Als er een betere manier was om zich te scheren dan met een Blue Gillette Mesje in een bijbehorend Gillette apparaat, zou liet al lang zijn gebracht door Gillette. Padvinders-actie „Een heitje voor een karweitje" vanmorgen begonnen Geen grote Paasdrukte in Haarlem en bollenstreek Kort en bondig Doopsgezinde kerk in Noord geopend Slecht weer en er was weinig te zien Bloemendaal Zandvoort Lisse Haarlemmermeer Bennebroek DINSDAG 12 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANl 8 WASSERIJ DUYN Afbraak van het plantsoen op Nassauplein begonnen Wagenvoerder J. Antonisse 25 jaar bij de NZH Burgerlijke Stand van Haarlem Uitslagen schoolvoetbal- wedstrijden Activiteiten van het „Oosterkwartier" STURMEY ARCHER M. Drenth gehuldigd door Dierenbescherming Garry Cooper bezoekt Zaterdag „De Keukenhof" Haarlems koor naar Wenen M. A. Koevoets 25 jaar bij Enschedé Heemstede viert het bevrijdingsfeest Reddingsbrigade won puzzlerit Nieuw Bloemendaals adresboek Bestuurswisseling „Op hoop van zegen" Autosprints van RAC-West in Zandvoort Jaarvergadering van bestuurdersbond J. Ruigrok kwart eeuw bij L. Boot en Zn. Feestelijke ontsteking straatverlichting Vanmorgen heeft de heer D. J. A. Ge luk, wethouder van Haarlem, met de woorden „Nu maar flink aan de gang jongens!" het startsein gegeven voor de jaarlijkse actie van padvindsters en pad vinders, "„Een heitje voor een karweitje". Een aantal jongens en meisjes van de vier padvindersorganisaties, de vereniging de Nederlandse Padvinders, de Verken ners van de Katholieke Jeugdbeweging, bij de jongens, de Nederlandse Gidsen Beweging en het Nederlandse Padvindsters Gilde waren om precies tien uur tezamen met de districtscommissaris van de NPV, ir. J. Pool, in de Ridderzaal van het stad huis aanwezig, waar zij, na de komst van de heer Geluk, ogenblikkelijk ijverig naar de bezems en stofdoeken grepen en de brandschone vloer van de Ridderzaal een goede beurt gaven. De padvindersbeweging stelt zich op het standpunt, dat de leden wel degelijk iets moeten presteren om in aanmerking te komen voor een of meer kwartjes en tot ADVERTENTIE AMSTERDAMSE VA ART 20 TEI.11053 MANGELWAS KANT EN KLAAR Binnen 4 dagen retour. Met het openslaan van een nieuw bijbel boek is Zondagochtend omstreeks kwart voor tien het kerkje van de Verenigde Doopsgezinde Gemeenten in Haarlem- Noord, gelegen aan de Indischestraat 190, in gebruik genomen. Ds. S. M. A. Daaler ging voor in de dienst en nam Johannes 16 vers 33 als uitgangs punt: „In de wereld zult gij verdrukking hebben, maar hebt goeden moed, Ik heb de wereld overwonnen." De predikant wees op de dubbele zegen, het feest van Pasen, de Opstanding en te mogen beginnen in het door gemeenschappelijke hulp tot stand gebrachte godshuis. Na de dienst sprak de voorzitter van het wijkbestuur, de heer Zuidema, die ver heugd was te kunnen constateren dat ge makzucht deze gemeente blijkbaar niet heeft aangetast. Hij dankte bouwers voor hun arbeid en andere leden voor hun financiële offervaardigheid, waardoor lopers en lampen konden worden aange schaft. Namens de kerkeraad voerde de heer Paesi het woord. Hij memoreerde de reeds lang gekoesterde wens der gemeente een eigen gebouw in het Noorden van Haarlem te bezitten en het bezwaar van de hoge kosten, die elke opzet steeds weer ver ijdelden. Een gelukkig toeval was dat men de oude Minahassakapel kon kopen; dank zij de aesthetische adviezen van prof. ir. H. T. Zwiers, en de activiteiten van predikant en wijkbestuur alsmede het vrijwilligers- team bezit men nu een onderkomen waar men zich thuis zal voelen. Na de tweede godsdienstoefening, die als de eerste zeer druk bezocht werd, sprak onder meer mr. Th. A. Wesstra. De dienst van Hout en Plantsoenen is vandaag begonnen met het verwijderen van het plantsoen op het Nassauplein te Haarlem. Zoals men weet wordt het plant soen verwijderd met het oog op de toe komstige functie van de Nassaulaan en de Parklaan als belangrijke schakels in de ringweg om Haarlems stadskern. Bovendien zal het plein met de Nas saulaan plaats bieden aan de kermis vermakelijkheden van het Centrumcomité „Koninginnedag" van 30 April tot en met 5 Mei. Dit is noodzakelijk geworden nu het Phoenixterrein niet langer beschikbaar is en andere ruimten voor het houden van volksfeesten in de binnenstad ontbreken. Het is echter de bedoeling, dat de Ko ningin Wilhelminaboom in het midden van het plein behouden blijft. De heer J. Antonisse, wagen voerder 1, gedenkt heden de dag waarop hij vijfentwin tig jaar geleden in dienst van de N.Z.H. trad. Tijdens de officiële huldiging werd de jubi laris namens de directie door de heer Th. Hetem een geschenk in enveloppe over handigd en tevens het vererend getuig schrift en de médaille van de Maatschappij van Nijverheid en Handel. Ook kwam een deputatie van het jubileumfonds de jubilaris haar gelukwensen en een geschenk aan bieden. HAARLEM, 9 April 1955 BEVALLEN van een zoon: 8 April, J. P. C. WoutersHolswilder; T. H. Vermeulen van Gend. OVERLEDEN: 7 April, H. Cramer, 88 j., Hoisteijnstraat; F. P. Heesen, 56 j., Allard Piersonstraat; Th. A. Loos, 75 j., Maerten van Heemskerkstraat; E. C. van Valkenburg, 85 j., Schouwtjeslaan; A. M. VeenHuntink, 85 j., Kinkerstraat. en met Vrijdag 15 April zullen de Haar lemmers voor alle mogelijke werkjes bij de padvindsters en verkenners terecht kunnen. De actie bracht het vorig jaar in het district Haarlem bijna drieduizend gulden op en de leiders en leidsters van deze jeugdorganisaties hopen uiteraard, dat de opbrengst, waarvan de helft bestemd is voor een liefdadig doel, dit jaar nog hoger zal zijn. Zaterdag waren de afdelingen C en D aan het woord. Voor afdeling B moest een voor wedstrijd gespeeld worden. De Hartenlust- school was de overwinnnaar. Afdeling C leverde wel erg hoge scores. Triniteitslyceum 3 en 4 zagen beide kans met 130 te winnen. Maar het Mendelcollege 2 vond 150 pas genoeg. De slechtste indruk maakte het derde elf tal van de Bronsteeschool, waarbij er van de vijftien opgegeven spelers van dit elftal maar zeven present waren. De uitslagen waren: Afdeling B: voorronde: Hartenlustschool 1 Bronsteeschool 1 30. Afdeling C: vervolg eerste ronde: 1ste Centr. schoolHBS A 2 16; Amb.school 2 Pr. Irenesch. 1 40; Amb.sch. 3Gerh.sch. 2 1—1, Amb.sch. wint; Amb.sch. 4—G. Bar- gersch. 41; RKULO 3—Triniteitslyceum 4 013; Trin.lyc. 3St. Bem.sch. 130; St. Henr.sch. 2—RKULO 2 07; St. Henr.sch. 1 St. Jer.sch. 2 21; St. Jer.sch. 3Mendel college 2 0—15. Tussenronde: Mendelcollege 3-Hildebrand- school 1 26; Bronst.sch. 2—Lor.lyc. 2 2—3. Afdeling D: tussenronde (verliezerafde ling): Meddelcoll. 4RKULO 4 50; HBS A 3—Lor.lyc. 3 1—0; Dr. Huëtsch. 1—Pr. Bernh.sch. 1—10; HBS 3 6—Bronst.sch. 3, Bronst.sch. niet opgekomen. Tussenronde (winnaarsafdeling): Trin.lyc. 0—St. Henr.sch. 3 0—1; St. Canis.sch.—St. Ger. Majellasch. 2—1; Amb.sch. 5—L. de Colig.sch. 0—0, LI de Colg.sch. wint: Cooml hertlyc. 3—HBS B 5 3—4; Gerh.sch. 3— Chr. Lyc. 2 2—0. De speeltuinvereniging „Het Oosterkwar tier" houdt op Donderdag 14 April haar jaar lijkse propaganda-feestavond in het Concert gebouw te Haarlem. Hieraan zullen medewer ken de Jeugdfanfare, het tamboercorps, de rhythmische dansgroep en de gymnastiek- en korfbalclub. Op Vrijdagavond 22 April wordt de officiële opening verricht van de tentoonstelling van winterclubwerk. die in het clubgebouw der vereniging aan de Bernhardt Zweersstraat te Haarlem gehouden wordt. ADVERTENTIE Deze Pasen is de stroom van buitenlan ders, die naar de bollenstreek kwam, niet groot geweest. Men herinnert zich nog de geweldige drukte van vorig jaar, toen de verenigingen voor Vreemdelingenverkeer voor grote moeilijkheden stonden, omdat vele toeristen naar ons land waren geko men zonder zich te vergewissen of er wel onderdak voor hen was. Dank zij de hulp van particulieren kon een ieder logies wor den aangeboden. In Haarlem en omgeving waren de hotels in de afgelopen dagen goed bezet, maar particulieren behoefden niet te worden in geschakeld. De heer W. van Willige, direc teur van de Stichting Haarlems Bloei deel de ons mee. dat hij er blij mee was, dat het aantal vreemdelingen niet zo groot is geweest, want er was op de bollenvelden nog niet zo veel te zien. De buitenlanders waren blijkbaar op de hoogte, dat er met Pasen nog weinig te zien is. Zij wachten op de periode van 23 April tot 8 Mei, als de tijd het gunstigst zal zijn voor een bezoek. Door het slechte weer was het Zondag in de bollenstreek niet druk, maar Maan dag trokken vele auto's door de bollen- dorpen. Op Keukenhof Op de tentoonstelling Keukenhof te Lisse staat, door de gunstige ligging meer in bloei dan op de velden, hoewel ook daar alles langzaam groeit en in bloei komt. Het be stuur van de Keukenhof schatte het aantal bezoekers in de afgelopen drie dagen op 30.000. Zondag waren er op het parkeer terrein 1500 personenauto's geteld en Maandag 2500. Het aantal autobussen uit vele delen van het land was Zondag 100 en Maandag 200. Zondag kwam te Lisse een extra-trein uit Parijs te Lisse aan, die vijfhonderd Fransen naar „De Keukenhof' bracht. Men schatte dat 45 van de bui tenlandse bezoekers Duitsers waren, 30 Fransen en Belgen en 25 van andere nationaliteit. Zoals gemeld is wordt het bloemencorso in de bollenstreek niet on Zaterdag 23 April, maar op Zaterdag 30 April gehou den. De Stichting Haarlems Bloei had voor 23 April een vuurwerk on het programma geplaatst. Doze datum blijft gehandhaafd. Er worden die dag vele vreemdelingen in Haarlem en omgeving verwacht. Veel bezoek aan Frans Halsmuseum Het bezoek aan het Frans Halsmuseum is beide Paasdagen groot geweest. Het aan tal bezoekers bedroeg 1700, hoofdzakelijk Duitsers. Fransen, Belgen en Engelsen. De belangstelling voor de voorstellingen aan het marionettentheater neemt toe. Maandagmiddag waren er honderd toe schouwers en des avonds ongeveer zestig. NZH had het drs.k De Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaat schappij heeft het in het bijzonder op Maandag druk gehad. Reizigers trokken naar alle richtingen en op alle lijnen was het druk. De belangstelling voor een tocht naar de bollenstreek was groter dan men verwacht had. Ook trokken velen naar Zandvoort en Den Haag. Kou in Zandvoort Het gure en regenachtige weer was oor zaak, dat geen buitengewone drukte te Zandvoort was waar te nemen: dat was een teleurstelling voor de verhuurders van strandstoelen. Door de komst van vele vreemdelingen heerste er. in het dorp enige drukte. Voor Pasen waren er reeds velen aangekomen en Zaterdagavond nam het aantal toe. Onder hen bevonden zich in hoofdzaak Engelsen. De Stichting „Tou ring Zandvoort", die haar kantoorgebouw voor het vreemdelingenverkeer Zaterdag avond tot tien uur geopend hield, ontving slechts vier aanvragen om logies. Met be langstelling wachten velen de drukte aan het eind van de maand in de bollenstreek af. Drukte in Den Haag In het Paasweekeinde zijn in Den Haag 14 tot 15 duizend overnachtingen geboekt, hetgeen tweeënhalf duizend minder is dan vorig jaar. De hotels waren Zondag vol en via de Vereniging voor Vreemdelingenver keer werden 309 gasten naar pensions ge stuurd. Tienduizenden Amsterdammers trokken Maandag naar 't Gooi en velen van hen toonden grote belangstelling voor de schaapskooi van het Gooise natuurreser vaat op de heide nabij de weg Hilversum Laren. Bij de velen, die Maandag naar Oister- wijk trokken, was een groot aantal Belgen. In Giethoorn zijn gedurende de Paasdagen de eerste puntertochtjes van dit jaar ge maakt. Er kwamen daar Belgen, Engelsen en Amerikanen. Twente werd druk be zocht door Duitsers. De Paasgebruiken in Denekamp en Ootmarsum trokken dui zenden bezoekers, in hoofdzaak Nederlan ders. Op de avond van de eerste Paasdag laaiden op vele plaatsen in Twente Paas vuren op. De Commissaris der Koningin in Gelderland heeft Maandagavond het Paas vuur te Lunteren ontstoken. De hotels op de Veluwe waren goed bezet en het na tionale park „De Hoge Veluwe" trok grote belangstelling. Minder Duitse toeristen dan het vorig jaar De invasie van Duitse toeristen is op eerste Paasdag minder groot geweest dan het vorig jaar. Meer Fransen en Belgen dan tijdens de Paasdagen van 1954 bezoch ten ons land. In totaal wordt het bezoek van buitenlanders op eerste Paasdag iets minder groot geacht dan het vorige jaar. De invasie van buitenlandse auto's was reeds op Goede Vrijdag begonnen, Zater dag voortgezet en de grote stroom ver scheen Zondagochtend in de toen nog droge straten van de hoofdstad: Duitse, Belgische, Franse, Zwitserse, maar ook opvallend veel Scandinavische. Dat er minder Duitse touristen zijn ge weest, heeft vermoedelijk als belangrijkste oorzaken de wetenschap in Duitsland, dat de bollenvelden nog niet in bloei stonden, het bijzonder slechte kwakkelweer en de waarschuwende artikelen in de Duitse pers dat Duitsers beter niet naar Nederland kunnen gaan tijdens de aanstaande tiende verjaardag der bevrijding. In de bestuurskamer van het gebouw der Dierenbescherming aan de Ridderstraat te Haarlem werd Zaterdagmiddag de heer M. Drenth gehuldigd ter gelegenheid van het feit dat hij thans vijf jaar de functie van inspecteur vervuld bij de „Vereniging tegen mishandeling van dieren". De voorzitter van de afdeling Haarlem der vereniging, mr. W. Boers, schetste in korte trekken de werk zaamheden van de heer Drenth en hij uitte zijn daardering voor de tact cn de vakken nis weermee deze zijn huidige functie waar neemt. De heer Drenth, oud-politieambtenaar vat zijn taak voornamelijk paedagogisch op indachtig aan het feit dat veel overtredin gen worden begaan uit onkunde. Hij is onder anderen belast met het onderzoeken van binnengekomen klachten, de bijzondere controles bij veetransporten, markten en dergelijke en voorts is hij leider van de transportcolonne van het dierenrampenfonds. Namens het bestuur en het personeel ont ving de jubilaris een vulpen-set. Zijn echt genote kreeg een bloemstuk aangeboden. De heer F. Weiland, beheerder van het bureau der dierenbescherming aan de Ridderstraat, memoreerde de bijzonde- aangename verhou ding tussen hen beiden en hoopte dat deze nog lang in dezelfde geest mocht voortduren. De Amerikaanse filmacteur Garry Cooper zal Zaterdagmorgen omstreeks elf uur een bezoek brengen aan de Keukenhof te Lisse. Een tulp zal naar hem worden genoemd. Het Haarlemse mannenkoor „Electrisch Materieel" van de Nederlandse Spoorwe gen, dirigent Joh van 't Vlie, zal in samen werking met de „Eisenbahner Gesang- verein" te Wenen, dirigent dr. Pils, op 16 April in de Mozartzaal te Wenen een con cert geven. Een en ander geldt als tegenbezoek voor de komst in September 1954 naar Haarlem van het Oostenrijkse koor. Het uit ongeveer zeventig personen be staande gezelschap zal Donderdag 14 April naar Wenen vertrekken. Op 9 April heeft de heer M. A. Koevoets, graVeur, het feit herdacht, dat hij thans 25 jaar in dienst is bij Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. De jubi laris, die werkzaam is op de afdelingen roto-etserij en chemigrafie, is onder meer ontvangen door de president-directeur, mr. B. F. Enschedé, jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk en jhr. W. A. de Kempenaar. Mr. B. F. Enschedé schetste de vele moei lijkheden, welke het vak van graveur met zich brengen en overhandigde een ge schenk onder couvert. Nadien is de heer Koevoets gehuldigd in het Johezhuis waar hij is toegesproken door de heer W. N. Out een zijner collega's, en de heer L. Costers, bedrijfsleider. Onder de verdere sprekers bevond zich mr. Mau- rits Enschedé. De Commissie „Koninginnedag" te Heem stede heeft voor het vieren van de tiende bevrijdingsdag op Donderdag 5 Mei het volgende programma samengesteld: 2 uur: Wandelingen door Harmonie „Eensgezindheid", Fanfarecorps „Excel sior" en R.K. Harmonie „St. Michaël", met als vertrekpunten Javalaan, Jozef Israëls- plein en station Heemstede-Aerdenhout, naar het Raadhuisplein. 3 uur: Samenkomst op het Raadhuis plein; spelen en zingen van vaderlandse liederen; declamatie door mevrouw C. A. Kroon -Kuneken; toespraak door de bur gemeester mr. A. G. A. ridder van Rap- pard; gezamenlijk zingen van twee cou pletten van het Wilhelmus. 4 uur: Sneltekenen voor de jeugd op het Raadhuisplein door professor Wiegmansky. 8 uur: Dansdemonstratie op het Raad huisplein door leerlingen van Dansstudio H. van der Moolen. Uitvoering in Bieder- mayer costuums van een menuet en de Quadrille des Lanciers. 8.45 uur: Taptoe op het Raadhuisplein door de drie plaatselijke muziekverenigin gen. 9.15 uur: Afmars naar de Vrijheidsdreef voor het vuurwerk. 9.30 uur: Bevrijdingsvuurwerk, afgesto ken op het weiland aan de Vrijheidsdreef. 10.30 uur: Openlucht Bevrijdingsbal op het Raadhuisplein onder leiding van de heer H. van der Moolen, met medewerking van het dansorkest „The Five Black Syn- copaters", onder leiding van Bert van Poelgeest. Herdenking door de schooljeugd De herdenking door de schooljeugd is op de ochtenduren geconcentreerd; het ligt in de bedoeling de kinderen om half negen op school te doen samenkomen. Vandaar zal van elke school een deputatie, zo mo gelijk bestaande uit vijf meisjes en vijf jongens vertrekken die zich op het Raad huisplein verzamelen. Van hier zullen zij zich dan met hun schoolvlaggen naar het monument op de Vrijheidsdreef begeven, waar aan de voet van het bevrijdingsbeeld bloemen worden gelegd. Bepaald is dat iedere school niet meer dan vijf gulden aan bloemen zal mogen bijdragen. De plechtigheid wordt met een toespraak dooi de burgemeester besloten, waarna de hon derdveertig leerlingen naar hun eigen scho len terugkeren. Daar zal iedere leerling, ter herdenking aan de tiende Bevrijdings dag een aardewerk wandbord je ontvangen. Aan de leerlingetjes van de Heemsteedse kleuterscholen zal geen wandbord, doch een zakje versnaperingen worden uitge reikt. De Bloemendaalse Reddingsbrigade heeft Maandagmiddag met een vijftiental leden deelgenomen aan een oriëntatiefietstocht van de Castricummer reddingsbrigade, die leidde door het duingebied van het Provinciale Waterleidingbedrijf. Ook de reddingsbriga des uit Zandvoort en Haarlem hadden voor deze puzzlerit op de fiets ingeschreven, maar lieten verstek gaan. De tocht was uitgezet over een parcours van ongeveer vijftien kilometer. De leden van de Bloemendaalse i eddingsbrigade bleken zich in het hun onbekende terrein goed te kunnen oriën teren, want zij gingen met de eerste prijzen strijken. De eerste prijs was voor het koppel W. Jansen en F. Jansende Jager, de tweede prijs ging naar de heer en mevrouw G. J. Neder Helman en M. Neder HelmanLex. Daarna volgde het koppel J. van der Pol en M. van der PolHeeres. Bij de jongeren wa ren de eerste prijzen voor Lex Jansen, Evert van der Pol en Frank Schuitemaker. Bij de uitgeverij G. Eikelenboom en Zoon te Heemstede is dezer dagen een nieuwe uit gave van „Help U zelf", het adresboek van de gemeente Bloemendaal, verschenen. De uitgave bevat tevens gegevens over gemeen telijke instellingen, onderwijs, medici en kerkgenootschappen, alsmede een beroepen- lijst. Het vorige adresboek dateerde van medio 1951 en aangezien het bevolkingsver loop in Bloemendaal groter is dan in de om liggende gemeenten, zal menigeen het met spanning verwachte adresboek als een goede en behulpzame vriend kunnen beschouwen. De prijs is f7,50. ADVERTENTIE Tijdens een Zaterdag gehouden bestuur? vergadering van de Zandvoortse toneelver eniging „Op hoop van zegen" werden enif bestuurswijzigingen aangebracht. De heer G. Bisenberger bleef voorzitter. In de pla; van de heer J. Bos werd tot secretaris b noemd de heer W. H. Kemper, Tollensstra 23; de tijdelijke penningmeester L. H. Cohi werd thans definitief als zodanig benoem terwijl tot leden van het bestuur werden gf kozen de heren P. Herfst en J. Bos. Met aantrekkelijke autosprints, gevolgd door behendigheidsproeven, heeft de R.A.C. West op tweede Paardagmiddag de autosport op het Zandvoortse circuit dit jaar weer doen herleven. Ongeveer 1500 personen hebben met grote belangstelling de verrichtingen der rijders gevolgd. De sprint bestond ditmaal na een „Le Mans-start" waarbij telkens twee rijders vanuit een cirkel na het startsein naar hun auto moesten rennen en uit een snelheids proef via de Tarzanbocht tot bovenaan de Hunzerug, het moeilijkste gedeelte van het circuit met vele bochten waarbij de rijtech- niek dus een behoorlijk woordje meesprak. Er werd gereden in drie klassen cn een sportwagenklasse, waarbij het slechts aan enkele rijders gelukte het traject binnen de minuut af te leggen. Elke deelnemer moest dit traject tweemaal rijden, namelijk een maal op de binnen- cn eenmaal op de buiten baan van het circuit. De behendigheidsproef was ditmaal een voudig opgezet, doch vereiste niettemin een grote rijvaardigheid. Zij bestond wederom uit een „start Le Mans", daarna caroussel- rijden rondom een drietal op tien meter recht achter elkaar opgestelde vlaggetjes, vervolgens draaien om een op vijf meter van het laatste vlaggetje geplaatste pilon en op dezelfde wijze weer terug naar de start plaats. Ook deze proef moest tweemaal in tegengestelde richting worden afgelegd. Omstreeks zeven uur had in paviljoen Kiefer in Zandvoort de prijsuitreiking plaats, waarbij de voorzitter van de R.A.C. West, de heer J. Beverdam, dank bracht aan allen, die aan het welslagen van deze autosport-mid dag hadden medegewerkt. Spreker deelde mede, dat de wedstrijd- commissio het maximum te behalen aantal punten gesteld had op 4 x 15 is 60. en dat alle geklasseerden, te weten zij, die méér dan de helft van dit punten-aantal hadden behaald, een vaantje als aandenken zouden ontvan gen. In totaal werden hierna 24 vaantjes uit gereikt. Tenslotte ging de heer Beverdam tot het uitreiken der prijzen over, bestaande uit vergulde en verzilverde médailles. De totaal- uitslag was als volgt: Klasse I tot en met 100 cc.: 1. Hilarius met Fiate 55 punten; 2. Van Wezenbeek met DKW 49 punten. Klasse II 1100 tot en met 1500 cc.: 1. Wühle met Volkswagen 59 pnt.; 2. Nieuwenhuizen met Peugeot 50 pnt. Klasse III 1500 cc. en hoger: 1. Verduin met Ford, 45 pnt.; 2. Den Ouden met Citroën 44 pnt. Sportwagenklasse: 1. Oosten met Riley 55 pnt.; 2. Vetter met MG 53 pnt. Totaal-klassement ex equo twee rijders voor een tweede prijs geklasseerd, namelijk Oosten en Hillarius beiden met 55 pnt. Extra prijs voor de beste prestatie Wühle met Volkswagen, die het hoogst aantal pun ten behaalde, namelijk 59. De Zandvoortse bestuurdersbond belegt Vrijdag haar jaarvergadering in „Ons ge bouw" aan de Brugstraat in Zandvoort. De agenda vermeldt onder meer een bestuursver kiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heren A. Molenaar voorzitter. G. Schrader penningmeester; D. Visser, tweede secretaris; H. Halderman, tweede penningmeester; C. Paap en J. J. Duwel, leden. Zij allen hebben zich herkiesbaar gesteld. AUTOBRANDJE IN ZANDVOORT In de avond van tweede Paasdag om half negen werd de Zandvoortse brandweer ge alarmeerd voor een autobrand, ontstaan in een personenwagen, geparkeerd op de Grote Krocht. Bij aankomst van de brandweer had den voorbijgangers en omwonenden het vuur reeds geblust, zodat niet behoefde te worden opgetreden. De schade was gering. Zaterdag 9 April werd het zilveren jubi leum gevierd van de heer J. Ruygrok bij de firma L. Boot en Zn., steenhouwerij in Lisse. Zaterdagmiddag werd hij in het bedrijf op hartelijke wijze ontvangen. De vlaggen waren voor deze gelegenheid uitgestoken. Door een der firmanten werd in dit feeste lijk samenzijn het woord gevoerd, waarbij gewezen werd op het feit, dat de jubilaris als kleine jongen in het bedrijf zijn intrede deed en toen nog op een stuk steen plaats moest nemen om bij het werk te kunnen. De jubi laris is het tijdperk van „kleine jongen" ech ter letterlijk en figuurlijk boven het hoofd gegroeid en ontwikkelde zich als een prima vakman. Als een der kenmerken van de jubi laris noemde de heer Boot de trouw waar mede de heer Ruygrok altijd zijn werk ver richt. Bij dit jubileum werd ook belangstelling getoond door verschillende zakenrelaties van de firma Boot, die het werk van de jubilaris altijd zeer gewaardeerd hebben. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Paulus Petrus Josef, z. van N. Nederpelt en M. W. Lieverse; Dirk, z. van van Marskamp en G. Bol: Leonardus Cor- is Willem, z. van W. C. Maagdenburg en Meijerrink. ONDERTROUWD: J. 't Hort en C. A. van aelen. GEHUWD: S. de Reus en M. G. Paarde koper BINNENLAND Tjjdens de bevrijdingsfeesten (30 April tot 5 Mei) zullen de inwoners van Tilburg gratis autobusritten kunnen maken langs de voornaamste nieuwe objecten van de stad. Het gemeentebestuur van Tilburg is name lijk van oordeel, dat vele inwoners van de stad weinig in de gelegenheid zijn op de hoogte te blijven van de uitbreidingen, de nieuwbouw en andere nieuwe objecten ter plaatse. Het biedt de inwoners derhalve deze autobusritten aan. In een woning van het zogenaamde bungalowdorp te Maastricht heeft de politie de stoffelijke overschotten van de bewoners, man, vrouw en twee kinderen van vier en zeven jaar aangtroffen. Volgens de politie heeft de man vermoedelijk in een vlaag van verstandsverbijstering zijn vrouw en kin deren van het leven beroofd en daarna de hand aan zichzelf geslagen. Op 7 April is Hr. Ms. fregat „Van Zijl" de haven van Willemstad op Curagao binnengevaren, komende van de Koreaanse wateren. Tot 25 April zal de oorlogsbodem op Curagao blijven. Daarna wordt de steven gewend naar Paramaribo, waar Koninginne dag zal worden gevierd. Dan gaat het via de Azoren huiswaarts. De „Van Zijl" kan onge veer 20 Mei in Nederland worden verwacht. Tengevolge van onachtzaamheid met vuur cn de daardoor ontstane bos- en heide branden gaat er in ons land elk jaar veel natuurschoon verloren. De A.N.W.B. ziet het als zijn taak om door middel van borden langs de grote verkeerswegen te waarschu wen voor dreigend bosbrandgevaar. Een tiental waarschuwingsborden is dezer dagen dan ook weer toegevoegd aan die, welke reeds op verschillende plaatsen door de bond zijn aangebracht. De Italiaanse tanker Verbania heeft bij aankomst te Hamburg gemeld in de buurt van Terschelling in dichte mist Zaterdag een aanvaring te hebben gehad met een onbe kend vissersvaartuig. De licht beschadigde tanker is enige tijd bij de plek van aanva ring gebleven, maar heeft het vissersvaartuig niet kunnen vinden. Vervolgens heeft de tanker de reis naar Hamburg voortgezet. De heren J. Bos Ejjssen uit Alkmaar en C. de Mooy uit Wassenaar zijn met een auto van 1951, die al 130.000 km. heeft gere den, uit Alkmaar vertrokken voor een veer tiendaagse rit AlkmaarBagdad heen en terug, een rit van tweemaal 6050 km. De eerste étappe, 3100 km. reikt tot de Turkse grens, vanwaar na een korte pauze de tweede étappen in éér ruk door naar Bagdad woi'dt begonnen. Daar zullen de heren drie dagen rust nemen. Zij zullen trachten ook de terug reis in vier dagen af te leggen en worden Zaterdag 23 April te Alkmaar terugverwacht. De schrijfster Ina BoudierBakker, die Vrijdag 15 April tachtig jaar wordt, zal die dag van vier tot half zes in haar woning, Oude Gracht 333 te Utrecht, recipiëren. HAARLEM EN OMGEVING Wethouder W. F. Happé te Haarlem is verhinderd Woensdag 13 April spreekuur te houden. DIPOMA-UITRETKING VAN RIJKSTUINBOUWSCHOOL Aan de volgende leerlingen van de Rijks tuinbouwschool werd het diploma uitgereikt: J. Bouwmeester, Noordwijkerhout; J. Bos, Lisse; P. Damen, Hillegom: J. van Duiven- bode, Katwijk aan Zee; J. S. Dijt, Texel; A. Frijlink, Sassenheim; H. Hazenberg, Haar lem; A. van Kampen, Sassenheim: P. W. van der Kolk, Hillegom; P. Kool, Rotterdam; D. C. Koopmans, Lisse: W. r. A. Kuijt, Heem stede: G. W. Ledderhof, Den Haag; H. C. Segers, Lisse: D. J. Veldhuizen van Zanten, Lisse; J. H. Veldhuizen van Zanten, Hille gom; C. J. M. van der Voorn, Lisse; H. A. Weijers, Haarlemmersmeer; C. W. R. Werk hoven, Lisse en H. A. Zwetsloot, Lisse. VARKENSMARKT LEIDEN Aanvoer 83 vette varkens. Notering: sla gersvarkens f180f187; overige geen no tering. Door de geringe aanvoer en vlugge handel enkele extra boven de notering. 7 nuchtere kalveren f30f40. levend f90 -f 100. De nieuwe electrische straatverlichting te Bennebroek is thans gereed gekomen en zal op Donderdag 14 April des avonds om acht uur in „De Oude Geleerde Man" op feeste lijke wijze worden ontstoken. J. M. MOERKERK SPREEKT OVER „DIEREN VAN NABIJ" Op Donderdag 14 April zal door de afdeling Bennebroek en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde wederom een bijzondere avond worden georganiseerd. De heer J. M. Moer kerk zal dan een lezing met kleurenlichtbeel- den houden over het onderwerp „Dieren van nabij".

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10