Admiraal Radford onverwacht naar Formosa vertrokken Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gissingen over compromis voor Qiietnoy en Matsoe Cyrankiewicz sprak in Moskou en Kroesjtsjev in Warschau Eisenhower stelt voor Azië te helpen nu Europa gezond is Bandung dringt op heropening van Nieuw-Guinea overleg aan Britse kinderen weer naar huis vertrokken Het woord is aan Tien jaren Pools-Russisch verdrag beide hoofdsteden herdacht in Ruim drie-en-een-half millioen dollar gevraagd voor economische bijstand Engelse douane legt beslag op Nederlandse zending peren-in-blik Verzoenende Russische leuzen voor 1 Mei Bezwaren tegen critiek op de UNO Cobalt-bom naar rijk der fabelen verwezen Groeiend Amerikaans verzet tegen Tsjangs politiek Pinay op uitnodiging van MacMillan in Londen Nieuwe aardbeving eist in Volos twaalf mensenlevens Grote Drie beraadslagen over kwestie-Oostenrijk Koningin Elizabeth 29 jaar Attlee in Londen terug Voorrang aan de strijdkrachten en de zware industrie Sir John Cockcroft gelooft niet dat zij bestaan kan Weerrapport 69e JAARGANG No 240 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 1-5295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie Redac tie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 21 APRIL 1955 Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 87 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Washington) Admiraal Radford de voorzitter van de Amerikaanse commissie van stafchefs en Robertson, het hoofd voor Aziatische Zaken van het departement van Buiten landse Zaken, zijn onverwacht naar Formosa vertrokken. Er worden gissingen gedaan omtrent het doel van deze tocht. Het meest voor de hand liggend is dat deze Amerikanen, die beiden grote vrienden van Tsjang Kai Tsjek zijn, de natio nalistische leiders moeten voorbereiden op een compromis dat gezien de ver kiezingen in Groot-Brittannië, tijd zal vergen. Communistisch China behoeft aan een dergelijk compromis niet actief mee te werken. Het enige wat van Peking verkregen moet worden is de toezegging dat het geen geweld zal gebruiken totdat er voor Formosa een internationale garan tie is verkregen en de kusteilanden zijn ontruimd. In anderhalve maand is de Amerikaanse politiek ten aanzien van Quemoy en Matsoe nogal gewijzigd. Als gevolg van hetgeen minister Dulles begin Maart openlijk zei- de en naar aanleiding van wat admiraal Carney einde Maart aan de pers ingaf, heeft zich onder het Amerikaanse volk een toenemend verzet geopenbaard tegen een politiek, die een oorlog zou kunnen ont ketenen door verdediging van kusteilan den. Tsjang Kai Tsjek wenst een conflict en verdediging van ée kusteilanden, mede door de Amerikanen, is Tsjang's beste kans 1 op een botsing. Het Amerikaanse volk wordt echter steeds afkeriger zich voor Tsjang's wagen te laten spannen. Stevenson, de leider der democraten, heeft zich op het juiste ogenblik opgewor pen als woordvoerder van de ongerusten en ontevredenen. Sindsdien hoort men in Washington meer en meer over een com promis in het Verre Oosten spreken. Ongetwijfeld hebben ook de Amerikaanse bondgenoten pressie in die richting uitge oefend. De Amerikaanse regering heeft de niet- ?ommunistische vertegenwoordigers ter conferentie van Bancvung duidelijk ge maakt dat de vrede wellicht alleen be waard kan worden Indien zjj Tsjoe En Lai weten te bewegen geen wapengeweld te gebruiken. Washington helt er toe over de kusteilanden af te schrijven indien Groot- Brittarunië en Australië bereid zijn bij te springen indien Formosa zou worden aan gevallen. Voor Tsjang Kai Tsjek zou een dergelijk compromis een grote tegenslag zijn. Ridgway tegen A-wapens (Reuter) Het merendeel van de Ame rikaanse stafchefs is van oordeel, dat men van atoomwapens gebruik moet maken, indien Quemoy en Matsoe worden ver dedigd, aldus Hanson Baldwin, de militaire correspondent van de „New York Times". De stafchef van het leger, generaal Ridg- way, evenwel, die gekant is tegen Ameri kaanse deelneming aan de verdediging van deze eilanden, is ook tegenstander van het gebruik van atoomwapens om de eilanden te behouden. Baldwin voegt hieraan toe, dat geen van de stafchefs gelooft, dat de nationalisten Quemoy en Matsoe zonder de hulp van Amerikaanse troepen voor onbe perkte tijd kunnen behouden. „De meer derheid van de stafchefs is klaarblijkelijk van mening, dat atoomwapens moeten wor den gebruikt ten einde een succesvolle ver dediging te verzekeren. In de opvatting van de luchtmacht wordt hierop bijzonder de nadruk gelegd," aldus Baldwin. (Un. Press) Premier Sir John Kotela- wala van Ceylon heeft tijd'ens een perscon ferentie te Bandung als zijn mening geuit dat het acht-landengesprek over Formosa door zal gaan. Hij verklaarde dat Matsoe en Quemoy ontruimd dienden te worden en geplaatst onder een beheerschap, moge lijk van de UNO of de Colombo-eilanden. Een dergelijk beheerschap zou van kracht moeten blijven tot het ogenblik waarop Formosa onafhankelijk zou zijn. Hij meent dat een oplossing te vinden is voor het vraagstuk wat met Tsjang en zijn strijd krachten moet gebeuren. De acht-landen- ontmoeting is uitgesteld, omdat deze week De 75 Britse kinderen, die onder auspi ciën van het Nederlands Oorlogsgravenco- mité op de oorlogskerkhoven nabij Arnhem en Nijmegen voor het eerst van hun leven het graf van hun voor de bevrijding van Nederland gevallen vader hebben bezocht, zijn Woensdag met twee chartervliegtuigen van de BEA en de KLM naar Engeland te ruggekeerd. vele andere belangrijke werkzaamheden afgehandeld moeten worden, zo zei hij. Sir John noemde drie oogmerken voor een der gelijk gesprek. Het eerste is het instellen van een vrije zóne tussen Formosa en het Chinese vasteland. Dit zou de ontruiming van de kusteilanden inhouden. De tweede stap zou zijn het instellen van een beheer schap gedurende enige jaren en tenslotte een referendum. „Als China ermee instemt, dan geloof ik dat wij van de Verenigde Staten gedaan kunnen krijgen dat zij hun vloot uit het gebied verwijderen", aldus Sir John. LONDEN (United Press) De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Antoine Pinay, is vanmorgen in Londen aange komen voor het voeren van besprekingen met de Britse regering. Pinay wenst het standpunt te weten van de Britse regering inzake Indochina en over de mogelijkheid van een spoedig te houden conferentie van de Grote Vier over Oostenrijk en Duits land. Pinay brengt zijn bezoek op uitnodi ging van de nieuwe Britse minister van Buitenlandse Zaken Harold MacMillan. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S M u 11 a t u 1 i Een ruiter viel van 't paard, en sinds die tijd noemde ieder die van 't paard viel zich een ruiter. Maruganhet olifantje dat premier Nehroe van India aan de Nederlandse jeugd heeft geschonken, houdt „loopoefeningen". Voor het op 4 Juni in Amsterdam een feestelijke tocht gaat maken door de Spaarndammerbuurt, moet het aan het verkeer wennen. Met zijn oppasser wandelt het nu door de hoofdstad. Hier steekt „Marugan" juist de straat over. MOSKOU Reuter-AFP) Premier Cy rankiewicz van Polen heeft op een bij eenkomst in Moskou ter gelegenheid van de tiende verjaardag van het Pools-Russi- sche verdrag verklaard, dat de strijdkrach ten van de Sovjet-Unie en de volksrepu blieken onder een gemeenschappelijk op perbevel moeten worden geplaatst om voorbereid te zijn op „alle eventualiteiten die kunnen voortvloeien uit de Parijse ac- coorden". Polen is bereid het verdrag uit te breiden als de omstandigheden het ver eisen, zo zei hij. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft het Amerikaanse Con gres verzocht 3.520.000.000 dollar voor hulp aan het buitenland beschikbaar te stellen. Het merendeel van deze hulp is bedoeld om het hoofd te bieden „aan de onmiddel lijke gevaren voor de veiligheid en liet evenwicht in de wereld, die thans in Azië zijn geconcentreerd." Voor de landen in West-Europa die onder het plan-Marshall vielen, wordt geen economische hulp voor gesteld. Behalve de gelden voor normale econo mische hulp aan Azië Wordt de vorming van een „fonds van de president voor economische ontwikkeling van Azië" voor gesteld ter grootte van 200 millioen dollar. In de voorstellen wordt niet gezegd hoeveel economische en militaire hulp aan d'e ver schillende gebieden dient te worden ver strekt. Het program voor Azië zal de par ticuliere investeringen overzee aanmoedi gen. Het wordt een onmisbaar deel van een realistische en verlichte nationale po litiek genoemd. Het welslagen van het program voor wederzijdse beveiliging blijkt volgens de president, in het bijzonder uit nieuwe pro ductieniveau^, grotere omvang van de handel, uitgebreide werkgelegenheid en een stijgende levensstandaard in het Wes ten. Deze Westelijke landen hebben „een sterke defensie in het leven geroepen, die ondanks tekortkomingen in bepaalde op zichten, een belangrijk afschrikwekkend middel tegen aggressie is en in belangrijke mate bijdraagt tot de defensieve kracht van de Westelijke wereld"". De West-Euro- pese landen van het plan-Marshall zijn in staat de huidige doelen op het gebied der defensie zonder economische hulp te be reiken. De wapenleveranties aan deze lan den krachtens eerdere toewijzingen zal worden voortgezet, waarbij rekening zal worden gehouden met nieuwe ontwikke lingen op het terrein van bewapening en strategie. De eerste Amerikaanse bijdrage voor de bewapening van West-Duitse strijdkrachten heeft het Congres reeds vastgesteld. SpanjeJoegoslavië en Berlijn Spanje en Joegoslavië, die geen van beide onder het plan-Marshall vielen, kunnen hun defensieprograms alleen uitvoeren, in dien hun economische basis verder wordt verstrekt. Nieuwe toewijzingen zijn nood zakelijk ter voortzetting van dc samenwer king met deze landen. Ook Berlijn, „die voorpost van de vrijheid", moet verder worden gesteund. De Verenigde Staten kunnen en willen de leiding op zich nemen in hulpverlening aan „Vrij Azië". De Amerikanen kunnen helpen bij. het verschaffen van kapitaal voor constructieve doelen. Zij kunnen hun particuliere industrie aanmoedigen samen te werken met Aziaten bij het bouwen van een Aziatische particuliere industrie, aldus Eisenhower. Met het oog op het voort durend gevaar van aggressie en ondermij ning in Azië is het noodzakelijk dat een groot deel van de bedragen worden besteed voor de opbouw en het onderhoud van de strijdkrachten van de Amerikaanse bond genoten in Azië. In 1952 ontving Europa nog 75 percent van de Amerikaanse hulp aan het buiten land en Azië 12 percent. Het vorige jaar kreeg Europa 25 percent en Azië 53 percent. In de afgelopen maanden ging het door de vorst met de bouw van het postkantoor aan de Baljuwslaan te Haarlem niet zo vlot als verwacht werd. Het zal najaar worden alvorens het gebouw in gebruik genomen zal kunnen worden. Het hoogste punt is reeds bereikt en daarom is de vlag geplaatst. Een foto van het in aanbouw zijnde gebouw, genomen van het Haarlemse station. ATHENE (Reuter) Een krachtige aardbeving heeft vandaag de havenstad Volos in midden-Griekenland geteisterd. Twaalf personen zijn om het leven gekomen en tenminste acht zijn gewond. Dinsdag werden in Volos 3.500 mensen dakloos door een krachtige aardbeving. In berichten van de autoriteiten van Volos aan het ministerie van Binnenlandse Zaken wordt gezegd, dat de nieuwe beving „de ramp heeft voltooid." Vele huizen, die Dinsdag half verwoest werden, zijn inge stort. Volos ligt ongeveer 250 kilometer ten Noorden van Athene. De bevingen duurden voort na de eerste krachtige schok. Een geweldige stofwolk hing boven Volos. Volgens nadere berich ten zijn er veertig gewonden. Reddings ploegen zoeken naar slachtoffers onder de puinhopen. De Engelse douane heeft voorlopig be slag gelegd op een zending van ruim 750.000 blikken peren die uit Nederland zijn aangevoerd, zulks op de verdenking dat het hier een doorvoer uit de Verenigde Staten betreft ter ontduiking van de En gelse importlicentie-bepalingen op invoer uit het dollargebied. De douane stelt een nader onderzoek in om vast te stellen of dit inderdaad het geval is. Enkele Londen- se firma's worden in dit verband gehoord. De bijeenkomst werd bijgewoond door premier Boelganin, Molotov, Malenkov, Kaganovitsj, Mikojan, Pervoeckin en Sa- boerov. De Poolse delegatie onder leiding van Cyrankiewicz, die voor de plechtigheid naar Moskou was gekomen, omvat gene raal Bovdritovski, chef van de Poolse ge nerale staf. In diplomatieke kringen te Moskou rneent men, dat de Poolse delegatie belangrijke besprekingen zal voeren. Men wijst er op, dat een groot aantal Poolse officieren in de Russische hoofdstad verblijft. De voormalige Sovjet-ambassadeur in Warschau, Mikhailov, die nu minister van Cultuur in de Sovjet-Unie is, verklaarde, dat de Oder-Neisse-grens de ontwikkeling van Polen als onafhankelijke staat ver zekert. Kroesjtsjev, de secretaris van de Sovjet communistische partij, is met een Sovjet- deelgatie in Warschau aangekomen voor herdenkingsplechtigheden. Van de Sovjet delegatie maakt ook maarschalk Konjev deel uit. Kroetsjtsjef verklaarde in een rede, uitgezonden door de Poolse rad'io, dat, „hoewel wij tegenstanders zijn van hét kapitalisme, wij overtuigde aanhangers zijn van de vreedzame samenleving van de (kapitalistische en communistische) stel sels, omdat dat de enige redelijke oplossing is". De Sovjet-Unie, Polen en de andere lan den die „door de herleving van het Duitse militarisme bedreigd worden" zullen op de Parijse accoorden antwoorden met een ver enigd militair opperbevel. „Wij kunnen niet dnders. Wij zullen alles doen wat in onze macht ligt om een nieuwe Duitse ag gressie te verhinderen". Kroesjtsjev gaf een overzicht van de betrekkingen van de Sovjet-Unie met andere landen. Hij wees op het belang van het verbeteren van de betrekkingen met Joegoslavië en op het positieve resultaat van de Russisch-Oos- tenrijkse besprekingen in Moskou, die „een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de internationale ontspanning", die de Sovjet-Unie wenst. De eerste secretaris van de Poolse com munistische partij, Bicrut, verklaarde, dat de Sovjet-Unie tot op heden in totaal hulp en leningen ter waarde van drie milliard roebel aan Polen heeft verstrekt. Een derde gedeelte hiervan heeft Polen reeds terug betaald. De Sovjet-Unie heeft de complete installaties geleverd voor verscheidene grote fabrieken, zoals de Lenin-fabrieken te Nova-Huta, de auto-fabrieken te War schau en Lublin en de grote chemische fabrieken te Kendzierzyn, aldus Bierut. Oost-Duitsland wacht af Reuter verneemt van gezaghebbende Oost-Duitse zijde, dat de opneming van Oost-Duitsland in een communistisch ver dedigingsplan wordt uitgesteld in de hoop dat het Oostenrijkse voorbeeld er toe zal leiden dat de bewapening van West-Duits land niet doorgaat en dat Duitsland „op militair neutrale basis" kan worden her enigd. De communistische druk op West- Berlijn zou niet worden' vergroot. De Sovjet-Unie en Oost-Duitsland zouden niets ondernemen „om de goede invloed teniet te doen. die het accoord met Oostenrijk op de mening van het Westen kan hebben ge had". „Wij zullen geen paniekmaatregelen nemen, zelfs niet als enkele West-Duitse recruten de kazernes betreden", aldus de zegsman. LONDEN (United Press) Hot Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld dat de regeringen van de drie grote Westelijke mogendheden overleg ple gen teneinde spoedig te kunnen antwoorden op het Sovjet-voorstel tot het houden van een viermogendheden-conferentie over een staatsverdrag met Oostenrijk. Vermoedelijk zal het antwoord nog voor het komende weekeinde aan het Kremlin worden gezon-i den. Het Westen zal vermoedelijk voorstel len de ambassadeurs van de Grote Vier in Wenen te laten bijeenkomen. De diploma tieke vertegenwoordigers van de Verenigde Staten, Groot-Brittannic en Frankrijk be raadslagen in Wenen Koningin Elizabeth van Groot-Brittannië viert vandaag haar 29ste verjaardag. Deze verjaardag wordt niet officieel gevierd. De officiële koninklijke verjaardag wordt op 9 Juni gevierd, met als hoogtepunt van de viering de traditionele „Trooping the Co- lour"-parade in Londen. De koningin viert haar verjaardag van daag in de familiekring op Windsor Castle. Ir. Londen loste de artillerie saluutschoten: 11 vanuit Hyde Park en 62 op de muren van de Tower. Ook marineschepen in alle Britse havens brachten een eresaluut. Oud-premier Clement Attlee is van zijn bezoek aan Canada in Londen terugge keerd, om zich voor te bereiden op de algemene verkiezingen. Attlee heeft daar toe zijn lezingenreeks in Canada, die zes weken zou duren, bekort. Sir Anthony Eden is vandaag tijdens een besloten zitting formeel tot hoofd van de conservatieve partij uitgeroepen. LONDEN (Reuter) De leuzen voor de komende viering van de eerste Mei in de Sovjet-Unie leggen er de nadruk op, dat voorrang moet worden gegeven aan de ontwikkeling van de zware industrie en de opbouw van de strijdkrachten. In de leu zen op het gebied der buitenlandse poli tiek klinkt echter een verzoenende toon ten aanzien van het Westen door en op nieuw wordt herhaald, dat de Sovjet-Unie vrede wenst. „Tass", het officiële Russische pers bureau, heeft 69 leuzen voor de eerste Mei bekend gemaakt. Deze leuzen worden elk jaar voor de viering van de eerste Mei en de zevende November (de verjaardag van de revolutie) uitgegeven. Zij bevatten ge woonlijk de voornaamste punten van de Sovjet-politiek op binnen- en buitenlands gebied. In November werd in een van de voor naamste leuzen de nadruk gelegd op het bereiken van een vergroting van de eco nomie en verhoging van het materiële en culturele levensniveau van de bevolking. Nu valt de nadruk op de ontwikkeling van de zware industrie als basis voor de ver groting van de gehele nationale economie. De Russische strijdkrachten wordt op gedragen, aanhoudend de militaire en poli tieke kennis uit te breiden, de militaire opleiding te vervolmaken en zich te oefe nen in de nieuwste technieken en met de modernste wapens. Een der leuzen op het gebied der bui tenlandse politiek luidt: „Lang leve de vriendschap tussen de volken van Groot- Brittannië, de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie in hun strijd voor verminde ring van de internationale spanning, een vreedzame samenleving van staten en voor verzekering van een blijvende vrede". Uit een andere leuze blijkt, dat het Kremlin nog steeds hoopt op een „verenigd, onaf hankelijk, democratisch en vredelievend Duitsland". De „misdadige politiek om West-Duitsland te veranderen in een broeinest van een derde wereldoorlog" wordt in die leuze veroordeeld. BANDUNG (PIA) De politieke com missie van de A.A.-conferentie te Bandung dringt erop aan, dat Nederland zo spoedig mogelijk de onderhandelingen zal herope nen, teneinde zyn verplichtingen inzake Westelyk Nieuw-Guinea, gebaseerd op de overeenkomsten met Indonesië, uit te voe ren. Volgens conferentiekringen nam de com missie eenstemmig de volgende resolutie aan: „De conferentie steunt, tegen de ach tergrond van haar standpunt inzake de op heffing van kolonialisme, het standpunt van Indonesië in de kwestie-West-Irian, ge baseerd op de overeenkomsten tussen Indo nesië en Nederland. De conferentie dringt er bij de Nederlandse regering op aan, zo spoedig mogelijk de onderhandelingen te hervatten, teneinde haar verplichtingen volgens bovengenoemde overeenkomsten na te komen en zij uit de ernstige hoop, dat de UNO de partyen zal bijstaan een vreed zame oplossing van het geschil te vinden". Bij het bespreken van de resolutie ver zetten Pakistan en Turkije zich tegen cri tiek op de UNO in de ontwerp-verklaring. Syrië en communistisch China stonden aan- LONDEN (Reuter/U.P.) De directeur van het voornaamste Britse centrum van atoomonderzoek te Harwell, Sir John Cock croft, heeft voor de wetenschappelijke commissie in het Lagerhuis verklaard, dat de huidige mate van radio-actieve veront reiniging van de atmosfeer zo gering is, dat er geen bezorgdheid behoeft te zijn. Waarschijnlijk zou pas een duizend maal sterkere verontreiniging ernstig zijn. Sir John verklaarde dat de cobalt-bom niets anders is dan een „populaire boeman". Al gemeen schijnt te worden geloofd dat er nog dodelijker kernwapens kunnen wor den vervaardigd door aan een waterstof bom cobalt toe te voegen en dat dergelijke bommen de gehele aarde kunnen vergif tigen. Uit onze studies is gebleken dat hier niets van waar is, aldus Sir John. Op 7 April 1954 verscheen in de New York Times een artikel dat was gebaseerd op een door Einstein in 1950 ontvouwde theorie dat de ontwikkeling van de H-bom er toe zou leiden dat de radio-actieve ver giftiging van de atmosfeer en daarmee de vernietiging van alle leven op aarde binnen het bereik van de technische mogelijk heden zal komen. Volgens het artikel doel de Einstein daarbij op de cobaltbom. De voorzitter van de Amerikaanse com missie voor Atoomenergie, Lewis Strauss, wordt vandaag in Londen verwacht voor een bezoek aan Britse atoom installaties op uitnodiging van de Britse regering. Hij zal ook Denemarken, België en Frankrijk be zoeken. vankelijk op het handhaven van de tekst. Eerst zou de kwestie tezamen met die van de Noord-Afrikaanse vrijheidsbewegin gen besproken worden onder het hoofdstuk „vraagstukken van afhankelijke volken", doch vele delegatieleiders waren van me ning, dat de kwestie niet alleen Indonesië, maar ook hen aangaat. Generaal Romulo (Ph-Iippijnen) en prins Wan (Thailand), die met de premiers Tsjoe en Nehroe gedineerd hebben, vertelden dat Tsjoe „zeer vriendelijk, scherpzinnig en on derhoudend" was. De belangrijkste punten van het gesprek waren „het weer, de man go's op de Philipynen en hoe de Chinese thee groeit". Politiek was taboe. (van hedenmorgen 7 uur) weers- tosstand 5? is M c-5 £g is sc ïx 5'Sb ZS Helsinki mist ZO 1 0 3 Stockholm sneeuw NNO 6 0 6 Oslo onbewolkt N 10 2 0 Kopenhagen zwaar bew. NNW 12 4 0 Aberdeen motregen WNW 1 3 0,1 Dublin mist NW 3 2 0 Londen onbewolkt NNW 4 3 0 Amsterdam zwaar bew. NNW 7 6 0 Brussel geheel bew. windstil 4 0 Parijs onbewolkt windstil 1 0 Bordeaux mist O 1 6 0 Grenoble onbewolkt windstil 3 0 Nice zwaar bew. WNW 4 8 0 Berlijn sneeuwbui WNW 11 3 0,1 Frankfurt zwaar bew. NW 6 6 0 München onbewolkt WZW 2 2 0 Zürich onbewolkt windstil -2 0 Genève onbewolkt windstil 0 0 Locarno onbewolkt ONO 2 2 0 Wenen onbewolkt W 4 8 0 Innsbruck onbewolkt windstil 15 0 Rome licht bew. windstil 6 0 Neerslag laatste 24 uur. 3coxoxeco-.Tdo-rooc.s-o .-COOOOOOOOOOCCO KANS OP NACHTVORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk opklaringen, later weer toenemende bewolking. Op de meeste plaatsen droog weer. Vannacht plaat selijk nachtvorst, morgen overdag on geveer dezelfde temperaturen als van daag. Matige, tijdeliik zwakke wind tussen West en Noord. 22 April Zon op 5.33 uur, onder 19.50 uur. Maan op 5.00 uur. onder 20.22 uur. Maanstanden 22 April 14.06 uur: Nieuwe maan 29 April 5.23 uur- Eerste kwartier Hoog en laag water in TJmuiden Vrijdag 22 April Hoog water: 3.20 en 15.40 uur. Laag water: 11.16 en 23.38 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1