Jeugddienst inter Kerkel. H6rm. Zaiss-Comité „ESPLANADE" zandvoort Evangeliepreek Heemstede Rloemertdaal Lis se Bennebroek Haarlem m erm eer Zartdvoort 50 Jaar bestaand Textielbedrijf ZATERDAG 30 APRIL 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Mozaïek in Bloemendaals openluchttheater Kerkklok wordt niet geluid Kerkelijk Nieuws Scheepvaart A. C. Degenaar P. de Wilde Sr W. E. Verzijl UW EEUWIGE BESTEMMING IS IN UW HANDEN Kinderwagen- financiering GENEZINGSDIENST „Door liefde onteerd" (Roxy) is de veelbewogen geschiedenis van een vurige liefde, die is ontbrand tussen twee jeug dige mensen in een vriendelijk Italiaans vissersdorpje. De mannelijke helft van het verliefde paar wordt het hoofd tijdelijk op hol gebracht door een op romantiek be luste weduwe uit de grote stad, die haar intrek in het dorpje neemt. Wanneer zij op zekere dag vermoord wordt aangetrof fen verdenkt de visserbevolking de jonge man van deze daad, die een grote opschud ding in het anders zo rustige dorpje te weegbrengt. Het meisje, dat ondanks alles nog steeds van hem houdt, tracht zijn on schuld te bewijzen en wanneer deze uit eindelijk blijkt, is het dorpje spoedig daarna een gelukkig echtpaar rijker. In de middaguren begeven Abbott en Costello zich „Op glad ijs" en jong en oud kan er zich in een vrolijk uurtje van ver gewissen, wat dat voor deze heren inhoudt. N. R. K. „Gevaarlijke liefde" (Frans Hals) Deze dramatische geschiedenis toont ons vader en zoon, die beiden verliefd raken op een schone dienstmaagd, wier liefde begrijpelijkerwijze uitgaat naar de jonge zoon. Meisje en zoon ontvluchten de va der, die het tweetal nazet; juist wanneer hij met zijn jachtgeweer zijn woede wil bekoelen, wordt hijzelf neergeschoten door zijn zuster, wier eerste en enige liefde hij destijds had geruïneerd. In de vaak zeer dramatisch scènes voelt Silvana Mangano zich uitstekend op haar plaats. N. R. K. en zij leefden lang en gelukkig" (Lux or). Dit is een allerplezierigste rol prent, waarin de revolutie in een dorp wordt beschreven, als de erfgenaam van de juist overleden en alom beminde rijke generaal een stedeling blijkt te zijn, die met alle tradities wil breken en zelfs het kasteel van de generaal in brand wil ste ken om de verzekeringsduiten in de wacht te slepen. De geestige scènes, die hieruit voortvloeien, zijn knap gefilmd en de felle kleuren doen het in dit vrolijke verband opperbest. De hoofdrollen worden vertolkt door David Niven, Yvonne de Carlo en Barry Fitzgerald. „Happy ever after" is een plezierige film, die om het plezier ge maakt is en voor gezellige ontspanning zorgt. N. „Bastogne" (Studio). De heldhaftige strijd van de verdedigers van Bastogne in reprise. Nog altijd de moeite waard en graag aanbevolen bij wie dit stuk soldaten- geschiedenis niet zagen. De Prins-student (Cinema Palace) Het vermaarde operette-verhaal van de prins, die in Heidelberg moet gaan stu deren om een beetje minder militair en een beetje meer mens te worden, is al ontel bare malen, al dan niet met allerlei varia ties. op het bioscoopdoek te zien geweest. Hollywood heeft het nu nog eens gedaan en het moet gezegd worden: het is een bizonder plezierige film geworden, waarin vooral goed gespeeld en gezongen wordt door Edmund Purdom als prins Karl en Ann Blyth als het lieftallige dienstertje, dat een hevige maar kortstondige liefdes romance met de knappe prins beleeft. Dat Edmund Purdom zijn vreugde en verdriet DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 1 Mei worden te Heemstede waargenomen door dr. J. G. M. van Walsem, Bronsteeweg 32, tele foon 38377 en dr. J. L. Tom broek, Burge meester van Lennepweg 1, telefoon 38032. Wijkverpleging: zuster Van den Hoek, Laan van Rc_enburg 33, telefoon 27805. Apotheken: Apotheek Schotsman, Binnen weg 206, telefoon 38320. Zondagdienst In Bloemendaal-dorp wordt de artsen- dienst van hedenmiddag twee uur tot Maan dagmorgen acht uur waargenomen door de arts H. D. G. A. Immink, Eloemendaalseweg 126, Bloemendaal, telefoon 23449; in Over- veen tot Zondagavond elf uur door dokter D. K. Heeringa, Militairenweg 18, telefoon 24480. De artsendienst in Aerdenhout wordt van hedenavond zes uur af tot Maandagmor gen acht uur waargenomen door dokter J. Reurink, Aerdenhouts Duinweg 8, tel. 26035. In hetzelfde tijdvak als de Bloemendaalse artsen zijn de dienstdoende wijkverpleegsters de zusters J. J. M. de Bruin. Kerkplein 2. Bloemendaal. telefoon 25769, b. g. g. 10920. en H. J. G. Lugthart. Anjelierenlaan 5, Aer denhout. telefoon 26876. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Santpoort. Bloemendaal. Overveen en Aerdenhout wordt van heden avond zes uur af tot Donderdagmorgen 5 Mei des morgens acht uur verzorgd door Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42. Santpoort-dorp, telefoon K 2560 8284, de Bloemendaalse Apotheek (mej. J. M. E. Reyers), Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 22181, en Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, Heemstede, telefoon 38320. De thans in bloei staande narcissen en de ontluikende heesters en tulpen brengen te zamen een kleurenpracht naar voren in het Bloemendaalse Openluchttheater. Daaren boven zal de afdeling Plantsoenen van de dienst van Publieke Werken waarschijnlijk Maandag beginnen met de aanleg van een bloemenmozaiëk, dat binnen een afmeting van tien bij twaalf meter zal worden ge legd in een duinpan in het wandelpark. Door het opvoeren van het bevrijdingsspel „Vorstin des Volks" kan het mozaiëk niet op het speelveld worden aangelegd. De bol- bloemen zullen de periode 19451955 in beeld brengen. Op de avond van de bevrijdingsdag, Don derdag 5 Mei, zal omstreeks elf uur op het hoogste punt van het Openluchttheater een vreugdevuur worden ontstoken. Dit zal men in Bloemendaal het best kunnen waar nemen van de De Génestetbank af aan de Brederodelaan. maar men verwacht dat het vuur ook in Haarlem zichtbaar zal zijn. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt Zondag 1 Mei te Lisse waargenomen door dr. F. Haase, Hereweg 337, tel. 3560. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Robert, z. van J. N. Ouwerkerk en J. Blanchemanche; Ineke, d. van C. Steijn- meijer en A. Meijer; Anthonius Johannes Maria, z. van P. F. Sanders en C. Witteman; Anthonius Johannes Maria, z. van H. J. M. Sterk en W. B. M. Zoon. uitzingt met de stem van Mario Lanza is een punt- in het voordeel, want Purdom is een goed acteur, maar geen zanger. En de vele overbekende studentenliederen wor den uitmuntend gezongen door (onzicht bare) mannenkoren. Ook visueel is er zeer veel te waarderen in deze fraai gekleurde film, niet het minst in de uitbundige scènes van een gecostumeerd studentenbal. S. K. „Het bed" (Li do). Een Frans-Italiaan se coproductie, waarin het Franse element sterk overweegt. De film is een raam vertelling geworden met een heel aardig en goed begin, wanneer wij het ongewone avontuur meemaken van een Engels para chutist, die in het huis zijner inkwartiering voor baker moet spelen. Hij doet dat niet zonder succes, maar zijn bed verspeelt hij ermee. Hoe men ook zijn bed kan ver spelen leert de droom van een chauffeur, die een aardig meisje ontmoet en door die ontmoeting nogal sterk wordt aangegre pen. Pikanterie is deze droom niet vreemd, maar ze is heel onschuldig vergeleken bij de juffrouw, die de legerstede van madame de Pompadour ten geschenke krijgt en deze op de wijze van haar illustere voor gangster gebruikt. Het sluitstuk van de film voert ons naar New York, waar wij een heer, die wil scheiden, gebruik zien maken van de diensten van een bureau, dat hem een reden voor overspel bezorgt in de vorm van een jonge vrouw, die als zijn geliefde fungeert. Het kan niet anders of zij wordt inderdaad zijn geliefde en een huwelijk is er het gevolg van. De film is met veel souplesse en vak manschap gemaakt. De bedgeschiedenissen zijn nogal gewild en gaan op den duur vervelen. De eerste twee vertellingen acht ik het meest geslaagd. Van de laatste kan men vooral de steeds terugkerende inlas waarderen van een veerboot, die voor een muzikaal en geestig intermezzo zorgt en zelfs voor de beslissing in de gang van zaken. De scènarioschrijvers spannen eigenlijk de kroon in „Het bed". Fr. „The True and the Brave" (R e in fo randt) Deze Amerikaanse kleuren film is voor het grootste gedeelte in Ne derland opgenomen en verplaatst ons naar het tijdvak der bezettingsjaren. Aan het eind herbeleven wij zelf de bevrijding. De hoofdschotel vormt het verhaal over de ac tiviteiten van een verzetsgroep te Arnhem, waarover Victor Mature, als de „Shawl" de leiding voert. Voorts ziet men Clark Cable als de Nederlandse majoor der In lichtingendienst, Pieter van Deventer, en de charmante Lana Turner in de rol van spionne, die boven bezet Nederland gedropt wordt. Zij heeft de opdracht als contact persoon op te treden tussen Londen en de verzetsgroep van de „Shawl". Uit de film blijkt wel het respect en de waardering der Amerikanen voor de Ne derlandse ondergrondse, maar zij hebben geen kans gezien hun film de karakteris tieke en authentieke sfeer van het verzets werk te verlenen. Het getoonde verzets beeld in deze film blijft nogal onwaarach tig. Tegen het einde beving ons zelfs een gevoel van teleurstelling, dat niet op de laatste plaats veroorzaakt werd door de „drakerigheid" van het verhaal zelf. Film technisch is de film wel verantwoord. H. S. „Doctor in the house" (M inerva) is een genoegelijk Engels stukje technikolder over de belevenissen van vier medische studenten, van wie er drie tot de bekende variëteit van de geprolongeerde eerstejaars behoren. Al hun enex-gie besteden zij aan (respectievelijk) rugby, flirt en lekker eten, met het gevolg dat zij steeds op nieuw voor de tentamens stralen. Maar dan komt er een vierde, een schuchtere maar ijverige groen, in hun „kast" wonen en die speelt het klaai\ de anderen huns ondanks tot studeren aan te vuren. Uit weerwraak schuiven zij hem dan weer allerlei vrien dinnetjes op zijn dak. met wie het verlegen groentje duizend doodsangsten uitstaat. De rest van het verhaal is een kleurige staalkaart van studentenlief en -leed, schermutselingen met hoofdzusters, hoog- lerai'en en „zweetkamei'tjes". amourettes met verpleegsters en wilde taferelen met de alumni van concuiTente universiteiten, waaraan men, ex-student of niet, volop plezier beleven kaïx. Maandagavond wordt vertoond „Sunset Boulevard" met Gloria Swanson. H. C. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 1 Mei te Bennebroek waarg 'nomen door dr. P. van Aalst, Rijksstraatweg 53, telefoon K 2502 300. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Cornelis Maria, d. van N. J. Duivenvoorden en M. W. Weijers. VEEMARKT LEIDEN Op de veemarkt te Leiden wei-den heden aangevoerd: stiei-en 18, melkkoeien 220, vette koeien 260, vare e. a. koeien 449, vette kal- veren 31, nuchtere klaveren 380, vette scha pen 60. weideschapen 222, vette lammei-en 80, weide lammeren 142, vai-kens, zeugen 40, schrammen 291, biggen 547, paarden 3, geiten 23. Totaal 2766. Notering: stiei-en (fok) 32045; melk koeien 8001020; vette koeien schoon 200 280; vare koeien 450—760; vaarzen 550—800; pinken 380525; vette kalveren levend 240 310: nuchtere kalveren slacht 38—45; nuch- tei-e kalveren levend 0,951,15; schapen met 2 lammei-en 200235; schapen met een lam 150175: weideschapen 100125; vette lam- mei-en 100130; drachtige zeugen 250350; schrammen 60—100; biggen 3550; geiten 15—35. Overzicht: voor stiei-en, melk- en vette koeien goed, voor varekoeien, vaarzen en pinken willig, voor vette en nuchtere kal veren vlot; vette schapen en lammeren kalm, schapen met lammeren en geiten matig, zeu gen, schrammen en biggen lui; tbc-vrije af deling ruime aanvoer 189. DOKTERSDIENSTEN Hoofddoi-p: dokter Nanninga. Nieuw Vennep: dokter Van der Weg. Badhoevedorp: dokter Sabel. Zwanenberg-Halfweg: dokter Honingh. In verband met de i-estaui-atie-werkzaam- heden. die momenteel aan de toren der Her vormde kerk worden verricht, heeft de ar chitect. de heer Zietsma. geadviseei-d voor lopig de klok niet te luiden en het uurwerk stilte te zetten. De eerste tijd zullen Zand- vooi-ts inwoners het dus zonder de bronzen tonen van Zandvooxts oude kerkklok moeten stellen. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Zandvoort zal op Woensdag 4 Mei a.s. geen spreekuur hou den. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Peter Richardson, z. van L. R. Davies en PI. Rigault; Antonius Henricus, z. van A. J. Koper en E. A. Vossen; Thilde Louise, d.. van K. H. R. Freund en M. E. Mulder: Margi-ieti, d. van N. Balledux en H. Kappelhof; Wanda, d. van E. Bol en R. S. Colion. ONDERTROUWD: H. Nijenhuis en J. Dam; J. Koper en J. Oosterloo. GEHUWD: R. M. van der Meij en J. F. Reijer. ZONDAG 1 MEI 1955 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Di\ G. Snijdei-s, H. Doop. 3.30: Litui-gische dienst voor slechthorenden in de consistoi-ickamer van de Grote Kex-k. 7: Ds. D. ter Steege, van Santpoort. Jeugd dienst. Dondex-dag 99.50 v.m.: Kerkelijke hei-denking van de bevi-ijding. Sprekers: Ds. G. J. Waai-denbui-g en Ds. J. J. van Hille, Rem. Pred. te Haarlem. Nieuwe Kerk, N.we Kerksplein. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Beves tiging van Ambtsdragers. Noorderkerk, Vel- serstraat. Zaterdag 4—5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Ds. R. Bijl. Oos- terkerk, Zomei-kade. 10: Ds. E. Pot. Bakenes- serkerk, Vrouwestx-aat. 8.45: Repetitie van het Kindei-kei-kkoox'. 9.30: Kinderkerk. Ds. G. J. Waai-denburg. 10.30: Geen dienst. Zie Grote Kerk 7 u. Gebouw Vrijz. Hervormden Jacobstx-aat. 10.30: Ds. J. B. Assendox-p, vooi-- ganger Vi'ijz. Hex-v. afd. Velsen. Kapel Sa- repta, Hazepatei-slaan. 9.30: Kindei-kei-k. Dhr. D. Boer. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Diaco- nessenhuis, Hazepatei-slaan. 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Janskapel, Janssti-aat 10.30: Dhr. F. H. Geui-sen. Jeugdkapel. Nooi'd, Molenaer- straat 10.30: Dhr. D. Boei-, Oost. Zomerkade 10: Ds. W. M. van Aspei-en. West, Leidsestr. 10: Dhr. J. de Smalen. Centrum, O. Groen markt 10: Dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne 10.30 h.: Sei-vice px-ésidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Ev. Kirchc Gemeinscliaft, Waalse Kerk. 20: Pfarx-er D. Stein, Amsterdam Chris tian Science, Fii-st Church of Chx-ist, Scien tist. Jansstraat 74, 10: Ned. Taal. 11.15: En gelse Taal. Woensdag. Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. The Bethel Pentecostal Temple. Gx-ote Houtstraat 176. 3: Evangelist C. J. H. Theijs. Woensdag, Tempeliersstraat 55 x-ood. 7: Br. A. Wallaax-t, Bidstond. Alle- Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomst met Gerepatx-ieerden in de Pastorie der Broedei-kei'k, Pax-klaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespx-eking in de Broe- dei-kerk, Pax-klaan 34. Ned. Herv. Evang., Nassauplein 8. 10 en 5: Hr. K. Asmus, van Zwijndrecht. Woensdag 7.30: Ds. Tukkei-, van Delft. Stads Evangelisatie, L. Hex-en- straat 6. 10 en 7: Mej. A. Hoekendijk. Zuider kapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhx\ Th. Dikkes, Evangelist te Leiden. 5: Dezelfde. H. Avond maal; vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdsa- menkomst o.l.v. Jacques Teeuwen. Zater dag 7.30: Openluchtsamenkomst a. d. Dreef. Opwekkingssamenkomsten, Zuidersti'aat 15 Donderdag geen samenkomst. Broederge meente, Pax-klaan 34. Zaterdag geen zang- dienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zon dagsschool en Jeugddienst. Vrije Evang. Ge meente, geb. Bethel, Voox-helmstraat 3. 10 en 4.30: Voorg. A. v. Gent. Evang. Luth. Ge meente. Witte Hex-enstx-aat. 10.30: Ds. G. Kroes. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Remonstr. Geref. Ge meente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Doop. Geref. Kerk. Wilhclminakcrk, Ged. Oude Gx-acht 5759. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Richai'd Holkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoox-weg Ji\ Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Geref Gemeente, Riddex-stx-aat 29. 10 en 5: Leesdienst. Woensdag 7.30: Dhr. Elshout. Ger. Gem., L. Margarethastx-aat. 10 en 4.30: Leesdienst. Vx-ijdag 7.30: Ds. v. d. Ketterij. Oud-Geref. Gem. in Ned., Pax-klaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kin derhuissingel 76. 10: Hoogmis. Donderdag 9.30: H. Mis van Dankzegging. Baptiste Ge meente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30: Ds. J. W. Weenink, H. Avondmaal. 7: De zelfde. 8.15: Jeugdsamenkomst. Leger des Heils, Schagchelsti-aat 26. Zatex-dag 7.30: Straatzang. Zondag 10: Heiligingsdienst. 6.45: Openluchtsamenkomst op de Ged. Oude Gx-acht 7.30: Verlossingssamenkomst. De sa menkomsten staan onder leiding van Sr. Kapitein J. v. Hyegen met Kox-pskadetten van Amsterdam. Dinsdag 2.30: Gezinsbondsa menkomst. Iedere Zondag kindersamenkom sten om 12 uur. Leidster van de Jeugd M. Bruis. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstr. 14. 10 en 7.30: Samenkomsten. Woensdag 7.45: Herdenkingsdienst. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gx-acht 47. 10: Samen komst (Broodbreken). Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samen komsten. Gemeente van Christus, Spruiten- bosstraat 9. 10.15: Aanbiddingsdienst w.o. het Avondmaal. 5: Evangelisatie en Zon dagsschool. 6: Bijbelklas voor jongens tussen 12 en 17 jaar. Dond. 8: Evangeliepreek. Zat. 7: Openluchtdienst op het Drilsmaplein. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstr. 36. 10: H. Avondmaal. 12-13: Zondagsschool. 15.3017: Openluchtdienst op de Di-eef. 7: Opwekkingssamenkomst. Zevende-Dags Ad ventisten. Jacobstx-aat 6. Iedere Zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Pre diking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Pax-klaan 21. Iedere Zatex-dag 10: Px-ediking. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelmina- straat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apos tolische Gemeente. Jacobijnestx-aat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste Da gen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kex-kdienst. Soefi-Beweging. 11: Univer sele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium, Prinsenhof. Ned. Ver. v. Spiri tisten „Ilarmonia",, Jansstraat 83. 10.30: Wij dingsmorgen. Dhr. J. G. de Jong Hzn., Warmond. HAARLEM-NOORD. Ncd. Herv. Kerk Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10.30: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuël- kerk. 10: Dr. H. v. d. Loos. 7: Di\ G. Ph. Scheers. Bijzondere dienst m.m.v. Schotens Chr. Gem. Koor. Woensdag 6.45: Dr. G. Ph. Scheers en Ds. H. Wierda. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Ds. H. J. de Wijs. Stichting „Petra". Woens dag geen dienst. Geref. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. 8.45: Ds. H. A. Wierda. 5: Ds. G. v.Doornik. Sionskerk, Eksterstx-aat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. C. W. Keui\ Noord- Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. C. W. Keur. 5: Ds. H. W. Wiex-da. Noorderkerk, Velserstraat. 8.45: Ds. G. v. Doornik. 5: Ds. P. de Ruig. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. v. Dijl. Woensd. 19.4520.30: Ds. van Dijl (herdenkings dienst). Donderdag 8.45—9.30: Ds. Oskamp. Kapel Nieuw Vredenhof. 8.30: Ds. Oskamp 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen. Dondex-dag 8.45—9.30: Ds. van Nieuwenhuijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Vicaris J. Oskamp. Ka pel Irene. 10: Ds. J. A. de Klei'k. Donderdag 9: Herdenking Bevrijding. Ds. J. A. de Klerk Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. II. J. Bes, uit Heemstede. Ned. Chr. Gemcen- schapsbond. Jac. v. Ruysdaellaan 7. Maan dag 3: Samenkomst. Geref. Kerk. Koediefs- laan 10: Dr P J Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Donderdag. 8.45: Dankdienst. Camplaan 1U: Dr. A. Dondorp. 5.30: Dr. P. J. Richel Ger. Kerk, Herenweg 111. 10.30: Ds. Arnold. 5: Leesdienst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. Donderdag 9.30: Dezelfde. 10.30: Seniorenkx-ing, 16—20 jaar in De Stal. 10.30: Zondagsschool, Tyo H. van Eeghen- instituut, van Lennepweg. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. II. S. J Kalf. 7: Ds. J. A. Jörg, Apeldoorn. Donderdag 9.30: Ds. H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk, BLOEMENDAAL. Ncd. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.30: Zondagsschool, Kleutex-school Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool Max-anatha. Dondex-dag. 910 v.m. Herv. Kerk, Kerkplein. Herdenkings dienst t.g.v. de Bevrijding, uitgaande van de Herv. Gemeente, de Gereformeerde Kerk en de afdeling Bloemendaal van de Ned. Prot. Bond. Sprekers: Mej. Dr. J. W. Herfst en Dr. J. H. Stelma. Tegelijkertijd vindt in de Gereformeerde Kerk aan de Vijverweg eenzelfde dienst plaats, uitgaande van de zelfde gx-oepering. Ncd. Prot. Bond, Potgie- terweg 4. 10.30: Ds. N. Padt, IIv, Ede. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds. M. Vrieze, van Heemstede. 7.30: Ds. H. A. L. van der Lin den van De Bilt. Vrij Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Ves pers en Lof. Donderdag 7.30: Gesproken Re quiem Mis. OVERVEEN. Ncd. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10.15: Zondagsschool Julianakwaï-- tier, Kon. Wilhelminaschool, Dompvloeds- laan. 11.45: Zondagsschool Ramplaankwar- tiei", Beatx-ixschool en Irene. Dondex-dag 9.30: Ramplaankerk. Nationale Herdenkingsdienst. Dr. Ch. de Beus. Marine Hospitaal. 10: H. Avondmaal. Geref. Kerk. 10: Ds. E. Zijlstx-a, te Aerdenhout. 5: Ds. D. Ringnalda. Don derdag. 8.45 v.m.: Herdenkingsdienst. Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus, II. Doop. 17: Ds. Brouwer. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Vi caris L. C. Baljé. 7: Ds. J. C. Salverda. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Mevr. Ds. N. Treffers-Mesdag. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. D. Hoornstra. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. M. C. Don, H. Doop. 6.30: Ds. J. A. van Boven. Abbenes. 9.30: Ds. J. A. Jörg, van Apeldoorn. 6.30: Ds. M. C. Don. Bethelkapel. 10: Ds. J. A. v. Boven, H. Doop. 7: Ds. G. A. Alma, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. H. Avondmaal. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. H. Doop. 7: Vic. J. C. Baljé Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. C. Kamper, van Doetinchcm. SANTPOORT. Ned. Herv: Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. 18.45: Bijzon- dei-e kerkdienst. Ds. H. J. Teutschei-. Zen deling Nieuw Guinea. Van 18.4519: Zang- dienst. „De Toorts" 9: Ds. D. ter Steege. Jeugdhuis. 10.30: Jonge Jeugd Kerk. Dhi\ W. Doevendans, Santpoort. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. Woensdag 18.45: Ds. J. Kx-oon. West. Sions kerk. 10.30: Ds. Brouwer, van Hillegom. Jeugddienst. 19: Ds. N. Kousemaker. Don derdag 9: Ds. P. de Ruig, Ds. J. J. van Hille Ds. G. H. v. d. Woox-d. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kexk- plein. 9.30: Jeugdkapel. Voorg. Ds. R. H. 01- deman. 10.30: Ds. C. de Ru. 7: Geen dienst. Woensdag 6.45: Hei'denkingsdienst. Ds. R. H. Oldeman en Ds. C. de Ru. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Di\ A. J. van Leusen, van Velsen. 7: Jongerendienst. Ds. J. Hei- dinga, van Haarlem. Geref. Kerk, Juliana- weg. 10: Ds. A. de Ruiter, Voox-bex-, H. Av. en Geloofsbelijdenis. 5: Ds. A. de Ruitei-. Dondex-dag 7: Herdenkingsdienst. Ds. A. de Ruitei-. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, in „Óns Huis". Dinsdag 8: Dhr. M. C. Di'aijei", van Haarlem. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. A. J. Flink, uit Den Haag, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. 10.15: Pi-of. Dr. Mr. J. A. Oosterbaan, van Haarlem. Geref. Kerk. 10: Ds. F. Pijlman, van Katwijk a. Zee. 5: Dr. P. Px-ins, van Amsterdam. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud- Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10: Ds. D. Henstra, van Oud- Beijerland. 4: Ds. H. W. Eerland. Legerpre- dikant. Werterdam. 29 v. Rotterdam n. New Vork. Zeeland (SSM), 29 v. Rotterdam n. Sunderland. Zuiderkruis, l Mei Curagao verwacht. Zeeland (KRL), 29 v. Bombay n. Calcutta. Zuiderzee, 28 575 m. NO. Bermuda. Schepen met passagiers, repatriërenden en cmigrerenden Aldabi, 2 Mei Rio de Janeiro, 4 Mei Santos. 9 Mei Montevideo, 11 Mei Buenos Aires verw. Alhena, verm. 13 Mei v. R dam n. Buenos Aires Alnati, 2 Mei Santos, 4 Rio de Janeiro. 7 Mei Victoria verwacht. Bloemfontein, verm. 2 Juni v. Amsterdam n. Durban. Bonaire, verm. 7 Mei v. Amsterdam n. George town. Boschfontein, 1 Mei Port Elizabeth, 3 Mei East Londen, 5 Mei Durban verw. Boskoop, verm. 1 Mei v. Curagao n. Amsterdam. Cottlca, X Mei v. Amsterdam te Geoi-getown verwacht. Groote Beer, 1 Mei Rotterdam verw. verm. 4 Mei v. Rotterdam n. Quebec. Indrapoera, verm. 3 Mei. v. Tj. Priok n. R'dain Jagersfontein, verm. 5 Mei v. Amsterdam naar Durban. Joh. v. Oldenbarnevelt. verm. 30 v. Tj. Priok naar Amsterdam. Maasdam, verm. 21 Mei. v. Rotterdam u. N. Yoi k Nieuw Amsterdam, verm. 10 Mei v. Rotterdam naar New York. Noordam, verm. 30 v. New York n. R'dam. Oranje, verm. 4 Mei v. Amsterdam n. Tj. Priok Oranjefontein, 5 Mei Las Paimas, 9 Mei South ampton verwacht. Oranjestad, 3 v. Cristobal te Amsterdam verw. Rijndam, 30 v. Rotterdam te New York verw. Sibaiak, verm. 13 Mei v. Rotterdam n. Sydney. Waterman. 3 Mei Halifax, 5 Mei New York verw Zuidland, Westerdam. 29 v. Rotterdam n. New York. Willem Ruys, verm. 5 Mei v. Tj. Priok n. 10, 3 Mei Aruba, 7 ajii Cristobal verwacht. Willemstad, 1 Mei Curasao, Zuiderkruis, l Mei Curasao, 3 Mei Color., 4 Balboa verwaoht. KLEINE VAARi Audacia, 29 v. Amsterdam n. Rotterdam. Bab-T, 28 te Kramfors. Berend N, 29 v. Boston te Rotterdam. Deni, pass. 29 Kiel Holtenau n. Brussel. Diligentia, 29 v. Thameshaven n. Kingslynn. Draco, 29 v. IJmuiden n. Le Havre. Export II, 29 v. Londen te Rotterdam. Express, 29 v. Kingslynn te Rotterdam. Elisa, 29 v. Iskenderun le Rouaan. Fiducta. 29 v. Boston te Maassluis. Ida D, 29 v. Glasgow te Bordeaux. Joost, 28 v. Antwerpen n. Calais. Lauwers, 29 v. Huil te Rotterdam. Men'kar N, 29 v. Bordeaux te Fedalah verw. Mercurlus, 29 v. Thameshaven te Port Slaie Monica, 29 v. Dublin n. Workington. Marcella, verm. 29 v. Duinkerken n. Rotterdam. Noorderhaven. 29 v. Stralsund n. Aberdeen. Nero, 2 v. Ceuta n. Barcelona. Pavo. 28 te Glassondock. Ponza, 28 Kiel gepass .n. Zaandam. Phidias, 29 te Rotterdam. Plato, 29 v. Sevilla n. Amsterdam. Rokin. 29 v. Amstredam te Rotterdam. Stientle Mensinga, 29 v. Boston te Rotterdam. Swift, 29 v. Rotterdam n. Sonderborg. Trio, 29 v. Newcastle te Rotterdam. Texeïstroom, 29 v. Amsterdam n. Manchester/ Tromp. 29 v. Port Talbot te Antwerpen. Westropa, 29 v. Randers te Rotterdam. Swansea te Rotterdam. Heden ovei-leed tot onze diepe di-oefheid onze lieve zuster, behuwdzuster en tante GRIETJE STUURMAN in de leeftijd van 72 jaai\ M. Stuurman S. Stuurman J. Stuui-man- Molenaars Mai-iet Bloemendaal, 28 Api-il '55 Bos en Duinlaan 23. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 3 Mei a.s. te 12.30 uur op de Algemene Begraaf plaats te Bloemendaal (Bei-gweg). Alphard, 28 v. Port Alegre n. Buenos Aires. Alcyone, 29 te Victoria Braz. Aldabi, 28 180 m. Z. Fem. Noronha. Alnati, 28 v. Montevideo n. Santos. Altair, 29 te Rotterdam. Amstelvaart, 28 v. Rotterdam n. Hampton Roaas Agatha, 29 v. Carnavon n. Wyndham. Alderamin, pass. 29 Kp. Finisterre n. Le Havre Alphard, 1 Mei, Buenos Aires verwacht. Amste/diep, pass. 29 Ceylon n. Belawan. Antonla, 30 te Soerabaja. Alamak, 30 te Antwerpen. Alkaid, 30 te Rio de Janeiro. Aludra, 29 v. Oran n. Marseille. Abbedijk, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen Alamak, pass. 30 Vlissingen. Alchiba, 29 v. Rotterdam n. Recife. Bali, 30 te Belawan Bllliton, 39 te Singapore. Boskoop, 23 v. Caibarien n. Curagao. Boissevain, 29 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro Congostroom, 29 te Monrovia. Caltex Leiden, pass. 29 Kp. St. Vincent. Celebes, 30 te Padang. Cinulia, 29 v. Rotterdam n. Curagao. Cradle of Liberty, pass. 29 Ras Al Hadd n. Suez. Delftland, 28 te Ilheos. Dordrecht, 28 te Houston. Duivendrecht, 29 v. Savanna n. Purfleet. Dapbnis, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Elizabeth b, pass. 29 Malta n. Calcutta. Kernland, pass. 29 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Felipes, 30 te Balikpapan. Gaasterland, 29 te Santos. Groote Kei-k, 28 v. Takubar n. Tsingtao. Gadila, 29 v. Rotterdam n. Svolvaer. Gaasterkei-k, 29 v. Marseille n. Duinkerken. Gordias, 29 v. Napels n. Amsterdam. Groote Beer, pass. 29 Scllly's 30 Southampton verwacht. Haai-lem, 28 v. Curagao n. Amsterdam. Helicon, 28 v. Fort Liberté n. Philadelphia- Hestia, pass. 28 Vlissingen 29 te Antwerpen. Hathor, 29 te Rotterdam. Hector, 29 te Amsterdam. Helena, 30 te Baltimore. Houtman, 30 te Singapore. Joh. v. Oldenbarnevelt, 30 Tj. Priok verwacht. Jupiter, 30 v. Amsterdam te Rotterdam. Kota Inten, 23 v. Genua n. Port Said. Kenia, pass. 29 Kp. Finisterre n. Curagao. Kota Agoeng, pass. 29 Socotra n. Genua. Indrapoera, 30 te Semarang. Laertes, 29 te Liverpool. Liberty Bell, pass. 27 Gibraltar n. Philadelphia. Larenberg, pass. 29 Kp. Finisterre n. Benisaf. Lissekerk, pass. 29 Algiers n. Hamburg. Luna, 28 te Hamburg. Maashaven, 28 v. Rotterdam n. Gdynia. Meliskerk, 29 te Durban. Mataram, 29 Calicut. Mapla, pass 29 Sabang n. Belawan. Mariekerk, pass. 29 Kp. Finisterre n. Antw. Maas, 29 v. Oran n. Antwerpen. Metula, pass. 29 Ouessant n. Rotterdam. Mei-wede, 29 v. New Orleans n. Fernandina- Notos, pass. 28 Gibraltar n. Algiers. Nigerstroom, 29 te Dakar. Nigerstroom, 29 v. Dakar n. Bordeaux. Oberon, 28 v. Pampatar n. Philadelphia. Ouwerkerk, 28 v. Genua n. Port Said. Ondina, 29 v. Karachi n. Fao. Oosterkerk, 28 te Port Swettenham. Oostkerk, 29 v. Port Swettenham n. Penang. Oranjefontein, 29 350 m. Z. Kp. Paimas. Oranjestad, pass. 29 Lands End n. Dovei-. Poseidon, 28 90 m. W.ZW. Flores. Prins Joh. W. Frlso, 25 te Quebec. Prins Willem II, 23 te Rotterdam. Prins Willem IV, 26 v. Toronto n. Hamilton Ont. Prins Willem George Fred., 29 v. Le Havre n. Montreal. Plagiola. 27 te New York. Poelau Laut, 28 v. Marseille n. Amsterdam. Polydorus, 29 v. Port Said n. Marseille. Papend recht, 30 te Constanza. Prins Casimir. 30 te Toronto. Pieter S, 30 te Rotterdam. Ridderkerk, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Ruys, 30 te Singapore. Rempang, 29 te Rotterdam. Schie, 28 rede Paramaribo. Schouten, 23 v. Seychellen n. Singapore. Sliedrecht, 28 v. Bandarmashur n. Lands End. Stad Breda, 28 Mozambique. Straat Soenda. 28 v. Penang n. Lorenzo Marquez Sommelsdijk, 29 te Belawan. Straat Mozambique, 30 te Rio de Janeiro. Stad Maasti-icht, pass. 29 Kp. St. Vincent n. Savona. Stad Dordrecht, pass. 29 Kp. Finisterre n. Paler mo. Stad Amsterdam, verm. 29 v. Amsterdam naa Las Paimas. Slamat. 30 Colombo. Sloterdijk, pass. 27 Gibraltar n. Alexandria. Ternate, 29 te Port Soedan. Titus, 29 te Rotterdam. Tjitjalengka, 28 v. Santos n. Rio de Janeiro. Tabian, pass. 29 Gibraltar n. Beirut. Tabinta, pass. 29 Kp. San Antonio n. Halifax. Talisse, 29 v. Colombo n. Sp'ez. Tara, 29 te St. Vincent. Tiberius, pass. 29 Lands End n. Antw. Trompenberg 29 v. Hamilton n. Houston. Teiresias, 30 te Liverpool. Van Waerwijck, 28 v. Mombasa n. Tanga. Wonorato, 29 v. Port Swettenham n. Slngapoie W. Alton Jones, pass. 29 Azoren n. Philadelphia Waterland, pass. 29 Ouessant 1 Mei Amsterdam verwacht. Waterman, 29 520 m. N.NW. Fayal. Heden overleed na een kortstondig lijden onze lieve zorgzame man, va der, behuwd- en gi-oot- vader JOIIANNES DE VRIES in de oudei-dom van bijna 82 jaar. Uit aller naam: A. de Vi-ies-Smit Haarlem, 29 April 1955. Florastraat 14. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der rouwkamers Zijlweg 63, bezoeken van 2—4 uur. De crematie zal plaats vinden Dinsdag 3 Mei a.s. te Driehuis-Westerveld, na aankomst van trein 13.31 uur. Arts AFWEZIG van 1 tot 8 MEI Tandheelkundige Praktyk blijft gevestigd: BAAN 13, Tel. 15771. PRAKTIJK HERVAT: Staasdiploma Heilgymnastiek en Massage. U. S. G. en Stralingstherapie uitsluitend particulieren na telefonische afspraak op Ma. en Wo. van 1921 uui\ TETTERODESTRAAT 92 Tel. 16465 Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9, Haarlem. Zondag 5 uur: Over uw pex-soonlijke ver- antwoordelijkheid. Geregel de diensten zijn 's Zondags om 10.15 en 5 uur en Don derdags om 8 uur. Keuze uit grote voox-raad. Alle kleuren en modellen. Bx-ieven no. 8697. Bedrijfspers. gevr. NAAISTERS en LEERLIN GEN gevraagd. Aanm. dag. 95 uur. Confectie atelier Ecobe, Ged. Oude Gracht 56 NETTE MEISJES gevraagd voor de stoffenkamer en leex-lingen. Aanm. dag. 95 uur Confectie atelier Ecobe, Ged. Oude Gx-acht 56. NET MEISJE gevx-aagd om mee op reis te gaan met een verkoopzaak. Aanmelden D. Janssen, wagen staat op de Nieuwe Gracht tegenover Witte Kruis. NETTE MEISJES gevr. voor de afd- coupe en controle. Aanm. dag. 95 uur Confec tie atelier Ecobe, Ged. Oude Gracht 56. Diversen WILT U BIJVERDIENEN? Gratis inlichtingen. Postbus 60, Dordrecht. VERLOREN nummerplaat NK 83-35. Terug tegen belo ning Hof van Egmond 2 Tel. 11590. WINKEL. of ATELIER- RUIMTE te huur gevr. liefst centrum. Goede huur wordt betaald. Br. G 3926 GEESTELIJK CENTRUM DE GROTERE WERELD Maandagavond 2 Mei in gebouw „Zang en Vriend schap", Jansstraat 74, 8 uur Onder leiding van de heer H. C. L. v. d. Laan. Toegang vrij. HERVORMDE JEUGDKERK ZONDAG 1 MEI Ds. D. TER STEEGE, Santpoort Onderwerp: Het geloof en ons werk GROTE KERK 7 uur n.m. BEGIJNHOFKAPEL - Maandag 2 Mei, 8 uur n.m. Spreker: Evang. Jb. KLEIN HANEVELD, Bodegraven. Onderwerp: De triomph van het geloof. OPENING VAN HET SEIZOEN met het orkest van „GÉ BAKKER" Internationaal bekend (show en rhythme) Dagelijks geopend tot 2 uur. - Zaterdags 3 uur Zondagsmiddags Matinee 46 uur Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Lessen PRIVéLESSEN BOEKHOU DEN en M.B.A. N. J. Th. Schmidt, Ier. M.O. Jansweg 42, Tel. 20820 b. g. g. 14506. Inl. Dinsdag t/m. Woensdag avond van 7 tot 9 uur. AUTORIJSCH. J. J. DOR- PEMA f 5 p. vol uur. Dx-eef 8. Tel. 13261. Voor AUTORIJLES naar Fa. van Rijn, Di\ Schaepmanstx-. 60. Tel. 20851—21929 Te koop aangeboden GAZONGRASZAAD f 1.75 p. 1/4 kg. ,De Mox-genstond" Soendaplein 31, H.-N. Tel. no. 19903. Te koop gevraagd GEERTS KOOPT ALLES!!! Inboedels, meubilair, ouder wetse meubelen, antiek, por- celein, kristal, goud, zilver, koperwerk en zolderopr. Taxatie. Lange Veerstraat 2. Telef. 14672. Sinds 1913. VELLEMAN koopt alles!!! inboedels, meubilair, antieke ouderwetse en Empire meu belen, Emp. pendule stellen, porcelein, kristal, zilverwer ken, zolderopr. etc. Zijlstraat 62. Telefoon 14637 KRANTEN 8 ct„ Tijdschr. 3 ct., carton 7 ct., bont 6 ct. Lompen 3540 ct. Verder de hoogste waarde voor oude metalen. L. van Meel, Schee persstraat 22, tel. 21747. MAHONIE MEUBELEN mo gen beschadigd zijn. Tevens alles uit oma's tijd. Brieven no. 8615. Diversen VOLKSWAGENVERHUUR. Taxi 13.300. REPARATIE INRICHTING voor x-adio, stofz. wasmach. en koelkasten. Electrotechn. bedr. B. A. Müschter, Veen- bei-gplein 25, tel. 25260. 20 KORTING op alle stoomgoederen mits geh. en gebr. Keyser, Lorentzplein 25 en Soendaplein 37. Nu ook kousen-reparatie. BELASTINGAANGIFTEN wil oud-belast, ambten, voor u verzorgen. Br. no. 8614. VERHUIZEN? O. Feitsma en Zn., Alexanderstraat 1. Tel. no. 15590. RENAULTS 4 van 1955 ver huurt Bouwens. Tel. 17734. Van uw capuchon een RE GENKAPJE met klem. Da- mave, Amstex-damstraat 9. EMIGREREN? Laat ITEB emballex-en. Dr. Schaepman- straat 60, tel. 20851. Te koop aangeboden Mooie rnah. ETAGèREKAST f 45 mooie houten lichtkroon (6 armig) f 25. Prinsessekade 13, tussen 9-12 uur. KANO RIS. Gouwstr. 32. HUWELIJK. Waarom blijft U toch langer wachten op 'n toe vallige ontmoeting? Wij beschikken over zeer vele serieuze relaties in binnen- en buitenland. Ook voor U! Geheimhou ding verzekerd. Honderden dankbetuigingen. Gratis inlich tingen in blanco couvert. Bern. Kantoor „Metropa" Mathe- nesserlaan 458B, Tel. 50613. Kant.u. 9—9, Rotterdam. HUWELIJK. Wendt U voor discrete huwelijksbemiddeling tot Nederlands grootste organisatie. 10 ontvangkantoren. Vrouwelijke medewerksters. Nederlands Bemiddelingscen trum Hoofd-administratie postbus 6037 Amsterdam. Voor Haarlem Veenbergplein 9. Dag. 2—8, ook Zond. Desgew. huisbezoek. biedt op gemakkelijke beta lingsvoorwaarden tegen win kelprijs (zonder rente) tex- tielgoederen aan. Alleen aaix particulieren. Bezoek onze showi-oom Leidsevaart 260, of bel Tel. 14136 en wij ko men u bezoeken. ACCU's gloednieuw (geen revisie), le kl. import, lage prijzen. Accu laden f 0.75 en f 1.-. „De Accu-Specialist", Lorentzkade 32, tel. 27104. RIJWIELEN DIRECT AF FABRIEK, f 60 bespax'ing bij aankoop. Ook gemakk. beta, lingscond. Geïll. px-ijscoux-ant gx-atis. Simba Rijwielfabx-iek. Voor Noordholland: L. Cou perusstraat 2, Amsterdam-W, Tel. 84912 (K 20). N.WE ELEC. NAAIMACH. aangeboden in koffer, ver beneden winkelprijs. Inl. en te zien Madoerastr. 7, H.-N. LEREN JASSEN v.a. f 110, ook naar maat, op gemakk. betalingsvoorw.-a f 3 per w. Schrijf bi-iefkaart no. 8559. DE KENNEMER AUTOMOBIELHANDEL biedt deze week aan: Opel Kapitan '54, Ford Consul '54, Ford New Anglia '54, Chevrolet '53, Bedford bestel '53, Austin Somerset '52, Ford Taunus '52, Vauxhall '52, Goliath '51, Austin A. 40 '51, Peu geot 203 '49, Skoda '49 en tevens enkele ingeruilde wagens. Verk. met schr. gar. Inr. van alle merken. Verl.gangers lev. met terugk.verkl. Eigen financiering, lage verzekering. Showroom Gar. Hartenlust, Ign. Bispincklaan 3 Bl'daal. Tel. 22075, na 7 u. tevens K.2507-3095. Zond. tot 5 u. geopend. SPOORBIELS EN WISSELHOUTEN in verschillende kwa liteiten en afmetingen. Ook schuttingpalen en 2 x 3 lang 2.60 m. G. Molenaar, Haarl.liede bij fort Penningsveer, telefoon K.2504-203. GOEDE ROMANS, kinder boeken, kunstboeken etc. te koop gevr. door Boekhandel H. de Vries, Ged. Oude Gracht 27. MARKIEZEN - ZONNESCHERMEN - ROLLUIKEN. Laat gedurende het voorjaar Uw zonweringen repareren, bekleden of nieuw maken. Fa. Willemsen en Zn.. Bakenes- sergracht 12, telefoon 15957. - (Aluminium Jalouzieën).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 4