Veel aandacht voor opvoering van de kwaliteit SPINWIEL JONGE Uitslagen school voetbalwedstrijden Kort en bondig TAXI 18000 Beeldje van Johan Limpers voor hal van Heemsteedse Raadhuis Bennebroek Haarlemmermeer Receptie in Moskou met tal van contacten Alkmaarse rechtbank acht Rijkswerf-fraude in Den Helder bewezen WOENSDAG 13 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Gereorganiseerde „Tulp" vergaderde Vroegbroei T ulpenvirus PRIJS PER FLES F 4.90 Gepensionneerden vergaderen Overvloed Autotocht voor ouden van dagen Betegeling speelplaats school te Nieuw Vennep Verbetering woning van schoolhoofd Lisserbroek Jeugd-actie voor Griekenland Caplet-herdenking Werken van Kruyder T ulpen-bridgedri ve Burgerlijke Stand van Haarlem Hartelijke sfeer Ingebroken in villa te Aerdenhout Donderdag taptoe op de Grote Markt Scheepvaart De vergadering van de vereniging „De Tulp" welke Dinsdagmiddag in het Krela- gehuis in Haarlem werd gehouden, werd door de voorzitter, de heer G. van de Ma- rel, een historische genoemd. Immers voor het eerst waren afgevaardigden van krin gen uit het gehele tulpengebied aanwezig, in tegenstelling tot de vergaderingen van voor de reorganisatie, die in het algemeen alleen door leden uit Haarlem en omgeving werden bezocht. In zijn overzicht over 1954 gaf de voor zitter als zijn mening te kennen, dat het een goed jaar is geweest voor de kwekers. De broeierij bleek al weer niet helemaal te voldoen o.a. door het natte najaar. Daar er geen surplus was meende men een uit breiding van 10%) gerechtvaardigd. Deze uitbreiding zal ook wel nodig zijn, want hoewel de verkoop in het begin stroef was, is er nu schot in gekomen. Hij deed echter een beroep op de kwe kers om toch vooral alle aandacht aan de kwaliteit te besteden, want er komen nog klachten binnen, speciaal over de vroeg broei. Deze klachten zijn hoofdzakelijk te rug te voeren tot de behandeling na het rooien. Hij wees ook op het feit, dat er ge degenereerde partijen voorkomen. Het be stuur overweegt maatregelen om de kwa liteit op te voeren. De vereniging heeft haar aantal leden na de reorganisatie zien verdubbelen, ze telt er op het ogenblik 2101. Bijzonder interessant was het keurings- verslag van de heer Limburg. De contro leurs van de keuringsdienst hebben name lijk een enquête gehouden onder de kwe kers in Andijk om de vermoedelijke oor zaak te ontdekken van het Augustazick. Hieruit bleek, dat verschillende grondbe werkingen en de vochtigheidsgraad van de bodem van invloed op dit virus kunnen zijn. Het Augustazick viel het minst te constateren op die tuinen die het vochtigst waren. De tijd van planten was ook van invloed gebleken, daar de helft van een partij in een droge tijd geplant meer Augustazick vertoonde dan de andere helft die enige weken later in een natte tijd aan de bodem werd toevertrouwd. Indien er dit jaar'weinig Augustaziek optreedt (dit meent men nu al te kunnen constateren Red.) worden dus de beweringen nog eens gestaafd. Het gewone virus heeft men reeds voor een goed deel overwonnen. Nu blijkt, voor al in Brilliant Star, het zgn ratelvirus sterker in de bloem te zien te zijn. Men dient dit euvel ook te gaan bestrijden. De bewaring van het plantgoed kan hierbij van invloed zijn. Het moet echter nog worden uitgezocht. Bij de opplantingen op de monstertuinen bleek, dat het gewone tulpenvirus toch nog niet zo ver teruggedrongen is als men denkt. Vele kwekers hebben rapporten over hun monsters gekregen en kunnen aan de hand daarvan hun partijen gaan zuiveren. Hetzelfde is het geval met de soortechtheid. Dit waren dan de punten, die de afge vaardigden in hun kringvergaderingen kunnen bespreken, want de huishoudelijke punten en andere beslissingen waren daar reeds behandeld. Zo was het advies aan het Bedrijfschap voor Sierteeltproduc ten over de stemming in het vak ten aan zien van de collectieve reservering, het huur- en verhuurprobleem van teeltrech ten en de uitreiking van tulpenteeltver gunning aan beginnende kwekers, reeds bekend. Men deelde alleen de stemmenver houdingen mede: 47 kwekers waren voor collectieve reservering en 1031 tegen, 107 wilden de tegenwoordige toestand van huur en verhuur handhaven, 971 niet, 1010 gingen er mede accoord, dat jonge kwe kers teeltrecht in bruikleen kregen en 66 waren er tegen. De bestuursverkiezing was ook al in kannen en kruiken. De heren Th. Hoog, R. C. Segers, G. C. Tromp, H. A. v. Doorne, Jan Mantel, G. v. d. Marei en C. de Jager bleven achter de groene tafel zitten. De rondvraag leverde nog enkele inte ressante vragen op. De heer Jan Bos ver zocht het bestuur er bij het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten op aan te dringen, dat het niet star aan de datum 1 Augustus ADVERTENTIE Uitsluitend verkrijgbaar bij uw wijnhandelaar slijter IMP.WED. G.OUDPZN CO. HAARLEM De afdeling Heemstede en omstreken van de Algemene Nederlandse Bond voor Gepensionneerden houdt Vrijdagmiddag 15 April haar jaarvergadering in de boven zaal van het Minervatheater. Behalve de gebruikelijke jaarverslagen van secretaris en penningmeester, vermeldt de agenda ook een bestuursverkiezing, wegens het periodiek aftreden van de heren E. G. Wildeboer en W. A. van der Wal. Beide heren zijn evenwel weer herkiesbaar. Ver der worden deze middag de afgevaardig den benoemd voor de bondsvergadering, welke Dinsdag 24 Mei te Utrecht zal plaats hebben. Ten slotte houdt een der hoofd bestuursleden nog een korte inleiding over een actueel onderwerp. zou vasthouden bij het bepalen van het areaal. De voorzitter kon met dit verzoek accoord gaan, omdat 1 Augustus inderdaad wel wat vroeg is. Er zitten echter wel ge varen aan het wijzigen van bijvoorbeeld een uitbreiding midden in het handelssei zoen. De heer Eggink wilde weten of het be stuur iets kon doen tegen de overvloed van nieuwigheden. De voorzitter zou dat ook wel willen, maar wist niet hoe. Men kon ten hoogste de winners van nieuwe varië teiten verzoeken strenge selectie toe te passen. De heer Hoog deelde nog mede, dat het niet de taak van de Commissie voor Nomenclatuur is om hierbij regelend op te treden. Zeer tot genoegen van de voorzitter drong de heer C. Priester er op aan de tulpen niet te lang groen te houden, daar hij hierin een gevaar voor de broei zag. De voorzitter deelde mede dat een commissie met vele technische adviseurs binnenkort richtlijnen hierover zal trachten te geven. Tot slot deed de heer De Boer een be roep op de kwekers om toch vooral de tul pen aan de handel aan te bieden als de prijzen lonend zijn. Alleen hierdoor kan de export gemakkelijk werken wat tenslotte een groot vakbelang is. Dergelijke dingen hebben deze algemene vergadering nog enigszins verlevendigd, want in de gereorganiseerde vereniging weet men van te voren al hoe voorstellen van het bestuur in de kringen zijn behan deld. De algemene vergadering was dus vergaderingtechnisch een vrij saaie verto ning. In het twintigste jaar van het bestaan van het Comité voor ouden van dagen te Bennebroek wordt voor de veertiende keer een autotocht gehouden voor bejaarden uit de gemeente. In het verleden is gebleken, dat deelnemers(sters) bijzonder hebben genoten. Het comité hoopt, dat als de leden dezer dagen weer bij de inwoners komen om een bijdrage, zij geen vergeefs beroep zullen doen. Het comité bestaat uit de heren C. Bregman, H. J. Krauweel, F. G. Lommerse, C. van der Wilden, B. P. Heemskerk, C. Nieuwenhuys, N. J. Huls bosch en E. J. Everwijn Lange. Het bestuur van de vereniging voor ge reformeerd schoolonderwijs te Nieuw Vennep heeft de gemeenteraad van Haar lemmermeer gevraagd gelden te ontvangen voor het betegelen van de speelplaats en de rijwielbergplaats van de school aan de Sloterweg. Het aanbrengen van de ver andering houdt nauw verband met het maken van de beschoeiing langs de sloot kant van de speelplaats. Bij de uitvoering van dit werk bleek namelijk de wenselijk heid ook hierin een verbetering van de speelplaats en de rijwielbergplaats te be trekken. Tegen de huidige toestand van het plein bestaan ernstige bezwaren zoals het blijven staan van modderplassen, be schadiging en vuil worden van kleren e.d. De kosten worden geraamd op f 7.000. B. en W. van Haarlemmermeer delen de gemeenteraad mee, dat zich in de ambts woning van het hoofd van de openbare lagere school nummer 11 te Lisserbroek een kamer bevindt, die door ongunstige ligging en slechte lichtinval niet als woon- of slaapvertrek kan worden gebruikt. Hierin kan verbetering worden gebracht door uit het vertrek de bedsteden te slopen en tussen deze kamer en de voorkamer een doorgang te maken, voorzien van schuif deuren. Bovendien cliënt het raam in de achtergevel te worden vervangen door tuindeuren. De schoorsteen in de voor kamer zal wegens poreusheid en onge schikte afmetingen vernieuwd moeten worden. Teneinde een betere kamerin deling te verkrijgen, verdient het tevens aanbeveling de schoorsteen te verplaatsen. Met het aanbrengen van de voorzieningen zal een bedrag van 3.850 gemoeid zijn. B. en W. stellen de raad voor dit bedrag ter beschikking te stellen. De actie, die de tot het Jeugd Rode Kruis toegetreden Speeltuinvereniging „De Nieuwe Brug" in Vijfhuizen heeft ge voerd, ten bate van de jeugd in Grieken land, heeft een prachtig resultaat opge leverd. Dank zij de spaar-actie van deze kin deren kan een pakket (inhoudend boeken, schriften en kleurpotloden) ter waarde van vijfentwintig gulden naar de door de natuurrampen getroffen kinderen in Grie kenland worden gezonden. Op Dinsdag 19 April heeft in het Minerva- Theater te Heemstede de reeds aangekon digde herdenking van de Franse componist André Caplet (25 November 187823 April 1925) als extra uitvoering in het seizoen van de Heemsteedse Kunstkring plaats. Als hoofdwerk staat op het programma ,,Le Miroir de Jésus" op een tekst, de ge heimen van de rozenkrans bezingend, van Henri Ghéon, door de mezzo-sopraan Irma Kolassi gezongen en gedeclameerd. De be geleiding is toevertrouwd aan het Amster dams Kunstmaand orkest en verder ver lenen medewerking de harpiste Phia Berg hout, het Residentie Vrouwenkoor en het Haags Vocaal Vrouwenensemble, het ge heel onder leiding van Arthur Orobio de Castro. De avond wordt geopend met „Conté Fantastique" naar een van de fantastische vertellingen van Edgar Allan Poe, waarna de „Inscriptions Champétres" op een ge dicht van Rémy de Gourmont ten gehore worden gebracht. De kunstschilder H. F. Boot zal Zater dagmiddag 16 April in „Het Huis Van Looy" te Haarlem een tentoonstelling openen van werken van Herman Kruyder uit diens perioden te Haarlem, Heemstede en Bennebroek. Op tweede Paasdag is in de grote zaal van „Treslong" in Hillegom, de nationale Tulpen bridgedrive gehouden ten baté van het Ne derlandse Rode Kruis. Er werd door ruim tweehonderd paren aan deelgenomen. De wisselbeker werd ge wonnen door „Donar" uit Den Haag met 248 punten. HAARLEM, 7 April 1955 GEHUWD: 7 April, H. Renkema en R. Zwiers;J. F. Deken en W. C. J. Korpershoek; H. C. van Dijk en M. van Welsenes; W. E. Smit en N. de Graaf; R. Dekker en H. G. C. Bij; J. W. van den Berge en A. H. C. Fabel; R. Sieswerda en H. G. van Ark. BEVALLEN van een zoon: 6 April, D. M. KampNagelhout; 7 April, A. Kroon Lamboo. BEVALLEN van een dochter: 6 April, M. L. de VriesJönsson; A. Luijsterburg Schoorl; J. van WijkSnijders; 7 April, G. MeindersKrol; C. van der PolMeerveld. OVERLEDEN: 5 April, Chr. M. Schouten van Gelder, 87 j., Buitenrustlaan; K. van Donselaar, 78 j.. Kinderhuissingel; 6 April, G. van der Vecht, 81 j., Hazepaterslaan; G. A. van der Zwet. 68 j., Koninginneweg; P. Vredenburgde Graaf, 80 j., Teylerstraat; J. E. KoedijkUljee. 49 j., Vondelweg; S. J. van Slooten. 61 j., Frans Halsplein; C. Rie- dijk, 84 j., Gasthuisvest. HAARLEM, 8 April 1955 GEHUWD: 8 April, J. W. Duijff en K. T. Zwarthoed. BEVALLEN van een zoon: 7 April, W. MoolhuijzenPhilippo; 8 April, C. H. Vo gelzang-van Delden: B. J. Beumer-Korevaar; J. PriesterVenema. BEVALLEN van een dochter: 6 April, J. M. MiedemaRoubos. OVERLEDEN: 6 April, J. E. Mansvelder, 85 j., Nagtzaamstraat; 7 April, P. P. Sode- karnpff. 59 j., Kamperstraat; H. D. Lansvan Soest, 77 j., Oo9t Indiëstraat. HAARLEM, 12 April 1955 ONDERTROUWD: 12 April, G. Jeuring en D. Sernee; A. Kroonstuiver en J. Zwier; B. Strandstra en G .E. Smeding; A. den Herder en E. van der Zijden. BEVALLEN van een zoon: 8 April, G. van den BroekSlot; 10 April, K. M. Mollema de Goede; G. P. van DeursenCaspers; C. E. RuinemansDerks; 11 April, A. van Dorp Houwers; A. M. van der Stoop—Streng: 12 April, M. P. BouquetKluit; G. M. C. Weijers van Brero. BEVALLEN van een dochter: 9 April, G. Gelukde Haas; C. M. M. JoostenBalm; S. J. Hoogestegerde Meij; 10 April, W. A. oo de KelderHartman: B. B. BloemSeij; M. G. H. MüllerNiggebrugge; A. M. van der MeerHooyen: 11 April, A. van Rhijnvan Hoven; A Muldervan der Heijden; A. C. KosterSchoone; E. M. C. Hirs—Smid; 12 April, C. A. C. van de Reepvan Assema; F. H. GeuzebroekKuijt. OVERLEDEN: 8 April, J. Prins, 81 j„ Maer- ten van Heemskerkstraat; E. H. de Smit, 5 m., Hazepaterslaan; 9 April. L. A. de Lobel Hölsken, 71 j., Krelagestraat; G. W. Roelof- sen, 86 j., Engelzstraat; A. Knol, 77 jaar, Kastanjestraat; 10 April, L. J. Ruijse- naars, 59 j„ Gedempte Voldersgracht; J. C. BreemsDriessen, 53 j., Radboudstraat; H. M. van Deursenvan Galen, 95 j., Casteleijn- straat; H. Sminia. 87 j„ Havikstraat; J. C. Poelgeest, 60 j., Kamperlaan; 11 April, L. Witteman, 88 j.. de Clercqstraat; J. W. ten Hacken, 58 j., Hasselaersplein. MOSKOU (United Press) Tijdens een luisterrijke galareceptie ter ere van de Oostenrijkse delegatie onder leiding van kanselier Julius Raab hebben de Russische premier Nikolai Boelganin en de minister van Buitenlandse Zaken, W. M. Molotov, tal van vriendelijke toasts uitgebracht op de hoge Oostenrijkse gasten en de hoop uitgesproken, dat de begonnen onderhan delingen zullen leiden tot een definitieve regeling van de Oostenrijkse kwestie. De receptie werd gehouden in de ambts woning van minister Molotov, het zoge naamde Sprridonowka-paleis. De hartelijke sfeer op de receptie werd gekenschetst door de joviale houding van eerste plaatsvervangend premier van de Sovjet-Unie, Anastas Mikojan, die bijvoor beeld opmerkte, dat de Amerikanen uit stekende bolsjewieken zouden zijn, wan neer zij de zaken maar op Russisch revo- lutionnaire wijze benaderden. Mikojan en eerste plaatsvervangende premier M. G. Perwoekhin werden op een gegeven moment letterlijk door Westelijke correspondenten omzwermd. Op een van de vragen antwoordde een glimlachende Mikojan: „Ik heb goede herinneringen be waard aan het oude Amerika, dat ik in 1936 (als lid van een Russische handels missie) bezocht. Ik ben echter bang, dat ik het vandaag den dag niet meer zou her kennen." Hij zeide zijn herinneringen niet te willen bederven. Volgens hem had hij in de Verenigde Staten een eenvoud, een gemis aan lastige formaliteiten en een snel werktempo ge vonden, die hij bijzonder op prijs stelde. „Maar," zo voegde hij hieraan toe, „het McCarthyïsme kunt u voor uzelf houden." Mikojan zei, dat Amerikanen en bolsje wistische revolutionnairen zeer veel ge meen hadden. „Wij hebben in de Sovjet-Unie zelfs een leuze gehad, die als volgt luidde: „De bols jewistische revolutie moet gepaard gaan met de Amerikaanse efficiency en de Duitse accuratesse," zo zedde Mikojan lachend. Over de gistermiddag gehouden bespre kingen is niets bekend geworden. Van ochtend zijn de besprekingen hervat. De Amerikaanse ambassadeur Bohlen had tijdens de receptie een langdurig ge sprek met premier Boelganin, dat over tal van onderwerpen scheen te handelen. Naar men aanneemt werden onder andere de landbouw in de Sovjet-Unie en de Ver enigde Staten alsook de internationale be trekkingen besproken. Gevangenisstraffen van 1 en 2 jaar Vanochtend heeft de Alkmaarse recht bank, onder presidium van mr. A. D. van Regteren Altena, uitspraak gedaan in de „Helderse zaak," waarbij vier hoofdambte naren van de Rijkswerf te Den Helder be trokken zouden zijn geweest. Hun was ten laste gelegd, dat zij gedurende de jaren 1951 tot en met 1954 steekpenningen had den aangenomen van de N.V. Navigator en de N.V. LKM-werken te Amsterdam. Deze N.V.'s zouden zij hebben begunstigd bij leveranties aan de Koninklijke Marine en de Rijkswerf. Een hunner, de 35-jarige P. H. F. werd op de laatste dag der aan deze zaak ge wijde zittingen veertien dagen geleden in vrijheid gesteld, nadat de officier van justitie, mr. dr. J. Vellinga, anderhalf jaar gevangenisstraf tegen hem had geëist. Hij werd vandaag veroordeeld tot een gevan genisstraf van 368 dagen met aftrek. De uitspraak tegen twee der overige verdachten luidt: tegen de 31-jarige be- drijfsingenieur ir. N. H. M. twee jaar met aftrek, de eis was drie jaar met afti-ek; tegen de 45-jarige technische hoofdambte naar Fr. J. L. 382 dagen met aftrek, de eis was twee jaar. Deze L. werd terstond in vrijheid gesteld. Tegen de vierde verdachte M. J. was wegens diens ernstige ziekte de behande ling der zaak aangehouden. De rechtbank acht ten aanzien van de genoemde drie verdachten het aannemen van steekpenningen bewezen en duidt het de hoofdverdachte, ir. M. in het bijzonder euvel, dat hij misbruik heeft gemaakt van zijn invloed op zijn ondergeschikten. ADVERTENTIE een glaasje jeugd! Naar wij vernemen heeft zich te Heem stede op initiatief van de tekenaar-illustra tor Jan Wiegman een comité gevormd, dat verder bestaat uit mevrouw E. Enschedé- Van Geen, Mari Andriessen en Dirk Har- ting. Het zal trachten gelden te verzame len, om tot aankoop van een beeldje van Johan Limpers over te gaan. Johan Limpers was een jong beeldhou wer, die te Heemstede geboren is en op grond van zijn illegale activiteiten tijdens de bezetting "door de Duitsers werd gefus- silleerd. Reeds po jeugdige leeftijd open baarde zich bij hem een groot artistiek Dinsdag werden de wedstrijden voor het sohoolvoetbaltoumooi weer voortgezet. De weersomstandigheden waren zeer goed, zodat het volledige programma werd afgewerkt. In afdeling A was de grote overwinning van het Lorentzlyceum een beetje onver wacht Ook het Mendelcollege, dat goed voor de dag komt, boekte een flinke overwinning, doch overigens was het krachtsverschil in deze afdeling niet bijzonder groot. Afdeling E ging met de tweede ronde ver liezers- en winnaarsafdeling verder. De Theo Thyssenschool had het aan de slechte opkomst te wijten, dat zij met negentien- nul verloor, waarmede de W. de Zwijger- school togscorer van de dag was. De uitslagen waren: Afdeling A: MTS 2—Rijkskw.sch. 0—2; Gerh.sch.Lor.lyc. 1 08; Coornh.lyc. 1 Th. M. Ketelaarschool 10; M. v. St. alde- gondelyc. 1—HBS B 1 1—1, HBS B 1 wint; Mendelcol. 1—Da Costak.sch. 60; MTS 1— lste Chr. Lyc. 1 02; HBS A 1—Trin.lyc. 1 0—1. De MTS 2 is voor de tweede ronde bij - geloot. Afdeling C: Ketel.sch. 2KI. de Vr.sch. 2 55, Ketel.sch. 2 wint; M. v. St. Aldeg.lyc. 2 HBS B 3 16; Hartenl.sch. 2Amb.sch. 2 0—3; HBS A 2.—Amb.sch. 3 2—3; Amb.sch. 4—Trin.lyc. 4 3—2; RKULO 2—Mendelcoll. 2 0—12; Trin.lyc 3—St. Henr.sch. 1 3—3, St. Henr.sch. 1 wint; Hildebr.sch. 1Lor.lyc 2 33, Hildebr.sch. 1 wint. Afdeling E. Verliezersafdeling: St. Luc.sch. RK Onl.sch. 60; Dom. Sav.sch.Jac.sch. 05; RK Sch.ver.Bonav.sch. 12: St. Franc Xav.sch.St. Ant.on.sch. 22, St. Fr. Xav.sch. wint; Kon. Wilh.sch. (Ov.)Inst. Oranje Nassau 22. Kon. Wilh.sch. wint; Voorw.sch.Dr. Kuyp.sch. 23; Dr. Huët- school 2Noordersch. 2 31: Chr. sch. (Bloe- mendaal)Mr. J. H. Thielschool 13; Corn. Houtm.sch.Liiisch.sch. 30: Kon. Emma- school 2Pr. Hendr.sch. 2 21; H'lemse Mon- tes.schDr.. H. Bav.sch. 20: Pr. Margr.sch. Dr. J. P. Coensch. 31; Weth. West.sch.v. Zegg.sch II 11. v. Zegg.sch. II wint. Winnaarsafdelnig: Dom. Sav.sch. 2- St. Petr. Can.sch. 1—3; St. Bav.sch. (W.gracht) St. Bav.sch. (Eemstr.) 12; St. Joz.sch. St. Lamb.sch. 32; St. Aloys.sch. (Ov.)St. Aloys.sch. (H'stede) 4—0; Marn.sch.A. Mackaysch. 02; Bos- en H.sch.E. v. Soe- terw.sch. 50; Born.sch.Teylersch. 50; Prins.sch.Jul. v. Stolb.sch. 11. Prins.sch. wint; Sch A -Bentv.Crayen.sch. 10; Lin- neussch. -Nas.sch. 43: Florasch.—P. II. v. d. Leysch. 13; Rijksl.sch.Chr. Dreefsch. 3 11, Rijksl.sch. wint; Noordersch. 1—.Tul sch. 02; Chr. Huyg.sch.Dreefsch. (H'stede) 26; Vondelsch.v. Zegg.sch. I 50; Pr. Hendr.sch. 1—Doopsgez. sch. 50. talent en op achttienjarige leeftijd volgde hij een studie bij het Haarlems tekencol lege Kunst Zij Ons Doel. Daarna slaagde hij voor het toelatingsexamen van de Rijks academie voor beeldende kunsten te Am sterdam en hij eindigde de studie met het behalen van de Prix de Rome voor beeld houwkunst. In navolging van Haarlem, waar in het Kenaupark reeds een beeldje van Johan Limpers is geplaatst, zal ook in Heemstede, waar hij geboren is, een herinnering wor den aangebracht. Vandaar dat het comité gemeend heeft een beroep op de Heem steedse ingezetenen te moeten doen en verzocht is het de initiatiefnemers moge lijk te maken door het storten van een be drag een beeldje van Johan Limpers aan te kopen. Zijn weduwe heeft zich bereid verklaard voor dit doel een van de door hem nagelaten werken af te staan, waar voor een bedrag van 7 a 900 gulden nodig zal zijn. Het comité wil dit beeldje op de bevrii-- dingsdag aan het gemeentebestuur van Heemstede aanbieden, dat reeds hee1'! toe gestemd het eventueel te aanvaarden en dan een waardige plaats in e-m der ooen- bare gebouwen te vn-' cn, bijvoorbeeld in de hal van het Raadhuis. Giften worden gaarne ingewacht od het gironummer van de N.V. Twentsche Bank te Heemstede onder vermelding: „beeld Johan Limpers". Tijdens afwezigheid van de bewoners is gedurende de avond van Dinsdag inge broken in een villa in het Boekenrodepark te Aerdenhout. Toen de bewoners om streeks middernacht hun woning betraden bemerkten zij dat verscheidene kasten en laden opengebroken waren, terwijl de in houd in haast onderzocht was. Ér wordt echter niets vermist. Lisse brengt bloemengroet Donderdagavond zal het harmoniecorps Canite Tuba uit Lisse een bezoek aan Haar lem brengen; de musici maken een wande ling door de stad, bieden Haarlem bloemen aan en geven een taptoe op de Grote Markt. Om halfnegen wordt van Dreefzicht ver trokken en de route is: Dreef, Houtplein, Grote Houtstraat, Anegang, Lange Veer- straat, Klokhuisplein, Jansstraat, Nieuwe Gracht .Noordzijde), Kruisstraat, Bartel - jorisstraat, Grote Markt. Het orkest wordt om 9 uur op de Grote Markt verwacht. Daar zal een bloemen groet worden gebracht; aan vijftig meisjes worden bloemen aangeboden, waana deze ze aan de toeschouwers zullen overhan digen. De bloemenmeisjes zullen Zaterdagmid dag door Haarlem trekken en bloemen aan bieden. Voor Zaterdagavond staat op het pro gramma het bezoek van de Koninklijke Luchtmachtkapel. De militairen verlaten om halfnegen de Ripperdakazerne, marche ren langs de Schoterweg naar het Soenda- plein, wandelen (in verboden richting) door het Julianapark, Generaal Cronjéstraat, naa'r de Vroomstraat en vervolgen hun tocht als volgt: Kennemerstraat, Frans Halsstraat, Frans Halsplein, Kennemer- plein, Kruisweg, Parklaan, Nassauplein, Nassaulaan, Zijlstraat, Grote Markt. Om kwart over negen begint een taptoe. Akkrumdljk, 11 te Rotterdam. Abbedijk, 3 te Baltimore. Alderamiti, 13 Suez verwacht. Almdijk, 10 te Corpus Chrlsti. Alwaki, pass. 12 Fei-n. Noronha n. Rotterdam. Amor, pass. 12 Kp. St. Vincent n. Algiers. Amsteldljk, 9 te Los Angeles. Amstelland, 13 Las Palmas verw. Alamak, 13 te Rotterdam. Al-hen a12 100 m. O. Natal. Alioth, 12 te Montevideo. Alnati, 12 v. Montevideo n. Buenos Aires. Aalsum, 12 Muscat gepass n. Bahrein. Alblasserdijk, 12 v. Galveston n. New Orleans Amsteldijk, 12 v. Los Angeles n. Rotterdam. Arendskerk, 12 te Casablanca. Argos, 12 v. Livorno n. Burriana. Appingedijk. 1 te Rio de Janeiro. Bail, 13 te Soerabaja. Benmkust, pass. 12 Las Palmas n. Nederland. Boskoop, 10 v. Pto Limon n. Curasao. Bioemtontein, 12 140 m. W. Kp. St. Vincent. Britsum, pass. 13 Azoien n. Galveston. Bintang, 12 v. Amsterdam n. Biak. Bacchus, 12 v. Rotterdam n. Biemen. Bennekom, 13 v. Callao n. Mollendo. Boissevain, 12 v. Mauritius n. Lor. Marquez. Boskoop, 12 135 m. W. Carthagena. Caitex Delft, 12 Finisterre gepass. n. Londen. Caltex Nederland, 12 te Rotterdam. Callex Pernis, 13 Rotterdam verw. Caltex The Hague, pass. 12 Algiers n. Port Said Caltex Utrecht, pass. 12 Kreta n. Sidon. Ceronia, 13 Vizagapatam verw. Chama. 12 Kp. St. Vincent gepass n. R'dam. Cronenburgh. 11 te Bilbao. Cistula, 12 te Rotterdam. Craale of Liberty, 12 te Port Said. Callisto, 1 Hoek v. Holland verw. n. R'dam. Congostroom, pass. 12 VllSsingen n. Bordeaux Caltex Leiden, 12 v. Rotteidam n. Sidon. Corilla, 12 te Bathurst. Cottica, 12 130 m. ZW. Finisterre. Dalerdijk, 11 v. Rotterdam n. San Francisco. Daphnis, 12 te Port of Spain. Daphnis, 13 v. Trinidad n. Londen. Dui vendijk, 12 te Los An-geles. Etrema, 12 te Rotterdam. Eendracht, 12 v. Gibraltar n. Hamburg. Eemland, 12 v. Victoria n. Ilheqs. Esso Den Haag, pass. 12 Gibraltar n. Sidon. Elmina. pass. 11 Las Palmas n. Dakar. Esso Rotterdam, 13 aan de Hoek v. Holland verwacht n. Rotterdam. Eos, 12 v. Malta n. Piraeus. Felipes, 13 te Pladju. Friesland (SSM), 12 te Huelva. Garoet. 12 v. Boston n. New York. Gordias. 13 te Lissabon. Groote Beer, 12 v. Rotterdam n. Quebec. Hector, pass. 11 ten N. Malta n. Rotterdam. Hestia, 12 te Londen. Haulerwijk, pass. 12 Ouessant n. Hamburg. Hermes, 13 te Amsterdam. Hilversum, pass. 12 Finisterre n. Stockholm. Helicon. 1 te Port au Prince. Japara KRL)12 te Rotterdam. Jupiter, pass. 11 Gibraltar n. Antwerpen. Kieldrecht, 12 v. Colombo n. Madras. Karimata, 10 te Amsterdam. Kertosono, 12 te Tanga. Kota Inten. 12 v. Rotterdam n. Tj. P<-iok. Lekhaven, nacht 11-12 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Linge, pass. 11 Ouessant n. Dakar. Lleve Vrouwekerk, 11 te Karachi. Luna. 11 v. Heraklion n Malta. Loppersum. 1? te Port Talbot. Lawak, pass, 12 Kreta n. Napels. Limburg, 13 te Priok. Laagkerk, 12 te Vizagapatam. Loosdrecht, pass. 13 Gibraltar n. Marseille. Lombok, 1 te San Francisco. Markelo, pass. 9 Vllssingen n. Antwerpen. Molenket-k. 12 te Port Said. Maasland, 12 v. Las Palmas n. Amsterdam. Mcliskerk, 13 te Kaapstad. Mentor, pass 12 San Miguel n. Dordt. Metula, 13 Aden verwacht. Muiderkerk, 13 te Penang. Notos, pass. 11 Ouessant n. Amsterdam. Ootmarsum, 11 te New Orleans. Ondtna, 12 v. Colombo n. Fao. Oranje, 1 v. Port Said n. Napels. Oranjestad, 1 te Aruba. Phrontis. pass. 11 Malta n. Port Said. Polyaorus, 12 v. Belawan n. Colombo. Polyphemus, 11 v. Aden n. Belawan. Prins Casimir, 12 te Le Havre. Prins Joh. W. Friso, 12 te Hamburg. Prins Maurils, pass. 11 laat Kp. Race n. Mon treal. Peperkust, 13 v. Dakar n. Freetown. Pieter S, 12 v. Amsterdam n. Swansea. Poseidon. 13 v. Hamburg n. Amsterdam. Perna, 1 v. Saloniki n. Malta. Prins Willem IV, 12 50 m. ZO.t.Z. Kp. Race. Rempang, 12 te Hamburg. Riouw. 13 te Karachi. Roepat, pass. 12 Malta n. Port Said. Roggeveen. 13 te Osaka. Ri.tndam, 14 te Cobh verwacht. Rijnland, pass. 12 St. Paulsrock n. Las Palmas. Stad. Breda, 6 te Mombasa. Schie, 10 te Amsteidam. Sibajak. 16 aan de Hoek v. Holland verw. n Rotterdam. Stad Vlaardingen, 12 v. Vlaardingen n. Narvik Slledrechl, pass. 11 Gibraltar n. Mena el Ahmad Sawega, pass. 12 Malta n. Rotterdam. Schiedljk, 12 te Liverpool. Salatisa, 14 te Manilla verwacht. Stad Dordrecht, 13 te Rotterdam Sloterdijk. 10 te New York. Sommelsdijk, 12 v Soeraba.ta n. Semarang. Sarangan, 12 v. Panamakan. n. Los Angeles. Sumatra. 12 te Tj. Priok. Straat Mozambique, 1 te Kaapstad. Teiresias, pass. 11 Minikoy n. Djibouti. Tomori, 12 460 m. W. Sabang n. Singapore. Tibia. 12 te Rio de Janeiro. Tjimenteng, 11 360 m. N. Tristan da Cunha. Tabinta, 13 Assab verw. Teucer, 11 v. Port Said n. Amsterdam. Taria. 12 v. d Theems n. Rotterdam. Titus, pass. 12 Algiers n. Amsterdam. Tiberius. 12 v. Port de Paux n. Antw. Tiisadane. 9 Yokohama n. Buenos Aires. Westerdam, 12 te New York. Westerpolder verm. 9 v. Oporto n. Rotterdam Westropa. pass. 9 Vlissioeen n. Aalborg. Willemstad, 10 te Amsterdam. Waterman, 12 te New York. Wonosarl. 12 v Singapore n. Madras. Woensdrecht, 1 v. Aucklan n. Lvttleton. W. Alton Jones. 13 v. Mena el Ahmadi n. Phi .ladelphia. Wonogiri, pass. 13 Gibraltar n. Beyrouth. Willem Ruys. pass. 12 Malta n. Port Said. Zaan, 9 te Schiedam. KI.EINE VAART Admiraal Courbet, 1? v Liverpool te Glasgow Adm. De Ruyter, 12 te Runcorn. Adm. Nelson, 12 v. Stettin te Karlstad. Advent, 12 v. Lu beck n. Whitehaven. Albergen, 12 v. Dordrecht te Antwerpen. Amigo, 12 v. Londonderry te Londen. BINNENLAND Op 21 Mei wordt weer de internationale „Rallye Radiostad" gehouden. De af te leg gen afstand i6 voor auto's, motoren en scooters op ten minste 100 km. gesteld en voor bromfietsen op 50 km. Route en snel heid kiest men zelf. Bij een groot aantal controleposten, verspreid, over heel Neder land, kan 's morgens worden gestart. De finish is in het Hilversumse sportpark, 's Middags zijn daar bijzondere evenementen. Op de Zuiderparkweg in Rotterdam- Zuid is de 79-jarige J. B. zwaar gewond en in bewusteloze toestand aangetroffen. Toen hij in het Zuiderziekenhuis was opgenomen, bleek dat hij een schedelbasisfractuur had opgelopen en dat enige ribben door zijn lon gen waren gedrongen, waarschijnlijk is hij door een auto aangereden. Aan een groep grote Nederlandse in dustrieën is verzocht offerte te maken voor het bouwen van een deel der installaties van de grote Australische waterkrachtcentrales in de „Snowy Mountains" De werken zijn een onderdeel van een gigantisch project, dat in 25 jaar verwezenlijkt moet zijn. In de hoofdstad zijn met Pasen 650 gasten minder geweest volgens telling van de politie dan met Pasen 1954, toen onge veer 12.700 bezoekers werden geherbergd. Dat jaar was de logiesruimte in Amsterdam nog niet geheel bezet. De voorzitter en de secretaris van de Nederlandse Bond voor Ouden van Dagen, hebben aan de leden der Eerste en Tweede Kamer en aan de ministerraad een plan be treffende pensioen voor alle Nederlandse onderdanen aangeboden. Voorgesteld wordt het pensioen voor iedereen te doen ingaan op 55-jarige leeftijd. Daartoe zal men dan vanaf de 16-jarige leeftijd een premie dienen te betlaen van 4 pet. van het loon. Het pensioen moet volgens de bond worden gesteld op 80 pet. van het loon. De staatsmijn Emma te Treebeek is de hulphouwer J. M. Reinders uit Hoensbroek om het leven gekomen. Hij raakte op de 700 meter verdieping bekneld tussen het dak van de pijler en een transporteur. R. was reeds overleden voordat men hem bovengronds had gebracht. Hij was 20 jaar en ongehuwd, Er is een overeenkomst uitgewerkt tus sen de gemeenten Muntendam, Nieuwe Pe- kela, Wildervank, Zuidbroek en Veendam, waarbij deze gemeenten zich willen verbin den samen een werkplaats voor minder- validen te stichten. Deze centrale werkplaats zal worden gevestigd te Veendam. Onder het pluimvee van de pluimvee houder Jac. S. in de buurtschap Winkeldorp bij Oldebroek is een geval van pseudovogel pest geconstateerd. Alle op het bedrijf aan wezige kippen ten getale van 350 zijn af gemaakt. HAARLEM EN OMGEVING Dr. P. de Smit houdt Donderdag 14 April in het wijkgebouw der Nederlands Hervormde gemeente aan de Gedemte Oude Gracht 104 te Haarlem voor de EHBO-ver- eniging „Snelverband" een causerie over „De zenuwen en haar geheimen". De burgemeester van Haarlem, mr. O. P F M. Cremers, zal niet Vrijdag 15 April, maar Zaterdag 16 April om half elf spreekuur houden. De afdeling Heemstede van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt Don derdagavond 14 April in het Hervormde Jeugdhuis aan de Herenweg 111 een bijeen komst, waarop de heer Lode van Gent de film „Afrika's pracht", door hem opgenomen tijdens een reis door Belgisch Congo zal ver tonen. ADVERTENTIE Arnoudspolder, verm. 13 v. R'dam n. Lissabon. Auriga. 11 v. Huelva n. Kingslynn. Bab T, 9 te Swansea. Batavier I, pass. 11 Finisterre n. Casablanca. Batavier III, pass. 12 Burllngs n. Bordeaux. Boreas, 10 te Amsterdam. Beekbergen, 12 v. Rotterdam te Bayonne. Bestevaer, 11 v. Amsterdam n. Huil. Binnenhaven, 11 v. Casablanca te Valencia. Birmingham, 11 v. Rotterdam te Kingslynn. Bree Helle, verm. 12 v. Rotterdam n. Londen. Crescendo, 11 v. Hamburg te Rotterdam. Casana, 11 v. Antwerpen te Kopenhagen. Catarina, 11 v. Fort William te Antwerpen. Cool-haven, pass. 11 Finisterre n. Casablanca. Corrie b, 11 v. Isle of Grain te Amsterdam. Deo Duce, 11 v. Kopenhagen te Rouaan. Domburgh, 11 v. Casablanca te Duinkerken, bollard, 11 v. Gothenburg te Rotterdam. Diligentia, 11 v. Ipswich n. Isle of Grain. Eibergen, 11 v. Rotterdam te Aviles. Ellewoutsdiik. 11 v. St. Servan te Bordeaux. Fen, 11 v. Rotterdam n. Londen. Fiducia, 12 v. Maassluis n. Boston. Gruno, 12 v. Oxelosund te Rotterdam. Gaasterland. 11 v. Leith n. Kingslynn. Goote. 12 v. Barcelona te Genua verw. Haskerland. verm. 13 v. Goole n. Harlingen. Hast IV, 11 v. Caen n. Dieppe. Heemraadsingel, verm. 12 v. Avonmouth n. Car diff. Houtman, 11 v. Grangemouth te Caen. Hartel. verm. 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Ilias, 9 v. Aarbus te Amsterdam. June, 11 v. Newport te Amsterdam. Kenitra, verm. 12 v. Lissabon n. Oporto. Leendert b. 12 v. Rotterdam n. Stockholm. Lucas Bols IT. 12 v. Corsica te Gorston verw. Marwit. 11 v. Amsterdam te Rotterdam. Mareella. verm. 112 v. Malmö n. Gothenburg Matthew. 11 te Londen. Marne. pass. 12 Brunshilttel n. Vasteras. Mercurius. 11 te Delfziil. Merwehaven. pass. 11 Finisterre n. Duinkerken. Midsland. 11 v. Grangemouth n. Rotterdam. Mies. 11 bij Lands End n. Birkenhead. Mizar N. 11 v. Rio Grande n. Bahia. Monica. 11 te Preston. Muphrid N. 12 v Bremen n. Hamburg. Megrez N. 11 te Montevideo. Merwestad, 11 te Shoreham. Nleuwehaven, 12 v. Kopenhagen te Rotterdam Nassauhaven, 12 v. Rotterdam te Gothenbuig verwacht. Nettie. 11 te Ayr. Nieuwland. 12 v. Rotterdam n. Leith. Phidias, 10 te Livorno n. Napels. Philetas, 11 te Catania n. Messina. Ponza, 9 v. Rotterdam n. Haniina. Plato. 8 v. Algiers n. Bari. Rapid, 11 v. Rouaan n. Rotterdam. Rijnhaven 11 v. Casablanca te Oran. Sambre, 11 v. Rouaan n. Parijs. Silvaplana, 11 v. Rotterdam te Kopenhagen. Stiertje Mensinga, 11 v. Malta n. Boston. Strabo. 11 v. Cadiz n. Amsterdam. Stella Maris. 11 v. Rotterdam n. Gothenburg. Tilly, 9 v. Bayonne n. West Hartlepool. Texelstroom, 12 v. Liverpool te Amsterdam. Viking, 11 v. Liverpool te Rotterdam. Vlieland, 11 te Ronneby. Vivo, 11 v. Maassluis te Londen. Vrouwepoider, 12 v. Lissabon te Antwerpen Westpolder. 13 v. Oporto te Rotterdam verw Westereems, 11 te Walvisbaai. Walenburgh, 12 v. La Pallice te Rotterdam. SLEEPVAART Blankenburg, pass. 11 Wight n. Rotterdam nr.et kustvaarder. Gele Zee. pass. 9 Pantellaria n. Alexandrlë. Goeree, 11 v. Suez n. Rotterdam met twee bakken. Hudson. 11 te Antwerpen met baggermolen. Humber. 11 390 m. W.t.N. Soenda met zuiger. Noordholland, 10 270 m. W.ZW. Finisterre. Noordzee, 10 30 m NW. Kp. St. Vincent m»t zuiger. Oceaan, li te Maassluis. haggermolen en hak. Poolzee. pass. 11 Kp Crues n. Lissabon met Rode Zee, pass, in Kp York n.<- Engeland met kruiser ..Australia' Thames. 9 v. Emden n. Rotterdam. Witte Zee. 10 v. Singapore n. Hongkong m. twee stoomschepen.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7