India Militaire chauffeurs vervangen stakend trampersoneel Fransen klaar voor groot offensief tegen de rebellen Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bespreking burgemeester en stakers liep op niets uit M Amsterdams burgemeester deed beroep op leger Het woord is aan Spanning in Algerije Arabische Liga blijft stoken NZH verricht geen „besmet" werk en weet niet wat men zegt Zachter weer Nieuwe anti-Britse gewelddaden op Cyprus Lichtend symbool Nieuwe botsing bij Gaza Japan verzocht stopzetting atoomproeven Weerrapport 69e JAARGANG No 226 ZATERDAG 2 APRIL 1955 299e JAARGANG No 73 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Onder geen beding zal India zich in een oorlog laten meeslepen. Dat heeft premier Nehroe Donderdag in het parlement te New Delhi, de hoofdstad, met nadruk verzekerd en hij heeft eraan toegevoegd: „zelfs niet wanneer de rest van de wereld in een oorlog verwikkeld zou raken". Het is de taal van zijn grote leermeester en vriend, de Mahatma Gan dhi, die Nehroe spreekt. Het is Gandhi's leer der geweldloosheid, die hij voort- draagt in het leven van zijn volk: een op diepe godsdienstige overtuiging gegronde leer. Geen lijdelijkheid, geen bangheid, maar een andere wijze van strijden. „De naam voor deze methode", heeft onze landgenoot prof. Kraemer geschreven, „is satyagraha, het grijpen der waarheid. De kern ervan is, door volstrekt-geweldloze, haat-loze, zichzelf lijden toevoegende maar onbuigbaar-vastbesloten weerstand de re gering, met welke men over een bepaald probleem van sociaal of politiek onrecht te worstelen heeft, van gezindheid te doen veranderen". Gandhi's leven is een leven van strijd geweest: van strijd zonder geweldpleging. De titel Mahatma, hem in de aanvang der twintiger jaren door zijn Indiërs gegeven, betekent „grote ziel". Hij oogstte niet al leen in zijn land maar ook daarbuiten, ook bij een groot aantal mensen in het Westen, grote eerbied en erkenning. Men kon zich ook in India niet steeds tot zijn hoogte opwerken, maar keerde telkens weer tot hem terug. Als ik prof. Kraemer's schets van deze zelfopofferende grote leider nog eens citeer, dan moet dat zijn in de samen vatting waarmee hij besluit: „In zijn revo- lutionnair conservatisme was Gandhi een paradoxale figuur, want zoals elke her vormer, die zich geheel door zedelijke en godsdienstige beginselen laat leiden, was hij revolutionnair. Hij was echter ook door en door conservatief, daar zijn ideaal eigenlijk was een agrarisch, geestelijk en materieel in zichzelf besloten, van alle moderne techniek gevrijwaard, door een moreel gezuiverd Hindoeïsme beheerst In dia. Hij was een man van wereldomvat tende strevingen, maar met een op eigen land gericht ideaal. In deze tegenstelling lagen zijn eigenaardigheid en zijn beper king, zijn grootheid en zijn zwakheid." Gij zoudt deze samenvatting van karak ter en streven van een grote persoonlijk heid niet onveranderd op Nehroe, zijn vriend en aanhanger, eigenlijk zijn op volger, kunnen toepassen. Mensen worden niet in serie gebouwd, zoals auto's, al Schijnen sommigen dat in deze tijd, min of meer bewust, te gaan veronderstellen. Maar in Gandhi's leer der geweldloosheid is Nehroe hem zeker gelijk en daarom heeft het geen zin hem aan te duiden als „een neutralist", hetgeen een zeer beperkt begrip is, op Westerse verhoudingen ge grond. Evenmin rekent men met de merk waardige persoonlijkheid van de premier van India af, door te veronderstellen dat hij listige bedoeling heeft om met het Rus sische en Chinese communisme te heulen. De geest die figuren als Gandhi en Nehroe bezield heeft heult niet met de achtereen volgens in de wereld optredende ismen. Die geest is zichzelf. Men moet uit een diepe overtuiging leven om zichzelf te zijn, zich niet op de voordeligste wijze aan te passen, de grote beslissende vragen van zijn tijd niet uit de weg te gaan en tot het persoonlijk offer bereid te zijn. Evenals Gandhi is ook Nehroe offerbereid geble ken. Nog kort geleden heeft hij gezegd dat de twaalf jaar, die hij in gevangenissen heeft doorgebracht, de kostbaarste zijns levens zijn geweest, omdat zij hem de ge legenheid hebben geboden tot nadenken en zich bezinnen. Hetgeen het Amerikaanse persbureau United Press ons gisteren deed weten ovjr zijn rede in het parlement te New Delhi moet menig lezer tot overpeinzing gebracht hebben: „Ik geloof niet, dat er thans oor logsgevaar is, maar ik moet tot mijn spijt zeggen, dat de toestand in de wereld zich verergerd heeft. Er gebeuren dingen, die rampzalige gevolgen kunnen hebben. De toestand in Indochina was na de Geneefse conferentie hoopvol. Het Zuid-Oost-Azia- tische pact en de daarop gevolgde confe rentie te Bangkok hebben evenwel elke soort vrede en veiligheid in dat gebied be ëindigd. Ik verwijt Engeland, de Verenigde Staten, Frankrijk en de Sovjet-Unie dat zij een conferentie over Duitsland tweeën eenhalf jaar hebben uitgesteld omdat zij wilden onderhandelen uit een machtsposi tie. Ook is het kwalijk met elkaar te rij men, dat men enerzijds ontwapening poogt na te streven en anderzijds toch weer tot een bewapening van Duitsland overgaat. De ontwikkeling van atoomenergie voor oorlogsdoeleinden zou een vreselijke cata strophe over de wereld kunnen brengen. Ik stel de leer van Gandhi aan de wereld ten voorbeeld. Deze leer is de enige, waar door de internationale vrede bewaard kan blijven. Zo heeft de stem van India opnieuw ge klonken. En als wij daarover de schouders op halen, of haar verdacht maken, of haar alleen maar „neutralisme" noemen zonder er verder over na te denken kunnen wij toch nog over onszelf denken en ons de vraag stellen: welke leer, welke methode, welke op diepe overtuiging gegronde „satyagraha" bezitten wij, die de interna tionale va-ede bewaard kan doen blijven? De stem uit het Verre Oosten beantwoordt men niet met de hoofdzaak te ontwijken: noch in het Westen, noch in Rusland. Maar er komt weer een conferentie van Vier; men weet alleen nog niet, waarover! R. P. De politie is begonnen op grote schaal in Nicosia, de hoofdstad van Cyprus, te pa trouilleren, nadat Vrijdagavond opnieuw een reeks anti-Britse gewelddaden was ge pleegd. Onbekend gebleven personen wier pen een handgranaat naar het huis van een Britse kolonel. Hetzelfde gebeurde bij de woningen van twee andere Britse gezinnen. Oog werd een granaat gegooid door de rui ten van een autobus, waarin twee Britse vrouwen en twee militairen in burger wa ren gezeten. Deze gi-anaat ontplofte echter niet. Ook bij de andere aanslagen vielen geen slachtoffers. De staking van het Amsterdamse trampersoneel duurt voort, maar is in zoverre opgevangen dat militaire chauffeurs, nadat een daartoe door de burgemeester van de hoofdstad aan het leger gedaan verzoek was ingewilligd, de gemeente lijke busdiensten gaan verzorgen. Tweehonderd chauffeurs van de Aan- en Af- voevroepen zijn naar de hoofdstad gedirigeerd en zullen na zich met de route te hebben vertrouwd gemaakt, reeds morgen worden ingezet. Op de route van de tramlijnen 16 en 9 rijden zij vandaag al sinds 11 uur. Het vervoer der passagiers geschiedt gratis. Nog gisteren zag het er naar uit dat de staking van het tram- en buspersoneel der gemeente zou eindigen, toen de stakers in een vergadering besloten het werk te hervatten, nadat het stakingscomité had bekend gemaakt, dat het had gesproken met burgemeester d'Ailly, die gezegd had: Eerst het werk hervatten en dan praten. Aldus ge schiedde. Om half zes is het stakingscomité door de burgemeester ontvangen, nadat een aantal trams was uitgereaen. De besprekingen hebben echter geen resultaat gehad. De burgemeester kon geen enkele concessie doen. De stakers hebben daarop verklaard de staking te zullen hervatten. De wagens die uitgereden waren, gingen weer terug naar de remise. Gisteravond viel er geen tram te bespeuren in de hoofdstedelijke straten. Vanmorgen zijn 19 tramstellefn gaan rij den. Uit de remise Havenstraat zijn twee of drie tramstellen vertrokken, zonder dat de stakers hier tegen optraden. Marine bedient de ponten Bij de ponten is de situatie zo, dat nu ook de pontschippers in staking zijn ge gaan. Op de eerste dag van de staking liep alleen het dekpersoneel weg. Giste ren kwam daar het machinekamer per soneel bij en nu zijn ook de pontschip pers in staking gegaan. Niet zozeer uit sympathie voor de overige stakers, maar uit protest tegen het feit, dat de marine op het ogenblik op de ponten dienst doet. Marine-officiei-en staan op de brug van de Amsterdamse IJ-ponten, matrozen doen als deikknechten dienst. De stadsreiniging, die gisteren het werk hervatte, heeft het werk vandaag opnieuw neergelegd. Gistermiddag laat is de stakingsgolf ook overgeslagen naar particuliere bedrijven. Zo heeft het personeel van de werf Ver schuren het werk voor 24 uur neergelegd. Ongeveer de helft van de 600 arbeiders van de Waterstof fabrieken is eveneens in 24 uurs-staking gegaan. De stratenmakers, de landmeters en de werklieden van Publieke Werken zijn nog steeds in staking. Zij hebben vennacht op een vergadering besloten ook vandaag nog door te blijven staken, om hun eis van 10 pet. meer loon kracht bij te zetten. Zij besloten posters uit te zenden naar alle belangrijke Amsterdamse bedrijven ten einde het personeel daai-van te bewegen ook tot staking over te gaan. Vanmorgen vroeg stonden de posters reeds bij de elec- trische centrales van het gemeentelijke energiebedrijf, bij het slachthuis en bij de waterleiding druk te praten met de arbei ders die aan het werk wilden gaan. Het personeel van de N.V. Electrozuur heeft zo deelt de stakinsleiding mede vanochtend het werk hervat, omdat voor lopig tot Woensdag a.s. de lonen over de uren gedurende welke niet is gewerkt zou den worden uitbetaald. Woensdag zou het personeel besluiten over doorwerken of opnieuw in staking gaan. Wisselend stakingsbeeia Ook het personeel van de Westergasfa briek naar schatting van de B.N.O.P. ruim 300 man heeft het werk neergelegd. Het personeel van de gemeentelijke wa terleiding heeft het werk vanochtend her vat nadat de directeur van het bedrijf de toezegging had gedaan met de directeur van de afdeling personeelszaken de verlan gens der werknemers te zullen bespreken. Het ongeveer 100 man tellende personeel van de gemeentelijke wasserijen heeft het werk gestaakt. Enkele, overigens kleine, groepen werknemers van de gemeentelijke dienst der Beplantingen de meesten in Amsterdam-Noord zijn eveneens in sta king gegaan. Naar de stakingsleiding mededeelt, zal Maandag een delegatie van het waterlei ding-personeel door de directeur van per soneelszaken voor een bespreking worden ontvangen. Zoals gemeld, is dit personeel weer aan het werk gegaan. Afgevaardigden van de drie erkende vakverbonden zullen op uitnodiging van B. en W. hedenochtend ten stadhuize met het college een bespreking hebben. „Burgemeester en Wethouders delen mede, dat helaas de staking bij enkele ge meentelijke diensten en bedrijven opnieuw is uitgebroken en tot andere is uitgebreid. Onder meer is bij de Wester- en Zuider gasfabriek het werk neergelegd." aldus een verklaring, die hedenmorgen door B. en W. van Amsterdam werd uitgegeven. „In dien geen nieuw gas wordt bereid, zal de gasvoorziening moeten worden stopgezet. Men zorge, dat alle gaskranen goed worden gesloten. Maatregelen worden genomen om de zie kenhuizen en dergelijke inrichtingen alle hulp te verlenen. Veldkeukens zullen zo nodig worden ingeschakeld. Burgemeester en Wethouders delen voorts mede, dat een groot aantal reserve-chauf feurs ter beschikking is om zo spoedig mo gelijk op de bussen van het Gemeentever voerbedrijf te worden ingezet. Hulpkrach ten zijn aangevraagd om voor zover nodig technische hulp te verlenen. B. en W. hebben met de vertegenwoordigers v de organisaties van gemeentepersoneel. niet achter de staking staan, besprek' gevoerd. Er zullen na hervatting van de onderhandelingen met de organisati'.. de normale kanalen plaats vinden. B. en W. geven geen gehoor aan delega ties van stakers, die niet de vakorganisa ties vertegenwoordigen. Na een vergadering, die hedenmorgen ten stadhuize is gehouden en waarbij aan wezig waren Burgemeester en Wethouders en vertegenwoordigers van het N.V.V., de Christelijke en Katholieke vakbonden, heb ben deze vakorganisaties de volgende op roep uitgegeven. „De besturen van de vakorganisaties doen een dringend beroep op hun leden om de vitale bedrijven gaande te houden en zich te melden bij hun personeelschef". De R.K. Bond van Overheidspersoneel heeft een dringende oproep tot de leden te Amsterdam gericht, in het bijzonder tot hen, die werkzaam zijn in de vitale be drijven, om zich onmiddellijk te melden bij hun personeelschef cf op het kantoor hunner organisatie. Autoverkeer is verdriedubbeld Het is iedereen een raadsel waar de vele auto's vandaan komen die op het ogen blik door Amsterdam rijden. Het auto-ver keer in de hoofdstad is verdriedubbeld vol gens de politie en het verkeer doet niet meer onder voor dat van steden als Lon den en Parijs. De automobilisten hebben in overleg met de burgemeester besloten met hun wagens bij de tramhalten wach tende voetgangers mee te nemen. Enkele grote bedrijven zijn er toe overgegaan hun personeel met vrachtauto's van huis te ha len en terug te brengen. De bespreking met de burgemeester Over de bespreking tussen de burge meester en het stakerscomité meldt het A.N.P. dat een der woordvoerders van het comité, de heer De Vente, de burgemees ter mededeelde, dat men des middags grote moeite had gedaan de mensen naar de re mises te krijgen. „Wij hebben hun beloofd bepaalde concessies ten aanzien van onze eisen van u los te krijgen. Krijgen wij die niet dan zijn wij genoodzaakt opnieuw in staking te gaan", aldus de heer De Vente. De burgemeester antwoordde daarop dat hij niets anders kon doen dan de eisen over te brengen aan de wethouders. „Ik ben namelijk", zo zei de burgemeester, „niet in détails op de hoogte van uw wen sen". Hierop deelde de heer De Vente mede, dat zij als enige eis op dit moment willen stellen een toezegging tot herclassificatie. De burgemeester zei dat hij niet anders kon doen dan de wensen van de stakers over te brengen aan de wethouders. De heer De Vente: „Wanneer u bij dit standpunt blijft dan zal het werk onmid dellijk hierna weer worden neergelegd. Wij spreken hier voor 1500 man personeel van het Gemeente Vervoerbedrijf en talrijke mannen van andere takken van dienst. Wij weten ons gesteund door vele duizenden guldens, zodat wij de actie zonder enig be zwaar kunnen voortzetten. Maar helaas gaat dat tegen onze eigen gedachte van een rustige arbeid in". Burgemeester d'Ailly: „Ik kan en ik mag meer niet doen". De heer De Vente: „Is het dan niet moge lijk. dat u ons toezegt het een en ander te zullen bespreken en dat wij dan morgen opnieuw hier komen om van de wethouder het resultaat te vernemen? Dan zullen wij onieuw trachten om de mensen aan het werk te krijgen". Burgemeester d'Ailly: „Dat kan ik niet toezeggen". De heer De Vente: „U weet dat ons enige punt dat van de loonclassificatie is?"" Burgemeester d'Ailly: „Mannen, het spijt me, het gaat niet". Nadat het onderhoud ongeveer twintig minuten had geduurd, gaf de heer De Ven te de burgemeester de hand en met een buiging in de richting van de persvertegen woordigers, die bij het onderhoud aanwe zig waren, verliet hij de kamer Direct gaf het stakingscomité opdracht opnieuw te gaan staken. E.V.C.-actie te Rotterdam In Odeon te Rotterdam is Vrijdagavond door de E.V.C. een vergadering belegd voor het trampersoneel in verband met de sta king in Amsterdam en een mogelijke ge lijksoortige actie in de Maasstad. Zover is echter niet gekomen. Ter vergadering den zich ongeveer 75 personen, van -•'pchts een kleine dertig trammen- Er is adhaesie en geldelijke 1 staking in Amsterdam ge- bering verliep rustig, zon- t-s gebeurde. Zestien meter hoog torende Vrijdagavond de door floodlight overgoten pyramide van het lichtmonument op het Houtplein te Haarlem hoven de toegestroomde belang stellenden. Een zuil van licht boven een paar zinrijke ornamenten zal in de avond uren de naderende vreemdeling tot baken dienen van de stad, die als traditioneel centrum van de bollenstreek het voorjaar viert met tal van evenementen op het terrein van amusement en cultuur. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Holm: Gelukkigen zijn rijk, niet rijken gelukkig. ALGIERS (United Press) De Franse veiligheidstroepen, politie-eenheden en af delingen van het geregelde leger troffen Vrijdag de laatste voorbereidingen voor een grootscheeps offensief tegen de Algerijnse rebellen, dat naar verwacht wordt een de zer dagen zal beginnen. Bij de N.Z.H. wordt normaal gewerkt. De directeur, de heer Jurrissen, heeft van morgen nog een inspectiereis naar Water land gemaakt, waar ook alles rustig was gebleven, ondanks het nauwe contact met een aantal door de staking aangetaste dien sten en bedrijven. De heer Jurrissen ver klaarde ons. dat hij er scherp op toeziet, dat er in Amsterdam door de N.Z.H. geen „besmet vervoer" wordt verricht. Dit be tekent, dat tussen de Spuistraat en Sloter- dijk en trams naar en van Haarlem geen reizigers worden opgenomen die anders van de Amsterdamse gemeentebussen en -trams gebruik hadden moeten maken. Uiteraard is het aantal reizigers, dat thans van de halte Burgemeester de Vlugtlaan naar het cen trum reist iets ongeveer vijftien tot twintig per rit groter dan anders. Dit vervoer werd echter ook voor de staking door de N.Z.H. verzorgd. Natuurlijk komt het wel eens voor, dat iemand een kaartje voor de Burgemeester de Vlugtlaan neemt en bijvoorbeeld aan de Krommert of in Sloterdijk al uitstapt, maar dat is geen regel. De „noodtoestand", waarvoor de Franse Nationale Vergadering gisteren haar goed keuring gaf, zal begin volgende week in ge heel Algerije afgekondigd worden Dit zal het sein betekenen voor een definitief of fensief tegen het „leger van Allah", dat het A ures- en Kabylengebergte reeds sinds vo rig jaar November onveilig maakt. De Franse minister voor Tunesische en Marokkaanse aangelegenheden, Pierre Ju ly, is van Parijs naar Marokko gevlogen ter bespreking van een gehele reeks sociale en economische hervormingen, die Frank rijk voor dit eveneens door terreur geteis terde protectoraat wil doorvoeren. In Parijs presideerde hij voor zijn vertrek nog een vergadering van Franse en Tune sische gedelegeerden, die onderhandelingen voeren over de toekenning van autonomie aan Tunesië. Deze besprekingen werden Woensdag voor het eerst weer hervat en men hoopt dat zij tegen Pasen beëindigd zullen kunnen worden. In Tunis is een ondergrondse terroristen organisatie ontdekt die zich het comité voor de bevrijding van Tunis noemt en ver moedelijk orders ontvangt uit Cairo. De Arabische Liga, aldus de Franse autoriteiten, heeft de afgelopen dagen de Arabische bevolking van Noord-Afrika steeds intensiever aangezet tot opstand. In Cairo is volgens United Press melding gemaakt van een nieuwe botsing, die zich gisteren in de omgeving van Gaza heeft voorgedaan. Hierbij zouden enige Israëli sche soldaten zijn gedood. Volgens deze berichten opende een Is raëlische patrouille aan de bestandslijn het vuur op een Egyptische post bij Dair El- balah. De Egyptenaren beantwoordden het vuur. Aan Egyptische zijde waren volgens deze berichten geen slachtoffers gevallen. TOKIO (United Press) Dc Japanse minister van Buitenlandse Zaken, Mamo- roe Sjigemitsoe, heeft gezegd, dat Japan de Vea-enigde Staten reeds tweemaal ver zocht heeft geen atoomproeven meer te doen plaats vinden in het gebied van de Bi kini-atol. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer heeft de afgelopen week een weinig lenteachtig karakter gehad. De meeste nachten kwam nog lichte vorst voor en overdag beletten Noordelijke win den een stijging van de temperatuur. De oorzaak van de Noordelijke winden was een hogedrukgebied in de omgeving van Schotland. Gisteren begon dit hogedrukgebied zich te verplaatsen, eerst naar Engeland en la ter naar Noord-Frankrijk. Vannacht trok het verder naar het Oosten en vanmorgen bereikte het Duitsland. De verplaatsing van het hogedrukgebied heeft voor ons land tot gevolg, dat de wind uit de Noordhoek is verdwenen en uit Zuidelijke richting is gaan waaien. De tem peraturen komen hierdoor op een hoger peil, dat meer overeenkomt met de tijd van het jaar. (Van hedenmorgen 7 uur) toestand 5 «o S-g 2 55 o - u v) O. dj G g Sa z Helsinki half bew. W 2 -9 0 Stockholm zwaar bew. W 6 -4 0 Oslo zwaar bew. NNO 2 -3 0 Kopenhagen half bew. W 4 1 0 Aberdeen zwaar bew. windstil 2 0 Dublin geheel bew. ZZO 10 6 0 Londen half bew. OZO 2 1 0 Amsterdam mist ZW 2 3 0 Brussel nevel windstil -2 0,4 Parijs nevel O 2 -1 0 Bordeaux half bew. ONO 2 -1 0 Grenoble nevel windstil -1 0 Nice licht bew. WNW 6 7 0 Berlijn regen W 4 3 0,2 Frankfort onbewolkt windstil -4 0 Miinchen zwaar bew. windstil 1 0 Zürich nevel NW 1 -2 0 Genéve onbewolkt windstil 1 0 Locarno onbewolkt windstil 0 0 Wenen zwaar bew. NW 4 3 0,1 Innsbruck nevel windstil -2 0 Rome licht bew. NO 4 7 0 Neerslag laatste 24 uur. OCCOMCCCOCCOCCCOCCCCOXOOCCCCOCCCCCCCOCXXXXCX zerromzee als men zegt: Zeeuwse vissers willen zich niet neerleggen bij Delta-plan ZACHT WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Nu en dan opklaringen maar ook plaat selijk wat lichte regen. Matige tot krachtige wind uit Zuidelijke rich tingen. Zacht weer. 3 April Zon op 6.15 uur, onder 19.17 uur. Maan op 15.23 uur. onder 4.29 uur. 4 April Zon op 6.13 uur. onder 19.19 uur. Maan op 16.37 uur. onder 4.47 uur. Maanstanden 7 April 7.35 uur: Volle maan 15 April 12.00 uur: Laatste kwartier 22 April 14.06 uur: Nieuwe maan 29 April 5.23 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 2 April Hoog water: 12.16 en uur. Laag water- 7 14 en 20 16 uur. Zondag 3 April Hoog water: 0.59 en 13.25 uur. Laag water: 8.41 en 21.24 uur. Maandag 4 April Hoog water: 1.56 en 14.16 uur. Laag water: 9.41 en 22.14 uur. wocccoioexxxxöonococcoscMaxcocccoorxyxv XXYVVV-YVYV-.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1