Boodschap van Eisenhower aan zeven West-Europese premiers Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Parijse accoorden krijgen garanties van wijlen EVG Televisie-uitzending van Kamerdebat over televisie Pinay pleit /oor ratificatie van de Parijse accoorden Russische boeren krijgen steun in het landbouwbeleid Het nieuwtje was er spoedig af Amerikaanse aansporing tot ratificatie Gaullistische Saar-motie gestrand Het woord is aan.., Zelfcritiek ging te ver in Hongarije Siberië kreeg vorig jaar winterkoren en de Oekraine zaaide zomergraan Admiraal Stump verwacht geen oorlog met China Mysterieuze explosie in Hamburg: twee doden „Bevaniet" treedt uit de Britse Labourpartij Washington kreeg aanval van verkiezingskoorts Sovjet-pers meldt Tito's critiek op Molotov Succes leek een keten van fouten België accoord met Benelux-litteratuurprijs Londen laat geen Sovjet- delegatie in Lagerhuis Weerrapport zzw 0 69e JAARGANG No 207 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 95, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor bi Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 11 MAART 1955 Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 54 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De beraadslagingen in de Tweede Kamer over het toekomstig televisiebcstel worden door de Nederlandse Televisie Stichting uitgezonden. Gistermiddag bij het begin van het debat, heerste er door de aanwezigheid van de drie televisiecamera's in 's lands vergaderzaal aanvankelijk een gedwongen sfeer. Men voelde zich niet vrij. men wist zich voortdurend bespied en men deed daarom gewichtiger en zat drukker te schrijven dan gewoonlijk. Maar nu en dan glipte er iemand de zaal uit om in de rook-foyer even bij het daar opgestelde televisie-toestel te gaan kijken. Toen men ontdekt had dat de camera's bijna steeds op de spreker bleven gericht, werd men ongedwongener in zijn gedragingen. En aan het eind van de middag waren bijna alle banken leeg. Het was gelukkig weer een normale Kamer. Niemand houdt het vol vijf uur achtereen stil te zitten en te luisteren. Vier gewonden, een gedeukte tram en mudden kolen over de straat waren voor de Amsterdammers de duidelijke tekenen, dat de botsing lussen lijn 3 en een kolenauto was aangekomen. Het gebeurde Donderdag op de kruising van Bilderdijk- straat en Jacob van Lennepstraat. In het begin van de middag was het drukker dan gewoonlijk in de Kamer. Na een poosje probeerden velen argeloos „in het beeld" té komen door achter de spre ker om te lopen. Want het is wel aardig als huisgenoten en kennissen in den lande je hebben gezien op de televisie. Dank zij het gezamenlijk werk van twin tig televisie-mannen kreeg de kijker een goed beeld te zien. Maar de televisie brengt niet de sfeer in de Kamer over. Men kreeg een indruk van de opstelling van het spreekgestoelte in de Kamer, de plaatsen van de voorzitter, van de minis ters, de Kamerleden en de stenografen. Maar de beelden bleven plaatjes. De kijkers troffen het ook niet met de sprekers, want de politieke kopstukken zoals prof. Romme, prof. Oud, dr. Schou ten, mr. Burger en de heer Tilanus kwa men in het televisie-debat niet aan het woord. De radio- en televisie-specialisten, die gisteren aan het woord kwamen, zijn geen sprekers, maar voorlezers. Zij hou- TOKIO (Reuter) Admiraal Stump, de opperbevelhebber der Amerikaanse vlootstrijdkrachten in de Stille Oceaan, meent, dat communistisch China geen oor. log op grote schaal zal beginnen. De Chi nese communisten hebben weliswaar wat strijdkrachten in het gebied van Quemoy en Matsoe samengetrokken, doch „niet te veel''. De Amerikaanse troepen waren in staat „binnen enige uren" aan een even tuele aggressie het hoofd te bieden. De admiraal zeide te geloven, dat com munistisch China geen verdere vorde ringen in welke richting ook kan maken, als de Verenigde Staten vastbesloten zijn, de communisten te weerstaan. Zelfs als de communsten er in zouden slagen Que moy en Matsoe te veroveren, dan nog zouden zij niet op Formosa kunnen landen. Op de vraag of de Amerikanen de atoom bom zouden gebruiken als zij met de com munisten in een strijd zouden worden ge wikkeld om Quemoy en Matsoe, antwoord de de admiraal, dat eilanden zonder het gebruik van kernwapens verdedigd kun nen worden, doch dit betekende niet, dat „dit de beste manier van verdedigen zou zijn". (Van onze correspondent in Bonn) Men heeft redenen aan te nemen dat een ontploffing in een kelderwoning te Ham burg, waarbij twee mannen het leven heb ben verloren, verband kan houden met een plan een aanslag op het leven van dr. Adenauer te plegen. De bondskanselier zou deze week een bezoek aan Hamburg bren gen, maar zijn reis is niet doorgegaan om dat hij, zoals zoveel mensen in het Rijnland, een slachtoffer van de griep geworden is. De om het leven gekomen mannen zijn lid geweest van de communistische partij. Het communistische blad „Hamburger Volkszeitung" meldde dat beide mannen sedert jaren niet meer in geregeld contact met de partij hebben gestaan. Men acht het echter niet uitgesloten dat de beruchte Ernst Wohlweber, het hoofd van de communistische veiligheidsdienst in de Oost-zóne, die vroeger havenarbeider is geweest, een hand in het spel heeft gehad. WASHINGTON (Reuter/AFP) President Eisenhower heeft opnieuw de verzeke ring gegeven dat de Amerikaanse strijdkrachten in Europa en ook in Duitsland zullen blijven, als de Parijse overeenkomsten over de West-Duitse herbewapening en de Europese eenheid zullen worden bekrachtigd. De president schetste het Ame rikaanse beleid jegens de voorgestelde West-Europese Unie in een boodschap aan de premiers van de zeven landen, die de overeenkomsten hebben getekend: België, Frankrijk, West-Duitsland, Luxemburg, Nederland, Groot-Brittannië en Italië. De uiteengezette politiek is gelijk aan die welke de president bekend maakte voordat de Europese verdedigingsgemeensehap schipbreuk leed. Behalve de belofte van het handhaven van Amerikaanse troepen in Europa, geel't de president de volgende verzekeringen: De Verenigde Staten zullen in de NAVÜ werkzaam blijven en overleg plegen met de andere leden omtrent kwesties van gemeenschappelijk belang. De Verenigde Staten zullen desgewenst met de West- Europese landen overleg plegen tot het uitoefenen van toezicht op de bewape ning „en het verhinderen van ongerecht vaardigde militaire voorbereidingen bin nen de Unie". (Dit schijnt betrekking te hebben op de Franse vrees voor een on gecontroleerde West-Duitse herbewape ning). De Verenigde Staten zullen medewer ken aan de ontwikkeling van de nauwst mogelijke samenvoeging van de aan de NAVO toegewezen strijdkrachten in West- Europa, waaronder de West-Duitse. De Verenigde Staten zullen samenwer ken in het belang van de beveiliging van het Noord-Atlantisch gebied door het uit wisselen van gegevens, mede betrekking PARIJS (Reuter) De Franse minis ter van Buitenlandse Zaken, Antoine Pi nay, heeft de commissie van Buitenlandse Zaken van de Raad der Republiek (Senaat) dringend verzocht, de Parijse verdragen zonder enige nieuwe voorwaarden of ver tragende clausules te aanvaarden. Pinay verwierp een amendement van een ande re commissie van de Franse Senaat om de uitwisseling van de ratificatiedocumenten op te houden totdat een Europese bewape ningsgemeenschap zou zijn opgericht. Een dergelijk amendement, afkomstig van de commissie voor industriële productie, zou groot tijdverlies meebrengen en twijfel wekken omtrent Frankrijks bedoelingen. Pinay voegde er aan toe, dat hoewel de werkgroep ter bestudering van de Franse voorstellen voor een bewapeningsgemeen schap tot dusver slechts plannen voor een overgangsperiode tot volgend jaar had goedgekeurd, de technisch studie van de deskundigen had aangetoond, dat de moei lijkheden niet onoverkomelijk waren. Volgens Pinay kon bekrachtiging van de overeenkomsten niet uitgelegd worden als het opgeven van het denkbeeld van on derhandelingen met de Russen. Sprekende dit pact graag boven een gewone militaire alliantie zou zien uitgroeien tot een instru ment voor gemeenschappelijke politieke actie op zowel Europees als wereldniveau. Het voornaamst eis, Duitsland aan West- Europa te binden en het de waarde van ®en duurzame overeenkomst te laten voelen. De Sovjet-Unie zou de Westelijke wereld zonder oorlog overwinnen als het Westen verdeeld zou zijn. „Zonder een Duitse bijdrage zouden wij ons aan de Rijn moeten verdedigen". Waarschuwing Pinay las een brief voor van Sir Win ston Churchill aan de voormalige Franse premier en minister van Buitenlandse Za ken, Mendès-France, waarin werd gezegd, dat Groot-Brittannië er grote waarde aan hecht, dat Frankrijks plaats bij interna tionale conferenties niet onbezet wordt ge laten. Indien dat zou gebeuren, aldus Sir Winston, zou het gevaar ontstaan, dat deze plaats door een andere natie bezet wordt. Verscheidene senatoren zijn van mening dat daarmee West-Duitsland bedoeld wordt. De Franse regering heeft haar eerste overwinning behaald in haar campagne voor snelle ratificatie van de Parijse ac coorden. De commissie van Buitenlandse Zaken van de Nationale Vergadering heeft na een uiteenzetting van Pinay, ge weigerd voorrang te geven aan een motie van de Gaullist Jacques Vendroux, waarin uitstel van de ratificatie werd geëist tot van de Verenigde Staten en Groot-Brit tannië opheldering zal zijn verkregen over hun houding jegens de Saarkwestie. Dit betekent dat het Gaullistische voorstel voor de Nationale Vergadering in feite van de baan is. hebbende op het militaire gebruik van atoomwapens voor zover het Congres hier voor toestemming verleent. De Verenigde Staten zullen „iedere actie, van welke zijde dan ook, die het onderling verband of de eenheid van de West-Europese Unie bedreigt, beschouwen als een bedreiging van de veiligheid van de landen, die lid zijn van de Noord- Atlantische Verdrags Organisatie". Een woordvoerder op het Witte Huis verklaarde dat in de boodschap van de president nogmaals met nadruk de Ameri kaanse politiek wordt uiteengezet en dat de garanties geen essentieel verschil ver tonen met die. welke verleden jaar wer den gegeven toen de Amerikaanse rege ring hoopte op de instelling van de EVG. In zijn boodschap zei de president onder meer: i.lk ben van mening dat de voorge stelde regelingen, wanneer zij in werking zullen zijn getreden, in Europa de een wording zullen bevorderen". De Parijse accoorden voorzien in con trole van het bewapeningspeil en zij waarborgen dat de strijdkrachten van de deelnemende landen in Europa niet jge bruikt worden voor nationalistische ag gressie of anders dan ter beveiliging van de Noord-Atlantische Verdragsgemeen schap. Saarkwestie verzwegen In Washington ziet men in de brief van de president een poging om de ratificatie van de Parijse verdragen in Frankrijk en West-Duitsland gemakkelijker te maken. De boodschap bevat opzettelijk geen enkele verwijzing naar de kwestie van een Amerikaanse garantie van de regeling der Saarkwestie, volgens Reuters correspon dent in Washington Paul Scott Rankine. Elke officiële verklaring van de Verenigde Staten op dit punt, zelfs een zo neutraal mogelijke, moet onvermijdelijk argumen ten verschaffen aan tegenstanders van de verdragen in Frankrijk of West-Duitsland. Aanpassing De verklaring van de president is in Londen, Parijs en Bonn met grote vol doening ontvangen. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken in Londen verklaarde, dat hieruit opnieuw het belang van West-Europa blijkt. Sir Winston Churchill heeft op- Verklaring van Nusohke De Oost-Duitse vice-premier Nuschke f Christen-democraat i heeft de vertegen woordiger van de Evangelische kerk bij de Oost-Duitse regering. Óruber, telegrafisch doen weten, dat de houding van de algemene Synode van de Evangelische kerk te Espel- berg (West-Duitsland) de betrekkingen tus sen de kerk en de Duitse Democratische Re publiek kan verstoren. De besluiten van de synode hebben grote verbazing in Oost- Duitsland gewekt. Het feit, dat dr. Heine- mann niet is herkozen als voorzitter schijnt te betekenen, dat de synode de politiek van bondskanselier Adenauer aanhangt, zo zeide Nuschke. dracht gegeven de brief van de Ameri kaanse president te publiceren in een of ficieel „Witboek". In gezaghebbende kringen in Parijs sprak men van een aanpassing aan de nieuwe toestand, ontstaan door het ver vangen der mislukte EVG door de West- Êuropese Unie. In politieke kringen in Bonn wees men er op, dat de Amerikaanse garantie over eenkomt met de wens van de bondsrepu bliek, dat de West-Duitse verdediging zo veel mogelijk zal worden georganiseerd binnen de Europese en Noord-Atlantische gemeenschap. Men verwacht, dat de Italiaanse Senaat de Parijse accoorden vandaag met een ruime meerderheid zal bekrachtigen. De verdragen zijn reeds geratificeerd door Groot-Brittannië en Luxemburg. West- Duitsland, Frankrijk, België en Neder land moeten de ratificatie nog voltooien. LONDEN (AFP/U.P.). De afgevaar digde van de Britse Labourpartij in het Lagerhuis Sir Richard Acland, een aan hanger van Bevan, heeft bekend ge maakt, dat hij uit de partij treedt wegens de houding van Labour ten aanzien van de waterstofbom. Bij de volgende verkie zingen zal hij zich als onafhankelijke can- didaat stellen. Hij acht deze politiek „zo wel moreel als practised fout". Hij zei tegenover verslaggevers het oneens te zijn met Bevans optreden in dezen, Tolerantie jegens andersdenkenden acht hij in deze wereld echter de noodzakelijkste deugd. De plaatselijke afdelingen van de Labour partij in Birmingham, Manchester, Liver pool en Coventry hebben aan de afgevaar digden van deze steden in het Lagerhuis boodschappen gezonden, waarin zij pro testeren tegen de mogelijke uitsluiting van Bevan uit de Labourpartij. In de wandelgangen van het Lagerhuis liep .het gerucht dat mogelijk voor eind Juni algemene verkiezingen zullen worden gehouden. Het is bekend, dat bepaalde conservatieve afgevaardigden profijt, wil len trekken van de huidige beroering in de Labourpartij.. Een besluit om verkiezingen te houden zou moeten uitgaan van Sir Winston Churchill. Butler maakte Eisenhower azend" WASHINGTON (Reuter-AFP). In republikeinse kringen in Washington is grote beroering gewekt door de verklaring van de voorzitter van de democratische partij, Butler, dat president Eisenhower mogelijk, als gevolg van de gezondheids toestand van zijn echtgenote, zou besluiten zich volgend jaar bij de presidentsverkie zingen niet herkiesbaar te stellen. Verscheidene republikeinse senatoren en afgevaardigden verklaarden, dat mevrouw Eisenhower alleen maar griep heeft. Sena tor George Aikcn ging in zijn woede zover, dat hij Butler een „boef" noemde. Volgens een senator die niet met name genoemd wilde worden, was ook de president razend kwaad. Butler heeft getracht de gemoederen wat te kalmeren door te verklaren, dat hij zijn mening had gegrond op persberichten, waarin zou zijn gezegd, dat de officiële werkzaamheden teveel van de gezond heidstoestand van mevrouw Eisenhower vergden en dat haar moeder zou wensen, dat zij niet nog eens vier jaar in het Witte Huis zou wonen. Ik meende, dat dergelijke omstandigheden wel invloed op een be sluit van de president zouden hebben, zo zei de voorzitter der democratische partij. den zich aan hun degelijk opgezette tekst, maar het gevolg is dat hun betoog niet leeft. De wisseling van sprekers op hef te levisie-scherm was een aardig begin, maar de langdurige redevoeringen zullen de kijkers onmogelijk voortdurend hebben kunnen boeien. De beeldflitsen er tussen door, van met elkaar keuvelende Kamer leden, leidden de aandacht van een be toog af. Er is voor de televisie eigenlijk weinig in de Kamer te zien. Voor het volgen van de redevoeringen weten de kijkers in het algemeen te weinig af van het onderwerp en van de plannen van de ministers. Men weet ook te weinig van de politieke schakeringen en hun invloed om het be toog van de sprekers naar waarde te kun nen schatten. Voor de Kamer was het nieuwtje van de televisie er al spoedig af. Waarschijnlijk zal dat voor de kijkers ook gauw het geval zijn. MOSKOU (United Press) De Russi sche bladen hebben de critiek van presi dent Tito op minister Molotov, namelijk dat deze de feiten verdoezeld heeft in een verklaring over Joegoslavië voor de Op perste Sovjet, afgedrukt. Het was een van die zeldzame gelegenheden waarop in de Russische bladen aandacht werd besteed aan buitenlandse critiek op een hoge Rus sische politicus. Tito's opmerkingen wer den weergegeven in een Tass-bericht uit Belgrado en zowel opgenomen in Pravda en Izvestia. In andere bladen verschenen verkorte lezingen. In de Izvestia werd gemeld dat Tito het als onzin had bestempeld dat Joego slavië weer op het goede pad terug zou willen keren en dat het land zou inzien schuldig te zijn geweest en dat zou willen verhelpen. Tito had voorts gezegd dat dergelijke beweringen twijfel deden rijzen aan de oprechtheid van de pogingen die worden ondernomen de betrekkingen met zijn land te normaliseren. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S John Clare Wanneer het leven een tweede druk had, ivat zou ik dan een boel in de proeven verbeteren. WENEN, (Reuter.) Het voornaamste Hon gaarse blad „Szabad Nep", heeft een uit voerig commentaar gegeven op de resolutie van het centrale partijcomité, waarin pre mier Imre Nagy werd aangevallen wegens „rechtse, anti-marxistische, van de partij afwijkende neigingen". De neigingen hebben „burgerlijke ideologieën doen ontstaan, welke zich in de pers en de litteratuur zeer luid in de vorm van decadentie, anarchie en lasterlijke berichten, gecamoufleerd als zelf-critiek, laten horen". Zekere personen „beroemden zich op het opsommen van fou ten en tekortkomingen. Deze voortdurende laster in de pers had tot gevolg, dat de suc cessen van onze socialistische staat geleken op een keten van fouten". „De partijresolutie heeft de valse illusies over het eind van de klassenstrijd en dat welvaart ook zonder hard te werken mogelijk is, de bodem inge slagen. De tijd van zelfgenoegzaamheid is voorbij. Het nieuwe economische plan is in derdaad moeilijk, maar de uitvoering ervan, en zelfs meer dan dat, is niet onmogelijk" zo vervolgt het blad. Een van de beschuldigingen, welke tegen Nagy en anderen zijn ingebracht, was dat zij „de arbeidersklasse bedrogen" met artike len in „Szabad Nep". Inmiddels zijn er nog geen berichten, dat de premier zich tegen de beschuldigingen heeft verweerd. De Belgische regering heeft zich in prin cipe accoord verklaard met de instelling van een driejaarlijkse litteraire Beneluxprijs en wil daarvoor een bedrag van vijftigduizend francs bijdragen. Dit vertelde de heer Kuy- pers, kabinetchef van de Belgische minister van Openbaar Onderwijs in een lezing voor het Comité Benelux. Onlangs is op de Conferentie der Neder landse Letteren in Den Haag het voorstel tot instelling van genoemde prijs gedaan. Van de zijde van het Nederlandse ministerie van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen noemde men deze mededeling wat voorba rig, gezien het feit dat hier officieel nog niéts van deze beslissing van de Belgische regering bekend is. HPC11C i rl rt r>orc t O ren ovie *ro« Aa TUTL *.-£4 l-v T. Kroesjtsjev, de eerste secretaris van de Sovjetrussische communistische partij heeft uitvoerige plannen voor de landbouw opgesteld, die radio-Moskou uit naam van partij en regering heeft omgeroepen. Kroesjtsjev leidt de actie voor ontginning in afgelegen delen van de Sovjet-Unie, die een onderdeel vormt van een grotere cam pagne om de landbouwproductie in het al gemeen te vergroten. In het besluit wordt gezegd, dat het be staande stelsel van gecentraliseerd plannen maken voor de landbouw verkeerd en niet efficient is daar het te weinig ruimte laat voor plaatselijke zelfstandigheid. Het mi nisterie voor de Staatsboerderijen en an dere centrale regeringsdepartementen heb ben ernstige fouten gemaakt. Voortaan zal het maken van plannen beginnen op de collectieve boerderijen, in samenwerking met de staatsboerderijen en de stations voor tractors en landbouwmachines waar bij dan rekening gehouden kan worden met de plaatselijke omstandigheden. Het vorige jaar. aldus het decreet, is in de Oekraine zomertarwe uitgezaaid in plaats van wintertarwe tegen de raad van de boeren in. Omgekeerd moesten de boe ren in Siberië tegen hun ervaring in win terkoren zaaien hoewel zij betoogden dat zij altijd veel betere resultaten bereikten met zomerkoren. Baltische boeren die tien tallen jaren gewend waren geweest bacon- varkens te mesten kregen opeens opdracht zich toe te leggen op de productie van vet spek. Gebieden die het meest geschikt zijn voor melkvee en varkens worden bestemd voor schapenteelt. Uitwisseling Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft op de Amerikaanse ambassade in Moskou een nota laten overhandigen, waar in uitwisseling van landbouwdelegaties tus sen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten wordt voorgesteld, aldus meldt het officiële Sovjet-persbureau Tass. De Russische landbouwautoriteiten zijn bereid een Ame rikaanse delegatie te ontvangen en een Sovjet-delegatie naar de Verenigde Staten te zenden. Zij zouden gaarne vernemen, of de Amerikaanse regering iets voor een der gelijke uitwisseling voelt, aldus de nota. LONDEN. (Reuter.) De Britse regering heeft besloten een uitnodiging van de Sov jet-Unie om delegaties van parlementariërs uit te wisselen niet te aanvaarden. In ant woord op vragen heeft Sir Winston Chur chill in het Lagerhuis verklaard, dat in het Britse parlement slechts personen kunnen optreden, die Britse onderdanen zijn en die gekozen zijn in een district onder voorwaar den die in Groot-Brittannië als gepast en correct gelden. Op vragen over de potentiële gevaren van proefnemingen met waterstof- en atoom bommen voor de mens verklaarde Sir Win ston. dat bij de totdusver gehouden proeven slechts ongevaarlijke hoeveelheden radio actief materiaal was vrijgekomen. Radio Moskou heeft bekendgemaakt dat aan de Grote Oceaan een nieuwe stad is gebouwd, die Wladivostok heeft vervangen als eindpunt van de Transsiberische spoor weg, De nieuwe stad Nokhovka, is de Rus sische poort tot de Grote Oceaan. In de haven kunnen dozijnen schepen ligplaats kiezen. Het spoorwegstation is verschei den maanden geleden gereedgekomen en een nieuw ziekenhuis is in aanbouw. (Van hedenmorgen 7 uur) 0# e ra weers- .5 t V. •0*2 vz "n E toestand 2 P v 5P SÏ.5 ZB Helsinki poolsneeuw windstil -9 0.3 Oslo zwaar bew. windstil -5 0 Kopenhagen onbew. NNO 5 -6 0 Aberdeen half bew. windstil 0 0 Dublin onbew. N 2 1 0 Londen half bew. NNO 8 1 0 Amsterdam zwaar bew. ONO 6 -1 0 Brussel onbewolkt NO 5 -4 0 Parijs nevel NO 6 -3 0 Bordeaux nevel NNO 2 1 0 Grenoble geheel bew. windstil 2 0 Nice nevel windstil 0 0 Berlijn nevel NO 3 -5 0 Frankfort zwaar bew. ONO 8 -2 0 Mtinchen geheel bew ONO 5 -5 0 Zürich nevel ONO 10 -2 - Genève geheel bew. ONO 6 1 0 Locarno geheel bew. NNO 2 3 9 Wenen geheel bew. N 6 3 11 Innsbruck poolsneeuw O 3 -2 1 Rome licht bew. windstil 6 0.4 Stockholm mist 2 -9 Neerslag laatste 24 uur. OOOOOOCCCCOCOOK DROOG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met over het algemeen weinig bewolking. Zwakke tot matige Oostelijke wind. Vannacht lichte tot matige vorst. Morgen dezelfde mid- dagtemperaturen als vandaag of iets hogere. 12 Maart Zon cp 7.06 uur. onder 18.39 uur. Maan op 23.36 uur, onder 7.52 uur. Maanstanden 16 Maart 17.36 uur: Laatste kwartier 24 Maart 4.42 uur: Nieuwe maan 30 Maart 21.10 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 11 Maart Hoog water: 5.25 en 17.37 uur. Laag water- 1.06 en 13.30 uur. Zaterdag 12 Maart Hoog water: 5.58 en 18.13 uur. Laag water: 1.39 en 14.02 uur. <XXXXXXXOOC<XC<XKXX -

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1