Mnl. KRACHT Onderwijzeres aan Wilhelminaschool vierde zilveren jubileum Kort en bondig OUDE THEEKAST Boeren toonden hun briesende „bullen" op Slachthuisterrein Zangersavond te Hillegom Stierenkeuring in Haarlem De Stichting 194Q-'45 protesteert bij KNVB Druk bezochte receptie bij zestigjarig BMHC Hille gom Vijfhuizen Hartelijk gezellig PLEEGGEZIN gevraagd HALFWAS BAKKER enige representatieve FEMSOHEM MAANDAG 4 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 10 m85 *jii y pji Voetbal op 5 Mei Schoolavond Chr. Burger school in Hillegom Twee motorrijders in Haarlem aangehouden Gouden jubileum Zingt den Heer Scheepvaart Hilversum en Zandvoort speelden gelijk: 2-2 AMERIKAANSE PLAATSELIJKE VERMAGERING kok, kamermeisje en leerlingkellner In de stallen van het Haarlems Slacht huis, waar de buitenstaander nooit zonder enig triest schuldgevoel langs kan lopen, kwamen hedenmorgen dieren binnen, voor welke het verblijf aldaar nu eens niet het einde betekende, maar veeleer een begin. Het waren eenjarige en tweejarige stieren, in wier toornige oogopslag wrevel over dit gebeuren was te lezen, maar die toch maar meestapten omdat hun begeleiders hen bij de neusring vast hadden. Want dan is ieder verzet alleen maar pijnlijk. Dat éne ringetje bepaalt de machtsverhoudingen. Ontbreekt dit, dan kan dat voor de om standers alleen maar pijnlijk zijn. Op het terrein van het Slachthuis werd vanmorgen de jaarlijkse stierenkeuring ge houden, één van de reeks van voorkeurin gen, die vandaag en morgen plaatsvinden onder auspiciën van de Provinciale Com missie tot bevordering der Veefokkerij in Noordholland. Andere stierenkeuringen ge schieden vandaag nog in Hoofddorp, Uit hoorn en Ouderkerk aan de Amstel en morgen in Diemen, Weesp, Nederhorst den Eerg, Naarden en Blaricum. Maar Haarlem opende de rij en verschei dene agrariërs uit de omgeving kwamen met hun snuivende troetelkinderen het Slachthuisterrein op, waai- reeds andere „bulletjes" zoals ze in de wandeling heten in een gezonde mestlucht stonden te stampen en te brullen. Er waren indruk wekkende namen bij, zoals Sjors van de Iepenhof, Nboxer Tonnekreek, Janko van de Beukenhoeve, Leegwaters Rudolf, Ibel- tjes Manus en dan nog een heel rijtje Adema's, een naam die op zo'n keuring maar zelden ontbreekt. De keuring ge schiedde onder leiding van ir. L. de Vries, rijksveeteeltconsulent in Noordholland. Eén voor één leidden de boeren hun stieren in de kring van omstanders, die zwijgend toezagen achter hun welriekende sigaren; veelal met pet, op gele klompen en een rieten wandelstok. De keurmeesters be keken de „voorhand", dat is de voorste helft van het dier en de achterhand, legden hun maatlatten over de jprede ruggen of maten de borstomvang met een centimeter, allemaal om zich een indruk te verschaffen van het extérieur, waar het bij deze keu ringen om gaat. Het uiterlijk is overigens niet alléén beslissend. Men heeft vóórdat de keuring begint reeds de beschikking over de afstammings- en productiegegevens en dat die van veel belang zijn bewijst bij voorbeeld reeds het feit, dat het vetgehalte in de melk voor negentig percent van de afstamming afhankelijk is. Bij de beoordeling van het extérieur kijkt men naar de mannelijkheid van de bouw, de gespierdheid, de „diepte", dat is de om vang van de ribbenkast, de sterkte van de benen enzovoort. Er zijn verschillende classificeringen mogelijk, de hoogste betekent inschrijving in het Rundvee Stamboek, daarbij wordt de letter S in de horens ingebrand. Een jarige stieren, die aan de daarvoor gestel de eisen voldoen krijgen alleen nog de V van „voorlopig" te zijn ingeschreven. Om zijn stier te zien ingeschreven moet de eigenaar tevens lid zijn van het R.V.S. De stieren, die deze graad net niet halen, krijgen de klassificatie „N.H.", dat wil zeggen, dat men deze in Noordholland voor fckverenigingen kon inzetten. Dan is er nog een lagere classiücering voor fok kers. die geen lid van het R.V.S. of van een fokveren-ging zijn. De afgekeurde stie ren mogen alleen op het eigen bedrijf wor den gebruikt. De Rijksveeteeltconsulent vertelde ons, dat het aantal op de keuring verschijnende stieren in Haarlem ieder jaar verder af neemt en hij schreef dat toe aan de stads uitbreiding, die nu eenmaal het einde be tekent voor verscheidene agrarische be drijven. Maar de kwaliteit van de stieren blijft sterk vooruit gaan. Een grote voor uitgang voor de melkveefokkerij noemde hij de K.I. de kunstmatige inseminatie, die bovendien zeer grote economische voordelen brengt. Door deze „mechanisa tie" in de fokkerij is één stier en men zoekt er inderdaad de beste voor uit In verband met het feit, dat de KNVB op de nationale feestdag 5 Mei voetbalwedstrij den heeft uitgeschreven welke feestdag daarmee wordt doorkruist kunnen in diverse gemeenten, o.a. Amsterdam binnen het raam der feestprogramma's geen wed strijden kunnen worden gehouden, waarvan de opbrengst ten bate van de laatste inza meling der Stichting 1940/45 komt. Het hoofdbestuur dezer stichting heeft zich nu met een protesttelegram tot de KNVB gewend. Ook het Nationaal Comité ter viering van de Bevrijdingsdag 5-5-55, waarvan de heer M. A. Reinalda voorzitter is, heeft in een expresse schrijven aan de KNVB verzocht om de competitiewedstrijden op die dag af te gelasten. Beide organen zijn van mening, dat ook de KNVB zich niet mag onttrekken aan de wens van het Nederlandse volk om, o.m. door het organiseren van voetbalwedstrijden, gelden bijeen te brengen voor de lahtste inzame ling der Stichting 1940/45 waarmee van dankbaarheid en offervaardigheid wordt ge tuigd jegens de velen, die uit de kringen van het verzet gedurende de bezettingsperiode zijn gevallen. Een „bul" neemt zijn bul in ontvangst: de beste stier van de hedenmorgen op het Slachthuisterrein in Haarlem gehouden keuring van twee- en eenjarige stieren. „Washington van de Buurt", 81 punten, krijgt het brandmerk S in de horens, ten teken dat hij van nu af behoort tot de élite der ingeschrevenen in het Rundvee Stamboek. De eigenaars zijn de gebroeders J. J. P. en S. C. Vink te Schoteroord in Haarlem. voldoende voor duizend a veertienhonderd koeien. In Overijsel loopt, naar de con sulent ons vertelde, een stier rond, die door dit systeem staat kan maken op bijna zes duizend dochters! In het clubhuis aan de Aeibertsbergweg heeft Zaterdagmiddag het bestuur, van de Blpemendaal-Musschen-Haarlem-Combinatie (B.M.H.C.) een receptie gehouden ter gele genheid van het zestigjarig bestaan op 24 April van de component Haarlem. Meer dan tweehonderd belangstellenden zijn het be stuur van B.M.H.C. gelukwensen komen aanbieden en de mondelinge felicitaties gin gen niet zelden samen met het aanbieden van fraaie geschenken. Namens het gemeentebestuur waren aan wezig burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller en echtgenote, alsmede wethouder mr. J. C. C. W. Hijszeler. De Koninklijke Neder landse Hockeybond werd vertegenwoordigd door zijn voorzitter jhr. mr. W. Hooft Graafland, die het gebruikelijke geschenk, een Delfts blauw bord, aan vice-voorzitter C. de Jong overhandigde. Hij werd namens het bondsbestuur vergezeld door de heren nu-. Ch. C. Geijl en mr. P. Gunning. Mejuffrouw mr. M. Wijnstroom, presiden te van de dameshockeyclub B.D.H.C., die over dezelfde velden en accommodatie be schikt als B.M.H.C., bood aan de jubileren de vereniging een gasradiator voor het club huis en een nieuwe clubvlag aan. Talrijke hockeyverenigingen in den lande werden op de receptie door bestuursleden vertegenwoordigd. Uit deze omgeving waren het de voorzitters van Strawberries en Zandvoort, de heren P. M. Pleyler en J. A. B. van Pagée. Er was eveneens belangstelling van andere sportzijde dan de hockeyvrien- den: de voetbalverenigingen B.V.C. „Bloe- mendaal" en H.F.C., de heer Roggeband namens de Haarlemse Cricket Bond. de me dicus J. H. Freydaghs namens de comman dant en staf van het Marine Hospitaal, de heren J. Voerman en J. J. van Sonsbeek, korpschef-hoofdinspecteur en inspecteur van de Bloemendaalse politie, vertegenwoor digers van het bestuur van het Kennemer Lyceum, van de stichting Huize Wildhoef en van de Bloemendaalse Gymnastiekvereniging. Het clubhuis kreeg door de vele ontvangen bloemstukken een fleurig en kleurig aanzien. De geschenken waren van de meest uiteen lopende aard, maar ongetwijfeld het meest op prijs werd het geschenk van de oud-leden gesteld, dat voor het clubhuis te bewonde ren viel: een gloednieuwe maaimachine, waarmee grondman J. Termaat, die nu al zo'n vijftien jaar zijn diensten aan de ver eniging op voorbeeldige wijze geeft, wel het meest in zijn schik zal zijn. De eerstvolgende bijeenkomst in de reeks feesten van de zestigarige hockeyvereniging is Vrijdagavond. Dan wordt de lichtwedstrijd BMHC INATO gespeeld, het eerste optre den van de buitenlandse gasten. Zaterdagmiddag vond in het speellokaal van de kleuterschool der Wilhelminaschool in Zandvoort de huldiging plaats van mej. A. H. Janssen, die het feit herdacht, dat zij gedurende 25 jaar als onderwijzeres aan deze school verbonden was, na tevoren als zodanig reeds acht jaar het Christelijk on derwijs in Zuid-Limburg te hebben ge diend. Er was voor dit bijzondere jubileum gro te belangstelling. Tot de belangstellenden behoorde burgemeester mr. H. M. van Fenema met echtgenote, eerstgenoemde in zijn kwaliteit als lid van het schoolbestuur. Na in de ochtenduren door de schoolkin deren in een intiem samenzijn te zijn ge huldigd, waarbij aan mejuffrouw Janssen een fraaie wekkerklok werd geschonken ter plaatse in haar klasselokaal, heette omstreeks drie uur het lid van het school bestuur de heer J. H. B. Brink de aanwe zigen welkom, inzonderheid het onderwij zend personeel, de oudercommissie en het onderwijzend personeel van andere Zand- voortse scholen. Ds. C. de Ru als voorzitter van het school bestuur sprak hierna de jubilarese toe en herinnerde eraan, dat deze grote dag in haar leven allen aanging, die met haar samenwerken. Spreker gewaagde van de grote waarde ring. die het schoolbestuur voor haar werk heeft. Haar naam werd in Zandvoort zelfs een begrip. Na de dank te hebben uitge sproken voor alles, wat mejuffrouw Jans sen voor de opvoeding der kinderen en in het belang van de Wilhelminaschool had gedaan, en na de hoop te hebben uitge sproken dat nog vele jaren aan dit jubi leum zouden mogen worden toegevoegd, bood spreker namens het schoolbestuur de jubilaresse een fraai armbandhorloge aan. De heer Brink deed hierna voorlezing van binnengekomen schriftelijke geluk wens. o.m. van de heer Inspecteur van het Lager Onderwijs te Haarlem, de heer Schoenmakers, van de hoofden van de Dr. Albert Plesmanschool. de Hannie Schaft- school en de Karei Doormanschool, de he ren Ramkema, v. Eekeren en Mabelis, dié allen verhinderd waren aanwezig te zijn. Vele andere belangstellenden hadden met bloemstukken van hun genegenheid blijk gegeven. Het hoofd van de 'Wilhelminaschool, de heer J. A. Wagtendonk. herinnerde aan de 25 jaren, die hij tezamen met de jubilaresse op deze school doorbracht, een periode, waaraan spreker met groot genoegen te rugdacht. Vele oude schoolherinneringen werden door spreker opgehaald, waarna deze eron wees. in de jubilaresse het meest te waarderen haar gelijkmatigheid en vol strekte volharding. Gevoelig blijvende voor het oude. maar belangstelling tonende voor het nieuwe in het onderwijs kenmerkte zij zich als de ideale' onderwijzeres. Het was sprekers oprechte wens. nog vele jaren met haar te mogen samenwerken. De heer J. Boogaard sprak vervolgens woorden van dank namens de oudercom missie, voor al hetgeen de jubilaresse voor de kinderen gedaan heeft en nog altijd doet en schonk haar namens deze com missie een boek. Padvindsters traden hierna naar voren en huldigden de jubilaresse eveneens met een fraai boekwerk. Namens het gemeentebestuur van Zand voort sprak de heer J. Hoogendoorn. daar de beide wethouders verhinderd waren aanwezig te zijn en de burgemmeester niet in zijn functie als zodanig deze middag aanwezig was. Spreker herinnerde eraan, dat naast het voortreffelijke werk op school, de jubilaresse ook nog ander be langrijk jeugdwerk in Zandvoort verricht n.l. bij de padvindstersgroep. hetgeen door het gemeentebestuur hogelijk wordt ge waardeerd. Spreker uitte namens het ge meentebestuur zijn beste wensen voor de toekomst, hopende, dat mejuffrouw Jans sen óók dit werk nog lang zou kunnen blij ven voortzetten. Nadat de heer N. H. van Wijk namens de collega's in een geestige speech de pret tige collegialiteit van de jubilaresse had getoond, een broer van mejuffrouw Jans sen zijn bewondering had geuit voor het spontane in deze huldiging en de heer J. Koper namens de oud-leerlingen de grote verdienste van de jubilaresse had ge schetst, dankte tenslotte mejuffrouw Jans sen allen, die deze dag voor haar onver getelijk haden gemaakt, erop wijzende, dat zij niet anders dan haar plicht deed, een aangename plicht, die zij nog geruime tijd hoopte te blijven vervullen. Van 4 tot 5 uur was er hierna voor ou ders, oud-leerlingen en belangstellenden gelegenheid, de jubilaresse geluk te wen sen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Vrijdagavond heeft de Christelijke Burger school in Hillegom de schoolavond gevierd, met als hoogtepunt de huldiging van mej. A. M. Buisman, die 25 jaar aan deze school werkzaam is. Om halfacht precies begon deze avond met gebed en een openingswoord door de voor zitter van het schoolbestuur de heer D. van Egmond. Daarna werd het Lijdens- en Paas- declamatorium opgevoerd door een koor van plusminus 75 meisjes en jongens van de C.B.S. onder leiding van de heer P. de Vries hoofd der school en orgelbegeleiding van de heer C. Kool. Na afloop dankte de voorzitter de heren De Vries en Kool voor hun goede begelei ding. De heer Kool kreeg uit handen van een der leerlingen namens allen een cadeau aangeboden als blijk van waardering. Daarna kreeg mej. Buisman een huldi gingsvoorproefje in de vorm van een dames fauteuil, welke werd aangeboden door de voorzitter namens het schoolbestuur. Onder grote hilariteit in de zaal moest mej. Buis man hierop plaatsnemen. Vervolgens werd opgevoerd een lintenspel „door meisjes van klas 2 en een schets „De pantalon" door leerlingen van klas 1. Na de pauze werd een schets opgevoerd door leer lingen van klas 3 en 4 „Hoe de schout zichzelf aan de schandpaal bracht" van Hella Haase. Het Oratorium Buisman een spel van zang en muziek werd ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van mej. Buisman opge voerd door een groep oud-leerlingen van het C.B.S. onder leiding van Joh. Tulp kapel meester van het „Plaatselijk Bloembollen koor" met muzikale begeleiding van de heren Pirn Young en Charlie Fieldhouse. Mej. Buisman kreeg toen uit handen van de kapelmeester een radiotoestel aangeboden namens de oud-leerlingen. Na het oratorium kwam de eigenlijke huldiging in de vorm van een speech van de heren P. de Vries en Valkenburg, deze laatste uit naam van alle ouders. Door de heer De Vries werd onder andere gememoreerd, dat mej. Buisman een zeer accurate onderwijzeres was en dat zij nog op een ouderwetse doch degelijke manier les gaf. Na een vriendelijke toespraak nam mej. Buisman zelf het woord en bedankte het be stuur voor het prachtig cadeau en de pret tige receptie welke een dag daarvoor was gehouden in het Hervormd Jeugdhuis „Wel tevreden" en voohts allen, die deze dag had den laten slagen.0 Eén had vervalst rijbewijs In de afgelopen nacht heeft de Haarlem se politie in de binnenstad twee motor rijders uit Den Haag aangehouden, waar van er één in het geheel geen en de ander een vervalst rijbewijs had. Beide motor rijders werden, na voor onderzoek in het bureau aan de Smedestraat te hebben ver bleven, op transport naar Den Haag ge steld. De zangersavonden, die door de Konink lijke Bond van Christelijke Zang- en Ora toriumverenigingen van tijd tot tijd geor ganiseerd worden kunnen voor de ontwik keling van de koorzangbeoefening in Chris telijke en in muzikaal-artistieke zin van grote betekenis zijn. Op die avonden im mers onderwerpen de optredende koren zich aan het oordeel van een deskundige adviseur en verder kunnen deze ensembles zich met elkaar meten voor wat betreft het gehalte der uitvoeringen en de keuze der vertolkte werken. In dit opzicht is de zan gersavond, die Zaterdagavond door de Ring Aalsmeer van deze bond in de con certzaal van „Treslong" te Hillegom was belegd, weer bijzonder leerzaam geweest. Het vijftigjarige Hillegomse gemengde koor „Zingt den Heer" was de gastvrouwe van zeven zusterverenigingen. De Ring- voorzitter, de heer E. T. de Boer uit Haar lem, sprak een openingswoord, waarbij hij in gebed voorging, een gedeelte uit de Bijbel las en voorts wees op de speciale taak, die de Christelijke koren hebben. Hij verwelkomde de adviseur Piet Halsema en bracht de ontvangende vereniging „Zingt den Heer" de gelukwensen van het hoofd bestuur over. Voordat de koren zich afzon derlijk lieten horen, verenigden zij zich voor het gezamenlijk zingen van 't Bonds lied en van een Lofzang van J. Nauta op het podium. De uitvoering, die een frisse inleiding van deze koorzang-demonstratie werd, stond onder directie van Piet Halse ma. Bij ontstentenis van de eigen dirigent nam Piet Halsema ook de leiding op zich van „Zingt den Heer" bij de vertolking van het mooie koor „Wie lieblich sind deine Wohnungen" uit „Ein deutsches Requiem" van Joh. Brahms. Terwille van een gunsti ger klankverhouding mocht men „Zingt den Heer" een groter aantal mannenstemmen toewensen dan waarover het nu kon be schikken. Maar toch maakte de zang wel een bevredigende indruk voor wat betreft voordracht en klankvehalte, met uitzonde ring van een wat scherp uitvallen van de sopranen tegen het slot. Een mooie keuze overigens! Het „Goede Herder"-Kerkkoor uit IJmui- den zong vrij verdienstelijk twee werkjes. Door groter rhythmische souplesse en minder metrische nadrukkelijkheid en meer aandacht voor de klankverhouding der stemgroepen zouden de uitvoeringen aan gehalte gewonnen hebben. Het kleine koor „Hosanna in Excelsis" uit Rijk, dirigent W, Hennink, kwam met een lied van Vulpius, dat wel wat geest driftiger had kunnen klinken. Het koor moet oppassen voor te open klank. Bij be scheiden dynamische ontplooiing, zoals in „Tenebrao factae sunt" van H. Altink was de klank het meest welluidend. „De Lofstem" uit Badhoevedoro ver raste door een werkelijk mooie koorklank, vooral met Mozart's „Ave verum", Met dit beroemde werkje bereikte de dirigent T. Peelen ook een goede uitdrukking. Het ver bleekte ..Des Heren Huis" viel na de schone muziek van Mozart wel erg af. Het gemengde koor „Hoofddorp" kwam onder leiding van J. Silvis met een tamelijk soepel gezongen Psalm 133 van L. Bour geois niet kwaad voor de dag. „Hoe blinkt ge o, morgenster" van Nicloai werd voor de sopranen te hoog opgezet. De alten gin gen onwillekeurig domineren. Het koorwerkje „Holland" (door het Gereformeerd Jeugdkoor uit Haarlem ge zongen) leed door onlogische fermates na vrijwel niedere zin. Het klonk daardoor verbrokkeld. De afwerking van de noten figuren had nauwkeuriger gekund. Veel beter was het frisse' Jagersliedje, waarmee de dirigent H. Sandorp Jr. een verdiend succes behaalde. HAARLEM EN OMGEVING Het passiespel „Judas" wordt Woens dag- en Donderdagavond, 6 en 7 April, opge voerd in de Sionskerk. Op de uitvoering van Donderdag zal het Hervormd Kerkkoor onder leiding van mejuffrouw W. van Eldik medewerking verlenen. Aan het bouw- en aannemersbedrijf firma Van der Putten te Haarlem en Velsen is namens B. en W. van Velsen door archi tect Arthur Staal te Amsterdam opgedragen het bouwen van twee flatgebouwen, inhou dende tachtig woningen, voor f 1.451.847,00 aan het Moerbergplantsoen in IJmuiden-O. Zaterdag werd in Vijfhuizen en omgeving een inzameling gehouden ten bate van „Si- mavi" (medische steun aan Indonesië). De opbrengst der collecte bedrofeg f 103,72. Al waren de uitvoeringen van het dub- belkwartet „Hoofddorp" onder leiding van Joh. Silvis nogal stroef van ontwikkeling, om de vrij goede klankkwaliteit kon men er waardering voor hebben. Ook de keuze (onder meer „Was mein Gott will" van J. S. Bach) viel te loven. De dirigent H. Sondorp Sr. bracht met het Gereformeerd Evangelisch Zangkoor „Jubilate Deo" uit Haarlem op deze avond van overheersend muzikaal conservatisme eindelijk twee een wat nieuwere muziek- geest ademende composities: het „Evan gelie-motet" van Willem Mudde en „Win- terstilte" van A. Kousemaker op een tekst van Guido Gezelle. De uitvoeringen waren zeer behoorlijk. De klankkwaliteit kan nog verbeterd worden, evenals de nuan cering. De vertolking van „O, Heer, geef steun" werd overtuigend door goede klank en intensieve voordracht. Tenslotte kwamen de gezamenlijke koren onder leiding van Piet Halsema prima uit voeringen van composities van Kousema ker en van Bach geven. Vooral het „Lied der Opstanding" klonk bijzonder fris.Voor- waar een schone bekroning van de koor zang. De avond was begonnen met het zingen door alle aanwezigen van Psalm 146. Gezang 112 kwam aan het eind in wissel zang, waarna voorzitter A. Clay van „Zing den Heer" een geestdriftige slottoespraak hield en een gebed uitsprak. P. ZWAANSWIJK. Behalve voor het tweede herenelftal, dat in Alkmaar met v\jféén van Terriers ver loor, was het voor de Zandvoortse hockey club geen slechte dag met twee gelijke spe len en een overwinning van de herenteams. De dames waren compelitievry en twee elf tallen van damesleden speelden Zondagmid dag een vriendschappelijke partij hockey. Zandvoort 1 speelde in Hilversum tegen het derde team van de vereniging van deze naam een prettige wedstrijd. Na tien minu ten spelen werd het eerste doelpunt ge scoord. Goed samenspel van de Hilversumse voorhoede gaf de linksbinnen de gelegen heid de bal onhoudbaar voor de Zandvoort se doelverdediger Balledux in te schieten. Voor de rust maakte Lodder gelijk voor Zandvoort na een doorbraak van de gasten. Zandvoort nam in de tweede helft na een kwartier spelen de leiding door Allebee, die na een solorush doordrong en de doelverde diger van Hilversum omspeelde. Daarna zetten de gastheren de Zandvoortse verde diging onder zware druk en de linksbinnen scoorde: tweetwee. Zandvoort 2 verscheen niet slechts tien spelers bij Terriers. Na in de eerste helft reeds met drienul te hebben achter ge staan, maakte Hennis een tegenpunt voor de gasten. Maar de thuisclub had bij het eindsignaal de overwinning met een uitslag van vijféén behaald. Het derde elftal moest, om volledig in het veld te komen, vier spelers in laten val len. die juist een wedstrijd achter de rug hadden. De thuisclub nam de leiding door Verhagen. In de tweede helft maakte HBS gelijk, in welke stand geen verandering meer kwam. Het zag er niet naar uit, dat het vierde elftal voor de competitie in de Onderbond Noordholland tegen het bezoekende HBS 6 zou zegevieren. De gasten namen de leiding door Van Houten. De midhalfspeler van Zandvoort, Kolkman, maakte nog voor de rust gelijk. In de tweede helft konden Zand- voorts linksbinnen en middenvoor, Broek man en Tollenaar de overwinning voor Zandvoort veilig stellen en d<> einduitslag op drieéén brengen. Abbedijk, 1 te New York. Akkrumdijk, 31 v. New York n. Antw. Alchiba, pass. 3 Kiel, 5 Gdynia yeiw" Algenib, pass. 1 Kp. Verd. eli n. Las Palmas. Alioth, 1 te Buenos Aires. Alpherat, 1 te New York. Amor, 1 v. Bremen n. Amsterdam. Amsteldijk, 31 v. New Westminster n. Seattle. Alhena, 2 te Ilheos. Alnati, 1 200 m. NO. Bahia. Aagtekerk, 3 v. Rotterdam n. Leningrad. Alkaid, 2 te Hamburg. Aalsd k, 2 bij Vlissingen n. Antwerpen. Aalsum, pass. 2 Suez n. Bahrein. Aardijk, 2 te Rotterdam. Abbekerk, 3 v. Casablanca n. Antwerpen. Adinda, 3 te Soerabaja. Alwaki, 2 te Victoria. Amerskerk, 3 te Fremantle. Ampenan, 3 te Djibouti. Amsteldiep, pass. 3 Sardinië n. Genua. Amstelveen, 3 te San Juan Pto Rico. Annenkerk, 4 te Manilla. ApDingedijk, nacht 2-3 te Trinidad. Arèndskerk, 3 v. Alexandrië n. Genua. Armilla, 3 v. Tj. Priok n. Pladju. Aalsdijik, 3 te Antwerpen. Almkerk. 4 te Durban. Alphacca, 4 te Victoria. Alpbard, 3 v. Recife n. Bahia. Alpherat, 2 v. New York n. Trinidad. Alnati, 3 te Rio de Janeiro. Amstelland, 3 v. Recife n. Amsterdam. Alamak, 4 v. Genua n. Rotterdam. Ariadne, 3 te Algiers. Arendsdijk, 3 v. Antwerpen n. Hallfax. Arnedijk, 3 v. Antwerpen n. New Orleans. Axeldijk, 4 v. Buenos Aires n. Montevideo. Banka, 3 op Hooghlyrivier n. Singapore. Bawean, 2 v. San Francisco n. Portland Oreg. Blitar, 3 te Beirout Bloemfontein, 3 360 m. N.NO. St. Helena. Bonaire, 3 te Paramaribo. Boschfontein, 2 te Antwerpen. Boskoop, 3 te Barranquilla. Britsum, .1 te Antwerpen. Callisto, 31 v. Norfolk n. Rotterdam. Caltex Nederland, 1 v. Rotterdam n. Stokholm Caltex Utrecht, pass. 2 Ouessant n. Rotterdam C-lavella, 1 v. Rotterdam n. Curagao. Ceronia, 2 v. Bahia n. Vizagapatam. Charis, 31 v. New York n. Curagao. Caltex Utrecht. 3 te Roterdam. Chama, 3 v. Por Said n. Rotterdam. Cleodora, 3 v. Rangoon n. Calcutta. Caltex Pernis, 3 Sidon n. Rotterdam. Castor (KNCM)4 v. Londen n. Amsterdam. Dalerdijk, 1 te Bremen. Duivendijk, 1 v. Tacoma n. San Francisco. Dordrecht, 1 t.h.v. Dungeness n. Londen. Dongedijk, 3 te Cristobal. Daphnis. 4 te Port of Spain. Dorestad, 2 v. proefvaart te Amsterdam. Drente, verm. 4 v. Marseille n. Barcelona. Delft, pass. 3 Ouessant -n. Trinidad. Esso Amsterdam, 3 130 m. ZO Kreta. Etrema, 3 te Sta vanger. Eendracht, pass. 4 Dardanellen n. Hamburg. Eemdijk, 3 v. Lissabon n. Havana. Enggano, pass. 3 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Friesland (SSM), 4 v. Huelva te Rotterdam verw. Groote Kerk, 4 te Singapore. Helder, 2 te Barranquilla. Hathor, 2 v. Gibraltar n. Alexandrië. Heelsum, 2 v. Savanna n. Le Havre. Hydra, 3 te Rotterdam. Hilversum, 3 v. Port Said n. Lands End. Helicon, 4 te Philadelphia. Ivoorkust, 2 v. Le Havre n. Amsterdam. Indrapoera, 3 te Penang. Ittersum, 1 v. New Orieans n. Fernandina. Japara (KRL), 3 te Genua. Joh. v. Oldenbarnevelt, 2 460 m. Z. Cocos eil. Jupiter, 2 v. Kavalla.n. Algiers. Koratia, 2 v. Curagao n. Buenos Aires. Kieldrecht. 4 v. Bombay n. Colombo: Kota Baroe, pass. 3 Oran n. Rotterdam. Karimun, 4 te Tj. Priok. Kertosono, 3 te Beira. Korovina, 2 210 m. W.t.N. Colombo. Kota Gede, 2 te Rotterdam. Loenerkerk, 2 v. Madras n. Rangoon. Leersum, pass. 2 vlissingen n. Antwerpen. Lekkerkerk, 3 v. Karachi n. Bombay. Leopoldskerk, 4 te Dubai. Leuvekerk, 3 v. Calicut n. Bombay. Liberty Bell. 3 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Loosdrecht, 2 te Rotterdam. Laertes, pass. 4 Algiers n. Amsterdam. Lawak, 4 te Djibouti. Lekhaven, 4 te Rotterdam. Lombok, 31 te Tacoma. Maashaven, 1 v. Bahia Blanca n. Rotterdam. Maasdam, 1 te Rotterdam. Metuia, pass. 2 Sabang n. Rotterdam. Maas, 3 te Alexandrië. Mariekerk, 4 te Durban. Meerkerk, 2 v. Aden n. Mombasa. Markelo, pass. 2 Noordhinder n. Bremen. Maureen, pass. 2 Algiers n. Londen. Modjokerto, 3 v. Singapore n. Port Swettenham Muiderkerk, 3 te Djibouti. Mijdrecht, 4 te New York. Myonia, 2 v. Geraldton n. Abadan. Marken, 3 te Norfolk. Maureen, pass. 4 Gibraltar n. Londen. Mapia, pass. 3 Stromboli n. Port Said. Nieuw Amsterdam, 3 te Larnaca. Notos, 2 v. La Spezia n. Amsterdam. Noordam, 2 v. New York n. Rotterdam. Oostkerk, 31 te Kobe. Oranjestad, 2 te Cruagao. Omala, 2 v. Balikpapan n. Singapore. Oranje, pass. 3 Sabang n. Colombo. Ovula, 3 v. Singapore, n. Bangkok. Oranjefontein, 3 v. Port Elizabeth naar East London. Pendrecht, 2 laat te Paulsboro. Prins Joh. Willem Friso. 2 te Duinkerken. Peperkust, pass 1 Vlissingen n. Bordeaux. Prins Willem III. 1 v. Rotterdam n. Bolnes. Papendrecht, 4 te Rastanura. Perna, 2 te Berre. Pieler S, 2 te Rotterdam. Polyphemus, 5 Diedda'n verwacht. Prins Joh. W. Friso. 3 te Rotterdam. Prins Alexander, 2 te Halifax. Prins Willem IV, 2 v. Rotterdam n. Chicago. Phrontis, 3 v. Amsterdam n. Indonesië. Peperkust, 4 te Bordeaux. Rempang, pass. 3 Kp. Finisterre r.. Amsterdam. Kidaerkerk, 4 te Genua. Kijnkerk, 1 v. Port Ehzaoeth n East London. KOCDiah, pass. 4 Aden n. Mogadishu. Rotuia, pass. 3 Guardalui n. Geelong. Rijndam, 4 te New York. Rijnland, 4 te Recife. Saiauga, 30 te Singapore. Salawati, 1 v. Port Said n. Hamburg. Ahmadi. Statue of Liberty, pass. 1 Aden n. Mena e' Straat Makassar, 30 v. Singapore n. Manilla Stad Rotterdam, l v. Narvik n. Roterdam Vlaai-dingen. Salland, 3 te Rio Grande do Sul. Saparoea, 1 te Basrah. Scnei pendrecht, 3 te Bahia. Sibajak, 3 100 m. NO. Massawah. Sirrah, 3 te Thameshaven. Stad Haarlem, 2 v. Vlaardingen n. Narvik. Stanvac Djirak, pass. 2 eil. Roepat n. Sungeige- rong. Straat Bali, 2 v. East London n. Durban. Stentor, 3 te Houston. Straat Mozambique, 3 te Durban. Sarangan, 4 te New Orleans. Schie, 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Singkep, 4 te Antwerpen. Stad Maastricht, 3 v. Savona n Bona. Stad Dordrecht, pass. 3 Gibraltar n. Rotterdam Stad Leiden, pass. 3 Ouessan tn. Las Palmas. Ternate, 31 te Tj. Priok. Tara, 30 te Villa Constitucion. Titus, 1 te Iskendenm. Tamo, 2 te Rotterdam. Tarakan, 3 Colombo. Tarakan, 2 200 m. O. Ceylon. Tawali, 2 te Mufatta. Teiamon, 3 te Caracol. Tiba, pass. 3 St. Vincent n. Rio de Janeiro. Tibia, 2 v. Rotterdam n. Singapore. Tomori, 2 v. Aden n. Singapore. Tabinta, pass. 3 Sabang n. Colombo. T.upanas, 3 v. San los n. Buenos Aires. Utrecht, 3 v. Bombay n. Cochin. Van Noort, 4 v. Bombay n. Karachi. Wieldrcelvt, pass. 2 Kiel I-IoUenau n. Fao. Waal, pass. 2 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Westerdam, 2 v. Rotterdam n. New York. Wonorato, 4 te Tj. Priok. Wonosobo, 4 te Port Said. Waterland, 3 v. Montevideo n. Recife. Westland, 3 v. Hamburg n. Amsterdam. Wonosari, 4 te Manilla 8 Cebu verwacht. Willemstad, 3 v. Plymouth n. Antwerpen. Wonogiri, 3 v. New York n. Beyrouth. Waterman, 3 250 m. W. Scilly's. IJsel, pass. 3 Ouessant n. Oran. Zaan, 1 v. Leixoes n. Gent. Zeeland (SSM), 2 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Zuiderkruis, 3 v. Las Palmas n. Southampton. Zijpenbei-g, pass. 2 Kp. Finisterre n. Dagenham Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, verm. 15 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alhena, 2 te Ilheos, 5 Bahia, 22 Antw. verw. Alnati, 4 Rio de Janeiro, 6 Santos, 11 Monte video verwacht. Bloemfontein, 11 Las Palmas verwacht. Bonaire, 5 v. Amsterdam te Georgetown verw. Boskoop, 4 Pto Limon, 6 Cristobal verw. Boschfontein, verm. 7 v. Amsterdam naar Oost- Afrika. Cottica, verm. 8 v. Amsterdam n. Georgetown. Groote Beer, 7 Southampton, 8 Rotterdam verw. Indrapoera, 3 Penang, 5 Singapore, 8 Tj. Priok verwacht. Jagersfontein, verm. 5 Mei v. A'dam n. Durban Joh. v. Oldenbarnevelt, 7 Fremantle, 12 Melbour ne verwacht. Maasdam, 1 v. New York te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, verm. 2 v. Port Said naar Lamaca, 5 Istanboel, 7 Athene verwacht. Noordam, 2 v. New York n. Rotterdam. Oranje, 5 Colombo, 12 Suez verwacht. Oranjefontein, 4 East London, 6 Durban verw. Oranjestad, 3 Curagao 5 Aruba, 9 Cristobal verw. Rijndam, 2 Halifax, 4 New York verw. Sibajak, 7 Port Said, 16 Rotterdam verw. Waterman, 1 v. Rotterdam, 9 Halifax verw. n. New York. Westerdam, 2 v. Rotterdam n. New York. Willem Ruys, verm. 7 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Willemstad, 4 Londen, 5 Amsterdam verwacht. Zuiderkruis, 6 Southampton, 7 Amsterdam verw. KLEINE VAART Appingedam, 4 v. Oporto te Rotterdam verw. Atlas, 1 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Advent, 2 v. Vlaardingen te Frederiksund. Albergen, verm. 2 v. Bayonne n. Dordt. Argo, 2 v. Amsterdam n. Stockholm. Bergsingel verm. 2 v. Glasgow Brest. Binnenhaven, 2 v. Rouaan n. Casablanca. Boreas, 1 v. Amsterdam n. Gothenburg. Betty Anne S, 2 v. Giangemoutn te Rotterdam Baltic, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Bernisse, verm. 4 v. Kirigslynn n. Grangemouth Birmingham, 2 v. Harhngen n. Leith. Bree Helle, 3 v. Loriaen te Rotterdam verw. Brem, 2 te Oporto verwacht. Coolsingei,' 3 Antwerpen verwacht. Calvijn, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Europa, 2 v. Bristol te Rotterdam. Engeja, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Express, 2 V Rotterdam n. Boston. Fiüucia, 2 v. Maassluis n. Boston. Franka II, 2 v. Bordeaux n. Immingham. Ferocia, 2 v. Rotterdam n. Ipswich. Gaasterland, 2 v. Harhngen n. Gooie. Haaksbergen, 3 v. Plymouth te Boucau verw. Heemraadsingel, 2 v. Newport te Gent verw- Kartel, verm. 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Hennca b, 2 v. Londonderry te Londen verw. Helvetia, 4 Oostende verwacht. Ida-D. verm. 2 v. Delfzijl n. Amsterdam. Ida Pieter, 2 te Millordhaven. Ilias, 1 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Jakob Oorburg, 2 v. Newcastle te Rotterdam. Kemphaan, 2 te Waterford. Lucas Bols II, verm. 2 Propriano n. Garston. Liberie, 2 v. Antwerpen te Rotterdam. Leendert b, 2 v. Rotterdam te Kopenhagen. Merak 2 v. Lorient te Bayonne. Markab N, 3 Lissabon verw. Meres, 2 v. Bremerhaven te Bremen. Midsland, 2 v. Rotterdam n. Grangemouth. Mount, pass. 2 Vlissingen n. Rotterdam. Muphrid N, verm. 2 v. Newport n. Gent. Mutatie, pass. 2 Vlissingen n. Avonmouth. Myfem, verm. 2 v. Stockholm n. Rouaan. Nassauhaven, verm. 4 v. Gothenburg n. R'dam Nettie, 2 v. Bayonne te Rotterdam. Netta, 2 te Bordeaux. Noorderhaven, verm. 2 v. Rosslaren n. Swansea Noorderlicht, verm. 2 v. Cherbourg" n. Gent. Nottingham. 2 v. Rotterdam n. Kingslynn. Olivier v. Noort, pass. 2 Vlissingen. Poortvliet, 3 of 4 te Rotterdam verw. Rijnhaven, pass. 2 Ouessant n. Casablanca. Rapid, 2 v. Rotterdam n. Parijs. Reliable, 2 te Amsterdam. Spiri, 2 v. Norwich te Rotterdam. Swift, 2 v. Parijs te Rotterdam. Setas, verm. 2 v, Gothenburg n. Hamburg. Spes, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Swallow, pass. 2 Brunsbüttel n. Abo. Twente, 2 v. Newcastle te Rotterdam. Vrouwepolder, 3 v. Antw. te Lissabon verw. Veenenburgh. 2 v. Rotterdam n. Middlesbro. Viking. 2 Liverpool verwacht. Volharding, veim. 2 v. Rotterdam n. Algiers. Westersingel, verm. 2 v. Wicklow n. Port Talbot Westpolder, 4 v. Rotterdam te Lissabon. Walenburgh. 2 v. Rotterdam n. Bordeaux. Wiebold Sohmer, 4 v. Carthagena te Londen verwacht. SLEEPVAART Hudson. 1 210 m. W.t.Z. Kp. Vincent met bagger molen. Noordzee. 2 te Ferol met zuiger. Oceaan, pass. 1 Gibraltar n. Rotterdam met zui ger en bak. Poolzee, 1 te Mers el Kebir 2 sleepboten afge leverd, met baggermolen n. Nemours. Rode Zee, 1 70 m. NO. Brisbane met „Australia Tyne, 1 60 m. NO. Ouessant met baggermolen en sleepboort. Witte Zee, 1 v. Chittagong n. Singapore. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. HELENA II. BEGEMANN Middenlaan 9. Tel. 34857 Hotel Café Restaurant Wes- seling. Grote Markt 27, Haarlem, tel. 10737, vraagt voor direct een Hoog loon. voor meisje van 15 jaar, 2de klas M. U. L. O., in Haar lem. P.G. Brieven no. 8603 RINKEL, Zandvoort, Raad huisplein 1, vraagt voor di rect: (moet tevens wijk lopen). Tegen goede prijs gevraagd: op wielen met koper ver sierd. Brieven no. 8618. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding voor onze wasserij. Vakkennis wordt niet vereist. Aanmelding dagelijks bij de personeelschef HAAK WASVERZORGERS. Mr. Cornelisstraat 33, naast de Ambachtsschool, Haarlem. GEVRAAGD door een reeds 50 jaar bestaande Handel-Mij in textielgoederen (termijnbetaling) voor klantenwerving en het incasseren van gelden in vaste rayons te Haarlem. Kleine borgstorting vereist. Goed loon. Aanmelden: Dinsdag 5 April van 9—12 en 2—5 uur of schriftelijk: N.V. Handel Mij. DE VELUWE, Leidsevaart 260, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 12