Sm Met wondermooie treffer besliste Dillen 80ste Nederland-België Sluitende verdediging consolideerde voorsprong Van der Hart won hard duel van Rik Coppens VOLDOENING Slot-offensief van België-B was Nederlandse reserves te machtig »ti/aa4 ledeïem op Boeiend voetbal van eerste tot en met laatste minuut Na drie-nul voorsprong Rotterdam won, maar jeugdelftal verloor Cor van der Hart en Coppens over elkaar 3 Winst punt Combinatie A fwacht en S pi onnage Zonder kracht Beter Keuze- commissie in hoera- stemming Treffer redt Kans Afgewend Eén reporter graag Kuys Rotterdam-A ntwerpen J eng 'i De stand MAANDAG 4 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DE TACHTIGSTE krachtmeting tussen Nederland en België is er een geworden, toaarover nog veel en lang zal worden gepwken. Want die interland toch opende voor het representatieve Neder landse voetbal perspectieven., waarnaar tienduizenden in Nederland vele jaren vergeefs uitzagen. De zogenaamde derby derlage landen van gisteren bewees namelijk dat het Nederlandse voetbal na de invoering van het semi-professiona- lisme een basis heeft gekregen, waarop men verder voort kan bouwen en die de toekomst hecht genoeg kan blijk om het Nederlands voetbalelftal terug brengen op de plaats, waarop het voor de tweede wereldoorlog zo lang en met ere vertoefde. LET WEL, de waarschijnlijkheid ertoe bestaat. De overwinning op de Belgen be- wjjst behalve het openen van die gun stige perspectieven verder nog niets. De resultaten van de komende interland wedstrijden die tegen. Ierland en Zwit serland zullen in de eerste plaats moeten uitmaken of het elftal van gisteren met Lenstra er uiteraard weer bij voort zal blijven gaan op de nu ingeslagen weg. Waarna dan in de komende jaren nog be wezen moet worden dat het herstel alge meen is en dat dus een jongere generatie topvoetballers de thans in het Nederlands elftal spelende ouderen naar behoren zal kunnen vervangen. BEZIEN WIJ verder de wedstrijd van gisteren, dan kunnen wij vooral één ken merkend winstpunt noteren: de standvas tigheid en de hechtheid van de verdediging Juist in de periode van „er op of er onder' speelden Wiersma, Kuys, Van der Hart en De Munck met een élan en een machtsver toon dat de toch al niet zo geladen Belgi sche aanvallers een gevoelige opstopper kregen. Hielden vroegere defensies lang stand met zuiver opportuniteitsvoetbal, de verdediging van het tegenwoordige team bezit niet alleen dat kostbare enthousiasme, maar ook de technische en vooral tactische capaciteiten om een opdringende tegen stander een abrupt halt toe te roepen. Vooral in de critieke periodes van de tweede helft vulden de Nederlandse ach- terspelers elkaar op een alleszins lofwaar dige wijze aan. Werd 't de uitstekende Van der Hart wat te machtig de virtuoos Cop- pens in bedwang te houden, steeds weer snelden de capabele Kuys en Wiersma tijdig te hulp. Waren er na de match tegen Denemarken wellicht vraagtekens over de constante hechtheid, de wedstrijd tegen de Belgen wees uit dat een punt in ieder ge val zonder meer van het problemenlijstje van de keuze-commissie kan worden afge voerd. Schoon is dat problemenlijstje daarmede natuurlijk niet. Van Schijndel en Klaassens mochten weer onver-moeide zwoegers blij ken met periodes dat zij uitstekend con structief werk verrichtten, er bleef een gevoel van onvoldaanheid door hun beider dikwijls te onnauwkeurig spel, dat in de meeste gevallen van funester invloed bleek dan zo ogenschijnlijk het geval leek. Natuurlijk kunnen wij ook memoreren dat Roosenburg niet dè aanvalsleider is van het Or«<nje-team, maar daartegenover staat in ieder geval dat Timmermans en De Harder naar een peil stegen dat velen niet voor mogelijk hadden gehouden, en dat de voorhoede in zijn geheel een voort- durend gevaar betekende voor een achter hoede, die afgezien van het begin van de eerste helft bijzonder weinig fouten maakte, weinig onderdeed in hechtheid voor de Nederlandse en die alleen het hoofd in de knieën moest leggen voor een com binatie, die alleen in utopistische voetbal boekjes voorkomt. DAAROM KUNNEN wij na alle teleur stellende resultaten van de laatste jaren eindelijk eens schrijven dat er alleszins reden tot voldoening kan zijn. Enthousias me en vaardigheid vonden elkaar en vorm den een combinatie, die een alleszins waardige tegenstander op de knieën bracht. Het samenspel en het onderlinge begrip voor eikaars spel, dat men tot dusver be waarde voor oefenwedstrijden, kwam nu pas tot uiting in een ware interland, waar in het er vooral om ging het bewijs te leveren dat de tekenen van herstel bij vorige gelegenheden geen weer snel ver dwenen ontwikkeling van talenten was. Zo bezien leverde de wedstrijd van gis teren dus niet alleen maar een een-nul zege op, maar nog veel meer een winst van oneindig nuttiger aard. Hetgeen na de teleurstellende een-een score tegen de Denen meer was dan de meeste in voetbal geïnteresseerden hadden durven hopen. Ditmaal was de zege niet te danken aan schijnbaar onbelangrijke factoren, die een onverwacht gunstig of minder ongunstig, maar in wezen schijnresultaat tot gevolg hadden, maar in de eerste plaats aan beter voetbal. En dat is toch wel een belangrijk aspect omdat juist ter wille van dat betere voetbal het kostbare amateurisme in de steek werd gelaten. NOGMAALS, de ene overwinning bewijst natuurlijk nog niet veel. Nog steeds is af wachten een eerste noodzaak. Maar de ge noemde winstfactoren geven toch wel reden dat dat afwachten kan gebeuren met een meer dan redelijke kans dat het betere voetbal en dus de betere resultaten bestendigd zal worden in de toekomst. Het geen niet anders dan verheugend kan zijn voor de voetbalsport, zowel als de in voet bal belangstellende schare in Nederland, E. KONING eoooocooocxxxxxxxxxx: coccoccccccccocccccccccocococcc- p p De jeugdige president van de technische f; commissie van de Zwitserse Voetbal- o bond, Baumgartner uit Bern, was tijdens 8 8 en na de wedstrijd Nederland-België de s gast van de KNVB. En dat nog wel on- 8 danks het feit, dat de heer Baumgartner in Amsterdam kwam „spionneren", zo- b als hij het zelf uitdrukte. Op Hemel vaartsdag (19 Mei) wordt in Rotterdam 5 da wedstrijd tegen Zwitserland gespeeld P en de technicus van de Zwitserse Voet- p halbond is eens een kijkje komen nemen y 8 hoe het Nederlands elftal op het ogen- 8 blik speelt. „Ik ga met een schat van 8 p gegevens naar Bern terug", zei hij. X*XXCCOOOCOOOCXX»XOCOOOOMCOOCCOOOOOOaXOOCCOOCOOCOOOO! ADVERTENTIE Met interessante vliegtuigplaatjes. f,At"'A, f - 'WWV- Het Nederlandse doelpunt. Dillen schiet raak uit de voorzet van Roo- 2.., WW'Mi senburg (bij cornervlag). Dries, Van mgm f Brandt en Meert zijn machteloos f- (Van onze sportredacteur) De joelers van vandaag zijn de juicliers van morgen. Ook bij voetbal. Drie weken geleden was er in bet Olympisch stadion na het teleurstellende gelijke spel tegen de Denen een schril fluitconcert voor een elftal in het nationale voet balshirt gestoken Nederlanders; gisteren begeleidde de Oranjehemden een enthousiast bravo-geroep en applaus toen zij als uitgelaten kinderen over het veld sprongen na het laatste fluitsignaal van de Engelsman Ellis. Het was niet alleen de beloning voor een overwinning op het Belgische nationale voetbalteam, maar ook voor twee maal drie kwar tier voetbal, waarnaar vijfenzestigduizend mensen met tot liet uiterste gespannen aandacht hadden zitten kijken. An derhalf uur voetbal, dat een maximum aan spanning op leverde en de de laatste jaren toch waarlijk niet verwende toeschouwers juist datgene gaf waar zij zo lang op hadden Dat Nederland bezield was met de hei lige wil om te winnen, bleek al heel spoe dig. Want nauwelijks hadden de Belgen de bal aan het rollen gebracht of.de Oranje mannen kwamen met beurtelings kort en lang aanvafsspel naar het Belgische straf schopgebied. En... ze kwamen daar voor eerst niet vandaan. De Belgen schrokken er typisch van. Zoveel élan en vaardigheid hadden ze niet verwacht. Hadden ze niet in hun kranten gelezen dat het Nederlands elftal wel vooruit was gegaan, maar nog niet veel presteerde? Het werd een periode van zenuwvoetbal. Van Brandt schoot in zijn nervositeit zo hard tegen het zitvlak van Huysmans dat Meert de terugstuitende bal slechts met een tijgersprong vóór de doellijn kon hou den. Even later rondde Timmermans een solorusli door de Belgische defensie af met een slim passje naar Roosenburg, die ech ter hard over schoot. En nauwelijks was de bal weer uitgetrapt, of de Nederlanders waren wéér terug. Onstuitbaar. En hadden er niet steeds zoveel benen en rompen in het schootsveld geslaan, het Oranje-team zou gewis een vroege voorsprong hebben behaald. gewacht: een cluel van Nederland tegen een gelijkwaardig tegenstander met een positief resultaat, dat niet alleen door f eestdrift, maar ook door zuivere vaardigheid werd ver regen. Gisteren was er dan ook geen zelfoverschatting geen spel met 'n allure van „dat varkentje zullen we wel even wassen". Nederland wees een in capaciteiten gelijke tegenstander terug met goed gevarieerd aanvalsspel, met soms flitsende combinaties, waaraan niet zelden ook niet-aanvallende spe lers deelnamen, en hield tegen de onversaagde Rode Dui vels stand met een boven alle lof verheven verdediging. Nederland won en verdiende de zege. De morele nederlaag tegen Denemarken werd gewroken met een overwinning, die weliswaar niet groot, maar daarentegen wel veelzeg gend was. De attaques van de Rode Duivels waren zeldzaam in deze periode. En dat niet al leen, ze waren ook zonder kracht. Want toen al bleek dat de gevaarlijkste man in de Belgische aanval, Rik Coppens, na Ter louw en Van der Hoek, ook aan Van der Hart zijn handen vol zou hebben. Tot vier keer toe verloor hij vlak achter elkaar een kopduel met de vroegere professional en ook met enkele slimme schijnbewegingen boekte hij geen succes. De tienduizenden Nederlanders op de tribunes hadden intussen al aangevoeld dat het veel beter ging dan voorheen. Zij zagen in welk een hoog tempo de Neder landers hun tegenstanders terugdrongen en zi.j zagen ook dat nu van zelfoverschat ting geen sprake was. Ze beloonden dat met een oorverdovend gejuich. Een inspi rerend en stimulerend gejuich. Nederland bleef ook na dat overdonde rende kwartier een lichte meerderheid be houden. Hetgeen overigens niet wilde zeg gen dat de Belgen voor het Nederlandse doel niet gevaarlijk konden worden. Naar mate de aanvallen talrijker in aantal wer den, werden echter de duels tussen Cop pens en Van der Hart feller. Steeds duide lijker ging echter tevens blijken dat de Nederlander de gelijke in capaciteiten zo wel als in forsheid bleef van de Belg, maar ook dat de Belgische aanvallers vrijwel zonder uitzondering hun aanvalsleider pro beerden in te schakelen. Er niet aan den kende dat deze schakel niet zo best meer functioneerde. Nederland bleef dus de betere ploeg, ook al begonnen Dries, die in de beginperiode Iedere Nederlander had Zondagmiddag plezier in het Stadion omstreeks kwart over vier toen het eindsig naal klonk. Ook de de laatste jaren - en ook weken - becritiseerde leden van de keuze- commisie. Daarom hadden die dan ook wel het meeste reden tot juichen toen de overwinning op de Belgen een feit was. Links ziet men Pelli- Icaan, die zelf zo me nige zege hielp be vechten als actief spe ler, rechts Hoolboom met de benen van de grond. En wie is de man in het midden? Abe Lenstra. Men weet het, Abe doet altijd anders dan an deren. Daarom is hij wellicht ook zo'n goed voetballer. keer op keer door de lepe De Harder met sprintjes en trucjes was verslagen, Van Brandt, die vooral op Dillen geen vat kon krijgen, en stopper Carré, die steeds ver geefs naar de zwervende Roosenburg zocht, er steeds beter in te komen. Tal van goed opgezette aanvallen werden dan ook af geslagen zonder dat ze direct gevaar had den opgeleverd en voordat Timmermans en Dillen Meert met scherpe schoten had den kunnen belagen. Nederland probeerde het daarna met verre scholen. Maar zowel de PSV-er als de ADO-er faalden daarbij Klaassens mee naar voren gekomen lukte het beter. Zijn enorm harde schot van zeker 25 meter vloog echter via de lat over het doel. De schoten aan de andere kant van Ilouf, Coppens en Givard waren beter ge richt, maar desondanks leverden ze de zich uitstekend opstellende De Munck weinig moeite op. Vijf minuten voor de rust kwam het moment, waarop zestigduizend Nederlan ders in het propvolle stadion hadden zitten wachten. De Harder gaf op het midden veld een center aan de naar buiten sprin tende Roosenburg, die op zijn beurt vlak voor de achterlijn een strakke voorzet gaf, die door de toestormende Dillen met een zeldzaam hard schot in het doel werd ge schoten. Geen Belgische verdediger kreeg een schijn van kans bij deze bliksemsnelle actie. Het gejuich moet in Dicmen ge hoord zijn De tweede helft alhoewel in aanzien lijk lager tempo bracht als het moest nog meer spanning en nog meer boeiend voetbal. Nederland begon weer met over rompelende aanvallen, waarbij Timmer mans een maal na een uiterst fraaie solo- rush vlak voor Meert faalde, en De Har der de ene fraaie center op de andere scherpe pass liet volgen. Een kwartier lang liep Nederland storm, maar slaagde er niet in de score op te voe ren. Toen was weer de beurt aan de Rode Duivels. Een offensief volgde. Een offen sief, dat het bleek onomstotelijk al leen kon slagen als Coppens zijn belager Van der Hart zou verslaan. Maar de Ant werpenaar hoe virtuoos ook slaagde niét. Hij switchte wel en hij probeerde zfin belager ook wel te omspelen, maar welke middelen hij ook aanwendde, lukken deed het niet. kwam. Scheidsrechter Ellis floot onmid dellijk. „Penalty", mompelden duizenden teleurgesteld. Na enig geharrewar gaf de Engelsman echter een vrije schop op de rand van het strafschopgebied. Later verklaarde Ellis dat er drie over tredingen waren geweest: een duw in de rug van Coppens door Van der Hart, een duw terug van Coppens en hands van Van der Hart. Voor de eerste overtreding had hij de vrije schop gegeven. Nederland bleef ook daarna met de rug tegen de muur vechten. Van Schijndel en Klaassens, die hun dikwijls zo nuttige werk door slecht plaatsen verloren zagerl gaan, verloren de greep op het midden veld en met Huysmans en Mees vlak ach ter de voorhoede bleven de Belgen in de aanval. Onder oorverdovend lawaai be zworen de Nederlandse verdedigers echter het steeds onnauwkeurige aanvalsspel van de Belgen. En de enkele malen dat Pieters, Vliers, Givard of Houf de bal met voet of hoofd naar het doel zonden, bewees De Munck in wonderbaarlijke vorm te zijn. Juist toen de cornerscore vijfeen in het voordeel van de Belgen was in de eerste helft driedrie ontworstelde Ne derland zich aan de greep. Definitief. Schaap maakte een keer van een grote verwarring weer eens door Dillen en De Harder veroorzaakt gebruik, maar faalde op drie meter alleen voor Meert. In het resterende kwartier waren veelal de Nederlanders weer in de aanval bè- halve enkele malen bij een corner van de Belgen, waarbij ze acht spelers voor had den maar ook zij boekten geen succes meer. Al leek het er wel veel op toen Dil- De radio-uitzending van Nederland België in Amsterdam werd deze keer ver zorgd door de AVRO in samenwerking met de Wereldomroep. Het radioverslag werd gegeven door Dick van Rijn, die op en thousiaste en meeslepende wijze de luiste raars liet meeleven met de gebeurtenissen op het veld. Steeds bleef hij geestdriftig en volgde te oordelen naar het gejuich uit het stadion - 't spel bijzonder nauwkeurig. Een groot nadeel van dit verslag was echter, dat Van Leeuwen, die zoals was aangekondigd slechts vooraf, tijdens de rust en na afloop beschouwingen zou geven, zich ook tijdens het spel in diepzin nige spelanalyses ging verdiepen, zodat Van Rijn, die soms op weg was naar een climax, vrij abrupt zijn verslag moest on derbreken. Wanneer hij dan echter weer aan het woord kwam werd alles weer goedgemaakt, omdat hij er in slaagde met enkele zinnen de luisteraars weer geheel op te nemen in de wedstrijd. Toch horen we voortaan liever één stem, die van Van Rijn. len hard inschoot, maar Dries van de doel lijn redde. Even later blies Ellis het einde van de wedstrijd, die dan wel geen voetbal op bij zonder hoog internationaal peil had ge bracht, maar die voor de Nederlanders toch wel van bijzondere waarde was. De vreugde over de overwinning staken de Oranje-hemden, noch de tienduizenden op de tribunes onder stoelen of banken. De Belgen, die ook wel voelden dat Neder land behalve de Avedstrijd te winnen ook haar prestige had hersteld, keken gelaten toe. Wat hen niet verhinderde als goede verliezers hun tegenstanders geluk te De voetbalwedstrijd tussen België B en Nederland B gespeeld in het stadion van La Gantoise in Gent, is in een gelijk spel geëindigd: (drie-drie). Bij de rust hadden de Nederlanders een drie-nul voorsprong. Gedurende het eerste kwartier hadden de Belgen een licht veldoverwicht, dat zij echter niet in een doelpunt konden uitdruk ken. Het Nederlandse B-elftal geraakte langzamerhand beter ingespeeld en trok goed combinerend ten aanval. In de 31ste minuut strafte rechtsbinnen Schouten een fout van stopper Dekosler af en schoot de bal onhoudbaar voor doelman Delhasse in de touwen (nul-één). Daarmee begon een „Hollands kwartiertje", waarin Schouten aan zijn eerste treffer nog twee doelpunten toevoegde, namelijk in de 38ste en in de 39ste minuut. Behalve één keer. Met kleine pasjes stormde „Den Rik" op De Munck af. Een doelpunt leek onvermijdelijk. Edoch, pre cies op tijd zette de naar binnen gelopen Kuys zijn voet voor de felle Belg en het gevaar was afgewend. Even later leek een doelpunt voor de Belgen wéér waarschijnlijk. Coppens en Van der Hart waren het zoveelste duel aan het uitduwen, waarbij de opstuitende bal tegen de hand van de Nederlander Direct na de hervatting namen de Ne derlanders opnieuw het initiatief, maar zij behielden dat niet en het duurde niet lang of het doel van Van de Land werd hevig bestookt door linksbinnen Beerens. Een van zijn schoten stuitte af op het been van een verdediger, maar rechtsbinnen Bollen ving de bal op en plaatste deze (in de der de minuut) langs Van de Land (ééndrie). Hoewel de Nederlanders nog enige tijd beter voetbal bleven demonstreren, kwa men de gevaarlijkste aanvallen van de Belgen. Tot een kwartier voor het einde zag het er naar uit, dat de Nederlandse zege vast stond. Toen begonnen de Belgen een verwoed slotoffensief, dat in de 38ste minuut resulteerde in een verrassende kopbal van linksbuiten Platteau, die Van de Land kansloos versloeg (tweedrie). Dit succes inspireerde de gastheren tot een laatste krachtsinspanning, welke vijf mi nuten later tot de gelijkmaker leidde. Bollen rondde een center van Jacquemyns goed af (driedrie). Ruim dertienduizend toeschouwers heb ben Zaterdag op liet Sparta-terrein het Rotterdamse elftal een drienul overwin ning zien behalen in de jaarlijkse steden- ontmoeting tegen Antwerpen. Reeds bij de rust leidden de gastheren met éénnul. Van werkelijk goed voetbal is in deze wedstrijd zelden sprake geweest. Het ver band in de ploegen was aanvankelijk bijna geheel zoek. Bij de Antwerpenaren bestond de voorhoede voornamelijke uit individua listen. Het gevolg was, dat de defensies vrijwel elke situatie meester bleven. Het eerste Rotterdamse doelpunt kwam voort uit een door Van Pelt (SVV) geno men vrije trap van ongeveer veertig meter afstand. Hard en laag suisde het schot op doelman Leysen (Berchem Sport) af, die de bal wel keerde, maar het leder voor de voeten van Boot (Sparta) sloeg, die op zijn beurt zijn clubgenoot Benningshof in de gelegenheid stelde om van dichtbij on houdbaar te scoren. Na de rust vlotte het bij Rotterdam wat beter, bij de gasten bleef het spel zwak. En evena's in de eerste helft waren de scho ten van alle voorhoede-spelers zeer slecht gericht. Zelfs de vrije trappen, welke nog al veelvuldig voorkwamen, terecht of niet terecht toegekend, want de leiding van scheidsrechter Tuinenbürg was allesbe halve bekwaam, hadden geen succes. Zo ontging het de scheidsrechter kennelijk, dat vrijwel alle Antwerpenaren er een per soonlijke eer in schenen te stellen om aan voerder Terlouw (Sparta), tenminste een maal tegen de grond te werken. Na 23 minuten scoorde Van Pelt het tweede doelpunt door een voorzet van Van der Waal (Sparta) ineens uit de lucht op zijn schoen te nemen en hard in te schie ten. En Van der Waal herhaalde dit staal tje na 39 minuten uit een voorzet van Van Ede (Sparta) (drienul). De jeugdwedstrijd NederlandBelgië, welke in aanwezigheid van ruim tiendui zend bezoekers in Bergen op Zoom is ge speeld, is in een alleszins verdiende Bel gische zege geëindigd. Reeds na drie minu ten namen de Belgen door linksbinnen Van der Borre de leiding en in de 25ste minuut bracht rechtsbinnen Gybels de stand op nultwee. De Belgen bleven ook daarna in de meer- 1 derheid en doelman Feyt kreeg heel wat schoten te verwerken, hetgeen hem echter best was toevertrouwd. In de tweede helft speelden de Nederlanders iets doortasten-' der, maar over het algemeen schoten zij bij onze Zuiderburen te kort. Het spel was in de tweede helft iets meer verdeeld, maar het meeste gevaar ontstond toch voor het Nederlandse doel. Na een kwartier vond linksbinnen Boveniers het-net, maar de scheidsrechter floot op hetzelfde ogenblik terecht voor hands. Toch kreeg Nederland nog een kans om tegen te scoren. Vijftien minuten voor het einde namelijk was bij een schot van Boveniers de Belgische doel man Dignef reeds verslagen, doch de bal stuitte tegen de paal terug in het veld. De Nederlandse ploeg stelde als geheel teleur en hield bijzonder weinig beloften voor de toekomst in. De Belgen waren over alle linies beter. Na de tachtigste interlandwedstrijd tus sen Nederland en België is de stand tus sen beide landen als volgt: Thuiswedstrijden Nederland 40 24 7 9 121— 72 België 40 9 7 24 72—121 Uitwedstrijden België 40 18 9 13 89— 74 Nederland 40 13 9 18 7489 Totaal Nederland 80 37 16 27 195—161 België 80 27 16 37 161—195 Het was de eerste keer, dat ik tegen over Coppens in het veld stond", vertelde Van der Hart ons na afloop van de wed strijd. „Maar na alles wat men van hem verteld had - en dat was heus niet alle maal zo lief - viel het heel erg mee. Gemeen heeft hij absoluut niet gespeeld. Natuurlijk het is geen kleine jongen en iedereen moet tegen een duw tje kunnen. Hij net zo goed als ik". Maar ik vond Cop pens zeer sportief spelen. Toen ik een keer op de grond lag is hij direct op mij toe gekomen om me weer op te trekken. Eén ding begrijp ik echter niet van hem. Zo'n goede voetballer als hij is, heeft het niet nodig om af en toe met zijn, laat ik maar zeggen, heup te zwaaien, zijn tegenstander een zetje te geven. „Ik vond het een pret tige wedstrijd", ver telde Coppens. „En er is tussen Van der Hart en mij geen kwaad woord geval len. Hij is een zeer intelligente voetbal ler. En als het al te dreigend werd riep hij zeer handig zijn halfbacks terug. Het is een sportieve kamp geweest en het Ne derlands elftal heeft verdiend gewonnen.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5