Oeververbindingen van het IJ en het Noordzeekanaal Amateur-voetbal ingedeeld Winkeliers bepleiten doorbraak naar Laan van Insulinde Adres aan de raad Na tion ale Fees tdag Hoge Raad verwerpt vonnis politierechter Amsterdamse Beurs Provinciale Staten Noordholland Drie eerste klassen van twaalf clubs De verbinding met de Heemsteedse Indische buurt Bus gemakkelijker Doorbraak Voorjaarsconcert Haarlems Christelijk mannenkoor Officiële opening van Dr. Jan Rutgershuis Motorbakfiets werd verkeerd gekeerd D. Groeneveld veertig jaar bij de N.S. Zilveren jubileum van mejuffrouw M. C. Spierdijk- ,.Kunst"-proces uitgesteld Oranje Groene Kruis te Haarlem heeft nu ook haar eigen zuigelingenzorg Schorsing voorlopige hechtenis verzocht Vergunning en laadvermogen Twee gevangenen ontsnapt en weer gegrepen Jongetjes versnoepten gestolen geld Examens Scheepvaart Geen degradatie DINSDAG 22 MAART 1955 HAARLEMS DAGbLAD GERECHTE HAAKLEMSCHE CO IJ RAN 1 1 Het omzetbelastingdelict Naar wij vernemen heeft het bestuur van de winkeliersvereniging „Heemstede- Zuid" zich met een adres gewend tot de Heemsteedse raad, waarin bezwaar wordt gemaakt tegen de plannen welke reeds geruime tijd geleden door de raad aan vaard zijn om op het terrein aan de Laan van Insulinde een aantal woningen in hofjesvorm te bouwen. Dit plan verhindert de tot standkoming van een rechtstreekse verbinding tussen de Indische buurt en het centrum van Heemstede, een verbinding welke voor de middenstand van de Camplaan en omgeving van zeer groot, zelfs vitaal belang wordt geacht. Het bestuur van de winkeliersvereniging voert dan ook het pleit voor het alsnog tot stand brengen van deze verbinding. Dat de geprojecteerde bebouwing aan de Laan van Insulinde dan niet in de voorgestelde vorm tot stand kan komen weegt naar de mening van het bestuur niet op tegen het verkeersbelang van de Indische buurt en het grote middenstandsbelang, dat door een rechtstreekse verbinding Wilhelmina- pleinLaan van Insulinde zal worden gediend. perceel Wilhelminaplein no. 12. Bij deze oplossing zou niet alleen een voldoend brede verkeersweg in het verlengde van de Camplaan tot stand kunnen komen, maar zou ook een verfraaiing van het Wilhelminaplein worden bewerkstelligd. Het gehele aspect van het Wilhelmina plein zou daardoor een wijziging ten goede ondergaan, de sierlijke historische kerk nog tijdens de Flora een attractie voor vele touristen zou dientengevolge beter tot haar recht komen. Blijft een behoorlijke verbindingsweg tussen Camplaan en Indische Buurt ach terwege, dan dreigen de Camplaan en het Wilhelminaplein in steeds sterker mate „dode winkelstraten" te worden. De ne ringdoenden zelf doen al het mogelijke om voor hun straat het karakter van „winkel straat" te handhaven. Zij ontveinzen zich echter niet, dat hetgeen zij op dit gebied kunnen doen, slechts lapmiddelen zijn van zeer tijdelijke aard. Hun bestaan in de toe komst is bij de totstandkoming van de door hen gewenste „doorbraak" ten nauw ste betrokken". Aan het adres ontlenen wij: „De Camplaan is van oudsher geweest de doorgangsweg tussen Wilhelminaplein en het Centrum van het Oude Heemstede. Oude Heemsteders kunnen zich nog de tijd herinneren, dat het Wilhelminaplein het eindpunt was van de tramlijn en dat het verkeer naar de Haarlemmermeer ging via de Camplaan. Het spreekt daarom vanzelf, dat aan deze doorgangsweg een groot aantal nering doenden hun zaken hadden en hebben ge vestigd. Thans is het verkeer naar de Haarlem mermeer omgelegd, terwijl ook de bus verbinding met het centrum van Heem stede en verder naar Haarlem loopt over de Cruquiusweg. Hoewel de z.g. Indische Buurt slechts weinig winkels bevat, komt als gevolg van deze omlegging van het verkeer slechts een gering deel van de bevolking dezer dichtbevolkte wijk zijn inkopen en bestel lingen doen in de zaken in de Camplaan en aan het Wilhelminaplein. Het is voor de bewoners der Indische Buurt gemak kelijker om de bus te pakken en elders in Heemstede dan wel in Haarlem hun in kopen te doen. Ongetwijfeld heeft de Indische Buurt zelf ook het recht op een betere recht streekse verbinding met het centrum der gemeente en zal het ontbreken daarvan voor velen als een gemis worden gevoeld. Bij de totstandkoming van zodanige ver binding mag dan ook zeker worden ver wacht, dat het debiet van de zakendoen- den in Camplaan en Wilhelminaplein zich in stijgende lijn zal gaan bewegen. Het is het bestuur bekend, dat door het gemeentebestuur verbetering van de Achterweg wordt overwogen. Evenwel zal deze verbetering z.i. slechts een gebrek kige en waarschijnlijk vrij kostbare oplos sing geven voor het probleem, hoe een be tere verbinding van de Indische Buurt en in de toekomst ook van de Sportpark- wijk met het Centrum van de gemeente tot stand kan worden gebracht. Een behoorlijke oplossing zou kunnen worden verkregen door een doorbraak aan het Wilhelminaplein naar de Laan van In sulinde beter gezegd de gehele Indi sche Buurt door de amovering van het Op Donderdag 31 Maart hoopt het Haar lems Christelijk mannenkoor zijn* voor jaarsconcert te geven in de Gemeentelijke Concertzaal. Meewerking wordt verleend door het gevierde Haagse Matrozenkoor, onder lei ding van Theo van Elferen. Dit knapenkoor voert een programma van geestelijke en populaire werken uit. Onder leiding van zijn dirigent Bernard Verboom zal het mannenkoor werken uit voeren van Schubert, Richard Hol, Sem Dresden. Kees Kef, alsmede de bekende nummers ,.My old Kentucky home," „No- body knows de trouble I've seen" en „De twaalf rovers", met bariton-solo. Mejuffrouw Berthe Davelaar verzorgt de pianobegeleiding. Ter gelegenheid van de opening van het consultatiebureau dr. Jan Rutgershuis aan de Middenweg 143 in Haarlem zal op Za terdag 26 Maart des middags om half vier in de bovenzaal van café-restaurant „Bol werk" een receptie gehouden worden. Het bestuur van „De stichting ten alge menen nutte tot het exploiteren van con- sultatiebureaux voor geslachtskunde", dat het dr. Jan Rutgershuis in stand houdt werkt nauw samen met de vereniging tot sexuele hervorming, die op het ogenblik in Nederland reeds meer dan honderddui zend leden telt. Reeds voor de oorlog be stond in Haarlem, aan de Parklaan, een consultatiebureau. In het begin van de oorlog moest dit bureau opgeheven wor den maar thans krijgt men opnieuw de be schikking over een tehuis, waar iedereen, die vragen heeft op sexueel gebied advies kan krijgen. Etalageruit aan scherven Maandagmorgen omstreeks half twaalf wilde een 41-jarige Haarlemse koopman op de Oude Groenmarkt zijn motorbak fiets keren. Tijdens het manouvreren gleed zijn voet van de rem, zodat hij met een vaart het trottoir opschoot en tot stilstand kwam tegen de étalage van een antiquair. De etalageruit viel in scherven en enige antieke schalen en tinnen kannen werden beschadigd, evenals de voorzijde van de bakfiets. Een 48-jarige dame, die voor de winkel stond, werd licht geraakt. Zij klaagde over pijn in de rug. De heer D. Groeneveld te Haarlem, draaier eerste klasse is vandaag veertig jaar in dienst van de Nederlandse Spoor wegen. Aangezien zowel de chef van de Centrale Werkplaats als diens plaatsver vanger afwezig waren, is de jubilaris toe gesproken door ir. A. F. Roozeveld van der Ven, die hem een gratificatie aanbood. Later op de dag kreeg de heer Groeneveld bezoek van zijn afdelingschef, de heer R. Eikendal. Enige collega's kwamen bloemen ea geschenken aanbieden Heden is het 25 jaar geleden, dat me juffrouw M. C. Spierdijk als verkoopster in dienst trad van de boekhandel Van Hage en Zoon te Haarlem. De heer A. van Hage heeft haar het getuigschrift met mé daille van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel aangeboden, benevens een geschenk in enveloppe en een buitenlandse reis. Van het personeel kreeg zijn een reisnéressaire. Op verzoek van de heer Van Beuningen is het geding tegen prof. Coremans nog maals uitsesteld. De rechter Walraven, die niet aanwezig was, heeft nochtans beslist dat de juridische conclusie, die de beschul diging van de heer Van Beuningen contra prof. Coremans moet staven, op 27 April zal moeten worden gelezen. De plei dooien zullen pas op 2 Juni een aanvang nemen. Behalve enkele journalisten woon de niemand deze zitting bij Luid schreeuwend protesteerde Wiebe Glastra, acht en een halve maand oud, tegen het feit dat zuster Geertje Lau wer se aanstalten maakte om hem te we gen. Waarschijnlijk zou hij niet zo gehuild hebben als iiii beseft had dat hij de eerste baby was die op het pas opgerichte con sultatiebureau van het Oranje-Groene Kruis, afdeling Haarlem, ..behandeld" werd. Deze eer ontging de kleine Wiebe kennelijk en voorlopig was ook alleen maar zijn gewicht van belang. Dit bedroe? vijftien pond „schoor", hetgeen door de zuster keurig werd opgetekend op een witte kaart. Hiermee was de eindeloze rij van babies geopend, die nog door dit Pro testants-Christelijke consultatiebureau aan de mr. Gerlingstraat gecontroleerd zullen worden. Uiteraard had deze opening meer dan gewon'* belangstelling. Aanwezig waren ds. G. Koch, voorzitter van de verplegings- wijk Schoten", van oudsher genoemd „Zusterhulp" en mr. W. Glastra, pen ningmeester van de afdeling Haarlem van het Ora-nie-Groene Kruis. Deze laatste verklaarde dat het werk van het Oranje- Groene Kruis te Haarlem over acht wijken verdeeld is. die worden waargenomen door wijkzusters-diaconessen. Dit Kruis werk omvat alle gezondheidszorg, ook de praeventieve, waarbij dan thans de zuige lingenzorg is toegevoegd. Dit kon gebeuren dank zij een prettige samenwerking met ..Zuigelingenzorg", die haar wijkgebouw aan de mr. Gerlingstraat eenmaal per week, op Maandagmiddag van twee tot drie uur ter beschikking stelt. Naar de heer Glastra mededeelde hoopt men op 5 April in de Haarlemmerliede- straat te Haarlem-Oost nog een dergelijk bureau te openen. Dit is dan gevestigd in het gebouw van het gemeentelijk consul tatiebureau aldaar. De spreekuren van dit nieuwe bureau beginnen op Dinsdag 5 April van 2.30 tot 3.30 uur en op Woens dag 6 April van 10.30 tot 11.30 uur. Tenslotte vertelde de heer Glastra, dat het Oranje-Groene Kruis te Haarlem het niet alleen bij dit zuigelingenwerk zal la ten, doch hoopt in de toekomst voort te bouwen in de richting van kleuterzorg. De Generale Synode der Nederlands Hervormde Kerk heeft aan de kerkeraden en predikanten een rondschrijven gezon den naar aanleiding van de viering van de Nationale Feestdag op 5 Mei. De Syno de verzoekt de kerkeraden te overwegen of het ook mogelijk zou zijn op die dag •kerkelijke samenkomsten te houden met andere gemeenten ter plaatse, opdat iets van de oecumenische roeping tot uiting kan worden gebracht. Verder stelt de Sy node voor de diensten te houden vóór de aanvang van de algehele feestviering. Tenslotte is een orde van dienst bijge voegd, die in de bijzondere kerkdienst op 5 Mei kan worden gebruikt. Mr. Ph. L. J. Reijinga, verdediger van de 63-jarige confectiefabrikant, welke laatste Donderdagmiddag op last van de Haarlem se rechtbank ter zitting in hechtenis werd genomen, heeft Maandag een request bij de Haarlemse rechtbank ingediend tot schorsing van de voorlopige hechtenis. Hij heeft daarbij aangeboden een cautiestelling in de vorm van een waarborgsom en een verbintenis. De rechtbank zal weldra in raadkamer over het request beslissen. De onmiddellijke gevangenneming was ter zitting door de officier van Justitie ge- eist en door de rechtbank gelast op grond van vrees voor vlucht. Dit is namelijk in Haarlem al eens voorgekomen met de ver dachte van een belastingdelict een feit. op grond waarvan aan het buitenland nooit uitlevering kan worden verzocht. De Hoge Raad heeft vanmorgen arrest gewezen in de zaak tegen de Heemsteedse expediteur J. G. N., die door de Economi sche politierechter te Haarlem was veroor deeld tot drie geldboetes van 75, omdat hij niet heeft zorg gedragen dat de vereiste vergunningsbewijzen m de vrachtauto's, waarin zand werd vervoerd, aanwezig waren. In het arrest heeft de Hoge Raad het vonnis van de politierechter vernietigd en cie zaak ter verdere afdoening naar het Amsterdamse gerechtshof verwezen. Het betreft een zaak, die verband houdt met de Wet Autovervoer Goederen en voor de eerste maal heeft de Hoge Raad een zaak over deze wet behandeld. Mr. C. F. M. van Koppen had op 8 Fe bruari de cassatiemiddelen toegelicht en op 22 Februari had de procureur-generaal bij de Hoge Raad geconcludeerd tot ver wijzing van de zaak naar het gerechtshof te Amsterdam. De Hoge Raad heeft hierbij overwogen, dat ten aanzien van vergunningsbewijzen nimmer de eis is gesteld, dat zij het laad vermogen moeten vermelden, zodat in dien het niettemin tóch is geschied een overschrijding van het vermelde laadver mogen de geldingskracht van de vergun ning niet zal kunnen aantasten. Het laadvermogen drukt niet de maxi mum toelaatbare belading uit, doch duidt niet anders aan dan dat deel van de totale ter beschikking staande vervoerscapaciteit waarvoor de vergunning is verleend, aldus het arrest van de Hoge Raad. Uit Groningse gevangenis In de afgelopen nacht zijn twee gevan genen uit de strafgevangenis aan de Ileere- weg te Groningen ontsnapt. Toen men omstreeks zes uur de ontsnapping ontdekte werd onmiddellijk het gehele apparaat van de rijks- en gemeentepolitie in werking ge steld. Het resultaat was dat omstreeks half negen een team van de verkeersbrigade van de Groninger gemeentepolitie erin slaagde de ontsnapten in de buurt van Waterhuizen te arresteren. Het waren de 30-.iarige Klaas van B en de 27-jarige Dirk B. De groentehandelaar E. Doornbos uit Groningen reed vanochtend op een brom fiets op de Hecreweg. Op het moment dat hij de gevangenis passeerde zag hij twee mannen in gevangeniskleren aan de linker zijde van het gebouw in het smalle pad rechts van het Sterrebos over de muur klimmen. Ze verdwenen tussen de bomen. De heer Doorenbos achtervolgde het twee tal op zijn bromfiets, maar hij was het spoor spoedig kwijt. Hij alarmeerde toen de Groninger politie. Later kwam bericht binnen dat de man nen waren gesignaleerd in de omgeving van het station te Haren. De aanhouding van de twee vluchtelingen geschiedde la ter op een terrein tussen de Middelhorst en de Waterhuizerweg. Zij zaten verscho len tussen de kippenhokken van het hoen derpark „De Woudbloem". Een van de ont snapten had tijdens zijn vlucht nog een nat pak opgelopen. Bij de pogingen om aan zijn belagers te ontkomen was hij in de buurt van de eendenkooi in de sloot ge raakt. De ontsnapte gevangenen behoren niet ot de zwaar gestraften. Beiden hebben nog ongeveer een jaar „zitten" voor de boeg. Op welke manier Van B. en B. kans heb ben gezien te ontsnappen is vooralsnog on begrijpelijk, want aan de binnenzijde van de gevangenismuren zijn twee wachten ge plaatst, die volledig overzicht over het bin nenterrein van de gevangenis hebben. Bo vendien bevindt zich in de koepel boven op de gevangenis nog een wachtpost, die het geheel kan overzien. De gevangenis directie en de justitieële autoriteiten in Den Haag konden niet mededelen, hoe het uit breken in zijn werk is gegaan. Slotkoers Openings gisteren koersen 1-3Nederl.'47 100 100"/,, VK.U 309 304 Unilever 390 V* 385 Philips Gloeil. 363 361 fion. Petroleum 606'/» 596 Vdam Rubber 113 112 Roll. Amer. Lijn 286 186% M. Scheepv. Unie 180% 180% H.V.A 149 148% Deli Mij. 144 143 \msterd. Bank 250 251 Ned. Handel Mij. 226% 227 Rotter d. Bank 217 217 Twentsche Bank 231 231 Anaconda Copper 53% 54 Bethlehem Steel 128% 125% Republic Steel 83% 82 Shell Union 61% 60% Tidewater 27»/,, 27% U. S. Steel 77% 76% In de vergadering van de Provinciale Staten van Noord'holland van 1 Maart heeft de heer W. Thomassen (Arbeid) vragen gesteld over de oeververbindingen van het IJ en Noordzeekanaal. Vandaag hebben Gedeputeerde Staten in de voort gezette vergadering van de Provinciale Staten meegedeeld, dat de minister van Verkeer en Waterstaat op 16 Maart in de vergadering van de Eerste Kamer ver klaard heeft dat een tunnel aangelegd dient te worden. Op 18 Maart hebben de Com missaris der Koningin en twee leden van het collese van Gedeputeerde Staten een onderhoud gehad met de minister van Verkeer en Waterstaat, waaromtrent reeds vóór 16 Maart een afspraak was gemaakt. De minister heeft bij dit onderhoud op on omwonden wijze zijn standpunt ten aan zien van het vraagstuk van de oeverver bindingen van het IJ en het Noordzee kanaal kenbaar glmaakt. Voor zover hier van belang, delen Ge deputeerde Staten de Provinciale Staten mee, dat herhaald werd de verklaring, dat de minister aan Amsterdam de vrije hand laat, overeenkomstig zijn uitspraak, eige ner beweging tot het uitvoeren van het IJ- tunnelplan 5 over te gaan. Inzake de Hem- tunnel is uit de toelichting van de bewinds man gebleken, dat omtrent het juiste tracé voor deze tunnel een onderzoek gaande is, waarbij nautische en andere problemen Zuster Geertje Lauwerse weegt hier de Luid protesterende Wiebe Glastra, eerste ling van het Oranje-Groene Kruis consultatiebureau aan de mr. Gerlingstraat, dat Maandagmiddag geopend werd. Mevrouw C. H. Glastra-Mulder kijkt vol trots toe. worden bestudeerd. Uit het plaats vinden van dit onderzoek met betrekking tot de juiste plaats van de Hemtunnel kan wor den afgeleid, dat een achterstelling van de bouw van de Hemtunnel bij de uitvoering van het IJtunnelplan 5 niet in het voor nemen ligt. Over de vraag, of een tunnel bureau al dan niet gewenst is, heeft de minister zich nog geen defintief oordeel gevormd, aldus Gedeputeerde Staten. Subsidie Stichting 1940-1945 De vergadering besloot aan de Stichting 1940-1945 ter gelegenheid van de inzame lingsactie een bijdrage te verlenen van 20.000. Na een korte gedachten wisseling werd in beginsel besloten tot opheffing van het Provinciaal Ziekenhuis te Medemblik. Ge. deputeerde Staten werd machtiging ver leend om ter zake het nodige voor te be reiden. Aan de concours-hippiquevereniging „Vooruit" te Hoofddorp werd een bijdrage verleend van 5000 in het eventueel ex ploitatietekort in het concours-hippique, dat ter gelegenheid vain de viering van het eeuwfeest van de Haarlemmermeer, wordt gehouden. Bij het voorstel tot het besluiten om de kosten van de maatregelen, genomen inge volge de Wet Bescherming Waterstaats werken in oorlogstijd, voor zoveel deze kosten ten laste van de provincie komen, in beginsel slechts dan geheel of ten dele op belanghebbenden te verhalen, indien door die maatregelen ook andere belangen worden gediend dan die, ter bescherming waarvan de wet strekt, uitte de heer L a n- ser (Comm.) bezwaren tegen de toepas sing van de wet. Hij verklaarde zich tegen het voorstel. De bescherming zal bij een nieuwe oorlog weinig baten. Nadat de heer D e V r i e s (Arbeid) had verklaard, dat de maatregelen van groot belang zijn voor gedeelten der provincie, vulde de heer Gortzak (Comm.) de bezwaren van de heer Lanser aan. Daarbij herinnerde spreker aan voorstellen van de Sovjet-Unie om de bewapening te vermin deren. Mr. De Roos (Arbeid) merkte op, dat de provincie plichten heeft om de bevol king te beschermen, als er wat zou gebeu ren. Gedeputeerde de heer Blaauwboer (V.V.D.) betoogde, dat de provincie ver plicht is de wet uit te voeren. Dat is van groot belang voor de bevolking, die be schermd dient te worden. Met de stemmen van de communisten tegen werd het voorstel aanvaard. In de toekomst zullen werken worden uitgevoerd in de omgeving van Haarlem, bij Aalsmeer en Watergraafsmeer. De kosten bedragen globaal 2.500.000. Op de begroting 1955 is een bedrag van 500.000 uitgetrokken. Nadat bes'oten was de Waterstaats- en Wegencommissie met een lid uit te breiden werd de heer B. de Vries benoemd. De indeling van het amateurvoetbal In het komende seizoen is thans bekend. Er komen in 1955-'56 drie eerste klassen van 12 verenigingen, verdeeld over de districten I en II, III en V, IV en VI. Dus elke twee districten een afdeling. In alle zes districten elk twee 2e klassen van 12 verenigingen, is totaal 144 vereni gingen. In alle zes districten elk vier 3c klassen van 12 verenigingen is totaal 288 vereni gingen. In alle zes districten een nog onbekend aantal 4e klassen van 10 verenigingen. Er zal geen degradatie plaats vinden. De klassen worden als volgt gevormd: le klasse. Aan het einde van dit seizoen worden achtereenvolgens, districtsgewijze, van de 2e klasse alle niet naar het betaalde voetbal overgegane nummers één, daarna de nummers twee, vervolgens de nummers drie enz., im de le klasse in gedeeld, totdat het benodigde aantal van 36 clubs compleet is. Te verwachten is, dat enkele op de ranglijst lager geplaatste clubs beslissingswedstrijden om een plaats in de le klasse zullen moeten spelen. Op dezelfde wijze zullen vervolgens de 2e en 3e klassen worden ingedeeld. In de 2e klasse komt dus ruimte voor 36 verenigingen plus voor ongeveer 44 ver enigingen, die de plaatsen zullen innemen van de clubs, welke hebben aangevraagd, Een zesjarig Haarlemmertje heeft Zon dag uit een offerblok van de kathedrale Basiliek aan de Leidsevaart een bedrag van 0.03 weggenomen. Nu is het duide lijk, dat met een dergelijk bedrag zelfs een zesjarig jongetje weinig kan beginnen. Tezamen met twee vriendjes broertjes van acht en negen jaar trok hij dan ook naar Stoops Bad, waar in een kleedhokje de buit aanzienlijk werd uitgebreid: zij vonden er een portemonnaie met twaalf gulden, wierpen de portemonnaie in de Delft en deelden de buit gedrieën. Met elk 4,01 op zak begaven zij zich daarna naar verscheidene snoepgelegenheden, waar zij hun bezit op 1,76 na, hebben verteerd. De kinderpolitie heeft de jongetjes ver hoord en hen daarna aan hun ouders te ruggegeven. Amsterdam. Gemeente Universiteit: candi- daatsexamen rechten A. G. Roobeek, M. C. Dekhuyzen, Amsterdam en J. M. Tonino, Santpoort en voor het doctoraal examen politieke en sociale wetenscnappen (sectie C) de heer C. Erpenbeek de Wolff, Am sterdam. Leiden. Geslaagd voor het candidaats- examen J wis- en natuurkunde N. B. H. Stevens te 's Gravenhage. Alblasserdijk. 20 v. Rotterdam. Amsteipaik. 20 v. St. Vincent n. Bremen. Abbedijk, 20 te Antwerpen. Alainak, 21 te Aden. Alcyone, 19 te Rio de Janeiro. Aidabi, pass. 21 Ouessant 22 Antw. verw. Amor, pass. 20 Gibraltar n. Rotterdam. Arendsdijk. 21 te Antwerpen. Ariadne, 21 te Amsterdam. Aalsum, 20 Ouessant gepass n. Port Said. Agamemnon, 21 te Philadelphia. Alphard, pass. 21 Madeira n. Recife. Amerskerk, 21 v. Aden n. Fremantle. Amsleivaart, 22 te Galveston. Abbedijk, 21 v. Antwerpen n. New York. Akkrumdijk. 21 v. Boston n. Philadelphia. Alamak, nacht 21-22 v. Aden n. Suez. Alohiba, 21 v. St. Vincent n. Gdynia. Alcyone, 22 te Santos. Algenib, 21 v. Victoria n. Ilheos. Alnati, 21 190 m. N.NO. Finisterre. Amsteldiep, 21 v. Hamburg n. Bona. Amstelland. 23 te Recife verw. Abbedijk, pass. 22 Vlissingen n. New York. Alkaid, 23 te Rotterdam verwacht. Almdijk. 20 te Vera Cruz. Aliair, 21 te Rotterdam. Ann en kerk. 22 v. Tabubar n. Shanghai. Arendskerk, 22 v. Colombo n. Aden. Argos, 22 v. Rotterdam n. Barcelona. Bacchus, 20 v. Trinidad n. Dordt. Boskoop. 21 te Trinidad. Bonaire, 21 540 m. W.ZW. Madeira. Baarn, 21 v. Arica n. Antofagasta. Bawcan, 16 te San Francisco Blitar, 20 v. New York n. Beyrouth. Bloemfontein, 21 v. Durban n. East London. nreda, 22 te Cristobal. Bantam, 18 te Los Ar.geles. Hlommersdljk. pass. 22 Vlissingen n. Antw. Blijdendijk, 21 v. Rotterdam n. Baltimore. Caltex Leiden, 21 te Rotterdam. Cor.vda, 20 v. Brunsbtittël n. Trinidad. Cottica, 21 te Madeira. Caltex Pemis, pass. 21 Finisterre n. Rotterdam Corilla, 21 v. Pararivier n. Curacao. Drente. 21 te Aden. Delfland, 22 te Rio Grande do Sul. Delfshaven 21 v. Melilla n. Rotterdam. Dlemerdijijk. 21 v. Cristobal n Jacksonville Ena pass. 19 Vlissingen n. Rotterdam. Erinna, 21 v. Singapore n. Bangkok. Esso Amsterdam. 21 te Antwerpen. Etrema, 21 v. Alesund n. Stanlow. Eemdijk, 21 te Hamburg. Enggano, 22 te Sue', verwacht. Eemland, 21 te Rio Grande. Friesland (SSM). pass. 21 Ouessant n. Huelva. Faleo. 21 v. Livomo n. Genua. Grootekerk, 21 te Djibouti. Gordias 20 v. Lissabon n. Antwerpen. Groote Beer. pass. 19 Startpoint n. Halifax. Gooiland. 21 lte Recife. Gouwe. 21 Ousesant gepass n. Dakar. Gaasterland, 21 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Groote Beer, 21 640 m. N. Fayal. Groote Kerk. 21 v Djibouti n. Penang. Gaasterkerk. 181 v. Sydney n. Melbourne. Graveland, 21 te Amsterdam. Hauierwiik, 21 te Iskenderun. Hathor, 20 te Amsterdam. Hector, 21 te Alexandria Heelsum, 22 te New York Hera, 21 v. Durban n. Lor. Marquez. Hydra. 22 te Antwerpen. Joh. v. Oldenbarnevelt, 21 v. Suez n. Aden Joh. v. Oldenbarnevelt, 21 Golf Suez n. Aden. Kota Gede, 20 v. Port Said n- Barcelona. Krebsia, 2t v Montevideo n. Buenos Aires. Heemskerk. 21 v. Adelaide n .Aden. Karimun. pass. 22 Aden Belawan. Kota Inten. pass. 22 Kp. Bon n. Rotterdam. Lekhaven. 20 v Rotterdam n. Bremen. Liberty Bell, 20 v. Philadelphia n Port Satq. Lemsterkerk. pass. 21 Oporto n. Kopenhagen Linge. pa's. 21 Lissabon n. Rotterdam. Loenerkerk. 22 te Colombo. Luna. 21 v. Saloniki n. Izmir. Lieve Vrouwekeik 21 v. Marseille n. Genua. Langkoeas, 21 v. Suez n. Djeddah. Limburg, 21 v. Port Said n. Beiawan. Madoera, 20 v. Cochin n. Penang. Mapia, 19 v. Amsterdam n. Indonesië Maas, 21 Ouessant gepass. n. Oran. Manoeran, 22 te Cheribon. Mapia, 21 te Southampton Mentor, 19 te Aruba. Molenkerk, 21 te Anwterpen. Myonia. 21 te Adelaide. Muiderkerk. 22 te Genua. Meliskerk, pass. 22 Vlissingen n. Amsterdam Mijdrecht, 20 te New York Nestor, 21 te Amsterdam. Notos. 20 te Livorno. Nieuw Amsterdam, 22 te Algiers. Noordam, 21 250 m. ZW. Valencia. Oranje. 22 te Singapore. Oranjefontein, 21 280 m. Z Kp. Palmas Oranjestad, 21 510 m. NO. Flores. Pieter S. 20 te Rotterdam. Prins Willem George Fred., 21 te Rotterdam Peperkust, 19 v. Amsterdam n Bremen. Perna, 21 v. Napels n. Piraeus. Pygmalion. 19 te Amsterdam! n. Hamburg Prins Willem IV. 21 v. Hamburg n. Antw Pygmalion. 20 te Hamburg. Ruys. 20 v. Montevideo n. Santos. Roepat. pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen Rempam'. 22 Suez verwacht. Rmuw. Cl v. Singapore n Colombo Roepat. 20 te Antwerpen Rotti, 21 v Surabaia n. Balikpapan. Rijnkerk. 23 Kaapstad verw. naar het betaalde voetbal over te gaan. Di» aantal staat nog niet definitief vast. Ongeveer 80 verenigingen uit de ?,e klasse zullen overgaan naar de 2e klasse. Ongeveer 80 verenigingen uit de 4e klasse gaan over naar de 3e klasse plus een aan tal voor die verenigingen uit de 3e klasse welke naar het betaalde voetbal zijn over-! gegaan. Voor aanvulling van de 4e klasse zal worden vastgehouden aan de normale pro motie van pl.rn. 48 verenigingen uit de af. delingen. Degradatie vindt niet plaats. Deze indeling komt nagenoeg overeen met de voorstellen van de Commissie voor Amateurvoetbal aan het bonds bestuur. In één onderdeel heeft het bonds best uur het project dezer commissie niet kunnen vol gen, n.l. in het aantal eerste klassers. Hoe. wel beseffend, dat de reiskosten voor en kele clubs hoger zullen liggen dan normaal heeft het bondis bestuur niettemin dit aan tal tot 36 willen beperken om: a. vervlakking van het spelpeil te voor komen; b. de indeling van één groep over twee districten te behouden; c. de aantrekkelijkheid der competitie te bewaren. De overgang van amateur- naar betaald voetbal zal nog nader worden geregeld. Het teruggaan van betaald voetbal naar amateur-voetbal geeft niet meer recht op een plaats in de le klasse amateurs. Aldus De Sportkroniek. Ron<1o, 22 fe Barcelona. Rotula. pass. 22 Pantellaria n. Port Said. Sa Hand, 21 te St. Vincent. Sehiedijk. 20 v. Cristobal n. Liverpool. Sibajak, pass. 20 eil. Balabak n. Singapore. Sliedrecht., pass. 19 Gibraltar n. Mcna el AhrridCl Stentor. 20 v. Demerara n. Curacao. Stad Leiden. 21 te Hamburg. Stad Vlaardingen. 22 Hoek v. Holland verw Salawatl, 21 v. Bushtre n. Suez. Saroena, 22 te Saigon. Schie, pass. 21 Azoren Le Havre. Sirrah, pass. 21 Port Soedan n. Suez. Sunetta, 22 Geelong verwacht. Salatiga, 22 v Colombo n. Belawan. Salland. 22 v. St. Vincent n. Rio Grande. Sloterdijk. 19 v. Houston n. New York. Soestdi.ik, 20 te Tampa. Stad Haarlem, verm. 23-26 v. Narvik naar Rot. terdam of Vlaardingen. Stad Vlaardingen, 23 Hoek v. Holland verw. n Vlaardingen Teiro, pass. 20 Finisterre n. Buenos Aires. Themisto, 21 te Baltimore. Tamo, pass. 20 Fern Noronha n. Rotterdam. Tiba. 22 te Rotterdam. Tjipanas, 19 te Kaapstad. Tomini, 21 v. Port Said n. Singapore. Tomori, 21 v Genua n Port Said. Westerdam. 20 150 m. O. Nantucket. Tawali, 21 v. Mena el Ahmadi n. Damman. Teucer, 22 te Belawan. Van Linschoten, 21 v. Dakar n. Le Havre. Willemstad, 20 te Trinidad. Woensdrecht. 20 te Trinidad. Wonosobo. 20 te Rotteidam Weltevreden. 22 te Priok. Wield recht, pass. 21 Malta n. Nvnashamn. Westerdam. 21 190 m. Z.ZO. Sable eil. Wonogirl. 21 v. New Orleans n. Baltimore. Waterman, pass. 21 Kp Vincent n. Rotterdam Willem Ruys. pass. 21 Finisterre n. Southampton Zeeland (SSM), 22 te Blyth. KLEINE VAART Aco, verm. 20 v. Llscannor n. Cork. Admiralengracht, pass. 20 Vlissingen n. Antw Amstelstroom. 21 v. Bristol te Amsterdam. Astra, pass 20 Vlissingen n. Londen. Atlas 21 te Kopenhagen n. Amsterdam. Anna b, 21 v. Portsmouth n. Fowey. Arlenoldus G, 20 te Teignmouth. A dm. De Ruyter. 20 v. Bristol te Rotterdam. Algarve. 20 v. Swansea te Rotterdam. Anika, 20 v. Teignmouth te Rotttidnm. Appingedam, 19 v. Rotterdam n. Oporto. Att. S, 21 v. Swansea te Rotterdam. Barends*. pass. 21 Dover n. Rotterdam. Bierum. 21 dwars Vlieland n- Londen. Boreas 21 te Kopenhagen n. Aal-borg. Bab T. 18 v. Preston n. St. Nazaire. Beekbergen. 21 v. Loriënt n. Requejada. Bernisse, verm. 21 v. Barcelona n. "Engeland. Bestevaer. 22-23 v. Amsterdam te Liverpool verwacht. Birmingham, 20 v. Rotterdam te Kingslynn. Badzo, 20 v. Londen te Rotteidam. Bree Helle, 20 v. Londen te Rotterdam. Calland, 20 te IJmuiden. Catharina, 20 v. Aalesund n. Hamburg. Condor, pass. 20 Vlissingen n. Dublin. Claes Compaen, 20 v. Partington te La Rochel,*. Corrie b. 20 v. Dordt te Bilbao. Crescendo. 21 te Rotterdam. Draco 20 te Calamata n. Napels. Deo Favente, 20 v. Oporto te Amsterdam. Diligentia, verm. 20 te Kingslynn. Bollard. 22 v. Zeebrugge te Aarhus verw. Driebergen. 21 v. Nantes te Requejada. Ileni, 21 te Rotterdam. Encarnaclon. 20 160 m. O. St. Vincent. Fen, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Eemstroom, 20 v. Hull te Amsterdam. Emke, 20 v. Delfzijl te Rotterdam. Flevo, 21 40 m. ZW. Beachyhead. Frans W. pass. 20 Vlissingen n. Terneuzen. Frejo. 20 v. Hamburg te Belfast. Fidueta. 20 v. Maassluis te Boston. Grebbestroom. 21 v. Manchester te Amsterdam Gerd, 20 v. Londen te Amsterdam. Gaasterland, 20 te Goole. Haaksbergen, 21 v. Liverpool te Guernsey. Haskerland, 21 te Leith. Henrica b, 21 v. Wexford te Garston verw. Hontestroom. 21 v. Fowey te Amsterdam. Houtman, 20 te Rouaan. Ingeborg. 20 v. Rotterdam te Kopenhagen. Jonex I. pass. 20 Vlissingen n. Antw. Jaba. 20 v. Colijnsplaat n. Helslngborg. Jan Kreumer, 20 v. Rotterdam n. Londen. Kemphaan, pass. 21 Kp. Pespichel n. Liverpool. Keyser, pass. 20 Vlissingen n. Garston, Kemphaan. 25 te Liveropol verw. Kenitra, 20 te Rouaan Keizersgracht, 20 v. Antw. te Rotterdam. Larix, 19 v Newcastle te Goole Leendert b. 21 v Hamburg te Kopenhagen Lucas Boll II, 22 te Genua verw Lydia (i), 20 v. Rotterdam n. Londen. Midas, 21 35 m. ZO. Wight n. Amsterdam. Myfem. 21 dwars ri'Antifer n. Stockholm. Maasym N. 20 v Montevideo n Necochea. Marne. pass. 20 v. Fowey n. Stockholm. Marwit, 20 v. Fowey te Amsterdam. Merak. 20 v. Bayonne n. Garston. Mercurlus. verm 21 v. Delfzijl n. Hull. Midsland. 21 v. Rotteidam te Grangemouth. Mirfak N, 20 te Montevideo. Myfem. pass. 20 Rouen n. Oxelosund. My puck. 20 v. Nykobing te Stockholm. Meuse, 20 v. Antwerpen te Rotterdam. Noordholland, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen Nero, 19 v. Gibraltar n. Barcelona. Nassauhaven, 21 v. Hogenas te Antwerpen. Neeitje b. verm. 22 v. Requejada n. Calais. Nieuwehaven, 21 v. Antw. te Malmö verw. Nanny, 21 v. Rotterdam n. Vejle. Oleum, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Peter, pass. 20 Vlissingen n. Avonmouth. Prinses Wllhelmlna. pass. 20 Vlissingen n Ant.-J Pascholl, 20 v. Frederlksund n. Hull. Ponto. 19 te Hull. Paraat. 20 v. Westport te Rotterdam. Philitas, 19 v. Rotterdam n. Lissabon. Result, pass. 20 Vlissingen n. Gent. Realta. 20 v. Rotterdam te Malmö. Silvaplana. pass. 20 Brunsbüttel n. Rotterdam. Spaarncstroom. 20 te Amsterdam. Spolanda. 20 v. Rotterdam te Huelva. Spoorhaven 20 v. Safi n. Marseille. Strabo, 21 te Amsterdam Swallow. 20 v. Reocin n. Calais. Sella Maris, 20 v. Odense te Rotterdam. Timo. verm. 20 v. Londen n. Rotterdam Tukker, 21 te Rotterdam. Trito, 21 v. Rotterdam te Belafst. Theano. 21 dwars Dover n. Amsterdam. Tubo. 20 v. Vlissingen n. Oostende Union, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Vigilanter, 20 te Algiers. Virgo, 20 v. Duclalr te Belfast. Vivo. 20 te Norwich Westkust, pass. 21 Vlissingen n. Antw. Walcheren. 20 v. Le Havre n. Belfast Westerdok. 19 v. Amsterdam n. Londen. Wiebold Bohmer. 20 te Tanger. Wota, 20 v. Avonmouth te Rotterdam. Zeehaan, 21 te Tunis verw. SLEEPVAART Blankenburg. 20 weer van Antw te Vlissinge;. Ebro. 21 v. Southampton te Rotterdam. Hudson, 19 v. Dakar n Antw met zuiger. Oostzee, 21 te Newcastle verw. met zuiger eo bak. Poolzee. 19 v. Falmouth te Sfax. Rode Zee. 19 v. Pnok te Sydney. Tvne. 20 180 m. W. Finisterre. Witte Zee, 19 170 m. w Colombo met 2 si t>.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10