Kranten Butler gaf rooskleurig beeld van de economische situatie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Inkomstenbelasting lager ondanks inflatiegevaar Bonn verwacht Russische pogingen tot contact Weerbericht Moskou dringt aan op spoedig overleg over Oostenrijk Conservatieve stembusoverwinning bezegeld Thee weer goedkoper Het woord is aan Aardverschuiving kost 500 Javanen het leven Twee militairen bij oefeningen omgekomen Westen acht vooroverleg wenselijk „Oostenrijk als voorbeeld" Einde der Londense krantenstaking Kans op wat regen H 69e JAARGANG No 239 WOENSDAG 20 APRIL 1955 299e JAARGANG No 86 Schietpartij in Saigon; Collins naar Washington Middenweg Op korte termijn Vredesconferentie in Oslo van 48 deskundigen Aardbeving op het Chinese vasteland eiste 39 levens Vandaag valt beslissing Dollars voor uitbreiding van Japans strijdmacht YVeerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WAARSCHIJNLIJK ZULLEN morgen de Londense dagbladen weer verschijnen, nadat de staking van zevenhonderd elec- triciëns die verschijning gedurende bijna vier weken belet heeft. Als de stakers van daag het advies van hun delegatie, om de arbeid te hervatten, aanvaarden, zullen morgen de Times, Daily Telegraph, Daily Mail, Daily Express, Daily Mirror, Daily Herald (het dagblad van de Labour Party), News Chronicle enzovoorts hun terugkeer vieren, gevolgd door aanverwante Zon dagsbladen, van welke de Observer en de Sunday Times de belangrijkste zijn. Even als de Times en de Daily Telegraph be horen die tot de groep die men in Enge land als „the class papers" aanduidt, waar toe ook de Manchester Guardian en som mige andere buiten Londen verschijnende bladen gerekend worden. De staking zal, als zij nu waarlijk ten einde is, de betrokken ondernemingen in zesentwintig dagen tijds een verlies heb ben berokkend, dat in Hollands geld om gerekend op twintig millioen gulden ge schat wordt: een lieve som. Ten dele zal die wel ingehaald worden doordat vele adverteerders, die belangrijke schade ge leden hebben door de afwezigheid van hun reclame, zullen pogen dit verlies met ver hoogd adverteren zoveel mogelijk te her stellen. Maar evenals voor hen zal voor de kranten een groot deel van het verlies verloren blijven. Sommige zullen dat beter kunnen dragen dan andere; de financiële welstand is sterk uiteenlopend, evenals bij kranten in andere landen. Duidelijk heeft de krantenloze periode in de wereldstad Londen opnieuw bewezen, dat het moderne dagblad een onmisbare schakel, een „ver- keersfactor" in de samenleving is, die niet kan uitvallen zonder dat dit tallozen groot ongerief en nadeel bezorgt. Dit zou blijken in ieder Westers land. Ik bedoel het niet als een bijzondere lof spraak op de Londense dagbladen, die wat hun redactionele inhoud en opvatting van hun taak betreft zo ongelijksoortig zijn, zo sterk uiteenlopend van gehalte. Terwijl de qualiteit. van bladen als de Times en de Daily Telegraph, die met grote zorg en bijzondere bekwaamheid worden geredi geerd, bewondering verdient en clie dan ook alom ervaart, is het heel anders ge steld met de bladen die van straatverkoop leven. Daar doen zich nog wel verschillen bij voor: een blad als de News Chronicle staat op veel hoger peil en is zich merk baar sterker van zijn verantwoordelijk heid bewust dan andere. Maar in het al gemeen heeft de onzekerheid, ontstaan door het leven op losse verkoop instede van op een grondslag van vaste afnemers (abonné's) steeds het kwade gevolg be houden dat men verleid wordt tot luid ruchtigheid, overdrijving en speculatie op sensatiezucht. Er moet rumoerig opgetre den worden om de oplaag op peil te hou den en sterke inzinkingen te voovkomen. Sommige van die „popular papers" geven wel een aantal waardevolle artikelen, maar zij schijnen veelal in de verdrukking te raken in de dagelijkse opschudding die ze omgeeft. Ook zien de meeste lezers, door dat de hele dag door nieuwe edities ver schijnen vaak alleen maar verschillend van de vorige doordat er uitslagen van paardenrennen in zijn opgenomen, of het vonnis in een geruchtmakende strafzaak of voetbaluitslagen die kranten maar vluchtig in. De voorlichting omtrent het buitenland, die zij geven, is in de meeste gevallen veel beperkter dan in een land als het onze. Dit verklaart veel van de merkwaardige onwetendheid, die bij een zo groot deel van het publiek in Engeland omtrent andere landen bestaat. Die kan niet maar puur en alleen aan „het eiland", aan de afzondering van het Europese vaste land toegeschreven worden. En in feite is het grootste bezwaar tegen de popular papers, dat zij zich niet of in elk geval te weinig van een verantwoordelijke, voor lichtende taak bewust zijn en vooral po gen „naar het publiek toe te schrijven" zonder het feit te doen gelden dat in ieder mens de wens leeft, meer te weten te komen dan hij weet en dat tegenover de sensatiezucht, de neiging om zich te laten prikkelen door het opzienbarende, vaak schandalige, de zelfcritiek staat die tot andere voorkeur aanspoort. De Times is plechtig, in sommige van zijn uitingen saai, ofschoon het blad min der plechtstatig doet dan vroeger. Bladen als Manchester Guardian, Daily Telegraph, Observer bewijzen dat men boeiend, inte ressant, belangrijk-voorlichtend kan zijn zonder saaiheid. Zoals dat ook in andere landen door bladen van qualiteit wordt bewezen, die in hun «bonné's een vaste en trouwe lezerskring hebben gevonden. Al is die minder groot dan die van de straat verkoop-kranten, zij heeft meer betekenis. Ook: dank zij haar lectuur. R, P. SAIGON (Un. Press) Een afdeling van de Binih Xuyen-troepen en parachu tisten van het nationale Zuid-Vietnamese leger hebben vandaag in het centrum van Saigon een vuurgevecht geleverd'. Volgens de eerste berichten is een passagier van een juist passerende autobus gedood en werden twee anderen gewond. Bij straatgevechten in Saigon zijn giste- ren 25 personen gewond. De speciale afgezant van president Eisen hower in Vietnam, generaal Collins, is voor overleg naar Washington vertrokken. Hij wordt over ongeveer twee weiken in Saigon terugverwacht. Deskundigen zijn van me ning, dat zijn overhaast vertrek erop wijst, dat de Amerikaanse regering haar steun aan president Diem overweegt in te trek ken. Drie dag-en geleden kondigde Cotl-ins aan dat hij tot na de crisis in Saigon zou blijven. Wellicht ziet men te Washington in, dat Diem moet worden vervangen, wil men een burgeroorlog voorkomen. Keizer Bao Dai heeft uit Cannes telegra fisch een beroep op de partijen gedaan het bestand dat vandaag afloopt, te verlengen. (Van onze correspondent in Londen) De Britse minister van Financiën Richard Butler, heeft de te verwachten con servatieve stembusoverwinning, waaraan vrijwel niemand twijfelt, bezegeld met zijn vierde begroting sinds de Tories aan de macht kwamen. Ondanks de drei gende moeilijkheden, waarop de Britse buitenlandse handel stuit, gaf Butler een rooskleurig beeld van de economische situatie, waarover de gewezen Labour- minister, Hugh Gaitskell, hem vandaag ongetwijfeld zal aanvallen. De oppositie verwijt Butler dat hij een verkiezings-budget heeft ingediend, om weifelende kiezers naar de conservatieven over te halen. Het is moeilijk uit te maken of Butler een minder optimistisch geluid zou heb ben laten horen en minder belastingen zou hebben verlaagd, indien er geen ver kiezingen op handen waren. Al dreigt het getij te keren, de algemene economi sche toestand is in wezen kerngezond. De welvaart is groter dan in jaren het geval is geweest. Weer klinkt, evenals bij Butler's vorige begrotingen, het verwijt dat hij de welge- stelden nieuwe voordelen heeft bezorgd ten koste van de economisch zwakkere groepen die gebaat zouden zijn geweest bij een drastische vermindering van de indi recte belastingen. De aankoop-belasting, die op honderden artikelen drukt is alleen verzacht voor katoenen goederen en ande re niet wollen textiel om de industrie van Lancashire, die met exportmoeilijkheden kampt, tegemoet te komen. Butlc-r had een geraamd overschot van 282 millioen pond sterling te verdelen. De helft hiervan geeft hij de belastingbeta lers terug. Het standaard-tarief der in komstenbelasting wordt verlaagd. Hiervan zullen voornamelijk de hogere inkomens profiteren aangezien het tarief progres sief is. De minimum-grens waaronder men be lastingvrij is, wordt aanzienlijk verhoogd. Er zijn nu 2.4 millioen personen, die vrij gesteld zijn van belasting. Een belangrijke steun voor de middengroepen, die worste len met hoge opvoedingskpsten, is de gro tere kinderaftrek. Butler heeft in zijn vrijgevigheid de middenweg gevolgd, zodat hem niet ge makkelijk omkoperij van de kiezers kan worden verweten. Hij liet de zware belas ting op benzine, alcoholica en tabak on aangetast, gezien de grote fiscale beteke nis van deze artikelen, die tevens een be langrijk deel van de overtollige koop kracht afromen. Het inflatiegcvaar is al lerminst denkbeeldig. Enkele maanden ge leden loste Butler een waarschuwings schot door de verhoging van het bankdis- conto en beperking van het afbetalings systeem. De grote vraag op de binnenland se markt brengt de export in het gedrang. Het gevolg is een ongunstige betalings balans, door de steeds grotere en duurdere importen van grondstoffen. Verhoging van de steenkoolproductie is dringend gewenst, want hoewel Engeland op steenkolen is ge bouwd, moet men deze voor schaarse dollars invoeren. Er zit nogal wat tegenstrijdigs in een begroting, die geld vrijmaakt voor het publiek, met Butler's vrome wens dat men het extra'tje gebruiken zal om zoveel mogelijk te sparen op een ogenblik van dreigende inflatie. Butler wil niets van onnodige restricties en controles weten. Als het de mensen aan de top goed gaat, gaat het iedereen goed, is zijn filosofie. Butler is echter tevens een man met een sociaal geweten. Vandaar dat hij de sociale voorzieningen voortdurend heeft verbeterd en daarvoor ook een be langrijk gedeelte van het overschot ge bruikt. De grote grief van de steeds stijgende prijzen blijft bestaan. Een grief, die Labour ten volle zal uitbuiten. Butler heeft zijn antwoord klaar: de prijzen zijn gestegen, maar de lonen zijn in verhouding nog meer gestegen. De begroting laat het brandende econo mische probleem van dit ogenblik de export-crisis vrijwel onberoerd. Op in directe wijze wil Butler deze verhelpen door belastingconcessies, die vooral als een aansporing tot harder werken bedoeld zijn. Ook doelmatiger inrichting en betere lei ding van de industrie is volgens Butler dringend nodig. Op korte termijn is dit een goede be- j zoon, groting, zo luidt de algemene opinie, maar op lange termijn beschouwen velen But ler's gedragslijn met het oog op de econo mische positie ver onvoldoende. Hij ver trouwt dat zijn politiek de productie verder zal doen stijgen en dat de export evenredig of zelfs in sterkere mate omhoog zal gaan. De vermindering van de goud- en dollar reserve acht Butler blijkbaar niet alar merend. Een reserve, zo redeneert Butler v/aarschijnlijk, dient om een stoot op te vangen. Zolang de deviezen-voorraad niet al te hard slinkt en gehoopt wordt dat dit. slechts een tijdelijk verschijnsel is vervult zij deze functie. Tenslotte heeft Butler de meevaller dat de moderne defensie minder gaat kosten. Naar in vakkringen vernomen wordt, zijn de theeprijzen voor de consument met ingang van heden verder verlaagd, en wel met 6 tot 10 cent per pakje van 100 gram. De theesoort van f 1.15 per 100 gram wordt nu f 1.08, en die van f 0.98 wordt f 0.88. De vorige verlaging van de thee- prijs was op 17 Maart. De vermindering bedroeg toen 6 tot 12 cent per pakje van 100 gram. OSLO (United Press) Het Noorse Nobelprijs-instituut zal 48 vooraanstaande deskundigen met het oog op het probleem van de vrede naar Oslo uitnodigen van 13 tot 21 Juni. Ook Nederland zal zijn ver tegenwoordigd. Als onderwerp voor de conferentie heeft men gekozen: De Wes terse democratieën en de wereldproblemen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Hon oré de Balzac: Wanneer er een oude vrijster in huis is, is een waakhond overbo dig. HONGKONG. (Reuter). Het commu nistische persbureau „Nieuw China" meldt dat er Donderdag bij hevige aard schokken te Kangting in het Zuid-Westen van China 39 personen om het leven zijn gekomen en 113 gewond. Overal in de wereld hadden seismologen Donderdag melding gemaakt van een zwa re aardbeving. DJAKARTA (P.I.A.) Volgens inlich tingen van het gouverneurskantoor voor Midden-Java zijn in de desa Pakasiran, in het regentschap Bondowoso (Midden- Java), op 17 April 500 dorpelingen levend begraven als gevolg van een aardverschui ving, die dit dorpje teisterde. Na een storm in Februari waren de dor pelingen reeds gewaarschuwd voor een dreigende aardverschuiving. De aarde van twee heuvels, waartegen het dorpje was gebouwd, stortte omlaag, terwijl de meeste bewoners sliepen. Slechts twee overleven den werden aangetroffen. Zesenveertig huizen werden bedolven onder een laag van ongeveer vijf meter aarde en stenen. Tot dusver werden slechts vier lijken ge borgen. De omwonenden vrezen, dat het niet mogelijk zal blijken meer slachtoffers te bergen. Autoriteiten uit Semarang heb ben een onderzoek ingesteld. De 20-jarige soldaat van de genietroe pen J. Schoonenwolf uit Amsterdam is Dinsdagmiddag op de stormbaan van de Lunettenkazerne te Vught dodelijk ver ongelukt. Bij een van de oefeningen, het springen van een hindernis, kwam hij zo ongelukkig terecht, dat hij een nekwei'vel brak. S. overleed vrijwel onmiddellijk. De soldaat J. Wiendels van het in de Willem de Zwijger-kazerne te Wezep ge legerde eerste L. K. geniebataljon is Dinsdag tijdens een oefening, die werd gehouden ou het water van het Koeluch- lergat, gelegen onder de gemeente Kam pen, in het water gevallen en verdronken. Soldaat Wiendels bevond zich op een van de vletten en is door nog onverklaarbare reden van de vlet gevallen. Hij kwam er onder. De pogingen hem er onder vandaan te krijgen waren vergeefs. Geruime tijd is men bezig geweest met dreggen. Zowel de politie te water uit Kampen als de mare chaussee waren bij het dreggen aanwezig. Ook bootjes van particulieren namen aan het reddingswerk deel. Het gelukte einde lijk het stoffelijk overschot boven te halen. Soldaat T. J. W. Wiendels was afkomstig uit Didam en was 20 jaar oud. De burgemeester van Kerkwerve, de heer S. Francke. heeft Dinsdagmorgen een chèque van 2.200.000 franc, dat is ongeveer f22.000. ontvangen voor de bouw van een kleuterschool. Deze gift was afkomstig van het gemeentebestuur van Bordeaux in Frankrijk en was bedoeld als bijdrage van deze stad in het adoptieplan. LONDEN (United Press) De Weste lijke grote mogendheden zijn er mee in genomen dat de Sovjet-Unie bereid is spoedig oveideg te plegen over een vredes verdrag met Oostenrijk maar volgens ge zaghebbende diplomatieke kringen achten zij het wenselijk dat eerst hun ambassa deurs in Wenen met vertegenwoordigers van de Oostenrijkse regering de nog on opgehelderde punten bespreken. Micklen- Mei zouden de ministers van Buitenlandse Zaken dan het verdrag kunnen onder tekenen, na een conferentie die eind April zou beginnen. De Westelijke Grote Drie zouden hebben besloten die gedragslijn te volgen op grond van de inlichtingen die hun Hoge Com missarissen in Wenen hebben ontvangen van de Oostenrijkse regeringsdelegatie die de vorige week in Moskou heeft onder handeld. Waarnemers maken uit de Sovjet-nota van gisteren op dat de Sovjet-Unie er rekening mee houdt dat men nog verder moet onderhandelen. De Sovjet-regering heeft voorgesteld in de naaste toekomst in Wenen een bijeen komst van de vijf ministers van Buiten landse Zaken te houden met het doel een regeling te vinden voor de Oostenrijkse kwestie en een verdrag te ondertekenen. Een van de punten die opheldering be hoeft is: Welke waarborgen tegen een „Anschluss" van Oostenrijk bij Duitsland wenst Moskou? Oostenrijk heeft in Mos kou toegezegd zich buiten de internatio nale blokvorming te zullen houden en geen toestemming te zullen geven voor vestiging van buitenlandse militaire bases in Oostenrijk. Die toezegging wordt op gevat als een vrijwillige neutralisering van Oostenrijk. De Westelijke grote mogend heden zijn daartegen naar verluidt niet gekant. Leopold Figl, de Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken heeft verklaard dat de Sovjet-Unie heeft beloofd na onder tekening van een vredesverdrag Oosten rijk te zullen steunen in het streven naar lidmaatschap van de UNO. Karl Gruber, de Oostenrijkse ambassa deur te Washington heeft na afloop van een bespreking met de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken Dulles ver klaard dat de Verenigde Staten bereid zijn met bekwame spoed te streven naar een staatsverdrag met Oostenrijk. Dulles' de partement heeft deze verklaring bevestigd. Luxemburg verheugt zich in de geboorte van een prins. Zaterdag schonk prinses Josephine Charlotte het leven aan een die Henri is gedoopt. Gelukkig lachend kijkt de prinses naar haar zoon. Prins Jean en het prinsesje Marie-Astrid zien evenzeer vol blijde belangstelling toe. BONN (van de ANP-correspóndent) Een verklaring van de Moskouse omroep, dat Duitsland aanzienlijke nationale winst zou kunnen boeken door het Oostenrijkse voorbeeld te volgen, heeft in Bonn de op vatting bevestigd, dat de Sovjet-Unie in de Oostenrijkse kwestie slechts heeft toege geven om in de bondsrepubliek een nieuwe golf van verzet tegen de aansluiting bij de NAVO te ontketenen. Berichten uit Berlijn spreken van pogingen van de Russische diplomatie om straks een rechtstreeks con tact met de bondsregering tot stand te brengen, teneinde op deze wijze eer. ver wezenlijking van de Parijse verdragen te bemoeilijken. Volgens deze berichten hebben de Russi sche autoriteiten in Berlijn in de afgelopen dagen nieuwe instructies aan de regering van Oost-Duitsland doen toekomen. Het heet dat zij er prijs op stellen, dat bij de lopende propaganda voor de vorming van een strijdmacht in Oost-Duitsland nadruk zal worden gelegd op het voorlopige karak ter van deze bewapening. Kennelijk willen de Russen vermijden, dat een al ie straffe bewapeningscampagne in Oost-Duitsland hun lokroep aan het adres der Westelijke Duitsers alle geloofwaardigheid zou ont nemen. In Bonn heeft de Bondsregering nog eens opnieuw duidelijk gemaakt, dat zij niet wenst af te wijken van de weg, die zij tot dusverre gevolgd heeft. Kern van de re pliek der bondsregering op de Russische geste is, dat een nieuwe situatie pas zal kunnen ontstaan, wanneer een einde ge maakt zou kunnen worden aan de bewa peningswedloop tussen de beide machts groeperingen. Zolang echter de spanningen tussen Oost en West blijven bestaan, acht de bondsregering, zoals zij door een woord voerder liet mededelen, de verdragen van Parijs onmisbaar om de bondsrepubliek veiligheid te bieden. De bondsregering schijnt dan ook vastbesloten om alle pogin gen, om een vertraging in de voltooiing van het Westelijke verdragssysteem teweeg te brengen, energiek tegen te gaan. De socialisten schijnen daarentegen in steeds sterkere mate te worden geïmpo neerd door het Oostenrijkse succes. Hun woordvoerder Eiier verklaarde, dat het Westen thans zal moeten tenen of het twaalf Duitse divisies meer waard acht dan hereniging van Duitsland. Hij voegde er de waarschuwing aan toe, dat in de bonds republiek „een rampspoedige golf van na tionalisme" zou opgaan, wanneer de Duitse hereniging onmogelijk zou worden door gebrek aan toewijding der Westelijke mo gendheden. Grotewohl Otto Grotewohl, de Oost-Duitse premier, heeft Dinsdagavond in Oost-Berlijn ver klaard, dat de Duitse kwestie op dezelfde basis als de Oostenrijkse kan worden op gelost. •Oostenrijk zal zijn vrijheid en onafhan kelijkheid terugkrijgen, omdat het de wil bezit om in vrede te leven met alle volken, omdat het geen militaire bases op zijn grondgebied toelaat en omdat het geen ag- gressieve verklaringen aflegt of aggres- sieve daden pleegt tegen andere volken, zo zei hij. Dit alles achtte Grotewohl dan ook een voorbeeld voor het gehele Duitse volk, aldus een bericht van het officiële Oost- Duitse persbureau ADN. (Va?i onze correspondent in Londen) De staking bij de Londense dagbladen is nagenoeg voorbij. Verwacht wordt dat een massa-vergadering van stakers vandaag het gisteravond tussen partijen bereikte compromis zal aanvaarden. Dit zou beteke nen dat de arbeid in Fleet Street nog in de loop van de dag zou worden hervat, zo dat de bladen morgen zullen kunnen ver schijnen. Beide kampen in het conflict hebben water in hun wijn gedaan. De vakbonden zijn bereid de stakers weer aan het werk te zetten op basis van het oorspronkelijke loonvoorstel der werkgevers, een wekelijk se verhoging van gemiddeld 5.dat in Januari 'werd gedaan en door een aantal groepen was aanvaard. De stakers hadden een verhoging van 29.geëist omdat ze dan pas de waarde van hun vooroorlogse loon zouden hebben bereikt. De werkgevers, die aanvankelijk voet bij stuk hielden, zijn' thans bereid tot een verdere verhoging, waarover binnen acht weken nieuwe onderhandelingen zul len beginnen met de vertegenwoordigers van alle vakbonden. De grief was dat de bond van machinepersoneel en de electri- ciens-unie buiten de vroegere loonbespre- kingen waren gehouden. De nieuwe loonregeling zal dan binnen drie maanden tot stand moeten kómen; het uiteindelijk bereikte tarief zal in elk ge val van 30 Juni af gelden. Er hebben zich op het laatste ogenblik nog moeilijkheden voorgedaan met de ty pografen, die aanvankelijk het oorspron kelijke aanbod hadden geaccepteerd, maar later een nieuwe eis indienden voor een extraverhoging van 6.Men hoopt hier omtrent vandaag overeenstemming te be reiken. Het is zo goed als zeker dat de prijs van de goedkoopste bladen zal stijgen van an derhalve penny tot 2 pence (van 7,5 tot 10 cent). TOKIO (Reuter/AFP/UP) Japan heeft het program goedgekeurd krachtens hetwelk zijn strijdkrachten met 30.000 man worden vermeerderd. Aan het leger zullen 22.000 rnan, aan de marine 4000 en aan de luchtmacht eveneens 4000 man worden toe gevoegd. Na uitvoering van dit program waarvan de Verenigde Staten de. kosten dragen, zullen de Japanse strijdkrachten 194.000 man tellen. Ten Noord-Westen van de Britse eilan den blijft de luchtdruk hoog. Dit betekent, dat in onze streken de wind overwegend uit Noordelijke richtingen waait met het gevolg, dat voortdurend koude polaire lucht wordt aangevoerd. Storingen in deze lucht stroom veroorzaken af en toe een regenge- bied, dat in de komende 24 uur ook in ons land wat regen of motregen zal veroorzaken. (van hedenmorgen 7 uur) weers- 60 C *3 l -? c c O u, u, zS toastand O So S P ÏZ 55 temp giste Helsinki half bew. windstil i 0 Stockholm licht bew. OZO 1 3 0 Oslo onbewolkt NNO 2 5 0 Kopenhagen zwaar bew. WNW 7 4 0 Aberdeen zwaar bew. NNW 4 4 0 Dublin mist WNW 2 5 0 Londen onbewolkt N 3 2 - Amsterdam geheel bew. N 4 4 0 Brussel geheel bew. NW 3 3 0 Parijs onbewolkt NNO 2 3 7 Bordeaux zwaar bew. ONO 5 7 0 Grenoble onbewolkt windstil 1 0 Nice licht bew. N 2 9 0 Berlijn geheel bew. WNW 4 5 0 Frankfurt zwaar bew. windstil -1 0 München onbewolkt ZW 1 -1 0 Zürich onbewolkt NNW 1 -1 0 Genève onbewolkt windstil -1 0 Locarno half bew. O 2 6 0 Rome licht bew. ZO 2 8 1 Neerslag laatste 24 uur. oooopooceccxxxx ..■x> iWC*XODf> TIJDELIJK REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met verspreide opkla ringen en tijdelijk enige regen. Onge veer dezelfde temperaturen als van daag. Overwegend matige wind tussen Noord-West en Noord. 21 April Zon op 5.35 uur, onder 19.48 uur. Maan op 4.36 uur. onder 18.55 uur. Maanstanden 22 April 14.06 uur: Nieuwe maan 29 April 5.23 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 21 April ■I Hoog water: 2.41 en 15.00 uur. Laag water: 10.35 en 23.00 uur. -COOCXXX!CCOOOOCOOOCXXCCOOOCCOOOOCCODC>DCO-C«JUOCXAXXX>JCOOÓ I

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1