalisten de gelegenheid de atoomwolk in een vliegtuig te volgen. De bom is op een honderd meter hoge toren tot ontploffing gebracht. In de qmgeving be vonden zich uitrustingsstukken, zoals auto's, stukken artillerie en lichte wapens. Zeshonderd soldaten werden paraat gehou den om na de ontploffing op te rukken. Kort na de flits ontstond de gewone pad- destoeivormige wolk, die er in de duister nis blauwachtig violet uitzag. De proef werd 120 kilometer ten Noord-Westen van Las Vegas genomen. Een van de verslaggevers, die de atoom wolk volgden, verklaarde, dat zijn vlieg tuig onder de bovenkant van de paddestoel had doorgevlogen en ruim drie uur langs en door het randgebied van de wolk had gecirkeld. Deskundigen van de Amerikaan se luchtmacht verklaarden, dat er blijkbaar „betrekkelijk weinig" straling komt van kleine atoomwapens in heldere lucht. Canada zal een zestigtal officieren en manschappen van land-, lucht- en zee- strijdkrachten naar de atoomproeven in Nevada zenden. Groot-Brittannië neemt proeven om de mogelijke gevolgen van radio-activiteit op de erfelijkheid vast te leggen, zo heeft de' Britse parlementaire staatssecretaris van Openbare Werken, Bevins, in antwoord op een schriftelijke vraag van een Labour- afgevaardijfde in het Lagerhuis te Londen meegedeeld. Het KNMI deelt mede: De vorst, die al geruime tijd heerst, weet zich ook in de eerste dagen van de maand Maart te handhaven, 's Nachts daalt de temperatuur bij een wolkenloze hemel bijna overal tot 5 a 10 graden onder nul. Overdag stijgt het kwik weer tot om het vriespunt of zelfs enkele graden daar boven. De lucht, die nu aan de Zuidflank van een hogedrukgebied bij Polen naar onze omgeving stroomt, komt uit Zuid- Duitsland. Door de geringe vochtigheids-, graad en de onbewolkte lucht is de zon in staat het aardoppervlak voldoende te ver warmen om in de middag voor behaaglijk weer te zorgen, maar vooral op plaatsen waar nog sneeuw ligt, moet de aarde dus 's nachts deze warmte weer prijs geven en daalt de temperatuur tot zelfs 10 gra den onder nul. De depressieactiviteit bo ven de oceaan is vrij groot, maar de weers- processen spelen zich op het noordelijk deel af, zodat de storingen de hogedruk- gebieden, die het weer op het continent beheersen nog niet voldoende kunnen aan tasten. Het huidige weertype duurt dan ook voort. (Van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand ..S te ■O^ T>Z c w O «d i- v. t: c. o u CP CJ c c W O m zS Helsinki geheel bew. O 2 -4 0 Stockholm zwaar bew. w 5 -4 0 Oslo zwaar bew. wzw 1 -1 0 Kopenhagen licht bew. zw 4 -7 0 Aberdeen onbewolkt windstil -2 0 Dublin onbewolkt NNO 2 2 0 Londen licht bew. NNO 3 -3 0 Amsterdam onbewolkt ONO 2 -7 0 Brussel onbewolkt ONO 6 -7 0 Parijs onbewolkt NO 5 -3 0 Bordeaux onbewolkt N 1 -3 0 Grenoble geheel bew. windstil 0 0 Nice half bew. N 4 6 0 Berlijn onbewolkt O 4 -8 0 Frankfort onbewolkt NNO 8 -8 0 München onbewolkt NNO 3 -11 0 Zürich geheel bew. ONO 5 -4 0 Genève geheel bew. NNO 6 -2 0 Locarno geheel bew. windstil 2 0 Wenen licht bew. NW 2 -9 0 Innsbruck geheel bew. windstil -5 0 Rome zwaar bew. NO - 4 0,4 Neerslag laatste 24 Uur. «JOOCCCCOOCOCCO coccccrry- ,iooooccxxxxx^x*xy>rx>Tcroooco< PLAATSELIJK MIST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Weinig bewolking en droog weer. In de nacht en ochtend hier en daar mist. Zwakke wind uit Oostelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. 3 Maart Zon op 7.26 uur, onder 18.24 uur. Maan op 12.24 uur. onder 4.28 uur. Maanstanden 8 Maart 16.41 uur: Volle maan 16 Maart 17.36 uur: Laatste kwartier 8 24 Maart 4.42 uur: Nieuwe maan 3 30 Maart 21.10 uur: Eerste kwartier g Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 2 Maart 8 Hoog water: 9.18 en 22.01 uur. Laag water: 4.32 en 17.10 uur. 8 Donderdag 3 Maart Hoog water: 10.44 en 23.39 uur. 8 Laag water: 5.42 en 18.39 uur. OOtXXXXCCOXC<XXXXXAX>CX>J^-OOCOÜOOtXXX. -XXXJCCCCCCCCOOCX

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1