GOEDE SIGAREN JAN VAN DER PIGGE VITAMINE VLOKKEN Viering van Koninginnedag en bevrijdingsdag in Oud-Schoten Kilometers Beter 1 iiitiiiii Haarlemse ambtenaar in arrest Imam Ahmed van Jemen weer op de troon Lisse Bennebroek Hillegom gedurende het bollenseizoen Zandvoort Vijfhuizen WOENSDAG 6 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 SPORTCOLBERTS Verdacht van verduistering Zijn zoon joeg oom op de vlucht T eraardebestelling mr. A. R. Baas Paasspel van Nijhoff Hoofdbesteller H. Plant 25 jaar bij de P.T.T. Nachtelijke autobotsing in Zandvoort Ds. H. A. L. van der Linden in Bloemendaal beroepen LAGE PRIJZEN! Algemene Bond van Ouden van Dagen bijeen Protestantse Coöperatie „Ons Belang" bijeen Zangavond van „De Lofstem" Bijzondere Paasdienst Voor de vogels in Bloemendaal Engelse scholieren luiden seizoen in Feestavond Zandvoortse Handelsvereniging Jeugd Rode Kruis helpt Griekenland Scheepvaart In het Kajottersgebouw aan de Linge straat in Oud-Schoten heeft de Vereniging tot viering van nationale dagen „Oud- Schoten" Dinsdagavond de programma's besproken van de feestelijkheden voor het noordelijk stadsdeel op 30 April en 5 Mei. De grootste moeilijkheid bleek de finan ciële kant van de plannen te hebben, die f 1.300,vragen. Voor plm. 550 kinderen zal er op Koninginnedag weliswaar een gemeentelijke tractatie zijn en ook op bevrijdingsdag kan men een aanzienlijk bedrag voor de jeugd reserveren, waar voor de gemeente eveneens heeft zorg gedragen, maar intussen blijven er andere kosten over. Op de recette van de ge- costumeerde voetbalwedstrijd voor dames op een van beide dagen mag men uiter aard niet rekenen, zodat het ontbrekend bedrag of door huis aan huis collectes zou kunnen worden aangevuld, hetgeen alleen voor de feesten op 30 April toe gestaan kan worden, en of collectebussen kunnen bij winkeliers in het noordelijk Haarlem geplaatst worden. Hoe men er zal komen blijft dus nog een vraag, maar met vereende krachten hoopt men toch een behoorlijk resultaat te bereiken. Stille tocht Op de avond van de 4de Mei zal men aan de Muiderslotweg nabij de Rijksstraat weg, bijeenkomen en om halfacht naar het monument aan de Jan Gijzenbrug ver trekken. Er is reeds contact opgenomen met hoofden van scholen, maar het onder wijs houdt zich bij een lezing over de periode van onderdrukking en verzet waarbij een filmstrip ter illustratie dienen zal. Programma voor 30 April Het programma voor Koninginnedag in Oud-Schoten luidt als volgt: 8 uur: vlaghijsen aan de Eksterstraat, hoek Rijksstraatweg; 8 tot 9 uur: rond gang met muziek; 9 uur: kinderen worden afgehaald van het Roerdompplein; 9.15 uur: afmars van de jeugd voor zanghulde; 9.30 uur: zanghulde door plm. 650 school kinderen op het plein voor de Sionskerk aan de Eksterstraat; 10 uur: afmars kin deren; 10.30 uur: filmvoorstellingen voor de deelnemers aan de zanghulde in de gymnastieklokalen van scholen aan Eem- straat en Raafstraat; 10.30 uur: cabaret programma en tractatie der ouden van dagen in feestzaal „Noord"; 14 tot 17 uur: cabaretvoorstelling voor de jeugd in de J. P. Coenschool; 18.30 tot 19 uur: muzi kale rondgang naar sportveld; 19 tot 19.30 uur: gecostumeerde damesvoetbalwedstrijd; 20 tot 20.30 uur: muzikale rondgang; 20.30 tot 24 uur: bal champêtre met attracties, gehouden op het plein van de J. P. Coen school. Nationale feestdag 8 uur: vlaghijsen aan de Eksterstraat; 8.30 tot 9.30 uur: muzikale rondgang; 10 tot 11 uur: demonstratie door de gymna stiekvereniging Volo, op de speelplaats van de J. P. Coenschool; 14.30 tot 17 uur: uitvoering van dansen door het ballet groepje van To Venema, o.a. het sprookje „Sneeuwwitje". Optreden van de volks dansgroep o.l.v. Henk v. d. Wateren; 18.30 tot 19 uur: muzikale rondgang naar het terrein van Onze Gezellen aan de Vondel- weg; 19 tot 19.30 uur: gecostumeerde korf balwedstrijd; 20 tot 20.30 uur: muzikale rondgang; aan deelnemers aan het ge costumeerde bal wordt gevraagd hieraan mee te willen doen; 20.30 tot 24 uur: ge- costumeerd bal-champêtre waaraan prijzen en attractie zijn verbonden; het wordt op het J. P. Coenschoolplein gehouden. ADVERTENTIE Uitgebreide sortering zuiver wollen tweeds in de nieuwste dessins 39.00 - 44.00 - 49.00 Originele Schotse tweeds bijpassende pantalons 24.00 - 29.75 59.75 - 35.00 en hoger Gen. Cronjéstraat la - lb - Tel. 16045 ADVERTENTIE N.V. Ver. Ned. Rubberfabrieken u Heveadorp (Gld) Sinds enige dagen bevindt zich een 41- jaiige ambtenaar van de rijksbelasting dienst te Haarlem in arrest onder verden king enige duizenden guldens te hebben verduisterd ten nadele van een eerste-liulp- bij-ongelukken-vereniging en een bouwfonds te Haarlem. De verduistering, welke voor de E.H.B.O.- organisatie, waarvan de verdachte pen ningmeester was, ongeveer drieduizend gulden en voor het bouwfonds, waarvan hij tweede penningmeester was, duizend gul den zou bedragen, zou gedurende een reeks van jaren zijn gepleegd. Beide organisaties hebben bij de politic aangifte gedaan toen bij een accountants onderzoek onregelmatigheden in de boeken was gebleken. De verdachte heeft een be kentenis afgelegd. Van het geld, dat hij te eigen bate gebruikte, is niets meer over. Hij is ingesloten en inmiddels voor de offi cier van Justitie geleid. ADEN (Reuter) De enige dagen ge leden afgezette koning van Jemen, de 61- jarige Imam Ahmed, heeft, volgens te Aden ontvangen berichten, met hulp van zijn zoon en bevriende stamhoofden de troon in Taez weer kunnen bestijgen. Zijn broer en opvolger, de 48-jarige Seif el Is lam Abdocllah, die hem had verdreven, is op zijn beurt op de vlucht gejaagd. Troepen onder leiding van Ahmed's oud ste zoon, Emir Seif el Islam Mohamed el Badr, brachten de eenheden, die Abdoel- lah steunden, een nederlaag toe, waarna Imam Ahmed te paard, met ontbloot zwaard als teken van vredelievendheid, van het fort El Oerdhi te Taez, waar hij ge vangen had gezeten, temidden van de jui chende bevolking naar zijn paleis terug keerde. Eerder was gemeld, dat de troepen van Abdoellah te Taez en Rahida in hun kazer nes door een woedende menigte werden belegerd. Enige groepen zochten haar toe vlucht in het Britse protectoraat Aden. Abdoellah is naar verluidt, op de vlucht naar Riad in Saoedi-Arabië- Op de algemene begraafplaats te Heem stede heeft Dinsdagmiddag onder een gro te belangstelling de teraardebestelling plaats gehad van mr. A. R. Baas; in leven oud-directeur van de vroegere Algemene Noordhollandse Maatschappij voor Levens verzekering. Verder was de thans overle dene diaken van de Gereformeerde kerk te Heemstede en gemeenteraadslid voor de A.R.-partij. Nadat de kist in de aula stond opge baard, speelde de organist Egbert Vos het gezang 300a: „Wat de toekomst brengen moge". Vervolgens werd als eerste het woord gevoerd door een zoon van de over ledene, de heer J. R. A. Baas, die het leven van zijn vader kenmerkte als zacht voor anderen en hard voor zichzelf. Hij was een Christen in de beste zin des woords, die er steeds van overtuigd is geweest dat het leven niet op deze wereld, doch alleen in de hemel kan worden verzekerd. Ten slotte noemde spreker het voor de familie een weldaad des Heren, een dergelijke man, vader en broeder te hebben mogen bezitten. De tweede spreker was de heer C. M. J. Baas, een broer van de overledene, die in de eerste plaats vaststelde dat het heengaan van deze aarde geen einde is, maar een begin; vooral nu hier de roeping als vader van een Christelijk gezin zo voorbeeldig mocht worden volbracht. Vandaar dat de droefheid om het verlies moet worden overstraald door de vreugde over dit in gaan tot de Heer. Spreker besloot met enige bemoedigende woorden tot de wedu we en het voorlezen van het vijfde vers van het Opstandingslied. De plechtigheid in de aula werd beslo ten met het gezamenlijk" zingen van psalm 89, vers 7: „Hoe zalig is het volk, dat in Uw klanken hoort" en een gebed, waarbij door dr. A. Dondorp werd voorgegaan. Deze sprak ook aan de groeve de Geloofs belijdenis nog uit, waarna de heer J. R. A. Baas, mede namens de familie een kort dankwoord sprak, voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. Met een tweetal opvoeringen van Nij- hoff's paasspel „De dag des Heren" heeft het Bijzonder Kerkewerk Heemstede Dins dagavond in het Minervatheater wederom de aandachtige schare aan zich verplicht, die de behoefte heeft aan het dichterlijke woord in dagen, welke aan grote Christe lijke feesten voorafgaan. De blijdschap om Christus' geboorte straalde uit dat won derlijk mooie en van eenvoud wijze spel „De ster van Bethlehem". Vertroosting wordt ons deel in „De dag des Heren", waarin Nijhoff Christus' opstanding ge denkt. Twee figuren dragen de rouw om Christus' dood en de vreugde om de ver lossing uit. Het zijn Maria Magdalena en Adam, de oude mens, in wie wij onszelve, in Christus herboren, maar nog niet vol tooid, kunnen herkennen. Overwegend mediterend bezint Nijhoff zich op de ver rijzenis van Christus in dezelfde schone versvorm, die wij kennen van zijn Kerst spel, maar ditmaal met minder uiterlijke actie en ook aanmerkelijk sterker zich richtend op het innerlijk. Het is niet het Lijden, dat zijn uitgangspunt is. Van meet af aan gloort de dageraad van de verrijze nis, die aan het eind van het spel in de be schrijving van de ontmoeting, welke Maria Magdalena met Christus had, een juichen de bekroning vindt. Dan is de ingehouden verwachtingsvolle vreugde opgegaan in de triumf der bevrijding. Dan verenigen de gelovigen zich in een dankbare hymne. Onder regie van Wim Paauw werd van Nijhoff's spel een zinvolle en door haar wijding treffende opvoering gegeven, die vooral daarom zo voldeed omdat zij naar de geest zo zuiver was. Zij stichtte, zij was een mooi voorbeeld van lekenspel, dat met hart en ziel werd bedreven. Het koor van het Bijzonder Kerkewerk voerde de door Nijhoff aangegeven gezangen met alle vocale zorg uit. Het was alleen spijtig, dat om onverklaarbare redenen enige der aanwezigen tijdens de uitvoering hun plaats verlieten en voor een stoornis zorg den, welke men in dit geval dubbel be treurt. P. W. FRANSE Maandag 11 April hoopt de heer H. Plant, hoofdbesteller, wonende Thomsonlaan 74 in Haarlem, zijn 25-jarig ambtsjubileum te vieren in dienst van de P.T.T. De jubilaris begon zijn loopbaan als jon geling aan het Telegraafkantoor te Haar lem in 1930, zijn aanstelling als besteller volgde in April 1940. Nadat hij verschil lende rangen had doorlopen onder andere schrijver, employé 3e klasse en administra tieambtenaar 2e klasse, volgde zijn benoe ming tot Hoofdbesteller op 1 Juni 1954. Ook aan het verenigingsleven neemt de heer Plant deel: hij is lid van het vak groepbestuur P.T.T. van de Christelijke Bond' van Overheidspersoneel en bestuurs lid van de Coöperatieve Cantinevereniging „Baljuw". Het zal de jubilaris dan ook niet aan be langstelling ontbreken bij de huldiging, die plaats zal vinden op Dinsdag 12 April om 11.15 uur in het postgebouw Verspronck- weg, afdeling bestelling. ADVERTENTIE Chauffeur verdacht van dronkenschap en diefstal In de nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks 2 uur werden vele bewoners van de Kostverlorenstraat in Zandvoort uit hun slaap gewekt door een daverende klap. Omwonenden van perceel Kostverloren straat 19 zagen, hoe een tweetal auto's dwars over de straat stond, waarbij uit één daarvan een man te voorschijn kwam, die zich, dwars door de tuinen van de huizen heen, uit de voeten maakte. Een surveillerende agent, die vrijwel on middellijk ter plaatse was, trof in geen van beide auto's iemand aan. Het bleek, dat een bestelauto in volle vaart tegen een aan de rechterzijde van de weg geparkeerde personenauto was gebotst en vervolgens tegen een aan de andere zijde van de weg staande boom was gereden. Beide auto's bleken zwaar beschadigd te zijn. Na intensief speuren trof de politie Dins dagmorgen om half zeven in een, in de Van Speykstraat geparkeerde, auto een slapende man aan, die kennelijk onder de invloed van sterke drank verkeerde. Aan deze auto waren inwendig zware bescha digingen toegebracht. Meegenomen naar het politiebureau herkende de man een regenjas, die men in de bestelauto had aan getroffen, als zijn eigendom, doch hij kon zich verder niets meer herinneren. Een verder onderzoek toonde aan, dat men hier te doen had met de 27-jarige S. S. uit Haarlem. Nadat procesverbaal tegen hem was opgemaakt wegens het in staat van dronkenschap besturen van een motor rijtuig, is hij aan de recherche te Haarlem overgegeven als verdacht van diefstal van een auto. Men verdenkt hem er namelijk van, de bestelauto Maandagavond op de Botermarkt in Haarlem te hebben ont vreemd, maar hij heeft dit niet bekend. De recherche is thans met een onderzoek begonnen. In vacature'Koole De Gereformeerde kerk van Bloemen daal heeft in de vacature van dr. J. L. Koole bij enkele candidaatstelling beroe pen ds. H. A. L. van der Linden te De Bilt. Deze veertigjarige predikant diende van 1939 tot 1944 de gemeente van Oolt- gensplaat, van 1944 tot 1947 de gemeente van Zutphen en od 28 Juni 1947 aanvaard de hij een beroep naar Utrecht. ADVERTENTIE TIPS (Senoritas) 8 cent PERFECT10 cent CORONA ROYAL15 cent AROMA (Cederhout) 19 cent brengt voor minder geld een BETERE sigaar! Grote Houtstraat 81 Haarlem Onder grote belangstelling hield de af deling Lisse van de Algemene Bond van Ouden van Dagen haar sluitingsmiddag, waarin men het afgelopen jaar heeft over zien en de jaarverslagen uitgebracht, die een beeld gaven van goed beleid. Ds. J. J. Verleur sprak zijn waardering uit over het mooie werk van de bond en tevens een en kel woord tot de ouden van dagen persoon lijk. Hij wenste de afdeling nog veel goeds toe, en was blij hieraan een steentje te mo gen bijdragen door het beschikbaar stellen van de vergaderzaal der kerk. De heer J. Balkenende bracht dank aan alle leden en het bestuur in het bijzonder voor de goede zorgen in de afgelopen winter. In de Nederlands Hervormde kleuter school te Lisse werd Dinsdagavond de 44e jaarvergadering gehouden door de Protes tantse Coöperatie „Ons Belang" De voorzitter, de heer Van der Linden heette de aanwezigen welkom en wees op de verschillende resultaten der beide af delingen. Door de onkosten en salarisver hoging heeft de afdeling-winkel het winst- peil niet kunnen handhaven, dit in tegen stelling tot de bakkerij die door de ver hoogde broodprijs de loonronde kon op vangen. Het resultaat over het afgelopen jaar was echter in het algemeen bevredigend. Er waren belangrijke aankopen gedaan voor beide afdelingen, het ledenaantal was gestegen tot 876. Voorts bleek uit het ac countantsrapport dat de omzet met f 8550 gestegen is over beide afdelingen tot f 362.462,79, die tenslotte een winst ga ven van f 11.494,92. Er werd een dividend vastgesteld voor leden van l'A percent, voor niet-leden percent. Als bestuursleden werden herkozen de heren B. van der Linden en gekozen de heren Joh. de Kooker en A. van der Lee- den, tot commissaris werd de heer Kooi man herkozen en tot nieuw lid de heer J. van der Pol. Bij de rondvraag werd cri- tiek uitgebracht op de candidaatstelling voor het bestuur, het bleek echter dat er maar weinig animo is voor een dergelijk baantje. Na een kort propagandistisch woord van de voorzitter sloot deze de vergadering. In de kerk van de Gereformeerde Ge meente aan de Tulpenstraat te Lisse werd Dinsdagavond de jaarlijkse zangavond gehouden door de gemengde zangvereni ging „De Lofstem" onder leiding van de heer Cor Kool uit Hillegom. Door ds. Kie- boom werd een kort openingswoord ge sproken, waarin hij de wens uitsprak dat „De Lofstem" ook mocht verstaan wat zij ten gehore bracht. Uitgevoerd werd een programma van geestelijke liederen en be werkingen van psalmen door Cor Kool en werken van Bach, Handel, Leo Mens, en anderen. Door de heer De Jonge werd een cause rie gehouden over de Psalmberijmingen van Datheen en Marnix van St. Aldegon- de. Op Tweede Paasdag, Maandag 11 April, zal in het kerkgebouw van de Stichting „Vogelenzang" een Bijzondere Paasdienst plaats vinden. Ds. J. van Leeuwen, ge reformeerd predikant te IJmuiden zal spreken over het onderwerp: „Het lijkt wel zotteklap". Ds. C. Klapwijk verzorgt het liturgisch gedeelte in deze dienst. Medewerking #ordt verleend door: Titi Bouman, sopraan, Rutger L. Schilpzand, bariton, Herman Sondorp, orgel en het Ge reformeerd Kerkkoor onder leiding van Richard Heidema. Tijdens deze dienst, die om 10 uur be gint, worden koorwerken uitgevoerd van Bach, Handel en Meindert Boekei. De bloemen-mozaïekwedstrijd wordt van 23 tot 30 April in Hillegom gehouden. Een plaatselijke commissie, bestaande uit de heren J. de Groot, W. ter Hark en Th. Ruig- rok, zal zich belasten met de keuring en die zal geschieden op Vrijdagmiddag 22 April. De hoogste drie gewaardeerden uit drie groepen komen in aanmerking voor de streekkeuring, die op Zaterdag 23 April bepaald is. Voor Hillegom zijn vier groepen gevormd, namelijk: grote tuinen (bedrijven, verenigingen, e.d.)kleine tuinen (particu lieren); jeugdtuinen; tuinversiering. De jeugd wordt dit jaar voor het eerst in de gelegenheid gesteld aan de wedstrijd deel te nemen. Wat de tuinversiering be treft vernemen wij, dat deelnemers ver zocht is figuren ter versiering van de tuin aan te brengen. Voor iedere groep worden zes prijzen be schikbaar gesteld; alle deelnemers ontvan gen een legpenning. De nagels voor de mozaïeken zullen op 21 en 22 April gratis beschikbaar zijn. De belangstelling voor de bridge-drive op Tweede Paasdag ten bate van het Rode Kruis is bevredigend. Er bestaat nog ge legenheid tot inschrijving. De demonstratietuin Treslong komt in bloei en in de week van 10 tot 17 April bestaat gelegenheid deel te nemen aan een keuring van narcissen en tulipa's. Op een formulier kan men invullen welke narcis of tulipa men het mooiste vindt. Onder hen, die de naam hebben vermeld van de narcis of de tulipa, die de meeste stemmen heeft verkregen, worden drie prijzen ver loot 75, 50 en 25). Er volgen in de komende weken nog drie keuringen. Voor elke keuring mag men slechts één formu lier inleveren. Van 9 April tot en met 15 Mei zal Hille gom versierd zijn; de versiering ls uitge breider dan vorige jaren. Met veel geestdrift hebben leerlingen van de Bloemendaalse Koningin Wilhelmina- school zich gistermid dag gekweten van hun mensenplicht je gens de dieren door in het Nationale Park de Kennemer duinen onder leiding van di recteur ir. Roderkerk een twintigtal door henzelf vervaardigde nestkastjes op te han gen. Hier ziet men het vrolijke groepje on derweg om hun bij drage in de vogelhuis vesting te gaan leve ren. Gewapend met spijkers, hamers en lange ladders zullen zij de nestkastjes op verschillende plaatsen in het natuurreser vaat aan de bomen nagelen. En nu maar afwachten welke vo gels erin zullen trek ken. GEMEENTELIJKE BUREAUX ZATERDAG DICHT Voorzover de dienst het toelaat, zullen de gemeentelijke bureaux en diensten te Zandvoort op Zaterdag 9 April gesloten zijn. In pension Bernsen te Zandvoort is Zondag aangekomen een groep van 35 jongens en meisjes van diverse Engel se scholen, die daarmede officieel het toeristenbezoek 1955 aan de badplaats hebben geopend. Zij reizen met leid sters en leiders onder auspiciën van „The Workers Travel Association Ltd." en blijven acht dagen in Zandvoort om daar na plaats te maken voor volgende groepen. Zij werden bij hun aankomst in het pen sion op hartelijke wijze toegesproken door de directeur van stichting Touring Zand voort, de heer J. Th. IJugenholtz, die hun diverse mogelijkheden voor uitstapjes tij dens hun verblijf in Zandvoort uiteenzette. De Zandvoortse Handelsvereniging zal tot besluit van het winterseizoen 1954 1955 aan de leden met hun dames een feestavond aanbieden, welke zal plaats hebben op Donderdag 21 April in theater Monopole. Benny Vreeden's cabaret-gezel schap zal deze avond verzorgen met de opvoering van een revue. CANTACT-AVOND ULO-SCHOOL Onder auspiciën van de oudercommis sie zal de Wim Gertenbachschool voor ULO op Vrijdag 15 April de jaarlijkse contact-avond tussen ouders en leerlingen houden in gebouw „Zomerlust". Een aan trekkelijk programma, dat geheel door de leerlingen zal worden verzorgd, zal worden uitgevoerd. Na afloop zal er gelegenheid zijn voor een gezellig dansje, waaraan het dansor- kest „De Notenkrakers" onder leiding van Jan Kemp medewerking verleent. UITVOERING KLEUTER- EN KINDERKOOR Zondagmiddag 24 April zal het R.K. kleuter- en kinderkoor, onder leiding van Leonie Molkenboer een uitvoering geven van zang-spel en dans in het Patronaats gebouw te Zandvoort. Medewerking wordt verleend door een klein koor, bestaande uit leerlingen van het R.K. meisjeslyceum „Sancta Maria" uit Haarlem, die tevens enige dansen zullen uitvoeren. ADVERTENTIE Put energie uit de natuur, neem elke dag Goed voor bet gehele gezin KONINKLIJKE N E D ER L A N D S CH E GIST- EN SPIRITUSFABRIEK N.V. DELFT De leden van de tot het Jeugd Rode Kruis toegetreden speeltuinvereniging „De nieuwe Brug" te Vijfhuizen, nemen dee) aan de actie „Helpt Griekenland". De be doeling hiervan is dat de Nederlandse jeugd gezamenlijk aan de jongens en meis jes in Griekenland, die zwaar hebben ge leden tijdens de rampen in dat land, een nuttige geschenkzending sturen. De Nieuwebruggers hebben geruime tijd een spaaractie gevoerd. De inzameling van het geld gaat op zeer originele wijze. Twee leden der speeltuinvereniging gaan een winkel „openen", waar van alles te koop is, wat kinderen graag hebben; schriften, kleurpotloden, tekenboeken, kleurboeken enzovoort. Hier kunnen de jongelui hun opgespaarde geld kwijt. Hetgeen zij kopen gaat echter niet mee naar huis, maar wordt naar het hoofdbestuur van het Rode Kruis gestuurd, waar het doorgezonden zal worden aan de Griekse jeugd. WANDELSPORTVERENIGING „DE NIEUWE BRUG" De wandelsportvereniging „De Nieuwe Brug" te Vijfhuizen, die verleden jaar reeds verschillende keren met succes deel nam aan wandeltochten, zal dit jaar op het ingeslagen pad voorttippelen. Op 2e Paasdag nemen zij deel aan de Bloembol- lentocht, georganiseerd door de wandel sportvereniging „Jan Pastoors". Ook op 17 April zullen zij meelopent in een bloem- bollentocht, ditmaal die welke wordt voor bereid door de wandelvereniging „Onder door". 't zijn producten van P. HOPPE Aagtekerk, pass. 5 Finisterre n. Marseille. Alamak, pass 5 Balearen n. Rotterdam. Algenib, 5 te Las Palmas. Annenkerk, 5 v. Manilla n. Hongkong. Arendsdijk, pass. 5 Scilly's n. Halifax. Argos, 5 te Genua. Alcyone, 5 v .Pto Alegre n. Rlo Grande do Sul. Algenib, 5 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alnati, 5 v. Rio de Janeiro n. Santos. ALhpard, 5 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Ampenan, 6 te Port Soedan. Amsteldlep, 5 v. Genua n. Port Said. Amstelpai k, 5 v. Bremen n. Hampton Roads. Amstelstad, pass. 5 Wight n. Glasgow. Aalsdijk, pass. 5 Vlissingen n. New Orleans. Abbedijk, 5 te Boston. Abbekerk, pass. 5 Ouessant n. Antw. Al'hena, 4 v. Ilheos n. Antwerpen. Ball, 1 te Hollandia. Beninkust, 5 v. Takoradi n. Freetown. Bloemfontein, 5 350 m. ZW. Kp. Palmas. Bosch fontein, 5 te Amsterdam. Blommersdijk, pass. 5 Gibraltar 11. Marseille. Boissevain. 3 v. Penang n. Mauritius. Bonaire, 5 v. Paramaribo n. Georgetown. Borneo, 6 v. Bahrein n. Bombay. Caltex Pernis. 5 NW-punt Kreta n. Rotterdam Cleodora, 6 te Calcutta verwacht. Caltex The Hague, 6 Rotterdam. Charis, 6 v. New York te Curagao. Caltex Lelden, pass. 6 Algiers n. Rotterdam. Cradle of Liberty, 12 Port Said verwacht. Duivendrecht, pass. 5 Azoren n. Houston. Daphnis, 6 te Georgetown. Dordrecht, 5 v. Londen n. Liverpool. Drente, 5 v. Barcelona n. Rotterdam. Dalerdijk, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Dordrecht, 8 Stanlow verwacht Eemdijk, pass. 5 Azoren n. Havanna. Elizabeth b, pass. 5 Lands End n. Dordrecht. Los, 5 v. Lissabon n. Palermo. Friesland (SSM), 6 v. Rotterdam n. Huelva. Falco, 5 te Lissabon. Graveland, 6 te Recife. Groote Beer, 7 Southampton verwacht. Hilversum, 5 80 m. Z. Kreta n. Stockholm. I-Iector. 5 v. Iskenderun n. Alexandrië. Helicon, 6 te New York. Hoogkerk, 6 te Mombasa. Ilos, 6 te Malta. Japara KRL)5 v. Genua n. Barcelona. Joh. v. Oldenbarnevelt, 5 580 m. NW. Fremantle. Kertosono, 5 v. Belra n. Mombasa. Limburg, 6 te Penang. Llssekerk, 5 nog te Basrah. Loppersum, 5 te Ceuta. Leersum, pass. 6 Vlissingen n. Houston. Liberty Bell, 11 Mena el Ahmadi verw. Loosdrecht, verm. 6 v. Amsterdam n. Marseille. Lawak, 5 v. Djibouti n. Port Soedan. Lekhaven, 5 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Lieve Vrouwkerk. 5 v. Aden n. Karachi. Lombok, 5 v. Seattle n. Portland Oreg. Loppersum, 5 v. Ceuta n. Port Talbot. Mndoera, 5 v. Cheribon n. Semarang. Malvina, 6 te Singapore. Macuba, 5 100 m. W. Ternate n. Sydney. Mapia, 5 85 m. W. Kreta n Port Said. Marisa, 5 v. Calcutta n. Bombay. Metula, pass. 5 Ceylon n. Rotterdam. Modjokerto. 5 v. Penang n. Belawan. Maas, 7 v. Alexandrië te Beyrouth verw. Meerkerk, 7 Mombasa verwacht. Noordam, 5 320 m. Z.ZO. Kp. Race. Nieuw Amsterdam, 5 te Istanboel 6 v. Istanboel naar Athene. Omala, 6 te Singapore. Oranje, 5 v. Colombo n. Suez. Ovula, 6 te Bangkok verwacht. Oostkerk, 3 v. Kobe n. Yokohama. Oranjestad, 5 v. Aruba n. Pto Limon. Orestes, 6 te Rotterdam. Pieter S, 5 v. Rotterdam n. Bristol. Pema, 5 te La Spezia. Prins Casimir, 5 v. Bremen n. Hamburg. Polyphemus, 5 te Djeddah. Peperkust, 5 v. Bordeaux n. Dakar. Prins Alexander, 6 te St. John. Prins Joh. W. Friso. 6 v. Rotterdam te Antw Prins Philips Willem, 5 v. Dakar n. Bordeaux. Prins Willem v. Oranje, 6 te Halifax. Papendrecht, 6 v. Rastanura n. Suez 26 Algien verwacht. Pendrecht, 9 Trinidad verwacht. Rempang, 5 te Amsterdam. Roebia, pass. 5 Kp. Guardafui n. Mogadishu Roggeveen, 6 te Hongkong. Rijnkerk, 6 te Durban. Saparoea, 3 te Basrah. Sibajak, 5 te Suez. Slamat, 6 te Balikpapan. Stad Arnhem, 5 Ouessant gepass n. Amsterdam Stad Arnhem. 7 Amsterdam verw. Stad Breda, 5 v. Zanzibar te Mombasa. Stanvac Djirak, 6 te Tj. Uban verwacht. Stad Maastricht. 5 te Bona. Statue of Liberty, 5 te Mena el Ahmadi. Sumatra, 5 v. Singapore n. Tj. Priok. Sunetta, pass. 6 Sydney n. Townsville. Sliedrecht, 6 te Finnart. Schie, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Sirrah, 6 Rotterdam verwacht. Sloterdijk, 5 v. New Orleans n. New York. Tomori, 5 320 m. O. Kp. Guardafui. Tamo, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Taria, 6 v. Rotterdam op de Theems. Teucer, 5 te Djibouti. Tjipanas, 6 te Buenos Aires. Trompenberg, 5 te Hamburg. Themisto, 11 Rotterdam verwacht. w Van Noort, 6 te Karachi. Van Waerwijck, 5 te Hongkong. -? Woensdrecht, 5 v. Geelong n. Auckland. Wonosari, 5 v. Manilla n. Ilo Ilo. Wonosobo, 5 v. Suez n. Belawan. Waal, 5 te Rotterdam. Waterman, 5 550 m. N. Fayal. W. Alton Jones, 10 Mena el Ahmadi verw. Wieldreoht, 14 Port Said verwacht. Willemstad, 5 te Amsterdam. IJsel, 5 100 m. Z. Kp. Finisterre. Zuiderkruis, pass. 5 Finisterre n. Southampton, Zaan, 6 Gent verwacht. Zeeland (SSM), 6 v. Kopenhagen n. Blyth. Zijpenberg, G te Gravesend. KLEINE VAART Anna b, 5 v. Algiers n. Bona. Albergen, 7 v. Bayonne te Dordrecht verw. Arienoldus G, 4 v. Avonmouth n. Barry. Appingedam, 4 v. Oporto te Rotterdam. Ary Scheffer, 5 v. Ellesmereport te Rotterdam Barracuda, 4 v. Gothenburg n. Rotterdam. Batavier I. pass. 5 Kp. St. Vincent n. Bordeaux. Batavier III, pass. 4 Kp. Finisterre n. Casablanca Bestevaer, 5 v. Huil te Amsterdam verw. Betty Anne S, 7 v. Antw. te Dublin verw. Birmingham, 5 v. Amble n. Rotterdam. Bree Helle, verm. 5 v. Rotterdam n. Londen. Corrie b, 5 v. Kingslynn op de Theems. Casana, 5 v. Halmstad te Antw. Concepcion, pass. 4 Fernando Noronha naar Montevideo. Cinderella. 5 v. Duinkerken te Rotterdam. Deneb, 5 Rotterdam verwacht. Deni, 5 v. Brussel te Antwerpen. Donata, pass. 5 Pitboei n. Ierseke. Davina Goekoop, 4 v. Oostende n. Portsmouth. Deo Duce, 4 v. Kopenhagen n. Rouaan. Diligentia, 5 v. Isle of Grain n. Kingslynn. Dollard. 4 v. Malmö n. Gothenburg. Duiveland, 4 v. Hamburg n. d. Tyne. Eibergen, 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. EUewoutsdijk, 5 15 m. O. Kish. Eyo S, 5 op de Theems n. Colchester. Eemstroom, 5 v. Amsterdam n. Huil. Evertsen, 4 v. West Hartlepool n. Londen, t Expres, 4 v. Boston n. Rotterdam. r Ferocia, verm. 5 v. Brest n. Quimper. 0 Flora, 5 v. Delfzijl te Amsterdam. Frejo, 4 v. Bordeaux n. Rotterdam. Geeststroom, 5 v. Maassluis te Boston. Gruno, pass. 5 Vlissingen n. Huil. Geile, pass. 5 IJmuiden n. Stockholm. Haaksbergen, 5 v. Boucau n. West Hartlepool. Hast IV, 5 te IJmuiden. Heemraadsingel, pass. 5 Vlissingen n. Avonmouth Hartel, verm. 6 v. Hamburg n. Rotterdam. Houtman, pass. 5 Vlissingen n. Newcastle. Henrica, verm. 5 v. Goole n. Gyon. Houtman, 4 v. Antwerpen n. Newcastle. Ida D. 6 Hamburg verwacht. Import. 4 v. Oporto n. Rotterdam. Jan Kreumer, 4 v. Rotterdam te Londen. Kortenaer, 4 v. Portsmouth n. Roscoff. Kemphaan, 5 v. Waterford n. Bilbao. Leonard T, 4 v. Amsterdam n. Bohus. Libelle, 5 v. Vlissingen n. Antw. Leendert b. 5 v. Stockholm n. Rotterdam. Matthew, 5 v. Beckton n. Billingham. Merak N, 5 te Santos. Monica, 5 v. Belfast te Selzaete verw. Meres N, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Michel Swenden, pass. 4 Vlissingen n. Antw. Mynelis, verm. 5 v. Goole n. Norresundby. Mypuck, 6 v. Parijs te Rotterdam verw. Mulan, 5 v. Falmouth te Londen. Muphrid N, 4 v. Newport te Gent. Nautic, pass. 5 Dover n. Liverpool. Noordland, pass. 5 Lizard n. Gent. Nassauhaven, 4 v. Gothenburg n. Rotterdam. Nieuwehaven, 4 v. Rotterdam te Kopenhagen. Noordstad, pass. 5 Vlissingen n. Antw. Nottingham. 4 Kingslynn n. Rotterdam. Oranjepolder verm. 5 v. Liverpool n. Alicante. Paui Westers, 5 v. Amsterdam n. Heroen. Regeja, 5 80 m. W. Skagen. Rini, pass. 5 Vlissingen n. Londen. Result, 5 v. Brest n. Quimper. Reaita, 4 v. Gothenburg te Parijs. Silvaplana. 5 v Malmö te Rotterdam. Stella Maris 5 v Oxelosund te IJmuiden. Spes. pass. 5 Vlissingen n. Aarhus. Senior, 5 v. Vestervik te Rotterdam verw. Sambre, 4 v. Rouaan n. Rotterdam. Setas, 4 v. Hamburg n. Goole. Teun, pass. 4 Vlissingen n. Gent. Ton S, 6 v. Amsterdam te Bremen verw. Trito, 5 v. Dublin te Belfast. Tyro, 5 v. Imrrlngham te Middlesboro. Tinda, 5 v. Par te Rotterdam. Tagri, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Vliestroom, 5 v. Liverpool te Amsterdam ver*. Wiebold Bohmer, 5 v. Carthagena te Londen Westerdok 3 v. Amsterdam te Londen. Westersingel, verm. 5 v. Wicklow n. Port Talbot Wickenburgh, 4 v. Duinkerken n. Londen. Zeehaan, 7 v. Algiers te Londen verw. SLEEPVAARt Blankenburg, 4 v. Maassluis n. Nantes. Goeree, 4 70 m. ZO. Daedalus Rif met bak. Hudson, 4 110 m. W ZW. Kp. Finisterre met baggermolen. Humber, 4 910 m. W. ten Z. Padang met twte zuigers. Oceaan, pass. 4 Burlings n. Rotterdam met zui ger en bak. Witte Zee, 4 350 m. N.NW. Sabang.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 8