Wedloop om de exploratie van het Zuidpool-vasteland Matthaus Passion door de C.O.V. Kerkdiensten Strategische overwegingen achter de Amerikaanse en Britse expedities SLEUTEL WEG Nieuw Vennep Lisse Vijfhuizen Haariemmerm eer Bloemendaal Zandvoort 15 DE SLEUTEL SPECIALIST" C. M. Verkuijl op 11 April 80 jaar J. J. L. Dieben gaat Vijfhuizen verlaten Algemene landbouwcursus Kleedgebouw „Lijnden" Medische Paasdiensten Viering bevrijdingsdag Overdracht uniformen aan muziekkapel Seizoenverlichting brandt tijdens Paasdagen Burgerlijke Stand van Heemstede Scheepvaart J. H. van der Steylen 25 jaar bij de Posterijen ZATERDAG 9 APRIL 195 5 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent te Washington) De Amerikaanse nationale veiligheids raad heeft tot voorzitter president Eisen hower en tot leden de voornaamste minis ters en topmilitairen. Dit doorluchtige ge zelschap heeft in feite het besluit genomen om in hei najaar van 1955 een indrukwek kende expeditie naar de Zuidpool te zenden onder leiding van de ervaren Poolreiziger schoiit-hij-naeht Byrd. De expeditie zal vijf schepen en veertien vliegtuigen ter be schikking krijgen. Zulk een expeditie kost mlllioonen dollars en Walter Sullivan, de Xew York Times-correspondent die zelf Poolreiziger is en die weten kan wat er achter de schermen omgaat, is van mening, dat strategische overwegingen een belang rijke factor vormen, toen de nationale vei ligheidsraad de expeditie-plannen meende te moeten steunen. Tot dusverre maken de Verenigde Staten geen territoriale aanspraken op gebieden rond de Zuidpool maar tevens hebben zij te kennen gegeven, dat het geen aanspra ken van andere landen wenst te erkennen. Mocht hot ooit in deze regionen tot een ver deling tussen belanghebbende landen ko men, dan zal een land, dat veel exploraties hoeft verricht op „het zevende continent" sterk staan in zijn aanspraken. Dat kan verklaren waarom de Verenigde Staten en Croot-Brittannië in de komende jaren zul ke grote expedities naar deze streken zen den. Het Zuidpool-vasteland kan van belang zijn om de grondstoffen die zich in de bo dem onder het ijs kunnen bevinden. Tevens is het van betekenis, omdat men van daar uit de Zuidelijke verbindingen tussen de grote Oceanen kan beheersen. De Britten hebben tot dusverre niet al te veel losgelaten over hun plan. Het schijnt dat zij met een gemotoriseerde colonne dwars over het Zuidpoolcontinent heen wil len trekken. Zij hopen hun weg precies over de pool te kunnen nemen. De Ameri kanen achten het beterte voet te De jaarlijkse uitvoeringen van de Mat thaus Passion van Bach door de Haarlemse Christelijke Oratorium vereniging, onder leiding van George Robert, genoten als steeds bijzonder grote belangstelling. Het werk werd, zoals het de laatste jaren ge bruikelijk is, onverkort gegeven zodat men, na van de recitant vernomen te heb ben dat Judas zich verhangen heeft, ver volgens nog diens aria te horen krijgt, waarin hij op vrij objectieve wijze kwestie van tempo zijn wanhoop ken baar maakt. Vroeger werd dit nummer met nog een aantal andere stelselmatig gecou peerd. Wanneer het weer eens zo ver zal zijn, dat men, rekening houdend met een normaal verteringsvermogen van het pu bliek, het zal aandurven enige minder be langrijke subjectieve passages te schrap pen, kan deze aria van Judas daarvoor in de eerste plaats in aanmerking komen. Het lijkt mij van jaar tot jaar moeilijker te worden een solistische bezetting van de Matthaus Passion samen te stellen waar mee een doorlonende stijleenheid te berei ken is. De jongere krachten, die aan bod komen, moeten meestal het evenwicht nog vinden, dat hier geleidelijk bereikt was. Bovendien is het aantal uitvoeringen van het werk zodanig gestegen, dat beproefde elementen overwerkt raken. Ongaarne hebben wij ditkeer het nobele geluid en de beheerste utidrukking van Guus Hoekman in de Christus-partij gemist. Hij werd bij de vooruitvoering van Woensdag vervan gen door de sonore Vlaamse baszanger Louis Hendrikx, die echter wegens onge steldheid od Donderdag verstek moest laten gaan. In zijn plaats werd de partij gezongen door Piet Tra, die zich heel ver dienstelijk van die taak kweet, maar nog de rustige verhevenheid van klank en ex pressie ontbeert, die wij ons als ideaal voorstellen, terugdenkend aan Messchaert, Kloos en Hoekman. Han le Fèvre had met indispositie te kampen, maar liet dit haast niet merken. Hij heeft in ieder geval de stijl gevonden die in de traditie van de C.O.V. past. Zijn interpretatie mag de spil blijven waar om heen de vertolking van het gewijde drama zich ontwikkelt. D'e tenor Henk Meyer leverde met zijn heerlijk bezielde geluid de lyrische hoogtepunten van de uitvoering, zelfs op zeker ogenblik tegen een minder gelukkig stemmende instrumentale obli gaatpartij in. En ook de bas Rom Kalma schonk met zijn aria's de hoogste bevredi ging. Ik zie in deze zanger een veelbelo vende candidaat voor de Christus-partij. De kleine baspartijen werden door Arie de Rijk voldoende karakteristiek voorge dragen. Wankeler stond het met de vrou welijke solisten. Het klankkarakter van de sopraan Jeannette van Dijck bleek niet zonder charme, maar door haar geluid te forceren kwam de zuivere intonatie wel eens in de klem. Bovendien was haar al te pathetische manier van zingen oorzaak van storende schommelingen. Er zit stof in voor een goede vertolkster, maar het groeiproces is voor deze opgave nog te weinig gevor derd. De alt Maria Naveu heeft een mooi geluid en zij zingt zuiver, doch ook in haar interpretatie is er nog iets onrustigs en onzekers, dat overwonnen moet worden. De neiging tot pathetische overdrijving speelt haar nu en dan parten. Zij heeft echter hoedanigheden, die het beste doen hopen voor haar carrière. Het koor toonde bij een bewonderens waardige zekerheid een evenwichtig klank gehalte en een souplesse, die respect af dwongen: de vrucht van jaren studie onder welbewuste leiding. Bijzonder fraai en in nerlijk geladen klonken de koralen. Het jongenskoor van Tom de Vries vervulde zijn taak in het machtige openingskoor op beschaafde wijze. De organist Piet Halsema loonde zich een vaardig vertolker van de niet te onderschatten continuopartij. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest be geleidde accuraat en met de nodige over gave. Met de gambist Piet Lentz onder scheidden zich als instrumentale solisten vooral de concertmeester Jan Hesmerg en de fluitist Marius Ruysink. Het is te hopen dat George Robert er in zal slagen de stevige eenheid in zijn solis tische bezetting te herstellen, om geheel naar eigen inzicht en verantwoording zijn interpretatie van de Matthaus Passion tot oen modeluitvocring te maken. JOS. DE KLERK. gaan. Met tractoren willen zij doordringen tot diep in ByrcHand, doch van daar uil wordt het moeilijker. De tractoren zullen het wel niet verder brengen dan lot de voel van de Queen Maud-bcrgen. De Amerika nen zullen verder 400 kilometer moeten lo pen. Eerst een grote gletcher op en dan over een hoogvlakte. Veel bagage behoeven zij niet mee te nemen. Die wordt hun ge bracht door reusachtige „Globemasters", viermotorige vliegtuigen, die zoveel voor raden en bouwmaterialen neer zullen gooi en, dat de Amerikanen het een winter kun nen uithouden. Zij blijven daar zo lang ten einde onderzoekingen te doen naar aard magnetisme, kosmische straling enzovoorts. ZONDAG 10 en MAANDAG 11 APRIL 1955 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 6 v.m.: Vroegdienst. Ds. J. Bronsgeest. Organist: K. Bolt, met medewer king van de Stafmuziek v. h. Leger des Heils. Dienst uitg. van de Kerkeraads comm. Bijz. Kerkewerk. 9—9.45: Oecumenische Zangdienst o. 1. v. Ds. G. Kroes, Ev. Luth. Pred. te Haarlem. 10: Ds. A. .T. van Rhijn. Medewerking van Dhr. J. Wildschut, trom pettist. 7: Dr. G. Snijders, Medewerking v. h. Haarlems Bachensemble, o.l.v. George Robert. Maandag 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders. 7: Geen dienst. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Ds. R. Bijl. 7: Geen dienst. Maandag 10.30: Ds. R. Bijl, Ge- zinsdienst. Oosterkerk, Zomerkade. 99.45: Oecumenische Zangdienst o.l.v. Ds. C. P. Hoekema, Doopsgez. Pred. te Haarlem. 10: Ds. W. M. van Asperen. 7: Geen dienst. Maandag 10.30: Ds. A. J. van Rhijn. Gezins- dienst. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 8.45: Repetitie v. h. Kinderkerkkoor. 9.30: Kinder- kerk. Dhr. R. Aschoff. 10.30: Jeugddienst. Ds. P. J. Mackaaij, van Oegstgeest. Gebouw Vrij/.. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan 9.30: Kinderkerk. 10.45: Ds. G. J. Waarden burg. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 8.30 v.m Ds. S. H. J. Voors. Janskapel, Jansstr. 10.30: Ds. M. G. Blauw, Overveen. Jeugd- kapel. Noord: Molenaerslraat 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost. Zomerkade. 10: V/ika W. Veenstra. West, Leidsestraat 10: Dhr. D. Sel ling. Centrum. O. Groenmarkt 10: Dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne. 10.30: Service preside par le pasteur J. F. Baudraz. Church of England. Kinderhuissingel. Evening Ser vice 3 pm. Easter Communion 4 pm. Deut sche Evangelische Kirchengeincindc. Waal se Kerk. 20 uur: Gottesdienst, Pf. D. Stein Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeen komsten met Gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking in de Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evangelisatie, Nas- sauplein 8. 10 en 5: Dhr. A. Romein, van Vlaardingen. Maandag 10: Dezelfde. Woens dag 7.30: Ds. Klein Kranenburg, van Hil versum. Stads Evangelisatie, Lange Heren straat 6. 10 en 7: Dhr. L. Sanders, van den Helder met koorzang. V.m. 8.15: Kinderzang i. h. Proveniershuis. Woensdag 8: Dhr. A. Zijp, van Amsterdam. Zuiderkapel. Zuider straat 15. 10: Dhr. Joh. van Oostveen, Voor burg. 5: Ds. J. Visser. Amsterdam. Evange lisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst. Maandag 10: Dhr. Ed. W. Pera, den Haag. Opwekkingssamenkomsfen, Zuiderstraat 15 Donderdag 8: Ds. I. Vasseur. Kampen. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark IA. 11: Ds. A. R. de Jong. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag geen Zangdienst. Zondag 7.45 v.m.: Paasl'ilanie met Koorzang. 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zondagsschool en Jeugddienst. Vrije Gemeente, Rest. Brinkmann. Gr. Markt 10.30: Dhr. G. J. de Nie. Vrije Evang. Ge meente, gebouw Bethel. Voorhelmstraat 3. 10: Voorg. A. H. van Gent. 4.30: Evang. A. A. Esmeyer Jr. Evang Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. Maandag 9: Ds. W. Spliethoff. Korte dienst. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. Souten- dijk. Maandag 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Haarlem-N. Noorderkapel. Indischestraat. 9.45 en 11: Ds. S. M. A. Daalder. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. C. Goeman. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. Huwelijksbe vestiging. 5: Ds. D. J. Roos. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. C. Goeman. 5: Ds. L. Hoorweg Jr.Geref. Kerk. Begijn hofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Chr. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Maan dag. 10: Dezelfde. Geref. Gemeente, Ridder straat 29. 10 en 4: Leesdienst. Maandag 10: Leesdienst. Woensdag 7.30: Dhr. Molenaar. Gcr. Gem., L. Margarethastraat 10 en 4.30: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Ds. Steenblok. Oud-Katli. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Maandag 10: Hoogmis Baptiste Gemeente, Begijnhof, Begijnhof kapel. 10.30: Ds. J. W. Weenink. Gemeente koor. 7: Dezelfde. 8.15: Jeugdsamenkomst. Maandag 7.30: Contactavond. Leger des Heils Schagchelstraat 26. 10: Heiligingsdienst. 7: Openluchtsamenkomst op de Ged. Oude Gracht. 8: Verlossingssamenkomst. De sa menkomsten staan o.l.v. Majoor en Mevr. M. Souverein. Dinsdag 2.15: Gezinsbondsa- menkomst. Donderdag 8: Samenkomst. Iedere Zondag kindersamenkomsten om 12 uur, Leidster van de jeugd M. Bruis. Pinkster gemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Samenkomsten met medew. Zangkoor. Ver gadering van Gelovigen. Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Ge meente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. De Christenge meenschap, Westerhoutpark 1 A. 8.30: Zon dagsdienst voor kinderen. 9: Mensenwij- dingsdienst. Volle Evangeliegemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: Bijzondere dienst met inzegening van Evangelist. 12-13: Zondags school. 7: Opwekkingssamenkomst. Maandag 10: Samenkomst. Zevende-Dags Adventisten Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Ze- vendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21 Iedere Zaterdag 10: Prediking. Hersteld Apost. Zendingkerk, WHhelminastr. 21. 10 en 5: Godsdienstoefening Apostolische Gemeen te, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienst oefening. Maandag 10: Godsdienstoefening. Kerk van Jezeus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Soefi-Bewe- ging. 11: Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium, Prinsenhof. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jans straat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. J. P. Smits, Haarlem. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Maandag 10: Dezelfde. Geref. Ge meente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Donderdag 7.30: Ds. de Gier. Oud-Ger. Gem. in Ned. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Dhr. Gebraad. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10.30: Dr. G. Ph. Scheers, m.m.v. het Kerkkoor. 7: Ds. G. Koch. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. van der Loos. Maandag 10: Ds. G. Koch. Gezinsdienst. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Mw. Dr. A. Mankes-Zernike. Ver. Doopsgez. Gemeente, Noorderkanel. Indischestraat. 9.45: en 11: Ds. Daalder. Stichting „Petra". Woens dag 8: In verband met verbouwing der zaal samenkomst Maasstraat 8. Geref. Kerk Ju lianakerk, Kloosterstraat. 8.45: Ds. P. de ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 Ruig. 5: Ds. S. J. Popma. Noorderkerk, Vel serstraat. 8.45: Ds. S. J. Popma. 5: Ds. H. W. Wierda. Sionskcrk, Ekslerstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Noord- Schoterkerk, Spaarnrijkstr. 10.15: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. Maandag 10: Ds. A. H. Schippers, van Hil- legom. Leger des Heils. Ceramstraat 4 (in de poort) Zaterdag 7: Bidstond. 7.30: Straatzang Zondag 10: Paasjubel. Thema: Beleefd of gemist? 6.45: Openluchtsamenkomst Soen- daplein. 7.30: Opwekkingssamenkomst. Maandag 10.30: Openluchtsamenkomst Soen- daplein. Leiders: Kapitein en Mevr. Joh. C. en A. van Huizen-van Ede. Dinsdag: geen gezinsbond. Donderdag Heiligingssamen komst. ChCr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. Maandag 10: Ds. A. H. Schippers. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplcin. 8.309.15: Ds. van Dijl. 9.159.45: Paaszangbijeenkomst in de openlucht o.l.v. voorgangers van verschil lende kerken. 10: Ds. Oskamp. Maandag 10: Vic. J. A. Eekhof Wijk a. Zee. Kapel Nieuw Vredenhof. 99.45: Oecumenische Paaszang- dienst o.l.v. Ds. J. J. van Hille. Rem. Pred. 10: Ds. B. van Gelder. Maandag 10.30: Vicaris J. Oskamp. Aula Chr. Lyceum. 10.45 Ds. van Nieuwenhuijzen. Maandag 10: Ds. van Nieuwenhuijzen, zangdienst. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. j. A. de Klerk. Ned. Prot. Bond, Posllaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afdeling. Doopsgez. Kring, Foyer van het Minerva Theater, Binnenweg. 10.30: Ds. C. P. Hoe kema. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Jac. v. Ruysdaellaan 7. Maandag 3: Samenkomst. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. C. Klapwijk, Bennebroek. Camplaan 10: Dr. A. Dondorp. 5.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10.30: Ds. Arnold. 5: Leesdienst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 9: Paasdienst voor jongeren van 12 jaar en ouder in de Kapel. Ds. J. E. Drost. 10.30: Ds. J. E. Drost. 12: Paasdienst voor kinderen van 512 jaar in de Kapel. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff, Rem. Rotterdam. BENNEBROEK. Ned. Ilerv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Jeugddienst. Prof. Dr. G. C. v. Niftrik, te Amsterdam. Maandag 10: Ds. Chr. Eorhardt. te Hillegom. Geref. Kerk. 10: Ds. C. Klanwijk. 5: Dr, A. Dondorn, H'stede. Maandag. Dienst in de Stichtingskerk ..Vo gelenzang". 10: Ds. G. v. Leeuwen en Ds. C. K'anwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12-15 iaar in Maranatha, Paasdienst. Ned. Prot. Bond, PolgLeterweg 4. 10.30: Dr. A. van Bie- men, Hv. Bentveld. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 3.30: Ds. A. C. van Nood. van Velsen. 7.30: Ds. H. W. Wierda, van Haarlem. Maandag. 9.30: Ds. J. A. Tiemens, van IJmuiden. Vrij Kath. Kerk. Pooellaan 1. 10.30: Hoogfeest van Pasen. Gez.. H. Mis. Donderdag 7.30: Ge sproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 8 v.m.: Paasz.an?dienst, uitgaande van „De Open Deur". 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Zondags school Julianakwartier, Kon. Wilhelmina- school, Domnvloedslaan. Marine Hospitaal. 10: Ds. II. Woldendorp. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus. 15: Dezelfde. Kinderdienst. 19: Ds. Eerhard, Jeugddienst. Maandag. 10: Ds. Brouwer. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. Schinoers. Maandag 10: Dezelfde. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: ds. J. C. Salverda. 4: Zondagsschool Paasfeest. 7: Vic. L. C. Baljé. Maandag 9.30: Ds. H. H. Tulp, v. Liindcn. Doopsgez. gemeente. 10.30: Mevr. Ds. N. Treffers-Mesdag. Geref. Kerk. 9.30: Ds. M. Ros, openbare geloofsbelijdenis 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ncd. Herv. Kerk. 7.50: Ooenluchtsamcnkomst op het kerkplein. 8.30: Kinderdienst. 10: Ds. J. A. van Boven. 7: Ds. N. Kleermaker, van Leiden. Jeugd dienst. Maandag 9.30: Ds. M. C. Don. Ab- henes. 9.30: Ds. M. C. Don. Maandag 9.30: Ds. J. A. van Boven. Bethelkapel 10: Ds. G. A. Alma, van Amsterdam. 7: Ds. G. Lans, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. Maandag 9.30: Dezelfde. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Vic. L. C. Baljé. 7: Ds. v. d. Berg van IJmuiden, Jeugddienst. Maandag 10: Vic. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. A. Pos, van H'lem. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 9 en 10.45: Ds. D. ter Steege. 7: Geen dienst. Maandag 10.30: Ds. P. J. Mackaaij, Oegstgeest. „De Toorts" geen dienst. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. Maandag 10: Ds. G. H. v. d. Woord. West. Sionskerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. Maandag 10.30: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. C. de Ru, Medewerking kerkkoor en in strumentale muziek. 7: Ds. R. H. Oldeman, Paaswijdingsdienst voor de jeugd. Medew. kerkkoor. 9.15: v.m. Jeugdkapel met Zon dagsschool. Ds. J. van der Mije (oudste kin deren). Maandag geen diensten. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. H. A. C. Snethlage, van Rotterdam. Geref. Kerk, Ju- lianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter. (1010.15: Zangdienst). 5: Ds. D. Ringnalda van Over veen. Maandag geen diensten. Ned. Chr. Ge meenschapshond. in „Ons Huis". Dinsdag 8: Dhr. M. C. Draijer, van Haarlem. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. J. Th. van Veenen, van Utrecht. Jeugddienst. Maandag 10: Vicaris Wolfensbergen. Ned. Prot. Bond Ds. J. A. Mulder, van Naarden. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. K. Schouten. Maandag 10: Ds. Eringa, van Den Haag. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Geni. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Maandag 10: Dezelfde. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Maandag 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Prof. J. J. v. d. Schuit, van Apeldoorn. Maandag 10: Dezelfde. De Nieuw Vennepse landbouwer C. M. Verkuijl die door velerlei werk op maat schappelijk en sociaal gebied veel bekend heid geniet in de Haarlemmermeer, viert Maandag zijn tachtigste verjaardag. Hij is jarenlang bestuurslid van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, afdeling Haar lemmermeer, geweest en heeft zitting ge had in het bestuur van de Christelijke Landbouwwinterschool te Hoofddorp, waarvan hij 12 jaar penningmeester was. In Maart 1921 werd hij tot hoofd-inge- land van de Haarlemmermeerpolder geko zen en in 1929 tot heemraad. Tot zijn ze ventigste jaar bekleedde hij deze functie. Hij was voorts tientallen jaren lid van het bestuur van de Christelijke school te Nieuw Vennep en lid van de commissie van be heer der Gereformeerde Kerk. Maandag middag van 3 uur tot half 5 bestaat er in café „De Uil" aan de Aalsmeerderdijk bij de Bennebroekerweg gelegenheid om hem te feliciteren. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt in Lisse ge durende de Paasdagen waargenomen door dokter Haase, Hereweg 337, tel. 3685 op Zondag de Eerste Paasdag en dokter H. A. Holl, Veldhorststraat 50, tel. 3155 op Maan dag de Tweede Paasdag. Volgende week zal een bekend en alge meen geacht inwoner van Vijfhuizen het dorp verlaten, namelijk de beer J. J. L. Dieben, die naar Hoofddorp gaat verhui zen. In hem verliest de dorpsgemeenschap een persoon, die gedurende de lange tijd, dat hij in Vijfhuizen woonachtig was, veel in het algemeen belang heeft verricht. De heer Dieben was hoofd van de Sint Anna- school te Vijfhuizen, welke functie hij in December 1953 neerlegde. Hij was toen ruim veertig jaar bij het katholieke onder wijs werkzaam geweest, achtereenvolgens in Zoetermeer-Hoge Rijndijk, Sassenheim en sedert de oprichting van de Sint Anna- school te Vijfhuizen. Ook in het openbare leven bekleedde hij verschillende functies. Zo was hij secreta ris van de plaatselijke afdeling van de KVP, secretaris van de Oranjevereniging en de Bejaardenclub, Kringpenningmees ter van het Witte Kruis, voorzitter van de afdeling Vijfhuizen van het Genoot schap voor de Stille Omgang. Ook aan de vereniging „Dorp Vijfhui zen" heeft hij actief medegewerkt, hiervan is de heer Dieben twintig jaar secretaris geweest. Donderdagavond vond in de openbare school te Vijfhuizen de eindles plaats van de landbouwcursus, welke aldaar wordt gegeven door de heer W. Braakensiek. Na mens de afdeling Haarlemmermeer van de Hollandse Maatschappij voor Landbouw werden de rapporten uitgereikt door de heer W. den Hertog. Spreker complimen teerde in het bijzonder de heren S. Bran der en A. Boos in verband met hun uit stekende prestaties. Verder wees de heer Den Hertog op de grote betekenis van het bezit van diploma's in deze tijd, hetgeen ook geldt voor boeren en landarbeiders. Bevorderd werden: S. Brander, A. Boot, B. Calvelage, R. Maliepaard, W. van Nes, C. van Opzeeland, J. Jansen, A. Olsthoorn, A. Monster en J. Vrolijk. Geen enkele van dc cursisten werd afgewezen. B. en W. van Haarlemmermeer stellen de gemeenteraad voor tot het verlenen van een subsidie van f 500 te verlenen aan de Stichting 1940-1945 als jubileumgift ter ge legenheid van het tweede lustrum van de- bevrijding. DOKTERSDIENSTEN Hoofddorp: dokter Bult. Nieuw Vennep: dokter Nugteren. Badhoevedorn-Sloten. dokter Den Ouden. Zwanenburg-Halfweg: dokter Rijnders. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Margaretha Maria, d. van C. Hoenderdos en J. J. F. Wiikhüise; Maria Johanna, d. van Q. Verwer en C. J. van der Vlugt; .Tasperina Antje. d. van P. Brouwer en L. Veenstra; Veronica .Tcanna Maria, d. van A. J. Havermans en A. M. M. Ronde; Johannes Petrus Gerardus, z. van P. J. Mes man en A. C. Lamboo: Hendrik, z. van H. J. Timmers en M. C. Corts; Martirms Cornelis. z. van J. P. van Hemert en G. R. de Vries: Theodnrus Frederik, z. van 5J. A.-van Boven :.en C. S. A. Meijer: Everdina Josina. d. van 1 M. H. Jansen en J: Gemmink; Maria Geer- truirla Oërarda, d. van P. W. van dér Riet en M. C. Huiismans; Jan Willem, z. van W. Klootwijk en H. Vos: Hendrikus. z. van J. B. Broxterman en T. van Eeek; Frederika Jo hanna, d. van B. .Tanbroers en J. C. Olij Adn'ana Leen'ie. d. van G. van der Kraats en S Broek: Barend, z.', van A. Biesheuvel en M. Knihbe. ONDERTROUWD: G. Mans en H. Rebel; P. .T Martius en S. C. Stange: F. A. Kool haas en S. J. Bokhorst: J. Verbaeh en M. A: Kroezen: J. A. Alders en J. M. Lünnemann: •T. Leen en C. Koenen: A. Honmg en N. van Riin: K. J. Salentijn en J. M. Borst. GETROUWD: J. P. Daalman en G. M. M. Berendse: C. Kuii sterman-s en J. Lammerse; A. M. Milatz en F. C. Kuijer; A. Brander- horst en J. H. van der Stelt; J. C. Verburg en M. A. Vorst. OVERLEDEN: Frederik Johannes Maria van Leeuwen, 2 ,i: Cornelis Jaansen, 68 i.. e. van J. M. Niis; Johannes Rodenburgh, 66 j., w. van P. Bokhorst. De artsendienst wordt met de Paasdagen van. Zaterdagmiddag af waargenomen door de artsen C. Eenhoorn, Bloemendaalseweg 17,telefoon 25589 (voor Bloemendaal-dorp), P. M. Wijkma-s, Julianalaan 130, telefoon 10071, (voor Overveen), A. W. Mellema, Spie- gelenburghlaan 20, telefoon 27888, op Eerste Paasdag en J. Reurink, Aerdenhoutsduin- weg 8, telefoon 26035, op Tweede Paasdag (beiden voor Aerdenhout). De Zondags-, avond- en nachtdienst van apotheken voor Aerdenhout, Overveen, Bloemendaal en Santpoort wordt van heden avond zes uur af tot Zaterdag 16 April ver zorgd door de Aerdenhoutse Apotheek (L. Baruch), Zandvoortselaan 164. telef. 26772, de Elswout-apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, telefoon 16760 en de Santpoortse apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, telef. K 2560 8249. De dienstdoende wijkverpleegsters gedu rende de Paasdagen zijn de zustere J. van Dijk. Bloemendaalseweg 307, Overveen, telefoon 12698. b.g.g. 14424 en A. G. Haags- ma, Roemer Visseherploin 1, Aerdenhout, telefooon 27900. Dinsdagavond komt het comité „Vie ring „Bevrijdingsdag te Zandvoort" we derom in het Raadhuis bijeen. Verwacht wordt, dat de voorbereidende arbeid van de diversè commissies dan zo danig zal zijn gevorderd, dat de voorberei dingen voor de feestdag op 5 Mei die avond ook volledig ten uitvoer zullen kun nen worden gelegd. Duinbrandje Donderdagmiddag omstreeks drie uur werd de Zandvoortse brandweer gealar meerd voor de eerste duinbrand in dit jaar, welke was ontstaan langs het terrein van de Kennemer Golfclub. De brand was spoe dig geblust. Circa vijftig vierkante meter duinbeplanting verbrandde. De oorzaak is onbekend. Massakamp „De Zeereep" De jonge Zandvoortse biljartvereniging „De Zeereep" stelt zich voor binnenkort ter afsluiting van het seizoen, een massa kamp te organiseren tegen een biljart vereniging uit Overveen, te houden in het clubhuis aan de Zeestraat 29. Door de Zandvoortse vereniging is hiervoor een wisselprijs beschikbaar gesteld, waarvan de uitreiking zal plaats hebben in het clubhuis van de winnende vereniging. Op Zat er don 16 April Zaterdag 16 April belooft een belangrijke dag te worden in het bestaan van de Zand voortse muziekkapel. Die avond zal, voor afgaande aan een speciaal concert, in theater Monopole de overdracht der uni formen door Zandvoorts burgemeester plaats hebben, zodat dan de kapel voor het eerst sinds haar bestaan geüniformeerd zal optreden. De avond zal worden geopend door de voorzitter, de heer P Schaap. Daarna vol gen een toespraak en de overdracht der uniformen door burgemeester mr. H. M van Fenema. Vervolgens zullen tijdens een officiële ceremonie nieuwe vlaggen en een nieuw vaandel worden overhandigd. Het officiële gedeelte van deze avond zal wor den besloten met de mars: „Saint Triphon" van A. Neij. Een aantrekkelijk programma werd dooi de dirigent, de heer J. J. Wildschut samen gesteld. Er wordt begonnen met de ouver ture „Gri-Gri" van Paul Lincke. Vervol gens wordt uitgevoerd het Concertino voor twee clarinetten met orkest van C. M. von Weber, met als solisten de heren J. Weber en W. Keur. Daarna volgt een selectie uit de opera „Rosamunde" van Fr. Schubert, gevolgd door het Andante uit het Concert in C majeur voor piano met orkest van W. A. Mozart met als solist Wil van Baekel. De hierna te spelen selectie uit de opera „Martha" van F. v. Flotow wordt gevolgd door het Concertino voor trompet met or kest van F. Andrieu, waarin de dirigent, de heer J. J. Wildschut als solist optreedt. „Suite de Ballet" van Fr. v. Poppy gaat dan nog vooraf aan de grote Finale waar mede het eerste optreden van het orkest besloten wordt. Daarna volgt een optreden van het tam boercorps met Franse, Hollandse, Schotse en Engelse marsen, waarna het speciaal gevormde amusements-orkest het slot van het programma zal verzorgen. Na afloop volgt een bal met medewer king van het dansorkest „The Moonlight Serenaders". Met grote belangstelling wordt dit eer ste optreden van de Zandvoortse muziek kapel, waarbij de laatste tijd zich verschei dene goede musici als lid hebben aange meld, in Zandvoortse kringen tegemoet ge zien. Haltestraat en Kerkstraatvereniging hebben van het Gemeentebestuur van Zandvoort toestemming ontvangen, de sei zoenverlichting heden Zaterdag te ontste ken. Met man en macht wordt gewerkt om met het monteren tijdig gereed te zijn. Wat de seizoenverlichting op de Grote Krocht betreft, deze zal enkele weken la ter worden ontstoken, omdat het opzetten van de lichtmasten en het monteren der verlichting in deze straat veel meer tijd vergt. JAARVERGADERING REDDINGSBRIGADE De Zandvoortse reddingsbrigade houdt Donderdag 21 April in hotel Keur haar jaarvergadering. Er staat onder meer een bestuursverkiezing op het programma. Periodiek aftredend zijn de heren dr. J. van- der Meer, A. Loos en A. Frank. Laatstgenoemde-: stelt zich niet meer -her kiesbaar. ONDERTROUWD: W. Bos en L. C. H. van Seters; W. J. van Dijk en A. M. van Vasten- hoven; E. de Leur en C. Keyser; W. W. van Schooten en J. H. Hulsebosch: J. M. Siregar en M. C. Dek; W. E. J. Schulz en J. S. Die- perink. GETROUWD: H. J. de Ruijter en M. C. Boofsman; P. Azzott en D. J. van Cleeff; J. M. Sandwijk en G. Stuart; A. Oosten en C. Bakker; D, J. de Wid-t en S. van der Kaav; J. H. van der Laan en A. P. Knapen; P. Eneelblik en M. van Meurs. GEBOREN: Maria Christina, d. van N. Martin en C. Brouwer; Willem Boudijn en Pieter Godfried, zoons van P. G. v. Zwieten en H. H. Lenstra; Ruurdina Grietje, dr. van J. C. v. d. Valk en P. E. Hettelingh; Antonia Caecilia, d. van C. A. Hoogenboom en A. Ansustinus. OVERLEDEN: Mej. A. Oskam, 77 j., Bron- steeweg 57; A. R. Baas, 75 j., Paulus Buys- laan 8; Wed. J. van GreuningenCoers, 78 j., Bem. Zweerslaan 22: K. Lakeman, 85 j., Soendastraat 21; W. J. J. Zappeij, 58 j„ Spaarnzichtlaan 23; A. L. Driessen, 74 j., Vijfherenstraat 1; J. J. F. van Dijk. 52 j., Herenweg 126; Mevr. G. van StaalJoosten. 67 j., Heemst. Dreef 182; G. van ter Beek, 47 j., Herenweg 126; J. v. d. Werf, 90 j., Bron- steeweg 24. Arkeldijk, 8 te Antwerpen. Artemis, 8 v. IJmuiden n. Trinidad. Ampenan, 9 te Suez. Arendskerk, 9 te Marseille. Argos, 8 v. Genua n. Livorno. Akkrumdijk, pass. 8 Lizard n. Antw. Alwaki, 8 v. Victoria n. Rotterdam. Aaraijk, 9 v. Bremen n. Rotterdam. Alcyone, 9 te Buenos Aires. Alnati, 8 v. Santos n. Montevideo. Amstelveen, 9 te Port au Prince. Adonis, 8 v. Amsterdam u. La Guaira en Curacao Alkaid, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Amor, 8 v. Rotterdam n. Algiers. Averdijk, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Amerskerk, 8 te Melbourne. Almdijk, 8 te Mobile. Aldabi, 13 Rotterdam verwacht Alblasserdijk, 8 te New Orleans. Aagtekerk, 8 te Marseille. Bali, 8 v. Hollandia n. Soerabaja. Beninkust, 8 v. Freetown n. Dakar. Blitar, 8 v. Suez n. Aden. Blommersdijk, 8 te Marseille. Breda, 10 te Rotterdam verwacht. Banka, 8 v. Singapore n. Manilla. Britsum, 8 v. Vlissingen n. Galveston. Baarn. 8 v. Arica n. Callao. Bawean, 8 v. Portland Oreg n. Astoria. Bloemfontein, pass. 8 Dakar n. Las Palmas. Bonaire, 8 v. Georgetown n. Paramaribo. Boschfontein, 8 v. Amsterdam n. Durban. Cleodora, 8 v. Calcutta n. Cliittagong. Cradle of Liberty. 7 Gibraltar gepass. naar Port Said. Caitex Nederland, 8 te Stockholm. Caltex The Hague, pass 8 Ouessant n. Port Said. Caitex Delft, 8 te Rotterdam. Clavella. 8 160 m. W. Horta. Caitex Leiden, 11 Rotterdam verw. Cistula, 8 v. Rotterdam n. Le Havre. Cottica, 9 te Dover. Cronenburg h.pass. 8 Dungeness n. Onton. Cumulus, 10 Rotterdam verwacht. Dordrecht, 3 te Liverpool. Drente, pass. 8 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Eemland, 7 te Victoria. Esso Amsterdam pass. 5 Gibraltar n. Le Havie. Elmina. pass. 8 Kp. Vilano n. Dakar. Esso Rotterdam, 13 v. Aruba te Rotterdam verw. Eendracht, pass 7 Malta n. Gibraltar. Elizabeth b, 7 v. Corpus Christi te Dordrecht. Esso Den Haag, pass. 8 Vlissingen n. Sidon. Etrema, 9 v. Alesund n. Rotterdam. Felipes, 9 te Padang. Graveland, 9 te Bahia verwacht. Groote Kerk, 9 te Bangkok. Gordias, 8 v. Rotterdam n. Lissabon. Heemskerk, 9 te Aden. Hydra, 7 v. Amsterdam n. Cumana. Haulerwijk, 8 v. Ceuta n. Hamburg. Haarlem, 8 v. Callao n. Mollendo. Heemskerk, 9 v. Aden n. Suez. Ilos, 9 v. Malta te Piraeus. Japara KRL)pass. 8 Gibraltar n. Rotterdam. Loenerkerk, 9 te Rangoon. Loosdrecht, pass. 8 Dover n. Marseille. De heer J. H. van der Steylen herdacht Vrijdag 8 April de dag waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad van het P.T.T.-be- drijf. In zijn met vele bloemstukken ver sierde woning sprak de heer J. W. van Schaik, directeur van het postkantoor Haarlem, de jubilaris hartelijk toe en dank te hem voor zijn grote plichtsbetrachting, waarna hij hem een geschenk ondpr cou vert overhandigde. De heer J. Regelink, voorzitter van de Haarlemse Postfanfare, huldigde de heer Van der Steylen als een actief lid van het corps, die altijd voor de Postfanfare klaar staat. Namens leden en bestuur bood de spreker een prachtig bloemstuk aan. De heer P. Koomen, voorzitter van het jubileumfonds sloot zich gaarne bij de woorden van de voorgaande spreker aan, omdat de jubilaris een goed bestuurslid van het fonds was en ook daaraan zijn grote werkkracht schonk. Uit naam van het fonds bood spreker een electrisch scheerapparaat aan. Mevrouw Van der Steylen ontving een prachtige kamerplant. Onder de vele aanwezigen waren de heren C. A. L. Trommelen, chef van het postkantoor Verspronckweg, B. Helmis, chef van de afdeling expeditie en B. J. van Barneveld, chef van de afdeling bestelling. Joh. v. Oldenbamevelt, pass. 8 Albany n. Mel bourne. Loppersum, pass. 8 Finisterre in. Port Talbot. Langkoeas, 9 te Belawan verwacht. Laertes, 9 v. Indonesië te Amsterdam. Leto, 8 v. Rotterdam n. Houston. Lekhaven, pass. 8 Kp. Finisterre n. Las Palmas. Linge, 8 v. Bremen n. Dakar. Lemsterkerk, 9 v. Esbjerg te Rotterdam. Mataram, 9 te Tj. Priok verw. Molenkerk, 8 v. Livorno n. Port Said. Marken, 7 v. Newport News n. Engeland. Mapia, 8 v. Suez n. Djeddah. Mariekerk, 9 te Elizabeth. Noordam, 8 580 m. w.t.Z. Valentia n. Rotterdam Nestor, 9 te Paramaribo. Nieuw Amsterdam, 8 v. Athene n. Palermo. Helicon, 8 v. New York n. Port au Prince. Oranje, 8 180 m. Ot.Z. Guardafui. Oranjestad, 8 v. Cristobal n. Pto Limon. Prins Alexander, 7 v. St. John n. Montreal. Prins Willem v. Oranje. 8 v. Halifax n. R'dam. Roggeveen, 8 v. Hongkong n. Ocaka. Roebiah, 8 v. Mogadiscio n. Ummsaid. Rijndam, 8 200 m. Z. ZW. Hallfax. Salawati, pass. 8 Gibraltar n. Hamburg. SUedrecht, 7 v. Finnart n. Mena el Ahmadi Sommelsdljk, 9 te Soerabaja. Stad Arnhem, 8 te Amsterdam. Straat Makassar. 8 v. Hongkong n. Kobe. stad Lelden, 8 v. Las Palmas n. Kaapstad. Stad Maastricht. 8 v. Bona n. Rotterdam. Stentor, 8 vroeg v. New Orleans n. Maracaibo. Ternate, 9 te Singapore verwacht. Tomini, 10 te Singapore verwacht. Tawali, 8 te Basrah. Tomorl, pass. 9 Minikoy n. Singapore. Tarakan, pass. 9 Kp. Guardafui n. Suez. Tara, 9 te Bahla Blanca. Tabian, 9 te New York. Taria, 8 te Rotterdam. Utrecht, 8 Ceylon gepass. n. Singapore. Van Noort, 9 te Bombay. Van Waerwijck, 7 v. Hongkong n. Singapore. Waal, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Weltevreden, 8 v. Bintang n. Semarang. Westland, pass. 8 Noordhinder n. Rlo de Janeiro Wonorato. 8 v. Tj. Priok n. Cheribon. Westerdam, 8 420 m. O.t.Z. Kp. Race. Willem Ruys, 8 v. Southampton n. Port Said. Willemstad, 9 te Bremen. Waterman, 3 300 m. ZO. Kp. Race. Wonosobo. pass. 9 Kp. Guardafui n. Belawan. Zeeland (KRL), 8 rede Koewait. Zeeland (SSM), 8 te Blyth. Zaan, pass. 9 Vlissingen n. Rotterdam. Zuiderkruis, 8 v. Kaapstad te Amsterdam. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, verm. 15 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alhena, 23 Antw., 26 Rotterdam verw. Alnati, verm. 17 v. Santos n. Montevideo, 13 Buenos Aires verwacht. Bloemfontein, 11 Las Palmas, 15 Southampton, 16 Antw., 17 Amsterdam verwacht. Bonaire, verm. 7 v. Georgetown, 12 v. Parama ribo n. Amsterdam. Boschfontein, verm. 8 v. Amsterdam n. Durban n. Kaapstad. Boskoop. 8 v. Amsterdam te Cristobal vertr. eind April v. Curasao n. Amsterdam. Cottica. verm. 8 v. Amsterdam n. Georgetown. Groote Beer, 7 v. New York te Rotterdam. Indrapoera, 9 v. Rotterdam te Tj. Priok verw. daarna Soerabaja. Jagersfontein, vertr. 5 Mei. v. Amsterdam n- Durban via Las Palmas n. Kaapstad. Joh. v. Oldenbamevelt, 12 Melbourne, 15 Sydney verwacht. Maasdam, vertr. 21 Mei v. Rotterdam n. N. York Nieuw Amsterdam. 8 v. Athene 10 Palermo verw. Noordam. 11 v. New York te Rotterdam verw Oranje, 12 Suez. 15 Napels. 21 Amsterdam verw. Oranjefontein, verm. 16 v. Durban n. Amsterdam Oranjestad, verm. 8 v. Pto Llmon n. Cristobal en Amsterdam. Riindam, 7 v. New York n, Rotterdam 16 Rot terdam verwacht. Sibajak, 17 v. Australië en Singapore te Rot terdam verwacht. Waterman. 9 v. Rotterdam te Halifax 11 New York verwacht. Westerdam. 11 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys. 8 v. Southampton, 14 Port Said verw. naar Indonesië. Willemstad, verm. 14 v. Amsterdam n. Cristobal en Curacao. Zuiderkruis, 8 v. Kaapstad te Amsterdam 20 naar Wellington. KLEINE VAART Algarve, 6 v. Middlesbro n. Tonnay Charente. Ambiorix, 6 v. Megara n. Riposto. Amstelstroom, 7 v. Amsterdam n. Portsmouth. Anna, 7 v. IJmuiden n. Soldertelje Ardeas, 6 v. Burriana n. Valencia. Aeneas, 7 v. Rotterdam n. Tel Aviv. Arctic. 8 v. Londen te Rotterdam. Ballic, 7 v. Rotterdam n. Garston. Barracuda, 7 v. Gothenburg te Rotterdam. Birmingham, 7 v. Amble te Rotterdam. Bellatrix, 6 v. Delfzijl te IJmuiden. Bab T, 7 v. Manchester n. Swansea. Curagao, 7 te Capelle. Delfzijl, 6 v. Rotterdam n. Bergen. Deo Gloria, 7 v. Kalmar te Amsterdam. Dido, 7 te Antwerpen. Diana V, 7 v Newcastle te Rotterdam. Draco. 6 te Amsterdam. Eemstroom, 7 v. Huil te Amsterdam. Ellewoutsdijk. 7 v. Swansea n. St. Servan. Erkalin, 7 v. Rotterdam n. Huil. Export II, 8 v. Londen te Rotterdam. Frejo, 7 v. Bordeaux te Rotterdam. Geert, pass. 6 Hansweert n. Alblasserdam. Grebbestroom, verm. 7 v. Bublln. Gaasterland, 7 v. Rotterdam n. Harlingen. Geert, 7 v. Alblasserdam te Rotterdam. Gratia, 8 v. Great Yarmouth te Rotterdam. Haskerland, 7 v. Roterdam n. Harlingen. Hoflaan, 8 v. Londen te Rotterdam. Ilias, 6 v. Kopenhagen n. Aarhus. Iris, pass. 6 Hansweert n. Antwerpen. Kwiek, 7 v. Amsterdam n. IJmuiden. Kenitra, 7 v. Rotterdam n. Lissabon. Leo S, 8 v. Flixboro te Rotterdam. Lydia (i), 7 v. Dordt te Rotterdam. Lydia, 7 v. Londen te Dordecht. Larix. 7 te Londen. Makkum, 7 v. Zaandam te Amsterdam. Maria Theresia, 6 v. Port Talbot te Foivey. Maymere. verm. 7 v. Gent n. Londen. Missouri, 6 te Wormerveer. Manta, 7 v. Rotterdam n. Poole. Meres N, 8 te Rotterdam. Mldsland, 7 v. Grangemouth te Rotterdam. Noordstad, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Noordholland, pass. 7 Terneuzen n. Gent. Pavo, 7 v. Londen n. Gyon Mussel. Ponto, 7 te Preston. Phidias, 6 van Tanger n. Savona. Philetas, 6 v. Venetië n. Triest. Pelikaan, 5 v. Harlingen n. Malmö. Poortvliet, 7 v. Rotterdam n. Stettin. Roelf, 6 v. Bilbao n. Pasajes. Strabo, 6 v. Carthagena n. Malaga. Sambre, 7 v. Rotterdam n. Parijs. Tilly, 6 te Bayonne. Thames. 7 v. Rotterdam n. Brest. Westerdok, 7 te Amsterdam. I.Tsel, 7 v. Brest te Rotterdam. Zeevaart. 6 v. Harlingen n. Goole. Cycloop. 6 Gele Zee. Goeree, 6 Hudson, 6 molen. Humber. 6 Oceaan, 6 en bak. Pooizee, 6 Rode Zee. Australia Witte Zee, SLEEPVAART Algiers n. IJmuiden. 6 v. Gibraltar n. Alexandrië. 200 m. ZO- Suez met bak. 230 m. ZW. Ouessant met bagger- 640 m. W. ten Z. Padang met zuiger. 70 m. N. Kp. Finisterre met zuiger zonder sleep te La Spezia. 8 620 m. zo Kp. York met kruisen 6 150 m. o. Sabang

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 13